Семінар щодо раціонального використання азоту в Східно-Європейському регіоні

В Одесі відбувся глобальний міжнародний семінар за участю ОНУ ім. Мечникова: обговорювали доцільне використання азоту в Східно-Європейському регіоні.

Протягом декількох днів в Одесі проходив міжнародний семінар, в якому взяли участь понад 50 вчених, представники державних органів і неурядових організацій з України, Великобританії, Данії, Молдови, Румунії, а також представники Чорноморської комісії та ОБСЄ.

В ході семінару обговорювалися питання раціонального використання азоту в різних сферах діяльності людини і питання впливу надлишкового азоту на навколишнє середовище в Східно-Європейському регіоні, включаючи Одесу.  На прес- конференцii учасники поділилися підсумками форуму.

Організаторами семінару в нашій країні стали Міністерство освіти і науки України та Одеський національний університет ім. Мечникова. Як зазначив ректор вузу Ігор Коваль, для вчених університету участь в такому глобальному проекті є знаковим.

- Програма охоплює практично всі регіони світу. Дуже важливим є комплексний науковий підхід, який заснований на використанні знань про процеси, що відбуваються в усіх сферах. Цілі досить амбітні, глибина результатів, які ми ставимо перед собою, вражає своєю багатограністю. Це класичний науковий підхід до вивчення надзвичайно важливих проблем, - зазначив Ігор Коваль.

Головний координатор проекту Марк Саттон заявив, що проблема азоту дуже важлива і до недавнього часу їй приділялося мало уваги. Азот присутній скрізь, хоч і невидимий. Більше 50%, які ми видихаємо - це з'єднання азоту. Люди використовують  його в різних цілях. Наприклад, в якості добрив. Але в той же самий час ми перетворюємо азот у  забруднюючу  речовину, яка  шкодить навколишньому  середовищу.

- За багатьма з цих проблем ми знакоми окремо - окремо забруднення води, окремо повітря, зміна клімату. Але тепер ми дізналися, що все це взаємопов'язано. Останні 20 років ми говорили про вуглець, але якщо ми хочемо, щоб у нас були чисте повітря, вода, земля, щоб ми змогли підготовленими зустріти зміни клімату, ми повинні говорити про проблему азоту. І коли ми звели докупи всі ці знання, то зрозуміли, що азот є цінним ресурсом, і якщо б будемо правильно ним користуватися, ми зможемо надати допомогу всьому світу, - підкреслив Марк Саттон.

Генеральний директор директорату науки Міністерства освіти і науки Дмитро Чеберкус заявив, що питання, які піднімаються на семінарі, є дуже актуальними.

- Мені приємно відзначити, що команда ОНУ імені Мечникова є частиною цього проекту. Обговоренням цього питання в Україні ніхто не займався. Ми повинні організувати системне навчання, тому Міністерство прийняло рішення брати участь в цьому проекті. - резюмував Дмитро Чеберкус.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top