Наукова робота студентів

Наукове етнологічне студентське товариство" (НЕСТ)

"Наукове етнологічне студентське товариство" (НЕСТ) існує на історичному факультеті з 2012 року. Його головною метою є організація діяльності студентів-етнологів та студентів інших спеціальностей, зацікавлених у вивченні та популяризації традиційної етнічної культури та сучасних форм провів культури в глобалізованому середовищі.
Нині Товариство двічі на рік проводить Міжнародну наукову студентську конференцію під узагальненою темою "Етнічна культура в глобалізованому світі" (зараз триває прийом заявок на VII конференцію), за матеріалами якої обов`язково видається збірка статей. Друком вийшло чотири збірки матеріалів. НЕСТ також проводить реконструкцію різноманітних народних свят (Масляна, Великдень, Купала, колядування й маланкування під час Різдвяних Святок), а також вечорниці.
Члени Товариства проводять майстер-класи з писанкарства поза межами університету, зокрема для школярів та дошкільнят. Товариство має розгалужену мережу контактів з іншими університетськими центрами в Україні, Польщі, Румунії та Молдові. Долучитись до діяльності товариства дуже просто: написати у мережі "Вконтакті" або Facebook голові НЕСТу, аспіранту Валентину Долгочубу або ж звернутися до доцента, к.і.н. Наталії Олександрівни Петрової (ауд. 1).
 

NUCLEUS

NUCLEUS (з латини ядро, осередок) – спільнота створена студентами та випускниками істфаку Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова для ВЗАЄМОДІЇ ТА СПІВПРАЦІ археологів та зацікавлених. АРХЕОЛОГІЯ - ВАН ЛАВ.
Увесь навчальний рік археологи з нетерпінням чекають теплих часів – коли нарешті можна поїхати в експедицію. Бо експедиція – це концентроване щастя. А підчас напруженого чекання треба якось розважатися – отже по п’ятницям відбуваються зустрічі з актуальних проблем археології, науки в цілому та культурного дозвілля.
Ми збираємося здебільшого по п’ятницям. Будемо раді бачити усіх зацікавлених.

Гурток з історії стародавнього світу

Гурток з історії стародавнього світу з самого початку був площадкою для додаткових студій першого курсу в межах вивчення історії стародавнього світу. Але зовсім облишити цю тему важко, тому гурток є відкритим для студентів будь-якого курсу та й взагалі для всіх. Дискусія будується навколо праці певного автора, що походить із стародавнього сходу, або античних Греції та Риму. Адже текст – це є головне, що залишається від будь-якої епохи, що відображає її досягнення, цінності. Давній текст є головним джерелом інформації для історика. Гурток з історії стародавнього світу дає добру практику внутрішньої критики джерела, доповнюючи таким чином основні лекційні курси. Засідання триває півтори-дві години в режимі круглого столу. У 2016-2017 рр. об’єктами розгляду гуртка ставали Всесвітній Потоп у шумерській, вавилонській та біблійній інтерпретаціях, „Гірлянда Джатак” Ар’я Шури, найраніші тексти „Авести”, діалог „Горгій” та комедія Аристофана „Жаби”.

Гурток з класичної філології

Гурток з класичної філології – для тих, хто займається серйозними дослідженнями античної та середньовічної доби. Тут відточують знання латини та вивчають давньогрецьку мову. На засіданнях гуртка переважно займаються перекладами текстів з давніх мов.

Студентський лекторій

Студентський лекторій являє собою майданчик, на якому студенти та молоді науковці історичного факультету читають лекції за темами своїх досліджень. За 2016-2017 навчальний рік було прочитано 7 лекцій. Загал слухачів ознайомився із перекладом латинського exemplum про святого пса Гінфорта, записаного в ХIII ст. монахом-інквізитором Стефаном Бурбоном; дізнався про сакральний зміст та соціальне походження табу в ірландських сагах Уладського циклу, про сутність філософії буддизму. Продемонстровано як різноманітно переказаний відомий біблійний сюжет про Всесвітній потоп в руських літописах, хронографах та апокрифічних оповідях від Повісті врем’яних літ до Густинського літопису ХVII ст. Декілька лекцій було присвячено незвичним ролям жінок в історії. Японські клани часів міжусобних війн надавали жінкам провідні ролі у внутрішніх справах – від виховання дітей самураїв до оборони замків за відсутності господаря. В смутні часи міжусобних війн вони могли навіть очолювати клани. Та і в інших країнах від Франції до Китаю жінки були залучені до військової справи. Героєм іще однієї лекції став панамський диктатор Омар Торріхос (1968-1981), його реформи аграрної сфери, трудового законодавства та податкової системи, перетворення Панами на провідний фінансовий центр Америки. Нарешті не оминули лектори питання історіографії. На нових документах та на фоні різних епох простежено перипетії життя одного із найбільш колоритних викладачів одеських навчальних закладів 1890-1950-х рр. професора Одеського університету А.Г. Готалова-Готліба.

Наукові центри

На факультеті за участю аспірантів та студентів активно працюють такі науково-дослідні центри та семінари:

  1. Науковий семінар з логіки та методології науки. Керівник - проф. Л. М. Терентьєва.
  2. Центр компаративістських досліджень релігії з виданням наукового збірника. Керівник - доцент Е.І. Мартинюк.
  3. Науково-дослідний й освітній Центр імені Георгія Флоровського. Керівники – доц. О.С.Петриківська, проф. І.В.Голубович.
  4. Науково-дослідний центр „Філософія багатомірності”, сайт „Філософія багатомірності” та електронний науковий журнал «ПЕРЕ-ПОСТ». Керівник - проф. Л.М. Богата.
  5. Міжкафедральний філософський науковий семінар. Керівник – проф. Голубович І.В.
  6. Науково-освітній семінар Scola classica з антикознавства та вивчення класичної традиції. Керівник - проф. С. П. Шевцов.
  7. Науково-освітній семінар „Есхатос: філософія історії в контексті ідеї „межі”. Керівник – проф. О. А. Довгополова.
  8. Факультатив з юдаїки (партнери проекту (договір про співробітництво з ОНУ) – Ізраїльський культурний центр у м. Одесі, Центр Чейза з розвитку юдаїки (Єврейський університет Єрусалима). Керівники: проф. Довгополова О. А., доц. Петриківська О. С.
  9. Одеське філософське товариство імені проф. А.І.Уйомова Створено проф. А.І.Уйомовим в 1968 р. Засідання проводяться щомісяця у Будинку вчених м. Одеси. Керівник – проф. Л.Н.Терентьєва.

Всеукраїнські Олімпіади та Конкурси студентських наукових робіт з філософії й культурології

Факультет історії та філософії (до 2018 р. – Філософський факультет ОНУ) має великий досвід проведення Всеукраїнських Олімпіад й конкурсів з філософських наук, а також участі студентів-культурологів та студентів-філософів у Всеукраїнських студентських наукових заходах з філософії та культурології.

 

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top