Кафедра періодичної преси та медіаредагування
Кафедра періодичної преси та медіаредагування (сайт)
Колектив кафедри періодичної преси та медіаредагування:
Завідувач кафедри – кандидат історичних наук Сидун Ірина Володимирівна
- Сидун Ірина Володимирівна – кандидат історичних наук, доцент
- Коваленко Алла Федосіївна – кандидат філологічних наук, доцент
- Червінчук Аліна Олегівна – доктор філософії з журналістики, доцент
- Блінов Євген Миколайович – старший викладач
- Мороз Галина Дмитрівна – старший викладач
- Житнікова Ангеліна Віталіївна – старший викладач
- Іщенко Олена Сергіївна – старший викладач
Історія кафедри
9 червня 1999 р. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова отримав ліцензію на право здійснювати освітню діяльність з нового напрямку – «журналістика». Того ж року був здійснений перший набір студентів. Відповідно 1 вересня 1999 р. розпочала свою діяльність кафедра новітньої літератури та журналістики, яка була створена на філологічному факультеті. 1 лютого 2004 р. кафедру новітньої літератури та журналістики перейменовано на кафедру журналістики. Завідувачем кафедри з 1 вересня 1999 р. був професор Александров Олександр Васильович. 6 червня 2013 р. був створений окремий факультет журналістики, реклами та видавничої справи, в рамках якого продовжила свою діяльність кафедра журналістики.
В зв’язку з реорганізацією факультету журналістики, реклами та видавничої справи, наказом ректора ОНУ імені І. І. Мечникова від 1 квітня 2018 р. була створена кафедра періодичної преси та медіаредагування на базі кафедри журналістики.
Кафедра періодичної преси та медіаредагування є випусковою зі спеціальності 061 «Журналістика». Ця спеціальність належить до галузі знань 06 «Журналістика». Кафедра здійснює підготовку спеціалістів у сфері друкованих та онлайн видань, працівників редакцій ЗМІ.
Для всіх дисциплін, викладання яких забезпечує Кафедра періодичної преси та медіаредагування, розроблені навчальні програми дисциплін, робочі програми дисциплін, модульні контрольні завдання.
Навчальні дисципліни:
- Журналістська майстерність,
- Журналістський фах,
- Теорія журналістики,
- Дисципліни спеціалізації: Історія регіональної (одеської) преси,
- Історія української та зарубіжної журналістики,
- Проблематика ЗМІ (соціальна),
- Проблематика ЗМІ (екологічна),
- Історія української культури,
- Публіцистична комунікація,
- Міжнародна журналістика,
- Творчий проєкт з журналістського фаху,
- Теорія та історія інформаційно-документаційних наук
Під керівництвом викладачів виконуються курсові та дипломні роботи з актуальних проблем журналістикознавства. Викладачі кафедри проводять ознайомчу та виробничу практики на факультеті.
Навчально-методична література викладачів кафедри періодичної преси та медіаредагування
- Методичні рекомендації для підготовки та захисту курсових і дипломних робіт / Є. В. Джиджора, І. В. Сидун, Н. О. Стеблина, за ред. О. А. Іванова. – Одеса, 2016. – 37 с. Завідувач кафедри Сидун І. В.
- Сидун І. В. Історія української та зарубіжної журналістики: Методичні вказівки та завдання для здобувачів 3 курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 061 «Журналістика». – Одеса, 2018. – 26 с.
- Сидун І. В. Теорія та історія документаційно-інформаційних наук: Методичні вказівки та завдання для студентів першого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності «журналістика». – Одеса, 2017. – 28 с.
- Сидун І. В. Документознавство та архівознавство : Методичні вказівки для студентів першого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності «журналістика». – Одеса, 2015. – 28 с.
Доцент Коваленко А. Ф.
- 1. Коваленко А. Ф. Журналістський фах : есей як жанр : Методичні вказівки для здобувачів 2 курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 061 «Журналістика». – Одеса, 2018. – 30 с.
- Шаргородська А. Ф. (Коваленко А. Ф.) Екологічна проблематика в сучасній українській журналістиці: Методичні вказівки та завдання для студентів третього курсу спеціальності «Журналістика». – Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2006. – 48 с.
- Шаргородська А. Ф. (Коваленко А. Ф.) Жанр фейлетону в журналістиці першої половини ХХ століття : Методичні вказівки та завдання для студентів п’ятого курсу спеціальності «журналістика». – Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2006. – 24 с.
Науково-дослідна робота
Наукова тема кафедри: «Публіцистика як вид масової комунікації» (2016-2020 рр.) Керівник – канд. іст. наук Сидун І. В.
Мета науково-дослідної роботи: подати власне визначення поняття «публіцистика» як виду масової комунікації, концептуально представити жанр тревелогу як одного з видів масової комунікації, дослідити публіцистичний контент ХХ та ХХІ ст. (комунікативний аспект), виявити специфіку.
Результати науково-дослідної роботи членів кафедри широко використовуються в навчальному процесі.
На кафедрі щорічно проводяться студентські наукові конференції та звітні конференції професорсько-викладацького складу, присвячені сучасним журналістикознавчим проблемам.
Адреса:
Французький бульвар, 24/26, каб. 71.
Тел. 048-776-08-87
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальна інформація на офіційному сайті кафедри періодичної преси та медіаредагування: http://periodpress.onu.edu.ua