Керівництво

вул. Єлисаветинська, 12, Одеса, 65001, Україна
тел. деканату: +38 (048) 723-62-87
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кушнір В'ячеслав Григорович

декан Факультету історії та філософії

Кушнір В'ячеслав Григорович

доктор історичних наук, професор

Заступники декана:

 • з навчально-методичної роботи – Синявська Олена Олександрівна, кандидат історичних наук, доцент 
  е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • з наукової  роботи –  Петрова Наталія Олександрівна, кандидат історичних наук, доцент 
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • з виховної – Демченко Ольга Володимирівна, кандидат історичних наук.
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."

Сучасний Факультет історії та філософії (ФІФ) ОНУ імені І.І. Мечникова було створено 1.01.2018 року шляхом об’єднання Історичного та Філософського факультетів, що існували як самостійні підрозділи.

ФІФ розміщується в навчальному приміщенні, збудованому у 50-х рр. ХІХ ст. за проектом архітектора А.С. Шашина, що належало Рішельєвському ліцею, а згодом Новоросійському університетові. Сьогодні Факультет історії та філософії є одним з провідних на Півдні України освітніх центрів з підготовки археологів, етнологів, істориків, філософів та культурологів.

Професорсько-викладацький склад факультету історії та філософії представлений 45 викладачами, з яких 18 докторів наук, професорів; 26 кандидати наук, доцентів. Викладачі факультету є авторами численних досліджень та студій з історії України та філософії, що відображено в історичних та філософських наукових та науково-популярних виданнях, монографіях, підручниках та навчальних посібниках; виступають членами і рецензентами провідних фахових національних і міжнародних видань; є членами спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій, виступають опонентами.

Сьогодні на факультеті отримують фахові знання біля 350 студентів денної та заочної форм навчання за спеціальностями 032. Історія та археологія033. Філософія та 034. Культурологія за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та та 40 аспірантів третього (PhD) рівня вищої освіти за спеціальностями 032. Історія та археологія033. Філософія та 034..

 Після закінчення навчання випускники отримують наступні кваліфікації:

 • за спеціальністю 032 Історія та археологія: історик, науковий співробітник (історія); археолог, науковий співробітник (археологія); викладач університетів та закладів вищої освіти; викладач середніх навчальних закладів; експерт із суспільно-політичних питань.
 • за спеціальністю 033 Філософія: філософ, науковий співробітник (філософія); викладач університетів та закладів вищої освіти; експерт із суспільно-політичних питань.
 • за спеціальністю 034 Культурологія: організатор культурно-дозвільної діяльності; викладач університетів та закладів вищої освіти; експерт із суспільно-політичних питань; ведучий програми; коментатор; оглядач; редактор.

 Історія факультету

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top