Сторінка абітурієнта

Сертифікати ЗНО, які необхідні у 2021 році для вступу на спеціальності 032 Історія та археологія, 033 Філософія, 034 Культурологія на основі повної загальної середньої освіти:

  • Українська мова та література
  • Історія України
  • Математика або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.

Буклет: Факультет історії та філософії

Факультет забезпечує підготовку за спеціальністю:

  • 032 – Історія та археологія (акредитація до 2024 року)
    внутрішні спеціалізації:
    • Археологія, етнологія та охорона культурної спадщини
    • Історія України у світовому контексті
    • Європейські студії
  • 033 – Філософія (акредитація до 2027 року)
  • 034 – Культурологія (акредитація до 2027 року)

та трьома освітніми рівнями: бакалаврським, магістерським, освітньо-науковим.

Після закінчення навчання випускники отримують наступні кваліфікації:

за спеціальністю 032 Історія та археологія

  • історик, науковий співробітник (історія);
  • археолог, науковий співробітник (археологія);
  • викладач університетів та закладів вищої освіти;
  • викладач середніх навчальних закладів;
  • експерт із суспільно-політичних питань.

за спеціальністю 033 Філософія

  • філософ, науковий співробітник (філософія);
  • викладач університетів та закладів вищої освіти;
  • експерт із суспільно-політичних питань.

за спеціальністю 034 Культурологія

  • організатор культурно-дозвільної діяльності;
  • викладач університетів та закладів вищої освіти;
  • експерт із суспільно-політичних питань;
  • ведучий програми; коментатор; оглядач; редактор.

Технічне забезпечення навчального процесу

На трьох поверхах факультету ОНУ для послуг студентів 28 аудиторії, в тому числі три великі аудиторії.

Комп'ютерний клас оснащено 11 новими ПК з підключенням до мережі Інтернет. До навчального процесу залучається мультимедійне обладнання.

Кафедри мають спеціалізовані бібліотеки (зокрема електронні). Крім того, в межах пішої ходи розташовані дві найбільші бібліотеки міста – Наукова бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова та Одеська Наукова бібліотека.

 history_slide3_thumb history_slide4_thumb 

Кількість стипендій, їх розмір, іменні стипендії

Кожного року факультет набирає біля 60 студентів денного відділення на бюджетну форму навчання. В разі успішного виконання навчального плану, вони отримують стипендію. Крім того, кожного року 4-5 студентів удостоюються іменних стипендій, зокрема стипендії Кабінету міністрів України, стипендії фонду братів Кличко та інш.

Міжнародні відносини, обмін студентами, закордонні практики

Факультет підтримує дружні відносини з низкою закордонних університетів, серед яких університет міста Ополє (Польша), університет Ка'Фоскарі (Венеція, Італія), Нижньодунайський університет (Галац, Румунія).

Завдяки співпраці з іноземними університетами, студенти історичного факультету ОНУ мають змогу проходити практику в Італії, Румунії та Польщі, наявний досвід проведення практики в Угорщині.

Культура та спорт 

На факультеті з 2000 року функціонують студентський фольклорно-етнографічний колектив «Джерело», який своїми виступами, у тому числі й на телебаченні, популяризують народну культуру, удосконалюють свої вміння організації і проведення виховних заходів.

Популярними серед студентів є конкурси «Пан і Пані» (щорічно восени), «День факультету» (щорічно навесні), святкування «Дня факультету», де студенти демонструють свої таланти й акторські здібності. З кожним роком збільшується кількість різних форм проведення вільного часу, серед них «Що? Де? Коли?», кінолекторії за участю письменників і поетів.

З 1997 року двічі на рік проводиться відкритий чемпіонат історичного факультету з мініфутболу. На факультеті діє футбольна рада у складі як викладачів так і студентів. Друкується листок спортивних новин «Футболіст».

Практики 

Археологічна практика

Після першого курсу студенти спеціальності „історія та археологія" проходять археологічну практику під час якої знайомляться з методикою дослідження археологічних пам’яток, опановують техніку розкопок стародавніх поховань, житлових і господарських комплексів різних епох.

Археологічна практика проходить на поселеннях палеоліту, студенти беруть участь у розкопках поселення і могильника раннього залізного віку у Нижньому Подунав’ї, давньогрецького поселення Кошари на березі Тилігульського лиману, в Криму.

Етнографічна практика

Під час етнографічної практики після закінчення першого курсу студенти вивчають традиційну культуру народів, що проживають на теренах Одещини. Студенти мають змогу, залежно від уподобань і наукових інтересів, досліджувати народну культур албанців, болгар, гагаузів, кримських татар, росіян у тому числі й старообрядців, молдавського населення та українців безпосередньо за місцем їх проживання. На основі зібраних матеріалів студенти-етнографи відтворюють календарні обряди (колядування, щедрування, весілля інші), популяризують їх серед населення міста і області.

Музейна практика

Здійснюється після ІІ курсу. Студенти вивчають організацію музейної справи, знайомляться з шедеврами художнього мистецтва в музеях Одеси, Києва чи Львова. З 2007 року студенти історичного факультету проходять музейну практику в містах Польщі (Ополє, Вроцлав, Краков інших).

Архівна практика

Для наукової роботи необхідно знати архівну справу. Після ІІІ курсу студенти-історики в державному архіві Одеської області опрацьовують архівні документи з історії Одеси, культури багатоетнічного міста, історії українського козацтва, історії Півдня України. В Ізмаїльському архіві студенти вивчають історію і культуру народів Буджацького краю.

arch prakt1   arch prakt 2

Педагогічна практика

Випускники факультету історії та філософії опановують не тільки методику наукових досліджень, а стають підготовленими викладачами. Важливе місце при підготовці викладача відводиться педагогічній практиці. Під час педагогічної практики студенти набувають навичок викладача, організатора позакласної і позашкільної роботи.

 

Наукова робота студентів

Студенти факультету історії та філософії мають можливість вповні проявити себе на науковому проприщі. З першого ж курсу вони долучаються до роботи щорічних студентських конференцій, наукових гуртків.

Результати студентських досліджень регулярно публікуються в матеріалах щорічної студентської наукової конференції, матеріалах молодіжної наукової конференції „Одеські читання”, матеріалах міжнародної наукової конференції „Етнічна культура в глобалізованому світі”, у щорічній студентській збірці “Українське порто-франко” тощо.

Контактна інформація

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Факультет історії та філософії. вул. Єлисаветинська, 12, Одеса, 65082
тел. (048) 723-62-87 – Деканат

Адреса Приймальної комісії

Французький бульвар, 24/26, каб. 16
Телефон для довідок: (0482) 68 12 84
Режим роботи: з 10:00 до 16:00 крім суботи та неділі.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top