Дев'ять муз - Інна Голубович, Ольга Горняк, Олена Лисеєнко, Елла Мамонтова, Світлана Овчаренко, Валентина Подшивалкіна, Лада Прокопович, Наталія Родіна, Ольга Юшковська вели змістовну бесіду про свої науки. 9 професорок розповідали про античні витоки культури і науки, про вічно актуальні питання сучасності, про позитивні сценарії нашого спільного майбутнього. Кожна героїня перформансу представляла свою науку – філософію, культуру, медицину, психологію, соціологію, економіку, політику, глобалістику, наукову техніку. Було цікаво слухати кожну та милуватися красою цих надзвичайно розумних жінок. Про те, що хвилює і змушує задуматися під час читання наодинці або у великій аудиторії, про те, заради чого триває щоденна копітка наукова робота, і про те як ми проектуємо те, що називаємо «майбутнім». Про все те, що дивує, надихає і наповнює вітрила.
Погодьтеся, всі ці теми дійсно важливі. Ми кожен день, так чи інакше, чуємо про соціальні, психологічні і економічні проблеми, про питання освіти та медицини. А, тут в одному тісному гуртку зібралися дев'ять жінок- докторів наук.
По-перше, це красиво! Це не просто дев'ять вчених дам, які в один момент з'явилися в образі муз. А, десята ELEN GODIS, виявилася Музою перетворення, вона спеціально для цього проекту створила колекцію жіночого одягу та аксесуарів «Олена Прекрасна». Приємно, що професорка, доктор наук Наталія Родіна - учасниця асоціації жінок України «Дія».
Тема античності виникла не випадково. У 2015 році сучасний український філософ Сергій Пролеєв опублікував книгу «Олена Прекрасна: Трагедія краси». Професор Інна Голубович, ініціаторка проекту відкриє перформанс фрагментом з цієї книги, але в «В колі світла» трагічна нота йде на другий план і головним героєм стає «любляче споглядання» - гра, турбота, танець, радість.