Міністерство освіти і науки України повідомляє про проведення 3 грудня 2021 р. з 12.00 – 18.30 (за київським часом) інформаційного заходу «Horizon Europe Launch Day in Ukraine» з метою висвітлення та обговорення участі України у наступній Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (далі – Програма «Горизонт Європа»), а також інформування щодо успішного досвіду українських проектів у попередній Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

30 листопада 2021 року, о 14.00 Національні контактні пункти програми «Горизонт 2020» проведуть вебінар "Оновлені умови участі в Рамковій Програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій "Horizon Europe», присвячений можливостям, які відкриває перед українськими науковцями нова Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021-2027).

19 листопада о 14-30 год. Відбудеться конференція трудового колективу ону імені і.І.Мечникова

«16» листопада 2021 року о 14:00 годині
у Великій фізичній аудиторії (вул. Пастера 27)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. Філологічний факультет: сучасний стан та перспективи розвитку.
  • Доповідає в.о.декана факультету Кондратенко Н.В.
 2. Обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників. (Додаток 1).
  • Присвоєння вчених звань. (Додаток 2).
 3. Різне.
pontos ID15178project euro union ID15178black sea ID15178

Тренінг було організовано українською групою проекту PONTOS – співробітниками Регіонального Центру інтегрованого моніторингу і екологічних досліджень (РЦІМ) Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (ОНУ) – та проведено в дистанційному форматі 27 і 28 жовтня 2021 р. Аудиторія тренінгу включала представників регіональних та місцевих адміністрацій, НУО, органів управління водними ресурсами і охоронюваними територіями, однак найбільший інтерес тема тренінгу викликала у молодого покоління – молодих викладачів, науковців, дослідників, аспірантів, студентів магістрів і, звичайно, у практиків, які працюють в українському пілотному районі. Загалом 50 осіб прийняли участь в роботі цього заходу.

У вступному слові Володимир Медінець, к.ф.-м.н., директор РЦЕМ ОНУ, зазначив, що дані Дистанційного Зондування Землі (ДЗЗ) – це, безперечно, великий прорив і величезна можливість, яка дозволяє нам досліджувати динаміку змін багатьох параметрів від локального до глобального рівнів, але точність даних ДЗЗ потребує ретельної валідації за допомогою даних польових досліджень.

На початку тренінгу д-р Сергій Медінець, керівник української групи PONTOS, коротко нагадав учасникам про цілі проекту, очікувані результати і діяльність, заплановану в українському пілотному регіоні.

Першу сесію було присвячено технологіям ДЗЗ та продуктам програми Copernicus. Презентацію про сучасні технології ДЗЗ, їх використання для моніторингу та оцінки стану навколишнього середовища, послуги і сервіси програми Copernicus, зробив Євген Газєтов, науковий співробітник РЦІЕМ ОНУ. Його друга презентація була присвячена порталам даних «Copernicus Open Access Hub» та «Sentinel Hub». В наступній презентації, зробленій Тетяною Павлік, науковим співробітником РЦІЕМ ОНУ, йшлось про використання DSAS - системи цифрового аналізу для розрахунку статистичних показників змін берегової лінії. Після цього Євген розповів про використання прикладної платформи «Sentinel Application Platform» (SNAP) та наборів інструментів – «Sentinel Toolboxes».

Протягом практичного заняття, присвяченого роботі зі SNAP і DSAS, Євген навчав учасників тренінгу розраховувати концентрації хлорофілу та індекси NDVI з використанням SNAP, а Тетяна показала як будувати берегові лінії в QGIS та розраховувати статистичні показники їх змін з використанням DSAS.

На завершення тренінгу учасники дізналися як встановлювати і використовувати мобільний додаток EarthTrack, розроблений для підтримки збору даних щодо земного покриву для системи даних спостережень Землі для моніторингу екосистем (EODESM).

Тренінг показав великі можливості щоденного використання даних ДЗЗ майже для кожного, від студента до працівників органів влади, що є джерелом об’єктивної інформації для моніторингу довкілля та може значно підвищать обізнаність зацікавлених сторін щодо його стану, зокрема в країнах Чорноморського басейну, в більшості з яких слабо розвинена або недостатньо розгалужена система польового моніторингу навколишнього середовища.

На жаль, практичну роботу в польових умовах, заплановану на третій день тренінгу, довелось відтермінувати через сучасну місцеву ситуацію з епідемією COVID-19 в Одеській області. Практичний польовий тренінг буде включений до наступного тренінгу, який відбудеться в травні - червні 2022 р.

