Історія кафедри соціальної психології

Історичне коріння і кафедри соціальної психології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова тісно пов'язано з історією розвитку в Україні вітчизняної психології як науки та іменами таких видатних психологів, як М.М. Ланге, Д.Г. Елькін, І.Г. Білявський, Б.І. Цуканов та ін.

У 1865 році, після перетворення Рішельєвського ліцею в Університет, при ньому було відкрито кафедру педагогіки, на базі якої в 1896 році М.М. Ланге створив першу вітчизняну психологічну лабораторію.

Гідним продовжувачем в Одеському державному університеті імені І.І.Мечникова історичних традицій в психологічній науці, що йдуть від І.М. Сечєнова, І.І. Мечникова, М.Я. Грота, М.М. Ланге, став Давид Генріхович Елькін (1895-1983), який працював в Одеському державному університеті імені І.І.Мечникова з 1933 по 1976 рік (звання професора отримав у 1934 р.). У 1952 р. Д.Г. Елькін успішно захистив докторську дисертацію на тему «Сприйняття часу», в якій підтвердив припущення І.М. Сечєнова про вирішальну роль слуху в сприйнятті часу. Після захисту дисертації Д.Г. Елькіну було присуджено ступінь доктора педагогічних наук (з психології). Узагальнені результати своїх досліджень він виклав у монографії «Сприйняття часу», за яку отримав Першу премію імені К.Д. Ушинського.

Саме роботи Д.Г. Елькіна фактично перетворюють кафедру педагогіки в кафедру педагогіки і психології, що було оформлено, з урахуванням військового часу, тільки в 1945 році, а вже з 1960 року кафедра психології стає самостійною. Професором Д.Г. Елькіним у співавторстві з іншими дослідниками опубліковано ряд досліджень з історії вітчизняної психології, які були нагороджені другими преміями імені К.Д. Ушинського.

За свою наукову діяльність Д.Г. Елькін нагороджений медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні», а в 1965 р., у зв'язку зі сторіччям Одеського державного університету імені І.І.Мечникова, нагороджений почесним званням Заслуженого діяча науки Української РСР.

Під керівництвом Д. Г. Елькіна в Одеському державному університеті імені І.І.Мечникова організовано наукову школу з дослідницькою темою «Психологія диференціації часу», в якій здійснюється низка експериментальних досліджень, що підтверджують: сприйняття часу — процес моделювання часових параметрів подразника. Результати цих досліджень лягли в основу доповіді Д.Г. Елькіна на XVIII Міжнародному психологічному конгресі в Москві (1966), де Д.Г. Елькін очолював роботу секції «Сприйняття простору і часу». В 1973 р. у Тбілісі на Міжнародному психологічному конгресі, присвяченому несвідомості, Д.Г. Елькін виступив з доповіддю «Відлік часу в стані сну та гіпнозу». Він був активним учасником не тільки міжнародних, але й численних всесоюзних психологічних з'їздів і конференцій. На запрошення директора Всеукраїнського науково-дослідного інституту психології Г.С Костюка Давид Генріхович працював професором лабораторії даного інституту по вивченню пізнавальних процесів і написав розділи «Відчуття» та «Сприйняття» для підручника «Психологія» під редакцією Г.С. Костюка вперше виданого українською мовою.

Повний творчих ідей, Д.Г. Елькін проводив дослідження в галузі інженерної психології. Ним були розроблені електронні нашкірні годинники, біоелектричний протез руки. В галузі юридичної психології його цікавили мотивація правопорушень, особливості поведінки людини в умовах самотнього ув'язнення.

Під керівництвом Д.Г. Елькіна у складі кафедри з моменту її заснування до 1974 року працювала лабораторія експериментальної психології.

Перу вченого належить більш ніж 200 робіт з загальної, дитячої і педагогічної психології, інженерної психології, історії психології, психології тварин . Його праці увійшли в двотомник «Психологическая наука в СССР», в чотиритомник «Основы психологии», збірник «40 лет советской психологии».

За період керівництва Д.Г. Елькіним кафедра провела 7 конференцій, серед яких необхідно відзначити конференцію, присвячену 100-річчю з дня народження М.М. Ланге (1958), і конференцію, присвячену 100-річчю створення Одеського державного університету (1965).

У 1976 р. Д.Г. Елькін за станом здоров'я переходить на посаду професора-консультанта. Науковий напрямок «Психологія диференціації часу» очолив учень Д.Г. Елькіна – Борис Йосипович Цуканов, який побудував цілісну концепцію психологічного часу на основі експериментального вимірювання його одиниці.

Сьогодні ім'я Д.Г. Елькіна увіковічено на меморіальній дошці на фасаді Головного корпусу Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.

Зовсім недовго – з 1976 по 1978 роки – очолював кафедру психології Віктор Омелянович Котов-Хроменко (29.09.1924-27.09.1978), бойовий офіцер-артилерист, який рано пішов з життя .

В.О. Котов-Хроменко з серпня 1941 по 1945 роки воював на Південному, Центральному та I Прибалтійських фронтах в якості командира батареї артилерійських підрозділів, мав кілька поранень. Після війни закінчив філологічний факультет Одеського державного університету імені І.І.Мечникова, вступив до аспірантури при кафедрі психології Одеського педінституту, захистив кандидатську дисертацію за темою «Особливості часової перспективи у дитини середнього шкільного віку» (1957). З 1956 по 1960 р. – старший викладач кафедри психології Одеського державного університету імені І.І.Мечникова. З 1960 р. по 1971 р. працював проректором з наукової роботи Одеського педінституту, потім завідувачем кафедри психології педінституту.

На посаду завідувача кафедри психології в Одеського державного університету імені І.І.Мечникова Віктор Омелянович Котов-Хроменко пройшов за конкурсом в 1976 році і керував кафедрою до вересня 1978 року. Він був автором 33 наукових публікацій, зокрема монографії, що була присвячена проблемам управління процесом навчання у ЗВО.

З 1978 по 1987 рік завідуючою кафедри психології була Тетяна Михайлівна Козіна. Під її керівництвом кафедра за підсумками соціалістичного змагання була визнана серед кращих в Одеському державному університеті імені І.І.Мечникова. Науково-дослідна робота Т. М. Козіної проводилася в рамках основної теми кафедри – психології сприйняття. Т.М. Козіна має 72 наукових публікації. За успіхи в науково-педагогічної діяльності нагороджена нагрудним знаком Міністерства вищої освіти СРСР «За відмінну роботу».

У 1987 році Т.М. Козіну на посаді завідувача кафедри психології змінив професор Ілля Григорович Білявський. Саме за його ініціативою в Одеському державному університеті імені І.І. Мечникова у 1989 році заснована кафедра загальної і соціальної психології, а в 1992 р. при механіко-математичному факультеті відкрито психологічне відділення, де вперше в історії університету розпочалась підготовка студентів-психологів.

І.Г. Білявський – один з фундаторів історичної психології та засновник одеської наукової школи історичної психології, ідеї та підходи якої знайшли подальший розвиток в роботах його учнів. В Одесі він написав і підготував до видання декілька монографій і навчальних посібників. Під керівництвом І.Г. Білявського були організовані і проведені Рубінштейнівські читання, присвячені 100-річчю з дня народження С.Л. Рубінштейна (1989) і конференція, присвячена 100-річчю з дня народження Д.Г. Элькіна (1995).

Перу І.Г. Білявського належать більш ніж 150 друкованих праць, 6 монографій, ряд навчальних посібників. В 1998 р. він був обраний академіком Міжнародної академії психологічних наук. В даний час в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова продовжується традиція викладання історичної психології як навчальної дисципліни, а також введені спецкурси з етнічної психології, психології релігії, акмеології та ін., що розвивають проблематику Одеської школи історичної психології.

У своїх роботах вчений передбачав збільшення значущості гуманітарної складової психологічної науки. Розвиток Одеської школи історичної психології триває, в її орбіту включені молоді психологи-науковці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та інших наукових установ України.

З ім'ям доктора психологічних наук, професора Бориса Йосиповича Цуканова, учня Д.Г. Елькіна, пов'язаний розвиток ідей психології часу і створення в 2003 році окремої кафедри диференціальної і експериментальної психології, яку він очолив. З січня 2008 року кафедру очолила професор, доктор психологічних наук Тетяна Павлівна Вісковатова.

У 2004 році завідуючою кафедри загальної і соціальної психології була обрана Валентина Іванівна Подшивалкіна – доктор соціологічних наук, професор.

У 2011 році Інститут математики, економіки та механіки Одеського національного університету імені І.І.Мечникова провів реорганізацію: на базі кафедри диференціальної і експериментальної психології була створена кафедра диференціальної і спеціальної психології (завідуюча кафедри –доктор психологічних наук, професор Т. П. Вісковатова), а на базі кафедри загальної і соціальної психології створили дві: кафедру загальної психології та психології розвитку особистості (завідуюча кафедри – доктор психологічних наук, професор З.О.Кіреєва) та кафедру соціальної та прикладної психології( завідуюча кафедри - доктор соціологічних наук, професор В.І. Подшивалкіна).

Розробка та використанням соціогуманітарних технологій є важливим досягнення гуманітарного знання, зокрема психології, соціології, політології та інших і саме в цьому напрямку працювала відомий в Україні засновник наукової школи соціогуманітарних технологій доктор соціологічних наук, професор Подшивалкіна В.І. На основі розробленої нею концепції технологічної картини миру, оригінальної концептуальної моделі та типології соціальної технології, вперше були обґрунтовані з технологічних позицій особливості горизонтальної та вертикальної кар’єри спеціалістів, професійного самовизначення випускників ЗВО, був вдосконалений поняттєво-категоріальний апарат соціального явища кар’єри, на підставі застосування понять, які описують базові характеристики біографічних процесів, розроблена топологія робітників.

В 2022 році в результаті реорганізації кафедри соціальної і прикладної психології та кафедри соціальних теорій створена кафедра соціальної психології, яку очолює доктор психологічних наук, професор Кононенко Оксана Іванівна. Вона є продовжувачем традицій, започаткованих її вчителем Білявським І.Г.

Кафедра соціальної психології

Кононенко Оксана Іванівна - Завідувач кафедри соціальної психології  доктор психологічних наук, професор

Завідувач кафедри соціальної психології

доктор психологічних наук, професор

Кононенко Оксана Іванівна

Кафедра соціальної психології  була створена в  2022 році  в результаті реорганізації кафедри соціальної і прикладної психології та кафедри соціальних теорій Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. Кафедра соціальної психології продовжила традиції, які були започатковані видатними фундаторами вітчизняної психології М.М.Ланге, Д.Г.Елькіним,  І.Г.Білявським та ін.

Мета кафедри - забезпечення сучасної  підготовки  майбутніх психологів на всіх рівнях вищої освіти, а також проведення наукових досліджень актуальних проблем психології  з  урахуванням новітніх тенденцій світової психологічної науки.

Кафедру очолює доктор психологічних  наук, професор Оксана Іванівна Кононенко, яка є автором понад 150 наукових праць, зокрема монографії «Перфекціонізм особистості». Кононенко О.І. розробила новий підхід до вивчення психологічних явищ та феноменів — диверсифікаційна психологія. Коло її наукових зацікавлень обіймає особистість на перетині сучасних напрямків психологічної науки, диверсифікація психологічних феноменів, ґенеза та детермінанти перфекціонізму особистості, самосвідомість та самоставлення особистості, психологічні особливості впливу сучасних технологій на особистість. Кононенко О.І. є членом Української психологічної асоціації, Психологічної асоціації України, Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії,    Американської психологічної асоціації, а також Європейської асоціації комунікаційних досліджень та освіти.

Професорсько-викладацький склад кафедри:

Основні напрямки наукової діяльності кафедри:

Підготовка здобувачів за спеціальністю 053 Психологія  здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії». Навчальні програми бакалавріату, магістратури і аспірантури розроблені з орієнтацією на  підготовку висококваліфікованих конкурентоспроможних інноваційно спрямованих фахівців в галузі Психології.

Професорсько - педагогічними працівниками кафедри викладаються базові психологічні дисципліни:

  • Вступ до спеціальності
  • Соціальна психологія
  • Психологія родини
  • Соціально-психологічні технології раннього втручання
  • Психологія здоров’я
  • Основи психологічного консультування
  • Психологія родини
  • Екстремальна психологія
  • Кризова психологія
  • Психологія управління
  • Основи психологічної експертизи
  • Психологія спілкування
  • Методологія та теорія психології
  • Психологія освіти
  • Основи організаційної психології
  • Психологія праці
  • Педагогічна психологія
  • Актуальні проблеми теоретичної психології
  • Сучасні психологічні технології в соціальній роботі
  • Психологія організацій
  • Теоретичні основи психологічного тренінгу

Співробітниками кафедри соціальної психології розроблено сучасні авторські курси для бакалаврів та магістрів:

  • Кіберпсихологія
  • Психологія спілкування
  • Психологія конфлікту
  • Психологія зрілої особистості
  • Теоретичні основи психологічного тренінгу
  • Психологія креативності
  • Психологія PR
  • Психологія здоров'я
  • Психологія зрілої особистості
  • Групова психотерапія
  • Транзактний аналіз у психологічній практиці
  • Психологія професійної діяльності
  • Основи психогенетики
  • Медіапсихологія
  • Психологія успішності та softskills
  • Психологія користувачів соціальних мереж
  • Психологія HR
  • Психологія спорту
  • Соціальна психологія інтеркультурної взаємодії
  • Психологія впливу та маніпуляцій
  • Соціальна когнітивістика
  • Еволюційна психологія
  • Психологія творчості
  • Психологія реклами та маркетингу

Для  підготовки здобувачів третього рівня вищої освіти (доктор філософії) на  кафедрі  викладаються наступні дисципліни:

  • Історія, концепції та сучасні досягнення психологічної науки
  • Психологія вищої школи
  • Соціальна прикладна психологія/ Applied Social Psychology
  • Психологія штучного інтелекту
  • Психологія здоров'я в умовах невизначеності

Викладачі кафедри здійснюють керівництво навчальною, виробничою  та асистентською практикою, а також забезпечують наукове керівництво студентами при написанні наукових  робіт.

Контакти

м. Одеса, вул. Змієнка Всеволода, 2, кабінет 83 (третій поверх)

Кафедра соціальної психології

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кравець Юлія Олегівна

Гудімова Алісар Халєдівна - доцент кафедри соціальної психології

ORCID ID

Google Scholar

Посада на кафедрі – викладач кафедри соціальної психології

Вчене звання –

Науковий ступінь доктор філософії (05соціальні та поведінкові науки, 053 психогія)

Базова освіта:

  • повна вища за спеціальністю лікувальна справа, лікар (2020р.),
  • повна вища за спеціальністю спеціальна освіта, логопедія (2022р.),
  • повна вища за спеціальністю фізична терапія, ерготерапія (2024р.),
  • аспірантура за спеціальністю психологія, соціальні та поведінкові науки(2024р.)
Тема дисертації: «Формування соціально-психологічної компетентності підлітків з порушеннями інтелектуального розвитку» (2024)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Психологія управління
  • Зоопсихологія
Наукові та професійні інтереси: психологія розвитку дітей з інтелектульними пореушенями, корекційні та реабілітаційні програми спрямовані на адаптацію, емоційна сфера та соціальні взаємодії.
Основні публікації

Монографії-

Наукові публікації

  1. Prokhorenko, L., Sokolova, H., Forostian, O., Kravets, Y., & Horbatiuk, O. (2022). Typology of competence characteristics of pupils with intellectual disabilities. Amazonia Investiga, 11(55), 172-181. https://amazoniainvestiga.info/index.php/amazonia/article/view/2087/2847
  2. Соколова Г. Б., Кравець Ю. О. Деякі аспекти соціально-психологічної компетентності як умови залучення підлітків з порушеннями інтелектуального розвитку до соціального простору. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія. 2022. Вип. 1. С. 140–143. http://psy-visnyk.uzhnu.uz.ua/index.php/psy/article/view/102/198
  3. Соколова Г. Б., Кравець Ю. О. Особливості соціально-психологічної компетентності підлітків з порушеннями інтелектуального розвитку. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія. 2022. Вип. 2. С. 81–85. http://psy-visnyk.uzhnu.uz.ua/index.php/psy/article/view/127/218
  4. Кравець Ю. О. Структура феноменального поля соціально-психологічної компетентності підлітків з порушеннями інтелектуального розвитку. Габітус. 2022. №36. С.87–91. http://habitus.od.ua/journals/2022/36-2022/13.pdf
  5. Кравець Ю. О. Особливості самосприйняття підлітків з порушеннями інтелектуального розвитку як основи соціально-психологічної компетентності. Габітус. 2022. №41. С.151–154. http://habitus.od.ua/journals/2022/41-2022/26.pdf
  6. Соколова Г. Б., Кравець Ю. О. Вивчення індивідуальної соціальної ситуації розвитку підлітків з порушеннями інтелекту як основи соціально-психологічної компетентності. Перспективи та інновації науки. Серія: Психологія. 2023. Вип. 8 (26). С. 470–482. http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/view/4495/4519
  7. Соколова Г. Б., Кравець Ю. О. Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами: організаційні і методичні аспекти. Освіта осіб з особливими потребами: шляхи розбудови : науково-методичний збірник. Київ, 2023. Випуск 23. С. 178-195. https://spp.org.ua/index.php/journal/article/view/236/217
  8. Кравець Ю. О. До проблеми комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. Освіта осіб з особливими потребами: шляхи розбудови : науково-методичний збірник. Київ, 2022. Випуск 20. С. 78-93.https://www.spp.org.ua/index.php/journal/article/view/204/186

Наявність авторських свідоцтв:

Навчально-методичні роботи

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю: 

Член «Української асоціації організаційних психологів та психологів праці»УАОППП, з 2024 року. Сертифікат №01746-24 http://uaoppp.com.ua/

Член «Української психологічної асоціації», з 2024 року. Сертифікат №1720/24/262 https://www.upa.guru/

Участь у міжнародних конференціях, форумах і семінарах:

  • участь у семінарах та тренінгах:
  • участь у наукових конференціях: 
Підвищення кваліфікації:Сертифікати
  • Зимова школа психології в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС), 13-17 січня 2025 року. Сертифікат №007/Х-ЗШП-25.
  • ОЦ «Інтеграл» «Практичні інструменти підтримки здобувачів освіти з ООП: супровід, адаптація та психологічна стійкість педагогів.» 15 годин (0,5 кредиту ЄКТС) 18 січня 2025 року. Сертифікат №2154
  • Го «Прогресивні» «Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе»,30 годин (1 кредит ЄКТС) 19-22 листопада 2024 року. Сертифікат Е3-0290.
  • ОЦ «Інтеграл» «Практичні поради з інклюзії» (15 годин/0,5 кредиту ЄКТС) 21.12.2024. Сертифікат №2014
  • Дія. Освіта: нові навички-нові професії «Кібергігієна: як захиститися від фішингу», (0,1 кредиту ЄКТС) 26 грудня 2024 року.
  • Co-funded by the European Union «University international cooperation and grant activiti », 3,45 hours, 11 December 2024. Certificate №387/37-14 від 11.12.2024 року.
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Амплєєва Ольга Михайлівна

Амплєєва Ольга Михайлівна - доцент кафедри соціальної психології

ORCID  0000-0003-1933-2278,

Researcher ID JBJ-4918-2023,  

Google Scholar: Olha Amplieieva

Посада на кафедрі -  доцент кафедри соціальної психології

Вчене звання -  доцент

Науковий ступінь -  кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальністю Соціальна робота (2009 р.) та Психологія (2011 р.), аспірантура за спеціальністю Психологія (2012 р.).

