Дякуємо молодим вченим ОНУ імені І.І. Мечникова за участь в Конкурсі “Молодий вчений року” та вітаємо переможців в номінаціях: “Психологія” і “Програма VR-технології в науці” ГУДІМОВУ Алісар Халєдівну і НЄННО Ірину Михайлівну!

23 вересня 2021 року відбулось засідання конкурсної комісії Ради Молодих Вчених при МОН України з підведення підсумків Конкурсу “Молодий вчений року”. Університет у 23 номінаціях представляли 16 молодих вчених, наших колег:

 • АЛЕКСЕЄВСЬКА Галина Сергіївна, в номінаціях: 62. “Економіка”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • БУЧКО Ольга Віталіївна, в номінаціях: 33. “Хімія”, 88. “Аспірант року в галузі хімічних і біологічних наук”
 • ДЕМ’ЯНЧУК Марина Афанасіївна, в номінаціях: 15. “Науковий ментор”, 62. “Економіка”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • ЄЛЕСІНА Марина Олександрівна, в номінації: 65. “Психологія”
 • ЖУРАВЛЬОВА Зінаїда Юріївна, в номінації: 37. “Математика та статистика”
 • КРІСТЄВА Елла Анатоліївна, в номінації 91: “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • МАСЛІЙ Наталя Дмитрівна, в номінаціях: 62. “Економіка”, 90. “Винахідник року в галузі суспільних і гуманітарних наук”, 29. “Науковий стартап”
 • ОРЛОВСЬКИЙ Богдан Михайлович, в номінації: 67 “Право”
 • ПОЖАРИЦЬКА Олена Олександрівна, в номінаціях: 5. “Науковий гурток”, 10. “Науковий проект”, 15. “Науковий ментор”, 17. “Науковець з наукометричною базою”, 18. “Наукова та науково-популярна книга (від 1 до 3-х співавторів)”, 71. “ Філологічні науки”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • СНІГУР Денис Васильович, в номінації 33. “Хімія”
 • ТЕРЕЩЕНКО Алла Володимирівна, в номінаціях: 17. “Науковець з наукометричною базою”, 32. “Фізика та астрономія”, 44. “Хімічні технології та біоінженерія”, 52. “Матеріалознавство”, 82 “Винахідник року в галузі фізико-технічних та математичних наук”, 86. “Винахідник року в галузі хімічних і біологічних наук”
 • ТРОЯНСЬКИЙ Володимир Володимирович, в номінації: 32. “Фізика та астрономія”
 • НІКІЧУК Вікторія Сергіївна, в номінації : 11. “Наукова-конференція”
 • ЩЕРБАК Олена Володимирівна, в номінації: 15. “Науковий ментор”
 • ГУДІМОВА Алісар Халєдівна, в номінаціях: 65. “Психологія”, 92. “Аспірант року в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • НЄННО Ірина Михайлівна, в номінації: 23. “Програма VR-технології в науці”

Дякуємо всім, хто взяв участь у Конкурсі “Молодий вчений року” та вітаємо переможців в номінаціях: “Психологія” і “Програма VR-технології в науці” ГУДІМОВУ Алісар Халєдівну і НЄННО Ірину Михайлівну!

«30» вересня 2021 року о 14:00 годині
у Великій фізичній аудиторії (вул. Пастера 27)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. 150 років НДІ «Астрономічна обсерваторія» ОНУ імені І.І.Мечникова: сучасний стан та перспективи розвитку.
  • Доповідає директор Андрієвський С.М.
 2. Присвоєння вчених звань.
 3. Звіти докторантів (Петриківска О.С., Фокіна С.О.)
 4. Про результати наукової роботи молодих вчених-стипендіатів Кабінету Міністрів України.Звітують:
  • Маслий Н.Д.,
  • Снігур Д.В.,
  • Родіонова Т.А.
 5. Різне.

Звертаємо увагу про необхідність дотримуватися правил особистої безпеки та обов'язково використовувати медичну маску під час проведення засідання.

Вчений секретар Курандо С.В.

За ініціативи МОН України 21 вересня 2021 р. відбувся інформаційно-комунікаційний захід, присвячений інформуванню представників наукових та освітянських установ щодо запуску конкурсного відбору проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу.

