Освітній процес в умовах карантину (Архів)
Нормативні документи
Нормативні документи Міністерства освіти і науки України
- Лист МОН від 27.03.2020 р. № 1/9-178 «Щодо завершення 2019/20 навчального року»
- Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти
- Листом МОН України «Щодо окремих питань діяльності закладів освіти під час карантину» від 27.04.20 року № 1/9-224.
- Щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів освіти із застосуванням дистанційних технологій: Лист Міністерства освіти і науки України від 14 травня 2020 р. № 1/9-249
- До питання організації дистанційного навчання під час карантину: Лист Міністерства освіти і науки України від 14 травня 2020 р.
Нормативні документи і методичні рекомендації ОНУ імені І.І. Мечникова
- Тимчасовий порядок проведення літньої екзаменаційної сесії 2019-2020 н.р. за дистанційною формою в ОНУ імені І.І. Мечникова в умовах карантину
- Тимчасовий порядок організації проведення сесії та річної атестації здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня за дистанційною формою в ОНУ імені І.І. Мечникова в умовах карантину
- Методичні рекомендації щодо проведення іспитів та заліків, захисту курсових робіт (проєктів) за дистанційною формою у період карантину в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова
Корисні посилання
Корисні посилання. Інформація про інструменти та ресурси, що будуть у нагоді при організації навчальної взаємодії зі здобувачами вищої освіти у дистанційній формі
Посилання на ресурси Google
Компанія Google створила нові ресурси дистанційного навчання, зокрема:
- колекцію навчальних матеріалів
- список корисних додатків
- новий ресурс YouTube Learn@Home, розроблений для сімей
- а також низку публікацій на блозі
- та вебінарів
Компанія Google оголосила про запуск української версії ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні - Навчайте з дому. Сайт Навчайте з дому – головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе викладачам продовжувати викладати, навіть якщо вони не знаходяться фізично в класі.
Для початку на сайті пропонують поради щодо того, як почати дистанційне навчання, наприклад:
- Як викладати в Інтернеті
- Як викладати дистанційно без відеоконференцій
- Як зробити заняття доступними для всіх учнів
- Як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання
- Як співпрацювати з іншими викладачами.
Цей ресурс буде продовжувати розвиватися. Він побудований за підтримки та співпраці з Інститутом інформаційних технологій в освіті ЮНЕСКО, який також співпрацює з іншими партнерами у галузі освіти у відповідь на цю надзвичайну ситуацію.
Наукова бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова
В умовах обмеження бібліотечно-інформаційного та соціокультурного обслуговування користувачів Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова продовжує надавати просвітницькі та інформаційні послуги в онлайн режимі:
- Інстутиційний репозитарій ОНУ
- Електронний каталог
- Електронна бібліотека рідкісних видань
- Періодичні видання ОНУ
- Бази даних власної генерації
- Нові надходження
- Веб ресурси
- Надання індексів УДК Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Наукова бібліотека залишається з читачами на зв’язку через:
- електронну поштуЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- віртуальну довідкову службу
- Jivochat (спливаюче вікно на сайті НБ)
- сторінку на Facebook @ScientificLibraryONU
Інформація про нові продукти є доступною:
- на офіційному сайті НБ ОНУ
- на сторінці Facebook
Безкоштовні сервіси для онлайн зустрічей та відеоконференцій
- Zoom- безкоштовний план, вимагає реєстрації (або вхід через Facebook, Google). Кількість учасників в груповому мітингу: до 100. 40-ка хвилинний ліміт на груповий мітинг. Потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.
- Skype Meet Now - безкоштовний план, не вимагає реєстрації. Кількість учасників в груповому мітингу до 50. Без обмежень для тривалості мітингу.
- Freeconferencecall- безкоштовний план, вимагає реєстрації або вхід через Facebook. Кількість учасників в груповому мітингу до 1000. Потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.
- Google Hangouts/Meet. Безкоштовно,для комп'ютера не потребує додаткового програмного забезпечення. Інтерфейс зрозумілий, всі кнопки на місці. Є туторіал. Учасників конференції можна додавати за допомогою email.
- Meet.jit- безкоштовний сервіс, не вимагає реєстрації, кількість учасників не обмежена. Не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.
Платформа відкритих онлайн-курсів Prometheus
Перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи. Разом із провідними закладами вищої освіти впроваджує технологію змішаного навчання. Може бути використано у якості неформальної освіти та як ресурс для використання з метою організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти.
Платформа онлайн-курсів Coursera
Яка пропонує університетам безкоштовний доступ до більш ніж 3800 курсів та 400 спеціалізацій з категорій Arts and Humanities, Business, Computer Science, Physical Science and Engineering, Social Sciences, Language Learning та інших. Курси переважно англійською, в деяких є субтитри.
На сторінці НАЗЯВО у Фейсбуці з’явилось посилання на посібник з онлайн викладання. Ко С’юзан, Россен Стів Онлайн викладання. Практичний посібник. 3-тє видання. Неофіційний переклад здійснено Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Методологія дистанційного навчання. Тренінг та практикум для викладачів та працівників Національної школи суддів України. Матеріали: Режим доступу
Теорія втоми від Zoom
За матеріалами статті L. M. Sacasas A Theory of Zoom Fatigue The Convivial Society: Dispatch 2020 No. 5. Переклад викладачів кафедри лексикології і стилістики англійської мови та кафедри французької філології факультету романо-германської філології
Досвід факультетів
Методичні поради
- Методичні рекомендації з використання ресурсу Google Classroom, розроблені доцентом кафедри зоології біологічного факультету Д.А. Ківгановим
- Інструкція по Zoom, розроблена доцентом кафедри зоології біологічного факультету Д.А. Ківгановим
- інструкція по GoogleClassroom (викл. В. В. Чепіженко, факультет історії та філософії)
- ЯК ВИКЛАСТИ ВІДЕО В YOUTUBE (детальна інструкція для викладачів) (Розробник: Платонова Євгенія Вікторівна, старший викладач кафедри оптимального керування і економічної кібернетики ФМФІТ)
Освітній процес онлайн триває
- Кафедра прикладної лінгвістики (філологічний факультет)
- Кафедра української мови (філологічний факультет)
- Факультет історії та філософії
- Кафедра теорії літератури та компаративістики (філологічний факультет)
- Дистанційне навчання на факультеті РГФ: погляд студентів
- Досвід застосування можливостей застосунку Viber для організації дистанційного навчання (доцент Л.А. Волощук, кафедра МЗКС, ФМФІТ)
- Перший досвід захисту курсових робіт онлайн на кафедрі французької філології (факультет РГФ)