Тема дисертації: «Емоційний інтелект в структурі професійної діяльності психолога».  

Навчальні дисципліни, які викладає: 

  • Екстремальна психологія
  • Психологія спорту
  • Основи психологічної експертизи
  • Основи нейролінгвістичного програмування
  • Соціально-психологічні технології раннього втручання

Наукова та організаційна  робота: 

  • Виконання функцій члена редакційної колегії/ рецензента іноземного наукового видання, що індексується в бібліографічних базах (DIGITALIZATION AND INFORMATION SOCIETY. SELECTED ISSUES. Publishing House of University of Technology, Katowice, 2022).

Наукові та професійні інтереси: психологія саморозвитку особистості, гуманістична психологія, психологія емоцій, розвиток емоційного інтелекту, когнітивна психологія, нейролінгвістичне програмування, психологія здоров’я, психологія мотивації, психологія коучингу, кризова психологія, професійне становлення особистості, тілесно-орієнтована терапія, когнітивно-поведінкова терапія, практики mindfulness, нутриціологія, кінезіологія.

СЕРТИФІКАТИ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Підвищення кваліфікації: 

  1. Підвищення кваліфікації на базі НЛП Одеса:
    • курс «НЛП-Майстер» (NLP-Master-Practitioner) в ПП «Асоціація НЛП», м. Одеса, з 18.09.2021 р. по 02.02.2022 р., обсягом 112 годин, 3,7 кредиту ЄКТС (сертифікат);
    • курс «Управління Великими Системами (НЛП III-го покоління)» в ПП «Асоціація НЛП» м. Одеса, з 28.05.2022 р. по 21.08.2022 р., обсягом 56 годин, 1,9 кредиту ЄКТС (сертифікат);
    • курс «НЛП-консультування. Наслідки травмуючих подій» в ПП «Асоціація НЛП», м. Одеса, з 17.09.2022 р. по 06.03.2023 р., обсягом 98 годин, 3,3 кредити ЄКТС (сертифікат);
    • курс «Тренінг тренерів НЛП (тренінги з використанням НЛП- технологій)» з 04 листопада 2023 року по 12 травня 2024 року в обсязі 84 академічні години, 2,8 кредиту ЄКТС (сертифікат);
  2. Участь у семінарі «Введення в Спеціалізовану Кінезіологію» від школи МКМ Ніни Ганжари, з 28.07.2022 р. по 18.08.2022 р., обсягом 16 годин, 0,5 кредиту ЄКТС (сертифікат).
  3. Участь у семінарі з «Трансфер-фокусованої психотерапії при межових, нарцисичних та інших важких розладах особистості» 1-3 грудня 2023 р. Загальний обсяг 16,5 годин (0,55 кредит ECTS).
  4. Участь в онлайн-семінарі «Досвід реалізації інклюзії у ЗВО», ЧНУ ім. П. Могили в обсязі 0,4 ак. годин 0,13 кредит ECTS 20 грудня 2023 року. Сертифікат №2012/20
  5. Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 15 січня по 19 січня 2024 року. Сертифікат № 003/ІХ- ЗШП-24.
  6. Участь у семінарі з «Трансфер-фокусованої психотерапії при межових, нарцисичних та інших важких розладах особистості» 9-11 лютого 2024 р. Загальний обсяг 16,5 годин (0,55 кредит ECTS).
  7. Курс «Вступ до раннього втручання» на платформі EdEra 17 березня 2024р. (Сертифікат 30 годин 1 кредит ECTS).
  8. Семінар «Трансфер-фокусована психотерапія при межових, нарцисичних та інших важких розладах особистості» від Міжнародної спільноти Трансфер-фокусованої психотерапії, Української асоціації Трансфер- фокусованої психотерапії, Українського інституту вивчення розладів особистості з 26 квітня 2024 року по 28 квітня 2024 року в обсязі 22 години, 0,73 кредити ЄКТС (Сертифікат);
  9. Участь у VII Всеукраїнській Літній школі психології 2024 на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 5 червня 2024 року по 30 червня 2024 року, завершила успішно курс управління стресом для дорослих Програми ВООЗ «Самодопомога» та набула компетентностей фасілітатора Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першої леді України Оленою Зеленською, обсягом 90 годин, 3 кредити ЄКТС. (Сертифікат №26/30.06-ПК-2024).
  10. Навчання на сертифікатній програмі «Штучний інтелект та академічна доброчесність у соціогуманітарній освіті та науці» в обсязі 180 академічних годин (6 кредитів ЄКТС) (сертифікат).
  11. Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 13 січня по 17 січня 2025 року. Сертифікат № 002/Х- ЗШП-25.

Основні публікації: 

Монографії

Amplieieva Olga, Myropoltseva Nina. 2.5. Gender aspect research of non-verbal communication among student youth. ROLE OF SCIENCE AND EDUCATION FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT. Monograph 44 / Magdalena Wierzbik-Strońska, Iryna Ostopolets. Katowice. 2021. P 203-211.

Публікації в Scopus/Web of Science

Amplieieva, O. & Myropoltseva, N., (2021). Influence of Social Networks on the Transformation of Youth Values in Social Isolation. Postmodern Openings, 12(4), 89-103 (Web of Science).

Наукові публікації в фахових виданнях

  1. Амплєєва О.М., Миропольцева Н.І. Особливості розвитку емоційної сфери особистості підлітків у процесі занять зі спортивного туризму. Український журнал медицини, біології та спорту. 2020. №2 (24). С. 203-209.
  2. Амплєєва О.М., Юрчук Д.О. Особливості невербального спілкування особистості. Науковий журнал «Габітус». 2020. № 20. С. 193-197.
  3. Амплєєва О.М., Миропольцева Н.І., Хоржевська І.М. Вплив батьківських установок на статево-рольову ідентичність підлітка. Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського. Серія: Психологія. 2020.Том 31 (70) № 3. С.118-123.
  4. Амплєєва О.М., Сибірська Г.В. Внутрішньоособистісний рольовий гендерний конфлікт сучасної жінки. Науковий журнал «Габітус». 2021. № 21. С. 244-249.
  5. Амплєєва О.М., Божко О.О. Особливості прояву вербальної агресії сучасною молоддю. Габітус. 2021. № 32. С. 61-65.
  6. Амплєєва О.М., Міхтахова Н.С. Комунікативна компетентність студентів як передумова адаптивної поведінки особистості. Габітус. 2022. № 34. С. 37-40.
  7. Амплєєва О.М., Корпань А.Ю. Особливості дослідження рівня тривожності в майбутніх психологів. Габітус. 2022. № 42. С.22-26.
  8. Амплєєва О.М., Плужник А.Ю. Дослідження тривожності як першої емоційно-ситуативної реакції у період студентського віку. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Психологія. 2022. № 6. Том 33 (72). С.28-33.
  9. Амплєєва О.М., Глущук Л.І. Дослідження психологічних механізмів особистісного інфантилізму. Габітус. 2022. № 43. С.62-65.
  10. Амплєєва О.М., Пасат Я.С. Дослідження феномену тривожності серед студентів-психологів. Габітус. 2022. № 44. С. 53-57.
  11. Амплєєва О.М., Таранюк Г.Г. Взаємозв’язок емоційного інтелекту та психологічної адаптації особистості до умов війни. Габітус. 2023. № 45. С.89-94.
  12. Амплєєва О.М., Бехтольд Д.О. Вплив соціальних мереж на розвиток Я-концепції сучасної молоді. Психологія та соціальна робота. 2024. Вип. 1(59) С.11-21.

Навчально-методичні роботи

  1. Методичні рекомендації з дисципліни Історія психології / Упорядники: к.психол.н. О.М. Амплєєва, к.психол.н. Н.І. Миропольцева. Миколаїв: ЧНУ ім. Петра Могили, 2020. 60 с.
  2. Методичні рекомендації з дисципліни Практична психологія / Упорядники: к.психол.н. О.М. Амплєєва, к. психол. н. Н.І. Миропольцева. Миколаїв: ЧНУ ім. Петра Могили, 2020. 60 с.
  3. Методичні рекомендації з дисципліни Математична статистика та математичні методи у психології / Упорядники: к.психол.н. О.М. Амплєєва, к. психол. н. Н.І. Миропольцева. Миколаїв: ЧНУ ім. Петра Могили, 2020. 60 с.
  4. Методичні рекомендації щодо проходження виробничої (діагностичної) практики для студентів 2-го курсу зі спеціальності 053 «Психологія» / Упорядники: О.М. Амплєєва, І.В. Астремська, Н.І. Миропольцева. Миколаїв: ЧНУ ім. Петра Могили, 2022. 31 с.
  5. Методичні вказівки щодо проходження переддипломної практики для студентів 4-го курсу зі спеціальності 053 «Психологія» : метод. вказівки / І. В. Астремська, О. М. Амплєєва, Н. І. Миропольцева. Миколаїв : Вид-во ЧНУ ім. Петра Могили, 2022. 48 с. (Методична серія ; вип. 406).
  6. Методичні рекомендації з дисципліни Експериментальна та практична психологія / Упорядник: О.М. Амплєєва, Миколаїв: ЧНУ ім. Петра Могили, 2023. 50 с.
  7. Ведення професійних документів: рекомендації до практичних занять та самостійної роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота / уклад. О.М. Амплєєва. – Одеса : Бондаренко М.О., 2023. – 52 с.

 участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю:

  • лен Української спілки психотерапевтів (УСП)
  • Член БО “БФ “Горєніє”

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Андронова Анна Іванівна

Гудімова Алісар Халєдівна - доцент кафедри соціальної психології

ORCID: 0009-0006-8748-7799

Researcher ID: LXB-6195-2024

Google Scholar

Посада на кафедрі: викладач кафедри соціальної психології

Вчене звання:

Науковий ступінь:

Базова освіта:

  • повна вища за спеціальностями «Психологія» (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, 2021) та «Хореографія» (Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, 2023).
  • здобувач третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю “Психологія”

Тема дисертації: «Предиктори творчої діяльності особистості».

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Практичні заняття: Зоопсихологія та порівняльна психологія; Екстремальна психологія; Педагогічна психологія; Психологія зрілої особистості; Кризова психологія; Психологія управління; Основи першої психологічної допомоги; Психологія здоров'я; Психологія PR; Спецпрактикум з соціально-психологічного тренінгу; Основи організаційної психології; Основи символдраматичного напрямку в психотерапії; Психологія спорту; Психологія організацій; Психологія креативності; Психологія родини; Основи психологічного консультування.

Наукові та професійні інтереси: психологія творчості, психологія емоцій, когнітивна психологія, нейролінгвістичне програмування, тілесно-орієнтована терапія, музична терапія, танцювально-рухова терапія.

Підвищення кваліфікації:

  • Сертифікат № 05-14-2022 «Розробка та впровадження сертифікатних програм» (2 кредити ЄКТС), ОНУ ім. І.І.Мечникова.
  • Сертифікат​ СП ​№ 32-001/001/2023 «Основи танцювально-рухової терапії» (8 кредитів ЄКТС), ПНПУ ім. К.Д.Ушинского.
  • Сертифікат № 15-11-2024 «Штучний інтелект та академічна доброчесність у соціогуманітарній освіті та науці» (6 кредитів ЄКТС), ОНУ ім. І.І.Мечникова.
  • Сертифікат № 012/Х-ЗШП-25 «Зимова школа психології» (1 кредит ECTS) у 2025 р., ОНУ ім. І.І.Мечникова.

Основні публікації:

  1. Андронова А.І., Кононенко О.І. Теоретичний огляд проблеми творчості в сучасній психології / Наукові перспективи № 1(55) 2025. с. 1603-1625.
  2. Андронова А.І., Кононенко О.І. Творчість у контексті емоційного стану: психологічний аналіз / матеріали до LII-ої Міжнародної науково-практичної конференції (м. Мішкольц (Угорщина) 07 січня 2025 р.). с. 194-198.

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю:

  • Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Базика Євгенія Леонідівна

Bazik E

ORCID ID

Google Scholar

Scopus author ID:59513927500

Researcher ID LGZ-1435-2024

Посада на кафедрі – доцент кафедри соціальної психології

Вчене звання – доцент

Науковий ступінь кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта:

  • повна вища за спеціальністю 053 Психологія (2005р.),
  • аспірантура за спеціальністю 19.00.01 Загальна психологія, історія психології (2010 р.),

Тема дисертації: «Трансформація жіночої ідентичності в період кризи пізньої зрілості» (2010)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Основи організаційної психології
  • Психологія організацій
  • Кризова психологія
  • Основи першої психологічної допомоги
  • Акмеологія
  • Психологія здоров’я
  • Психологія зрілої особистості

Наукові та професійні інтереси: акме-психологія, психологія розвитку зрілої людини, потенційній розвиток особистості зрілого віку та її професійний онтогенез, пролонгований професіоґенез, гендерна психологія, жіночність зрілого віку, можливості та особливості глибинної психотерапії для розвитку акме особистості, гуманістична психологія.

Основні публікації

Монографії

Базика Є.Л. Євроінтеграційні процеси в сучасному українському освітньому просторі: на прикладі освітньої програми «Медична психологія»/ European integration processes in the contemporary Ukrainian educational space: using the case study of medical psychology//Socio-economic development of the regions in conditions of transformation. Monograph. Opole: The Academy of Management and Administration in Opole, 2020; ISBN 978-83-66567-01-6; pp.350, (229-237 Р.) illus., tabs., bibls. Editorial Board Mykola Ohiienko, Tadeusz Pokusa

Наукові публікації

  1. Базика Є.Л. Ціннісні орієнтації як предиктор розвитку психосоматичних захворювань у студентів. Науковий вісник Ужгородського національного університету (Серія «Психологія»): наукове видання. Випуск 6. 2022. 90 с. С. 23-28 URL: http://psy-visnyk.uzhnu.uz.ua/index.php/psy/issue/view/10
  2. Базика Є.Л. Взаємозв’язок  емоційної стійкості та психологічного благополуччя осіб періоду середньої дорослості Науковий журнал. Психологія та соціальна робота № 1-2(55-56) (2022) с.7-18 http://psysocwork.onu.edu.ua/
  3. Базика Є.Л. Ригель О.В., Прокоф’єва О.О., Партико Н.В., Горецька О.В. Копінг стратегії та іх вплив на психологічне здоров'я особистості у пізньому зрілому віці. Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. 2023. № 1(19) 2023. 564 с. С. 415-423 URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/view/3456
  4. Базика Є.Л. Психологічне благополуччя особистості в сучасних умовах: семантико-теоретичний аналіз. Збірник тез ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Особистість у кризових умовах сучасності: психологічні виклики» (03 березня 2023 р., м. Івано-Франківськ) / За наук. ред. проф. Л. С. Пілецької, проф. І. М. Гояна, проф. Н.Є.Завацької, доц. О. М. Чуйко. м. Івано-Франківськ, 2023. с. 406 (С. 9-13) URL: https://ksp.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/68/2023/06/zbirnyk-tez-konferentsii -2023.docx.pdf
  5. Базика Є.Л. Взаємозв’язок між типом локусу контролю та копінг-стратегією. Міжгалузеві диспути: динаміка та розвиток сучасних наукових досліджень: матеріали III Міжнародної наукової конференції, м. Хмельницький, 27 січня, 2023 р. / Міжнародний центр наукових досліджень. Вінниця: Європейська наукова платформа, 2023. 350 с. (с. 286-288)
  6. Базика Є.Л. Проблематика підготовки фахівців-психологів в умовах українських реалій. Міжнародний науковий журнал. "Інтернаука". Збірник наукових праць . Київ. 2023. №2 (136). 59 с. С.27-30 URL: https://www.inter-nauka.com/archive/archive-of-issues/
  7. Базика Є.Л. Особливості самоактуалізації жінок з особливими потребами як предиктор психологічного благополуччя. Науковий журнал «Габітус». Видавничий дім «Гельветика». Випуск 45. 2023. 290 с. С.95-101. URL: http://habitus.od.ua/45-2023
  8. Базика Є.Л. Дослідження особливостей якості життя жінок періоду пізньої дорослості. Науковий журнал «Журнал сучасної психології» Випуск 1 (28), 2023 Видавничий дім «Гельветика» 140 с. (С. 7-14) URL: http://journalsofznu.zp.ua/index.php/psych/issue/view/163
  9. Кононенко О.І., Кононенко А.О., Крошка К.І., Базика Є.Л. Життєстійкість та ціннісні орієнтації особистості як психологічні ресурси її психологічного здоров'я. Наукові перспективи: журнал. 2023. № 9(39) 2023. С.665 (С. 565-575) URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/np/article/view/6542
  10. Медянова О.В., Базика Є.Л., Кулаковський Т.Ю., Слободяник В.І., Третьякова Т.М. Психологічні аспекти управління в організації. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. 2024. № 6(40) 2024. С. 1378 (С. 826-835)URL.: http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/view/12484 (Фахове видання)
  11. Базика Є.Л. Психолого-педагогічний супровід діяльності здобувачів ЗВО при дистанційної формі навчання. Українська психологія. ХХІ століття. Початок. (Дні української психології в Берліні): матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю 27-28 квітня 2023 року: Зб. матеріалів // За ред. В.Г. Панка. Київ : Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, 2023. 613 с. (561 – 564) (електронне наукове видання) URL: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/735227
  12. Базика Є.Л. Пізнє учнівство як показник психологічного здоров’я особистості. Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії : зб. матер. V Всеукр. відкр. наук.-практ. онлайн-форуму, Київ, 20 вер. 2023 р. / за заг. ред. І. М. Савченко, В. В. Ємець. — Київ : Національний центр «Мала академія наук України», 2023. — 404 с.(С. 268-270)
  13. Anastasiia Kurova, Ihor Popovych, Andriy Zablotskyi, Yevheniia Bazyka, Liliia Poleshchuk, Nataliia Hoi, Oksana Los. Correlation Between Juniors’ Mental Health Parameters and Sports Motivation. Journal of Physical Education and Sport ®(JPES), Vol. 24 (issue 12), Art 307, pp. 2084- 2094, December 2024 online (Scopus) DOI:10.7752/jpes.2024.12307

Наявність авторських свідоцтв:

  1. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 117440, від 22 березня 2023 р. Виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”(УКРНОІВІ). URL: https://sis.ukrpatent.org
  2. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 119566, від 05 червня 2023 р. Виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”(УКРНОІВІ). URL: https://sis.ukrpatent.org
  3. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 119567, від 05червня 2023 р. Виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”(УКРНОІВІ). URL: https://sis.ukrpatent.org
  4. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 119884, від 20 червня 2023 р. Виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”(УКРНОІВІ). URL: https://sis.ukrpatent.org
  5. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 119885, від 20 червня 2023 р. Виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”(УКРНОІВІ). URL: https://sis.ukrpatent.org