Метою Конкурсу є підтримка наукових, науково-технічних робіт та проєктів для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі "Горизонт 2020" та стимулювання участі в наступній Рамковій програмі ЄС Горизонт Європа.

У заході взяли участь майже 500 представників наукових та освітянських установ [mon.gov.ua].

Від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяли участь науковці Біотехнологічного науково-навчального центру, НДІ фізики, відділу з питань інтелектуальної власності та відділу проєктів, програм та розвитку НДЧ та науковці від усіх факультетів.

Спікери: КРУКЕВИЧ Оксана Миколаївна (Державний експерт в МОН з питань розвитку інновацій в структурному підрозділі МОН) та ГАЙДАР Вікторія Олександрівна (Державний експерт в МОН з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору) ознайомили учасників заходу з особливостями конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та інфраструктурних проєктів, з особливостями формування конкурсних пропозицій у межах відкритих конкурсів рамкової програми «Горизонт Європа». Детальніше з умовами проведення конкурсу та оформлення пакету документів можна ознайомитись за посиланнями:

mon.gov.ua

zakon.rada.gov.ua

Бажаємо успіхів!

За підтримки МОН України протягом вересня-грудня 2021р. представники компаній Clarivate, Elsevier, видавництва Bentham проведуть для співробітників закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ вебінари з питань використання електронних ресурсів наукової інформації.

 • 11-14 жовтня : вебінари Clarivate з питань використання бази даних Web of Science Core Collection та аналітичного інструменту InCites;
 • 30 вересня – 14 грудня : вебінари компанії Elsevier з питань використання бази даних ScienceDirect, Scopus, аналітичного інструменту SciVal та інших електронних інструментів;
 • 22-24 вересня : вебінари видавництва Bentham Science з питань використання ресурсів видавництва (електронних книг та журналів), до яких ЗВО та наукові установи України отримали безкоштовний доступ до кінця 2021 року.

Програма вебінарів додається. Завантажити

До уваги усіх зацікавлених!

Протягом 27-29 вересня 2021 року відбуватиметься у дистанційному режимі акредитація підготовки магістрів за освітньою програмою «Переклад…».

Експертна група НАЗЯВО запрошує усіх бажаючих (крім гаранта та працівників адміністрації університету) на відкриту зустріч, яка відбудеться 28 вересня 2021 року о 14.00:

Підключитись до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 795 0053 6249

Код доступу: 2021

20 вересня 2021 р. пройшов фаховий семінар за матеріалами дисертаційної роботи аспіранта кафедри конституційного права та правосуддя 4 року навчання Сліпенюка Василя Володимировича «Конституційне право особи на використання в судочинстві рідної мови, або мови, якою вона володіє», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право».

Запрошуємо науковців, науково-педагогічних співробітників, молодих вчених Одеського національного університету імені І.І. Мечникова 29 вересня 11:00-13:00 долучитися до спільного вебінару компаній Антиплагіат і Clarivate і прослухати лекції за темами:

 1. «Автор и «Антиплагиат»: от любви до ненависти…»
  • (лектор: Ольга Беленькая, руководитель учебно-методического центра компании Антиплагиат).
 2. «Публикационная активность: быстрее, выше сильнее»
  • (лектор: Ирина Тихонкова, к.б.н., консультант по региональным решениям Clarivate)

Щоб взяти участь у вебінарі на платформі Webex необхідна попередня реєстрація. Перейдіть за відповідним посиланням clarivatewebinars.webex.com, натисніть слово Register, заповніть анкету.

Запитання поставлені при реєстрації розглядатимуться на вебінарі, що буде проведений російською мовою, оскільки до трансляції долучаються слухачі з 19 країн. Кожен учасник отримає сертифікат.

У період з 9 по 10 вересня 2021 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова пройшла VІІ Міжнародна конференція «ДРОЗОФІЛА В ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІЙ ГЕНЕТИЦІ ТА БІОЛОГІЇ», організована кафедрою генетики і молекулярної біології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за участі Національного антарктичного наукового центру МОН України та Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова.

У зв'язку зі запланованим відключенням електропостачання та змінами у розкладі фаховий семінар Лобанової М. А. відбудеться у режимі онлайн у запланований час - понеділок, 20 вересня, 14.30.

Тема: Фаховий семінар Лобанової Марії Андріївни
Час: 20 вересня 2021 02:30 PM Киев

Підключитися до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 835 4409 0876

Код доступу: 4DWmNT

До уваги усіх зацікавлених !!!

З 20 по 23 вересня 2021 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбудеться в дистанційному режимі акредитація підготовки магістрів за освітньо-професійною програмою «Менеджмент».
Експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти запрошує усіх, хто бажає (крім гаранта ОП та представників адміністрації ОНУ), взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 21 вересня 2021 року о 12.10-12.50.

Приєднатись до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 799 1165 2550
Код доступу: 33cRVN

За підтримки МОН України у співпраці з ORCID Державна науково-технічна бібліотека України протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе серію вебінарів та майстер-класи на тему: “Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців”.

Унікальний ідентифікатор ORCID дозволяє науковцям вирізнити їхні наукові результати серед інших та забезпечити визнання їхньої роботи, зокрема, серед іноземних колег. Ідентифікатор ORCID допомагає науковцям зберегти час і присвятити його дослідженням, зменшити зусилля, які йдуть на опрацювання дублікатів у системах наукових даних, забезпечити афіляцію з установами, грантами, публікаціями, експертними оцінками та зберегти якість таких даних.

Вебінари будуть присвячені питанням використання ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців, поєднання та покращення пошуку наукового доробку, тощо.

Форма реєстрації учасника на серію вебінарів доступна за посиланням: dntb.gov.ua

Детальніше з програмою вебінарів можна ознайомитись: Програма вебінару

22 вересня 2021 року о 13.00

на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08

в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова

у дистанційному форматі на платформі ZOOM

відбудеться захист кандидатської дисертації

Лісунець Людмили Ігорівни

«Є.К. Воронцова: благодійна та культурно-просвітницька діяльність»

спеціальність 07.00.02 всесвітня історія

Науковий керівник:

Грєбцова Ірена Світозарівна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Офіційні опоненти:

Циганенко Лілія Федорівна, доктор історичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри історії та методики її навчання Ізмаїльського державного гуманітарного університету (м. Ізмаїл);

Ліхачова Ольга Євгенівна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та методології науки Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (м. Одеса).

Запрошуються всі бажаючі

Доступ до засідання:

Тема: Засідання спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 / захист Лісунець Л.І.

Час: 22 вересня 2021 р. о 13:00

Підключитися до конференції Zoom

https://us02web.zoom.us/j/87980455341?pwd=Y0U0STlaMFd3WEREWmJXcmtlZDY3dz09

Ідентифікатор конференції: 879 8045 5341

Код доступу: 7Q4bjm

 Документи у відкритому доступі знаходяться за посиланням:

http://history-rada.onu.edu.ua/vidkrytyj-dostup/kandydatski-dysertatsiyi/

З 16 по 18 вересня 2021 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбудеться в дистанційному режимі акредитація підготовки магістрів за освітньо-професійною програмою «Журналістика».

Експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти запрошує усіх, хто бажає (крім гаранта ОП та представників адміністрації ОНУ), взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 16 вересня 2021 року о 16.00-16.30.

Підключитися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/76907211471?pwd=eFBBVC80bm1yVSszWkhWU1pFOWpSUT09

Ідентифікатор конференції: 769 0721 1471

Код доступу: 2021

«14» вересня 2021 року о 14:00 годині
у залі засідань Вченої ради (вул.Дворянська, 2)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. Вступна кампанія ОНУ: підсумки та завдання щодо організації прийому у 2022 року
  • Доповідає проректор Ніколаєва М.І.
 2. Присвоєння вчених звань. Додаток 1.
 3. Про зарахування до докторантури.
  • Доповідає зав. відділом аспірантури та докторантури Ружицька О.М.
 4. Різне.

Брифінг «Початок навчального року в ОНУ. Плани, проблеми, перспективи» відбувся сьогодні в ОНУ імені І.І. Мечникова.

