Міжнародне співробітництво
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ на ФАКУЛЬТЕТІ ІСТОРІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ у 2023 році
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ на ФАКУЛЬТЕТІ ІСТОРІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ у 2022 році
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ на ФАКУЛЬТЕТІ ІСТОРІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ у 2021 році
У 2020 р. співробітники факультету координували міжнародне співробітництво у рамках наступних міжнародних угод
1. Інститут археології Університету Берна (Швейцарія) – Програма науково-академічної мобільності «Cтипендія від уряду Швейцарії для закордонних дослідників на проведення досліджень» (виконавець – провідний фахівець к.і.н. Демченко О.В.).
Відбулось ознайомлення з новими методиками дослідження археологічних матеріалів епохи неоліту; опрацювання та збір інформації в наукових бібліотеках та архівах м. Берн; підготовка до проведення спільної українсько-швейцарської сесії №435: The climate impact on European Neolithic societies during the 8.2-ky BP events near river basins and lakes shores на міжнародній конференції Європейської асоціації археологів, в Будапешті в серпні 2020 р. Результати відрядження полягають у популяризації, інтеграції та розвитку східноєвропейської (української) археології у загальноєвропейському контексті. Зібрані матеріали були використані для написання наукової статті та кількох доповідей на міжнародних конференціях (в тому числі і «ЕАА 2020»). Методичні навички, набуті в процесі роботи в швейцарській дослідницькій групі, а також результати проекту стали важливим результатом для продовження авторських польових робіт в Україні. Аналізи зроблені в радіовуглецевій лабораторії (за рахунок приймаючої сторони) стануть важливим доказом існування зв’язків між первісним населенням Причорномор’я та територіями Південно-західної Європи, Балкан та Леванту 8 тис. років тому.
2. Університет Ка’Фоскарі (Венеція, Італія) – програма двостороннього міжнародного співробітництва в галузі науки та освіти. У дистанційній формі продовжено дослідження окремих питань первісної історії Причорномор’я та Середземномор’я. Здійснена наукова експертиза докторської дисертації Д. В. Кіосака та підготовлений відзив на автореферат.
3. Продовжено співпрацю з ізраїльськими освітніми організаціями завдяки договору, що укладений між ОНУ та Ізраїльським культурним центром при Посольстві держави Ізраїль в Україні.
Міжнародні гранти та проекти 2022-2023 року
Міжнародні гранти та проекти 2020 року
- Наукове консультування кінострічки “Фортеця Хаджибей”, що вийшла на екрани у жовтні 2020 р. (зазначено у титрах кінострічки). Спільний проект України, Туреччини, Грузії. (Бачинська О.А.)
- Головний редактор наукового журналу: Güney-Doğu Avrupa Araştırmaları Dergisi = The Journal of South-Eastern European Studies. İstanbul: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültes, 2020. Issue 33 (Бачинська О.А.). URL: dergipark.org.tr
- Членство в раді експертів Міжнародної премії імені Івана Франка, наукове рецензування робіт з історичної україністики (Вінцковський Т С.)
- Грант «Українського культурного фонду» 3REG1-7568 Буджак-Фест: Створення періодичного гастрономічного етно-фестивалю для проведення наукових досліджень гастрономічної спадщини придунайських районів Одеської області (Полторак В.М.).
- Участь у міжнародному (ERASMUS+) проєкті «Посилення ролі ЗВО у промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 у Грузії та Україні» HEIn4 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP – це спільний європейський проект за участі партнерів з країн Європейського Союзу (Бельгія, Швеція, Португалія), України та Грузії. (Хмарський В. М.)
- Проєкт з виданням монографії «АМАРО-ТРАЙО» - нариси про побут та традиції ромів Одещини» реалізовано Петровою Н.О. спільно з Громадською Організацією «Бахтале-Тавричанє» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках Ромської програми малих грантів для молодих ромських активістів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромської молоді». Було проведено презентацію видання по оприлюдненню результатів роботи етнографічної експедиції по збору та опису усного фольклору та традицій ромів Одещини, що була проведена в рамках проєкту.
- Участь в роботі міжнародного наукового семінару «Подолання минулого і конфлікти памяті». Лейпциг-Дрезден-Берлін (Німеччина), 22 вересня – 02 жовтня 2020 р. Захід організований Moldova-Institut Leipzig у співпраці з факультетом історії і філософії Державного університету Молдови та Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Східно-західне партнерство: академічний обмін та наукова співпраця з метою безпеки, співпраці і розвитку громадянського суспільства в Європі». (Синявська О. О.)