Навчально-методичні роботи

  1. Базика Є.Л. Методичні рекомендації «Навчальна – технологічна та психодіагностична практика»/ Миколаїв: Вид-во ПВНЗ МПУ, 2020. 98 c.
  2. Базика Є.Л. Психологія здоров’я [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до практичних занять з курсу «Психологія здоров’я» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіти / уклад. Є. Л. Базика. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 38 с. URL: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/35770
  3. Базика Є.Л. Психологія здоров’я [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до самостійної роботи з курсу «Психологія здоров’я» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіти / уклад. Є. Л. Базика. – Одеса : Одес.нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 44 с. URL: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/35771
  4. Базика Є.Л. Психологія зрілої особистості [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до практичних занять з курсу «Психологія зрілої особистості» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіти / уклад. Є. Л. Базика. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 46 с. URL: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/35774
  5. Асистентська (педагогічна у ЗВО) практика [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до проведення практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти /уклад.: Є.Л.Базика, О.С.Данилова, Н.В.Артюхіна, Л.К.Ворнікова. - Одеса : Одес.нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. –38 с. – 1,2 МБ. URL: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36318
  6. Базика Є.Л. «Основи організаційної психології»: курс лекцій для студентів ф-ту психології та соціальної роботи, спец. 053 «Психологія» / Є.Л. Базика. – Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2024. – 150 с.
  7. Базика Є. Л. Кризова психологія : конспект лекцій для студентів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти, спец. 053 «Психологія», ф-т психології та соц. роботи / Є. Л. Базика. – Електрон. текст. дані (1 файл: 1,3 МБ). – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. – 59 с. URI https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/39257

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю: 

Членкиня ГО «Прогресильні» з січня 2025 року. Сертифікат №0722/25

Член Європейської асоціації комунікаційних досліджень та освіти (ECREA) ID 67607424 з 2022 року. URL: https://www.ecrea.eu/Member-benefits

Член «Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці» УАОППП, з 2023 року. Сертифікат за 2025 р., № 01859-25

Участь у міжнародних конференціях, форумах і семінарах:

участь у семінарах та тренінгах:

Методичний Вебінар EuroPsy для закладів вищої освіти «EuroPsy сертифікація в психології» від 16.05.2023 Посилання на запис каналу НПА URL: https://youtu.be/s2yn2d6yTPM

Всеукраїнський методологічний семінар «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, soft skills, підприємницькі навички» в обсязі 0,1 кредит ECTS (3 години), 30.03.2023 р. Сертифікат № ПК-2023/5214

участь у наукових конференціях:

  1. 77-а наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І.І. Мечникова ФПСР від 24.11.2022. Одеса.
  2. Участь у ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Психологічні умови благополуччя персоналу організацій» Львів 27-28 жовтня 2022 р.(сертифікат – 15 годин 0,5 кредиту ECTS – за участь у міжнародній науково-практичній конференції).
  3. Участь у І Міжнародної науково-практичної конференції «Психологічне здоров’я особистості в контексті процесів глобалізації: Методологія дослідження, реалії та перспективи» (PHPCPG: MR, RP). Київ. 04 листопада 2022р. (програма конференції) Доповідь: Копінг стратегії та іх вплив на психологічне здоров'я особистості у пізньому зрілому віці.
  4. Участь у VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Соціалізація і ресоціалізація особистості в умовах сучасного суспільства», Київ, 10 -11 листопада 2022 Доповідь: Копінг стратегії як засіб підтримання психологічного здоров‘я та благополуччя у громадян пізнього зрілого віку (програма конференції, сертифікат – 15 годин 0,5 кредиту ECTS участь у міжнародній науково-практичній конференції).
  5. Участь у Всеукраїнської науково-практичної конференції з нагоди 50-річчя від початку підготовки психологів у Харківському Університеті : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, 08-09 грудня 2022 р. / за заг. ред. О. О. Наливайко, Н. П. Крейдун. Харків, 2022. 340 с. Тези доповіді «Проблематика підготовки фахівців-психологів в зв’язку з вимогами сучасних реалій» С. 7-12 (збірка тез та сертифікат)
  6. Participation in the International scientific and practical conference „Digital transformation and technologies for all areas sustainable development of modern education, science and practice” 26.01.2023 r. 6 hours (0.2 ECTS credits). Certificate. Польша URL:https://drive.google.com/drive/folders/1FH_zgM23Fkme8iic9wTtX8ECRKlJOfc0?usp=share_link
  7. Участь III Міжнародної наукової конференції «Міжгалузеві диспути: динаміка та розвиток сучасних наукових досліджень» м. Хмельницький, 27 січня, 2023 р. Міжнародний центр наукових досліджень. Вінниця: Європейська наукова платформа, 2023. — 350 с. С. 286-288. Тези доповіді «Взаємозв’язок між типом локусу контролю та копінг-стратегією» (збірка тез та сертифікат) Посилання на збірник https://archive.mcnd.org.ua/index.php/conference-proceeding/issue/view/27.01.2023
  8. Участь ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Особистість у кризових умовах сучасності: психологічні виклики» (03 березня 2023 р., м. Івано-Франківськ) / За наук. ред. проф. Л. С. Пілецької, проф. І. М. Гояна, проф. Н.Є.Завацької, доц. О. М. Чуйко. м. Івано-Франківськ, 2023. с. 406 С. 9-13 (збірка тез та сертифікат) Тези доповіді «Психологічне благополуччя особистості в сучасних умовах: семантико-теоретичний аналіз» URL: https://ksp.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/68/2023/06/zbirnyk-tez-konferentsii -2023.docx.pdf
  9. Участь у VІІІ Усеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-психологічні технології розвитку особистості» від 07 квітня 2023 р. Херсон – Івано-Франківськ. Сертифікат №19-23/287 6 годин 0,2 кредити ECTS
  10. Участь у науково-практичної конференції з міжнародною участю Українська психологія. ХХІ століття. Початок. (Дні української психології в Берліні): матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю 27-28 квітня 2023 року: Зб. матеріалів // За ред. В.Г. Панка. Київ : Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, 2023. 613 с. (561 – 564) Тези доповіді: «Психолого-педагогічний супровід діяльності здобувачів ЗВО при дистанційної формі навчання» (електронне наукове видання) Посилання на збірник https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/735227
  11. Участь у V ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ ОНЛАЙН-ФОРУМІ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ» 20.09.2023 року, Київ. Сертифікат № ITME-050024, Обсяг: 9 годин / 0,3 кредиту ЄКТС Результати заходу: розвиток професійних компетенцій, обмін досвідом. Тези доповіді: ПІЗНЄ УЧНІВСТВО ЯК ПОКАЗНИК ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ
  12. Участь у ІV ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНГРЕСУ З ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ «ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ЕКОНОМІЧНА ПСИХОЛОГІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ: ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ» До 20-річчя Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, від 23–24 листопада 2023 року, Київ. Сертифікат Обсяг: 15 годин / 0,5 кредиту ЄКТС Тези доповіді: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ВІЙНИ
  13. Участь у І Всеукраїнській науково-практичній конференції “ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я В УМОВАХ ВІЙНИ. ШЛЯХИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ” у якості слухача (чки). Київ 13 жовтня 2023. Сертифікат 6 год. / 0,2 кредита ECTS
  14. Участь у ІV-й Міжнародної науково-практичної конференції «ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ПЕРСОНАЛУ ОРГАНІЗАЦІЙ», від 19-21 жовтня 2023 року, Сертифікат та тези доповіді «Психологічне благополуччя осіб середнього дорослого віку у умовах війни».
  15. Участь у МІЖНАРОДНОЇ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя» Мелітополь1-2 грудня 2023р. (12 год/0,4 кредиту). Сертифікат № №439/35-19
  16. Участь у IIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Вектори соціальної, організаційної та економічної психології», яка відбулася 23 лютого 2024 року в Державному торговельно-економічному університеті. Тези доповіді на тему: Особливості викладання організаційної психології в умовах війни
  17. Участь у Всеукраїнському науковому круглому столі «Життєстійкість особистості, економіки та культури суспільства в умовах війни» З нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат в науці Україна, Львів, 11 лютого 2024 р. Тези доповіді на тему: “Проблема життєстійкості особистості кризового психолога під час війни”
  18. Участь у ХVІІ Міжнародної науково-практичної конференції з організаційної та економічної психології МАРАФОН ПСИХОЛОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ПРАКТИК «ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ЕКОНОМІЧНА ПСИХОЛОГІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ» (25 жовтня 2024 року, м. Київ). Сертифікат № 3 - 17.24
  19. Участь у форуму стейкхолдерів розвитку соціального підприємництва на тему «Соціальне підприємництво як інструмент відновлення України». Напрям 2. Соціальні та психологічні аспекти відновлення України. Підсекція Вплив війни та її наслідків на підготовку фахівців: соціальна робота, психологія, соціологія, філософія, який відбувся 16 вересня 2024 р. Тези доповіді на тему: “Психологічні особливості діяльності освітніх організацій в умовах війни”.
  20. Участь у 79 професорсько-викладацької конференції Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Підсекція СОЦІАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ. 27-29 листопада 2024 р. м. Одеса, Україна. Доповідь на тему: “Особливості структури психологічного благополуччя особистості кризового психолога в процесі професійної реалізації”

Підвищення кваліфікації: Сертифікати

  • Психологічний центр «FIDES»,підвищення кваліфікації за напрямом «Час на відновлення» в обсязі 180 г. – 6 кредитів (термін стажування з 10 по 20 листопада 2022 р., програма та сертифікат № 01.011/22ПК). Наказ ОНУ імені І.І.Мечникова  про підвищення кваліфікації  №84-18 від 16.01.2023
  • Цифрові інструменти GOOGLE для освіти в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 28 листопада по 11 грудня 2022 року. Сертифікат № GDTfE-05-Б-02142
  • Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 16 січня по 20 січня 2023 року. Сертифікат № 0061/ 23-01-ЗШ
  • Програма підтримки «ПОРУЧ»: «Навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх замінюють, та спеціалістів, які працюють з дітьми» в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), січень, 2023. Сертифікат №1/0102о
  • Психологічне здоров’я особистості в умовах війни і повоєнний час. В обсязі 0,2 кредит ECTS (6 годин), 22.03.2023р. Сертифікат № 549/23Д
  • Дитяча травма війни: індикатори та умови подолання. Хібукі-терапія як засіб підтримки та відновлення психологічного здоров’я. В обсязі 0,2 кредит ECTS (6 годин), 28.03.2023р. та 04.04.2023 р. Сертифікат № 1482/23Д
  • Піраміда Ділтса: використання коучингу у забезпеченні психологічного здоров’я особистості в умовах війни і повоєнний час. В обсязі 0,2 кредит ECTS (6 годин), 12.04.2023р. Сертифікат № 3029/23Д
  • «Прогресильне викладання: складові системи якості вищої освіти» Сертифікат про успішне закінчення курсу тривалістю з 15/03 по 19/04 - 2023 № ПВ – 0711, від 01 травня 2023 р., в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS)
  • URL:https://drive.google.com/drive/folders/1I8YCJV3656g8VKErDoUxhr2JGpanK7Sg?usp=sharing
  • Сезон проєкту Uni-Biz Bridge UGEN з темою «Коучинг, менторство, наставництво» від 15 - 17 травня 2023 р., в обсязі 10 ак. годин (0,33 кредиту ECTS) Сертифікат № 72 (https://forms.gle/PpYohySeuEQHtGS2A)
  • Підвищення кваліфікації онлайн-курсу «Школа стійкості» в обсязі 30 ак. годин (1кредит ECTS). Сертифікат від 25.05.23
  • Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова  про підвищення кваліфікації  №1097-18 від 22.06.2023
  • For participating in the following virtual practicum "Systemic Constellations: The "EMERGENCY ASSISTANCE" method in therapy. Or the "UNIVERSAL METHOD", used in more than 16 areas of consulting" 08 september 2023
  • Майстер-класс № 3 освітньої програми «Ментальні розлади та робота з психотравмою під час війни»_14.06.23
  • Сертифікат № 2023-1039-5503911-100447
  • Майстер-класс № 6 освітньої програми «Ментальні розлади та робота з психотравмою під час війни»_30.11.23 Сертифікат № 2023-1039-5508542-100168
  • Участь у семінарі з «Трансфер-фокусованої психотерапії примежевих, нарцисічних та інших важких розладах особистості» 1-3 грудня 2023 р. Загальний обсяг 16,5 годин (0,55 кредит ECTS).
  • Участь в онлайн-семінарі «Досвід реалізації інклюзії у ЗВО», ЧНУ ім. П. Могили в обсязі 04 ак. годин 0,13 кредит ECTS 20 грудня 2023 року. Сертифікат №2012/10
  • Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 15 січня по 19 січня 2024 року. Сертифікат № 004/ІХ- ЗШП-24.
  • «Базова психологічна допомога в умовах війни» Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням: https://certs.prometheus.org.ua/cert/32e9491be6a5440d9aa60fb01dad1729 від 01.02.2024
  • Підвищення кваліфікації для психологів «ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРАЇНІ» на базі ОНУ імені І.І. Мечникова, за підтримки ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ» та міжнародної грантової програми, термін 08/12 – 11/01- 2023-2024 року в обсязі 120 ак. годин (4 кредит ECTS). Сертифікат № АТРР-001/DJ-2324-0092 від 11.01.2024 р.
  • Підвищення кваліфікації у проєкту з розвитку співпраці бізнесу та освіти «Uni-Biz Bridge» від UGEN на тему «Сучасний викладач». 27-29.02.2024 12 годин (0,4 кредита) Сертифікат №184
  • URL:https://drive.google.com/drive/folders/1Y3i9Zfyw6fdMrk8H92TG25ERy6-LC6Mb?usp=sharing
  • Участь в онлайн-семінарі «Досвід реалізації інклюзії у ЗВО», ЧНУ ім. П. Могили в обсязі (4 ак. годин) 0,13 кредит ECTS 20 грудня 2023 року. Сертифікат №2012/10
  • Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 15 січня по 19 січня 2024 року. Сертифікат № 004/ІХ- ЗШП-24.
  • Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова про підвищення кваліфікації № 2556-13 від 23.10.2024
  • Certificate Yevheniia Bazyka has successfully completed the Summer School on EU Practice in Peace Education as part of the project 'Peace Education for Consolidated and Human-Centered Europe — Ns 101094420 —PeaECH — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH-UA-IBA,which was held from 13 May, 2024 to 18 May, 2024 and consisted of a total volume of 30 academic hours / 1 ECTS credit.
  • Certificate Yevheniia Bazyka has successfully participated in the fairytale therapy. International Training company “Osnova”. Was trained in the educational program: Fairytale therapy. Profound course. Number of academic hours: 60 / 2 ECTS credit. Date: 30.07.2024 Reference number: 625033.
  • URL:https://fs.gcfiles.net/fileservice/file/download/a/8586/sc/187/h/84d8b2b3003b2d4e187ff13387af82ba.png
  • Підвищення кваліфікації: «Нові можливості для викладача: майстер-клас від Острівців Прогресильності ОНУ імені І. І. Мечникова, ЗУНУ та ХНУ» Сертифікат ОП ОЗХ №137/24 від 01.11.2024 60 год./2 кредита ECTS
  • URL: https://drive.google.com/drive/folders/1yUrjU19dvZmlpfLGILUrwUoCH_FEQTvJ
  • Підвищення кваліфікації членів ГО «Прогресильні»: «Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе» майстер-клас від Острівців Прогресильності ОНУ імені І. І. Мечникова, ЗУНУ та ХНУ» Сертифікат ЕЗ №-0291 від 27.11.2024 30 год./1 кредит ECTS
  • Зимова школа психології в обсязі 30 ак. годин (1 кредит ECTS), з 13 січня по 17 січня 2025 року. Сертифікат № 003/Х- ЗШП-25.

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Білова Маргарита Едуардівна

Сертифікати 2023

Сертифікати 2024

ORCID ID: 0000-0002-5483-0347

Посада на кафедрі - доцент кафедри соціальної психології

Вчене звання – доцент.

Науковий ступінь  - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Базова освіта:

  • вища за спеціальністю Філологія (1991 р.)
  • вища за спеціальністю Психологія (2002 р.),
  • аспірантура за спеціальністю Психологія (2007 р.).

Тема дисертації:

  • кандидатська дисертація «Психологічні особливості осіб з різним рівнем стресостійкості (на прикладі працівників стресогенних професій)» (2007 р.)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Групова психотерапія.
  • Трансактний аналіз у психологічній практиці.
  • Теоретичні основи психологічного тренінгу.
  • Спецпрактикум з соціально-психологічного тренінгу.
  • Психологія родини.
  • Основы психологического консультування.

Наукова та організаційна робота:

Директор «Зимової школи психології» ФПСР ОНУ імені І.І. Мечникова

Наукові публікації

  1. Вплив стереотипізованих статеворольових уявлень на рівень тривожності особистості в умовах трансформації соціальних відносин. Вісник Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Психологія. Том 21. Випуск 2 (40). Липень 2016 р. С. 7 – 14.
  2. Індивідуальні особливості мотивації здорового способу життя. IY міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки» – Одеса,: ОНУ ім. І.І. Мечникова, 2017. – С. 109-110.
  3. Заняття спортом як форма психологічної залежності. Сучасні теоретичні і практичні аспекти здорового способу життя : Матеріали 2-я Міжнародної науково-практичної конференції (м. Одеса23-25серпня 2017 р.) – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  4. Білова М.Е., Юрченко Г. І. Гендерні особливості переживання почуття провини. Гендерна конструкція соціуму: історія і сучасність. Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції 20 - 21 травня 2020 року. – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  5. Білова М.Е., Кременчуцька М. К., Коваль Г. Ш. Психологічна проникливість як складова професійної компетентності майбутніх психологів// Габітус. №16. 2020. C. 71-75.
  6. Психопрофілактика стресових станів. Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції та перспективи розвитку психології та соціальної роботи в сучасному суспільстві». 5 листопада 2020 року. – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  7. Білова М.Е, Калашнікова О.В., Кременчуцька М.К. Психологічні маркери реалізації жінки в сім’ї та кар’єрі /Габітус. Науковий журнал з соціології та психології. Категорія Б. Випуск 25/2021./ http://habitus.od.ua/25-2021
  8. Білова М.Е, Будіянський М.Ф. Профілактика стресових станів: тілесно-орієнтовані, когнітивні, медитативні техніки. /Габітус. Науковий журнал з соціології та психології. Категорія Б. Випуск 26/2021./ http://habitus.od.ua/26-2021
  9. Білова М. Е., Полілуєва І. В., Хуртенко О. В., Максимчук М. Б, Максимчук Б. А.. Емоційно-вольова регуляція у підлітків засобами фізичної культури і спорту./Перспективи та інновації науки. Фаховий журнал з педагогіки, права, економіки та державного управління. Категорія Б. № 10(28)(2023) стор. 634 - 645. http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/view/5190/5220 (фахове видання).
  10. Білова М.Е., Коваль Г.Ш., Дорошенко К.Ю. Психологічний феномен професійної деформації особистості: теоретичний аспект./ Габітус. Науковий журнал з соціології та психології. Категорія Б. Випуск 41/2022./ http://habitus.od.ua/41/2022 . (фахове видання).
  11. Білова М. Е., Полілуєва І. В., Хуртенко О. В., Максимчук М. Б, Максимчук Б. А.. Емоційно-вольова регуляція у підлітків засобами фізичної культури і спорту./Перспективи та інновації науки. Фаховий журнал з педагогіки, права, економіки та державного управління. Категорія Б. № 10(28)(2023) стор. 634 - 645. http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/view/5190/5220
  12. Білова М. Е. Навчально-методичний посібник з спецкурсу «Соціально-психологічний тренінг»/ – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2020. – 70 с.
  13. Білова М. Е. Теоретичні основи психологічного тренінгу : конспект лекцій / М. Е. Білова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2020. – 70 с.

