Міждисциплінарне співробітництво кафедри філософії з іншими підрозділами ОНУ

Розвивається міждисциплінарне співробітництво кафедри філософії з іншими підрозділами ОНУ. В рамках V ювілейної Всеукраїнськоїй літньої школи з психології "НАЦІОНАЛЬНІ НАУКОВІ ПСИХОЛОГІЧНІ ШКОЛИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ" 29 червня – 4 липня 2021 ( м. Одеса, Затока) відбудеться психологічний перформанс «У колі світла» (трансдисциплінарний дискурс актуальних проблем сучасної гуманітаристики). Цей перформанс, імпровізація в античному стилі «У колі світла» був презентований до Дня науки в музеї Західного та Східного мистецтва. Була така давньогрецька традиція проводити час за вільної бесідою. Як правило, в епоху Перікла гості заздалегідь готувалися до теми, щоб розмова була змістовною, але не стомлюючою, адже, тоді «поклонялися прекрасному, не впадаючи в зніженість».

Дев'ять муз - Інна Голубович, Ольга Горняк, Олена Лисеєнко, Елла Мамонтова, Світлана Овчаренко, Валентина Подшивалкіна, Лада Прокопович, Наталія Родіна, Ольга Юшковська вели змістовну бесіду про свої науки. 9 професорок розповідали про античні витоки культури і науки, про вічно актуальні питання сучасності, про позитивні сценарії нашого спільного майбутнього. Кожна героїня перформансу представляла свою науку – філософію, культуру, медицину, психологію, соціологію, економіку, політику, глобалістику, наукову техніку. Було цікаво слухати кожну та милуватися красою цих надзвичайно розумних жінок. Про те, що хвилює і змушує задуматися під час читання наодинці або у великій аудиторії, про те, заради чого триває щоденна копітка наукова робота, і про те як ми проектуємо те, що називаємо «майбутнім». Про все те, що дивує, надихає і наповнює вітрила.

Погодьтеся, всі ці теми дійсно важливі. Ми кожен день, так чи інакше, чуємо про соціальні, психологічні і економічні проблеми, про питання освіти та медицини. А, тут в одному тісному гуртку зібралися дев'ять жінок- докторів наук.

По-перше, це красиво! Це не просто дев'ять вчених дам, які в один момент з'явилися в образі муз. А, десята ELEN GODIS, виявилася Музою перетворення, вона спеціально для цього проекту створила колекцію жіночого одягу та аксесуарів «Олена Прекрасна». Приємно, що професорка, доктор наук Наталія Родіна - учасниця асоціації жінок України «Дія».

Тема античності виникла не випадково. У 2015 році сучасний український філософ Сергій Пролеєв опублікував книгу «Олена Прекрасна: Трагедія краси». Професор Інна Голубович, ініціаторка проекту відкриє перформанс фрагментом з цієї книги, але в «В колі світла» трагічна нота йде на другий план і головним героєм стає «любляче споглядання» - гра, турбота, танець, радість.

title_6605cd0c7f9da12036365071711656204
title_6605cd0c7f9e07056974861711656204