Випускники кафедри філософії

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Микола Карабінович

Український митець, автор фільмів, об'єктів інсталяцій, учасник та організатор чисельних мистецьких акцій – Микола Карабінович. Народився у 1988 році в Одесі. Випускник філософського факультету ОНУ імені І. І. Мечникова. Працює в різних медіа, включаючи відео, звук, текст і перформанс.

У 2017 році був асистентом куратора “5-ої Одеської бієнале”.

У 2018 році отримав першу спеціальну премію PinchukArtCentre за роботу “Голос тонкої тиші”.

З 2019 року він навчається у “Вищому інституті витончених мистецтв” (HISK) HISK/Hoger Instituut voor Schone Kunsten/Higher Institute for Fine Arts в Генті (Бельгія).

Звертається до елементів театру — класичної трагедії, конструювання певних ситуацій.

Коло тем, які цікавлять художника — пам’ять, ідентичність, вітальність та безумство.

Живе і працює між Гентом (Бельгія) і Києвом.

Звідки береться історія? Пересічному жителю може здаватися, що історія це не про нього, а про певні персоналії, які зробили щось визначне. Історія не в підручниках, а в кожному з нас.

Ніколай Карабінович вже не перший рік спростовує це помилкове твердження, поєднуючі персональні історії та колективну пам'ять. У роботі представленій на виставці #pacprize2020, з інтригуючою назвою «Якнайдалі», художник дозволяє глядачу зазирнути в те, що інколи знаходиться під каменем забуття навіть для нас самих.

«Как можно дальше от себя. Трип вглубь себя на сказочном автобусе», — ці слова художника видаються дещо парадоксальними, але вони яскраво показують суть його дослідження грецької та єврейської діаспор мультикультурної Одеси, нащадком яких він є сам (що є винятковим, оскільки греки та євреї конфліктували між собою всупереч спільності — репресіям та депортаціям).

У своєму відео Ніколай Карабінович обрав Куяльницький Лиман, вблизь Одеси, неспроста. Саме на цьому місці населення Одеси ховалося від бомбардувань під час Другої світової війни. Чому б цьому місцю не стати місцем примирення між євреями та греками? Хоча б гіпотетично. Під мелодію, яка зрозуміла для кожного з цих народів.

За цю роботу Ніколай Карабінович отримав першу спеціальну премію Детальніше про неї можна почитати за посиланням: supportyourart.com/columns/rabota-kak-mozhno-dalshe

Спеціальність 033 – Філософія

Dimchuk AV

   Анатолій Володимирович Димчук 

випускник філософського факультету ОНУ імені І. І. Мечникова, магістр філософії, співшукач кафедри філософії. В 2020 році захистив кандидатську дисертацію по спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії, тема: «Філософські засади соціальної доктрини масонства» (наук. керівник – д.філос.н., проф. Голубович І.В.)

Український культурний діяч, колекціонер, галерист, засновник і власник галерей NT-Art (Одеса) та Dymchuk Gallery (Київ), співзасновник фонду ім. Ю. Єгорова, кавалер державного ордена «За заслуги» III ступеня. uk.wikipedia.org/wik

Його колекція — одна з найбільших мистецьких збірок в Україні і єдина в Одесі, яка всебічно представляє актуальні напрямки сучасного українського мистецтва доби незалежності: від початку 1990-х років до сьогодення. Акцент зібрання — на творчість художників, що заявили про себе в рамках українського трансавангарду, та інших напрямків «нової хвилі». В колекції представлені як зірки першої величини, так і молоді автори. Збірка Анатолія Димчука містить знакові, програмні твори, яким може позаздрити будь-який музей.

 Barionova yana

Яна Барінова

випускниця філософського факультету ОНУ імені І.І. Мечникова, спеціальність – 033 «Філософія», PhD.

Співшукач кафедри філософії. В 2020 році захистила дисертацію в галузі філософії та Sciences de l`art (так зазначено в документах університету Paris 1 Pantheone-Sorbonne). Тема: Мистецтво New Media в урбаністичному середовище. Це був перший в історії ОНУ імені І. І. Мечникова досвід подвійного наукового керівництва підготовкою дисертації, перший в історії університету відповідний міжнародний договір між ОНУ та Університетом Париж I Сорбонна (наукові керівники – д.філос.н., проф. Голубович І. В., голова департаменту Art&Science, університету Сорбонна, професор Ольга Кіссельова, один зі світових лідерів в галузі мистецтва New Media.