Навчально-методичні роботи

  1. Білова М.Е. Методичні рекомендації з проведення практичних занять з курсу «Психологія» для студентів непсихологічних факультетів (частина I) / Редакційно-видавничий Центр Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Одеса. – 2011. 32 стор.
  2. Білова М.Е. Психологія. Методичні рекомендації з проведення практичних занять для студентів непсихологічних факультетів (частина ІI) / Редакційно-видавничий Центр Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Одеса. – 2011. 34 стор.
  3. Методичні рекомендації до курсу «Психологічні основи сімейних відносин» для студентів напряму підготовки 6.030102. Психологія. 2018 р. http://fs.onu.edu.ua/clients
  4. Методичні рекомендації до спецпрактикуму Соціально-психологічний тренінг» для студентів напряму підготовки 6.030102. Психологія. 2018 р. http://fs.onu.edu.ua/clients
  5. Білова М.Е. Теоретичні основи психологічного тренінгу. Методичні рекомендації / Білова М.Е. – Одеса : Одеський національний університет імені І. І. Мечникова , 2020. – 32с.
  6. Групова психотерапія [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації з курсу «Групова психотерапія» для студ. другого (магістерського) рівня вищої освіти . Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 28 с. – 0,5 МБ.
  7. Основи психологічного консультування [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до курсу «Основи психологічного консультування» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіти . Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 31 с. – 0,5 МБ.
  8. Трансактний аналіз у психологічній практиці [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації з курсу «Транзактний аналіз у психологічній практиці» для студ. другого (магістерського) рівня вищої освіти. Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 26 с. – 0,5 МБ.
  9. Психологія родини [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до курсу «Психологія родини» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіт . Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. – 28 с. – 0,5 МБ.
  10. Спецпрактикум з соціально-психологічного тренінгу [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до курсу «Спецпрактикум з соціально-психологічного тренінгу» для студ. першого (бакалавр.) рівня вищої освіти . Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. – 30 с. – 0,5 МБ.

Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю: 

Член Української спілки психотерапевтів.

Член Європейської Асоціації Транзактного Аналізу.

Член Української Спільноти Транзактного Аналізу.

Член Дружество на психолозите в Република България (ДПРБ)

Участь у науково-практичних конференціях

  1. Індивідуальні особливості мотивації здорового способу життя. IY міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки» – Одеса,: ОНУ ім. І.І. Мечникова, 2017. – С. 109-110.
  2. Заняття спортом як форма психологічної залежності. Сучасні теоретичні і практичні аспекти здорового способу життя : Матеріали 2-я Міжнародної науково-практичної конференції (м. Одеса 23-25 серпня 2017 р.) – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  3. Білова М.Е., Юрченко Г. І. Гендерні особливості переживання почуття провини. Гендерна конструкція соціуму: історія і сучасність. Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції 20 - 21 травня 2020 року. – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  4. Білова М.Е.Психопрофілактика стресових станів. Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції та перспективи розвитку психології та соціальної роботи в сучасному суспільстві». 5 листопада 2020 року. – Одеса : ОНУ ім. І.І. Мечникова.
  5. Білова М.Е., Ловчева А.К. Проблеми переживання самотності та психологічне здоров’я особистості. // Науковий потенціал та перспективи розвитку психологічних наук: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, м. Львів, 10-11 вересня 2021 р. – Львів: видавничий дім «Гельветика, 2021. С. 10-14.

Підвищення кваліфікації: 

  1. Малопольська школа державного управління Краківський університет Економіки, «Нові та інноваційні методи навчання». Сертифікат № 1703/PISAP/2018. 12.02. 18 -2.03.18. (Польща)
  2. Certificate Fulbright Scholar «Publication of research results» (1 credit). 2018 year/
  3. Офіційний курс ТА-101. Українська асоціація транзактного аналізу. Сертифікат № 000779. 31.05.2018.
  4. Certificate General Bulgarian Language Testing (B - 2) № BG 003ONU19 от 25.06.2019
  5. Сертифікат (психотерапія, другий рівень підготовки). Діагностика в ТА. Планування терапії. (Обсяг - 24 години). 13.03.2020 – 15.03..2020
  6. Сертифікат Академії транзактного аналізу. Курс «Автономія і життєві позиції, теорія погладжувань». Обсяг – 20 годин. Тренер ЄАТА Сільвія Шахнер (Австрія). 06.05.2020 – 27.05.2020.
  7. Сертифікат (психотерапія, другий рівень підготовки). Техніки регресії в ТА. Робота з сім’ями та дітьми.
  8. Сертифікат (Психотерапія в методі ТА, другий рівень підготовки). «Его-стани». 12.12.2020 – 13.12.2020. 06.06.2020 – 08.06.2020
  9. Сертифікат (2-х річний курс підготовки в методі Транзактного аналізу в сфері психотерапії). Загальний обсяг – 192 години. 06.09.2020.
  10. Сертифікат (психотерапія в методі ТА, четвертий рівень підготовки) «Терапія особистісних розладів». 5.06.2022 – 26.06.2022.
  11. Сертифікат (психотерапія в методі ТА, четвертий рівень підготовки) «Психози. Розлади харчування». 03.09.2022 – 04.09.2022.
  12. Сертификат International school of readmission with Tony White. Курс «Терапія травми війни. Терапія ПТСР» (Австралія). 25.08.2022 – 29.09.2022.
  13. Сертифікат інтернет-конференції з міжнародною участю “Соціально-психологічна допомога при ПТСР та інших психічних розладах”. Актуальні проблеми. 4 листопада 2022 р.
  14. Сертифікат №2/01020 Програма підтримки “Поруч”(ЮНИСЕФ). навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх заміщують та спеціалістів, які працюють з дітьми. Загальний обсяг - 24 години. Січень 2023.
  15. Сертифікат Психотерапія 202 ТА. Курс поглибленого вивчення транзактного аналізу в сфері Психотерапії. Загальний обсяг 300 годин. Лютий 2023.
  16. Сертифікат «Трансфер-фокусована психотерапія при межових, нарцисичних та інших важких розладах особистості». Ведучий Френк Йоменс, M.D., Ph.D. 1-3 грудня 2023 р.. Загальний навчальний час семінару 16.5 годин.
  17. Сертифікат «Трансфер-фокусована психотерапія при межових, нарцисичних та інших важких розладах особистості». Ведучий Френк Йоменс, M.D., Ph.D. 9-11 лютого 2024 р.. Загальний навчальний час семінару 16.5 годин.
  18. Сертифікат участі в якості спікера онлайн-конференції “Пси-експерт: арттерапія для дорослих і дітей”. ГО Інститут практичної психології Ольги Гаркавець. 20.01.25 - 24.01.25.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гудімова Алісар Халєдівна

Гудімова Алісар Халєдівна - доцент кафедри соціальної психології

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ORCID ID: 0000-0001-9996-0674

Researcher ID: AAJ-9568-2021

Scopus Author ID: 57424164300

Google Scholar: Alisar Hudimova

Сертифікати

Посада на кафедрі - доцент кафедри соціальної психології

Вчене звання -

Науковий ступінь - доктор філософії зі спеціальності 053 Психологія

Базова освіта:

  • вища за спеціальністю 053 Психологія (2017р.),
  • аспірантура за спеціальністю 053 Психологія (2021 р.)

Тема дисертації:

  • «Поведінкові патерни користувачів соціальних мереж як умова їх психологічного благополуччя»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Психологія освіти,
  • Педагогічна психологія,
  • Психологія креативності,
  • Кіберпсихологія,
  • Психологія праці,
  • Інженерна психологія та ергономіка програмних систем,
  • Психологія штучного інтелекту,
  • Психологія користувачів соціальних мереж

Наукова та організаційна робота:

  • Заступник декана факультету психології та соціальної роботи з наукової та навчально- методичної роботи;
  • Голова Наукового товариства молодих вчених, аспірантів та студентів ФПСР ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Голова Прес-центру Ради молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Член Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації;
  • Член Вченої ради ФПСР ОНУ імені І.І. Мечникова;
  • Заступник головного редактора наукового журналу «Інсайт: психологічні виміри суспільства» /«Insight: the Psychological Dimensions of Society»;
  • Член організаційного комітету Щорічного Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року» Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України (2022 р., 2023 р.).

Наукові та професійні інтереси: індивідуально-психологічні особливості особистості як предиктор академічної успішності, психологічне благополуччя користувачів віртуального простору, ґендерний аспект віртуальної самопрезентації та особливостей комунікації, ґенезис та детермінанти соціально-мережевого розладу, локус контролю та вольові якості учасників освітнього простору, взаємозв’язок фізичної активності та психологічного благополуччя спортсменів юнацького віку, психологічні особливості впливу вимушеної самоізоляції через локдаун на психологічний стан населення.

Нагороди:

​​​​Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року» за результатами діяльності у 2020 році у номінації Психологія (Міністерство освіти і науки України, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України). Свідоцтво №0164.​​

Нагороджена почесною грамотою Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за вагомий особистий внесок у розвиток науки, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, ректор проф. Вячеслав Труба) (2022).

Нагороджена почесною грамотою Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації за значний особистий внесок у розвиток національної освіти та науки, плідну науково-дослідну діяльність, високий професіоналізм та з нагоди Дня науки (Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, директор Олександр Лончак) (2023).

Подяки:

Подяка за високий професіоналізм в організації та проведенні щорічного конкурсу “Молодий вчений року-2021” та вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної науки в Україні (Рада молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України, 2022).

Подяка за вагомий особистий внесок у розвиток науки в Україні, віддану працю та високу професійну майстерність під час проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу “Молодий вчений року-2022” (Рада молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України, 2023).

Подяка за активну наукову діяльність в умовах воєнного стану, сприяння розвитку молодих вчених Одеського регіону та з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку (Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, 2024).

Основні публікації

Монографії

  1. Hudimova A. Kh. Modern Adolescents’ Psychological Well-being and Social Media Overload. Vector of modern pedagogical and psychological science in Ukraine and EU countries: Collective monograph. Riga: Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. Р. 182 - 198. DOI: 10.30525/978-9934-588-37-2.1.11

Публікації в Scopus/Web of Science

  1. Hudimova, A., Popovych, I., Baidyk, V., Buriak, O., & Kechyk, O. The impact of social media on young web users’ psychological well-being during the COVID-19 pandemic progression. Amazonia Investiga. 2021. No. 10 (39). P. 50-61. DOI: 10.34069/AI/2021.39.03.5 (Web of Science)
  2. Hudimova A., Popovych, I, Savchuk O., Lіashko V., Pyslar A., Hrys A. Research on the relationship between excessive use of social media and young athletes’ physical activity. Journal of Physical Education and Sport (JPES). 2021. Vol. 21 (issue 6). Art 456. P. 3364 - 3373. DOI: 10.7752/jpes.2021.06456 (Scopus)
  3. Hudimova, A., Zaverukha, O., Karpenko, Y., Stelmakh, O., & Lialiuk, G. Gender study of the student youth’s psychological well-being during coronavirus lockdown: a comparative analysis. Amazonia Investiga. 2021. No. 10(48). P. 189-199. DOI: 10.34069/AI/2021.48.12.20 (Web of Science)
  4. Popovych, I., Hudimova, A., Bokhonkova, Y., Savchuk, O., Hoian, I., & Shevchenko, N. Dispositional Mental States of Internally Displaced University Teachers Under Martial Law: Gender Differences. Journal of Education Culture and Society. 2023. 14(2). P. 171–187. https://doi.org/10.15503/jecs2023.2.171.181 (Scopus, Web of Science)
  5. Hudimova A. Kh. Psychological well-being and social media users’ behavioral online patterns in everyday life and during COVID-19 pandemic. Insight: the psychological dimensions of society. 2021. No. 5. P. 133-147. DOI: 10.32999/2663-970X/2021-5-9 (Scopus)

Наукові публікації

Публікації у фахових виданнях

  1. Коброслі А.Х., Простомолотов В.Ф. Зіставлення психологічних профілів успішно та посередньо встигаючих студентів. Психіатрія, неврологія та медична психологія. 2016. Т.3, 2 (6). С. 77-84.
  2. Коброслі А.Х., Простомолотов В.Ф. Зіставлення психологічних профілів успішно та посередньо встигаючих студентів. Вісник Одеського національного університету. Серія : Психологія. 2016. Т. 21, 4. С. 82-92. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vonu_psi_2016_21_4_12
  3. Kobrosli A. H. Psychological profile of students as a determinant of academic achievement. Science and Education a New Dimension. Problems of Humanities and Social Sciences. 2017. V (24). I.: 146. P. 33-36.
  4. Коброслі А. Х. Взаємозв’язок використання соціальних мереж з психологічним благополуччям підлітків. Вісник ОНУ: Психологія. 2018. Т. 23, 2 (48). C. 58-66. http://psysocwork.onu.edu.ua/old/article/view/145643
  5. ​​​​Коброслі А. Х. Вплив віртуальної комунікації на психологічне благополуччя підлітків. International Journal of Education and Science. 2018. V 1, №3-4. P. 38.​​
  6. ​​​​ Коброслі А. Х. Соціальні мережі та психологічне благополуччя підлітків: переваги та ризики. Теоретичні і прикладні проблеми психології. 2019. № 2. С. 194-203. ​http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tippp_2019_2_18
  7. ​​​​Гудімова А.Х. Специфіка впливу соціальних мереж на психологічне благополуччя підлітків. Науковий журнал «Габітус». 2020. № 12 (2). С. 98 – 102. DOI: 10.32843/2663-5208.2020.12-2.16 ​​
  8. Hudimova A. Kh. Psychological well-being and social media users’ behavioral online patterns in everyday life and during COVID-19 pandemic. Insight: the psychological dimensions of society. 2021. No. 5. P. 133-147. DOI: 10.32999/2663-970X/2021-5-9
  9. Hudimova A. Adolescents’ Involvement in Social Media: Before and During COVID-19 Pandemic. International Journal of Innovative Technologies in Social Science. 2021. No.1. (29). P. 21-30. DOI: 10.31435/rsglobal_ijitss/30032021/7370
  10. ​​​​Гудімова А.Х., Бабіна І.С. Роль індивідуально-психологічних властивостей педагогів у професійній майстерності в дистанційних умовах. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Психологія. 2023. Т. 34 (73). № 1. С. 116-121. DOI: 10.32782/2709-3093/2023.1/19 (фахове видання категорії “Б”)​​
  11. ​​​​Кононенко О.І., Гудімова А.Х., Курова А.В. Сучасні тенденції та стратегії розвитку вищої освіти в Україні: аналіз реалізації. Перспективи та інновації науки. Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина». 2023. № 9 (27). С. 232-244. (Фахове видання категорії “Б”).​​

Публікації у матеріалах наукових конференцій

  1. Коброслі А.Х. Значення здібностей та волі в успішності студентів. Збірник матеріалів до 73-ї звітної студентської наукової конференції ННІІ та СТ. Одеса, 2017 р. С. 162-166.
  2. Коброслі А.Х. Гендерно-психологічні особливості професійного становлення військових фельдшерів. Матеріали третьої всеукраїнської курсантсько-студентської науково-практичної конференції «Національна безпека України: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення». (Одеса, 24 листопада 2017 р.). Одеса, 2017. С. 8-10.
  3. Kobrosli A. H. Psychological profile of students as a determinant of academic achievement. Science and Education a New Dimension. Problems of Humanities and Social Sciences. 2017. V (24). I.: 146. P. 33-36.
  4. Коброслі А.Х. Позитивні та негативні фактори впливу віртуального спілкування на психологічне благополуччя підлітків. Матеріали 73-ї наукової професорсько-викладацької конференції (м. Одеса, 29 листопада -1 грудня 2018 р.). Одеса, 2018. С. 56-58.
  5. Коброслі А. Х. Взаємозв’язок використання соціальних мереж з психологічним благополуччям підлітків. Матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки» (м. Одеса, 5 квітня - 3 травня 2018 р.). Одеса, ОНУ, 2018. С. 33 - 36.
  6. Гудімова-Коброслі А. Х. Відчуття самотності та депресивні прояви як предиктори надмірної залученості в соціальні мережі. Матеріали до 74-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І.І. Мечникова. Секція «Факультету психології та соціальної роботи» (м. Одеса, 27-28 листопада 2019 р.). Одеса: Видавництво «Друк Південь», «Симекспрес», 2019. С. 96 - 101.
  7. Гудімова - Коброслі А. Х. Особливості психологічного профілю користувачів соціальних мереж. Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції «Рriority directions of science development». (м. Львів, 25-26 листопада 2019 р.). Львів, 2019. С. 372-377.
  8. Коброслі А.Х. Вплив рівня успішності на психологічне благополуччя студентів медичного профілю. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми психічного здоров’я та психологічного благополуччя». Одеса, 2019. С. 204-207.
  9. Kobrosli A. Comparison of adolescents’ psychological profiles due to social media use. Збірник наукових праць І міжнародної (V онлайн) науково-практичної інтернет-конференції «Дослідження та впровадження в навчальний процес сучасних моделей викладання іноземної мови: лінгво-дидактичні, методичні та міжнародні перспективи» (м. Одеса, 18 березня 2019 р.). Одеса, 2019. С. 102 - 105.
  10. Гудімова А. Х. Пасивне використання соцмереж як предиктор самотності та депресивності підлітків. Abstracts of X International Scientific and Practical Conference. Liverpool, United Kingdom, 27-29 May 2020. С. 382 – 386.
  11. Гудімова А. Х. Соцмережі та психологічне благополуччя підлітків. Реформування та розвиток гуманітарних та природничих наук: матеріали ІІ науково-практичної конференції (м. Полтава, 22-23 травня 2020 р.). Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2020. Ч.2. С. 43-47.
  12. Гудімова А. Х. Соціальні мережі та психологічний стан підлітків. Сучасний вимір психології та педагогіки: збірник тез наукових робіт учасників науково-практичної конференції (м. Львів, 22-23 травня 2020 р.). Львів: ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2020. С. 186-189.
  13. Гудімова - Коброслі А. Х. Надмірна залученість у віртуальну комунікацію як предиктор порушення психологічного благополуччя підлітків. Соціально-психологічні проблеми суспільства: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. (м. Київ, 10 квітня 2020 р.). К.: Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, 2020. С. 145-147.
  14. Гудімова А. Х., Псядло Е. М. Кібербулінг як сучасна психолого-педагогічна проблема підліткового періоду. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні підходи та перспективи професійного розвитку фахівців соціономічних професій» (м. Вінниця, 19 червня 2020 р.).Вінниця, 2020. С. 224 - 228.
  15. Гудімова А. Х., Псядло Е. М. Пасивна віртуальна залученість як предиктор порушень сну серед підлітків: повсякденність та карантин. Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку психології та соціальної роботи в сучасному суспільстві» (м. Одеса, 5 листопада 2020 р.). Одеса, ОНУ, 2020. С. 170 - 174.
  16. Гудімова А. Х. Соціальні мережі та психологічний стан підлітків під час вимушеної самоізоляції. Матеріали 75-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І.І. Мечникова. Секція Факультету психології та соціальної роботи. Одеса, 2020. С. 44.
  17. Гудімова А. Х. Порушення сну як наслідок надмірної залученості у соцмережі в умовах пандемії COVID-19. Психологічне і соціальне благополуччя особистості та населення в умовах пандемії COVID-19: теорія і практика: Збірник матеріалів наук. – практ. інтернет-конференції. (м. Одеса, ОНУ імені І.І.Мечникова, 9 квітня 2021 р.). Одеса: ОНУ, 2021. С. 14 - 17.
  18. Гудімова А.Х. Синдром втрачених можливостей як предиктор соціально-мережевого розладу користувачів.Проблеми розвитку суспільства та держави: сучасні наукові виклики : матеріали всеукр. наук. конф. молодих вчених (м. Одеса, 2 грудня 2022 р.) [Електронне видання] / укл.: В. С. Кучерявенко, А. С. Давтян ; за ред.: Н. Д. Маслій, К. І. Спасової; Рада молодих вчених при Одес. обл. держ. адмін. – Одеса, 2022. С. 36-40
  19. ​​​​Попович І. С., Гудімова А. Х., Бохонкова Ю. О., Савчук О. А., Гоян І. М., Шевченко Н. Ф. Диспозиційні психічні стани внутрішньо переміщених науково-педагогічних працівників в умовах воєнного. Соціокультурні та психологічні виміри становлення особистості. Зб. наук. праць за матеріалами VІ Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Івано-Франківськ, 24 листопада 2023 р.) [Електронний ресурс] / ред. колегія: А. В. Коллі-Шамне, І. Р. Крупник, І. С. Попович, Н. І. Тавровецька, О. М. Танасійчук (відп. за випуск) та ін. Херсон: ФОП Вишемирський В. С., 2023. С. 195-201.​​
  20. ​​Гудімова А.Х. Інструменти соцмереж як предиктори формування креативності учасників освітнього процесу. Матеріали ХХІХ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів, №44: у 3 томах: «Стратегії формування проєвропейських ціннісних орієнтирів у студентському середовищі», 30 квітня 2024 року // ПЗВО «Київський міжнародний університет». К.: КиМУ, 2024. Том 3. 434 c. (С. 20-23). URL: ​https://kymu.edu.ua/naukovi-zakhodi-v-kimu/

