З 1 листопада по 10 грудня студенти-культурологи (2-го магістерського рівня) ОНУ ім. І. І. Мечникова проведуть низку заходів: лекції, презентації, майстер-класи, екскурсії тощо.
Вікова категорія: 10+
Тривалість: від 20 до 40 хвилин
Запрошуємо всіх бажаючих.

*Всі анонсовані заходи проводитимуться в онлайн режимі за допомогою платформи Zoom. Посилання дійсне для всіх заходів.
Підключитися до конференції:

https://us02web.zoom.us/j/85347875310?pwd=SC9MdTUxTC9kd2dhc2h6YVE1Vm1DUT09
Ідентифікатор конференції: 853 4787 5310
Код доступу: k9Yvke

Представлені роботи одеських майстрів 70–80-х років минулого століття з приватних колекцій та фондів Музею сучасного мистецтва Одеси та Одеського літературного музею. До проекту увійшли твори Олександра Ануфрієва, Валерія Басанця, Олега Волошинова, Юрія Єгорова, Віктора Маринюка, Євгена Рахманіна, Володимира Стрельникова, Валентина Хруща, Анатолія Шопіна, Людмили Ястреб та інших. Виставка знайомить глядача зі знаковими роботами нонконформістів періоду квартирних виставок, а також з пізньою творчістю митців та їхніми сучасними напрацюваннями.

Розвивається міждисциплінарне співробітництво кафедри філософії з іншими підрозділами ОНУ. В рамках V ювілейної Всеукраїнськоїй літньої школи з психології "НАЦІОНАЛЬНІ НАУКОВІ ПСИХОЛОГІЧНІ ШКОЛИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ" 29 червня – 4 липня 2021 ( м. Одеса, Затока) відбудеться психологічний перформанс «У колі світла» (трансдисциплінарний дискурс актуальних проблем сучасної гуманітаристики). Цей перформанс, імпровізація в античному стилі «У колі світла» був презентований до Дня науки в музеї Західного та Східного мистецтва. Була така давньогрецька традиція проводити час за вільної бесідою. Як правило, в епоху Перікла гості заздалегідь готувалися до теми, щоб розмова була змістовною, але не стомлюючою, адже, тоді «поклонялися прекрасному, не впадаючи в зніженість».

Вітаємо з нагородою у номінації "Колоритність та самобутність" за підготовку команди факультету на "Мечников день в Ботанічному саду" 12-13 червня 2021 року!!!

ФІФ - НАЙКРАЩИЙ!!!

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Товариство Одеська гуманітарна традиція

25 червня 2021 р.

Topic: Філософія та література
Time: Jun 25, 2021 10:00 AM Kiev

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 895 1606 2918
Passcode: 598598

26 червня 2021 р.

Topic: Філософія та література. День другий
Time: Jun 26, 2021 10:00 AM Kiev

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 871 4409 7327
Passcode: 898061

Програма (Program)

До уваги усіх зацікавлених!

З 24.06.2021 р. по 26.06.2021 р. в університеті відбуватиметься в режимі on line акредитація підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою «Історія та археологія». 

Експертна група НАЗЯВО (ЄДЕБО 36918) запрошує усіх бажаючих (студентів, аспірантів, викладачів тощо, крім адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі у вигляді ZOOM – конференції, яка відбудеться 25 червня 2021 року з 14.00 до 14.40.

Підключитися до конференції

Ідентифікатор конференції: 896 6908 1654

Пароль: 2021

Всесвітній клуб одеситів - є однією з невід'ємних частин культури міста Одеси. Студенти-культурологи 1 курсу факультету історії та філософії завітали в гості і поцікавилися його життям. Спілкуючись з Леонідом Мендєлєєвичем Рукманом розумієш, що саме любов до міста Одеси об'єднує людей з усіх куточків земної кулі. Також цікаво було познайомитися з самобутньою одеською поетесою Владою Ільїнською, Членом Конгресу літераторів України, яка зачитала свій вірш і подарувала свою книгу із автографом. Студенти побажали клубу творчих успіхів, цікавих зустрічей і процвітання.

Детальніше за посиланням: Всесвітній клуб одеситів: «Философский пароход» современности

Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Культурологія» студентку факультету Історії та філософії Золотарьову Крістіну. Заключний етап конкурсу відбувся 12 квітня 2021 року в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. 