«26» жовтня 2021 року о 14:00 годині
у Великій фізичній аудиторії (вул. Пастера 27)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. Про виконання тематичного плану наукових досліджень у підрозділах університету в 2021 році.
  • Доповідає начальник НДЧ Копійка О.К.
 2. Інформація про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників.
  • Доповідає начальник Навчального відділу Ніцук Ю.А.
 3. Звіти докторантів.
 4. Різне.

29 вересня 2021 року, напередодні Дня працівників освіти відбулася довгоочікувана церемонія нагородження лауреатів щорічного конкурсу “Молодий вчений року”. Захід проходив у конференц-залі Національного музею історії України Другої світової війни в Києві. Мета заходу спрямована на визнання високих досягнень молодих учених у різних галузях знань. Серед лауреатів Конкурсу “Молодий вчений року” до нагородження були представлені двоє молодих вчених нашого університету.

21-22 жовтня 2021 р. за сприяння МОН України, Інституту комп'ютерних систем і технологій "Індустрія 4.0" ім. П.Н. Платонова в Одеському національному технологічному університеті відбудеться XIV Міжнародна науково-практична конференція "Інформаційні технології та автоматизація - 2021".

На конференції, що буде проведена дистанційно за допомогою програми ZOOM, будуть заслухані повідомлення про сучасний стан науки в IT-галузі та тенденції розвитку автоматизації технологічних процесів, електротехніки та робототехніки.
Тези доповідей приймаються до 13.10.2021. За результатами роботи конференції буде видано електронний збірник тез доповідей, місце розміщення - депозитарій ОНАХТ.

Тези доповідей приймаються до 13.10.2021. За результатами роботи конференції буде видано електронний збірник тез доповідей, місце розміщення - депозитарій ОНАХТ.

Більш детально - на сайті www.onaft.edu.ua

Запрошення на конференцію і бланк заявки додаються

Роботи приймаються з 4 жовтня до 4 листопада 2021 року (включно).

Для участі в конкурсі необхідно:

Детальна інформація щодо умов проведення конкурсу на сайті: ptcu.gp.gov.ua

(Лист додається)

До уваги усіх зацікавлених!

Протягом 11-13 жовтня 2021 року відбуватиметься у дистанційному режимі акредитація підготовки магістрів за освітньою програмою «Соціальна робота».

Експертна група НАЗЯВО запрошує усіх бажаючих (крім гаранта та працівників адміністрації університету) на відкриту зустріч, яка відбудеться 12 жовтня 2021 року о 14:50:

Підключитись до конференції Zoom:

Ідентифікатор конференції: 841 2071 2517

Код доступу: 2020

Дякуємо молодим вченим ОНУ імені І.І. Мечникова за участь в Конкурсі “Молодий вчений року” та вітаємо переможців в номінаціях: “Психологія” і “Програма VR-технології в науці” ГУДІМОВУ Алісар Халєдівну і НЄННО Ірину Михайлівну!

23 вересня 2021 року відбулось засідання конкурсної комісії Ради Молодих Вчених при МОН України з підведення підсумків Конкурсу “Молодий вчений року”. Університет у 23 номінаціях представляли 16 молодих вчених, наших колег:

