Спеціальність - Економічна теорія

Спеціальність «ЕКОНОМІКА»

«ЕКОНОМІКА» В ОНУ – ЦЕ ЗНАННЯ І КОМПЕТЕНТНОСТІ, ЯКІ СТАНУТЬ ЗАПОРУКОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВАШОГО МАЙБУТНЬОГО»

пропонуємо інтегровані знання в галузі економіки та бізнесу; володіння сучасними комп’ютерними та інформаційними технологіями; знання і компетенції за світовими стандартами; тісний зв'язок теорії і практики; «навчання через усе життя»

освітні рівні: бакалавр, магістр, PhD 

«ЕКОНОМІКА» В ОНУ:

 • Формування неординарного економічного мислення, творчого підходу до пізнання економічних процесів; розвиток здібностей аналітичної діяльності;
 • Набуття теоретичних знань та практичних навичок в галузі економіки та бізнесу, фінансів і обліку, оподаткування, управління і консалтингу, інтелектуальної власності та інтелектуального капіталу;
 • Оволодіння навичками економічного, фінансового, інвестиційного, кон'юнктурного аналізу, аналізу галузевих ринків, бізнес-середовища;
 • Оволодіння методами пошуку, обробки, використання великих масивів інформації, бізнес-аналізу і бізнес-статистики;
 • Набуття навичок організації, управління, розвитку власної бізнес-діяльності, бізнес-планування і бізнес-діагностики, антикризового управління;
 • Оволодіння принципами і методами прийняття і реалізації управлінських рішень, організації комунікацій підприємства, управління людськими ресурсами;
 • Розвиток здібностей до аналізу і моделювання бізнес-процесів; планування, прогнозування економічних процесів на мікро- та макрорівнях, розробки і реалізації економічної політики;
 • Набуття компетенцій науково-дослідної і педагогічної діяльності в галузі економіки.

Сфери працевлаштування:

 • Організація і управління власною бізнес-діяльністю
 • Економічна та фінансова діяльність підприємств, державних установ
 • Економічна політика на мікро- і макрорівнях
 • Банківська і страхова справа
 • Економічна та фінансова аналітика, кон'юнктурний аналіз, галузевий аналіз
 • Консалтинг, бізнес-планування, бізнес-проектування, бізнес-діагностика, стратегії підприємств на вітчизняному і міжнародних ринках
 • Організація і управління інвестиційною та інноваційною діяльністю
 • Науково-дослідна, педагогічна діяльність в галузі економіки

НАШІ СТУДЕНТИ:

беруть участь у наукових семінарах, конференціях, олімпіадах і конкурсах, тренінгах, проектах із бізнес-освіти

Ініціюють громадські заходи, благодійні акції, суботники, екскурсії

Організовують і проводять розважальні студентські заходи

НАШІ ВИПУСКНИКИ ПРАЦЮЮТЬ:

1   2 3  4 56 7 8 9 10

11 12 131415 16

 

 • Безкоштовні освітні проекти для школярів

  Як не заплутатися в нескінченних пропозиціях, не помилитися у виборі майбутньої професії, не втратити час і отримати максимальну користь? Пропонуємо учням старших класів безкоштовну освітню програму, яка дозволяє поглибити свої знання в економіці та зробити правильний вибір майбутньої професії

  «ШКОЛА МОЛОДОГО ЕКОНОМІСТА»

  Створена у 2009 р. з ініціативи кафедри економічної теорії та історії економічної думки «Школа молодого економіста», впродовж усіх років свого існування не тільки зберігає традиції класичної університетської освіти, але й розвиває нові методики викладання і розширює набір економічних дисциплін, які викладаються.

  За всі роки існування Школи під кураторством Ломачинської Ірини Анатоліївни і Пічугіної Юлії Валеріївни її слахачами стали учні не лише м. Одеси, а й Одеської області. Серед слухачів – переможці Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки та обласного конкурсу Малої Академії наук, а також наші стдуенти і вже випусники.

