26 лютого 2021 року відбулася зустріч новопризначеного ректора Одеського національного університету імені І.І. Мечникова професора В.І. ТРУБИ з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі паном С.Н. ІВАНОВИМ та Першим серкретарем Славяном СИМЕОНОВИМ. Урочистості цьому заходу додав той факт, що ця зустріч стала першим офіційним прийомом проф. В.І. ТРУБИ у якості ректора ОНУ.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання взаємного інтересу, головним з яких є розвиток болгарської філології в ОНУ імені І.І. Мечникова. Пан Генеральний консул Болгарії особливо підкреслив значення нашого університету у вивченні болгарскої мови, яка, в свою чергу, є головною складовою народної самобутності болгар регіону.

Ректор ОНУ імені І.І. Мечникова професор В.І. ТРУБА звернув увагу почесного гостя на актуальний стан болгаристики в нашому університеті, висловив подяку за готовність Болгарії підтримувати відповідні освітні програми матеріально-технічними засобами, запевнив у дбайливому відношеннні до літературної спадщини болгарських авторів у Науковій бібліотеці ОНУ та поділився намірами розгорнути освітньо-дослідницьку діяльність з болгаристики на філологічному факультеті ОНУ.

Сторони торкнулися питань взаємодії ОНУ імені І.І. Мечникова із болгарськими університетами, погодившись, що з кожним роком зростає доречність так званих програм подвійного диплому. Генеральне консульство Болгарії висловило готовність сприяти процесу поглиблення контактів ОНУ з болгарськими учбовими закладами.

Наприкінці зустрічі пан Генеральний консул Болгарії С.Н. ІВАНОВ та ректор ОНУ імені І.І. Мечникова проф. В.І. ТРУБА погодилися, що у цей непростий час особисті контакти як ніколи раніше допомогають знаходити консруктивні, взаємовигідні підходи до спільних викликів.

З боку ОНУ імені І.І. Мечникова на зустрічі також був присутній начальник відділу міжнародного співробітництва проф. В.С. ГРІНЕВИЧ.

23 лютого у Великій фізичній аудиторії відбулося засiдання Вченої Ради Унiверситету.

Згiдно порядку денного, заслушан звіт про фінансову діяльність ОНУ імені І.І. Мечникова у 2020 році головного бухгалтеру Калініної Л.О.

Вiдбулось обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників, чергове присвоєння вчених звань.

На початку засiдання ректор ОНУ iмені І.І Мечникова професор Вячеслав Труба подякував присутнім за довіру, надану йому в ході виборчої кампанії, і висловив упевненість у подальшій плідній роботі.

Професору кафедри iноземних мов Кононенко О.О. був вручений диплом професора, а в. о. декана філологічного факультету Кондратенко Н.В. - подяка МОН України «За вагомий особистий внесок у розвиток освіти України».
----------
фото: прес-служба ОНУ

title_603ac57e8b49b17389760761614464382
title_603ac57e8b5a31416513621614464382
title_603ac57e8b6b55524885981614464382
title_603ac57e8b7bc9000438751614464382
title_603ac57e8b8b016492810121614464382
title_603ac57e8b99f8627099531614464382
title_603ac57e8ba9511728232801614464382

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова проводить онлайн "День вiдкритих дверей" для абітурієнтів та батьків.

Онлайн зустріч: 13 березня, об 11:00

Дізнайтеся, як стати студентом ОНУ!

На онлайн зустрічі ви познайомитеся з:

 • ректором ОНУ імені І.І. Мечникова
 • проректорами університету
 • керівництвом приймальної комісії
 • деканами факультетів
 • Як зміняться правила прийому у 2021 роцi?
 • Які факультети і спеціальності ОНУ вибрати?

ЗНО-2021 і інші питання — на онлайн-зустрічі 13 березня, об 11:00 годині.

Дивіться трансляцію на каналах ОНУ імені І.І Мечникова:

 • YouTube
 • Facebook

Надсилайте питання на адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел. приймальної комісії : ( 0482) 68-12-84

150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської і культурної діячки Лесі Українки (1871–1913) виповнюється 25 лютого.

Творчість Лесі Українки відрізняє гуманізм і надзвичайна сила духу.У фонді Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечникова зберігаються прижиттєві та рідкісні видання окремих творів Лесі Українки та перших зібрань її творів, а також мініатюрні й малоформатні видання кінця XX ст.

