24 вересня 2020 року відбувся візит новопризначеного Генерального консула Грецької Республіки пана Дімітріоса Х. ДОХТСІСА до Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. З боку університету пана Генерального консула Греції зустрічали Ректор ОНУ професор І.М. КОВАЛЬ, проректор з міжнародного співробітництва С.Ф. СКОРОХОД, начальник Відділу міжнародного співробітництва В.С. ГРІНЕВИЧ.

Студентське життя починається з першого курсу, тому успішна адаптація першокурсника до навчання у вищому навчальному закладі - запорука не тільки цікавого захоплюючого студентського життя, а й успішного розвитку студента як майбутнього фахівця.

У значної частини студентів першого року навчання можливо виникнуть труднощі з адаптацією, що пов'язано з особистісними якостями самих студентів, відсутністю навичок до самостійної навчальної діяльності або несформованістю професійного самовизначення. У поняття адаптації входить мотивація навчання і професійного самовизначення, самостійність розумової праці, ціннісні переваги, відносини з викладачами та одногрупниками.

Причини, за якими можуть виникати складнощі з соціалізацією:

 1. Високий рівень вимог, як правило, не співпадає з низьким соціальним статусом, який обумовлений віком;
 2. Звичний стиль поведінки батьків може не співпадати з інтересами та цілями цього віку;
 3. Протиріччя між яскраво вираженою спрямованністю на самостійність та залежністю від думки однолітків;

Наші рекомендації першокурсникам щодо адаптації до навчання в університеті:

 1. Дотримуйтеся режиму дня;
 2. Підтримуйте здоровий спосіб життя: збалансоване харчування, заняття спортом, прогулянки;
 3. Ретельно обстежте будівлю університету: походіть по коридорах, подивіться, де розташовані аудиторії, їдальня, бібліотека і т. д. Найчастіше першокурсники запізнюються на лекції через те, що не змогли швидко знайти потрібну аудиторію;
 4. Ознайомтеся з системою навчання в університеті і вимогами до знань - не соромтеся задавати викладачам додаткові питання;
 5. Регулюйте свій навчальний процес: вивчіть імена всіх викладачів, відвідуйте всі лекції, виконуйте всі завдання;
 6. Плануйте свою діяльність - це допоможе розподілити час на навчання та відпочинок;
 7. Приділяйте достатньо часу самостійному навчанню;
 8. Намагайтеся встановити доброзичливі стосунки з одногрупниками і викладачами;
 9. Займайтеся хобі - це допоможе скинути зайву напругу і дасть можливість на деякий час переключитися з ведучою (навчальної) діяльності;

Якщо не дивлячись на наші рекомендації Вам складно адаптуватися до навчання в університеті, приходьте до нас на консультацію! Ми допоможемо Вам впоратися з труднощами!

Адміністрація та співробітники Геолого-географічного факультету вітають Адобовську Марію Володимирівну з присвоєнням наукового ступеню кандидата педагогічних наук.

01 жовтня 2020 р. відбудеться семінар для гарантів освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова за участі члена Національного агентства забезпечення якості освіти доктора економічних наук, професора Олександра Длугопольського.

Тема семінару: «Стратегія та принципи успішної акредитації освітніх програм у контексті ухвали Україною “Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти” (ESG 2015 – European Standards and Guidelines)».   

Запрошуються гаранти освітніх програм, що планують проходити акредитацію у 2020-2021 н.р., гаранти інших освітніх програм, члени НМР.

Семінар організований за сприяння Науково-методичної ради та Центру забезпечення якості університету.

Початок семінару о 14.30. Місце проведення – конференц-зала, вул. Дворянська, 2. Семінар проводиться із дотриманням вимог протиепідемічних заходів.

Запрошуємо до участі в семінарі!

16 вересня 2020 р. відбувся семінар для гарантів освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова за участі експертів Національного агентства забезпечення якості освіти.

У вітальному слові від імені ректора університету професора І.М. Коваля проректор з науково-педагогічної роботи, Голова Науково-методичної ради професор В.М. Хмарський зазначив, що семінар є продовженням низки заходів для підготовки до акредитації освітніх програм.

Наукова рада Національного фонду досліджень України затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих вчених». Загальне фінансування проєктів у межах обох конкурсів – 271,7 млн грн.