  Навчання в нашій Школі - це:

  • можливість обрати свій життєвий шлях, місце у суспільстві, пізнати свої інтереси;
  • навчання у Школі дозволить учневі підготуватися до вступу у ВНЗ, до дорослого життя;
  • ми не стверджуємо, що, закінчивши Школу, обов'язково кожен стане економістом, але разом з тим Ви отримаєте базові знання, які зможете використовувати в подальшому житті, адже знати більше ніколи не завадить;
  • унікальна можливість познайомитися з провідними викладачами, студентами (можливо майбутнього місця навчання);
  • можливість розробки індивідуальної програми навчання у Школі у відповідності з Вашими інтересами, що дозволить визначити той напрям економіки, який варто обрати в подальшому навчанні у ВНЗ, адже економіка така багатогранна;
  • он-лайн консультації (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) з питань, які були, на думку учнів, не достатньо розкриті під час навчання, допомога у написанні робіт МАН, підготовки до олімпіад з економіки.

  Сьогодні Школа – це Економічна школа для старшокласників ЕПФ (посилання на Facebook), до викладання в якій долучені високопрофесійні викладачі всіх кафедр економіко-правового факультету. Крім того, приємно, що не лише збільшується кількість слухачів, а й постійно оновлюються форми проведення занять: Перший інтерактивний квест від Економічної школи ЕПФ ОНУ для школярів

  НАВЧАННЯ В ШКОЛІ БЕЗКОШТОВНЕ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ – СЕРТИФІКАТИ

  ЗАХОДИ ЕКОНОМІЧНОЇ ШКОЛИ ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ВІДСЛІДКОВУЙТЕ У Facebook

  ВІДГУКИ СЛУХАЧІВ

  • Аліна, Рішельєвський ліцей, 11 клас. Найбільше у Школі мені сподобалися лекції з міжнародної економіки на англійській мові, тому що дана тематика найбільш цікава для мене і мала незвичайний формат. Бажаю школі процвітання і більше молодих економістів!
  • Анастасія, Рішельєвський ліцей, 11 клас. Можу відзначити, що всі заняття в школі були захоплюючими, все дуже доступно було пояснено. Цікаво було приходити і відкривати для себе нові простори економіки. Школа молодого економіста мені допомогла підготуватися до МАН, я зайняла почесне 2-е призове місце завдяки компетентній консультації викладачів школи. Велике спасибі!
  • Юлія, гімназія № 5, 11 клас. Особливо мені сподобалися заняття з маркетингу, управління підприємством. Дізналася багато нового, школа допомогла мені зорієнтуватися з моєю майбутньою спеціальністю і я хочу поступати до Вас на факультет.
  • Михайло, СШ № 38, 11 клас. Завдяки школі зробив для себе цікаві висновки, тепер маю більш чітке уявлення про деякі аспекти та проблеми економічних процесів. Отримав нові знання і нарешті визначився зі спеціальністю. За це окреме спасибі школі за її багатогранний підхід.
  • Наталія, СШ № 35, 11 клас. В деякій мірі вибрати майбутню спеціальність мені допомогла ШМЕ, а саме – спеціальність економіста. Буду поступати на факультет економіки ІМЕМ, тому що вважаю, що ОНУ імені І.І. Мечникова – найкращий ВУЗ у місті. Бажаю Вам, щоб завжди приходили вдячні учні, які прагнуть додаткових знань.
  • Катерина, гімназія № 2, 10 клас. У Школі молодого економіста мені найбільше сподобалося те, що окрім лекцій було багато практичних занять, тренінгів, ділових ігор. Все було досить зрозуміло і цікаво, з'явилися нові друзі. 

  StudentComment1   StudentComment2   StudentComment3 1

 • Конкурси з економіки для школярів

  Мала академія наук України (МАН) - загальнодержавний науковий проект, освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. МАН була створена за сприяння Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук.

  Науково-дослідницька робота в МАН організована за науковими відділеннями відносно структури, затвердженої президією МАН. Територіальні представництва працюють у кожному обласному центрі України. Для задоволення інтересів і потреб дітей у дослідницькій діяльності в різних галузях науки й техніки щороку в системі роботи МАН запроваджуються нові секції та наукові відділення. Так,в 2011–2012 н. р. – було 60 секцій 11 наукових відділень.

