Збори трудового колективу факультету математики, фізики та інформаційних технологій

відбудуться 17 січня 2022 року в 11.00 год.

у Великій фізичній аудиторії (корпус на Пастера 27)

Щиро вітаю із визначною подією — Днем Незалежності України!
Нехай свято 30–рiччя Незалежностi держави додасть наснаги, успіхів і творчих здобутків! Бажаю, щоб у святах i буднях  з нами були гордість за нашу країну, прагнення до єдності та порозуміння. Щастя і благополуччя нашій країні і  нам, її громадянам!

Ректор ОНУ iмені І.І. Мечникова Вячеслав Труба
30 Rokiv NEZ
 

9 липня 2021 року видано Розпорядження №20 по університету щодо дотримання всіма співробітниками Рішень РНБО України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до фізичних та юридичних осіб, діяльність яких шкодить національним інтересам України. Звертаємо Вашу увагу на необхідність неухильного виконання Розпорядження при провадженні всіх видів діяльності університету.

Розпорядження щодо виконання рішень РНБО України

ВІТАЄМО!

Ректору університету Трубі Вячеславу Івановичу присуджено науковий ступень доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право»

ВЧЕНІ ЗВАННЯ ПРИСВОЄНО:

На ЕПФ ОНУ відбулись збори трудового колективу , на яких було одностайно підтримано пропозицію ректора Університету професора Вячеслава Івановича Труби призначити деканом факультету професора кафедри цивільно-правових дисциплін Людмилу Михайлівну Токарчук та обрано склад Вченої ради факультету.

Вiтаємо!

Вчена рада нового складу провела перше засідання 29 червня в Конференц-залі ОНУ Мечникова, на Дворянській, 2.

67 членів Вченої ради є обраними представниками від усіх навчально - наукових підрозділів ОНУ ім. Мечникова і від органів студентського самоврядування. До складу нової Вченої ради увійшли два ректора ОНУ минулих каденцій: доктор фізико-математичних наук професор Валентин Андрійович Сминтина (1995 - 2010 рр ректорства), доктор політичних наук професор Ігор Миколайович Коваль (2010 - 2020 рр ректорства). Згідно з пропозицією вченого секретаря Вченої ради, Світлани Курандо, відбулося таємне голосування за кандидатуру голови Вченої ради.

8 червня 2021 року представники ТОВ «Мега Сіті ХХI» здійснили чергову спробу незаконного захоплення території університету.

18 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ О 14-00 ГОД.

в Актовій залі (Французький бульвар 24/26) відбудеться Конференція трудового колективу
Одеського національного університету імені І.І.Мечникова

Порядок денний

 1. 100 днів на посаді: перші кроки ректорства.
  • Доповідає Труба В.І.
 2. Обрання виборних представників від структурних підрозділів до складу Вченої ради університету.
  • Доповідає ректор Труба В.І.
 3. Затвердження Колективного договору ОНУ на 2021-2024 роки.
  • Доповідає Голова профкому співробітників Пєнов В.В.
 4. Про внесення змін до Статуту. 

Реєстрація делегатів Конференції починається з 13-00.

Шановний Володимире Олексiйовичу!

Щиро, вiд усiх наших сердець, вiтаємо Вас iз ювiлеєм! Вдячні, що багато рокiв маємо змогу працювати поруч з Вами – високопрофесiйною, виваженою, порядною людиною. Ваш талант керiвника, послiдовнiсть, iнтуїция, мудрiсть науковця зробили можливими багато славетних досягнень та винахiдiв у Одеському нацiональному унiверситетi імені І.І. Мечникова.

Виплекана Вами плеяда дослiдникiв продовжує розбудову української науки.

Нехай на Вашому життєвому шляху зустрiнеться багато цiкавих наукових тем та відкриттiв!

Здоров'я, добробуту, щастя!

