Зустріч ректора ОНУ Вячеслава Труби та аташе з питань наукового та університетського співробітництва посольства Франції в Україні Алікс де Гассар відбулася сьогодні, 31 серпня, в Одеському національному університеті імені Мечникова.

«Історія Одеси та Одеського університету нерозривно пов'язана з видатними діячами науки і культури Франції. - зазначив у ході зустрічі ректор Вячеслав Труба. - Сьогодні в ОНУ імені І.І. Мечникова на факультеті романо-германської філології студенти вивчають французьку мову і літературу. Наші вчені підтримують контакти з колегами з Франції в різних напрямках науки, наприклад, в галузі мікробіології, фізики, юриспруденції».

Проректори ОНУ ім. Мечникова Майя Николаєва та Андрій Смітюх провели зустріч з директором Консорціуму українських університетів і Варшавського університету Яном Малицьким. Панi генеральний консул Польщі, Катаржина Солек, що супроводжувала профессора Я. Малицького, представила пана професора проректорам ОНУ: з науково-педагогічної роботи – М. Ніколаєвої та проректору з науково-педагогічної роботи i міжнародного співробітництва А. Смiтюху; а також начальнику відділу міжнародного співробітництва В. Грiневичу.

Про реалізацію проєкту розвитку потенціалу вищої освіти ERASMUS+ (KA2) в ОНУ імені І.І. Мечникова
«Посилення ролі ЗВО у промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 у Грузії та Україні»

erasmus support
HEIn4 0

Університети майбутнього перетворюються на віртуальні навчальні фабрики (Virtual Learning Factories). В ОНУ імені І.І. Мечникова в рамках проєкту Erasmus+ HEIn4 [www.hein4.net] створено спеціалізовану аудиторію «Віртуальна навчальна фабрика Industry 4.0» для навчання в умовах віртуальної та доповненої реальності.

Завдяки плідній багаторічній співпраці факультету міжнародних відносин, політології та соціології з Інститутом Східної Європи Вільного університету Берліну кафедра міжнародних економічних відносин була відібрана Німецькою службою академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, DAAD) для підтримки у рамках програми Leonhard-Euler на 2021-2022 навчальний рік. У рамках даної програми аспірантка Подгорна І. та магістранти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Селезньов В., Царан О. та Шишкіна В. отримуватимуть стипендії від Німецької служби ДААД протягом наступного навчального року та будуть запрошені на 1-місячне стажування для завершення роботи над дослідницькими проектами у Вільному університеті Берліну.

В Одеському національному університеті імені Іллі Мечникова в рамках проекту ERASMUS+ [www.hein4.net] створено спеціалізовану аудиторію «Віртуальна навчальна фабрика Industry 4.0» відповідно до Наказу Ректора №1108-18 від 25.06.2021р. Наявність двох мультимедійних комплексів: лекторію та простору для роботи в малих групах в lounge-зоні, застосування спеціалізованого програмного забезпечення для побудови бізнес-архітектури, використання програм та додатків віртуальної та доповненої реальності дозволяють впроваджувати актуальні в Industry 4.0 методи навчання.

Це - проектно-орієнтоване навчання, мультидисциплінарна команда робота, симуляції, навчальні ігри, метод кейсів, колаборації, гібридні технології у викладанні.

25 червня з 10:00 до 17.00 в приміщенні Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, за адресою Французький бульвар, 24/26, ауд. 202а (новий корпус) буде проходити круглий стіл на тему: "Етичні стандарти та механізми впровадження медіації в Україні: що є необхідним та достатнім?" за підтримки The Matra Programme Королівства Нідерландів.

Студенти Одеського національного університету імені І.І.Мечникова спеціальності «Міжнародні економічні відносини» успішно прослухали модуль про співробітництво України з ЄС, який протягом весняного семестру викладали фахівці Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). А саме, експерти з Німеччини, Польщі, Фінляндії, Угорщини та Румунії розповіли студентам про роль та повноваження EUBAM, функції митних служб у заходах щодо сприяння міжнародної торгівлі, про ефективний контроль кордонів та про сучасні аспекти функціонування Повної та Всеосяжної Зони Вільної Торгівлі України з ЄС.