  На сьогоднішній момент Національний центр «Мала академія наук України» є установою, яка виконує функції пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів. Щорічно НЦ «МАН України» проводить приблизно 30 всеукраїнських заходів науково-дослідницького напрямку і більше 40 масових заходів для обдарованої молоді, затверджуються нові освітні проекти, в тому числі міжнародні.

  Невід'ємним компонентом ефективної діяльності МАН є співпраця з вищими навчальними закладами, науковими установами та громадськими інститутами, бізнес-структурами, які сприяють успішному виконанню їх головної функції - формування інтелектуального потенціалу української нації.

  Сьогодні МАН виховує професійно орієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже знають своє призначення, спрямованість, наукове покликання і йдуть у вищі навчальні заклади чітко розуміючи, в якій науковій сфері вони хочуть працювати.

  Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН.

  Основними завданнями конкурсу є виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.

  У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України беруть участь учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учні, вихованці, слухачі (відповідного віку) позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих І-ІІ рівня акредитації навчальних закладів, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

  У конкурсі можуть брати участь учні 7-8 класів за умови виконання ними випробувань із базових дисциплін за програмами 9 класу.

  Участь у конкурсі щодо захисту наукових робіт проходить в 3 етапи:

  Районний етап.  Готову роботу учня заочно рецензують члени журі. Потім автора праці запрошують в обласний центр для написання контрольної роботи по його предмету, рівень складності якої досить високий, проте не виходить за рамки шкільної програми. У разі успішного написання контрольної МАНівців запрошують для участі у другому етапі.

  Обласний етап. Цей етап являє собою захист науково-дослідницьких робіт. Захист відбувається не тільки перед журі, але й перед опонентами - іншими членами секції, - які задають питання по темі роботи і намагаються максимально загнати виступаючого в кут, тому що за вдало поставлене питання вони отримують бали. Тому до захисту готується не тільки той, хто безпосередньо захищає роботу, а й усі інші учасники. Журі визначає переможців обласного етапу, які їдуть до Києва для захисту своєї роботи на державному рівні.

  Фінал у Києві. Захист у фіналі відбувається за таким же принципом, як і на обласному етапі. У Київ з'їжджаються переможці з усіх областей України - представники усіх 40 напрямків. Приблизно з 100 000 школярів, які беруть участь у конкурсі, у фінал виходить близько 1 000. Переможці фінального етапу, як правило, вже приступають до занять науковою роботою.

  Журі формується Міністерством освіти, а голова журі має звання не нижче професора. Склад суддівської команди затверджує президія МАНа, який складається з іменитих учених.

  Крім цього загальнонаціонального конкурсу, МАНівці щорічно беруть участь в обласних, всеукраїнських, міжнародних турнірах, олімпіадах, фестивалях, семінарах і т.д.

  Переможці олімпіад Малої академії наук отримують хороші державні стипендії.

  Для студентів, бажаючих написати роботу з напрямку «економічна теорія» пропонуються такі теми:

  1. Економіка як наука і як сфера практичної діяльності людей.
  2. Основні проблеми економіки та способи їх вирішення.
  3. Економічні потреби та виробничі можливості суспільства: взаємозалежність та взаємозв'язок.
  4. Домашнє господарство як суб'єкт економічних відносин.
  5. Аналіз формування і розвитку економічних систем.
  6. Власність і права власності в економічній системі.
  7. Умови виникнення і функціонування ринкової економіки.
  8. Роль держави в сучасній економічній системі.
  9. Національна економіка, її структура та розвиток.
  10. Система макроекономічних показників розвитку національної економіки.
  11. Фінансово-грошова система країни та її роль у розвитку економіки.
  12. Соціально-економічні проблеми розвитку економіки.
  13. Економічні кризи та їх роль у розвитку ринкової економіки.
  14. Інфляція та її соціально-економічні наслідки.
  15. Особливості економічного зростання в сучасних умовах.
  16. Грошово-кредитна політика держави та її вплив на економічний розвиток.
  17. Фіскальна політика держави і її роль у розвитку економіки.
  18. Світове господарство та міжнародні економічні відносини.
  19. Міжнародна економічна інтеграція і її роль в сучасній економіці.
  20. Міжнародна валютно-фінансова система та її функціонування в сучасних умовах.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top