SUNRISE
Sunrise - підтримка наступного покоління українських науковців: проєкт зі зміцнення університетського потенціалу та вдосконалення підготовки аспірантів
Акронім проєкту: SUNRISE
Фінансування: проект фінансується в рамках програми Erasmus+ (конкурс KA2)
Повна назва: Підтримка наступного покоління українських науковців: проєкт зі зміцнення університетського потенціалу та вдосконалення підготовки аспірантів
Номер проєкту: 2024-1-IT02-KA220-HED-000256685
Тривалість проєкту: 1 вересня 2024 – 31 серпня 2027
Загальна мета проєкту
SUNRISE спрямований на підтримку українських аспірантів у галузі наук про навколишнє середовище, які зіткнулися з викликами війни.
Проєкт передбачає
- створення стійкої університетської інфраструктури,
- розробку навчальних програм, що відповідають викликам воєнного та післявоєнного періодів
- підвищення наукової конкурентоспроможності України та забезпечення наукових інновацій.
Основні завдання проєкту
- Забезпечення стійкості навчальної інфраструктури для аспірантів у галузі наук про навколишнє середовище через розробку інформаційно-комунікаційні технологій та інструментів, що гарантують безперервний доступ до мобільності, наукового супровіду, захисту дисертацій та мережевих ресурсів.
- Підтримка воєнної стійкості та післявоєнного відновлення України шляхом розробки навчальних курсів і підвищення кваліфікації викладачів з питань надзвичайної готовності, відновлення екосистем, сталого сільського господарства.
- Зміцнення перспектив розвитку українських університетів у післявоєнний період через створення рекомендацій щодо стратегічного планування відновлення та покращення академічної та наукової діяльності.
Очікувані результати
- Інформаційно-комунікаційна онлайн платформа для аспірантського навчання, яка включає електронні навчальні модулі для організації дистанційного навчання, електронні модулі підтримки наукових досліджень для аналізу та обробки наукових даних, а також електронне портфоліо для збереження і систематизації результатів навчання і наукової діяльності аспірантів.
- Нові курси та модулі обсягом 10 кредитів ECTS, які охоплюють питання воєнної стійкості та післявоєнного відновлення з особливою увагою до наслідків, пов’язаних із війною
- Спільне наукове керівництво українськими аспірантами з наданням різних форм ресурсної підтримки
- Навчальні заходи для викладачів і студентів, присвячені актуальним проблемам;
- Настанови з підвищення стійкості для підтримки процесу післявоєнного відновлення, підготовки наукових кадрів та розвитку конкурентоспроможних досліджень у галузі наук про навколишнє середовище, а також для організації інших заходів і обміну знаннями з партнерами з ЄС.