Наші випускники

Диплом бакалавра та магістра спеціальності «Економіка» забезпечить абітурієнтам безумовні переваги, а саме:

 • високий рівень підготовки з базових економічних дисциплін;
 • економічну освіту, що забезпечує пріоритетне становище при працевлаштуванні в науково-педагогічній сфері, в державних установах, на підприємствах усіх рівнів;
 • диплом визнається провідними університетами країн ЄС і США;
 • університет ОНУ імені І.І. Мечникова зберігає статус класичного університету, що гарантує отримання диплома про повну вищу освіту.

Кафедра економічної теорії та історії економічної думки пишається своїми випускниками!

Наші кращі випускники різних років дали свій відгук про спеціальності «Економічна теорія», а також побажання і рекомендації. Ось деякі з них:

Лейвіков Сергій, 2008 рік випуску, аспірант кафедри, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні

«Незважаючи на досить складні стосунки з університетським навчанням, саме рідна "економічна теорія" та навколишні студентські можливості зорієнтували у нелегкій справі - пошуку своїх сильних сторін та покликань. Університетська освіта та атмосфера була і є незамінною, як би там не розвививались цифрові технології.

Вміння навчатись, виокремлювати важливе, швидко вивчати, швидко забувати та просто мислити - ці важливі навички відточував саме на "економічній теорії". Теорія ймовірності та міцна математика зформували важливий погляд на речі - бачити у всьому цифри та їх взаємозв'язок. А КВК, профком, студентські газети "Одеський університет" та "Імідж" надали соціалізацію та друзів на все життя».

Давидович Ілля, 2015 рік випуску, місце роботи – Банк «Восток»

«Навчання за спеціальністю «Економічна теорія» дало мені розуміння того, що собою являє сучасна економіка, та як можна використовувати отриманні знання у повсякденному житті. Окрім цього, завдяки вивченню більшості взаємопов'язаних дисциплін, я нарешті зрозумів у якій сфері бажаю будувати свою кар'єру та розвиватися – у банківській справі. Але, найбільш за все, я вдячний викладачам за те, що навчили мене найголовнішого: структурованому та логічному економічному мисленню, навичкам аналізувати наявну інформацію та робити з неї висновки. Університет надав мені відмінні знання, дозволив поєднувати навчання з професійною діяльністю».

Конева Ірина, 2018 рік випуску, місце роботи - Mozart Hotel Group

«Навчання в університеті є однією з яскравих сторінок в вашому житті, говорили викладачі, змушуючи нас відвідувати пари). І що я Вам скажу зараз? Це дійсно так)

Будучи випускником ОНУ ім. І.І. Мечникова, я розумію, що шість років тому, вступаючи на кафедру "Економічна теорія та історія економічної думки" зробила єдиний правильний вибір.

В своїх одногрупниках я знайшла друзів з якими навчалась: долати труднощі, розвиватись і ставати краще. Особлива подяка їм за прекрасно проведений студентський час.

Хочу подякувати нашим викладачам, які не тільки навчали але і привили любов до економіки. Окреме спасибі за освіту, мотивацію та натхнення до саморозвитку. За мою особисту конкурентоспроможність на ринку праці країни, як людського ресурсу. Адже будучи студентом 4-го курсу пройшла конкурс на посаду в Mozart Hotel Group, де працюю до сьогодні. Саме тут доречно згадати Бичкову Наталію Володимирівну яка допомогла побороти мої страхи. Я вдячна Скороход Ірині Петрівні та Ломачинській Ірині Анатоліївні за надані можливості проявити себе, за цікаві кейси, бурхливі обговорення та багатоваріантні підходи до правильних рішень. Дякую Вам, що були і залишаєтесь поруч. Бажаю Вам подальших успіхів та наукових досягнень.

Бажаю університету не зупинятися на досягнутому, отримувати все більше міжнародних нагород, виховувати в своїх стінах талановиту молодь. Студентам  не бути пасивними, адже студентські роки - це той період, коли можливо реалізувати себе. А викладачам - терпіння та побільше талановитих і цілеспрямованих студентів»!
postgrad oleynichenko

Олєйниченко Артем Володимирович, 2015 рік випуску, аспірант кафедри, місце роботи – департамент документально-організаційного забезпечення Одеської міської ради, головний спеціаліст сектору контролю організаційного відділу департаменту.

«Можна багато чого хорошого, чи не дуже, говорити про будь-який навчальний заклад. Проте, найголовніше це те, хто тебе вчить і як саме, бо це тебе спрямовує на ту стежу тернистої дороги, якою кожному йти.

