3-я Міжнародна франкомовна конференція в Україні «Мови, Науки та Практики»

Шановні колеги, друзі французької мови і Франкофонії! 3-я Міжнародна франкомовна конференція в Україні «Мови, Науки та Практики» відбудеться 3  жовтня 2019 р. в ОНУ ім. Мечникова.
Початок - о 10 годині (Французький бульвар, 24/26). 

frКонференція проводиться за участі та підтримки Посольства Франції в Україні, Університетської Агенції Франкофонії та Французького Інституту в Україні. 
Після Києва (2017 р.) і Дніпра (2018 р.) естафету приймає Одеса. 

Ще з часів перших градоначальників  герцога Армана-Емманюеля де Він’єро дю Плессі де Рішельє та графа Олександра-Луі Андро де Ланжерона тут завжди лунала французька мова. І сьогодні, відданий традиціям «французькості», Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, стає місцем наукових зустрічей і дискусій. 187 доповідей 294 авторів з 25 країн світу: Алжир, Бельгія, Білорусь, Буркіна Фасо, Вірменія, Габон, Гаїті, Греція, Єгипет, Конго, Кот-д'Івуар, Ліван, Литва, Мадагаскар, Малі, Марокко, Молдова, Польща, Сенегал, Туніс, Туреччина, Франція, Україна, Чехія, Чорногорія.

Франція представлена 40 учасниками: викладачами та науковцями з Університету Сорбонни, Париж 13, Університету Paris-Est Créteil, Університетів Лотарингії, Тулузи, Ліможа, Ренна, Тура, Орлеана, Німа, Ла Рошель, Пуатьє, Ліона, представниками різних асоціацій та федерацій.

170 українських учасників конференції представляють провідні заклади вищої освіти нашої країни: Київ, Львів, Чернівці, Харків, Дніпро, Тернопіль, Луцьк, Суми, Маріуполь, Ізмаїл, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя.

Серед високоповажних гостей форуму – Посол Франції в Україні пан Etienne de Poncins та Регіональний Керівник Університетської Агенції Франкофонії (УАФ) у Центральній та Східній Європі пан Mohamed Ketata.

У порядку денному конференції:

  1. пленарне засідання, модератором якого стане аташе Посольства Франції в Україні з питань мовного і культурного співробітництва пан Fabrice Peutot. До уваги присутніх запропоновано 4 доповіді науковців з Франції та Бельгії щодо перспектив розвитку освітнього простору, академічних свобод і прав; мовного та культурного розмаїття; функціонування французької мови у науковій комунікації, а також класичних мов від Античності до Середніх віків
  2. робота у різноманітних за тематикою секціях: лінгвістика; перекладознавство; методика викладання французької мови та інших дисциплін; мистецтво та література; юридичні, політичні та соціальні науки; економічні науки та менеджмент; медицина; точні та природничі науки; екологія та навколишнє середовище.

Під час роботи конференції заплановано також проведення 2 презентацій:

  1. Пан Bernard Emont, Президент CEQFAN представить книгу “Le Québec à grands traits”;
  2. Перекладачка пані Nguyen Dac представить переклад французькою мовою роману Ірини Маленко “Sovietica”.
  • Французькі викладачі-науковці пані Carole Etienne (CNRS) та пані Heike Baldauf-Quilliatre (університет Ліон-2) запропонують учасникам конференції Мастер-клас із соціальної інтерактивності на заняттях з розвитку усного мовлення.
  • Мистецькою окрасою наукового зібрання стане спеціально підготовлена до цієї події виставка картин одеської художниці Поліни Зіновєєвої, яку вона особисто відкриє 3 жовтня у кабінеті Мистецтвознавства факультету романо-германської філології ОНУ імені І.І. Мечникова на Французькому бульварі (4 поверх, ауд. 94-95).
  • Гості Міжнародного франкомовного колоквіуму матимуть можливість відкрити для себе Україну і наше чудове місто під час екскурсії в історичному центрі Одеси.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top