Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Організація забезпечення доступу до освітніх програм особам з особливими фізичними потребами в ОНУ здійснюється згідно «Закону України про вищу освіту» та «Статуту ОНУ». Університет створює можливості для навчання осіб з особливими освітніми потребами, якщо їм не протипоказане навчання за обраною спеціальністю. Для реалізації соціальної моделі освіти осіб з особливими потребами в ОНУ впроваджено інтеграційні моделі навчання та створено діючу модель супроводу процесу навчання таких осіб та їх інтеграції у суспільство. В академічних групах (на курсах), де навчаються особи з особливими фізичними потребами, заняття організовуються лише на першому поверсі (гуманітарний корпус, корпуси біологічного, геолого-географічного, фізичного та хімічного факультетів). Приміщення гуманітарного та новогуманітарного (введено в експлуатацію у 2012 році) обладнані ліфтами. В даних корпусах розташовані філіали наукової бібліотеки ОНУ, де крім читальних залів та абонементу літератури розташовані комп’ютерні класи з доступом до мережі Internet та репозитарій бібліотеки.

З метою покращення доступності будівель для осіб з особливими потребами передбачено допомогу студентами-волонтерами. Психологічну підтримку здобувачів із особливими потребами здійснює Психологічна служба.

Якщо здобувачі вищої освіти з особливими фізичними потребами не можуть щоденно відвідувати навчальні заняття, за рішенням Вченої ради факультету вони мають змогу навчатись за індивідуальним графіком (за наявності відповідних документів).

Телефон приймальні ректора: