Зимова школа 2023-2024
З 15 по 19 січня 2024 року була проведена щорічна Зимова школа психології ОНУ імені І. І. Мечникова.
Під час занять в Зимовій школі психології викладачі університету розповідали про психологію, адже психологія - це найдавніше і найцікавіше знання та одночасно й молода наука, яка постійно розвивається у відповідь на запити суспільства.
Нажаль, вже другий рік ми живемо й працюємо в умовах воєнного стану. Війна ставить перед психологами нові завдання: потрібні нові теоретичні пошуки, нові експериментальні дослідження, нові практичні розробки, які будуть впроваджувати висококваліфіковані фахівці. Професія психолога стає все більше і більше затребуваною. Але психологи - це не тільки запит сучасного суспільства, а й власний вибір тих людей, хто обирає цю дуже цікаву, але й дуже нелегку та відповідальну спеціальність, тому бажано, щоб цей вибір був усвідомленим.
Програму занять IX Зимової школи психології було розроблено з урахуванням того, щоб слухачі могли уявити різноманіття сучасних інтересів психологічної теорії і практики та скласти для себе уявлення про своє місце у психології - чи стати науковцем, чи практичним психологом, чи користувачем психологічного знання.
На заняттях Зимової школи психології мова йшла про те, як підтримати психологічну безпеку - свою та своїх близьких в складні часи війни, як подолати труднощі сьогодення, а також вийти з них ще сильнішими.
В перший день роботи Зимової школи психології слухачів привітали: директор Зимової школи психології, кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Білова Маргарита Едуардівна; заступник декана факультету психології та соціальної роботи, доктор філософії зі спеціальності Психологія, доцент кафедри соціальної психології, голова Наукового товариства молодих вчених, студентів та аспірантів ОНУ імені І.І. Мечникова Гудімова Алісар Халєдівна; заступник декана з виховної роботи факультету психології та соціальної роботи Вернодубов Михайло Петрович.
З метою знайомства з майбутніми абітурієнтами університету заступник відповідального секретаря приймальної комісії ОНУ ім. І.І. Мечникова, кандидат юридичних наук, доцент Білик Павло Петрович розповів про правила вступної компанії на 2024 рік. Далі пройшла перша лекція Зимової школи психології на тему "Психологічні аспекти вибору професії психолога", яку провела доктор філософії зі спеціальності Психологія, доцент кафедри соціальної психології Гудімова Алісар Халєдівна.
На другий день роботи Зимової школи психології мова йшла про інформацію, яку ми отримуємо з Інтернету, соціальних мереж та інших віртуальних джерел і про її вплив на формування світогляду людини, на її життєву позицію, на міжособистісні стосунки у сучасному суспільстві -про це слухачам розповіла доктор філософії зі спеціальності Психологія, викладач кафедри соціальної психології ОНУ імені І.І. Мечникова Полещук Лілія Василівна.
На третій день роботи Зимової школи психології доктор психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Курова Анастасія Володимирівна донесла слухачам те, як використовувати психологічні знання для власної самопідтримки в умовах нестабільності та невизначеності. Лекторка також запропонувала певні засоби подолання деструктивних соціально-психологічних та емоційних станів для збереження психологічного здоров’я.
На четвертий день занять Зимової школи психології говорили про те, як під час соціальних, політичних, економічних трансформацій у суспільстві, що супроводжуються постійним відчуттям невизначеності та тривоги, подбати про власні думки, почуття та дії, які формують грошову поведінку, що своєю чергою впливає на наше відчуття безпеки чи небезпеки. Кандидат психологічних наук, доцент кафедри диференціальної і спеціальної психології Коваль Ганна Шаміліївна розповіла про те, що обумовлює психологію грошової поведінки - про наші цінності, світогляд, особистісні переконання, потреби, любов, самотність, владу, свободу.
На п’ятий, завершальний день роботи Зимової школи психології було приділено увагу психологічній безпеці. Нажаль, події сьогодення суттєво підвищують фізичне, психічне та емоційне навантаження людей. Багато людей зараз перебувають у стані емоційного напруження, переживають почуття підвищеної тривоги, занепокоєння, невпевненість у собі, тобто постійно перебувають у стані дистресу. Про стрес та засоби, завдяки яким можливо не тільки знизити його рівень та підвищити стресостійкість, а й навчитися застосовувати стресові ситуації ще й для саморозвитку та самореалізації розповіла кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Амплєєва Ольга Михайлівна.
По завершенню, до слухачів та колег звернулася завідувач кафедри соціальної психології, на базі якої працює Зимова школа психології, доктор психологічних наук, професор Кононенко Оксана Іванівна, яка подякувала учасникам IX Зимової школи психології за інтерес до психології і побажала успіхів в поширенні психологічного знання та нових зустрічей в ОНУ імені І.І. Мечникова на Факультеті психології і соціальної роботи.