П'ятниця, 24 січня 2020 09:09

Україна: держава у моря або морська держава?

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вперше відвідав Одесу. В ОНУ ім.Мечникова спікер ВР ознайомився з університетськими дослідженнями в галузі раціонального морекористування. Д. Разумков зустрівся з ректором Ігорем Ковалем, вченими та студентським активом ОНУ.

Впродовж годинного візиту спікер Д. Разумков відвідав музей 155-річної історії одеського університету. Дмитро Разумков, голова Одеської облради Сергій Паращенко, ряд депутатів ВР і облради ознайомились з музейними раритетами.

У конференц-залі ОНУ ім. Мечникова ректор Ігор Коваль представив високого гостя наукової громадськості. Проректор з наукової роботи ОНУ, член-кореспондент НАН України Володимир Іваниця презентував напрямки морських досліджень університету. Це розробки в збереженні біологічного різноманіття Чорного моря, культивування морських аквакультур, біотехнологічні дослідження, роботи в галузі морської геології з розвідки енергетичних ресурсів, морської археології, видобутку біоактивних речовин з морських організмів у медичних цілях.

- Одеса сьогодні - головний дослідний морський центр. Пріорітет ОНУ ім. Мечникова - наші кадрові ресурси і бази, яких більш немає ніхто. Це університетська гідробіостанція в Одесі, центр моніторингу экологiї Чорного моря на острові Зміїний, - зазначив у ході зустрічі ректор ОНУ І. Коваль. - Багато в чому саме від цих робіт залежить відповідь на питання: Україна - держава у моря або морська держава?

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що ОНУ є одним з найпотужніших вузів держави.

- Саме від вас залежить, - сказав Д. Разумков, - майбутнє України. Саме навчальні заклади всіх рівнів формують у нових поколінь бажання жити і працювати в своїй країні.

Д. Разумков зауважив, що в ВР багато випускників одеського університету і жартівливо прокоментував інформацію ректора про затребуваність "мечниковців" у роботодавців:

- Я знаю більше ваших випускників, ніж ви думаєте.

"Давайте разом спробуємо зробити так, щоб у вас знову було 16-18 тисяч студентів", - резюмував спікер зустріч. Гостям вручили пам'ятні подарунки - видання про колекції музеїв ОНУ ім. Мечникова.

У кулуарах представник університетського студактиву, під враженням від зустрічі, сказав:

- От би нам до 155 - річчя ОНУ кораблик подарували! Скільки студентських практик і відкриттів тоді станеться!

Тел. приймальної (38-048)723-52-54

title_5e8ed1eb1f2ce12955416271586418155