Яна Барінова громадська діячка. Ключові напрями діяльності — промоція прав людини, сприяння миру та збереження пам’яті про Голокост. Є авторкою понад 100 статей на тему прав людини, політики пам'яті та меморіалізації Голокосту.

З 2015 року є ініціатором створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (Babyn Yar Holocaust Memorial Center) у Києві. Пройшла шлях від координатора робочої групи проекту до виконавчої директорки та директорки зі стратегії. Відстоює побудову Центру світового рівня саме поруч із місцем історичних подій. 

З 2018 року є представницею Єврейського дипломатичного корпусу Всесвітнього єврейського конгресу (WJC JDCorps).

У лютому 2019 року міський голова Києва Віталій Клічко призначив Яну Барінову радницею з гуманітарних питань та питань культури.

У вересні 2019 року як дипломат Всесвітнього єврейського конгресу виступила з двома доповідями в Раді ООН з прав людини (UNHRC).

Радник Міністра культури та інформаційної політики України з питань культурної спадщини.

Відповідала за запуск державної служби культурної спадщини та інспекції культурної спадщини.

З березня 2021 – голова Київського департаменту культури.


KozlenkoIvan

Іван Козленко

генеральний директор Національного центру Олександра Довженка. Запровадив низку освітніх і популяризаторських проєктів: «Коло Дзиґи», «Українська нова хвиля», «Культурфільм» тощо. 2010 року заснував Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі» в Одесі, метою якого є реактуалізація українського кіноавангарду. Упорядник та видавець DVD-колекції української німої кінокласики «Українське німе / Ukrainian Re-Vision». Автор роману «Танжер», відібраного в короткий список національної книжкової премії «Книга року ВВС».

SpivakovskiyM

Михайло Співаковський

Співаковський, Михайло Аркадійович.Український журналіст, aктор та літератор. Спеціальний кореспондент газети "Спорт-Експрес в Україні", член Спілки журналістів України з 1998 року. Актор театру-студії "Чорний Квадрат", автор низки сценаріїв, спортивних довідників, збірок віршів та оповідань.

gvozdeckaya

 Ольга Гвоздецька

телеведуча, 7 канал, Одеса

ErgeevaK

Катерина Єргеєва 

провідний науковий співробітник в Одеський літературний музей, гід-перекладач, лектор. Засновник проекту ODESSAPROMENADES, директор в ARS LONGA бесіди про мистецтво

Plohotnik

Маргарита Плохотник

акторка та режиссерка Одеське відділення союзу поляків Україны ім. Адама Мицкевича (ОО СПУ) Związek Polaków na Ukrainie Oddział im. Adama Mickiewicza w Odessie

vakarchuk

Ірина Вакарчук

письменниця,  викладач Агенція персонального маркетингу #Ікона та Школа писательского мастерства Ирины Вакарчук

Ганна Николаєнко (Голубицька)

кандидат філософських наук, викладач філологічного факультету ОНУ

 

Валентина Ломматч (уроджена Валентина М'якоступова) - з 2016 року є аспіранткою Берлінського університету імені Гумбольдта

та працює над кандидатською дисертацією з культурології на тему «Принципи життя та закони мистецтва. Інгмар Бергман та Андрій Тарковський» під керівництвом доктора філософії Томаса Махо. У 2018 році у рамках наукового проекту DAAD вона займалася дослідницькою роботою в архіві Андрія Тарковського.

Валентина М'якоступова почала свою університетську освіту у 1998 році в Одеському національному економічному університеті на фінансовому факультеті, який у 2003 році вона успішно закінчила.

З 1999 до 2005 року вона вивчала філософію в Одеському національному університеті та отримала диплом магістра філософії.

У  2009 році вона закінчила аспірантуру філософського факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з поданням тексту кандидатської дисертації «Розуміння людини як діалогового феномену. Мартін Бубер та Михайло Бахтін».

З 2011 до 2013 року вона була стипендіатом програми Erasmus Mundus в рамках програми обміну студетів між університетом Гумбольдта в Берліні та Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова.

З 2013 по 2017 рік Валентина Ломматч навчалася на філософському факультеті університету Людвіга - Максіміліана в Мюнхені, після закінчення його захистила дипломну роботові "Феномен трагічного у філософії культури Георга Зіммеля" та здобула ступінь магістра філософії.

У той же час, з 2013 по 2016 рік, вона навчалася на факультеті культурології Берлінського університету імені Гумбольдта та закінчила його з поданням дипломної роботи «Кіно в теорії та насправді. Зігфрід Кракауер та Андрій Тарковський».

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top