4 квітня 2024 р. у змішаному форматі на Кафедрі філософії Факультету історії і філософії відбулася щорічна науково-практичної конференції пам’яті філософа, науковця, професора Одеського національного університету

 ім. І.І. Мечникова 

Авеніра Івановича Уйомова

З нетерпінням чекаємо на збірку тез, з програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

2-4 квітня 2024 р.завідувачка кафедри філософії д.філос.н., проф. Інна Голубович Брала участь, за  запрошенням Олександрійською міською радою та міським головою м. Олександрія Сергієм Кузьменко, в широкій програмі   культурних, наукових, освітніх заходів з нагоди відзначення 130-ї річниці від дня народження Дмитра Чижевського, видатного олександрійця, всесвітньо відомого філософа, слависта, вченого-енциклопедиста. 

Запрошуємо вас взяти участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Церква і віра як життєва позиція вільної людини», присвяченій 220-річчю німецької лютеранської громади святого Павла в Одесі.
На конференції передбачається розгляд широкого кола питань, пов’язаних з особливостями історичного розвитку лютеранства та одеської німецької громади зокрема, обговорення культурних та релігійних аспектів
протестантизму, аналіз філософських та теологічних питань, пов’язаних з глибинними смислами існування сучасної людини, питання германістики та мовознавства.
Конференція обіцяє бути змістовною та інформаційно насиченою, дозволить організувати плідні та актуальні дискусії, подарує радість спілкуванняв очному та змішаному форматі.

Робочі мови конференції: німецька, українська, англійська.

Інформаційний лист 

Георгій Васильович Флоровський (1893-1979) – випускник історико-філологічного факультету Імператорського Новоросійського університету (нині Одеський національний університет імені І. І. Мечникова), один з найвидатніших богословів ХХ ст., філософ, теоретик культури, історик церкві, організатор всесвітнього екуменічного руху. Його життя в еміграції було пов`язане з європейськими столицями – Софією, Прагою, Парижем, Белградом, а після Другою світової війни – з США, з Колумбійським, Принстонським, Гарвардським університетами, зі Свято-Владимирською духовною семінарією (штат Нью-Йорк), де він декілька років був деканом. Г.В.Флоровський (о. Георгій) завжди був в центрі духовно-інтелектуального життя, його ідеями надихались, з ним вели дискусії та діалог найвідоміші філософи і богослови світу. Його вважали своїм Вчителем видатні американські інтелектуали – Ярослав Пелікан, історик церкві, президент Американської академії мистецтв та наук, Президент комітету по культурі та гуманітарним наукам при президенті США; Джеймс Біллінгтон - історик-славіст, директор бібліотеки Конгресу США (1987-2015), ініціатор створення Всесвітньої цифрової бібліотеки, який визначав головні напрямки культурної політики США при багатьох президентах.

Регенсбург, 19-21 жовтня 2022 р.

Прийом тез триває до 12 липня 2022 року

Щорічна конференція Німецько-Української комісії істориків організовується у співпраці з Лейбніц-Інститутом досліджень Східної та Південно-Східної Європи в Регенсбурзі (IOS) та Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова.

Відповідно до графіка освітнього процесу та угоди про співпрацю між Державним архівом Одеської області та Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова з 07 по 20 лютого 2022 року в Держархіві Одеської області відбулась архівна практика студентів 3 курсу денного відділення спеціальності 032 «Історія та археологія» факультету історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова. Керівники практики: від Держархіву – заступник директора, начальник відділу використання документів Національного архівного фонду, інформації, публікацій та зовнішніх зв'язків С. М. Крачков; від ОНУ – к.і.н., доцент, доцент кафедри історії України О. О. Синявська.

Переглянути презентацію

Вітаємо студентів 4 курсу факультету історії та філософії, специальності філософія із захистом курсових зі спеціальності

З 1 листопада по 10 грудня студенти-культурологи (2-го магістерського рівня) ОНУ ім. І. І. Мечникова проведуть низку заходів: лекції, презентації, майстер-класи, екскурсії тощо.
Вікова категорія: 10+
Тривалість: від 20 до 40 хвилин
Запрошуємо всіх бажаючих.

*Всі анонсовані заходи проводитимуться в онлайн режимі за допомогою платформи Zoom. Посилання дійсне для всіх заходів.
Підключитися до конференції:

https://us02web.zoom.us/j/85347875310?pwd=SC9MdTUxTC9kd2dhc2h6YVE1Vm1DUT09
Ідентифікатор конференції: 853 4787 5310
Код доступу: k9Yvke

Представлені роботи одеських майстрів 70–80-х років минулого століття з приватних колекцій та фондів Музею сучасного мистецтва Одеси та Одеського літературного музею. До проекту увійшли твори Олександра Ануфрієва, Валерія Басанця, Олега Волошинова, Юрія Єгорова, Віктора Маринюка, Євгена Рахманіна, Володимира Стрельникова, Валентина Хруща, Анатолія Шопіна, Людмили Ястреб та інших. Виставка знайомить глядача зі знаковими роботами нонконформістів періоду квартирних виставок, а також з пізньою творчістю митців та їхніми сучасними напрацюваннями.