27 лютого 2021 р. об 11.00 факультет міжнародних відносин, політології та соціології запрошує на День відкритих дверей онлайн!

 • ви зможете поспілкуватися з керівництвом факультету та кафедр
 • дізнатися про особливості вступу
 • отримати відповіді на питання, щодо навчання на ФМВПС

Чекаємо вас на нашій зустрічі!

Доступ за посиланням: Запрошення до конференції

Ідентифікатор: 348 595 7851
Код доступу: Z0qTaA

Ласкаво просимо на Весняну школу «Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід» в контексті проекту Жан Моне «Європейський досвід передачі технологій для українських університетів EXTECH»

Важливі примітки:

 1. Тренінги відбуватимуться англійською та українською мовами.
 2. Будь ласка, зареєструйтесь у весняній школі "Трансфер технологій та інновацій Європейський та український досвід »за посиланням":  
 3. Кінцевий термін реєстрації: 2 березня 2021 р.
 4. Учасники Весняної школи будуть нагороджені сертифікатами, виданими Львовом

Кількість учасників школи обмежена.

Програма проанонсована Радою молодих вчених МОН України.

Має честь бути запрошеною в якості спікеру Нєнно Ірина, д.е.н., професор кафедри менеджменту та інновацій, Керівник Центру «Інноваційний офіс» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Програма додається: Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід

На факультеті історії та філософії в листопаді 2020 року відбулася педагогічна (асистентська) практика аспірантів 3 року навчання в дистанційному форматі. Дякуємо аспірантам за цікаві заняття та презентацію, керівникам за супровід практики та деканату за організацію!

Переглянути презентацію

18 лютого відбулося розширене онлайн-засідання Науково-методичної ради на тему: «Досвід перших акредитацій» за участю гарантів освітніх програм С.П. Гвоздій, О.Ю. Зінченко, Ю.О. Гунченко, В.В. Яворської. Це перші програми Університету, які успішно пройшли процедуру акредитації восени 2020 року. У засіданні взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи О.В. Запорожченко, співробітники Центру забезпечення якості освіти, близько 80 науково-педагогічних працівників ОНУ, більшість з яких є гарантами освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова.

Факультет історії та філософії, кафедра філософії

Оголошує

науково-практичну конференцію
«ІХ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА А. І. УЙОМОВА»
5-7 квітня 2021 року

Передбачається розгляд широкого кола питань, пов’язаних із філософською спадщиною професора А. І. Уйомова, а також інших актуальних питань сучасної філософії.

Серед них:

 • А. І. Уйомов – Людина та Філософ.
 • Філософська спадщина професора А. І. Уйомова та сучасна філософія.
 • Параметрична загальна теорія систем А. І. Уйомова та її застосування.
 • Мова тернарного опису й актуальні проблеми сучасної логіки.
 • Науково-методична спадщина професора А. І. Уйомова.
 • Актуальні проблеми взаємодії філософії та релігієзнавства.

Увага! Конференція проводиться у режимі online за допомогою платформи Zoom.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Факультет історії і філософії
Кафедра Філософії

Оголошує 
Науково-практичну конференцію

«УНІВЕРСИТЕТ ONLINE. ОСВІТА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ»

7 квітня 2021 року

Конференція проводиться у режимі online за допомогою платформи Zoom.

Дистанційне викладання в умовах карантину поставило багато важливих викликів, але і надало унікальні можливості для вдосконалення та підвищення якості освіти і, як наслідок - підвищення зацікавленості в навчанні.

Мета конференції: залучення наукової спільноти до всебічного осмислення міста і ролі університету у сучасному світі, нової філософії освіти, вивчення досвіду дистанційної освіти в умовах карантину, експертиза актуальних освітніх моделей та нових освітніх технологій.

Учасники: науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, докторанти, аспіранти, пошукачі, студенти, педпрацівники.

23 ЛЮТОГО 2021 року о 14:00 ГОДИНІ
у Великій фізичній аудиторії (вул. Пастера 27)
відбудеться

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Звіт про фінансову діяльність ОНУ імені І.І.Мечникова у 2020 році
  • Доповідає головний бухгалтер Калініна Л.О.
 2. Обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників.
  • Додаток 1
 3. Присвоєння вчених звань.
  • Додаток 2
 4. Затвердження звітів стипендіатів Кабінету Міністрів України для молодих учених
 5. Різне

Додаток 1.

