СПІЛЬНИЙ БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕМПУС-ПРОЕКТ
Назва програми: Темпус IV «530599 – Tempus – 1 – 2012 – 1 – DE – Tempus – JPCR «Крос-медіа таякіснажурналістика» («Crossmedia und Qualitatsjurnalismus»)
Термін виконання: 3 роки (до 14 жовтня 2015 року).
Фінансування проекту здійснюється коштом Європейського Союзу.
Обсяги фінансування: 1 251 046,00 €.
Національний координатор проекту від України: Професор Александров О. В., кафедра журналістики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Члени консорціуму:
- Університет м. Відня (Австрія).
- Австрійський католицький університет.
- Блага університет м. Сібіу (Румунія).
- Євангелістська академія Зібенбюрген (м. Сібіу, Румунія).
- Молдавський державний університет (м. Кишинів, Молдова).
- Вільний університет (м. Кишинів, Молдова).
- Європейський університет (м. Кишинів, Молдова).
- Одеський національний університет імені І.І.Мечникова (Україна).
- Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара (Україна).
- Сумський державний університет (Україна).
- Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича (Україна).
- Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського (Україна).
- Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка (Україна).
Бенефіціанти: Міністерство освіти і науки України, Академія української преси (м. Київ), Баварське радіо та Інформаційна агенція «Норд-Ост» (Німеччина).
Грантодавець: Університет м.Пассау (Німеччина).
Мета проекту: перебудова навчальних планів із врахуванням нових можливостей та нових умов роботи майбутніх журналістів, а також посилення матеріально-технічної бази тих університетів, які беруть участь у реалізації проекту. Інтернаціональна навчальна програма має відповідати вимогам інформаційного суспільства з притаманними йому структурними змінами, сприяти удосконаленню освіти у розумінні Лісабонської стратегії Європейського Союзу.
Проект «Крос-медіа та якісна журналістика», ініційований Університетом Пассау (Німеччина), носить академічний характер і спрямований на створення навчально-методичного, науково-методологічного та матеріально-технічного підґрунтя для початку підготовки в Україні фахівців зі спеціалізації «Крос-медіа».
За роки функціонування проекту 6 викладачівкафедри журналістики брали участь у 4 теоретичних семінарах(м. Сібіу, Румунія), а також у викладацькій конференції (м. Пассау, Німеччина). Чотири студенти кафедри журналістики брали участь у студентському семінарі з крос-медіа (м. Пассау, Німеччина), і 2 студенти у літній школі журналістики (м. Сібіу, Румунія). Також 12 студентів взяли участь у роботі літньої школи журналістики в Одесі, де ними було виготовлено 2 відеофільми. Викладачами кафедри журналістики розроблено, опубліковано та розпочато втілення в навчальний процес 3 навчальні програми для спеціалізації «Крос-медіа», які враховують напрацювання західноєвропейських університетів і, одночасно, адаптовані до вітчизняних освітніх вимог і реалій. Отримано та поставлено на баланс університету технічне забезпечення загальною вартістю 325 тис. грн., до якого входять комп’ютери-моноблоки AppleiMacнайновішого покоління, професійні відеокамери та фотоапарати з необхідними аксесуарами тощо. Це обладнання використовується для проведення занять зі спеціалізації «Крос-медіа» зі студентами-магістрами.