Освітній процес в умовах карантину

• Корисні посилання

Корисні посилання. Інформація про інструменти та ресурси, що будуть у нагоді при організації навчальної взаємодії зі здобувачами вищої освіти у дистанційній формі

Посилання на ресурси Google

Компанія Google створила нові ресурси дистанційного навчання, зокрема:

Компанія Google оголосила про запуск української версії ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні - Навчайте з дому. Сайт Навчайте з дому – головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе викладачам продовжувати викладати, навіть якщо вони не знаходяться фізично в класі.

Для початку на сайті пропонують поради щодо того, як почати дистанційне навчання, наприклад:

• Як викладати в Інтернеті
    • Як викладати дистанційно без відеоконференцій
    • Як зробити заняття доступними для всіх учнів
    • Як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання
    • Як співпрацювати з іншими викладачами.

Цей ресурс буде продовжувати розвиватися. Він побудований за підтримки та співпраці з Інститутом інформаційних технологій в освіті ЮНЕСКО, який також співпрацює з іншими партнерами у галузі освіти у відповідь на цю надзвичайну ситуацію.

Наукова бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова

В умовах обмеження бібліотечно-інформаційного та соціокультурного обслуговування користувачів Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова продовжує надавати просвітницькі та інформаційні послуги в онлайн режимі:

Наукова бібліотека залишається з читачами на зв’язку через:

• електронну поштуЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    • віртуальну довідкову службу
    • Jivochat (спливаюче вікно на сайті НБ)
    • сторінку на Facebook @ScientificLibraryONU

Інформація про нові продукти є доступною:

Безкоштовні сервіси для онлайн зустрічей та відеоконференцій

• Zoom- безкоштовний план, вимагає реєстрації (або вхід через Facebook, Google). Кількість учасників в груповому мітингу: до 100. 40-ка хвилинний ліміт на груповий мітинг. Потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.
    • Skype Meet Now - безкоштовний план, не вимагає реєстрації. Кількість учасників в груповому мітингу до 50. Без обмежень для тривалості мітингу.
    • Freeconferencecall- безкоштовний план, вимагає реєстрації або вхід через Facebook. Кількість учасників в груповому мітингу до 1000. Потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.
    • Google Hangouts/Meet. Безкоштовно,для комп'ютера не потребує додаткового програмного забезпечення. Інтерфейс зрозумілий, всі кнопки на місці. Є туторіал. Учасників конференції можна додавати за допомогою email.
    • Meet.jit- безкоштовний сервіс, не вимагає реєстрації, кількість учасників не обмежена. Не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення.

Платформа відкритих онлайн-курсів Prometheus

Перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи. Разом із провідними закладами вищої освіти впроваджує технологію змішаного навчання. Може бути використано у якості неформальної освіти та як ресурс для використання з метою організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

Платформа онлайн-курсів Coursera

Яка пропонує університетам безкоштовний доступ до більш ніж 3800 курсів та 400 спеціалізацій з категорій Arts and Humanities, Business, Computer Science, Physical Science and Engineering, Social Sciences, Language Learning та інших. Курси переважно англійською, в деяких є субтитри.

На сторінці НАЗЯВО у Фейсбуці з’явилось посилання на посібник з онлайн викладання. Ко С’юзан, Россен Стів Онлайн викладання. Практичний посібник. 3-тє видання. Неофіційний переклад здійснено Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Методологія дистанційного навчання. Тренінг та практикум для викладачів та працівників Національної школи суддів України. Матеріали: Режим доступу

Теорія втоми від Zoom

За матеріалами статті L. M. Sacasas A Theory of Zoom Fatigue The Convivial Society: Dispatch 2020 No. 5. Переклад викладачів кафедри лексикології і стилістики англійської мови та кафедри французької філології факультету романо-германської філології