Спікери:

 • ректор ОНУ професор Вячеслав Труба;
 • проректор Майя Нiколаєва;
 • голова профкому студентів і аспірантів Євген Юраш

Початок занять з 23.09.2021 р.

Тривалість курсу - 90 годин.

Після завершення курсу слухачі мають можливість скласти іспит на визначення рівня мовної компетенції (з отриманням сертифіката).

Дати тестувань:   20.09.2021 ( реєстрація триває)

 04.11.2021 

   27. 12. 2021

Більш детально інформацію представлено на офіційній сторінці Центру

Курси «Центр мовної підготовки та мовної сертифікації»

 Контактна інформація:

Онищук Ірина Юріївна, директор Центру мовної підготовки

кандидат філологічних наук, доцент

Тел: +38067 714 9303 (Viber ; Telegram)

Наталія Георгіївна Іванова, заступник директора

кандидат філологічних наук, доцент

Тел.: +38 (050) 3916302 (Viber)

 

За сприяння МОН України з 7 по 9 вересня 2021 року компанія Clarivate організовує серію вебінарів, присвячених питанням роботи з базою даних Web of Science Core Collection

Компанія Clarivate організовує для співробітників закладів вищої освіти та наукових установ серію вебінарів, українською, безкоштовно, присвячених питанням роботи з базою даних Web of Science Core Collection та інструментам, які дає можливість ця база даних. З 7 по 9 вересня 2021 року експерт компанії Clarivate Тихонкова Ірина Володимирівна проведе вебінари на теми:

 • Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports
 • Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote
 • Нові та старі можливості Web of Science Core Collection.

Зустріч ректора ОНУ Вячеслава Труби та аташе з питань наукового та університетського співробітництва посольства Франції в Україні Алікс де Гассар відбулася сьогодні, 31 серпня, в Одеському національному університеті імені Мечникова.

«Історія Одеси та Одеського університету нерозривно пов'язана з видатними діячами науки і культури Франції. - зазначив у ході зустрічі ректор Вячеслав Труба. - Сьогодні в ОНУ імені І.І. Мечникова на факультеті романо-германської філології студенти вивчають французьку мову і літературу. Наші вчені підтримують контакти з колегами з Франції в різних напрямках науки, наприклад, в галузі мікробіології, фізики, юриспруденції».

 • З 8:00 - знайомство з керівництвом факультетів; пари за розкладом - по факультетах; 
 • 17:30 - урочисте зарахування до студентів біля входу до головного корпусу Університету на Дворянській, 2
 • 19:30 - святковий концерт

Вперше святковий концерт відбудеться на новому майданчику - на сходах головного корпусу ОНУ. У програмі вокальні, хореографічні номери у виконанні першокурсників, студентів і випускників університету.

До зустрічі на концерті!

З 25 по 29 серпня 2021 року проходила Літня школа молодого науковця 2.0 Ради молодих учених при МОН України. Головна мета Літньої школи молодого науковця , полягала у формуванні унікального освітньо-наукового простору, що сприятиме наданню консультативної допомоги молодим вченим, підвищенню якості наукових досліджень, професійному зростанню та ефективній підготовці конкурентоспроможного вченого в сучасних умовах України. У новому сезоні школи було представлено багато корисної прикладної інформації та матеріалів для молодих науковців, можливостей для знайомств із лекторами різних закладів вищої освіти!

Щороку на конкурс Sikorsky Challenge, що проводить Національний технічний університет "КПІ ім. Сікорського" у Києві, надходить близько 200 інноваційних стартап-проєктів. Цьогоріч Х ювілейний фестиваль, який відбувся з 12 по 14 серпня, відзначився рекордною кількістю заявок - 320 охочих узяти участь. Mіжнародна експертна рада відібрала до фіналу 130 стартап-проєктів і науково-технічних розробок. До числа фіналістів конкурсу за напрямком “зелена енергетика, екологія“ пройшли науковці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова: старший науковий співробітник НДІ фізики Ахмеров Олександр Юрійович та молодий вчений Черниш Богдан Борисович, які представили інноваційний стартап-проєкт «Online system for environmental air pollution monitoring

Щиро вітаю із визначною подією — Днем Незалежності України!
Нехай свято 30–рiччя Незалежностi держави додасть наснаги, успіхів і творчих здобутків! Бажаю, щоб у святах i буднях  з нами були гордість за нашу країну, прагнення до єдності та порозуміння. Щастя і благополуччя нашій країні і  нам, її громадянам!