За підсумками першого та другого етапів конкурсу робота Крістіни «Сакральна пластика Китаю та Японії в культурно-історичному вимірі (з часів неоліту до XVII сторіччя)» під керівництвом д.ф.н. Соболевської Олени Костянтинівни зайняла І місце.

Крістіна висловила свої враження: «Це було справжнє свято Культурології, ніде раніше я так чітко не бачила всю різноманітність та багатогранність цієї спеціальності як на цьому конкурсі. Усі фіналісти беззаперечно були гідні першого місця, і вихід в фінал такого конкурсу – величезне досягнення. Для мене було великою радістю представляти наш університет і кафедру «Культурології» на всеукраїнському рівні».

Кафедра філософії

Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

5 квітня 2021 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова зусиллями кафедри філософії були проведені в онлайн-режимі ІХ Наукові читання пам’яті професора Авеніра Івановича Уйомова.

Авенір Іванович Уйомов (1928 – 2012) – видатний український філософ, системолог і логік, автор 480 наукових робіт, зокрема 12 монографій, 5 навчальних посібників, науковий консультант 4 докторських дисертацій і керівник 33 кандидатських дисертацій. А. І. Уйомов був засновником Одеської школи системних досліджень (відомої також під назвою «Одеська логіко-філософська школа»). А. І. Уйомов створив оригінальну філософську концепцію – вчення про речі, властивості та відношення (емпіричний реалізм), оригінальну формально-логічну систему – мову тернарного опису, оригінальну теорію умовиводів за аналогією та пов’язану з нею теорію моделювання, оригінальний варіант загальної теорії систем – параметричної загальної теорії систем.

Міжнародної науково-практичної конференції

 «УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ»,

що проходила

в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова

7 квітня 2021 року

7 квітня 2021 року в м. Одеса (Україна) відбулася конференція «УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ» в онлайн-режимі (за допомогою програми організації відеоконференцій Zoom). Організатором конференції виступила кафедра філософії факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Мета проведення заходу – залучення наукової спільноти до всебічного осмислення міста і ролі університету у сучасному світі, нової філософії освіти, вивчення досвіду дистанційної освіти в умовах карантину, експертиза актуальних освітніх моделей та нових освітніх технологій.

Ми продовжуємо кафедральний освітній проект «Відкрита філософська школа». З метою профорієнтації ми запускаємо з цього тижня новий вступний курс «Вступ до філософії», на який можна запрошувати школярів,їхніх батьків, всіх тих, кому цікаво зрозуміти, що таке філософія і чим займаються філософи.

Курс триватиме три місяці. Навчання буде безкоштовним, проходитиме у форматі онлайн лекцій і занять.

У наших планах також екскурсії по навчальним програмам філософів.

Починаємо 19 березня (17.00) з лекції професора С. Г. Секунданта «Вчитися філософствувати».

Посилання:

 • Oleg Utkin is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
 • Topic: ВФШ. Секундант С. Г. 17:00
 • Time: Mar 19, 2021 05:00 PM Kiev
 • Join Zoom Meeting

Meeting ID: 823 5032 1879
Passcode: 451239

Архів Відкритої філософської Школи (YouTube)

КОЛИ: 20 березня та 17 квітня об 11:00
ДЕ: вул.Єлісаветинська, 12, 28 ауд.

Запрошуємо абітурієнтів на Дні відкритих дверей факультету історії та філософії 20 березня та 17 квітня!

Гуманітарна освіта - це перспективно та актуально!

Керівництво факультету разом із завідувачами кафедр більш детально розкажуть про:

 • навчання на факультеті за спеціальностями 032 Історія та археологія, 033 Філософія та 034 Культурологія;
 • можливості міжнародних обмінів для студентів;
 • майбутню реалізацію в житті з дипломом історика, філософа або культуролога.
 • Ви отримаєте всі відповіді за запитання, які вас цікавлять!

Ми чекаємо на вас, турбуйте нас!

Інформацію про остаточний формат зустрічей (в режимі онлайн чи офлайн) буде повідомлено додатково.

Вітаємо переможця, номінантів і усіх учасників Ювілейного Всеукраїнського конкурсу на отримання ПРЕМІЇ імені Неллі Іванової-Георгієвської для молодих дослідників за 2020 рік. На урочистій церемонії, яка відбулась 28 лютого 2021 року в Одеській бібліотеці імені М. Грушевського, вони були нагороджені дипломами та книжковими подарунками від організаторів конкурсу.

