Перемога у Регіональному конкурсі інноваційних проектів

П’ятнадцятого травня 2019 р. науковці Одеського університету взяли участь у Регіональному конкурсі інноваційних проектів, приуроченому до Дня науки України, який проводився на базі інноваційно-інформаційного центру «ИНВАЦ».

Наші винахідники представили 6 проектів за різними напрямами інноваційної діяльності, а саме:

• Очистка води від забруднення органічними речовинами ароматичної природи (антисептики, дезінфектанти) новими непатогенними монокультурами бактерій Bacillus subtilis ONU-551, Aeromonas ichthiosmia ONU-552, виділеними зі стічних вод фармацевтичних заводів (Гудзенко Т.В., Іваниця В.О., Горшкова О.Г., Волювач О.В., Бєляєва Т.О., Конуп І.П., Чабан М.М.)
  • Склад живильного середовища для стимулювання продукування поверхнево-активних речовин мікроорганізмами-деструкторами важкоокиснювальних сполук (Горшкова О.Г., Іваниця В.О., Гудзенко Т.В., Васильєва Н.Ю., Волювач О.В., Бєляєва Т.О.)
  • Біотехнологія комплексної переробки відвалів збагачення кам'яного вугілля з отриманням германієвого концентрату (Блайда І.А., Васильєва Т.В., Слюсаренко Л.І., Іваниця В.О.)
  • Створення нових нанокомпозитів на основі сполук рутенію та інших матеріалів для товстоплівкових елементів гібридних інтегральних схем і мікроелектронних сенсорів (Лепіх Я.І., Лавренова Т.І., Борщак В.А., Філевська Л.М., Садова Н.М.)
  • Флюс для низькотемпературної пайки і лудіння міді, сталей і сплавів з кольорових металів” (Лепіх Я.І., Лавренова Т.І., Філевська Л. М.).
  • Біокоординаційна сполука – субстанція протигрипозного засобу нового покоління (Марцинко О.Е., Сейфулліна І.Й., Чебаненко О.А., Гридіна Т.Л., Мудрик Л.М., Федчук А.С.).

Перемогу в номінації «Кращій інноваційний проект у сфері освоєння нових технологій виробництва матеріалів, їх оброблення та з’єднання, створення індустрії наноматеріалів та нанотехнологій» одержав проект «Створення нових нанокомпозитів на основі сполук рутенію та інших матеріалів для товстоплівкових елементів гібридних інтегральних схем і мікроелектронних сенсорів» (Міжвідомчий науково-навчальний фізико-технічний центр ОНУ).

Також значну зацікавленість серед присутніх на конкурсі викликала презентація співробітників кафедри загальної хімії та полімерів «Біокоординаційна сполука – субстанція протигрипозного засобу нового покоління». Всі проекти було відзначено Дипломами.

Вітаємо учасників конкурсу та бажаємо подальших успіхів!