Алея Слави – Наші випускники

Абравітова Любов, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Південно-Африканській Республіці

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2002 року.

«П’ять років навчання на відділенні «Міжнародні відносини» безумовно заклали міцну базу для подальшого втілення в життя моєї мрії – представляти сильну, незалежну Україну на міжнародній арені. Одержані мною добре збалансовані знання, були не простою передачею інформації від викладачів до учнів, натомість були підґрунтям для нових ідей та стимулом для подальшого самовдосконалення. В жодному ВНЗ не можуть навчити всім тонкощам дипломатичної роботи. Небагато ВНЗ можуть дати «інструменти» для такої роботи. Як на своєму, так і на прикладі низки дипломатів сучасного зовнішньополітичного відомства України, засвідчую, що наша кафедра такі «інструменти» передає своїм студентам. Завжди приємно чути високі оцінки випускників нашої Аlma mater від керівництва МЗС України. Сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо наших випускників серед очільників цього відомства!»

Абравітова Любов

Бильєв Дмитро, Тимчасовий повірений у справах України в Йорданському Хашимітському Королівстві

Випускник відділення Міжнародних відносин 2011 року.

 «Аналітика та мовна підготовка – два стовпи, навколо яких ти маєш будувати свій профайл в дипломатії, вихідний професійний сет, який дозволить тобі мати переваги у висококонкурентному середовищі міжнародної дипломатії. Гарний академічний бекграунд – надважлива складова цього шляху. З великою пошаною і вдячністю відношусь до тих п’яти років, які мені пощастило провести на відділенні МВ ОНУ. Професійна команда викладачів дала орієнтири напрямків та методи пошуку, без них навігація у безмежному просторі теорій, підходів, монографій, авторів у сфері МВ була б неможливою. Секретом успіху цієї команди було те, що кожен викладач підходив до своєї справи, як до чогось особистого, не було місця імітації процесу чи формалізму».

Бильєв Дмитро

Воротнюк Марина, к. політ. н., аналітик Центру дослідження політики європейського сусідства Центральноєвропейського університету (Будапешт, Відень); член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма»

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2005 року.

Працювала науковим співробітником Центру міжнародних досліджень ОНУ (2006-2013), науковим співробітником Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень; лектором Університету Коменського в Братиславі.

«Мені дуже подобається відчуття нашої колективної причетності до чогось спільного та значного, до того, що всі ми – це і є «Одеська школа міжнародників», яка має свою історію та ґрунтується на спадкоємності поколінь професіоналів, адже саме тут ми чули зі студентських часів, що «ми бачимо далі інших, тому що стоїмо на плечах гігантів».

Воротнюк Марина

Габер Євгенія, к. політ. н., заступник директора Дипломатичної академії ім. Г. Удовенка при МЗС України

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2007 року.

У 2009-2014 рр. працювала на кафедрі міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова, у 2014-2018 рр. – перекладачем, а потім другим секретарем Посольства України в Турецькій Республіці. Захистила дисертацію зі спеціальності 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку в ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка на тему «Регіональний вимір турецько-американських відносин в пост-біполярний період». Є автором понад 40 наукових праць та співавтором декількох колективних монографій з питань зовнішньої політики України, Туреччини, проблем безпеки в Чорноморському регіоні та на Близькому Сході.

«Кожного разу під час офіційних переговорів та найскладніших перекладів із вдячністю згадую рідний університет. Досі користуюся тим багажем теоретичних знань та практичних навичок, який отримала, навчаючись на відділенні міжнародних відносин. Дипломат, політолог, аналітик, перекладач – саме такими універсальними солдатами зі знанням декількох іноземних мов випускаються студенти-міжнародники ОНУ імені І. І. Мечникова. Щире спасибі Вам за все!» 

Габер Євгенія

Лозова Валерія, інтерн Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні, Австрія

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2015 року.

Магістр з міжнародної безпеки та нерозповсюдження (Університет Джорджія, США), стипендіатка програм Фулбрайта, Маскі, Фонду Карнегі, Центру з вивчення проблем нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна. 

«Саме ґрунтовні знання та вишкіл на відділенні Міжнародних відносин дали змогу бути конкурентноспроможною у всіх відборах на навчання, стажування. Дуже важливим став ступінь володіння англійською, який є заслугою найсерйознішого підходу до її вивчення на МВ ОНУ. Особливу роль у моєму становленні як професіонала відіграло те, що кожен із викладачів по-справжньому горить своєю справою, активно бере участь у міжнародних наукових заходах. Це надихає студентів розвиватися, вдосконалюватися, досліджувати. Для мене особисто головною стала наявність унікальної сфери досліджень МВ ОНУ – «Нерозповсюдження ЗМУ» під керівництвом директора єдиного в країні Центру з питань нерозповсюдження – доктора Поліни Сіновець. Щиро вдячна рідній кафедрі за те, що вона стала місцем натхнення, де до студентів завжди ставляться з теплом і повагою!»

5

Мельник Наталя, к. політ. н., Перший секретар Місії України при НАТО

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2002 року.

«З теплом, ніжністю і глибокою вдячністю згадую роки свого навчання на Факультеті міжнародних відносин Одеського національного університету (1997-2002) та в аспірантурі нашої кафедри (2002-2006). Отримані ґрунтовні знання, гарно побудована програма і досвід спілкування з видатними політологами-міжнародниками, які вже тоді буди відомі у США і Європі (С. Й. Аппатовим, І. М. Ковалем, В. В. Глебовим, О. І. Брусиловською, В. А. Дубовиком, С. В. Глебовим, П. А. Синовець, Д. В. Кузьміним), дозволили мені одразу  після закінчення навчання поступити на дипломатичну службу України. Окремо хочу висловити вдячність моєму науковому керівникові, І. М. Ковалю, який багато років присвятив кафедрі міжнародних відносин; всім моїм викладачам  англійської, німецької і турецької мов за їхнє терпіння та новаторську методологію викладання іноземної мови нам, студентам; всім співробітникам кафедри за створення унікальної атмосфери доброзичливості і натхнення. Завжди раджу вступати до нашого факультету всім абітурієнтам, хто мріє про дипломатичну службу України».

6

Удовік Віолетта, к. іст. н., другий секретар Посольства України в Японії з культурно-гуманітарних питань

Випускниця відділення Міжнародних відносин 2008 року.

У магістратурі Токійського університету за фахом «Історія політики та дипломатії Японії» (2009-2012) здобула ступінь магістра права за спеціальністю «Політологія». Вільно володіє японською, англійською, іспанською мовами. Відповідальна за організацію багатьох культурних заходів з популяризації України в Японії (2017-2020 рр.)

«Під час навчання на Факультеті міжнародних відносин, політології та соціології мала чудову можливість не тільки вивчати міжнародні відносини, але й пройти стажування у Великобританії і Німеччині, побувати в Японії. Дуже вдячна викладачам за надані знання, поради та натхнення!»

7

Top