Чугай Ангеліна Володимирівна
Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони довкілля
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
У 1997 р. закінчила з відзнакою екологічний факультет Одеського гідрометеорологічного інституту (ОГМІ) за спеціальністю «Прикладна екологія». З 1998 р. працювала на посадах інженера, асистента, доцента кафедри прикладної екології. У 2002 р. у спеціалізованій вченій раді Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ) захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів на тему «Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря». В 2006 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри прикладної екології. З 2012 р. по 2023 р. працювала на посаді декана природоохоронного факультету, а з 2024 р. завідувача кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ. У 2020 р. у спеціалізованій вченій раді Київського національного університету будівництва і архітектури захистила докторську дисертацію за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека на тему «Науково-методологічні засади комплексної оцінки техногенного навантаження на поліфункціональні території (на прикладі Північно-Західного Причорномор'я)». В 2022 р. присвоєно вчене звання професора кафедри екології та охорони довкілля. З червня 2024 р. є завідувачем кафедри екології та охорони довкілля ОНУ імені І.І. Мечникова.
Сфера наукових інтересів: моніторинг довкілля, оцінка якості природних середовищ, оцінка техногенного навантаження на складові довкілля, вища екологічна освіта.
Курси: моніторинг довкілля, теоретико-методологічні основи екологічної безпеки, оцінка техногенного навантаження на довкілля,
Є автором (співавтором) більше 300 наукових праць та публікацій, а також близько 40 навчально-методичних праць.
Член редакційної колегії Українського гідрометеорологічного журналу та видання «Аграрні інновації» (фахові видання України, віднесені до категорії В).
Є учасником декількох міжнародних проектів, в тому числі комплексної докторської програми з екологічної політики, менеджменту природокористування та техноекології (INTENSE 586471-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP, Erasmus+ Programme), проектів “Ukrainian German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education (Consolidation and Expansion Phase 2024)” німецького фонду DAAD, «Розбудова потенціалу в галузі спостереження за Землею щодо національної оцінки якості води» (CORNELIA), а також керівником проекту за програмою Еразмус+ «Трансформаційна навчальна мережа для стійкості – сприяння українській вищій освіті у забезпеченні сталої та надійної відбудови (післявоєнної) України – TransLearnN”, KA220-HED-014109B1 і проекту за програмою Interreg «Know What You Breathe: Mobilizing Communities for Air Quality in the Black Sea Basin» (AIRQUEST).
Сертифікати