Про кафедру
Кафедра методів математичної фізики була створена в 1964 році , під керівництвом доктора фіз. -мат. наук . , проф. Юрія Йосиповича Черського , дослідження якого були пов'язані з розробкою методів вирішення сингулярних інтегральних рівнянь. З 1972 р. по 2013 р. кафедру очолював доктора фіз. -мат. наук , проф. Геннадій Якович Попов - видатний вчений , учень академіка М.Г.Крейна .
Після його смерті , в січні 2013 року кафедру очолила його учениця доктор фіз. -мат. наук проф. Наталія Данилівна Вайсфельд.
За період своєї наукової та викладацької діяльності професором Г.Я. Поповим була створена всесвітньо відома наукова школа за змішаними задачами математичної фізики , досягнення якої сьогодні визнані самими авторитетними міжнародними науковими школами і вченими.
Ця школа об'єднує сьогодні численних випускників кафедри , що працюють в Україні , Німеччині , Австралії , Словаччини , Сполучених штатах Америки , Ізраїлі.
Сьогодні кафедра готує фахівців у галузі математичного моделювання різних прикладних процесів , що вимагає високого рівня , як математичної підготовки , так і підготовки в галузі створення прикладного програмного забезпечення. Така спеціалізація кафедри робить її випускників дуже затребуваними і конкурентоспроможними в галузі IT- технологій , наукової і прикладної діяльності .
Спеціалізація кафедри:
Наукова –
Задачі математичної фізики з розривами в області , в тому числі і ті, що стосуються проблеми руйнування крихкіх тел.
Навчальна –
«Математичне моделювання прикладних процесів».
Кафедра готує фахівців- прикладних математиків , які за допомогою застосування апарату інтегральних та диференціальних рівнянь , апарату крайових задач мають можливість створювати і досліджувати математичні моделі в різних галузях: будівництві , машинобудуванні , геології , сейсмології , біології , медицині і.т.д.
Наукова діяльність кафедри
Професором Поповим Г.Я. підготовлено близько 50 кандідатсктх дисертацій , і він виступав науковим консультантом 12 докторських дисертацій.
Сьогодні його учнями проф. О.В. Оніщуком і доц. В.В.Реут підготовлено більше 10 кандидатів наук .
На кафедрі відкрита аспірантура за спеціальністю "Механіка твердого деформованого тіла ". Співробітники кафедри є членами спеціалізованої Вченої Ради по захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 01.02.04 "Механіка твердого деформованого тіла".
Зв'язки з міжнародними та вітчизняними організаціями
Кафедра тісно співпрацює з багатьма науковими установами України , такими як:
- Інститут механіки ім. Тимошенка НАН України ( м.Київ )
- Інститут прикладних проблем математики і механіки ( м.Львів )
- Інститут гідромеханіки НАН України (м. Київ)
- Київський національний університет ім. Т.Шевченка (кафедра теоретичної та прикладної механіки)
- Дніпропетровський національний університет (кафедра теоретичної та прикладної механіки) і т.д.
Традиційно кафедра давно і результативно співпрацює з університетами Кіля, Астона та Абердіна (Великобританія), з консорціумом Інтермат (Європейський Союз), з університетом Aquila (Італія).
У рамках співпраці за програмою Еразмус йде обмін студентами та отримуються подвійні дипломи студентами магістрами спеціальності Прикладна математика.
Викладачі кафедри є виконавцями теми Effective factorisation techniques for matrix-functions: developing theory, numerical methods and impactful applications проекту Горизонт 2020.
Інформація для потенційних партнерів
Кафедра зацікавлена у виконанні спільних проектів за такими напрямками:
- "Теорія пружності " ;
- " Динамічна теорія пружності " ;
- " Змішані задачі математичної фізики" ;
- "Математичні проблеми механіки руйнувань " .