З найщирiшими побажаннями,

Ваш ОНУ iменi I. I. Мечникова

Зустріч ректора ОНУ імені І.І. Мечникова Вячеслава Труби та заступника Міністра культури та інформаційної політики України Тараса Шевченка відбулася сьогодні в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова. Як зазначив на зустрічі заступник Міністра Т. С. Шевченко, у Міністерстві він відповідає за блок інформаційної політики, а одним iз напрямків спеціалізації є медійне право. «Тематика медіаграмотності, питання журналістики та журналістської освіти, медійних законів - важливі питання сучасного інформаційного простору», - зазначив у ході зустрічі заступник Міністра.

«Університет Мечникова - перший університет в Одесі, де був відкритий факультет журналістики. На ці спеціальності в ОНУ стабільно високий попит», - сказав ректор В. І. Труба.

Проректор ОНУ Майя Нiколаєва наголосила на міждисциплінарнiй взаємодії таких спеціальностей університету, як журналістика і політологія.

А декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ Мечникова Олена Іванова звернула увагу на необхідність просування культури, як основного чинника її розвитку в сучасних умовах.

У зустрічі також взяли участь:

 • Валентина Диновська (експертна група Директорату інформаційної політики та інформаційної безпеки)
 • Ярослава Рєзнікова - заступник директора департаменту культури, національностей та релігій ОДА
title_61ef09e271af813532346451643055586
title_61ef09e271bee20231702841643055586
title_61ef09e271cfd17798445141643055586

Дорогі друзі, колеги!

Труба Вячеслав Іванович - Ректор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова

Вітаю вас з Днем заснування Одеського національного університету імені Іллі Ілліча Мечникова!

Університету виповнюється 156 років. Впродовж усієї своєї історії він втілює інновації в країні і світі, надає своїм випускникам дослідницькі навички, фундаментальні знання. Нехай кожен день нашого нового року приносить студентам, викладачам, співробітникам, усій великій сім'ї мечниковців нові радісні відкриття і звершення.

Здоров'я, добробуту і процвітання! Vivat Academia! З Днем народження, ОНУ!

Ректор ОНУ Вячеслав Труба

Шановні колеги!

9 травня ми вшановуємо Подвиг заради мирного життя на Землі.

Одеський університет імені І.І Мечникова зробив свiй внесок в iсторію захисту Батьківщини. Пам'ятаємо співробітників університету — учасників бойових дій, пам'ятаємо нагороджених посмертно.
Ті, хто повернувся з фронту або евакуації, зв'язали долю з університетом. Саме в 1945 році Університету надано ім'я Нобелівського лауреата Іллі Мечникова. Це стало для студентів і викладачів символом переходу від військових випробувань до мирної праці. Як кожна сім'я, університетська родина пам'ятає подвиг своїх ветеранів.

Історія не знає умовного способу.

Сьогоднішній плюралізм думок, можливість вільно говорити i мислити — завдяки тому, що тоді, у 1945 році, була поставлена одна велика крапка.

Вітаю iз знаменним Святом — Днем Перемоги!
Бажаю всім міцного здоров'я!
Хай небо завжди буде мирним, а пам'ять — вдячною.
Благополуччя, єдності і радості творчої праці!

Ректор ОНУ iмені І.І. Мечникова Вячеслав Труба

Ректор ОНУ Мечникова В.І.Труба своїм наказом призначив Олександра Віталійовича Григор'єва проректором з навчальної діяльності та соціально-економічного розвитку.

Олександр Віталійович Григор'єв – випускник ОНУ Мечникова 2007 р., спеціальність «політологія», кандидат політичних наук, доцент кафедри політології, у 2014-2021 роках - заступник відповідального секретаря приймальної комісії.

Вітаємо!

