Урочистий захід, присвячений 100 літньому ювілею отримання державності Латвії

14 вересня 2018 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології відбувся урочистий захід, присвячений 100 - літньому ювілею отримання державності Латвії за участю студентів, аспірантів, співробітників факультету міжнародних відносин, політології та соціології.

1

У заході прийняли участь почесні гості: Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс ПОЙКАНС, Професор Латвійського університету, колишній Голова Європейської Комісії в Латвії Інна ШТЕЙНБУКА, Директор Латвійського інститута Айва РОЗЕНБЕРГА, Радник, Заступник Голови Міссії Латвійської Республіки в Україні Ірена ПУТНІНА та Почесний Консул Латвійської Республіки в Одесі Олег ВЕРЕТЕННІКОВ. Також серед учасників були проректор ОНУ, СКОРОХОД С.Ф., декан факультету міжнародних відносин, політології та соціології ГЛЄБОВ В.В., Начальник Відділу міжнародного співробітництва ОНУ ГРІНЕВИЧ В.С., старший викладач кафедри міжнародних відносин КУЗЬМІН Д.В., значна кількість студентів.

2

Головна тема заходу - 100 років державності: уроки, отримані в результаті латвійського та українського досвіду. Професор І.ШТЕЙНБУКА виступила з доповіддю про непрості шляхи, які пройшла Латвія за роки своєї незалежності до свого прийняття в Члени Європейської спільноти. Латвійському суспільству були притаманні багато рис, які відомі і в Україні. Це неоднорідність громадського суспільства, корупція і таке інше. Латвія зараз займає значне місце по розвитку близьке до Угорщини.

3

З цікавим виступом в заході прийняла участь Директор Латвійського інституту Айва РОЗЕНБЕРГА. Активну участь у обговоренні доповідей прийняли студенти. З підсумковими коментарями виступили проректор СКОРОХОД С.Ф., та декан факультету ГЛЄБОВ В.В.

4

5