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю:

  • Член Української психологічної асоціації
  • Член Української асоціації організаційних психологів та психологів праці

Участь у міжнародних конференціях, форумах і семінарах:

  • Science and Education a New Dimension. Problems of Humanities and Social Sciences, Budapest, 2017;
  • V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки», Одеса, 5 квітня - 3 травня 2018 р. (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова);
  • II Міжнародна науково-практична конференції «Рriority directions of science development», Львів, 25-26 листопада 2019 р.;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психічного здоров’я та психологічного благополуччя», Одеса, 2019 р. (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова);
  • І міжнародна (V онлайн) науково-практична інтернет-конференція «Дослідження та впровадження в навчальний процес сучасних моделей викладання іноземної мови: лінгво-дидактичні, методичні та міжнародні перспективи», Одеса, 18 березня 2019 р. (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова);
  • X International Scientific and Practical Conference, Liverpool, United Kingdom, 27-29 May 2020;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Соціально-психологічні проблеми суспільства», Київ, 10 квітня 2020 р. (Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського);
  • Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Тенденції та перспективи розвитку психології та соціальної роботи в сучасному суспільстві», Одеса, 5 листопада 2020 р.

Підвищення кваліфікації:

  • Всеосвіта, пройшла підвищення кваліфікації за видом “семінар” та взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі на тему: “Психологічна служба в системі освіти України” в обсязі 4 години (0,1 кредиту ECTS) 29.01.2020 р. Сертифікат FL633765
  • ​​Університет суспільних наук (UNS) у м. Лодзь (Польща), Фундація Сentral European Academy Studies and Certifications (CEASC), успішно завершила курс міжнародного стажування 180 годин, березень-травень 2021р., Лодзь, Польща, тема «Міжнародна кар’єра науковця та управління науковими проєктами». Сертифікат № 2021/05/627​​
  • ​​​​Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 – Психологія (2021 р.). Диплом № 003095​​
  • ​​​​ТОВ «Академія цифрового розвитку», успішно завершила курс «Цифрові інструменти google для закладів вищої, фахової передвищої освіти» в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS), 4-18 жовтня 2021 р. Сертифікат № 6GW-0157​​
  • ​​​​Платформа масових відкритих онлайн – курсів «Prometheus», Київський університет імені Бориса Грінченка, успішно завершила курс «Психологія стресу та способи боротьби з ним», 05 квітня 2022 р. Сертифікат № 441cf0fc62d74ce58ff18c2be9713b8f​​
  • ​​​​Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, успішно завершила курс «Весняна школа науковця 2.0» в обсязі 40 годин, 14-20 квітня 2022 р. Сертифікат № 1314​​
  • Рада молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, успішно завершила курс «Школа молодого науковця Одещини» в обсязі 15 годин, 26 квітня-13 травня 2022 р.
  • ​​​​МОН, ДНУ Інститут Модернізації Змісту Освіти, успішно завершила курс «Перша психологічна допомога під час та після війни» в обсязі 1 кредит, 24.07.2022.Сертифікат № 61549297​​
  • Рада молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, успішно завершила курс «Школа молодого науковця Одещини» в обсязі 10 годин, 20 жовтня-10 листопада 2022 р
  • ​​​​ТОВ «Академія цифрового розвитку», успішно завершила курс «Цифрові інструменти Google для освіти» в обсязі 60 академічних годин (2 кредити ECTS), 31 жовтня-13 листопада 2022 р. Сертифікат № GDTfE-04-Б-00739; 14-20 листопада 2022 р. Сертифікат NoGDTfE-04-C-00161; 21-27 листопада 2022 р. Сертифікат NoGDTfE-04-П-00829​​
  • ​​​​Офіс Підтримки вченого, ГО “Інноваційний університет”, успішно завершила курс підвищення кваліфікації “Бренд науковця у цифровому світі” в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS) 21-27 листопада 2022 р. Сертифікат №1439​​
  • ТОВ «Академія цифрового розвитку», Сертифікат про успішну участь у вебінарі для педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” в обсязі 2 академічні години (0,07 кредити ECTS).
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Факультет психології та соціальної роботи «Зимова школа психології 2023» (30 годин, 1 кредит ECTS) 16 – 20 січня 2023 р. Сертифікат 0132/ 23-01-ЗШ
  • Волинський національний університет імені Лесі Українки, проєкт Jean Monnet Module “Developing European Framework for Action on Mental Health and Well-Being” (101085175-DevelopMental-ERASMUS-JMP-2022-HEI-TCH-RSCH for 2022-2025), успішно завершила повний курс тренінгу (40 год, 1,3 кредитів ECTS) “Впровадження Європейської рамкової програми дій щодо психічного здоров’я та благополуччя”
  • Міністерство цифрової трансформації України, ГО “Прогресильні”, успішно завершила курс підвищення кваліфікації “Штучний інтелект: майбутнє освіти” (30 годин, 1 кредит ECTS) 7-23 листопада 2023 р. Сертифікат ШІ-0432
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Факультет психології та соціальної роботи «Зимова школа психології 2023» (30 годин, 1 кредит ECTS) 15 – 19 січня 2024 р. Сертифікат 006/ 1X-3ШП-24
  • ТОВ «ЕДЮКЕЙШНАЛ ЕРА», ГО «Точка опори ЮА», успішно завершила курс підвищення кваліфікації «Точка турботи: онлайн-курс про психологічну допомогу командам та бізнесам»(тривалість — 4 години / 0,1 кредит ЄКТС) 15 лютого 2024 р. Сертифікат 45e7200a-9377-4e66-9161-42e5906a463e
  • ДЗВО "Університет менеджменту освіти", семінар “Модель “ЕФРАТ” Унікальна поведінкова модель: Подія - інтерпретація - емоція – реакція” в обсязі 2 години (0,06 кредиту ЄКТС) (13.03.2024).
  • ​​Всеосвіта, вебінар “Практикум “Розвиток та удосконалення навичок “Soft skills” сучасного вчителя” (Сертифікат №НХ881773) від Всеосвіта в обсязі 2 години (0,06 кредиту ЄКТС) (29.03.2024).​
  • Психологічний центр “Перспектива” та ГО “Міжнародна спілка супервізорів”, з 23 по 24 квітня 2024 року відвідала онлайн-форум до Всеукраїнського дня психолога «Реалії та перспективи діяльності психолога в Україні» (Сертифікат ФДП 2024/110) в обсязі 6 годин (0,2 кредити ЄКТС)
  • Міжнародна спільнота Трансфер-фокусованої психотерапії, Українська асоціація Трансфер-фокусованої психотерапії, Український інститут вивчення розладів особистості, брала участь у семінарах “Трансфер-фокусована психотерапія при межових,нарцисичних та інших важких розладах особистості”: 3 1 по 3 грудня 2023 року в обсязі 16,5 годин (0,55 кредит ECTS), з 9 по 11 лютого 2024 року в обсязі 16,5 годин (0,55 кредит ECTS), з 26 по 28 квітня 2024 в обсязі 22 години (0,7 кредитів ЄКТС)
  • SoftServe Academy, з 02.04 по 12.06.2024 брала участь у курсі підвищення кваліфікації “EDUCATOR PROFICIENCY PROGRAM (EDUPRO)” в обсязі 30 годин ( 1 кредит ЄКТС), сертифікат TT No 18715/2024
  • ​​Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство освіти і науки України, генеральний партнер – банк UKRSIBBANK BNP Paribas Group, з 11.04 по 27. 06. 2024 року брала участь освітній курс для керівників закладів вищої освіти з менеджменту та управління на прикладі ІТ-індустрії – “IT for Uni: Bootcamp 2.0” (Сертифікат № RK89033 та Довідка Вих. № 138/06 від 27 червня 2024 року) в обсязі 45 годин (1,5 ЄКТС)​
  • ​​Інститут практичної психології Ольги Гаркавець, взяла участь у міні-курсі “Метафоричні карти на практиці” 17.10.2024 р. в обсязі 1 година (0,03 ЄКТС). Сертифікат № 12596.​
  • ФОП “Психотерапевт Тетяна Заверталюк”, завершила курс “Самооцінка. Практичний підхід” з 28.10. по 06.11.2024 року в обсязі 20 годин (0,6 ЄКТС)
  • ГО Прогресильні, БФ Право на захист, успішно завершила курс підвищення кваліфікації “Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе” в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС) з 19 по 22 листопада 2024 року. Сертифікат Е3-0239.

Навчально-методичні роботи

  1. Педагогічна психологія [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 24 с. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36982
  2. Психологія освіти [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 42 с. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36983
  3. Психологія праці [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 25 с. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36984
  4. Інженерна психологія та ергономіка програмних систем [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» та 122 «Компʼютерні науки» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 30 с. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36985
  5. Кіберпсихологія [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 24 с. – 1,2 МБ.
  6. Психологія креативності [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до самостійної  роботи для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2023. — 26 с.
  7. Навчальна практика [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» / уклад. А.Х. Гудімова, О.С. Данілова. — Одеса: Одес. нац. Ун-т. ім. І.І. Мечникова, 2024. — 28 с.

Кононенко Оксана Іванівна

kanonenko

ORCID ID: 0000-0001-8676-7410
Researcher ID: D-6177-2016
Scopus Author ID: 57221919453
Google Scholar: http://surl.li/femum

Посада на кафедрі - завідувач кафедри соціальної психології

Вчене звання - професор, академік НАН Вищої освіти України

Науковий ступінь - доктор психологічних наук (19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи)

Базова освіта: вища за спеціальністю Психологія (2000 р.), аспірантура за спеціальністю Психологія (2004 р.), докторантура за спеціальністю Психологія (2016 р.)

Тема дисертації:

  • докторська дисертації «Соціально-психологічні основи розвитку перфекціонізму особистості» ( 2017р.)
  • кандидатська дисертації «Психологічні особливості емоційно-оцінного ставлення особистості до себе» (2010р.)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Вступ до спеціальності
  • Методологія та теорія психології
  • Актуальні проблеми теоретичної психології
  • Сучасні психологічні технології соціальної роботи
  • Історія, концепції та сучасні досягнення науки
  • Психологія вищої школи
  • Applied Social Psychology
  • Основи психогенетики

Наукова та організаційна робота:

  • Гарант ОНП “Психологія” на третьому (освітньо-науковому рівні) за спеціальністю 053 Психологія
  • Науковий редактор наукового фахового журналу: “Психологія та соціальна робота”.
  • Член редакційної колегії фахового видання «Теорія і практика сучасної психології»
  • Член редакційної колегії фахового видання «Проблеми сучасної психології»
  • Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К 41.041.07 Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
  • Відповідальна особа за діяльність разових спецрад на факультеті психології та соціальної роботи

Наукові та професійні інтереси: Особистість на перетині сучасних напрямів психологічної науки, диверсифікація психологічних феноменів, психологічні детермінанти психологічного благополуччя та щастя людини, ґенеза та детермінанти перфекціонізму особистості, самосвідомість та самоставлення особистості, психологічні особливості впливу сучасних технологій на особистість, реабілітація певних прошарків населення.

СЕРТИФІКАТИ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Підвищення кваліфікації:

