Культура та спорт

Студентське самоврядування

На факультеті працює студентське профбюро, яке очолює студентка 1 курсу Заречна Валерія. Студентське профбюро бере участь в організації дозвілля студентів, виділенні матеріальної допомоги студентам, заохоченні до участі у спортивних змаганнях та культурно-масових заходах.

Студентське самоврядування на факультеті очолює студентка 2 курсу Колесник Анастасія. Представники студентського самоврядування допомагають в організації благочинних акцій та проведенні Днів відділень, Дня факультету РГФ, Днів відкритих дверей ОНУ.

27-28 жовтня 2018 р. представники студентського самоврядування факультету взяли участь у семінарі Integrity for Beginners; 1 листопада – у студентському конгресі ОНУ;

Культурні заходи

Студентське життя на факультеті РГФ неможливо уявити без актив­ного, змістовного дозвілля. З перших днів навчання студенти розкривають свої таланти у традиційному осінньому концерті самодіяльного мистецтва "Свято першокурсника". Інші цікаві заходи - День англійського відділення, День німецького відділення, День іспанського відділення, День перекладача, День французького відділення, фонетичні конкурси, поетичні читання, театральні вистави іноземними мовами, вечори відпочинку в Центрі культури університету.

Кульмінаційним моментом навчального року є День факультету РГФ - весняне свято студентів, викладачів і випускників, що не забувають і шанують свою Alma Mater.
На факультеті працює франкомовний студентський театр та студентський театр німецького відділення, вистави яких користуються популярністю серед студентів та викладачів не тільки факультету РГФ, а й інших ЗВО України під час театральних фестивалів.

На факультеті діє студентський клуб перекладачів, який проводить щомісячні засідання «Перекладацькі зустрічі». Видається збірка студентських перекладів і наукових робіт "Паростки".

У 2019 р. вийшла збірка поезії та прози студентів і аспірантів факультету РГФ «Ми також пишемо…»

Участь у олімпіадах і конкурсах

 • Студентка V курсу Пшоняк Валентина в 2009 р. стала переможницею міжнародного конкурсу “Молодь і поезія” в м. Турін (Італія), а в 2010 році стала Лауреатом цього ж конкурсу в номінації "Найкращий твір італійською мовою". Вона отримала в подарунок книгу і кубок за кращий іноземний поетичний текст італійською мовою, а в квітні 2010 року посіла ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з італійської мови в м. Києві. Зараз Валентина Олександрівна викладає англійську та італійську мови і переклад.
 • Перше місце на Всеукраїнській олімпіаді з французької мови в м. Горлівка (2010 р.) здобула студентка 5 курсу французького відділення Жук Катерина, яка у теперішній час закінчує аспірантуру факультету та Вищу Школу Перекладачів у м. Парижі (Франція).
 • Друге місце у Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови в м. Києві посіла студентка 2 курсу англійського відділення Перегуд Марина. Друге місце у Всеукраїнській олімпіаді з іспанської мови в м. Києві здобула студентка 5 курсу іспанського відділення Гарець Олена, а третьою стала студентка 3 курсу Михальова Анастасія.
 • У березні 2010 року студентка англійського відділення Костюхіна Агнеса посіла третє місце у Першій Всеукраїнській Міжвузівській олімпіаді з іспанської мови як другої іноземної (м. Дніпропетровськ).
 • Друге місце у Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови в м. Києві посів студент 5 курсу англійського відділення Карпенко Максим. Зараз він викладає англійську й китайську мови.
 • Студентка 4 курсу іспанського відділення Солопова В. посіла ІІІ місце на олімпіаді з іспанської мови, яка проводилася у Київському національному лінгвістичному університеті, а студентка 4 курсу іспанського відділення Савчук Г. – 7 місце; студентка 4 курсу відділення перекладу Якубовська Анастасія посіла ІІ місце та студентка 3 курсу Бетринак Катерина посіла ІІІ місце на олімпіаді з італійської мови, яка проводилася у Київському національному лінгвістичному університеті; студентки першого року магістратури французького відділення Романко Г. (4 місце) та Висоцька А. взяли участь у ІІ етапі олімпіади з французької мови, яка проводилася у Запорізькому національному університеті;
 • У лютому та вересні 2018 року студенти перекладацького відділення працювали перекладачами на освітньому форумі DEC Education.
 • Студентка (магістр першого року навчання) французького відділення Скок А.Ю. взяла участь у молодіжній школі «DOBRE – ЛІД: Лідерство, ідеї, демократія» в рамках програми USAID DOBRE, що виконується міжнародною організацією Global Communities.
 • У березні 2018 року студенти французького відділення взяли участь у Марафоні Франкофонії, організованому Посольством Франції в Україні та Альянс Франсез м. Одеса.
 • У квітні 2018 року студенти перекладацького відділення працювали перекладачами на Міжнародному фестивалі «Комедіада».
 • Студентка першого курсу факультету РГФ Куренкова Аліна стала міс Студентство у конкурсі «Краси і Таланту» та "Королева України 2018", який проводився у м. Одеса.