СПИСОК
осіб, які балотуються на посади науково-педагогічних працівників

Вакантна посадаПрізвище, ім’я та по батьковіНауковий ступінь, вчене звання
завідувач кафедри біохімії Петров Сергій Анатолійович доктор біологічних наук, професор кафедри біохімії
професор кафедри філософії Довгополова Оксана Андріївна доктор філософських наук, професор кафедри філософії природничих факультетів
професор кафедри української мови Дружинець Марія Львівна доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови
професор кафедри загальної психології та психології розвитку особистості Литвиненко Ольга Дмитріївна доктор психологічних наук, доцент кафедри диференціальної і спеціальної психології
професор кафедри української мови Романченко Алла Петрівна доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови
професор кафедри загального та слов'янського мовознавства Степанов Євгеній Миколайович доктор філологічних наук, професор кафедри російської мови

Додаток 2.

СПИСОК
осіб, які балотуються на присвоєння вчених звань

Прізвище, ім’я та по батьковіПосада, яку займає здобувачНауковий ступінь, вчене званняСтаж пед. роботиЯке вчене звання здобуває по якій кафедрі
Войтенко Леся ІванІвна професор кафедри зарубіжної літератури доктор філологічних наук понад 25 років професор по кафедрі зарубіжної літератури

Вчений секретар Курандо С.В.

16.02.2021 на Біологічному факультеті відбувся тематичний захід «Ніч у музеї», присвячений до Міжнародного дня Чарльза Дарвіна. У межах заходу директор Зоологічного музею ОНУ імені І.І. Мечникова д.б.н. В.О. Лобков розповів учням одеських шкіл про цінні колекції та наукові дослідження, що виконуються в музеї.

Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у VIІ Міжнародній конференції «Дрозофіла в експериментальній генетиці та біології», яка буде проходити на кафедрі генетики і молекулярної біології біологічного факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, 9 - 10 вересня 2021 р

Інформаційний лист

Ректор Одеського національного університету ім. Мечникова - професор Вячеслав Труба

Наказом МОН від 17.02.21 професора Трубу Вячеслава Івановича призначено ректором Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

«Призначити Трубу Вячеслава Івановича, кандидата юридичних наук, професора, ректором Одеського національного університету імені І.І. Мечникова строком на п'ять років, з 18 лютого 2021 року», - йдеться у наказі, підписаному міністром С.М. Шкарлетом.

Нагадуємо, у грудні в ОНУ імені І.І. Мечникова у два тури пройшли вибори ректора. Більшістю голосів виборців було обрано Вячеслава Івановича Трубу.

Довідка: Труба Вячеслав Іванович народився 23 січня 1967 року у м. Одесі. Поступив, після служби в армії, до університету, закінчив його з відзнакою у 1992 році. Пройшов шлях від студента до декана економіко-правового факультету. Працював деканом зазначеного факультету 14 років. Кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, професор кафедри цивільно-правових дисциплін. Читає лекції з навчальних дисциплін:

 • «Цивільне право України»;
 • «Сімейне право України».

Вся професійна діяльність В.І. Труби пов’язана з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова

Міністерство освіти і науки України надає Одеському національному університету імені І.І. Мечникова доступ до ScienceDirect eBooks, провідної колекції наукових електронних книг від Elsevier.

Портал ScienceDirect, розроблений спеціально для українських установ, пропонує навчальні відео, відповіді на поширені запитання та інші матеріали, які допоможуть дослідникам отримати знання, а також списки заголовків, рекламні матеріали та довідники по звітах з використання для підтримки потреб бібліотекарів.

Ознайомитися з більш детальною інформацією та програмою вебінарів можна за посиланням: Science Direct

Для тих, хто бажає дізнатися про всі можливості майбутніх професій за спеціальностями економіко-правового факультету, познайомитися з роботодавцям та задати хвилюючі питання, пропонуємо кожної суботи з 20 лютого по 20 березня 2021 р. онлайн-проєкт «Калейдоскоп професій»!!!

 • 20 лютого – ОП «Менеджмент»
 • 27 лютого – ОП «Фінанси, банківська справа і страхування»
 • 6 березня – ОП «Економіка та правове регулювання бізнесу»
 • 13 березня – ОП «Право»
 • 20 березня – ОП «Облік, митна справа і оподаткування»

ВІТАЄМО!.