  • У період з 23.10.2023 по 27.10.2023 по програмі Erasmus+ взяла участь в академічній мобільності для викладання в Люблянському університеті (Любляна, Словенія)
  • У період з 20.02.2023 р. по 27.03. 2023 р пройшла підвищення кваліфікації за програмами «Впровадження Європейської рамкової програми дій щодо психічного здоров’я та благополуччя» від Волинського національного університету імені Лесі Українки, проєкту Jean Monnet Module “Developing European Framework for Action on Mental Health and Well-Being” (101085175-DevelopMental-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH for 2022-2025) в обсязі 40 академічних годин (1,3 кредитів ECTS);
  • В 2021 р. пройшла підвищення кваліфікації за Міжнародною програмою стажування з психології (онлайн). «Методологія міждисциплінарних досліджень у соціальних та поведінкових науках» (кредити ECTS: 4,8; 144 години). Товариство підтримки видавничих ініціатив і наукової мобільності, Школа соціальних і поведінкових наук, за підтримки Всесвітньої асоціації підтримки вчених LLC, Делавер (США) (реєстраційний номер SBS/21/38UA). 272 Bath Street, Глазго, G2 4JR Шотландія (23.04.2021)
  • В 2022 р. пройшла підвищення кваліфікації в Люблінський католицький університет Іоанна Павла ІІ, Польща за програмою «Здоров’язберігаючі технології та якість життя: медичні, педагогічні, соціально-психологічні виміри» та пройшла курс за темою «Методологія наукових досліджень у галузі соціальних наук і наук про здоров’я. Сучасні стандарти» (сертифікат №321/03/22 від 27.07.2022р.)
  • «Розлади психіки та поведінки. Основи психіатричної пропедевтики» (Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», 29.01.2021),
  • - “Web of Science core Collection у новому інтерфейсі» (28.01.2021, Clarivate Web of Science ),
  • - «Цифрограм 2.0.» ( 30.10.2021, національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»),
  • - «ICDL Український цифровий громадянин (30.10.2021, національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»),
  • - «Психологічні методи для вирішення конфліктів»( Центр трасперсональної психології, 24.11.2021),
  • - «Research Methods Cource» (European Academy of Sciences and Research, 1.11.2021)
  • Участь у вебінарі «Web of Science Core Collection – звіт за 2021» (09.12.2021, Clarivate Web of Science ).
  • -Сертифікат «0011/04-07-ЛШ ( Всеукраїнська літня школа з психології за програмою підвищення кваліфікації «Національні наукові психологічні школи: історія та сучасність» (90 год., 3 кредити ECTS) 21.06.-04.07.2021р)Сертифікат про успішне завершення курсу « Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії» (№БС – 03914 від 24.11.2020 «Академія цифрового розвитку»)
  • Сертифікат про високий рівень володіння онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації цифровими навичками (27.03.2020).
  • Сертифікат «Організація навчального процесу. Новітній досвід»(№ 7823802 від 24.08.2020, Міністерство освіти та науки України)
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Безпека дітей в інтернеті» онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації цифровими навичками(28.04.2020).
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «5 кроків до ментального здоров’я під час пандемії» (Платформа масових відкритих онлайн – курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre 16.11.2020).
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки»( Платформа масових відкритих онлайн – курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre 17.11.2020).
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Наука про освіту: Що повинен знати лідер освітнього стартапа». (Платформа масових відкритих онлайн–курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre, 25.03.2020).
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (Платформа масових відкритих онлайн–курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre, 18.04.2020).
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Жінки та чоловіки: гендер для всіх» (Платформа масових відкритих онлайн–курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre, 14.04.2020).
  • Сертифікат про участь у вебінарі на тему: «Помилки, яких можна уникнути при написанні статті» (АТ «Антиплагіат» № 20200410/297 від 10.04.2020
  • Сертифікат про успішне завершення курсу «Захист людей з інвалідністю»( Платформа масових відкритих онлайн–курсів Prometheus, Prague Civil Society Centre, 26.03.2020).
  • Сертифікат про участь у семінарі «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти розвиток освітніх програм та їх акредитація» (National Office Erasmus+UA та Національне агентство з якості вищої освіти, 18.11.2020).
  • Пройшла підвищення кваліфікації у Вісбаденській академії психотерапії WIAP (м. Вісбаден, Німеччина). Базовий консультант позитивної психотерапії. Сертифікат про проходження тренінгової програми на 200 академ. годин від 05.06.2020 за № UKR-163-2020.
  • Сертифікат за участь у вебінарі на тему: «Як психотравма впливає на пам’ять та здатність до зосередження -ідеї, як допомогти учням» (27.10.2023)
  • Сертифікат за участь у вебінарі на тему: «Горювання за втратами як необхідність — розпізнати та прийняти горе, супровід процесу горювання» ( 10.11.2023)
  • Сертифікат за участь у вебінарі на тему: «Звідки беруться лють і гнів? — Як можна спрямувати енергію цих емоцій у конструктивне річище?» (27.10.2023)
  • Сертифікат № 372-35/19 засвідчує, що 27-28 жовтня 2023 року про участь у І Міжнародній виставці «Рефлексивно- конструктивні новації
  • забезпечення якості вищої освіти» (15 год ., 0,5 кредити ЄКТС)
  • Сертифікат № 05-18-2023 про навчання за програмою «Розробка та впровадження сертифікатних програм» 6 кредитів ЄКТС(180 годин), 6 липня- 5 серпня 2023р.
  • Сертифікат про участь в онлайн-семінарі «Досвід реалізації інклюзії у ЗВО» (4 год) № 2012/12 від 20.12.2023р.
  • Сертифікат про успішне навчання та опанування Хібукі-терапії №JF24-2102-15 від 21.02.2024р.
  • В період грудня 2023 року по січень 2024 року пройшла курс «Психологічна допомога постраждалим під час війни» на базі ОНУ імені І.І.Мечникова в рамках міжнародного проєкту ВІРА за підтримки ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ» та Угорської Екуменічної Служби Допомоги (Сертифікат № АТРР-001/DJ-2324-0012; 120 годин( 4 кредити ECTS).
  • У період з 15 по 19 січня 2024 брала участь у «Зимовій школі психології» від ОНУ імені І.І.Мечникова в якості організатора. В процесі проходження курсу було отримано нові знання про поточні тенденції у психологічній галузі (Сертифікат №002/IX-ЗШП_2024; 30 годин, 1 кредит ECTS).
  • 30 січня 2024 року пройшла підвищення кваліфікації за темою «Розумію – курс психологічно-емоційної підтримки», проведений ГО «Освіторія» (Сертифікат №О-88293; 30 годин, 1 кредит ECTS).
  • В лютому 2024 р. успішно пройшла навчання та отримала навички теоретико-методологічного використання терапевтичної методики «Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою» (Сертифікат JF24-2102-15 від 21.02.2024; 24 години, 0,8 кредиту ECTS).
  • Підвищила свою психологічну компетенцію взявши участь у семінарі «Модель "ЕФРАТ" Унікальна поведінкова модель: Подія - інтерпретація - емоція – реакція» (Сертифікат про участь 2години/0,06 кредиту ECTS, виданий 13.03.2024р.). В рамках семінару отримала знання стосовно потужного психологічного інструменту, який допомагає нам зрозуміти, як ми реагуємо на різні життєві ситуації. Модель “ЕФРАТ” описує процес, через який проходить людина від моменту, коли з нею відбувається якась подія, до її реакції на цю подію. Отримані знання реалізовано в рамках проведення навчальної практики зі студентами. За результатами відвідування семінару отримано сертифікат.
  • 15 березня 2024 підвищила свою кваліфікацію щодо психоемоційної стабільності в умовах війни підчас участі у Всеукраїнському тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво психології» (Сертифікат №94; 6 годин, 0,2 кредити ECTS, виданий ПрАТ ВНЗ МАУП).
  • 17 березня 2024р. успішно завершила курс «Вступ до раннього втручання» на платформі EdEra, в результаті якого отримала знання та розуміння основних принципів і підходів до раннього втручання, ознайомилася з практичними методами, підходами і техніками, що застосовуються в роботі з дітьми, які мають особливі потреби або ризик затримки розвитку та поглибила знання нормативно-правової бази та етичних стандартів, що регулюють роботу в сфері раннього втручання . (Сертифікат 30 годин 1 кредит ECTS).
  • З 22 квітня по 26 квітня підвищила кваліфікацію під час семінару «8-крокова програма по роботі з втратою для дорослих, дітей та підлітків», проведений Інститутом психології здоров’я. Успішно пройшла базовий підготовчий курс, про свідчить сертифікат про участь на 15 годин/ 0, 5 кредити ECTS).
  • У період з 26 по 28 квітня 2024 року брала участь у семінарі “Трансфер-фокусована психотерапія при межових, нарцистичних та інших важких розладах особистості” від Міжнародної спільноти Трансфер-фокусованої психотерапії, Української асоціації Трансфер-фокусованої психотерапії, Українського інституту вивчення розладів особистості в обсязі 22 години (0,73 кредити ECTS). Протягом проходження семінару були отримані знання стосовно специфіки ТФП для підлітків, прикладної ТФП та нюансів супервізійного процесу. Набуті знання були відпрацьовані на практиці виконанням практичних завдань.
  • Набула нові навички та підвищила кваліфікацію підчас вебінару «Як не нашкодити та екологічно спілкуватися з військовими», який був проведений 25 травня 2024р. Тренінговим центром Наталії Сабліної, Міжнародною Асоціацією Психологів та Тренерів- Експертів (Сертифікат №250524027; 2 години/0,06 кредити ECTS).
  • Протягом 30.04.2024 – 09.07.2024р. пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації «Психологічна допомога робота психолога з військовими та їх родинами у дні війни. Військова психологія» та отримала сертифікаційне звання «Консультант з військової психології». Під час навчання ознайомилася з ознаками бойового стресу та ПТСР, навчилася надавати психологічну допомогу людині у кризових станах, засвоїла техніки, методики стабілізації емоційного стану та навчилася допомагати військовим та їх родинам у дні війни. Курс був успішно завершений, підтвердженням цьому є сертифікат (Сертифікат №3004424044; 33 години, 1,1 кредит ECTS).
  • З 6 по 7 червня 2024 року пройшла навчання за програмою Всеукраїнського форуму «Дні освітнього лідерства» з метою розвитку освітньої системи України, інтеграції до європейського освітнього простору, формування зрозумілої та відкритої політики вищої освіти, розвитку потенціалу закладів вищої освіти, проведеного НУ «Запорізька політехніка» (Сертифікат АР №3186/0057-24, 15 годин/ 0,5 кредити ECTS).
  • З 5 червня по 30 червня 2024р. підвищила свою кваліфікацію взявши участь у VII Всеукраїнській літній школі психології з міжнародною участю, під час якої взяла поглибила свої знання щодо історії вітчизняної психології та досягнень її сучасних наукових шкіл, завершила успішно курс управління стресом для дорослих Програми ВООЗ «Самодопомога» та набула компетентностей фасілітатора Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першої леді України Оленою Зеленською, що свідчить Сертифікат №31/30.06-ПК-2024, 3 кредити/90 годин.
  • З 5 червня 2024 року по 4 липня 2024 р. успішно пройшла навчання за сертифікатною програмою «Соцмережі для освітян та науковців» , яка спрямована на формування здатності оперувати інструментарієм соціальних мереж для просування на сучасному ринку освітніх послуг свого закладу вищої освіти, освітньої програми, наукового, освітянського або просвітницького проєкту чи осередку. За результатом проходження підвищення кваліфікації на базі ОНУ імені І.І.Мечникова отриманий сертифікат за сертифікатною програмою «Соцмережі для освітян та науковців» 180 годин/ 6 кредитів (Сертифікат № 11-07-2024).
  • За програмою Еразмус+ взяла участь в академічній мобільності для стажування у Університеті Аристотеля (Греція) - жовтень 2024р.
  • Основні публікації

    Монографії

    1. Kononenko O.I. The role altered states in the formation worldviews/ collective monograph : Modern scientific innovations in psychology. Lviv-Totun, Liha-Pres, 2019.p. 58-73.
    2. Kononenko O.I. / Psychological content and diversity of perfectionism of personality/ collective monograph : Psychologyand Pedagogy in XXI century: Methodological framework of the activities of psychologist and educato. Lviv-Totun, Liha-Pres, 2019- p.127-146.
    3. Кононенко О.І. Перфекціонізм особистості [Монографія]/ О.І.Кононенко. Одеса. ОНУ імені І.І.Мечникова. ТОВ "Удача", 2016. – 374с.
    4. Oksana Kononenko, Liliia Poleshchuk. Time competence as a factor in maintaining mental health. ./ The psychological health of the personality and society: the challenges of today. Monograph. Eds. Małgorzata Turbiarz & Hanna Varina. Opole: The Academy of Management and Administration in Opole, 2020; ISBN 978-83-66567-09-2; p30-35.
    5. Oksana Kononenko, Oksana Bolotova. Resilience of personality as a manifestation of mental and psychological health. ./ The psychological health of the personality and society: the challenges of today. Monograph. Eds. Małgorzata Turbiarz & Hanna Varina. Opole: The Academy of Management and Administration in Opole, 2020; ISBN 978-83-66567-09-2; p.42-48.
    6. Кононенко О.І. Психологічний супровід родин, які виховують дітей з особливими освітніми потребами: контент-аналіз проблеми/ О.І.Кононенко, Г.Б., Соколова, Л.І.Прохоренко// колективна монографія: «Концептуалізація системи сімейно-орієнтованого психолого-педагогічного супроводу родини, яка виховує дитину з особливими потребами».- Мелітополь, 2019 –С.10-22.
    7. Kononenko O. Psychological features of students' ideas about the image of a politician /Dunaieva L., Kononenko A., Kononenko O.// Role of science and education for sustainable development.- University of Technology, Katowice, 2021. Р. 777-783.

    Публікації в Scopus/Web of Science

    1. O. Kononenko, I. Popovych, A.Kononenko, V. Stynska, N. Kravets, L. Piletska, Olena Blynova Research of the relationship between existential anxiety and the sense of personality’s existence. Revista Inclusiones. Vol. 7.Número Especial / Abril – Junio 2020.pp. 41-59. (Web of Science)
    2. O. Kononenko, I. Popovych, A.Kononenko, V. Stynska, O.Kachmar, L. Prokopiv, H. Katolyk Research of the factor structure of the model of world view settings at a young age. Revista Inclusiones.Vol. 7. Núm.3 2020. pp. 98-116 (Web of Science)
    3. O.Kononenko, O. Blynova, I.Popovych, N.Semenova, Y.Kashyrina, O.Ursulenko Personality factors of choosing adaptation strategies in a different cultural environment by labor migrants from Ukraine.Amazonia Investiga. Vol. 9. Issue 32. 2020. pp. 45-54. (Web of Science)
    4. O. Kononenko, I.Popovych, O.Blynova, P.Nosov , S.Zinchenko Psychological factors of competitiveness of the women’s youth handball team. Journal of Physical Education and Sport. Vol. 21 (1), Art 30, pp. 227 - 235, January 2021 DOI:10.7752/jpes.2021.01030 (Scopus)
    5. O. Kononenko, N. Kaptalan & all Experimental policy study of health-preserving technologies: on the example of systemic rehabilitation of young students. Cuestiones Políticas.Vol. 39 Núm. 71 (2021). (Web of Science)
    6. Kononenko O. I., Popovych, I., Los, O., Khrystiuk, S., & Avramenko, A. Social expectations of professionals in the socionomic area: training, innovations and reforms.Amazonia Investiga, Vol. 11(60)/ 2022. pp. 23-31. (Web of Science)
    7. O. Kononenko, V. Overchuk, S. Berezka, N. Liesnichenko, I. Ostopolets, N.Lapshova Psychosocial rehabilitation under long-term stress: a relevant approach for effectively achieving results AD ALTA: Journal Of Interdisciplinary Research (VOL. 13, ISSUE 1, SPECIAL ISSUE XXXIII.) 2023. pp.99-104. (Web of Science)
    8. Kononenko, O., Ivanchenko, A., Gaivoronska, T., Khitrova, T., Semenko, S., Kuzmin, V. (2024). Psychological and Social-Communication Aspects of HR Management Career in Wartime, Including Stress, Motivation, Will and Efficiency of Working Conditions. Revista de Cercetare si Interventie Sociala, 84, 206-223, https://doi.org/10.33788/rcis.84.14 (Scopus)
    9. Klymenko, I., Tverdokhlib, N., Zlobin, O., Karachynskyi, O., & Kononenko, O. (2024). PTSD in military personnel: diagnosis, treatment and support. Amazonia Investiga, 13(74), 286-298. https://doi.org/10.34069/AI/2024.74.02.24. https://amazoniainvestiga.info/index.php/amazonia/article/view/2685 (Web of Science)

    Наукові публікації в фахових виданнях

    1. Кононенко О.И. Проблема перфекционизма личности в современной психологической науке. Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Луганськ : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2013. – №3(32). – С. 147-151.
    2. Кононенко О.И. Категория адаптивности в понимании феномена перфекционизма личности. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 18, Вип. 4(30). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2013. – С. 156-161.
    3. Кононенко О.И. Социально-психологические аспекты перфекционизма личности. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 18, Вип. 24. – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2013. – С. 258-265.
    4. Кононенко О.І. Особливості функціонування мислення перфекціоніста. Актуальні проблеми психології : зб. наук. праць Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. – Т. 11 : Психологія особистості. Психологічна допомога особистості / за ред. акад. С.Д. Максименка. – Вип. 11. – Ч. 1. – К. : Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, 2014. – С. 379-385.
    5. Кононенко О.І. Психологічна структура перфекціонізму особистості . Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 19, Вип. 1(31). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2014. – С. 130-136.
    6. Кононенко О.І. Проблема онтогенезу перфекціонізму особистості в сучасних дослідженнях. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 19, Вип. 2(32). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2014. – С. 171-177.
    7. Кононенко О.І. Феномен фізичного перфекціонізму у сучасній психології . Наука і освіта : наук.-практ. журн. Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. – Серія: Педагогіка і психологія. – № 11. – Одеса : Вид-во ПНПУ імені К.Д. Ушинського, 2014. – С. 91-95.
    8. Кононенко О.І. Особливості ставлення до себе особистості, яка прагне до досконалості. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 19, Вип. 3(33). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2014. – С. 57-63.
    9. Кононенко О.І. Вплив перфекціонізму особистості на виникнення емоційного вигорання. Науковий вісник Херсонського державного університету. – Вип. 2. – Т. 1. – Херсон : Гельветика, 2014. – С. 81-85 (Серія «Психологічні науки»).
    10. Кононенко О.І. Вплив перфекціонізму на емоційну сферу особистості. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія: Психологічні науки. – Чернігів : ЧНПУ імені К.Д. Ушинського, 2014. – Т.1. – Вип. 121. – С. 175-178.
    11. Кононенко О.І. Специфічні особливості патологічних проявів перфекціонізму особистості. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія: Психологічні науки. – Вип. 128. – Чернігів : ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, 2015. – С. 131-135.
    12. Кононенко О.І. Психологічні аспекти впливу сімейного фактору на формування перфекціонізму особистості. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 20, Вип. 1(35). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2015. – С. 64-71.
    13. Кононенко О.І. Феномен вигорання у телефонних консультантів як прояв їх особистісного перфекціонізму. Молодий вчений : наук. журн. – №2 (17). – Ч. IV. – Херсон : Гельветика, 2015. – С. 403-406.
    14. Кононенко О.І. Гендерні особливості проявів перфекціонізму особистості. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 20, Вип. 2(36). – Ч. 2. – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2015. – С. 99-105.
    15. Кононенко О.І. Диференціація видів перфекціонізму особистості. Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2015. – №3(38). – С. 199-207.
    16. Кононенко О.І. Диверсифікація перфекціонізму: психологічний контекст. Науковий вісник Херсонського державного університету. – Вип. 2. – Т. 1. – Херсон : Гельветика, 2015. – С. 37-41 (Серія «Психологічні науки»).
    17. Кононенко О.І. Багатомірність структури перфекціонізму особистості: теоретико-методологічний аспект. Вісник Національного університету оборони України : зб. наук. праць. – Серія: Психологічні науки. – Вип. 3(46). – К. : НУОУ, 2015.– С. 130-136.
    18. Кононенко О.І. Співвідношення різних форм прояву перфекціонізму та когнітивних характеристик особистості. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 20, Вип. 4(38). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2015. – С. 83-90.
    19. Кононенко О.І. Взаємозв’язок між різними проявами перфекціонізму та особистісними чинниками особистості. Науковий вісник Херсонського державного університету. – Вип. 3. – Херсон : Гельветика, 2015. – С. 38-42 (Серія «Психологічні науки»).
    20. Кононенко О.І. Фактор самопрезентації перфекціонізму в структурі перфекціонізму особистості. Наука і освіта : наук.-практ. журн. Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. – Серія: Психологія. – №11-12. – Одеса : Вид-во ПНПУ імені К.Д. Ушинського, 2015. – С. 61-66.
    21. Кононенко О.І. Адаптивні/дезадаптивні тенденції перфекційної особистості. Науковий вісник Херсонського державного університету. – Вип. 5. – Херсон : Гельветика, 2015. – С. 39-42 (Серія «Психологічні науки»).
    22. Кононенко О.І. Адаптаційна функція комунікативних навичок в формуванні позитивного перфекціонізму. Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2015. – №2(37). – Т. 3. – С. 106-112.
    23. Кононенко О.І. Ефективність корекції негативних проявів перфекціонізму. Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2015. – №3(38). – Т. 3. – С. 175-184.
    24. Кононенко О.І. Обґрунтування та зміст корекційної програми негативних проявів перфекціонізму особистості. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 21, Вип. 1(39). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2016. – С. 108-116.
    25. Кононенко О.И. Теоретические модели изучения перфекционизма личности в зарубежной психологии. PEM: Psychology. Educology. Medicine : scientific journal. – № 1.sr – 4. – 2014. – С. 42-50.
    26. Кононенко О.І. Компенсаторні механізми захисту як поведінковий компонент перфекціонізму особистості. Pedagogy and Psychology. Science and Education a New Dimension. – 2015. – ІIІ(36), Issue: 74.– Р. 89-91.
    27. Кононенко О.И. Аналоги перфекционизма личности как глобального личностного конструкта. Paradigmata poznání. – Vysoká śkola politických a spolećenských véd, 2015. – № 3. – Р. 36-42.
    28. Кононенко О.І. Психологічні предиктори перфекціоністських установок особистості. Pedagogy and Psychology. Science and Education a New Dimension.– ІIІ(31), Issue: 61. – Budapest, 2015. – Р. 83-85.
    29. Кононенко О.И. Категория диверсификации в контексте психологии перфекционизма личности. REM: Psychology. Educology. Medicine: scientific journal. – 2015. – №3-4. – Р. 117-121.
    30. Кононенко О.И. Когнитивные, личностные и поведенческие различия в проявлениях перфекционизма, связанных с его типом / О.И. Кононенко // Право. Экономика. Психология : науч.-практ. журн. – №1(4). – Витебск : Витебский государственный университет имени П.М. Машерова, 2016. – С. 103-109.
    31. Кононенко А.О., Кононенко О.І. Самопрезентація як важливий регулятор соціальної поведінки. Наукові записки Національного університету "Острозька академія" Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2017. Вип.1. С.104 -109.
    32. Кононенко А.А., Кононенко О.И. Структурный анализ модельных конструкций самоопределения учителя по социальным дисциплинам. Диоген (Болгария). 2018. Том 26 . Выпуск 1. С. 150—154.
    33. Kononenko А.О., Kononenko O.I. Psychological aspects of cyber-communication addiction. International journal of new economics and social sciences. Volume 7, No. 1. P.269-277.
    34. Кононенко О.І. Психологічна природа селфі. Науковий вісник Херсонського державного університету. Вип. 4. Херсон : Гельветика, 2017. С. 161-169. (Серія «Психологічні науки»).
    35. Кононенко О.І. Соціально-психологічні детермінанти зайвої ваги. Теоретичні і прикладні проблеми психології №3(44). 2017. Т2. С.156-163
    36. Кононенко О.І. Адаптаційні особливості майбутніх військовослужбовців. Психологія та соціальна робота. Вип. 1(49) –С.85-97.
    37. Кононенко О.І. Негативний вплив перфекціонізму на виконання військових обов’язків. Теоретичні і прикладні проблеми психології. №3(50). 2019. Том 1.- С. 134-143.
    38. Kononenko Oksana, Rimawi OmarStress-induced Cognitive Assessment among Universty Students during the Pandemic of Corona (COVID 19). SSRG International Journal of Humanities and Social Science (SSRG-IJHSS). Volume 7 Issue 4 – July - Aug 2020. – Р. 89-93. DOI: 10.14445/23942703/IJHSS-V7I4
    39. Кононенко О.І., Валєєва А.Р. Проблема впливу перфекціонізму на залежну поведінку особистості/ Габітус. Науковий журнал. – 2020. №17 – С. 84-89.
    40. Кононенко О.І. Специфіка сучасних психологічних методів та організації дослідження перфекціонізму особистості. Психологія та соціальна робота. Том 1(51) 2020. – С. 125-136
    41. Кононенко О.І. Смисложиттєві орієнтації та резильєнтність особистості як її ресурсні характеристики у сучасному соціумі / Бозоян М.А., Кононенко О.І., Царенок Л.Б., Коваленко В.О. Теоретичні і прикладні проблеми психології. № 3(56). 2021. Том 1.- С. 122-133.
    42. Kononenko O. I., Grigorashenko A. V. Current State of Scientific Views on the Psychological Well-Being of Personality. Психологія та соціальна робота. Том 1(53) 2021. – С. 102-113.
    43. Кононенко О.І., Гужанова Т.С., Федорик В.В., Кушнір Л.О., Ортікова Н.В. Професійна компетентність як показник психологічної готовності студента до професійної діяльності. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. 2023. No 8(26) 2023. С. 418-428.
    44. Кононенко О.І., Гудімова А.Х, Курова А.В. Сучасні тенденції та стратегії розвитку вищої освіти в Україні: аналіз реалізації. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. 2023. № 9(27) (2023).С. 232-244.
    45. Кононенко О.І., Медянова О. В., Дворніченко Л.Л., Любіної Л.А., Шкраб’юк В. С., на тему: Психологічна резильєнтність особистості в умовах війни. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. 2023. № 10(28) (2023).
    46. Кононенко О.І., Кононенко А.О., Базиленко К.П, Прокоф’єва О. О., Медянова О.В. Соціальна акомодація та життєстійкість як ресурси виживання в умовах війни Наукові інновації та передові технології. 2023. №11(25) 2023. С.577-688.
    47. Кононенко О.І., Кононенко А.О., Крошка К.І., Базика Є.Л. Життєстійкість та ціннісні орієнтації особистості як психологічні ресурси її психологічного здоров'я. Наукові перспективи: журнал. 2023. № 9(39) 2023. С. 565-575.
    48. Кононенко О. І. Емоційний інтелект як фактор успішної діяльності в соціальній сфері. Психологія та соціальна робота. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова 2023. Вип. 1. С. 7-13.
    49. Кононенко О.І., Петрушенко В.В. Психологічні складові професійного розвитку та досягнення успіху в правничій сфері. Теоретичні і прикладні проблеми психології та соціальної роботи: зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. 2023. № 3 (62). Т. 2. С. 295-306.
    50. Кононенко О.І. та інші Психологічні особливості гіперактивної дитини: вроджена патологія.Перспективи та інновації науки. Серія. Психологія. №5(39) 2024. С.820-829.