У рамках модулю студенти відвідали Одеський порт і мали можливість ознайомитись, як функціонує головний хаб міста. В рамка візиту студенти поспілкувались з співробітниками митної та прикордонної служб, що працюють на території Одеського морського порту, познайомились з роботою групи портового контролю митної служби, кінологічного центру, офісу «Єдине вікно»

За результатами успішної участі у курсі студентів нагородив сертифікатами голова Місії EUBAM в Україні Анджей Ритвинський. Це вже 5-й рік поспіль плідної співпраці такого формату кафедри Світового господарства та міжнародної організації EUBAM.

 

title_61520d546b67720668898261632767316
title_61520d546b76c9383382921632767316
title_61520d546b85c7863665401632767316
title_61520d546b94a5631230761632767316
title_61520d546ba3710104113851632767316
title_61520d546bb2312222787141632767316
title_61520d546bc1015656523241632767316

Кожен рік 24 травня відбувається вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що були просвятителями та проповідниками християнства. У цей день відзначається день слов’янської писемності і культури.

З 843 Кирило (на ім’я візантійця Костянтина, який прийняв чернецтво та став Кирилом) вчився у Константинополі при дворі візантійського імператора Михайла III. Був патріаршим бібліотекарем, викладав філософію в Константинопольській вищій школі.

Мефодій (мирське ім'я — Михаїл) рано вступив на військову службу. Протягом десяти років керував заселеною слов'янами областю Македонії. Був викладачем у Константинопольській вищій школі. Постригшись у ченці, став ігуменом монастиря Поліхрон на березі Мармурового моря.

ID15102 2

Слов'янську писемність створили близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву "кирилиця". Допомагав йому в створенні абетки Мефодій, брат Кирила.

ID15102 3

Як і кожен рік 24 травня відбулися урочисті святкування дня слов'янської писемності і культури в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова на Французькому бульварі, 24/26. На урочистому заході були присутні: Народні депутати України А.І. КІССЕ, М.Л. СКОРІК, Заступник Голови ОДА С.С. ФАБРИКАНТ, Заступник Голови Одеської Обласної Ради В.М. ШКАРОВСЬКИЙ, Генеральний Консул Болгарії в Одесі С. ІВАНОВ, Ректор ОНУ імені Мечникова профессор В.І. ТРУБА, Проректор ОНУ А.В. СМІТЮХ, Начальник відділу міжн. співр. ОНУ В.С.ГРІНЕВИЧ, представники болгарської діаспори в Одесі на чолі з Д.Ф.ТЕРЗІ, Директором Дома болгарської культури, студенти ОНУ, гості. 

ID15102 4ID15102 5

Ректор ОНУ ім. Мечникова Вячеслав Труба зустрівся з директором Італійського інституту культури Едуардо Крізафуллі. В ході зустрічі було окреслено напрямки подальшої співпраці, адже історії взаємодій між ОНУ Мечникова і італійськими установами вищої освіти більш нiж 30 років. Сьогодні Одеський університет підтримує двосторонні контакти з 12 внз Італії. В ОНУ Мечникова у 2007 роцi відкрито італійський культурний Центр ім. Джузеппе Гарібальді (директор - проф. Олена Сминтина); на факультеті РГФ вивчають італійську мову, серед викладачів - професор з Італії Олександра Борджіа; з античною спадщиною італійської культури знайомляться студенти факультету історії та філософії; студенти економіко- правового факультету вивчають курс приватного римського права; а викладання латини продовжує залишатися одним з маркерів класичної університетської освіти.

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

З`ЯВИЛАСЯ НАГОДА ПРОЙТИ СТАЖУВАННЯ У СЛОВАЧЧИНІ У 2021/2022 АКАДЕМІЧНОМУ РОЦІ!

У межах Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів, дослідників і митців (NSP) словацькою стороною відкрито прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році.

