Рада молодих вчених ОНУ в дії

Міжнародний форум «Ефективна промисловість для обороноздатності» в Одесі, - коментар голови міжнародного відділу РМВ ОНУ Максима Скрипника.

Молоді вчені університету прийняли участь у Міжнародному форумі «Ефективна промисловість для обороноздатності» від Львівського безпекового форуму та державного концерну «Укроборонпром», який проходив 16-го та 17-го липня в Одесі.

Своїми враженнями поділився голова міжнародного відділу Ради молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова, аспірант кафедри міжнародних відносин ФМВПС Максим Скрипник:

«Перш за все необхідно зазначити високий рівень організації форуму, а саме інформаційну якість дискусій і досвідченість спікерів, бездоганність роботи волонтерів, які своєчасно надавали технічне забезпечення із будь-яких питань. За все це хотілось би подякувати організаторам: Львівському безпековому форуму та державному концерну «Укроборонпром».

Вже більш ніж 7 років для багатьох із нас Україна та війна - це майже тотожні поняття, тому навіть не треба зазначати наскільки актуальним і корисним є даний захід. Учасники мали змогу поставити питання та дізнатися про перспективи розвитку таких флагманських воєнно-промислових підприємств як: ДП «АНТОНОВ», ДК «Укроборонпром», ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», КП НВК «Іскра», ТзОВ «Радіонікс», «Атлон Авіа» та інші.

Стосовно аналітики військово політичної ситуації в Україні висловився президент фонду «Потомак» (США) Філліп Карбер. Він зауважив, що Україна бере активну участь у військових навчаннях на міжнародному рівні, проводить активну стандартизацію згідно зі зразками НАТО, а також дійсно має потужний військовий потенціал. Також пан Карбер поставив питання, чому наші військово промислові підприємства не кооперуються із підприємствами США для ефективнішої співпраці, а також яким чином ми будуємо свою систему пріоритетів формування бюджету так, що американці мають постачати Україні зброю за рахунок платників податків США.

Пан Глен Грант вже давно аналізує ситуацію в Україні, і рекомендує прискорити та вдосконалити процес модернізації нашої військової промисловості. «Ми хочемо приймати великі рішення, а іноді невеликі рішення можуть мати великий ефект» - сказав представник Балтійського безпекового форуму Глен Грант.

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв вважає, що вирішити більшість проблем військової промисловості в нашій країні допоможе нещодавно ухвалений парламентом законопроект № 3822. Він є фундаментом для створення нових інституцій і перезавантаження державного оборонно-промислового комплексу. Він пояснив, що документ створює умови для залучення інвестицій, убезпечує оборонні підприємства від корупційних ризиків та прямого політичного впливу. Натомість підприємства отримують змогу об’єднувати майно, ресурси та технології. Майже сотня таких підприємств зможуть здійснити програми оздоровлення.

Більш позитивну позицію бачення технічно-військової спроможності України мали Сергій Дроздов, командувач Повітряних Сил Збройних Сил України та Ян Слівка, Перший заступник Командувача Збройних Сил Польщі. Сергій Дроздов зауважив, що наші Повітряні Сил готові до відбиття будь-яких загроз з боку країни агресора.

На запитання, яке хвилює українців: «Коли Україна стане повноцінним членом НАТО?» відповідав Гордон Дейвіс, заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій. Україна робить “правильні речі”, щоб стати повноправним членом Північноатлантичного альянсу, і під час проведення реформ може розраховувати на підтримку НАТО. “Я б сказав, що Україна робить правильні речі – те, що від неї очікується. Реформи проводяться, але наскільки вони інтенсивні та радикальні – залежить від самої країни”. - сказав пан Дейвіс.

Отже, якщо проаналізувати першоджерела, результати офіційних візитів та міжнародних угод, які Україна укладає із країнами партнерами, які є повноцінними членами НАТО, можна прослідкувати тенденцію, яка із кожним днем робить нашу країну все ближче і ближче до рівноправного членства. Але перш за все, необхідно розуміти, що в першу чергу все залежить від нас самих та від нашої системи фінансування та вдосконалення військово-промислового комплексу України».

title_66237cfe9196c16980317491713601790
title_66237cfe9197215573181671713601790