    Наукові публікації апробаційного характеру

    1. Кононенко О.І. Часова компетентність як важлива частина професійної компетентності особистості. Психолого-педагогічні координати розвитку особистості: Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. Полтава: Національний університет імені Юрія Кондратюка, 2020. – С.130-133.
    2. Кононенко О.І. Компетентності як основа професійно успішної особистості. Теоретичні та практичні аспекти розвитку науки та освіти: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Львів. Львівський науковий форум, 2020. С.44-45
    3. Kononenko O., Rimawi Omar Stress-induced Cognitive Assessment among University Students during the Pandemic of Corona (COVID 19). SSRG International Journal of Humanities and Social Science (SSRG-IJHSS). Vol. 7 Issue 4.2020. Р. 89-93.
    4. Кононенко О.І. Самопізнання як форма емоційно-оцінного ставлення до себе на провідних етапах онтогенетичного розвитку. Психологія свідомості: теорія і практика наукових досліджень: тези ІV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ 21 листопада 2020 року, / відп. ред. О.В. Дробот; Національний авіаційний університет, Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій. К.: Талком, 2020. с. 170-174.
    5. Кононенко О.І. Інноваційні технології психологічної освіти здобувачів вищої освіти Література, психологія, педагогіка у ракурсах взаємодії: Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції (Бахмут, 4 листопада 2021 р.). Бахмут: ГІІМ ДВНЗ «ДДПУ», 2021.С.165-167.
    6. Кононенко О.І. Адаптивність як предиктор перфекціонізму особистості. Психолого-педагогічні координати розвитку особистості: зб. наук. матеріалів ІІ Міжнар. наук.-практ. конф., 3-4 червня 2021р.– Полтава : Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», 2021. С.
    7. Кононенко О.І. Гендерні маніфестації перфекціоністських вимог. Соціально-психологічні проблеми гендерної стратифікації суспільства: матеріали XV Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) / [редкол.: Ю. О. Бохонкова (голова)]. – Дніпро: вид- во СНУ ім. В. Даля, 2022.С.81-83.
    8. Kononenko O. The features of the goal-setting of the head of a higher educational establishment as a guarantor ot the implementation of innovative educational technologies.”Public health – social, educational and psychological dimensions:Conference proceedings of ІХ International research & training conference” 19 -21 July 2022, Lublin, Poland. С.54-56 https://www.kul.pl/files/1478/2022_conferenceproceedings.pdf
    9. Кононенко О.І. Контамінація біологічного та соціального в контексті психогенетики. Актуальні проблеми психології особистості на європейському просторі: Матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 15.02.2023.С.131-133.
    10. Кононенко О.І. Диверсифікаційний підхід вивчення психологічної складової як умова цілісної професійної підготовки соціальних працівників. Цілісний підхід у психології та соціальній роботі: теорія та практика: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю. Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький. 24.02.2023. - С.15- 17.
    11. Кононенко О.І. Вплив перфекціонізму та презентеїзму на психологічне благополуччя особистості. Особистість у кризових умовах сучасності: психологічні виклики: Матеріали ІI Міжнародної науково-практичної конференції, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківськ, 4.03.2023- С.180-183
    12.  Кононенко О.І. Диверсифікаційний підхід в реалізації підготовки психологів у зво в умовах невизначеності. Українська психологія. ХХІ століття. Початок. (Дні української психології в Берліні): Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю 27-28 квітня 2023 року: Зб. матеріалів // За ред. В.Г. Панка. Київ: 2023.-С. 460-462.
    13. Кононенко О.І. Праксіологічний підхід в системі забезпечення якості психологічної освіти/“Психолого-педагогічні координати розвитку особистості” : зб. наук. матеріалів ІV Міжнар. наук.-практ. конф., 1-2 червня 2023 р. Полтава : Національний університет імені Юрія Кондратюка, 2023. С.121-123.

    Навчально-методичні роботи

    1. Кононенко О.І. Методичні рекомендації до курсу "Психологічні заходи у телефонному консультуванні" Одеса, Удача 2015. 30с.
    2. Кононенко О.І. Методичні рекомендації до курсу "Основи реабілітології". Електронний варіант. Одеса, 2017. 30с.
    3. Кононенко О.І. Методичні рекомендації до курсу "Психогенетика та психофізіологія в реабілітології". Одеса, 2018. 36с.
    4. Кононенко О.І.,Кононенко А.О. English for Psychologists. Одеса, Фенікс.2018. 240с.
    5. Кононенко О.І. Методичні вказівки до написання та оформлення курсових та дипломних робіт для здобувачів ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр» спеціальності 053 «Психологія». У спів. З.О. Кіреєва, А.Ш.Коваль, М.П. Гусакова. Електронний ресурс. Бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова. 2018 р. 31 с.
    6. Кононенко О.І., Кременчуцька М.К. «Методичні вказівки до написання кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія». –Одеса, Вид-во ОНУ імені І.І.Мечникова – 2019.- С.
    7. Кононенко О.І., Кременчуцької М. К. «Методичні вказівки до написання комплексних курсових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія» – Одеса, Вид-во ОНУ імені І.І.Мечникова – 2020- 32с.
    8. Кононенко О.І., Доценко О.Ю. «Методичні рекомендації до курсу «Гендерна психологія» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія»/ О.І.Кононенко, О.Ю.Доценко - Одеса, - 2020. – 30с.
    9. Кононенко О.І. «Методичні рекомендації до організації педагогічної (асистентської) практики для здобувачів третього (доктор філософії) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія»/ О.І.Кононенко - Одеса, - 2020. – 32с.
    10. Кононенко О.І. «Методичні рекомендації до курсу «Сучасні методи психологічних наукових досліджень» для здобувачів третього (доктор філософії) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія»/ О.І.Кононенко - Одеса, - 2021. – 30с.
    11. Кононенко О.І., Кременчуцька М. К. «Методичні рекомендації до написання курсових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія» – Одеса, Вид-во ОНУ імені І.І.Мечникова.2023. - 30с .
    12. Кременчуцька М. К., Кононенко О.І. «Методичні рекомендації до написання дипломних робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія» – Одеса, Вид-во ОНУ імені І.І.Мечникова. 2023 - 36с.
    13. Вступ до спеціальності: метод.рек. До курсу для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спец. 053 «Психологія» / Кононенко О.І., Полещук Л.В.; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, Ф-т психології та соціальної роботи. –Одеса : ОНУ, 2023. – 32с.
    14. Методологія та теорія психології: метод.рек. До курсу для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спец. 053 «Психологія» / Кононенко О.І.; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, Ф-т психології та соціальної роботи. –Одеса : ОНУ, 2023. – 36 с.
    15. Актуальні проблеми теоретичної психології: метод.рек. До курсу для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спец. 053 «Психологія» / Кононенко О.І.; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, Ф-т психології та соціальної роботи. –Одеса : ОНУ, 2023. – 36 с.
    16. Сучасні психологічні технології соціальної роботи : метод.рек. До курсу для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спец. 053 «Психологія» / Кононенко О.І.; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, Ф-т психології та соціальної роботи. –Одеса : ОНУ, 2023. – 36 с.

Участь у міжнародних наукових та/або освітніх проектах:

  • за програмою Еразмус+ взяла участь в академічній мобільності для викладання у Люблянському університеті(Словенія), жовтень 2023 р.
  • за програмою Еразмус+ взяла участь в академічній мобільності для стажування в Університеті Аристотеля в Салоніках (Греція), жовтень 2024р.

Членство в експертних радах і професійних об'єднаннях:

З 2019 року експерт Національного агентства з оцінки якості вищої освіти

З 2020 року експерт Національного фонду досліджень України

З 2022р. Експерт з експертизи проєктів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок МОН України (Наказ № 1111 від 12.12.2022р.)

  • Член Української психологічної асоціації
  • Член Психологічної асоціації України
  • Член Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії
  • Член Української асоціації організаційних психологів та психологів праці
  • Член Американської психологічної асоціації Member # 00976606
  • Член Європейської асоціації комунікаційних досліджень та освіти (ECREA) ID 58813190
  • Член Європейської асоціації психології здоров’я https://ehps.net/
  • Член Європейської асоціації соціальної роботи( EASSW -182- 2023) https://www.eassw.org/

Нагороди: Академік НАН Вищої освіти України України( з 2023р.)

Почесна грамота Міського голови м.Одеси Г.Труханова (2020р.)

e-mail  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Курова Анастасія Володимирівна

Kurova A

ORCID ID: 0000-0001-6595-492X

Researcher ID: AAB-3476-2022

Scopus Author ID: 57222469846

Google Scholar: Курова Анастасія Володимирівна

Посада на кафедрі – професор кафедри соціальної психології

Науковий ступінь - доктор психологічних наук (19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи)

Базова освіта:

  • 2008 - Вища за спеціальністю «Мова та література (французька)»
  • 2012-2015 - Здобувач кафедри диференціальної та спеціальної психології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
  • 2021-2023 - Докторантка кафедри практичної психології та соціальної роботи Східноукраїнського національного університету імені В. Даля МОН України.

Тема дисертації:

  • Докторська дисертація “Психологічне здоров'я молоді в умовах невизначеності та технології його збереження” (2023 р).
  • Кандидатська дисертація «Психологічні індивідно-особистісні детермінанти суб’єктивного благополуччя майбутніх психологів» (2016 р.)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • соціальна психологія
  • психологія PR
  • психологія конфлікту
  • методика викладання у вищій школі
  • психологія спілкування
  • загальна психологія та психологія особистості
  • соціальна психологія та психологія спілкування

Наукові та професійні інтереси: психологія особистості, розкриття потенціалу особистості, спрямованість особистості, особистісний ріст, психологія комунікації і ефективність спілкування, вікові і гендерні особливості спілкування, міжособистісні стосунки та взаєморозуміння, суб'єктивне благополуччя особистості, психологічне здоров'я, стресостійкість, гендерні аспекти і психологічні детермінанти суб'єктивного благополуччя особистості.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

Монографії

  1. Курова А.В. Психологічне здоров’я молоді в умовах невизначеності: соціально-психологічний вимір.Київ: Видавець Бихун В.Ю., 2023. 344 с. ISBN 978-617-7699-34-6
  2. Курова А.В., Крюкова М.А. Життєстійкість особистості у сучасному психологічному просторі. Cоціально-психологічне забезпечення інтеграційного розвитку українського суспільства: колективна монографія./ за заг. ред. Лефтерова В.О., Мельнікова А.С. // Київ: Видавництво Ліра-К, 2020. – С. 63-79 (172 с.).

Публікації в Scopus/Web of Science

  1. Kurova A. & all. Correlation Between Juniors’ Mental Health Parameters and Sports Motivation. Journal of Physical Education and Sport, 2024, Vol.24 (12). Pp. 2084-2094. (Scopus).
  2. Kurova A. & all. Organizational and Economic Aspects of Improving the Process of Managing the Educational Activities of a Higher Education Institution in the Conditions of the Socio-Economic Development of the Country. Review of Economics and Finance, 2023, 21(1). Pp. 642–646. (Scopus).
  3. Kurova A. & all. Dispositional optimistic and pessimistic mental states of young athletes: gender differentiation. Journal of Physical Education and Sport. 2023. Vol. 23. Issue 4. P. 857-867. (Scopus).
  4. Halian I., Kurova A. & all. Comparison analysis of the correlation between emotional stability and mental health parameters in athletes of various skill levels. Amazonia Investiga. 2022. Vol. 11 (issue 54). pp. 65-75. (Web of Science)
  5. Popovych I., Kurova A. & all. Interdependence of emotionality, anxiety, aggressiveness and subjective control in handball referees before the beginning of a game: a comparative analysis. Journal of Physical Education and Sport. Vol. 22 (issue 3). 2022. P. 680-689. (Scopus)
  6. Melnychuk O, Kurova, A. & all. Theoretical fundamentals of study of values and value orientations in management of psychological scientific space. Journal of Management Information and Decision Science. Vol. 24(2). 2021. pp. 1-6. (Scopus)
  7. Halian I., Kurova A. & all. Estabilidad emocional como factor del bienestar psicologico de futuros especialistas. Amazonia Investiga. Vol. 11 (issue 51). 2022. P. 183-196. (Web of Science)
  8. Курова А.В. Особливості впливу часової перспективи на основні складові само ефективності/А.В. Курова// Наука і освіта. – 2017. – Випуск 11. Психологія. – С. 92-98. (Web of Science)

Наукові публікації

  1. Курова А.В. Ситуація невизначеності у парадигмі сучасних викликів суспільства. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія :Психологія. Вип. 4. 2021. С. 51-56. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  2. Курова А.В. Невизначеність як соціально-психологічна проблема особистості. Габітус: «Гельветика». Випуск 32. 2021. С. 198-202. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  3. Курова А.В. Психологічні особливості емоційності, агресивності та суб’єктивного контролю молоді в умовах невизначеності. Проблеми сучасної психології: «Гельветика». Вип. 1 (24). 2022. С. 53-61. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  4. Курова А.В. Технології збереження емоційної стійкості в структурі психологічного здоров’я. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Психологія. Том 33 (72) № 2. 2022. С. 87-91. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  5. Курова А.В. Специфіка структури ціннісних орієнтацій особистості в умовах невизначеності. Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки. Вип.18(63). 2022. С. 24-31. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  6. Курова А.В., Крюкова М.А. Особистісні детермінанти відповідальності в підлітковому віці. Психологія і соціальна робота. Випуск 1 (53). 2021. C. 114-124. (Фахове видання. Серія «Психологічні науки»)
  7. Курова А.В., Крюкова М.А. Геронтологические аспекты коммуникации. Габітус: «Гельветика». Випуск 19. 2020. С. 140-145. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  8. Курова А.В. Гендерні відмінності у детермінантах суб’єктивного благополуччя особистості. Науковий вiсник Херсонського державного унiверситету. Серiя «Психологiчнi науки». Випуск 5. 2018. С. 54-60. (Фахове видання. Психологічні науки)
  9. Курова А.В., Крюкова М.А. Гендерні індивідуально-особистісні особливості мотивації майбутніх психологів. Теорія і практика сучасної психології. Випуск 3. 2019. С. 67-71. (Фахове видання. Психологічні науки)
  10. Курова А.В. Емоційно-ціннісна парадигма дослідження психологічного здоров’я в умовах невизначеності. Габітус: «Гельветика». Випуск 39. 2021. С. 217-223. (Фахове видання. Психологічні науки)
  11. Курова А.В. Технологічний підхід в дослідженні психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія :Психологія. Вип. 2. 2022. С. 46-50. (Фахове видання. Психологічні науки)
  12. Курова А.В. Психологічне благополуччя як емпіричний гарант психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Психологія. Том 33 (72) № 4. 2022. С. 31-36. (Фахове видання. Психологічні науки)
  13. Курова А.В. Динамічні характеристики ціннісно-сенсової сфери молоді як компоненту її психологічного здоров’я. Габітус: «Гельветика». Випуск 42. 2022. С. 269-273. (Фахове видання. Психологічні науки)
  14. Курова А.В. Факторна структура психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. Теоретичні та прикладні проблеми психології та соціальної роботи: Вип.2(58). 2022. С. 115-125. (Фахове видання. Психологічні науки)
  15. Курова А.В. Потенціал сучасної української молоді в умовах військового стану. Габітус: «Гельветика». Випуск 45. 2023. С. 232-237. (Фахове видання. Психологічні науки)
  16. Курова А.В. Потенціал сучасної української молоді в умовах військового стану. Габітус: «Гельветика». Випуск 45. 2023. С. 232-237. (Фахове видання. Психологічні науки)
  17. Курова А.В. Особливості взаємозв'язків базових конструктів психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. Перспективи та інновації науки. Вип. 8(26). 2023. С. 442-456. (Фахове видання. “Психологія”).
  18. Курова А.В. Оптимізм та песимізм як особистісні предиктори психологічного здоров’я молоді. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія. 2023. Вип. 1. С. 26-29. (Фахове видання. “Психологія”).
  19. Курова А.В. Особливості стратегій збереження психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. Перспективи та інновації науки (Серія «Психологія»): журнал. 2023. Вип. 10 (28). С. 589-600. (Фахове видання. “Психологія”).
  20. Курова А.В. Ефективність застосування тренінгових технологій збереження психологічного здоров’я. Перспективи та інновації науки. Вип. 11 (29). 2023. С. 515-528. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  21. Курова А.В. Основні особистісні компоненти психологічного здоров’я молоді. Перспективи та інновації науки (Серія «Психологія»): журнал. 2023. Вип. 12 (30). С. 673-686. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  22. Кононенко О.І., Гудімова А.Х., Курова А.В. Сучасні тенденції та стратегії розвитку вищої освіти в Україні: аналіз реалізації. Перспективи та інновації науки. Серія “Психологія”. Вип. 9 (27). 2023. С. 232-244. (Фахове видання. Серія «Психологія»).
  23. Курова А.В. Психологічні особливості комунікації в ситуації невизначеності. Перспективи та інновації науки (Серія «Психологія»). Вип. 10(44) 2024. С. 966-976. (Фахове видання. Серія «Психологія»).