 • АЛЕКСЕЄВСЬКА Галина Сергіївна, в номінаціях: 62. “Економіка”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • БУЧКО Ольга Віталіївна, в номінаціях: 33. “Хімія”, 88. “Аспірант року в галузі хімічних і біологічних наук”
 • ДЕМ’ЯНЧУК Марина Афанасіївна, в номінаціях: 15. “Науковий ментор”, 62. “Економіка”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • ЄЛЕСІНА Марина Олександрівна, в номінації: 65. “Психологія”
 • ЖУРАВЛЬОВА Зінаїда Юріївна, в номінації: 37. “Математика та статистика”
 • КРІСТЄВА Елла Анатоліївна, в номінації 91: “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • МАСЛІЙ Наталя Дмитрівна, в номінаціях: 62. “Економіка”, 90. “Винахідник року в галузі суспільних і гуманітарних наук”, 29. “Науковий стартап”
 • ОРЛОВСЬКИЙ Богдан Михайлович, в номінації: 67 “Право”
 • ПОЖАРИЦЬКА Олена Олександрівна, в номінаціях: 5. “Науковий гурток”, 10. “Науковий проект”, 15. “Науковий ментор”, 17. “Науковець з наукометричною базою”, 18. “Наукова та науково-популярна книга (від 1 до 3-х співавторів)”, 71. “ Філологічні науки”, 91. “Автор найкращої серії наукових робіт в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • СНІГУР Денис Васильович, в номінації 33. “Хімія”
 • ТЕРЕЩЕНКО Алла Володимирівна, в номінаціях: 17. “Науковець з наукометричною базою”, 32. “Фізика та астрономія”, 44. “Хімічні технології та біоінженерія”, 52. “Матеріалознавство”, 82 “Винахідник року в галузі фізико-технічних та математичних наук”, 86. “Винахідник року в галузі хімічних і біологічних наук”
 • ТРОЯНСЬКИЙ Володимир Володимирович, в номінації: 32. “Фізика та астрономія”
 • НІКІЧУК Вікторія Сергіївна, в номінації : 11. “Наукова-конференція”
 • ЩЕРБАК Олена Володимирівна, в номінації: 15. “Науковий ментор”
 • ГУДІМОВА Алісар Халєдівна, в номінаціях: 65. “Психологія”, 92. “Аспірант року в галузі суспільних і гуманітарних наук”
 • НЄННО Ірина Михайлівна, в номінації: 23. “Програма VR-технології в науці”

Дякуємо всім, хто взяв участь у Конкурсі “Молодий вчений року” та вітаємо переможців в номінаціях: “Психологія” і “Програма VR-технології в науці” ГУДІМОВУ Алісар Халєдівну і НЄННО Ірину Михайлівну!

«30» вересня 2021 року о 14:00 годині
у Великій фізичній аудиторії (вул. Пастера 27)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. 150 років НДІ «Астрономічна обсерваторія» ОНУ імені І.І.Мечникова: сучасний стан та перспективи розвитку.
  • Доповідає директор Андрієвський С.М.
 2. Присвоєння вчених звань.
 3. Звіти докторантів (Петриківска О.С., Фокіна С.О.)
 4. Про результати наукової роботи молодих вчених-стипендіатів Кабінету Міністрів України.Звітують:
  • Маслий Н.Д.,
  • Снігур Д.В.,
  • Родіонова Т.А.
 5. Різне.

Звертаємо увагу про необхідність дотримуватися правил особистої безпеки та обов'язково використовувати медичну маску під час проведення засідання.

Вчений секретар Курандо С.В.

За ініціативи МОН України 21 вересня 2021 р. відбувся інформаційно-комунікаційний захід, присвячений інформуванню представників наукових та освітянських установ щодо запуску конкурсного відбору проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу.

Метою Конкурсу є підтримка наукових, науково-технічних робіт та проєктів для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі "Горизонт 2020" та стимулювання участі в наступній Рамковій програмі ЄС Горизонт Європа.

У заході взяли участь майже 500 представників наукових та освітянських установ [mon.gov.ua].

Від Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяли участь науковці Біотехнологічного науково-навчального центру, НДІ фізики, відділу з питань інтелектуальної власності та відділу проєктів, програм та розвитку НДЧ та науковці від усіх факультетів.

Спікери: КРУКЕВИЧ Оксана Миколаївна (Державний експерт в МОН з питань розвитку інновацій в структурному підрозділі МОН) та ГАЙДАР Вікторія Олександрівна (Державний експерт в МОН з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору) ознайомили учасників заходу з особливостями конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та інфраструктурних проєктів, з особливостями формування конкурсних пропозицій у межах відкритих конкурсів рамкової програми «Горизонт Європа». Детальніше з умовами проведення конкурсу та оформлення пакету документів можна ознайомитись за посиланнями:

mon.gov.ua

zakon.rada.gov.ua

Бажаємо успіхів!

За підтримки МОН України протягом вересня-грудня 2021р. представники компаній Clarivate, Elsevier, видавництва Bentham проведуть для співробітників закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ вебінари з питань використання електронних ресурсів наукової інформації.

 • 11-14 жовтня : вебінари Clarivate з питань використання бази даних Web of Science Core Collection та аналітичного інструменту InCites;
 • 30 вересня – 14 грудня : вебінари компанії Elsevier з питань використання бази даних ScienceDirect, Scopus, аналітичного інструменту SciVal та інших електронних інструментів;
 • 22-24 вересня : вебінари видавництва Bentham Science з питань використання ресурсів видавництва (електронних книг та журналів), до яких ЗВО та наукові установи України отримали безкоштовний доступ до кінця 2021 року.