Прийом заявок триває до 17:00 год. 30 квітня 2021 року.

Заявки подаються в онлайн-режимі за вебадресами: https://www.stipendia.sk або https://www.scholarships.sk, де також можна дізнатися докладнішу інформацію щодо умов участі у стипендіальній програмі.

09 ківітня 2021 року відбулася зустріч ректора Одеського національного університету імені Мечникова професора ТРУБИ В’ячеслава Івановича з Генеральним Консулом Республіки Польща пані Катажиною СОЛЕК. У зустрічі також взяли участь у зустрічі проректор СМІТЮХ А. В. та начальник відділу міжнажнародного співробітництва ГРІНЕВИЧ В. С. Основною метою зустрічі було узгодження про продовження розвитку відносин Одеського національного університету імені Мечникова з польськими університетами і установами культури і науки.

26 лютого 2021 року відбулася зустріч новопризначеного ректора Одеського національного університету імені І.І. Мечникова професора В.І. ТРУБИ з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі паном С.Н. ІВАНОВИМ та Першим серкретарем Славяном СИМЕОНОВИМ. Урочистості цьому заходу додав той факт, що ця зустріч стала першим офіційним прийомом проф. В.І. ТРУБИ у якості ректора ОНУ.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання взаємного інтересу, головним з яких є розвиток болгарської філології в ОНУ імені І.І. Мечникова. Пан Генеральний консул Болгарії особливо підкреслив значення нашого університету у вивченні болгарскої мови, яка, в свою чергу, є головною складовою народної самобутності болгар регіону.

Ласкаво просимо на Весняну школу «Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід» в контексті проекту Жан Моне «Європейський досвід передачі технологій для українських університетів EXTECH»

Важливі примітки:

  1. Тренінги відбуватимуться англійською та українською мовами.
  2. Будь ласка, зареєструйтесь у весняній школі "Трансфер технологій та інновацій Європейський та український досвід »за посиланням":  
  3. Кінцевий термін реєстрації: 2 березня 2021 р.
  4. Учасники Весняної школи будуть нагороджені сертифікатами, виданими Львовом

Кількість учасників школи обмежена.

Програма проанонсована Радою молодих вчених МОН України.

Має честь бути запрошеною в якості спікеру Нєнно Ірина, д.е.н., професор кафедри менеджменту та інновацій, Керівник Центру «Інноваційний офіс» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Програма додається: Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід

21 жовтня 2020 року новопризначений Генеральний консул Грецької Республіки в м. Одеса пан Дімітріос ДОХТСІС здійснив візит до факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ імені І.І. Мечникова. Пана Д. ДОХТСІСА зустрічали декан факультету МВПС доцент В.В. ГЛЄБОВ, викладачі новогрецької мови доцент О.В. СНІГОВСЬКА та старший викладач А.В. МАЛАХІТІ, мовні асистенти Т. КУКУВІНОС та М, КОСТОПУЛУ, а також їх студенти.

20 жовтня 2020 року відбувся офіційний візит новопризначеного Генерального консула Республіки Болгарія у м. Одесі пана Светослава Ніколова ІВАНОВА до Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Поважного гостя зустрів у своєму офісі ректор університету професор І.М. КОВАЛЬ.

Дружня, добросусідська атмосфера, що існує у відносинах двох наших народів – українського та болгарського – не обходить стороною й академічні стосунки. Так, під час змістовної бесіди сторони проявили щирий інтерес до особливостей університетського життя в обох країнах, привернувши особливу увагу до спільних викликів, що стоять сьогодні перед закладами вищої освіти України та Болгарії.

Ректор професор І.М. КОВАЛЬ ознайомив гостей із історією та структурою університету, а також із задоволенням обговорив разом із паном Генеральним консулом С.Н. ІВАНОВИМ особливості вступних кампаній в Україні та Болгарії.