Наявність авторських свідоцтв:

  1. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 116807 від 6 березня 2023 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
  2. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 1167805 від 6 березня 2023 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
  3. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 116736 від 6 березня 2023 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
  4. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 116806 від 6 березня 2023 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
  5. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 116808 від 6 березня 2023 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.

Навчально-методичні роботи

  1. Психoлoгія спілкування [Електронний ресурс] : електрон. мeтoд. рeкомендації дo курсу «Психологія спілкування» для здoбувaчів першого (бакалавр.) рівня вищої освіти спeц. 053 «Психoлoгія» / уклад. А. В. Курoвa. – Oдeса, 2023. – 86 с. – 1,9 МБ. Посилання-ідентифікатор: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/34886
  2. Сoціaльнa психoлoгія [Електронний ресурс] : електрон. мeтoд. рeкомендації дo курсу «Соціальна психологія» для здoбувaчів першого (бакалавр.) рівня вищої освіти спeц. 053 «Психoлoгія» / уклад. А. В. Курoвa. – Oдeса, 2023. – 78 с. – 1,4 МБ. Посилання-ідентифікатор: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/34888
  3. Психoлoгія конфлікту [Електронний ресурс] : електрон. мeтoд. рeк. дo курсу «Психологія конфлікту» для здoбувaчів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спeц. 053 Психoлoгія / уклад. А. В. Курoвa. – Oдeса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. 56 с. 0,8 МБ.  Посилання-ідентифікатор:http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/37890
  4. Методика викладання у вищій школі [Електронний ресурс] : електрон. метод. рек. до самост. роботи для здобувачів другого (магіст.) рівня вищ. освіти спец. 053 «Психологія» / уклад. А. В. Курова. Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. 41 с. 1 МБ. Посилання-ідентифікатор: https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/39084
  5. Психологія PR [Електронний ресурс] : електрон. метод. рек. до самост. роботи для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 053 «Психологія» / уклад. А. В. Курова. Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. 33 с. 1 МБ. https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/39138
  6. Курова А.В. Психологія особистості: навчально-методичний посібник / А.В. Курова – Одеса: Фенікс, 2019. – 40 с.
  7. Курова А.В. Крюкова М.А. Загальна психологія: навчально-методичний посібник / А.В. Курова, М.А. Крюкова – Одеса: Фенікс, 2019. – 50 с.
  8. Курова А.В.,Крюкова М.А. Патопсихологія: навчально-методичні рекомендації / А.В. Курова, М.А. Крюкова. – Одеса: Фенікс, 2019. – 38 с.
  9. Курова А.В. Психологія спілкування: навчально-методичний посібник //А.В. Курова. – Одеса: Фенікс, 2020. – 79 с. (DOI - 10.32837/11300.13107).

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю:

  1. Член Соціологічної асоціації України (членський квиток № 1327 _ від 05.11.2018 року). Посилання: https://sau.in.ua
  2. Член Європейської асоціації комунікаційних досліджень та освіти (ECREA) ID 66602775 Посилання: https://ecrea.eu/Sys/Profile?memberId=66602775
  3. Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП) Сертифікат № 01584 Посилання: http://www.uaoppp.com.ua

Участь у міжнародних конференціях, форумах і семінарах:

  1. Курова А.В. Адаптаційні здібності сучасної української молоді в умовах невизначеності. Current issues of science and integrated technologies: матеріали І міжнародної науково-практичної конференції. Мілан. Італія. 2023. С. 587-590.
  2. Курова А.В. Проблемно-орієнтований підхід в дослідженні психологічного здоров'я молоді. Theoretical methods and improvement of science: матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції. Бордо. Франція. 2022. С. 274-278.
  3. Курова А.В. Психологічні особливості ціннісних орієнтацій молоді в умовах невизначеності. The role of psychology and pedagogy in the spiritual development of modern society: матеріали міжнародної наукової конференції. Ріга, Латвія. 2022. С. 133-136.
  4. Курова А.В. Феномен невизначеності у психологічній науці. Ключові питання наукових досліджень у сфері педагогіки та психології у ХХІ ст: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Львів. 2022. С. 44-46.
  5. Курова А.В. Ситуація невизначеності та готовність особистості до змін. Педагогіка і психологія сьогодення: теорія та практика. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2022. С. 30-32.
  6. Курова А.В. Концепт толерантності до невизначеності в психологічній науці. Традиції та новації у сфері педагогіки та психології: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Київ 2022. С. 199-201.
  7. Курова А.В. Соціально-психологічне значення невизначеності. Інноваційні наукові дослідження у галузі педагогіки та психології: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Запоріжжя. 2022. С. 175-177.
  8. Курова А.В. Розвиток залежної або автономної поведінки як реакція на невизначеність. Соціально-психологічні ресурси особистості в екстремальних умовах: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Київ. 2022. С. 67-70.
  9. Курова А.В. Емоційна стійкість в структурі психологічного здоров’я особистості. Особистість та суспільство в цифрову еру: психологічний вимір. Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2022. С. 127-131.
  10. Курова А.В. Роль саморегуляції особистості в ситуації невизначеності. Європейський вибір України, розвиток науки та національна безпека в реаліях масштабної військової агресії та глобальних викликів ХХІ століття. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2022. С. 300-302.
  11. Kurova A.V., Kriukova M.A. Some psychological features of teenage behavioural styles in interpersonal relations. Модернізація освітньої системи: світові тенденції та національні особливості в умовах пандемії: матеріали ІV Міжнародної наукової конференції. м. Каунас. Литва. 2021. С. 22-24.
  12. Кurova A.V., Kriukova M.A. Some psychological features of interpersonal interaction in a modern educational space /. Сучасний освітній простір: трансформація національних моделей в умовах інтеграції: матеріали IV Міжнародної наукової конференції. м. Лейпциг. Німеччина. 2020. С. 49-51.
  13. Кurova A.V., Kriukova M.A. Some aspects of the psychological well-being of the students in a modern educational space. Наука та суспільне життя України в епоху глобальних викликів людства у цифрову еру: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2021. С. 241-243.
  14. Курова А.В., Каретна О.О. Соціально-психологічні аспекти сімейного благополуччя в умовах сучасності. Правове життя сучасної України: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса, 2020.
  15. Курова А.В., Крюкова М.А. Онтогенетичні аспекти формування правової самосвідомості молоді. Правове життя сучасної України: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса, 2020.
  16. Kurova A.V. The internal structure of the subjective well-being of a personality in psychological theory. Інтеграційний розвиток особистості та суспільства: психологічний і соціологічний виміри: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса, 2020.
  17. Курова А.В. Головні складові у структурі психологічного благополуччя майбутніх психологів. Актуальні проблеми психічного та психологічного здоров'я: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2019. С.72-75.
  18. Курова А.В. Мотивація як складова компонента структури психологічного благополуччя майбутніх психологів. Правове життя сучасної України : у 2 т. : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. Одеса : Гельветика, 2019. С. 254-256.
  19. Курова А.В. Суб’єктивне благополуччя як основний ресурс розвитку особистості. Сучасний освітній простір: трансформація національних моделей в умовах інтеграції: матеріали II Міжнародної наукової конференції. Лейпциг, Німеччина, 2018. С. 32-35.
  20. Курова А.В. Суб’єктивне благополуччя як центральна проблема психології особистості. Інтеграційний розвиток особистості та суспільства: психологічний і соціологічний виміри : матеріали міжнарод. наук.-практ. конф. Одеса : Національний університет «Одеська юридична академія». 2018. С. 141-144.
  21. Курова А.В. Використання тренінгових методик для підвищення рівня суб’єктивного благополуччя викладачів. Organization of educational process in the field of pedagogy and psychology in Ukraine and EU countries: scientific and pedagogic intership: матеріали Міжнародної наукової конференції. м. Люблін, Польша. 2020 р. С. 61-65.
  22. Курова А.В. Aдaптaційні здібності як компонентa психологічного здоров’я молоді під чaс війни. ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Особистість у кризових умовах сучасності: психологічні виклики». Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ (03 березня 2023 р.). С. 198-202.
  23. Курова А.В. Сучасні психологічні технології підтримки психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. XVI Міжнародна науково-практична конференція «Integration of scientific solutions and methods into practice», м.Париж, Франція (24-26 квітня 2023 р.). С. 323-326.
  24. Курова А.В. Оптимізм як детермінанта психологічного здоров'я молоді. XXIII Міжнародна науково-практична конференція «Scientific trends, solutions, theories and methods of development». м.Більбао, Іспанія (12-14 червня 2023 р.). С. 256-258.
  25. Курова А.В. Екстернальна та інтернальна стратегії збереження психологічного здоров’я української молоді. Матеріали XXIII 23th Міжнародної науково-практичної конференції «The influence of society on the development of science and the invention of new methods» Prague, Czech Republic: International Science Group, 13-16 червня 2023. Р. 340-342.
  26. Курова А.В. Технологічний підхід в збереженні психологічного здоров’я молоді в умовах воєнного стану. Матеріали І Міжнародного науково-практичного форуму «Психологія і соціальна робота у XXI столітті» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, 1-3 листопада 2023 р. С. 87-91.
  27. Курова А.В. Адаптаційні здібності сучасної української молоді в умовах невизначеності. Current issues of science and integrated technologies: матеріали І міжнародної науково-практичної конференції. Мілан. Італія. 2023. С. 587-590.
  28. Курова А.В. Основні емпіричні гаранти становлення психологічного здоров'я сучасної української молоді. Матеріали 78–ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ОНУ імені І. І. Мечникова. Секція «Факультету психології та соціальної роботи». Підсекції «Психологія», «Соціальна робота», 22–24 листопада 2023 р. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 106 с. С. 46-48. ISBN 978-617-689-497-1
  29. 29. Курова А.В. Декатастрофізація, як сучасна технологія підтримки психологічного здоров’я особистості. Modern technologies among us in the environment: матеріали XXIV Міжнародної науково-практичної конференції, Рим. Італія. 17-19 червня 2024 р. С. 323-325.

Підвищення кваліфікації: Сертифікати:

СЕРТИФІКАТИ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

  • Сертифікат про міжнародне науково-педагогічне стажування в Університеті Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща) за фахом «Педагогічні та психологічні науки» у період з 20 січня по 28 лютого 2020 р. в обсязі 180 годин (6 кредитів).
  • Курс «Research Methods (Introduction course)», схвалений Європейською Академією Науки та Досліджень, Гамбург, Німеччина. 2022 р. (10 годин).
  • Курс «On being a scientist course», схвалений Європейською Академією Науки та Досліджень, Гамбург, Німеччина. 2021 р. (10 годин).
  • «Впровадження Європейської рамкової програми дій щодо психічного здоров’я та благополуччя» від Волинського національного університету імені Лесі Українки, проєкту Jean Monnet Module “Developing European Framework for Action on Mental Health and Well-Being” (101085175-DevelopMental-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH for 2022-2025) в обсязі 40 академічних годин (1,3 кредитів ECTS) - 20-27 лютого 2023 р.
  • «Критичне мислення для освітян» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS) 16 березня 2023 р.
  • «Медіаграмотність для освітян» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 60 академічних годин (2 кредита ECTS) 16 березня 2023 р.
  • «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 80 академічних годин (2,6 кредитів ECTS) 17 березня 2023 р.
  • «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 60 академічних годин (2 кредити ECTS) 17 березня 2023р.
  • Електронний сертифікат «Цифрограм 2.0» - тестування на національній онлайн-платформі Дія. Цифрова освіта. ( Рівень цифрової грамотності – Високий С2, від 18.03.2023).
  • Базовий курс “Психологічна підтримка себе та близьких” онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації України (0,1 кредит ECTS) 20 лютого 2023 р.
  • Базовий курс “Бути поруч” онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації України (0,1 кредит ECTS) 20 лютого 2023 р.
  • Базовий курс “Оперативна допомога при ПТСР” онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації України (0,1 кредит ECTS) 20 лютого 2023 р.
  • Базовий курс «Обережно! Кібершахраї» (0,1 кредит ЄКТС) онлайн-платформи «Дія» Міністерства цифрової трансформації України (24.12.2021).
  • Електронний сертифікат «Цифрограм для вчителів» - тестування на національній онлайн-платформі Дія. Цифрова освіта. ( Рівень цифрової грамотності – Високий С1, від 24.12.2021).
  • Курс «Introduction to Systematic Review and Meta-Analysis Course», схвалений Європейською Академією Науки та Досліджень, Гамбург, Німеччина. 2022 р. (14 годин).
  • «Зимова школа психології 2024» при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) (Сертифікат № 008/ІХ-ЗШП-24);
  • «Вступ до раннього втручання» на платформі української студії онлайн-освіти EdEra в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) (Номер Сертифікату 1eb8d9e2eb2b444e97de30abb5a7d882); «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) (Ідентифікаційний номер сертифікату 677a069b83d44aef8c0f44f95259cd1d);
  • «Дні освітнього лідерства» за програмою Всеукраїнського онлайн форуму на базі Національного університету «Запорізька політехніка» в обсязі 15 годин (0,5 кредитів ЄКТС) (сертифікат АР №3249/0120-24);
  • «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті та на телебаченні» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 45 академічних годин (1,5 кредити ЄКТС) (Ідентифікаційний номер сертифікату 29e0b23d307040248fa7d7937242f60f);
  • «Медіаграмотність: практичні навички» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) (Ідентифікаційний номер сертифікату 31b7d147fcc0470a937545302835ba4d).
  • «Зимова школа психології 2025» при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) (Сертифікат № 006/Х-ЗШП-25).

Нагороди:

Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року» за результатами діяльності у 2023 році у номінації Психологія (Міністерство освіти і науки України, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України). Свідоцтво № 0467.

Нагороджена почесною грамотою як кращий співробітник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за результатами загального рейтингування науково-педагогічних працівників за 2023 р. (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, ректор проф. Вячеслав Труба) (2024р).

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Митрофанова-Керсанова Лариса Анатоліївна

Митрофанова-Керсанова Лариса Анатоліївна - доцент кафедри соціальної психології


ORCID ID 0009-0004-3813-9785

Google Scholar

Посада на кафедрі: доцент кафедри соціальної психології

Науковий ступінь: кандидат психологічних наук (19.00.08 - спеціальна психологія)

Базова освіта:

  • вища за спеціальністю психологія (2008 р.)
  • аспірантура за спеціальністю психологія (2011 р)

Тема дисертації: Кандидатська дисертація «Особливості психологічного захисту в системі взаємодії батьків і дітей із затримкою психічного розвитку» (2011)

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Психологія освіти
  • Педагогічна психологія
  • Практичні заняття з дисциплін: соціальна психологія, психологія конфлікту, методика викладання у вищій школі, соціокультурні аспекти психології
  • Навчальна практика

Наукові та професійні інтереси: вікова психологія, соціальна психологія, психологія сім’ї, гендерна психологія, арт-терапія.

СЕРТИФІКАТИ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Підвищення кваліфікації: 

  • Зимова школа психології 2025 в обсязі 30 год (1 кредит ECTS). 13-17.01.2025 р. Номер сертифікату №008/Х-ЗШП-25
  • Курс підвищення кваліфікації «Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе» (№ЕЗ-0562 від 27.11.2024 р. ГО «Прогресильні»)
  • Участь у VI Всеукраїнському тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології частина 6: арттерапія в дії» (№383 від 22.10.2024 р. на базі Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП»
  • «Семінар «Модель ЕФРАТ» унікальна поведінкова модель: подія – інтерпретація – емоція - реакція (13.03.2024 р.)
  • Участь у мінікурсі «Метафоричні карти на практиці» (17.10.2024р.)
  • Участь Школа молодого науковця Одещини переваги та недоліки використання штучного інтелекту в освіті (10.06.2024 р.)
  • Навчання 15-08-2024 «Штучний інтелект та академічна доброчесність у соціогуманітарній освіті та науці» в ОНУ ім. І.І. Мечникова (04.04- 03.05 2024р.)

Наукові публікації:

  1. Митрофанова-Керсанова Л.А. Онтогенетичні аспекти розвитку психологічного захисту особистості / Л.А.Митрофанова-Керсанова//Вісник національного університету імені І.І.Мечникова. – 2010. – Психологія =. Том 15. Випуск 11. – С.115-125.
  2. Митрофанова-Керсанова Л.А. Особливості механізмів психологічного захисту у дітей із затримкою психічного розвитку та дорослих / Л.А.Митрофанова-Керсанова //Вісник Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. – 2010. – Психологія. Том 15. Випуск 16. – С.57-64.
  3. Митрофанова-Керсанова Л.А. Механізми психологічного захисту батьків як чинник формування психологічного захисту дитини із ЗПР/ Л.А.Митрофанова-Керсанова //Науковий вісник півд.-укр.держ.педагог.ун-ту. – 2010. № 9-10 – С.116-122.
  4. Митрофанова-Керсанова Л.А. Внутрішньосімейні механізми захисту у дітей із затримкою психічного розвитку / Л.А.Митрофанова-Керсанова // Науковий вісник півд.-укр.держ.педагог.ун-ту. – 2010. - №9-10 – С.89-96.

Наявність авторських свідоцтв:

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 128752 від 31 липня 2024 р., виданий Державною організацією “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.

Участь у міжнародних конференціях, форумах і семінарах:

  1. Митрофанова-Керсанова Л.А., Шильнікова В.С. ПСИХОЛОГІЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНІ ОЗНАКИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ / Матеріали міжнародної мультидисциплінарної наукової конференції «Вісімдесят сьомі економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки». Львів, Україна, Ополе, Польща, 25-26 червня 2024 р. С. 146-149
  2. Митрофанова-Керсанова Л.А., Тримайло А.В. ОСОБЛИВОСТІ ЕМПАТІЇ У ЛЮДЕЙ З НАРЦИСТИЧНИМ РОЗЛАДОМ ОСОБИСТОСТІ / Матеріали міжнародної мультидисциплінарної науково-практичної конференції «Вісімдесят восьмі економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки». Львів, Україна, Ополе, Польща, 18-19 липня 2024 р. С. 68-71
  3. Митрофанова-Керсанова Л.А., Чілібійська К.О. РЕЗИЛЬЄНТНІСТЬ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА ОСОБЛИВІСТЬ ПСИХОЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ ОСОБИСТОСТІ / Матеріали міжнародної мультидисциплінарної науково-практичної конференції «Вісімдесят восьмі економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки». Львів, Україна, Ополе, Польща, 18-19 липня 2024 р. С. 65-68

Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю:

Член ГО «Українська психологічна асоціація», сертифікат членства №1720/24/190

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Змієнка Всеволода, 2, Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел. (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top