18 квітня 2024 року відбувсь візит Повноважного Посла Королівства Бельгії

18 квітня 2024 року відбувсь візит Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Бельгії в Україні Пітера ван де Вельде. На зустрічі з Ректором Вячеславом Трубою пан Посол висловив своє захоплення красою Одеси, її багатим історичним, культурним але й також освітнім та науковим спадком.

У зворотному слові ректор подякував шановному гостю за візит та підкреслив важливість міжнародних контактів у воєнний час, тому що університет не припиняє свою діяльність й будує плани на майбутнє. Керівник відділу міжнародних зв'язків Юрій Грінченко розповів про тісні зв'язки нашого університету з установами Бельгії, які включають кілька міжнародних проєктів. Бельгія головує в ЄС протягом першого півріччя 2024 року та під час свого президентства країна не лише докладає значних зусиль в активізації допомоги Україні, але й просуває переговорний процес зі вступу нашої країни до ЄС. На завершення зустрічі Пітер ван де Вельде та Вячеслав Труба погодились, що цей візит пана Посла до ОНУ був першим, але далеко не останнім, ОНУ завжди радий вітати високих гостей в своїх стінах. Для студентів нашого університету Пан Посол прочитав лекцію щодо устрою Європейського Союзу та особливостей президентства Бельгії. Маючи 33 роки досвіду дипломатичної роботи Пітер ван де Вельде поділивсь секретами професії, викликами, які стоять перед дипломатами, корисними порадами для опанування цього мистецтва. В простій манері, але дуже глибоко по суті пан Посол розкрив сутність політичного устрою ЄС, задачі та функції його інституцій, успіхи та проблеми розвитку ЄС. В студентів була можливість задати безліч питань пану Послу, переважно стосовно перспектив членства України в ЄС, перешкод на цьому шляху, перспективних термінів та головних етапів приєднання нашої країни до Європейського Союзу. Студенти отримали чіткі відповіді, як цей процес виглядає всередині ЄС, та які очікування насправді мають місце бути. Але без сумніву залишається одне: Україна твердо обрала свій шлях до Європи й ми знаходимо вагому підтримку цього прагнення в ЄС. Перед завершенням візиту пан Посол відвідав музей історії університету, де директор музею В'ячеслав Кузнєцов яскраво представив славетну, але при тому сповнену випробувань, історію ОНУ. Незважаючи на важкий час університет підтримує та розвиває свій неоціненний спадок, залишаючись найважливішим освітнім та науковим центром півдня України.

Фото преслужби ОНУ, Дарини Кушнір та Андрія Кавецького