Ректор ОНУ iмені І.І. Мечникова Вячеслав Труба
30 Rokiv NEZ
 

Вітаємо студентів-переможців ОНУ і їх наукових керівників у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році

Відповідно до Наказу МОН України №865 від 28.07.2021 року “Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році”  вітаємо студентів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова – переможців Конкурсу і їх наукових керівників з отриманням Дипломів:

Диплом І ступеня з галузей знань і спеціальностей

 1. Страхування: ДРОЗДИНА Анастасія Андріївна – студентка 4 курсу ЕПФ (наук. керівник: Дем’янчук Марина Афанасіївна, доц. кафедри фінансів, банківської справи та страхування, д.е.н.)
 2. Актуальні питання співробітництва з європейським союзом: КАЧАНОВСЬКА Марина Сергіївна – студентка 4 курсу ФМВПС (наук. керівник: Якубовський Сергій Олексійович, завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, проф., д.е.н.)
 3. Українська мова, література (з методикою їх викладання): ПЕТРОВА Світлана Анатоліївна – студентка 1 курсу магістратури філологічного ф-ту (наук. керівник: Хрустик Надія Михайлівна, доц. кафедри української мови, кандидат філологічних наук)
 4. Економіка та управління національним господарством: СТЕМБЛЕР Діана Володимирівна – студентка 4 курсу ЕПФ (наук. керівник: Горняк Ольга Василівна, завідувач кафедри економіки та підприємництва, проф, д.е.н)
 5. Культурологія: ЗОЛОТАРЬОВА Крістіна Сергіївна - студентка 1 курсу магістратури ф-ту історії та філософії (наук. керівник: Соболевська Олена Костянтинівна, завідувач кафедри культурології, д.філософ.н, к.філол.н., доц.)
 6. Управління у сфері економічної конкуренції: ГУСЄВ Артем Олександрович - студент 4 курсу ЕПФ (наук. керівник: Радченко Олександр Петрович, доц. кафедри економіки та управління, д.е.н.)

Міжнародний форум «Ефективна промисловість для обороноздатності» в Одесі, - коментар голови міжнародного відділу РМВ ОНУ Максима Скрипника.

Молоді вчені університету прийняли участь у Міжнародному форумі «Ефективна промисловість для обороноздатності» від Львівського безпекового форуму та державного концерну «Укроборонпром», який проходив 16-го та 17-го липня в Одесі.

Своїми враженнями поділився голова міжнародного відділу Ради молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова, аспірант кафедри міжнародних відносин ФМВПС Максим Скрипник:

«Перш за все необхідно зазначити високий рівень організації форуму, а саме інформаційну якість дискусій і досвідченість спікерів, бездоганність роботи волонтерів, які своєчасно надавали технічне забезпечення із будь-яких питань. За все це хотілось би подякувати організаторам: Львівському безпековому форуму та державному концерну «Укроборонпром».

Вже більш ніж 7 років для багатьох із нас Україна та війна - це майже тотожні поняття, тому навіть не треба зазначати наскільки актуальним і корисним є даний захід. Учасники мали змогу поставити питання та дізнатися про перспективи розвитку таких флагманських воєнно-промислових підприємств як: ДП «АНТОНОВ», ДК «Укроборонпром», ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», КП НВК «Іскра», ТзОВ «Радіонікс», «Атлон Авіа» та інші.

Авторський колектив відеопроекту "Вас запрошує ОНУ імені І.І. Мечникова", який озвучено трьома мовами - українською, російською та англійською, доводить до відома шановної аудиторії, що з'явилась новаторська творча робота, яка може зацікавити справжніх шанувальників нашого відомого та поважного закладу.

Сторінка 1 із 40

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top