Диплом переможця та грошову премію отримав Єгор БУЦИКІН, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, за наукову роботу «Про феноменологічне обґрунтування психоаналізу». На другому місті – АНУЧІНА Влада (КНУ ім. Тараса Шевченка, філософський факультет, 1 курс маґістеріуму). Ії робота «Проблематизація і модіфікація феноменологічного поняття досвіду у фундаментальній онтології М. Гайдегера» за оцінкою журі всього на 1 бал відрізняється від роботи переможця. Диплом III ступеню отримав Олександр КОМАРОВ, аспірант філософського факультету, КНУ імені Тараса Шевченка, тема його дослідження «Уніформизм vs плюралізм: онтологічна засада конфлікту».

На факультеті історії та філософії в листопаді 2020 року відбулася педагогічна (асистентська) практика аспірантів 3 року навчання в дистанційному форматі. Дякуємо аспірантам за цікаві заняття та презентацію, керівникам за супровід практики та деканату за організацію!

Переглянути презентацію

Факультет історії та філософії, кафедра філософії

Оголошує

науково-практичну конференцію
«ІХ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА А. І. УЙОМОВА»
5-7 квітня 2021 року

Передбачається розгляд широкого кола питань, пов’язаних із філософською спадщиною професора А. І. Уйомова, а також інших актуальних питань сучасної філософії.

Серед них:

 • А. І. Уйомов – Людина та Філософ.
 • Філософська спадщина професора А. І. Уйомова та сучасна філософія.
 • Параметрична загальна теорія систем А. І. Уйомова та її застосування.
 • Мова тернарного опису й актуальні проблеми сучасної логіки.
 • Науково-методична спадщина професора А. І. Уйомова.
 • Актуальні проблеми взаємодії філософії та релігієзнавства.

Увага! Конференція проводиться у режимі online за допомогою платформи Zoom.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Факультет історії і філософії
Кафедра Філософії

Оголошує 
Науково-практичну конференцію

«УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ»

7 квітня 2021 року

Конференція проводиться у режимі online за допомогою платформи Zoom.

Дистанційне викладання в умовах карантину поставило багато важливих викликів, але і надало унікальні можливості для вдосконалення та підвищення якості освіти і, як наслідок - підвищення зацікавленості в навчанні.

Мета конференції: залучення наукової спільноти до всебічного осмислення міста і ролі університету у сучасному світі, нової філософії освіти, вивчення досвіду дистанційної освіти в умовах карантину, експертиза актуальних освітніх моделей та нових освітніх технологій.

Учасники: науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, докторанти, аспіранти, пошукачі, студенти, педпрацівники.

У січні була проведена Третя зимова філософська школа для учнів 8-11 класів «Людина XXI ст.: пошуки нових смислів». У цьому році школа відбувалася онлайн.

Під час філософської школи учасники разом шукали відповіді на різні питання.

17 листопада в режимі он-лайн відбулись збори трудового колективу факультету історії та філософії, на яких було розглянуто питання про висунення претендента у кандидати на посаду ректора. Декан факультету професор В.Г. Кушнір повідомив, що колективи чотирьох кафедр факультету виступили з клопотанням перед колективом факультету висунути претендентом у кандидати на посаду ректора ОНУ імені І.І. Мечникова проректора з науково-педагогічної діяльності професора В.М. Хмарського. Збори трудового колективу підтримали клопотання кафедр і одноголосно прийняли рішення висунути В.М. Хмарського претендентом у кандидати на посаду ректора. Декан В.Г. Кушнір повідомив про рішення зборів організаційний комітет з проведення виборів ректора та самого претендента.

19 листопада 19:00

(Святкування відбудеться в on-line режимі, за допомогою платформи Zoom)

Кафедра філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, яка готує професійних філософів відразу на 4-х рівнях (бакалаврат, магістратура, аспірантура, докторантура),щиро запрошує усіх небайдужих, особливо тих, хто ще обирає свій життєвий та професійний шлях, феєрично відсвяткувати Всесвітній день філософії, встановлений ЮНЕСКО у третій четвер листопада. В цьому році це 19 листопада. Ми пропонуємо нашим гостям, співрозмовникам, учасникам філософського бенкету-симпосіону режим 4 на 30: Чотири невеличкі 30-хвилинні презентації-бесіди від наших викладачів, аспірантів та випускників. Готуйтесь ставити запитання, дискутувати, підтверджувати та спростовувати аргументи, просто насолоджуватися філософською бесідою...

