Дьомін Олег Борисович

diominOB

Науковий ступінь – доктор історичних наук.

Вчене звання – професор.

Закінчив у 1973 р. історичний факультет Одеського державного університету імені І.І. Мечникова.

У 1976 р. закінчив аспірантуру Інституту всесвітньої історії АН СРСР.

Тема кандидатської дисертації: Англо-нідерландські відносини другої половини XVI ст.

Тема докторської дисертації: Формування «нового курсу» зовнішньої політики Англії (друга половина XVI – початок XVII ст.).

Наукові інтереси: Історія міжнародних відносин, історія слов’янських народів, краєзнавство, біографістика, історія історичної науки, імагологія.

Керівник кафедральної теми «Революція та еволюція у всесвітній історії», 2018-2022 рр., без цільового фінансування.

Під керівництвом О.Б. Дьоміна захищені 1 докторська та 17 кандидатських дисертацій, присвячених різним проблемам всесвітньої історії.

Іноземні мови – англійська.

Стажування – Державний архів Одеської області (2018).

Членство в наукових товариствах, організаціях – Українська спілка краєзнавців, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.

Нагороди та премії – Відзнаки та нагороди одеської міської та обласної рад.

Вибрана бібліографія

Монографії

• Дьомін О.Б. Біля витоків англійського атлантизму. Зовнішня політика Англії кінця 50 – кінця 80-х років XVI ст. Одеса, 2001.
  • Дьомін О.Б. Шукач слов’янських скарбів В.І. Григорович. Одеса, 2015.
  • Демин О.Б. «Мы пришли дать вам слово» : Кирилл и Мефодий в истории славянской культуры. Одесса, 2003.
  • Дьомін О.Б., Хмарський В.М. Одеському національному університету імені І. І. Мечникова - 145. Лібрето напередодні славетного ювілею: науково - популярний нарис. Одеса: Астропринт, 2010

Розділи колективних монографій

Прийняв участь в написанні 6 колективних монографій.

Більше 200 наукових статей, серед них:

• Англоведческие исследования в научно-педагогическом наследии И. В. Завьяловой // Libra : збірка наукових праць кафедри історії стародавнього світу та середніх віків. 2012. Вип. 2.
  • Двадцять років незалежності України в контексті всесвітньої історії // Записки історичного факультету. 2012. Вип. 23.
  • «Наставление господам офицерам Нарвского пехотного полка в день сражения» М. С. Воронцова в оценке советского писателя А. Ю. Кривицкого // Воронцовский сборник. 2012. Вып. 5 : М. С. Воронцов и его эпоха : историческая ретроспектива.
  • Українська радянська медієвістика 40-60-х років ХХ століття // Древнее Причерноморье. Одесса : А.С. Фридман, 2008. Вып.10. 2013.
  • Еволюція історичної науки. Історико-філологічний факультет // Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Історія та сучасність (1865-2015). Одеса, 2015.
  • Історіографічне поле наукової діяльності викладачів Імператорського Новоросійського університету // Ювілейна зб. наук. пр., присвяч. 150-річчю Одес. нац. ун-ту ім. І. І. Мечникова. Одеса, 2015.
  • Організаційні трансформації та становлення навчального процесу. Новоросійський університет у 1865–1920 роках // Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Історія та сучасність (1865- 2015). Одеса: Одес. нац. ун-т, 2015.
  • Середньоазійські країни в безпековому просторі СНД (перша половина 90-х років XX ст.) // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Історія. Філософія. Політологія. 2015. Вип. 9.
  • Изучение истории Французской революции конца XVIII века в Одесском (Новороссийском) Университете // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Історія. Філософія. Політологія. 2016. Вип. 11.
  • Славянская письменность Кирилла и Мефодия в Македонии в конце IX века // Стародавнє Причорномор'я : зб. складена на основі матеріалів Читань пам'яті проф. П. Й. Каришковського. 2016. Вип. 11.
  • Hladchenko S., Domin O., Varnava U., Rabokorovka A., Paskalova M. Universals of Gender Policy and its Socio-Cultural Adaptation // Journal of Policy & Governance, 01(02) (December 2021), 41-47.
  • Дьомін О.Б. Доля Кирило-Мефодіївської спадщини у Болгарському царстві (друга половина 80-х – початок 90-х років ІХ століття) // Софійський часопис. Вип. 6. Київ, 2022.
  • Демин О., Парадисопулос С. Младенческая смертность в греческой общине Одессы (1860–1920) // Revista de Etnologie și Culturologie. 2022. № XXXI.
    та інші

Є членом редколегій більше 20 наукових видань, серед них:

• Американська історія та політика
  • Європейські історичні студії
  • Міжнародні зв’язки України
  • Записки історичного факультету
  • Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету

Навчальні та навчально-методичні розробки

Навчально-методичні посібники: Історія міжнародних відносин. Навчально-методичний посібник. Одеса, 2003.
Методичні посібники, вказівки, рекомендації: Історія південних та західних слов'ян: методичні рекомендації та тематика практичних занять (у співавторстві із Ю. В. Шахіним). Одеса, 2010. Ч. 1.