16 вересня 2020 р. відбувся семінар для гарантів освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова за участі експертів Національного агентства забезпечення якості освіти.

У вітальному слові від імені ректора університету професора І.М. Коваля проректор з науково-педагогічної роботи, Голова Науково-методичної ради професор В.М. Хмарський зазначив, що семінар є продовженням низки заходів для підготовки до акредитації освітніх програм.

18 червня 2020 р. відбулося чергове онлайн-засідання Науково-методичної ради ОНУ імені І.І. Мечникова. У вступному слові Голова НМР професор В.М. Хмарський зазначив, що рада гідно витримала виклики часу. І не тільки не уповільнила, а, навпаки, значно посилила свою роботу в умовах вимушеного карантину. Кількість засідань збільшилась, незважаючи на дистанційний формат їх проведення. Крім планових та позачергових засідань, НМР спільно з ЦЗЯО провела 15 червня окреме засідання, присвячене організації попереднього розгляду значної кількості освітніх програм, які потребують затвердження перед акредитацією, або у зв’язку із внесенням змін.

7 травня відбулась чергова зустріч студентського активу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з проректором з науково-педагогічної роботи професором В. М. Хмарським – «Проректор онлайн напередодні сесії». В двох 40-хвилинних сесіях взяли участь 40 представників Студентської ради, профкому студентів та аспірантів і просто активних та зацікавлених здобувачів освіти. За допомогою додатку Zoom проректор відповів на актуальні запитання та пояснив проблемні моменти, пов’язані з дистанційною освітою.

В Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова ситуація із введенням карантину не застала викладачів і слухачів курсів зненацька. Справа в тому, що протягом кількох останніх навчальних років ректорат, приймальна комісія, деканат відділення довузівської підготовки, здійснюючи профорієнтаційну і навчальну роботу з абітурієнтами, приймали рішення не переривати зв’язок із майбутніми студентами в період вимушених канікул у січні-лютому місяцях. Так при зниженні подачі тепла в аудиторії (корпус на Французькому бульварі, 24/26) навчальний процес здійснювався із суттєвим скороченням аудиторних занять, натомість слухачі переводились на дистанційну форму навчання. Робота в онлайн–режимі проходила в суботу та неділю за розкладом, затвердженим на початку навчального року.

28 квітня відбулась традиційна зустріч студентського активу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з проректором з науково-педагогічної роботи професором В. М. Хмарським. Зустріч стала продовженням серії «Чаювань з профільним проректором», яку ще минулого року зініціювала Студентська рада на чолі з Сергієм Івісом. Зустріч вперше пройшла в дистанційному форматі за допомогою додатку Zoom. Так само вперше у ній взяв участь актив профспілкової організації студентів та аспірантів на чолі з Євгеном Юрашом. Головним об’єктом обговорення була система дистанційної освіти в умовах карантину, її позитивні та негативні сторони. Загалом в засіданні взяли участь 32 студенти, які репрезентували всі факультети університету та коледж.

23 квітня відбулося чергове онлайн засідання Науково-методичної ради університету. На початку засідання голова НМР професор В.М. Хмарський зазначив, що і в умовах карантину університет продовжує колективними зусиллями активно готуватися до акредитаційної процедури. Тому першим було розглянуто питання, пов’язане із розглядом освітніх програм (ОП). Це новий і важливий для ОНУ досвід підготовки ОП. На розгляд НМР надійшли три освітньо-професійні програми магістерського рівня вищої освіти з біологічного факультету – «Біотехнології та біоінженерія» (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія», «Біологія» (спеціальність 091«Біологія») та «Мікробіологія і вірусологія» (спеціальність 091«Біологія»).

На сторінці Науково-методичної ради університету з’явилась нова рубрика: Освітній процес в умовах карантину. НМР підготувала перелік корисних посилань на онлайн ресурси, інструменти, освітні платформи, що стануть у нагоді як викладачам, так і студентам.

До уваги керівників факультетів та викладачів! ОНУ імені І. І. Мечникова отримав ліцензію на 3000 безкоштовних підписок на освітню онлайн-платформу Coursera.

В університеті триває обговорення проєкту Кодексу академічної доброчесності учасників освітнього процесу ОНУ імені І.І. Мечникова.

12 березня 2020 р. в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова відбулася лекція на тему: «Академічне письмо в системі академічної доброчесності: поняття, структура, інструменти». Захід відбувся в рамках реалізації проєкту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти / Жан Моне «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні».

