Кафедра іспанської філології

Завідувачка кафедри – Гринько Людмила Віталіївна, кандидат філологічних наук, доцент

Завідуюча кафедрою кандидат філологічних наук, доцент Гринько Людмила Віталіївна

Викладачі й співробітники кафедри

spanish filology

Загальна інформація

Іспанське відділення на факультеті іноземних мов Одеського національного університету було засновано у 1963 році. В цьому році було проведено набір перших 10 студентів на денну форму навчання. Відділення було відкрито як секція при кафедрі французької філології виключно завдяки особистому ентузіазму завідувача кафедрою, к.ф.н., доцента Грищенко Оксентія Оксентійовича. 

Першими викладачами секції була: Крижанівська Зінаїда Леонідівна, випускниця Ленінградського університету та Приходько Неоніла Петрівна, лікар за фахом, носійка іспанської мови, що прожила більш ніж 20 років в Аргентині. В 1964 році було проведено набір на вечірню, заочну та денну форми навчання. 
Склад секції розширювався, на роботу поступили Матвійчик Олексій Іванович, Трухачова Ніна Пилипівна, Холоманюк Георгій Леонтійович, Вербін Анатолій Олександрович, Фетісов Володими Максимович (випускники Ленінградського та Воронізького університетів), Яковлюк Надія Леонтіївна, лікар за фахом, носійка іспанської мови, що прожила більш ніж 20 років в Аргентині.

В 1967 році секцію було відокремлено в кафедру іспанської філології. Першим завідувачем кафедрою став доцент, к.ф.н., діалектолог Сорбале Віталій Семенович. В 1968 році відбувся перший випуск іспанського відділення у кількості 10 випускників денної форми навчання. З цього ж року на кафедрі починає працювати Польна Людмила Михайлівна та Креминська Світлана Іванівна. З 1969 року на кафедрі працює випускних Ніцевич Алехандро Олексійович.
З 1974 року у зв’язку з переводом професора В.М. Сорбале до Чорновицького університету кафедру очолила Крижанівська З.Л.
З 1984 року кафедрою завідував першій випускник іспанського відділення, що захистив кандидатську дисертацію Христя Костянтин Андрійович.
В 1986 році кафедра іспанської філології та кафедра класичної філології були об’єднані в кафедру іспанської та класичної філології, завідувачем якої став колишній завідувач кафедри класичної філології доцент Олійник Теофіл Іванович.

В такому складі кафедра існувала до 1998 року, при тому що з 1991 року завідувачем був к.ф.н., доцент Шишков Володимир Васильович, який в 2008 році отримав ступінь Доктора у Веленсійському університеті в Іспанії.

Рішенням Вченої Ради університету з 7.09.1998р. Кафедра іспанської філології знов почала існувати як самостійна одиниця у складі факультету романо-германської філології Одеського Національного університету ім. І.І.Мечникова.

З 1.09.2004 завідувачкою кафедри іспанської філології є доцент, к.ф.н., Гринько Людмила Віталіївна.

Кафедра іспанської мови виникла у зв’язку із необхідністю мати вчителів іспанської мови на півдні України та перекладачів для роботи на Кубі та інших латиноамериканських країн, а також по державних та закордонних дипломатичних установах. Більшість перших випускників працювала на перекладацьких теренах та поступово іспанська мова, як іноземна, розповсюджується по середніх школах Одеської, Миколаївської, Херсонської областей, куди зокрема працевлаштовувалися випускники іспанського відділення, проте були роки, коли працевлаштування здійснювалося у всеукраїнському та всесоюзному масштабі.   

Навчальна діяльність

Фахівці кафедри викладають низку теоретичних та практичних навчальних дисциплін.

На освітньому рівні «бакалавр» співробітниками кафедри викладаються обов’язкові навчальні дисципліни:

 • Основна іноземна мова (іспанська): практична граматика;
 • Друга іноземна мова (іспанська);
 • Вступ до романської філології;
 • Вступ до перекладознавства;
 • Історія іспанської мови;
 • Теоретична граматика іспанської мови;
 • Методика викладання іспанської мови;

На освітньому рівні «магістр» співробітниками кафедри викладаються обов’язкові навчальні дисципліни:

 • Основна мова (іспанська): практична граматика;
 • Друга іноземна мова (іспанська);
 • Актуальні проблеми романістики;
 • Теорія та практика перекладу;
 • Психолінгвістика;
 • Сучасні граматичні течії;

Фахівці кафедри викладають вибіркові навчальні дисципліни:

 • Третя іноземна мова (іспанська);
 • Мовна картина Іберійського півострову (доц. Гринько Л.В.)
 • Лінгвокраїнознавство Латинської Америки (ст. викл. Колбаєнкова Т.Б.)
 • Функціональний синтаксис іспанської мови (доц. Гринько Л.В.)
 • Іспанська мова Америки в історичному та сучасному контексті (ст.викл. Колбаєнкова Т.Б.)
 • Деякі аспекти спеціалізованого перекладу та тлумачення (ст. викл. Колбаєнкова Т.Б.)
 • Практична лінгвокультурологія (доц. Шуппе Л.В.)

На базі результатів науково-дослідної роботи фахівців кафедри викладаються спеціальні теоретичні курси.

Викладачі кафедри також здійснюють керівництво педагогічною, перекладацькою та асистентською практикою, а також забезпечують наукове керівництво студентами при написанні наукових робіт.

Наукова діяльність

Кафедра працює над загальною науковою темою «Дослідження іспанської мови (переклад та методики викладання)» Результати дослідження впроваджуються в навчальний процес і використовуються у наукових розвідках студентів. Зокрема, основні положення та фактичні дані роботи використовуються у курсах «Теоретична граматика», «Теоретична фонетика», «Стилістика», «Лексикологія», «Теорія та практика перекладу», «Методика викладання іноземної мови», на практичних заняттях з основної мови.

Монографії

Problem space of modern society: philosophical communicative and pedagogical interpretations. Liudmyla Grynko, Liudmyla Shuppe

Контактна інформація

Французький бульвар 24/26, каб. 163в, 65058, Одеса, Україна
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сторінка у Фейсбуці

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5f68ff338a5a32080892161600716595
title_5f68ff338a6a310680121921600716595
title_5f68ff338a7f01540168481600716595
Top