Туберкульоз входить до десятки найбільш небезпечних захворювань у всьому світі, спричиняючи 1,5 мільйони смертей щорічно, що майже дорівнює смертності від СНІДу та малярії разом узятих. Лікарська резистентність бактерій-збудників туберкульозу зростає. Лікування одного випадку резистентного туберкульозу може тривати до двох років, і його вартість може перевищувати 100 тис євро. Україна посідає друге місце в Європі за захворюваністю на туберкульоз. Кожен четвертий випадок захворювання в Україні викликається мультирезистентними штамами мікобактерій. Більш того, Одеська область є одним з лідерів за захворюваністю та смертністю від туберкульозу.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Організація Об’єднаних Націй (ООН) наголошують на гострій потребі у нових методів контролю туберкульозу для перемоги над цим захворюванням. Поточна ситуація в Україні ускладнюється нестачею ефективних сучасних діагностичних інструментів.
INNOVA4TB – це продовження співробітництва, що почалося в 2013 в рамках іншого гранту від Marie Skłodowska-Curie Actions на чолі з координатором Університетом Умео (Швеція). У результаті мультидисциплінарної та інтернаціональної кооперації між дослідницькими колективами з ОНУ та організацій-партнерів стала можливою ідентифікація у крові біомаркерів, що можуть використовуватися для моніторингу успішності лікування туберкульозу. В майбутньому це може сприяти більш швидкому одужанню пацієнтів у тяжких випадках. Консорціумом також було складено мапу спалахів мультирезистентного туберкульозу в південній Україні. Ці результати можуть стати внеском у розробку більш ефективної системи епідеміологічного контролю туберкульозу в Україні та інших європейських країнах.
В межах INNOVA4TB планується підтвердити раніше отримані результати з використання біомаркерів для моніторингу лікування на більший групі пацієнтів та дослідити метаболічні біомаркери в контексті взаємодії патогену з організмом господаря з метою потенційного використання в лікуванні.
Координатором проекту є Інститут досліджень в галузі охорони здоров’я імені братів Тріас і Пужоль (the Institute for Health Science Research Germans Trias i Pujol), Барселона, Іспанія, довгостроковий партнер ОНУ.
В Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова проект реалізується мультидисциплінарним творчим колективом дослідників, викладачів та аспірантів на чолі з членом-корреспондентом НАН України, д. біол. н., проф. В. О. Іваницею та д. біол. н., проф. Т. О. Філіповою. Координатором проекту від ОНУ є доцент кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ імені І.І. Мечникова, к.біол. наук О. Ю. Зінченко
За детальною інформацією звертайтеся
за тел. 0380936345474 або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Контактна особа: Зінченко Оксана Юріївна, доцент кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ імені І.І. Мечникова