Розвивається міждисциплінарне співробітництво кафедри філософії з іншими підрозділами ОНУ. В рамках V ювілейної Всеукраїнськоїй літньої школи з психології "НАЦІОНАЛЬНІ НАУКОВІ ПСИХОЛОГІЧНІ ШКОЛИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ" 29 червня – 4 липня 2021 ( м. Одеса, Затока) відбудеться психологічний перформанс «У колі світла» (трансдисциплінарний дискурс актуальних проблем сучасної гуманітаристики). Цей перформанс, імпровізація в античному стилі «У колі світла» був презентований до Дня науки в музеї Західного та Східного мистецтва. Була така давньогрецька традиція проводити час за вільної бесідою. Як правило, в епоху Перікла гості заздалегідь готувалися до теми, щоб розмова була змістовною, але не стомлюючою, адже, тоді «поклонялися прекрасному, не впадаючи в зніженість».

Вітаємо з нагородою у номінації "Колоритність та самобутність" за підготовку команди факультету на "Мечников день в Ботанічному саду" 12-13 червня 2021 року!!!

ФІФ - НАЙКРАЩИЙ!!!

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Товариство Одеська гуманітарна традиція

25 червня 2021 р.

Topic: Філософія та література
Time: Jun 25, 2021 10:00 AM Kiev

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 895 1606 2918
Passcode: 598598

26 червня 2021 р.

Topic: Філософія та література. День другий
Time: Jun 26, 2021 10:00 AM Kiev

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 871 4409 7327
Passcode: 898061

Програма (Program)

До уваги усіх зацікавлених!

З 24.06.2021 р. по 26.06.2021 р. в університеті відбуватиметься в режимі on line акредитація підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою «Історія та археологія». 

Експертна група НАЗЯВО (ЄДЕБО 36918) запрошує усіх бажаючих (студентів, аспірантів, викладачів тощо, крім адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі у вигляді ZOOM – конференції, яка відбудеться 25 червня 2021 року з 14.00 до 14.40.

Підключитися до конференції

Ідентифікатор конференції: 896 6908 1654

Пароль: 2021

Всесвітній клуб одеситів - є однією з невід'ємних частин культури міста Одеси. Студенти-культурологи 1 курсу факультету історії та філософії завітали в гості і поцікавилися його життям. Спілкуючись з Леонідом Мендєлєєвичем Рукманом розумієш, що саме любов до міста Одеси об'єднує людей з усіх куточків земної кулі. Також цікаво було познайомитися з самобутньою одеською поетесою Владою Ільїнською, Членом Конгресу літераторів України, яка зачитала свій вірш і подарувала свою книгу із автографом. Студенти побажали клубу творчих успіхів, цікавих зустрічей і процвітання.

Детальніше за посиланням: Всесвітній клуб одеситів: «Философский пароход» современности

Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Культурологія» студентку факультету Історії та філософії Золотарьову Крістіну. Заключний етап конкурсу відбувся 12 квітня 2021 року в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. 

За підсумками першого та другого етапів конкурсу робота Крістіни «Сакральна пластика Китаю та Японії в культурно-історичному вимірі (з часів неоліту до XVII сторіччя)» під керівництвом д.ф.н. Соболевської Олени Костянтинівни зайняла І місце.

Крістіна висловила свої враження: «Це було справжнє свято Культурології, ніде раніше я так чітко не бачила всю різноманітність та багатогранність цієї спеціальності як на цьому конкурсі. Усі фіналісти беззаперечно були гідні першого місця, і вихід в фінал такого конкурсу – величезне досягнення. Для мене було великою радістю представляти наш університет і кафедру «Культурології» на всеукраїнському рівні».

Кафедра філософії

Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

5 квітня 2021 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова зусиллями кафедри філософії були проведені в онлайн-режимі ІХ Наукові читання пам’яті професора Авеніра Івановича Уйомова.

Авенір Іванович Уйомов (1928 – 2012) – видатний український філософ, системолог і логік, автор 480 наукових робіт, зокрема 12 монографій, 5 навчальних посібників, науковий консультант 4 докторських дисертацій і керівник 33 кандидатських дисертацій. А. І. Уйомов був засновником Одеської школи системних досліджень (відомої також під назвою «Одеська логіко-філософська школа»). А. І. Уйомов створив оригінальну філософську концепцію – вчення про речі, властивості та відношення (емпіричний реалізм), оригінальну формально-логічну систему – мову тернарного опису, оригінальну теорію умовиводів за аналогією та пов’язану з нею теорію моделювання, оригінальний варіант загальної теорії систем – параметричної загальної теорії систем.