25 вересня 2020 року ОНУ імені І.І. Мечникова відвідав Посол Італійської Республіки пан Давіде ЛА ЧЕЧІЛІА. З боку університету пана Посла Італії зустрічали Ректор ОНУ професор І.М. КОВАЛЬ та начальник Відділу міжнародного співробітництва В.С. ГРІНЕВИЧ. Прийом відбувся у приміщенні освітньо-культурного центру Наукової бібліотеки ОНУ.

Пан Посол Італійської Республіки виявив великий інтерес до історії міста Одеси. Під час зустрічі Ректор ОНУ І.М. КОВАЛЬ та пан Д. ЛА ЧЕЧІЛІА обговорили історію міста Одеси, наявну бібліографію з цієї теми.

24 вересня 2020 року відбувся візит новопризначеного Генерального консула Грецької Республіки пана Дімітріоса Х. ДОХТСІСА до Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. З боку університету пана Генерального консула Греції зустрічали Ректор ОНУ професор І.М. КОВАЛЬ, проректор з міжнародного співробітництва С.Ф. СКОРОХОД, начальник Відділу міжнародного співробітництва В.С. ГРІНЕВИЧ.

9-16 серпня 2020 року в ОНУ імені І.І. Мечникова пройшла XX Гамовська міжнародна астрономічна конференція-школа: «Астрономія і не тільки: астрофізика, космологія і гравітація, фізика високих енергій, фізика астрономічних частинок, радіоастрономія і астробіологія». Біологічна сесія «Значення ідей Г. Гамова для біології 21 століття» відбулася у Zoom. Програму сесії  можна переглянути тут.

24 травня 2020 року традиційно був відзначений на території Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (Французький бульвар, 24/26) День Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, православних ченців, які створили слов’янську абетку та відіграли визначну роль у розвитку та становленні слов’янської писемності.

28 січня 2020 року Одеський національний університет імені І.І. Мечникова відвідала делегація Галацького університету «Нижній Дунай» на чолі з ректором, професором Юліаном Габріелем БІРСАНОМ для участі в урочистому відзначенні тривалого міжуніверситетського співробітництва. На зустрічі також був присутній Генеральний Консул Румунії в Одесі пан Еміл РАПЧА.

20 січня 2020 року Одеський національний університет імені І.І. Мечникова відвідала делегація Стамбульського університету на чолі з ректором, професором Махмутом АК з метою обговорення перспектив подальшого міжуніверситетського співробітництва. На зустрічі з турецького боку були присутні: співробітник Стамбульського університету, відповідальний за проведення конференції Мелін ЮНВЕР, І.М. КАЗМАЛИ (Молдова, м.Комрат), а також викладач Стамбульського університету Олександр СЕРЕДА (Україна). На зустрічі також був присутній Генеральний Консул Туреччини в Одесі пан Садін АЙЙЛДИЗ.

Студенти 4 курсу Одеського національного університету імені І.І.Мечникова спеціальності «Міжнародні економічні відносини» успішно прослухали модуль про співробітництво України з ЄС, який викладали фахівці Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) (http://eubam.org/). А саме, експерти з Румуніі, Естонії та Германії розповіли студентам про роль та повноваження EUBAM, роль митних служб у заходах щодо сприяння торгівлі, а також про ефективний контроль кордонів. У рамках модулю студенти також відвідали новий пункт перетину кордону «Паланка», який було введено в експлуатацію за підтримки EUBAM, керування яким здійснюється спільно прикордонними та митними службами Республіки Молдова та України.

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова прийняв участь у Форумі "Співробітництво з китайськими університетами провінції Цзянси" (КНР). Під час роботи Форуму був підписаний Меморандум про співробітництво між ОНУ імені І.І. Мечникова та Університетом науки і техніки провінції Цзянси.  

6 грудня EUBAM завершила успішну співпрацю в 2019 році з Одеським національним університетом імені І.І.Мечникова. Під час офіційної церемонії Глава Місії привітав всіх студентів, які пройшли модуль EUBAM в рамках навчального курсу університету «Співпраця ЄС - Україна».

В Одеському національному університету імені І.І. Мечникова була проведена виставка присвячена 70-річчю створення Китайської Народної Республіки.

Сторінка 1 із 4

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top