Прохідні бали для переможців наразі становлять 83,1 у конкурсі «Наука для безпеки людини та суспільства» та 87,3 у конкурсі «Підтримка досліджень провідних та молодих вчених». Однак після коригування бюджетів прохідний бал може бути знижено.

Загальний обсяг фінансування конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» становить 121,7 млн грн, а максимальна сума фінансування кожного з проєктів – 10 млн грн на 2 роки.

18 версеня 2020 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.051.06 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (за адресою: м. Одеса, Шампанський провулок, 2, ауд. 27) відбудеться захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.07 «Мікробіологія» ст.викладача кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Мерліча Андрія Геннадійовича.

З початком навчального року, до нас в службу звертаються студенти, у зв'язку з тривогою з приводу коронавіруса. Щодня ЗМІ повідомляють про зростаючу кількість хворих і таких, що померли від COVID - 19, про збільшення червоних і помаранчевих зон захворюваності. Така ситуація безумовно може викликати підвищення тривоги і навіть призводити до паніки. Як впоратися з виникаючими емоціями?

Давайте на початку розберемося, в чому відмінність тривоги від страху. Перший спрямований на конкретний об'єкт або подію: страх заразитися, втратити близьких, залишитися без продуктів і т.д. Тривога ж працює як фон, міняє настрій, але не дає точного розуміння, що викликає таку реакцію.

16.09.2020 у 27 авдиторії Біологічного факультету у 13.00 відбудеться лекція к.б.н., докторанта, ст. н. с. відділу інженерії та біоінформатики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Савицького Олександра В’ячеславовича на тему «Обчислювальна структурна біологія: методи та прикладні задачі». Запрошуються усі бажаючі

Шановні першокурсники! Вітаю вас зі вступом до Одеського національного університету імені І.І.Мечникова!

Вельмишановні науковці, викладачі закладів вищої освіти, аспіранти, докторанти, вчителі загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів, студенти!!!

Запрошуємо Вас взяти участь
у ІІ Всеукраїнській науково-методичній Інтернет-конференції
«ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНИЧИХ НАУК У КОНТЕКСТІ МОДЕРНІЗАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКОЛИ»,
яка присвячена 155-річчю Одеського національного університету
імені І. І. Мечникова
і відбудеться 15-16 жовтня 2020 р.

Основні тематичні напрями роботи конференції:

1. Теоретико-методичні засади підготовки фахівців природничих наук у закладах вищої освіти;
2. Актуальні проблеми підготовки майбутніх учителів біології, географії, фізики, хімії, природознавства у закладах вищої освіти;
3. Інноваційні технології навчання природничих дисциплін у загальноосвітній школі;
4. Сучасні підходи до створення здоров'язбережувального освітнього середовища у закладах освіти;
5. Досвід навчання природничих дисциплін у закладах освіти країн зарубіжжя.

Форма участі у конференції (15-16 жовтня 2020 р.) – дистанційна, яка передбачає розміщення тез, статей; перегляд матеріалів та обговорення на сайті конференції (Facebook)

10.09.2020 в результаті таємного голосування трудового колективу біологічного факультету на посаду декана біологічного факультету було обрано кандидата біологічних наук, доцента кафедри гідробіології та загальної екології Заморова Веніаміна Веніаміновича, 1963 р.н.

Семінар для гарантів освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова
за участі експертів Національного агентства забезпечення якості освіти
16 вересня 2020 р., 14.30

Місце проведення – конференц-зала,
вул. Дворянська, 2

13.08.2020 у межах ХХ Міжнародної Гамовської конференції-школи, що мала назву «Астрономія та за її межами: астрофізика, космологія та гравітація, фізика високих енергій, фізика астрочастинок, радіоастрономія та астробіологія» й проходила з 9 по 16 серпня 2020 р. у Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (м. Одеса, Україна), відбулася робота Біологічної секції: «Важливість ідей Г. Гамова для біології 21-ого століття».