- Участь в науковому он-лайн семінарі «Культура памяти изнутри: как мы помним Вторую мировую войну в Беларуси, Германии, Украине, Польше и России», 30 листопада – 04 грудня 2020 р. Проект реалізує Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Дортмунд) та Мінський міжнародний освітній центр імені Йоханнеса Рау (IBB Мінськ) при фінансовій підтримці Федерального міністерства закордонних департаментів Німеччини. (Синявська О. О.)
- Член Фулбрайтівського кола (Випускники програми академічних обмнів програми Фулбрайт в Україні)( Голубович І. В.)
- Угода про освітянське співробітництво між ОНУ та Ізраїльським культурним центром (2020-2025). (В зв'язку з карантином спецкурс доктора Іллі Лур'є «Штетл: єврейське місто», запланований на жовтень 2020 р., перенесений на травень 2021 р.) (Петриківська О. С.)
- Інститут археології Університету Берна (Швейцарія) – Програма науково-академічної мобільності «Cтипендія від уряду Швейцарії для закордонних дослідників на проведення досліджень» (Демченко О.В.).
Міжнародні заходи 2020 року
Міжнародні конференції – 51, взяли участь співробітників –32, виступів – 69.
Кафедра історії України:
Міжнародні конференції – 12, взяли участь співробітників –9, виступів – 16.
Кафедра археології та етнології України:
Міжнародні конференції – 14, взяли участь співробітників – 6, виступів – 19.
Кафедра всесвітньої історії:
Міжнародні – 7 конференцій, взяли участь співробітників – 4, виступів – 7.
Кафедра культурології:
Міжнародні конференції – 10, взяли участь співробітників – 7, виступів – 15.
Кафедра філософії:
Міжнародні – 8 конференції, взяли участь співробітників – 6 , виступів – 12.
Проведено факультетом 4 Міжнародні конференції
- ХІ Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Етнічна культура в глобалізованому світі», присвячена 155-річчю заснування Одеського (Новоросійського) університету імені І.І. Мечникова, м. Одеса, 20 травня, 10 червня 2020 р. (у дистанційному форматі на платформі ZOOM).
- ХІІ Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Етнічна культура в глобалізованому світі», присвячена 155-річчю заснування Одеського (Новоросійського) університету імені І.І. Мечникова, м. Одеса, Секція 1. «Історія та культура Італії у зображеннях» (20 жовтня); секція 2. «Українська нація у ХХ-ХХІ ст.: виклики та аспекти розвитку. Туризм в добу пандемії/карантину» (9 грудня 2020 р.) (у дистанційному форматі на платформі ZOOM).
- 15-та Міжнародна конференція «Българите в Северното Причорноморие» (м. Мелітополь, 11-12 вересня 2020 р.).
- ХІV Міжнародна науково-теоретична конференція «Про природу сміху» (Одеса, ОНУ, ОНПУ, 12-14 червня 2020 р.)
Членство у міжнародних та закордонних товариствах
- Барвінська П. І. – член німецько-української комісії істориків, австрійсько-української комісії істориків, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, член редколегії Історичного порталу та експертної групи з надання дослідницьких стипендій Німецько-української комісії істориків.
- Голубович І.В. є членом Міжнародної Асоціації Гуманітаріїв.
- Голубович І.В. членкиня Фулбрайтівського кола (Випускники програми академічних обмнів програми Фулбрайт в Україні).
- Довгополова О.А. з 2016 р. є членкинею Міжнародної Асоціації Гуманітаріїв.
- Кушнір В.Г. з 2004 р. по теперішній час – член Міжнародної асоціації україністів, Голова правління Міжнародного центру по роботі з українцями за кордоном, Голова правління Одеського етнологічного товариства.
- Левченко В. Л. член Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums) при UNESCO.
- Петрова Н.О. – членкиня Міжнародної асоціації україністів, членкиня Міжнародного центру по роботі з українцями за кордоном, співзасновник та членкиня Одеського етнологічного товариства.
- Синявська О.О. – членкиня Міжнародного центру по роботі з українцями за кордоном.
- Сминтина О.В. – членкиня Української Асоціації дослідників освіти. (UERA).
- Чепіженко В.В. – член Міжнародного центру по роботі з українцями за кордоном.