Зустріч студентського активу з проректором

28 квітня відбулась традиційна зустріч студентського активу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з проректором з науково-педагогічної роботи професором В. М. Хмарським. Зустріч стала продовженням серії «Чаювань з профільним проректором», яку ще минулого року зініціювала Студентська рада на чолі з Сергієм Івісом. Зустріч вперше пройшла в дистанційному форматі за допомогою додатку Zoom. Так само вперше у ній взяв участь актив профспілкової організації студентів та аспірантів на чолі з Євгеном Юрашом. Головним об’єктом обговорення була система дистанційної освіти в умовах карантину, її позитивні та негативні сторони. Загалом в засіданні взяли участь 32 студенти, які репрезентували всі факультети університету та коледж.

Представники студентства поділилися своїми враженнями від освітнього процесу в режимі онлайн. Євген Юраш розповів, зокрема, про проект «Викладач на зв’язку», запроваджений профспілковою організацією студентів та аспірантів в рамках іншого проекту «FeedbackProfkomONU», поділився результатами опитування серед студентів університету стосовно їхньої залученості до дистанційного навчання. В опитуванні взяли участь понад 1000 студентів. Більшість знаходиться вдома, має доступ до інтернету та продовжує навчання дистанційно. Проте є і низка студентів, що не мають доступу до інтернету чи належного технічного забезпечення, а тому не можуть повноцінно брати участь в онлайн-заняттях.

Студенти сформулювали та задали проректору ряд запитань, що стосувалися проведення сесії, захисту курсових та дипломних робіт, діяльності екзаменаційних комісій, процесу вступу до магістратури, проблем певної пасивності окремих викладачів, електронного оцінювання студентів та формування електронних відомостей, проживання в гуртожитках та сплати контрактів. До обговорення цих проблем доєдналися представники студентського активу декількох факультетів: Сергій Івіс (голова Студради ОНУ), Аріна Нос (ГГФ), Максим Євчук (ФМФІТ), Володимир Григоренко (БФ), Олександра Хріщева (ЕПФ), Олена Бакума (ФЖРВС), Наталя Томилович (ФМФІТ), Карина Дідуренко (ФІФ).

Проректор дав детальний коментар стосовно більшості питань з якими зіштовхнулися студенти в умовах онлайн-освіти, пояснив студентам процедуру проведення дистанційної сесії, роботи екзаменаційних комісій в умовах карантину. Також він повідомив, що Науково-методичною рада університету рекомендувала, а ректор наказом увів до обігу два важливих документи – «Тимчасовий порядок проведення літньої екзаменаційної сесії 2019-2020 навчального року за дистанційною формою в ОНУ імені І. І. Мечникова в умовах карантину» та «Тимчасовий порядок організації проведення сесії та річної атестації для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня за дистанційною формою в ОНУ імені І. І. Мечникова в умовах карантину». Проректор повідомив, що адміністрація нещодавно підготувала відповіді на запитання з факультетів і пообіцяв ознайомити студентів з ними. Також він анонсував появу «Методичних настанов щодо проведення іспитів та заліків, захисту курсових робіт (проєктів) за дистанційною формою у період карантину» та запевнив студентів, що адміністрація університету з розумінням ставиться до ситуації, у якій опинились студенти і закликав спільно працювати для найліпшого подолання освітніх проблем в умовах карантину. Учасники зустрічі домовились, що незабаром проведуть наступну зустріч щодо обговорення нагальних проблем студентів напередодні сесії.