Кабінет мистецтвознавства факультету РГФ

На факультеті працює Кабінет мистецтвознавства під керівництвом проф. Силантьєвої В.І. В культурних заходах беруть участь студенти, аспіранти, викладачі факультету та інших підрозділів університету, а також запрошені гості:

 • 28.09.2019 Лекція «Передмодерн у мистецтві Заходу (англійський варіант)».
 • 05.10.2019 Лекція «Передмодерн у мистецтві Заходу (французький варіант)».
 • 12.10.2019 Лекція «Імпресіонізм в історії формування модернізму».
 • 19.10.2019 Лекція «Провідні естетичні категорії мистецтвознавства (з проблем підготовки до модульного контролю)».

Визначні дати та події

 • У 2010 р. факультет РГФ відсвяткував 50 річницю з дня заснування. Цій події був присвячений урочистий концерт та Міжнародна науково-практична конференція "Філологія і освітній процес: ХХІ століття", яка відбулася 30 вересня - 2 жовтня 2010 року.
 • П’ятидесятиріччя відзначила кафедра французької філології. З цієї нагоди  16-18 вересня 2010 року було проведено Третю Всеукраїнську наукову конференцію романістів "Структурно-семантичні і когнітивно-дискурсивні парадигми сучасного романського мовознавства».
 • 2015 року було проведено П’яту Всеукраїнську наукову конференцію романістів "Структурно-семантичні і когнітивно-дискурсивні парадигми сучасного романського мовознавства».
 • 6-7 вересня 2010 року на факультеті відбувся Міжнародний педагогічний конгрес "ІХ Слов’янські педагогічні читання".

Спортивні заходи

Студенти факультету РГФ щорічно беруть участь у студентській спартакіаді та у спортивних змаганнях, які проводить кафедра фізичної культури ОНУ імені І.І. Мечникова. Команда факультету РГФ посіла друге місце у спортивних змаганнях з футболу та перетягуванні канату на щорічній спартакіаді, яка проводилася у вересні 2018 року.

Студентка факультету РГФ Щетник Ірина, майстер спорту міжнародного класу, стала переможницею чемпіонату Європи з кульової стрільби, який проводився у грудні 2018 року м. Белград. Також Щетник Ірина посіла перше та третє місце на кубку України з кульової стрільби, який проводився у жовтні 2018 року, отримала ліцензію на участь у майбутніх паралімпійських іграх у Токіо. Вона одержала персональну стипендію губернатора Одеської області як краща спортсменка року (грудень 2018 р.). В 2019 р. Щетник І. стала чотирьохкратним чемпіоном на чемпіонаті світу в м. Сідней (Австралія) та встановила 2 світові рекорди.

Студентки факультету РГФ Єлизавета Льовшина та Дарина Льовшина посіли третє місце на чемпіонаті світу зі спортивних танців (Disco Dance and Disco Freestyle), який проводився у Швеції у жовтні 2018 року.

Студентка факультету РГФ Бившева Вероніка посіла друге місце у Всеукраїнському турнірі із сучасного танцювального спорту (категорія Street Dance Show), який проводився у м. Одеса у жовтні 2018 року.

Гуртожитки

Студенти факультету РГФ (за потребою) проживають у гуртожитку № 4 університету, який знаходиться за адресою м. Одеса, вул. Довженка, 5.

Запрошуємо до співробітництва і спільної творчості на факультеті РГФ. Гарантуємо вам високий рівень навчання і сучасні методики викла­дання. Ви зможете не лише досконало оволодіти багатьма мовами, але й долучитися до культури і традицій країн, мови яких вивчатимете!

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5f03a1424e89618222206561594073410
title_5f03a1424e9c818413478251594073410
title_5f03a1424eac411937065361594073410
Top