101132692 — GEO-POWER-EU — HORIZON-CL2-2023-DEMOCRACY-01 - Empowering the Geopolitical EU in the Eastern Neighbourhood and the Western Balkans
Акронім проекту: GEO-POWER-EU
Тривалість проекту: 1 червня 2024 – 31 травня 2027
Координатор проекту від ОНУ: email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Цілі та конкретні завдання проекту: Консорціум із 14 установ-партнерів розпочав реалізацію проекту «GEO-POWER-EU: розширення можливостей геополітичного ЄС у східному сусідстві та на Західних Балканах», що триває протягом трьох років і фінансується програмою Європейського Союзу з досліджень та інновацій H2020.
Після початку війни в Україні Європейський Союз посилив свій геополітичний вплив за межами своїх безпосередніх кордонів, зокрема в країнах Західних Балкан (ЗБ) і Східного партнерства (СП). Ця зміна підкреслює нагальну потребу посилити стратегічне мислення та дії ЄС. Отже, GEO-POWER-EU базується на передумові, що політика розширення ЄС і східного сусідства потребують перегляду, щоб відобразити нове геополітичне бачення цих регіонів.
Основною метою проекту GEO-POWER-EU є посилення безпекового виміру політики ЄС у країнах східного сусідства та Західних Балканах. Проект спрямований на розробку комплексної стратегії ЄС для цих регіонів, беручи до уваги передбачення щодо стратегічних амбіцій інших геополітичних гравців. GEO-POWER-EU має:
- пропонувати ідеї щодо адаптації політики розширення ЄС та реформування політики Східного партнерства
- оцінити вплив інших геополітичних акторів і забезпечити стратегічне прогнозування перспектив геополітичної конкуренції в двох регіонах
- дослідити зростання здатності ЄС стримувати військові загрози
- запропонувати комплексну та багатовимірну стратегію ЄС, якою керуватимуться відносини з країнами Західних Балкан та східного сусідства.
Партнери проекту
- Університет Пелопоннесу, Греція (координатор проекту)
- Дослідницький центр Південно-Східної Європи (SEERC), Греція
- Європейська рада сусідства (ENC), Бельгія
- Болонський університет, Італія
- Віденський інститут міжнародних економічних досліджень (WIIW), Австрія
- Рієцький університет / Академія прикладних мистецтв Рієцького університету, Хорватія
- Інститут демократії Societas Civilis, Північна Македонія
- Белградський університет, Сербія
- VE Insight, Австрія
- Рада політики демократизації (DPC), Німеччина
- Institutul pentru Dezvoltare și Initițiative Sociale (IDIS) Viitorul, Молдова
- Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Україна
- Грузинський фонд стратегічних і міжнародних досліджень (GFSIS), Грузія
- Utrikespolitiska Institutet, Швеція
Контакт: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Якщо ви хочете дізнатися більше про GEO-POWER-EU, перевіряйте оновлення в соціальних мережах проекту: Twitter, Facebook, LinkedIn, Soundcloud, YouTube.