Вступивши на спеціальність «Економічна теорія та історія економічної думки» я і не міг очікувати, що присвячу їй цілих вісім років свого життя, починаючи з бакалавра та закінчуючи аспірантурою. За цей період я був:

 • головою профбюро Інституту математики, економіки та механіки цілих п’ять років, провівши багато молодих студентів дорогою не лише навчальною, заглибивши їх у культурно-масове життя їхнього університету та вселити любов до інституту, колег, з якими вони навчаються, залучивши їх до спортивної складової життя, як основи дружнього колективу та нової сім'ї;
 • членом збірної університету з водного поло та плавання, якій віддав сім років студентства, здобувши першу командну нагороду;
 • ледачим студентомна старті свого навчання, та закінчити університет з відзнакою.

Проте, всього цього не було б, якби я не вступив на свою спеціальність,на якій я отримав колосальний досвід життя, можливість реалізувати себе як людину, а найголовнішеможливість отримати відповідь на питання «Хто Я?».

Черноус Дарія, 2018 рік випуску, місце роботи – у сфері харчової промисловості. 

«Навчалася в університеті на кафедрі "Економічна теорія та історія економічної думки" по спеціальності «економічна теорія», в період з 2012 р. по 2018 р. У 2012 році я поступила на спеціальність «економічна теорія», де здобула величезну кількість знань та навичок, згодом отримала диплом магістра з відзнакою. Викладацький склад кафедри це професійні фахівці, які якісно виконують свою роботу.  З 2017 року і на даний час я працюю на посаді бухгалтера та керівника відділу автоматизації у фірмі, що займається виробництвом і реалізацією продуктів харчування. Хочу висловити подяку керівництву Факультету Економіки, всьому викладацькому складу і окремо Скороход Ірині Петрівні та Ломачинській Ірині Анатоліївні за інноваційний підхід до викладання дисциплін, за людяність і щирість у ставленні до студентів. Завдяки вам, вашому рівню відповідальності, сумлінності та дисциплінованості, я здобула високі досягнення в навчанні і отримала престижну професію».

 

Ісламгалєєва Ольга Олегівна, 2009 року випуску, місце роботи - представник Одеської будівельно-інфраструктурної компанії в Європейському союзі.

«Навчання в стінах ОНУ на кафедрі економічної теорії та історії економічної думки дозволило мені по-новому подивитися на світ, сформувало мої життєві позиції і погляди, розкрило мої здібності і таланти, подарувало мені впевненість у собі і в досягненні поставлених цілей. Отриманий знання, досвід викладачів, загальна атмосфера університетського навчання стали важливою і незамінною складовою у моєму житті і послужили гарним стартом. Мені б хотілося побажати кафедрі плідної наукової роботи, роботи, яка буде затребувана і необхідна для розвитку не тільки теоретичної бази, а й практичної сфери діяльності української і світової економіки в цілому. Викладацькому складу - здоров'я, удачі, сил, терпіння, бажання творити, вчити, творити, а ще старанних, цілеспрямованих студентів і, звичайно ж, гідного матеріального фінансування кафедри та її проектів з боку держави, приватних і корпоративних інвесторів, які розуміють важливість і значимість науки».

pugachova

Пугачова Ірина Миколаївна, 2012 року випуску, місце роботи – заступник начальника управління – начальник відділу поширення інформації, комунікацій з користувачами та громадськістю Головного управління статистики в Одеській області

«За 5 років навчання на спеціальності «Економічна теорія» в ОНУ імені І.І. Мечникова я здобула теоретичні знання та отримала практичні навички роботи. Особливістю даної спеціальності є те, що викладачі кафедри дають  студентам фундаментальні знання в найрізноманітніших сферах економіки. Проблеми і питання, які ми вирішували під час навчання – лише сходинки, долаючи які Ви вступаєте в нове доросле життя. Дуже цікаво було на практичних заняттях, коли реально розробляєш бізнес-план, робиш SWOT-аналіз, проводиш маркетингове дослідження і створюєш рекламу. І це тільки маленька частина того, з чим ми стикалися під час навчання. Отримані знання дозволяють, виходячи з університету, обрати саме ту сферу діяльності, яка тобі до вподоби та реалізувати себе в професійному житті».
polinenko

Поліненко Дмитро Сергійович, 2010 року випуску, місце роботи - експерт в консалтинговій компанії (почав ще під час навчання) і аудитор компанії Великої Четвірки.

«За минулі кілька років я утвердився в думці, що кафедра економічної теорії та історії економічної думки надає кращу економічну освіту в Одесі,. По закінченні навчання відкривається досить широкий вибір напрямів для роботи, починаючи від аналізу бізнес-процесів і закінчуючи фінансовим аналізом. Корисними виявилися заняття з фінансового аналізу, бізнес-планування, маркетингу, економетрики, а також загальна теоретична база, яка дозволяє досить впевнене орієнтуватися в економічному середовищі. Зокрема, ряд сфер, висвітлених на курсах мікроекономіки та економіки підприємства, знаходиться на рівні достатньому для здачі декількох іспитів міжнародної кваліфікації АССА».
 