доцент кафедри української мови ОНУ ФАЩЕНКО Марія Максимівна

Фащенко Марія Максимівна кафедра української мови

Фащенко Марія Максимівна народилася 7 вересня 1930 р. у с. Широке Білгород-Дністровського р-ну Одеської області. В 1956 р. закінчила з відзнакою Одеський ордена Трудового Червоного Прапора державний університет імені І. І. Мечникова за спеціальністю «Українська мова та література». Із цього ж року розпочала свою трудову діяльність в університеті на посаді лаборанта, потім – старшого лаборанта кафедри української мови. В 1966 р. вступила до аспірантури, яку успішно закінчила в 1969 р., захистивши кандидатську дисертацію на тему «Лексична синоніміка художніх творів Олександра Довженка» за спеціальністю 10.02.01 – українська мова. З 1969 р. працює старшим викладачем кафедри української мови ОНУ, а з 1974 р. і до 2015 р. – доцентом цієї ж кафедри.

9-16 серпня 2020 року в ОНУ імені І.І. Мечникова пройшла XX Гамовська міжнародна астрономічна конференція-школа: «Астрономія і не тільки: астрофізика, космологія і гравітація, фізика високих енергій, фізика астрономічних частинок, радіоастрономія і астробіологія». Біологічна сесія «Значення ідей Г. Гамова для біології 21 століття» відбулася у Zoom. Програму сесії  можна переглянути тут.

У рамках проєкту «Erasmus+. Key Action 1 – Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility», напрям інтернаціоналізація освіти, доценти кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Русакова М.Ю. та Зінченко О.Ю. отримали грант на відрядження до Університету Умео, Швеція, у жовтні 2020 р. Студентка 1 курсу магістратури Зимовець Валерія отримала грант для навчання протягом осіннього семестру 2020/2021 навчального року.

На підставі частини 7 статті 73 Закону України "Про вищу освіту" та з врахуванням офіційного визначеного коефіцієнту інфляції за 2019 рік

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок, які виконуються закладами вищої освіти та науковими установами державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальше виконання цих наукових досліджень і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними.
Пропозиції та зауваження до проєкту пропонується надсилати до 14 вересня 2020 року на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

28 серпня 2020 р. о 14:00 годині
в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова
(за адресою: Французький бульвар, 24/26, ауд. 202, м. Одеса)

відбудеться фаховий семінар з метою апробації дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософський наук зі спеціальності 073 «Менеджмент»
Байрачноі Оксани Костянтинівни.

Назва дисертаційної роботи: МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ.

Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та інновації Кузнєцов Едуард Анатолійович.

rector2020

Щиро вітаю із визначною подією — Днем незалежності України!
Нехай це свято додасть наснаги, успіхів і творчих здобутків! Щастя і благополуччя нашій країні і всім нам, її громадянам!

Ректор Ігор Коваль

Стартував п'ятий конкурс наукових проєктів молодих вчених: пропозиції приймають до 25 вересня 2020 року

15 серпня 2020 року МОН оголосило п'ятий конкурс проєктів наукових робіт та науково-технічних розробок молодих вчених. Відповідний наказ уже розміщено на сайті Міністерства.

Участь у конкурсі можуть брати молоді вчені, які працюють або навчаються в університетах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Керівник проєкту має бути або кандидатом наук віком до 35 років, або докторантом (доктором наук) віком до 40 років. Граничний вік виконавців – 35 років.

Роботи приймаються за 11 напрямами, які відповідають пріоритетам програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт-2020».

Детальніше на mon.gov.ua

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи: 061 ЖУРНАЛІСТИКА

Здобувай найпрестижнішу професію інформаційного суспільства

Приймальна комісія
тел.: (048)268-18-58
(048)268-12-84
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса: Французький б-р, 24/26

7 серпня 2020 року виповнюється 100 років від дня народження

Степана Пилиповича Бевзенка – відомого українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора, автора понад 320 наукових та науково-методичних досліджень, серед яких фундаментальні праці «Історична морфологія української мови (Нариси із словозміни та словотвору)» (1960), «Українська діалектологія» (1980), «Історія українського мовознавства. Історія вивчення української мови» (1991), «Сучасна українська мова. Синтаксис» (у співавторстві з Л. П. Литвин, Г. В. Семеренко, 2005), «Вступ до мовознавства. Короткий нарис» (2006).

Про проходження стажування для здобувачів вчених звань

Сторінка 1 із 31

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5f6f9fcf5661d14820055891601150927
title_5f6f9fcf567234235994521601150927
title_5f6f9fcf5682012831248441601150927
Top