Офіційний сайт Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Головна сторінкаПодії ОНУ Відомий американський журналіст – гість студентів ОНУ

Відомий американський журналіст – гість студентів ОНУ

29 вересня 2015 року відбулася зустріч студентів ОНУ імені І. І. Мечникова із відомим американським журналістом Уілльямом РЕМПЕЛЕМ за участі Прес-Аташе Посольства США в Україні Яриною ФЕРЕНЦЕВИЧ.
Під час зустрічі обговорювалися питання актуальності журналістських розслідувань та особливості сучасної журналістики.
На початку своєї лекції Уілльям РЕМПЕЛЬ зазначив високий рівень стурбованості ситуацією в Україні та особливе ставлення до нашої країни, в тому числі, через своє українське походження.

На фото: американський журналіст Уілльям РЕМПЕЛЬ

Під час промови були перелічені види журналістських розслідувань, віддаючи особливу увагу фундаментальним та біографічним дослідженням. Значну увагу пан РЕМПЕЛЬ радить молодим журналістам приділяти самому процесу пошуку інформації та її перевірці.  Адже матеріал не може базуватися лише на пустих звинуваченнях та домислах.

На фото (у другому ряду ліворуч): Заступник декана факультету журналістики з виховної роботи Галина Дмитрівна МОРОЗ.

В ситуації, що склалася в Україні американський журналіст вбачає необмежені можливості для молодих журналістів проявити себе. Він зазначив, що на цьому складному шляху не варто боятися виглядати заангажованим, адже не зважаючи на тему розслідування журналіст завжди буде звинувачений в упередженості. І основним завданням стає не догодити усім, а стати надійним джерелом інформації високої якості.

На фото: Прес-аташе Посольства США в Україні, Ярина ФЕРЕНЦЕВИЧ, та Уілльям РЕМПЕЛЬ.

На фото: аспірант ІСН, Тетяна МЕЛЬНИК, та начальник Відділу міжнародного співробітництва ОНУ, Віктор Сергійович ГРІНЕВИЧ.

На підтвердження власних слів Уілльям РЕМПЕЛЬ  привів декілька прикладів із власної кар'єри, коли республіканці та демократи по черзі звинувачували його в упередженості після виходу матеріалів про Джорджа Буша та славнозвісний скандал за участі Білла Клінтона. Таких проблем не уникнути, але, на думку журналіста, дуже часто в нагоді стає налагодження особистих зв'язків та детальне вивчення позицій усіх сторін.

Відділ міжнародного співробітництва

Тел.: (048) 723-60-13