Програма вебінарів додається. Завантажити

До уваги усіх зацікавлених!

Протягом 27-29 вересня 2021 року відбуватиметься у дистанційному режимі акредитація підготовки магістрів за освітньою програмою «Переклад…».

Експертна група НАЗЯВО запрошує усіх бажаючих (крім гаранта та працівників адміністрації університету) на відкриту зустріч, яка відбудеться 28 вересня 2021 року о 14.00:

Підключитись до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 795 0053 6249

Код доступу: 2021

22 вересня 2021 року о 13.00

на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08

в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова

у дистанційному форматі на платформі ZOOM

відбудеться захист кандидатської дисертації

Лісунець Людмили Ігорівни

«Є.К. Воронцова: благодійна та культурно-просвітницька діяльність»

спеціальність 07.00.02 всесвітня історія

Науковий керівник:

Грєбцова Ірена Світозарівна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Офіційні опоненти:

Циганенко Лілія Федорівна, доктор історичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри історії та методики її навчання Ізмаїльського державного гуманітарного університету (м. Ізмаїл);

Ліхачова Ольга Євгенівна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та методології науки Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (м. Одеса).

Запрошуються всі бажаючі

Доступ до засідання:

Тема: Засідання спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 / захист Лісунець Л.І.

Час: 22 вересня 2021 р. о 13:00

Підключитися до конференції Zoom

https://us02web.zoom.us/j/87980455341?pwd=Y0U0STlaMFd3WEREWmJXcmtlZDY3dz09

Ідентифікатор конференції: 879 8045 5341

Код доступу: 7Q4bjm

 Документи у відкритому доступі знаходяться за посиланням:

http://history-rada.onu.edu.ua/vidkrytyj-dostup/kandydatski-dysertatsiyi/

«14» вересня 2021 року о 14:00 годині
у залі засідань Вченої ради (вул.Дворянська, 2)
відбудеться засідання Вченої ради

Порядок денний:

 1. Вступна кампанія ОНУ: підсумки та завдання щодо організації прийому у 2022 року
  • Доповідає проректор Ніколаєва М.І.
 2. Присвоєння вчених звань. Додаток 1.
 3. Про зарахування до докторантури.
  • Доповідає зав. відділом аспірантури та докторантури Ружицька О.М.
 4. Різне.

З 25 по 29 серпня 2021 року проходила Літня школа молодого науковця 2.0 Ради молодих учених при МОН України. Головна мета Літньої школи молодого науковця , полягала у формуванні унікального освітньо-наукового простору, що сприятиме наданню консультативної допомоги молодим вченим, підвищенню якості наукових досліджень, професійному зростанню та ефективній підготовці конкурентоспроможного вченого в сучасних умовах України. У новому сезоні школи було представлено багато корисної прикладної інформації та матеріалів для молодих науковців, можливостей для знайомств із лекторами різних закладів вищої освіти!

Щороку на конкурс Sikorsky Challenge, що проводить Національний технічний університет "КПІ ім. Сікорського" у Києві, надходить близько 200 інноваційних стартап-проєктів. Цьогоріч Х ювілейний фестиваль, який відбувся з 12 по 14 серпня, відзначився рекордною кількістю заявок - 320 охочих узяти участь. Mіжнародна експертна рада відібрала до фіналу 130 стартап-проєктів і науково-технічних розробок. До числа фіналістів конкурсу за напрямком “зелена енергетика, екологія“ пройшли науковці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова: старший науковий співробітник НДІ фізики Ахмеров Олександр Юрійович та молодий вчений Черниш Богдан Борисович, які представили інноваційний стартап-проєкт «Online system for environmental air pollution monitoring

Міжнародний форум «Ефективна промисловість для обороноздатності» в Одесі, - коментар голови міжнародного відділу РМВ ОНУ Максима Скрипника.

Молоді вчені університету прийняли участь у Міжнародному форумі «Ефективна промисловість для обороноздатності» від Львівського безпекового форуму та державного концерну «Укроборонпром», який проходив 16-го та 17-го липня в Одесі.

Своїми враженнями поділився голова міжнародного відділу Ради молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова, аспірант кафедри міжнародних відносин ФМВПС Максим Скрипник:

«Перш за все необхідно зазначити високий рівень організації форуму, а саме інформаційну якість дискусій і досвідченість спікерів, бездоганність роботи волонтерів, які своєчасно надавали технічне забезпечення із будь-яких питань. За все це хотілось би подякувати організаторам: Львівському безпековому форуму та державному концерну «Укроборонпром».