Наказ №38-02 про організацію освітнього процесу у другому семестрі 2020-21 навчального року у звязку з погіршенням епідемічного стану у березні 2021 року

Вiдзнакою НАН України за наукові досягнення та Вiдзнакою за професiйнi здобутки в ОНУ на Вченій раді 22 березня нагороджени:

 • Топчієв Олександр Григорович - доктор географічних наук, професор, зав. кафедри економічної та соціальної географії
 • Кузнецов Едуард Анатолійович - доктор економічних наук, професор, зав. кафедри менеджменту та інновацій

Вiдзнакою НАН України за пiдготовку наукової змiни в ОНУ на Вченій раді 22 березня нагороджено доктора політичних наук, професора кафедри міжнародних відносин, Коваля Ігоря Миколайовича, ректора ОНУ ім. Мечникова (2010-2020 рр.). Почесну нагороду професору Ігорю Ковалю вручив ректор ОНУ професор Вячеслав Труба.

22 березня на Вченій раді ректор ОНУ професор Вячеслав Iванович Труба нагородив грамотами переможців конкурсу «Кращi викладачі очима студентів в умовах дистанційного навчання 2020».

Нагадаємо, що конкурс організовано профкомом студентів та аспірантів ОНУ, за підтримки адміністрації університету. У онлайн-голосуванні взяли участь 3 тисячі студентів денної форми навчання, представники всіх 11 факультетів та коледжу ОНУ імені І.І. Мечникова. Вітаємо переможців!

В ході засідання Вченої ради були вручені також нагороди професорам від Національної академії наук. В цей же день ректор вручив грамоти активістам профкому студентів і аспірантів, які організували онлайн-конкурс.

Все, що дорого нам у житті, і саме життя - подаровано жінками. Мами, бабусі, улюблені, колеги - зі Святом!
Весняне свято, 8 березня, дає старт настрою року. Будьте здорові, щасливі, благополучні!

Аlma mater, ОНУ імені І.І. Мечникова, зобов'язана вам багатьма досягненнями й успіхами. Університет пишається своїми жінками: студентками, випускницями, співробітницями.
Нехай завжди в радість буде шлях на роботу і повернення додому! Нехай все ладиться і вдається!
Від щирого серця вітаю вас!

Ректор ОНУ імені І.І. Мечникова Вячеслав ТРУБА

 

Ректор ОНУ - Труба Вячеслав

Згiдно з наказами ректора, проректорами призначени:

 • Ніколаєва Майя Іванівна – проректором з науково-педагогічної роботи;
 • Смітюх Андрій Володимирович – проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва.
 • Ніколаєва М.І. – випускниця ОНУ Мечникова 1996 р., спеціальність «політологія», кандидат політичних наук, доцент кафедри історії та світової політики; у 2012-2021 роках – заступник директора Інституту соціальних наук, заступник декана факультету міжнародних відносин, політології та соціології, у 2011-2021 роках - відповідальний секретар приймальної комісії.
 • Смітюх А.В. – випускник ОНУ Мечникова 1998 р., спеціальність «правознавство», доктор юридичних наук, професор кафедри адміністративного та господарського права; у 2017-2021 роках – заступник декана економіко-правового факультету з наукової роботи

Вітаємо!

23 лютого у Великій фізичній аудиторії відбулося засiдання Вченої Ради Унiверситету.

Згiдно порядку денного, заслушан звіт про фінансову діяльність ОНУ імені І.І. Мечникова у 2020 році головного бухгалтеру Калініної Л.О.

Вiдбулось обрання за конкурсом на вакантні посади науково-педагогічних працівників, чергове присвоєння вчених звань.

На початку засiдання ректор ОНУ iмені І.І Мечникова професор Вячеслав Труба подякував присутнім за довіру, надану йому в ході виборчої кампанії, і висловив упевненість у подальшій плідній роботі.