Міжнародної науково-практичної конференції

 «УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ»,

що проходила

в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова

7 квітня 2021 року

7 квітня 2021 року в м. Одеса (Україна) відбулася конференція «УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ» в онлайн-режимі (за допомогою програми організації відеоконференцій Zoom). Організатором конференції виступила кафедра філософії факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Мета проведення заходу – залучення наукової спільноти до всебічного осмислення міста і ролі університету у сучасному світі, нової філософії освіти, вивчення досвіду дистанційної освіти в умовах карантину, експертиза актуальних освітніх моделей та нових освітніх технологій.

Ми продовжуємо кафедральний освітній проект «Відкрита філософська школа». З метою профорієнтації ми запускаємо з цього тижня новий вступний курс «Вступ до філософії», на який можна запрошувати школярів,їхніх батьків, всіх тих, кому цікаво зрозуміти, що таке філософія і чим займаються філософи.

Курс триватиме три місяці. Навчання буде безкоштовним, проходитиме у форматі онлайн лекцій і занять.

У наших планах також екскурсії по навчальним програмам філософів.

Починаємо 19 березня (17.00) з лекції професора С. Г. Секунданта «Вчитися філософствувати».

Посилання:

  • Oleg Utkin is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
  • Topic: ВФШ. Секундант С. Г. 17:00
  • Time: Mar 19, 2021 05:00 PM Kiev
  • Join Zoom Meeting

Meeting ID: 823 5032 1879
Passcode: 451239

Архів Відкритої філософської Школи (YouTube)

КОЛИ: 20 березня та 17 квітня об 11:00
ДЕ: вул.Єлісаветинська, 12, 28 ауд.

Запрошуємо абітурієнтів на Дні відкритих дверей факультету історії та філософії 20 березня та 17 квітня!

Гуманітарна освіта - це перспективно та актуально!

Керівництво факультету разом із завідувачами кафедр більш детально розкажуть про:

  • навчання на факультеті за спеціальностями 032 Історія та археологія, 033 Філософія та 034 Культурологія;
  • можливості міжнародних обмінів для студентів;
  • майбутню реалізацію в житті з дипломом історика, філософа або культуролога.
  • Ви отримаєте всі відповіді за запитання, які вас цікавлять!

Ми чекаємо на вас, турбуйте нас!

Інформацію про остаточний формат зустрічей (в режимі онлайн чи офлайн) буде повідомлено додатково.

Вітаємо переможця, номінантів і усіх учасників Ювілейного Всеукраїнського конкурсу на отримання ПРЕМІЇ імені Неллі Іванової-Георгієвської для молодих дослідників за 2020 рік. На урочистій церемонії, яка відбулась 28 лютого 2021 року в Одеській бібліотеці імені М. Грушевського, вони були нагороджені дипломами та книжковими подарунками від організаторів конкурсу.

Диплом переможця та грошову премію отримав Єгор БУЦИКІН, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, за наукову роботу «Про феноменологічне обґрунтування психоаналізу». На другому місті – АНУЧІНА Влада (КНУ ім. Тараса Шевченка, філософський факультет, 1 курс маґістеріуму). Ії робота «Проблематизація і модіфікація феноменологічного поняття досвіду у фундаментальній онтології М. Гайдегера» за оцінкою журі всього на 1 бал відрізняється від роботи переможця. Диплом III ступеню отримав Олександр КОМАРОВ, аспірант філософського факультету, КНУ імені Тараса Шевченка, тема його дослідження «Уніформизм vs плюралізм: онтологічна засада конфлікту».

На факультеті історії та філософії в листопаді 2020 року відбулася педагогічна (асистентська) практика аспірантів 3 року навчання в дистанційному форматі. Дякуємо аспірантам за цікаві заняття та презентацію, керівникам за супровід практики та деканату за організацію!

Переглянути презентацію

Факультет історії та філософії, кафедра філософії

Оголошує

науково-практичну конференцію
«ІХ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА А. І. УЙОМОВА»
5-7 квітня 2021 року

Передбачається розгляд широкого кола питань, пов’язаних із філософською спадщиною професора А. І. Уйомова, а також інших актуальних питань сучасної філософії.

Серед них:

  • А. І. Уйомов – Людина та Філософ.
  • Філософська спадщина професора А. І. Уйомова та сучасна філософія.
  • Параметрична загальна теорія систем А. І. Уйомова та її застосування.
  • Мова тернарного опису й актуальні проблеми сучасної логіки.
  • Науково-методична спадщина професора А. І. Уйомова.
  • Актуальні проблеми взаємодії філософії та релігієзнавства.

Увага! Конференція проводиться у режимі online за допомогою платформи Zoom.

Сторінка 1 із 2

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top