Вже більш ніж 7 років для багатьох із нас Україна та війна - це майже тотожні поняття, тому навіть не треба зазначати наскільки актуальним і корисним є даний захід. Учасники мали змогу поставити питання та дізнатися про перспективи розвитку таких флагманських воєнно-промислових підприємств як: ДП «АНТОНОВ», ДК «Укроборонпром», ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», КП НВК «Іскра», ТзОВ «Радіонікс», «Атлон Авіа» та інші.

На засіданні Вченої ради університету 31 травня 2021 року було затверджено «Положення про Раду молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова».

Підтримка й заохочення талановитої молоді до участі в наукових, міжнародних проєктах, створення умов для розкриття наукового і творчого потенціалу, сприяння підготовці кадрів для науково-дослідної, науково-педагогічної діяльності, захисту і реалізації професійних, інтелектуальних і соціально-побутових інтересів та прав наукової молоді – спільна мета діяльності Вченої ради та Ради молодих вчених нашого університету.

pontos ID15178project euro union ID15178black sea ID15178

Регіональний центр інтегрованого моніторингу (РЦІМ) Одеського Національного Університету (ОНУ) провів онлайн-нараду за міжнародним проектом ПОНТОС («Мозковий штурм»)

6 липня 2021 року в рамках міжнародного проекту «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус – PONTOS», фінансованого Спільною операційною програмою (СОП) транскордонного співробітництва (ТСК) «Басейн Чорного моря 2014-2020», наукова група ОНУ (партнера проекту) провела нараду потенційних стейкхолдерів («Мозковий штурм») для обговорення того, як дані дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) можуть допомогти у прийнятті рішень на місцях. Запрошені представляли широкий спектр організацій та установ, що беруть участь у досліджені, охороні та менеджменті на території, яка охоплює український пілотний район проекту – «берегову лінію з пляжами і рекреаційними ділянками від м. Одеси до дельти Дунаю, район дельти Дністра і прилеглий лиман». Серед запрошених були представники національних, регіональних та місцевих органів влади, відомств, малих і середніх підприємств, організацій з підтримки бізнесу, ГО, освітніх та науково-дослідних установ та міжнародних організацій. Всього для участі в нараді зареєструвалися більше 60 осіб, взяли участь 48.

Національна академія наук України оголошує конкурси на здобуття Премій імені видатних учених НАН України, а також Премій для студентів закладів вищої освіти і молодих учених, що присуджуються Національною академією наук України у 2021 році:

На здобуття Премій імені видатних учених НАН України

На здобуття Премій для студентів закладів вищої освіти і молодих учених

Премії присуджуються Президією НАН України окремим авторам або колективу авторів за кращі наукові роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук, а також за серії наукових робіт з єдиної тематики, за відкриття та винаходи.

В конкурсі можуть брати участь наукові співробітники, викладачі, стажери-дослідники, аспіранти науково-дослідних установ, закладів вищої освіти віком до 35 років включно, студенти, а також аспіранти та студенти зарубіжних країн, які навчаються в наукових установах та закладах вищої освіти України.

До 25-ї річниці Конституції України МОН України та Рада молодих учених оголошують конкурс серед студентів та молодих науковців на найкращу наукову роботу за напрямами досліджень щодо розвитку конституційно-правового регулювання.

До участі у конкурсі запрошуються студенти та молоді вчені закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої освіти, наукових установ.

Конкурс проходитиме з 1 липня до 31 серпня 2021 року: з 1 до 31 липня учасники конкурсу готують наукові роботи під керівництвом наукового керівника; до 5 серпня заклади та установи подають на розгляд до МОН наукові роботи, які рекомендовано для подальшого розгляду Конкурсною комісією; до 31 серпня відбудеться оголошення результатів.

До участі в Конкурсі допускаються наукові роботи щодо розвитку конституційно-правового регулювання в Україні, які раніше не були опубліковані. Наукова робота повинна бути актуальною, містити обґрунтовані висновки по суті досліджуваної проблеми та відповідати одній з трьох запропонованих номінацій: теоретико-методологічні основи конституціоналізму; конституційно-правове регулювання правовідносин в Україні; історичні дослідження конституціоналізму.

Детальніше

Сторінка 1 із 7

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top