12 березня о 14-30, у приміщенні освітньо-культурного центру Наукової біблотеки ОНУ (Французький бульвар 24/26) відбудеться лекція Ольги Бойко, аспірантки кафедри прикладної лінгвістики, на тему «Академічне письмо в системі академічної доброчесності: поняття, структура, інструменти» із використанням матеріалів, отриманих під час ІІІ Зимової Школи Української асоціації дослідників освіти «Європейські індикатори якості освітніх досліджень».

Центр лідерства Одеського національного університету імені І.І. Мечникова щиро запрошує викладачів, студентів-магістрів правових дисциплін та всіх зацікавлених на підвищення кваліфікації в навчальному модулі «Судова медіація та відновне правосуддя» сертифікаційної, міждисциплінарної програми «Основи медіації та діалогу».

Біологічний факультет ОНУ запрошує випускників середніх шкіл, гімназій, ліцеїв та інших осіб із закінченою повною середньою освітою прийняти участь в олімпіаді з біології. Олімпіада проходитиме в два тури — заочний та очний.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 04.10.2019 р. №1271 на базі економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І І. Мечникова буде проведений ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та управління національним господарством». 

Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Центр лідерства відкриває другий набір на сертифікаційну міждисциплінарну програму з підвищення кваліфікації «Основи медіації та діалогу».

Переваги навчання у Німеччині

  1. Висока репутація німецьких вишів у всьому світі
  2. Різноманітні навчальні пропозиції: близько 450 визнаних державою вишів, 17500 навчальних програм. Студенти можуть вибирати між навчанням в університетах, орієнтованим на науку, та навчанням у вишах прикладного напряму, де практика є обов'язковою частиною навчання.
  3. Навчання німецькою або англійською мовою: пошук англомовних навчальних програм на сайті 
  4. Сервісні послуги для іноземних студентів: міжнародні відділи вишів, партнерські та тандемні програми
  5. Безкоштовне або недороге навчання: бакалаврські програми у державних вишах, як правило, безкоштовні. За навчання на певних магістерських програмах передбачена оплата, але у порівнянні з іншими країнами вона не дуже висока. У всіх вишах сплачується семестровий збір у розмірі від 125 до 250 євро.
  6. Німецька мова відкриває численні можливості: німецька мова належить до десяти найбільш уживаних мов у світі (близько 185 мільйонів людей). Володіння німецькою мовою є великим плюсом у вашому резюме!

Центр забезпечення якості освіти, Науково-методична рада Одеського національного університету імені І.І. Мечникова запрошують взяти участь у методичному семінарі «Дистанційне навчання: досвід і проблеми використання в ОНУ імені І.І. Мечникова».

Сектор освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО пропонує українцям отримати премію в галузі освіти. Нею, зокрема, відзначають видатні та новаторські внески, зроблені окремими особами, установами та організаціями для підвищення рівня освіти дівчат та жінок.

ОНУ імені І.І. Мечникова пропонує учням 11-х класів взяти участь у «Всеукраїнській олімпіаді закладів вищої освіти для професійної орієнтації вступників» з фізики, яка відбудеться 13.04.2019 р. (субота) о 12:00 за адресою: м.Одеса, вул. Пастера 42 (ауд. 22).

Економіко-правовий факультет запрошує учнів старших класів з понеділка 25 березня по суботу 30 березня 2019 р. у ВЕСНЯННУ ПРАВОВУ ШКОЛУ. Уроки Весняної правової школи базуються на лекціях, які викладачі факультету читають студентам спеціальності 081 «Право» різних курсів.

Біологічний факультет ОНУ запрошує випускників середніх шкіл, гімназій, ліцеїв та інших осіб із закінченою повною середньою освітою прийняти участь в олімпіаді з біології.

Факультет математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ імені І.І.Мечникова запрошує учнів 11 класів середніх шкіл, гімназій, ліцеїв та інших осіб із закінченою повною середньою освітою взяти участь в олімпіаді з математики.

Запрошуємо переможців І етапу Всеукраїнської олімпіади з Економічної теорії на ІІ етап, який відбудеться з 22 по 24 квітня 2019 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.

У рамках реалізації проекту «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» (проект «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті») Інституту вищої освіти НАПН України, за підтримки Центру дослідження вищої освіти (Чеська Республіка) та Міністерства освіти і науки України відбудеться тренінг для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти. Організація тренінгу здійснюється за участю Центру забезпечення якості освіти ОНУ імені І.І. Мечникова.

Запрошуємо старшокласників цікаво провести канікули в Економічній школі економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

Сторінка 1 із 5

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5f6f9b17d0a9f20305621761601149719
title_5f6f9b17d0b9e1534613761601149719
title_5f6f9b17d0c996678454411601149719
Top