Наші спікери та їх теми:

 1. Бевзюк Наталія Петрівна Бевзюк Наталія Петрівна – кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії ОНУ імені І. І. Мечникова, організатор Зимових філософських шкіл по філософії, керівник секції «Релігієзнавство, історія релігії і теологія» МАН, провідний спікер Hub Вітальні "Європейська Реформація й сучасний світ"
 2. Гвоздецька Ольга Олександрівна Гвоздецька Ольга Олександрівна - випускниця філософського факультету ОНУ імені І.І. Мечникова. Ведуча прямих ефірів на 7 каналі. "ЗМІ в епоху постправди"
 3. Довгополова Оксана Андріївна Довгополова Оксана Андріївна – докторка філософських наук, професорка кафедри філософії ОНУ імені І.І. Мечникова, кураторка проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво "Мистецтво та філософія історії: простір взаємних відображень"
 4. Уткін Олег Сергійович Уткін Олег Сергійович – магістр філософії, аспірант кафедри філософії ОНУ імені І. І. Мечникова "Ім’я імен" Попереджаємо тих, хто не знає. У філософії свої власні стосунки с Часом, вона дуже добре знає інші форми часу – ніцшеанський «Час одвічного повернення», Час - Кайрос, Час – Еон, Час – Гра, Час - Танець тощо. Тому ми маємо повне право святкувати Всесвітній День філософії у будь-який день року – тому стежте за нашими оголошеннями.

А за картинку дякуємо нашому другу, художниці Olga Potekhina, редактору журналу "Артхів"

Посилання на конференцію:

 • Oleg Utkin is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
 • Topic: ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ФІЛОСОФІЇ
 • Time: Nov 19, 2020 07:00 PM Kiev
 • Join Zoom Meeting
 • Meeting ID: 863 5611 8885
 • Passcode: 520489

З питань участі звертайтеся:

Олена Сергіївна Петриківська Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інна Голубович Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Farida Tykhomirova Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Олег Сергеевич Уткин  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

При підтримці Департаменту освіти та науки Одеської міської ради
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Факультет історії та філософії
Кафедра філософії

Відтепер кожну п’ятницю – Відкрита філософська школа Одеса, 2020 – 2021 навчальний рік

Формати:

 • Авторські спецкурси
 • Дебати
 • Ігри
 • Творчі завдання

Всі заняття проводяться за адресою:
Філософське відділення, вул. Новосельського, 64, ауд. 6.
(дистанційно у випадку карантинних обмежень)

Вхід вільний

Розклад на листопад:

Перша п’ятниця місяця (6 листопада)

15:00-15:50 – Антропоцен. Філософський коментар. Доцент Тихомірова Ф.А.
15:55-16:25 – обговорення лекції.
16.25 – 16.40 – Перерва.
16:40-17:30 – Життя філософа й філософія як образ життя. Професор Голубович І.В.
17:30-18:00 – обговорення лекції.

Друга п’ятниця місяця (13 листопада)

15:00-15:50 – Лабораторія філософської думки. Спеціально запрошений лектор.
15:50-16:00 – Перерва
16.00 – 18.00 – Школа класики. Професор Шевцов С.П.

Третя п’ятниця місяця (20 листопада)

15:00-15:50 – На кордонах людини. Поворот до нелюдського в культурі та гуманітарному знанні. Доцент Петриківська О. С.
15:55-16:25 – обговорення лекції.
16.25 – 16.40 – Перерва.
16:40-17:30 – Античний неоплатонізм. Аспірант Уткін О. С.
17:30-18:00 – обговорення лекції.

Четверта п’ятниця місяця (27 листопада)

15:00-15:50 – Філософські та релігієзнавчі консультації (усе що ви хотіли знати, але не знали у кого запитати)
15:50-16:00 – Перерва
16.00 – 18.00. - Школа класики. Професор Шевцов С.П.

ЦЕ МІСЦЕ, ДЕ ФІЛОСОФІЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЯК РОЗВИТОК ДУМОК, АКТУАЛЬНИХ ДЛЯ ВСІХ ЛЮДЕЙ

Контакти організаторів:

Петріківська Олена Сергіївна – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Уткін Олег Сергійович – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна ФБ група
або вводить у пошуку ФБ – #ВФШ
Слідкуйте за нашими новинами!

Організаційний комітет ухвалив рішення щодо перенесення VIII Наукових читань пам'яті професора А. І. Уйомова на 29 травня 2020 року. Це означає, що термін подання тез доповідей, текстів спогадів і заявок на участь у Читаннях до 18 травня 2020 року.

Сторінка 1 із 2

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top