Степанова Тетяна Валеріївна

завідуюча кафедрою конституційного права та правосуддя

Освіта: Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, спеціальність «Право», кваліфікація – юрист

Науковий ступінь, вчене звання: доктор юридичних наук: 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право (2018), Doctor of Law (2018), професор (2019)

Тема дисертаційної роботи: кандидатської – «Доказування та докази в господарському процесі України» (2002), докторської – «Теоретико-правові засади процесуального статусу учасників позовного провадження у господарському судочинстві» (2018)

Курси що викладаються:

• Загальні основи процесуального права
  • Господарське процесуальне право
  • Порівняльне процесуальне право
  • Актуальні проблеми процесуального права
  • Електронне правосуддя

Наукові інтереси: реформа судової системи, процесуальне право, судочинство

Інша професійна діяльність:

• Член Науково-методичної комісії з бізнесу, управління та права (підкомісії 081 Право) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України
  • Член спеціалізованої вченої ради К11.737.02 із захисту дисертацій
  • Член спеціалізованої вченої ради Д11.737.02 із захисту дисертацій в Донецькому державному університеті внутрішніх справ МВС України
  • Член редакційної колегії наукового журналу «Правова держава» (видається в ОНУ імені І.І. Мечникова)
  • Член галузевої конкурсної комісії другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Право»
  • Член Науково-методичної ради ОНУ імені І. І. Мечникова

Наукові праці:

GOOGLE SCHOLAR

Підвищення кваліфікації, стажування:

• Підвищення кваліфікації у Національній академії правових наук України за програмою «Новітні методики викладання галузевих юридичних дисциплін» (Національна академія правових наук України під егідою USAID, м.Харків, 13-18 січня 2020 р.)
  • Національний університет «Одеська юридична академія», кафедра господарського права і процесу. Мета: Ознайомитися з новітніми досягненнями вчених у галузі господарського процесуального права, підвищити рівень знань, навичок викладання теоретичного і практичного матеріалу у галузі господарського процесуального права. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 508-18 від 12.03.2018 р., програма і звіт. Довідка  НУ «ОЮА» № 681-3  від 20 квітня 2018 р.
  • Стажування у Європейському освітньому та правовому проекті «Європейська інтеграція економіки, освіти та права» в Інституті Європейської Інтеграції (Institute of European Integration, Warsaw, Poland). Сертифікат про завершення стажування у Європейському освітньому та правовому проекті «Європейська інтеграція економіки, освіти та права» (Certificate № 4-07/2018 of completion/internship of the European educational and law project «European integration of economics, education and law» (108 hours / 3 credits), July 31 – August 10, 2018).

Нагороди та відзнаки:

• Почесна грамота Одеської обласної державної адміністрації
  • Грамоти Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, економіко-правового факультету
  • Почесна грамота Голови Ради ректорів ЗВО Одеського регіону з нагоди 155-річчя заснування університету