З 8.10.2016 ПО 26.11.2016 КОЖНУ СУБОТУ ДЛЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ З 11.00 ПО 13.00 ШКОЛА МОЛОДОГО ЕКОНОМІСТА "ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ".
АДРЕСА: ДВОРЯНСЬКА, 2, АУД. 72

Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин

Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ(МЕВ)

Навчальні програми:

  • Бакалаврат, 4 роки (диплом бакалавра МЕВ 6,030203);
  • Магістратура, 1,5 рoки (диплом магістра МЕВ 8,03020301);
  • Спеціаліст, 1 рік (диплом спеціаліста МЕВ 7,03020301);
  • Аспірантура, 3 роки – стаціонар, 4 роки – заочна (при успішному захисті дисертації – кандидат економічних наук, за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини).

Кафедра є єдиною в Одеському регіоні, яка навчає для отримання диплому Магістр МЕВ з присвоєнням двох кваліфікацій: 2441.1 – "Економіст-міжнародник" і 2442.2 – "Перекладач", визнані в Європі і США.

Адреса кафедри:

вул. Французький бульвар 24/26, кімн. 38-а, Одеса 65058 Україна Телефон: (+38-048) 723-54-18
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завідувач кафедри:доктор економічних наук, професор Якубовський Сергій Олексійович

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра, як осередок знань і професійних навиків у сфері міжнародних економічних відносин, вважає своєю метою постійний розвиток спеціальності в Україні та мотивування своїх випускників до високих професійних стандартів у сфері МЕВ, розуміння умов економічної діяльності у світі, що змінюється і глобалізується, розвитку навиків роботи у багатокультурному середовищі.

Спеціальність «Міжнародні економічнівідносини» дає знання в галузі міжнародних економічних дисциплін на основі навчальних планів, які відповідають вимогам провідних університетів світу. Значна частина навчальної програми приділяється вивченню іноземних мов (англійська, німецька, французька), що дозволяє нашим студентам брати участь у міжнародних виставках, конференціях, симпозіумах, міжнародних студентських обмінах з університетами США, Німеччини, Франції, Італії, Угорщини, спеціальних міжнародних освітніх програмах. Видатний статус кафедри та висока якість освіти за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" дозволяють кращим студентам отримати право на безкоштовне навчання на магістерських програмах провідних університетів США і Європи, зокрема в Центральному європейському університеті (Будапешт, Угорщина).

Кафедра має великий досвід співробітництва з іноземними структурами і університетами. Протягом останніх 10 років колектив співпрацював з університетами США та ЄС, зокрема з Єльським, Колумбійським, Техаським університетами (США), Центральноєвропейським університетом (Угорщина), Університетом м. Регензбург (Німеччина), Університетом м. Ніцца, м. Гренобль (Франція), Університетом м. Генуя, Міжнародного університету Люіс м. Рим (Італія), Університетом м. Коїмбра (Португалія). Викладачі кафедри пройшли стажування у відповідних університетах і підтримують професійні зв’язки з іноземними колегами.

У 2011 роціпісля ретельного аналізу відповідності якості освіти найвищим міжнародним стандартам кафедра стала офіційним партнером крупної міжнародної освітянської програми на пострадянському просторі Academic Fellowship Program Інституту відкритого суспільства (Угорщина, США): http://www.opensocietyfoundations.org/grants/academic-fellowship-program. Це співробітництво дозволяє викладачам кафедри приймати участь у проектах міжнародного співробітництва, а студентам – відвідувати лекції міжнародно визнаних професорів, слухати курси, розроблені за міжнародними стандартами, отримувати доступ до навчання на закордонних академічних програмах.

Викладачі кафедри входять до Української асоціації економістів міжнародників (http://ugouaem.com/), що об’єднує інтелектуальні та матеріальні ресурси навчальних закладів та наукових установ на всій території України в напрямах підвищення якості підготовки економістів-міжнародників та кваліфікації викладачів відповідних предметів.

Кафедра співпрацює з міжнародними дослідницькими центрами і центрами підвищення кваліфікації викладачів, наприклад, Інститутом східної Європи Університету Регензбург, Німеччина (http://www.osteuropa-institut.de/en/about-us.html), Центральноєвропейським університетом, Угорщина (www.ceu.hu), Вищою школою економіки, Росія (www.hse.ru), Київською школою економіки (www.kse.org.ua).

Співробітники кафедри приймають активну участь у громадському житті міста, надаючи експертні оцінки місцевим органам самоврядування та засобам масового спілкування (http://video.glasweb.com/video-news/vesti_odessa/offshornaya-ekonomika-osnova-velikoy-politiki/).

Завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин

Завідувач кафедри: доктор економічних наук, професор Якубовський Сергій Олексійович

Д.е.н., проф. Якубовський С.О. очолює кафедру світового господарства і міжнародних економічних відносин з 2008 року, є автором 6 навчальних посібників з грифом МОН та 4 монографій, керує науковою темою “Стійкий розвиток національних економік в умовах нестабільності світової валютно-фінансової системи”, є членом спеціалізованої вченої ради К 64.051.25 в Харківському національному університеті та Комітету з економічних реформ Одеської обласної державної адміністрації.

Кандидатська дисертація на тему «Регулювання діяльності багатонаціональних корпорацій» була захищена у 1997 р. в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (офіційні опоненти - професор Є.Г. Панченко, доцент Р.Л. Балакін). У кандидатській дисертації була запропонована динамічна модель, яка визначала зміни стратегії багатонаціональних корпорацій у залежності від державного регулювання та економічної ситуації в країні, що приймає іноземні інвестиції, та в країні базування корпорацій.

У 2004 р. в Інституті світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України була захищена докторська дисертація за темою «Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку» (офіційні опоненти – академік Національної академії наук України, професор А.А. Чухно, професор Є.Г. Панченко, старший науковий співробітник О.І. Барановський). У дослідженні було доведено, що в умовах глобалізації світового господарства вплив іноземних інвестицій на конкурентоспроможність національних економік більшості країн, що розвиваються, є негативним.

Результати наукових досліджень доповідалися професором Якубовським на національних та міжнародних конференціях, проводилися спільні дослідження з науковцями із Генуезького університету, Регензбурзького університету (Німеччина), Єльського та Колумбійського університетів (США). Професор Якубовський стажувався в університеті міста Ніцца (Франція) та у Генуезькому університеті (Італія) завдяки підтримки програми Європейського Союзу “Темпус-Тасіс”. У 1999 в Єльському університеті була надрукована робота «When investments come to the Ukraine: the survey of financial indicators» («Коли інвестиції прийдуть в Україну: аналіз фінансових індикаторів»).

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5b28f3f7a862f17277315191529410551
title_5b28f3f7a874a15705856461529410551
title_5b28f3f7a885d14118308411529410551
title_5b28f3f7a89719577663901529410551
Top