За результатами засідання Атестаційної колегії МОН України (наказ МОН України 09.02.2021 № 157) затверджено рішення разових спеціалізованих вчених рад про присудження ступеня доктора філософії Алексеєвській Галині Сергіївні за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» та Байрачній Оксані Костянтинівні зі спеціальності 073 «Менеджмент». Захист дисертації та підготовка здобувачів в аспірантурі відбувались в ОНУ імені І. І. Мечникова.

Колектив університету щиро вітає здобувачів, їх наукових керівників: доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Якубовського Сергія Олексійовича та доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри менеджменту та інновації Кузнєцова Едуарда Анатолійовича, а також весь колектив економіко-правового факультету та факультету міжнародних відносин, політології та соціології.

Гарний старт для подальших наукових успіхів і здобутків ОНУ в пiдготовці кадрів вищої кваліфікації!

Шановні гаранти освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова!

18 лютого о 14-00 відбудеться розширене онлайн засідання Науково-методичної ради ОНУ імені І.І. Мечникова за участі гарантів ОП, які успішно пройшли процедуру акредитації у 2020 році.

Запрошуємо до участі всіх гарантів ОП, які мають проходити акредитацію в цьому році. Гаранти інших ОП теж можуть взяти участь. Просимо підтвердити Вашу участь за посиланням https://forms.gle/fuoqkvoGxSdCf3Ja7

Підключитись до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 741 3856 8476
Код доступу: Ah6JK9

З повагою і найкращими побажаннями,
Науково-методична рада і Центр забезпечення якості освіти

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 р. №1457 на базі економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова буде проведений ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та управління національним господарством». Інформація про конкурс

В рамках проекту ERASMUS+ «Посилення ролі ЗВО у промисловій трансформації до парадигми «Індустрія 4.0» у Грузії та Україні (HEIn4)» 17 лютого 2021 р. запрошуємо на онлайн воркшоп: UNIVERSITY LEADERSHIP IN THE TRANSITION TOWARDS INDUSTRY 4.0

Link workshop: ZOOM (09:45 - 17:00)

Програма

Факультет математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ імені І.І.Мечникова запрошує взяти участь в олімпіаді з математики.

Олімпіада проходитиме в два тури — заочний та очний.

Для участі в очному турі олімпіади необхідно до 18 квітня 2021 року включно заповнити електронну форму:

Олімпіада ОНУ з математики (заочний тур)

Початок занять з 02.03.2021 р.
Термін навчання: з 02.03.2021р. по 11.06.2021р.
Вартість навчання – 2500 грн.

Реєстрація за посиланням: 

Після завершення курсу слухачі мають можливість скласти іспит на визначення рівня мовної компетенції (з отриманням сертифіката).

Дата тестування: 29.06.2021
Вартість – 1500 грн.

Іспит на визначення рівня знань з іноземної мови з отриманням сертифіката (додаткова сесія).
Дата тестування (додаткова сесія): 26.03.2021 р.
Вартість – 1500 грн.
Реєстрація на іспит (додаткову сесію) почнеться з 26.02.2021р.

Більш детально інформацію представлено на офіційній сторінці Центру

За довідками звертатися до Онищук Ірини Юріївни: +38067 714 9303

З 10 по 12 лютого 2021 р. включно, проводиться акредитаційна експертиза ОП Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

В Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова з 10 по 12 лютого 2021 р. включно, згідно з наказом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 25 січня 2021 р. № 97-Е, проводиться акредитаційна експертиза із використанням технічних засобів відеозв’язку освітньої програми «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)» (ID у ЄДЕБО 35001) за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізація 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

У відповідності до програми проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)» відкрита зустріч з експертною групою

відбудеться: 10 лютого 2021 р.    16:20-17:00

Підключитись до конференції через Zoom

Ідентифікатор конференції: 756 4428 3475
Пароль: 2021

Запрошуються усі бажаючі!

Програма проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)»

 Ініціативна група по створенню Ради Молодих Вчених Одеського національного університету інформує:

8 лютого 2021 року з 10:00 до 18:00 відбудеться голосування з приводу обрання кандидатів до складу Ради Молодих Вчених ОНУ імені Мечникова.

Посилання на Google-форму для голосування молоді вчені отримають у понеділок.

Сторінка 1 із 34

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top