Професору кафедри iноземних мов Кононенко О.О. був вручений диплом професора, а в. о. декана філологічного факультету Кондратенко Н.В. - подяка МОН України «За вагомий особистий внесок у розвиток освіти України».
----------
фото: прес-служба ОНУ

title_61ef09e27dc366489613381643055586
title_61ef09e27dd2d3793843961643055586
title_61ef09e27de1d6817942041643055586
title_61ef09e27df0d4800781051643055586
title_61ef09e27dffc20123588591643055586
title_61ef09e27e0ea1703954741643055586
title_61ef09e27e1d815529983761643055586

18 лютого відбулося розширене онлайн-засідання Науково-методичної ради на тему: «Досвід перших акредитацій» за участю гарантів освітніх програм С.П. Гвоздій, О.Ю. Зінченко, Ю.О. Гунченко, В.В. Яворської. Це перші програми Університету, які успішно пройшли процедуру акредитації восени 2020 року. У засіданні взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи О.В. Запорожченко, співробітники Центру забезпечення якості освіти, близько 80 науково-педагогічних працівників ОНУ, більшість з яких є гарантами освітніх програм ОНУ імені І.І. Мечникова.

Ректор Одеського національного університету ім. Мечникова - професор Вячеслав Труба

Наказом МОН від 17.02.21 професора Трубу Вячеслава Івановича призначено ректором Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

«Призначити Трубу Вячеслава Івановича, професора, ректором Одеського національного університету імені І.І. Мечникова строком на п'ять років, з 18 лютого 2021 року», - йдеться у наказі, підписаному міністром С.М. Шкарлетом.

Нагадуємо, у грудні в ОНУ імені І.І. Мечникова у два тури пройшли вибори ректора. Більшістю голосів виборців було обрано Вячеслава Івановича Трубу.

Довідка: Труба Вячеслав Іванович народився 23 січня 1967 року у м. Одесі. Поступив, після служби в армії, до університету, закінчив його з відзнакою у 1992 році. Пройшов шлях від студента до декана економіко-правового факультету. Працював деканом зазначеного факультету 14 років. Доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, професор кафедри цивільно-правових дисциплін. Читає лекції з навчальних дисциплін:

 • «Цивільне право України»;
 • «Сімейне право України».

Вся професійна діяльність В.І. Труби пов’язана з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова

Дорогі викладачі, науковці, співробітники, студенти та аспіранти!
Сердечно вітаю вас з Новим роком і Різдвом Христовим!

Ці передсвяткові дні – кращий час для підсумків минулого і складання планів на майбутнє. Рік, що минає, був непростим як для Університету, так і для кожного з нас. Водночас, попри виклики сьогодення, наша велика родина досягала значних успіхів у навчанні, науці, реалізації міжнародних проєктів, особистих досягненнях. Особливо цінним є ставлення до життя Університету. 2020 рік збагатив нас новим досвідом, згуртував на шляху подолання викликів та випробувань, реалізації амбітних планів, дав можливість створити нові підходи для подальшого розвитку нашого славетного Університету.

Переконаний, що ми зразково, прозоро та демократично проведемо обрання ректора, яким стане людина зі щирими намірами, здатна впоратися з усіма труднощами у житті нашої Аlma mater.

Упевнений, що нашу країну, ваші родини очікує стабільний розвиток, а Університет зміцнить свій освітній, науковий, інноваційний потенціал, продовжить академічні традиції та гармонійний розвиток молоді та суспільства.

Бажаю, щоб наступний рік був щедрим на креативні ідеї, нові досягнення та професійні перемоги! Нехай 2021 рік принесе нам мир, здоров’я, гарний настрій, творчу наснагу та радість відкритого спілкування.

Щасливого Нового року та веселого Різдва!

Зі щирою повагою
в.о. ректора Володимир Іваниця

Згiдно з наказом Мiнiстерства освiти i науки N 464-к виконання обов'язкiв ректора ОНУ імені І.І. Мечникова покладено на проректора з наукової роботи Iваницю Володимира Олексiйовича, доктора бiологічних наук, професора, з 8 грудня 2020р. Вiдповiдний наказ по університету, з оголошеням наказу Мiнiстерства освiти i науки, видано сьогоднi, 8 грудня, за номером 2340-18.

Сторінка 1 із 4

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top