Міжнародна науково-практична конференція «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа», 15-16 червня 2023 р.

За ініціативи кафедри суспільних комунікацій та регіональних студій ФМВПС на чолі зі Сніговською Оксаною Володимирівною була проведена міжнародна науково-практична конференція «Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа».

На пленарній панелі «Маніпулятивна складова наративних концепцій у системі міжнародних відносин: кейс Греції» виступив Іоанніс Е. Котулас, ад’юнкт-викладач Афінського університету (доктор філософії з історії, доктор філософії з геополітики), запрошений викладач Національного університету розвідки / Університет Цінхуа (Греція, Китай).

У межах проєкту «Кільце Середземномор’я: регіональні студії» (координатор: зав. кафедри МВ, д.політ.н., професор Брусиловська Ольга Іллівна) також обговорювалися теми іміджу України у країнах Середземномор’я: сучасний стан, перспективи та виклики (секція 1), а саме:

• Захарченко Алла Миколаївна, доцент, к.політ.н. «Роль Ірану у війні Росії в Україні: вплив на безпеку Середземномор’я»;
  • Софуоглу Насух, доктор, науковий співробітник Університету Різе (Туреччина) «Турецько-грецьке суперництво за Егейське море»;
  • Тарасюк Юлія Матвіївна, ст. викладач «Висвітлення війни в Україні у провідних турецьких ЗМІ та його вплив на громадську думку»;
  • Дімопулу Георгія, д.філол.н., ад’юнкт-викладач, Патрський університет (Греція),
  • Сніговська Оксана Володимирівна, к.пед.н., в.о. зав. кафедри СКРС, а також Захарчук Наталія, магістрантка «Образ України в грецьких ЗМІ»;
  • Вакарчук Катерина Василівна, к.політ.н., доцент «Підтримка та протидія російській агресії чи дискредитації іміджу України в Іспанії та Португалії».

Загалом у конференції взяли участь 95 науковців, експертів, аналітиків і дослідників із ЗВО як України, так і Греції, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Туреччини, Японії, Чилі, Китаю в 11 секціях, що працювали протягом двох днів, 15 і 16 червня 2023 р.

Понад 70 здобувачів ВО долучилися до обговорення проблематики гібридних наративів масової свідомості в умовах інформаційного протистояння (модератор секції 9: ст. викл. Велика Ольга Василівна), амбівалентної свідомості соціуму і політики пам’яті як інструменту становлення Балканських країн (модератор секції 10: ст. викл. Малахіті Андрій Васильович), а також іміджу України в арабському світі (модератор секції 11: доц. Кулешова Карина Ігорівна).

Програма "Імідж України: соціально-політичні репрезентації і мовне віддзеркалення воєнних реалій у зарубіжних і вітчизняних мас-медіа"

Тези конференції "Імідж України"