Сідлецька (Вербовецька) Анна Сергіївна, рік закінчення університету - 2008;

місце роботи - СПД, керівник агентства з підбору домашнього персоналу.

«Знання, отримані в університеті, дали мені можливість бути впевненою у своїх силах, не зупинятися перед труднощами, домагатися поставленої мети. Найбільше багатство, яке студент отримує після закінчення навчання у ВУЗі, це не завчені формули або теорії, а вміння мислити, аналізувати і приймати правильні стратегічні рішення. Своєю улюбленій і рідній кафедрі бажаю подальшого процвітання, а всім викладачам - здоров'я, терпіння і талановитих студентів».

 

Кононова Марія Олексіївна, рік закінчення університету 2009, місце роботи і займана зараз посада: інженер відділу закупівель та договірної роботи, ПАТ

«Одеська ТЕЦ»

«При навчанні на спеціальності «ЕТ» можна отримати хорошу, фундаментальну теоретичну підготовку. Прив'язка теоретичного матеріалу до практики, використання реальних методів для вирішення завдань різного роду, дозволяє випускникам застосувати свої знання, практично, в будь-якій галузі вітчизняної економіки».

shatohina

Шатохіна Катерина Олександрівна, рік закінчення 2005, місце роботи - Компанія Risoil SA, економіст відділу зовнішньоекономічної діяльності.

«Знання отримані під час п'ятирічного навчання на спеціальності «економічна теорія» нехай мені знадобилися не абсолютно всі, але хочу зауважити, що ті, які знадобилися і ті, які я безпосередньо зараз використовую в роботі, значно «спростили мені життя». Я вдячна викладачам, які вкладили в мою в голову ці знання і навчили ними ефективно і правильно користуватися. Кафедрі та спеціальності хочеться побажати розвитку, успіхів і процвітання, а ще звичайно ж хороших студентів, якими Ви будете пишатися і які будуть пишатися тим, що навчалися саме там, де навчалися».

timofeeva

Тимофєєва Вероніка Володимирівна, 2005 року випуску, місце роботи - свій бізнес у сфері шовкотрафаретного друку.

«Мій вибір спеціальності «Економічна теорія» був важливим і вдалим. Отримані різнобічні знання з економіки, а також сама система, за якою ми вчилися, дозволили мені згодом легше і швидше вникати в суть завдань, які ставилися переді мною на роботі. Завдяки цьому, мені вдалося накопичити необхідний досвід для подальшого розвитку в бізнесі. Отриману базу розуміння економічних процесів, я сьогодні використовую у своїй підприємницькій діяльності: для аналізу бізнес-ситуацій, прогнозування майбутнього розвитку фірми, для більш глибокого розуміння ринкових процесів, взаємозв'язків між ринками, а також для оцінки ефективності використовуваних економічних інструментів. Сьогодні, я вже точно можу сказати, що економічні знання необхідні кожному, хто хоче домогтися успіху в кар'єрному зростанні чи бізнесі. Коли людина хоче отримати знання і вчитися, багато що залежить від того, які вчителі йому допомагають. Саме тому, я висловлюю свою глибоку подяку всім викладачам ОНУ ім. І.І.Мечникова, а особливо - викладачам кафедри економічної теорії та історії економічної думки. Дякуємо за вашу працю, час і за віру в кожного з нас. Спасибі, що вчасно були вимогливі і в потрібний момент - допомагали. Ваша праця безцінний! Від усієї душі бажаю Кафедрі процвітання і натхнення! З повагою і вдячністю, Вероніка Тимофєєва».
 

Кульова Ольга Михайлівна, 2010 року випуску, місце роботи - Управління економіки, промисловості та інвестицій Одеської міської ради, посада: заступник начальника відділу зовнішньоекономічної та інвестиційної політики.

«Навчання саме на цій спеціальності справило великий вплив на розвиток логіки економічного мислення і розуміння економічних процесів, що є відмінною базою для розвитку навичок і знань за всіма напрямами економічної спеціальності. Бажаю кафедрі процвітання і зростання».

А також випускники спеціальності, після закінчення аспірантури працюють в університетах,  це:

 • Кандидат економічних наук, доцент Ломачинська І.А., рік закінчення університету 1997;
 • Кандидат економічних наук, доцент Крючкова Н.М., рік закінчення університету 2001;
 • Старший викладач Пугачова Н.М., рік закінчення університету 2001;
 • Старший викладач Филипович В.В., рік закінчення університету 2001;
 • Кандидат економічних наук, доцент Пічугіна Ю.В., рік закінчення університету 2003;
 • Кандидат економічних наук, доцент Копилова О.В., рік закінчення університету 2003;
 • Кандидат економічних наук, доцент Бичкова Н. В., рік закінчення університету 2005;
 • Кандидат економічних наук Бабанська О.В., рік закінчення університету 2008.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top