СТУДЕНТИ — ЛЕКТОРИ У ПРОПАГАНДІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

29 червня 2017

Необхідність здорового способу життя сьогодні не викликає а ні сумнівів, а ні заперечень. З кожним роком статистичні дані свідчать про зниження фізіологічного та психічного здоров’я молоді, що негативно відбивається на демографічній ситуації у країні в цілому.

Так, для студентів перших курсів біологічного факультету ОНУ І. І. Мечникова вже декілька років перед літньою практикою проводяться лекції щодо здорового способу життя. Ініціатором та організатором цих заходів є доцент кафедри медичних знань та безпеки життєдіяльності О. В. Устянська. А лекторами – студенти 4, 5-их курсів.

3.06.2016 р. студент 4 курсу ГГФ Тищенко Роман підготував презентацію та розповів, з красномовними прикладами з життя, про шкоду паління. Виступ пройшов жваво та цікаво.

Тодорова Альбіна (з того ж факультету) та Подгурська Юлія (студентка 4 курсу біологічного факультету) переконливо доклали про елементи, які сприяють збереженню і зміцненню здоров'я. Молодь обговорювала тему з інтересом, адже доповідачі ділилися власним життєвим досвідом і розмова шла на рівних.

Також кафедра медичних знань та БЖД підготувала виступ для студентів 2-го курсу біологічного факультету 7 квітня 2017 року – до всесвітнього дня здоров'я, на тему: «Здоровий спосіб життя. Вибір за тобою».

Магістри фізичного факультету Горбачова Аліса і Баліка Світлана розповіли студентам молодшого курсу про своє бачення здорового способу життя: поділилися своїми враженнями про дане питання завдяки фестивалю у Зашкові (під Львовм), в якому вона не одноразово брала участь (http://dyvys.info/2016/03/02/na-lvivshhyni-vidbudetsya-yuvilejnyj-festyval-u-zashkovi/).

Аліса Горбачова довела про заходи, які мають вплив на молодь: посадка дерев, спортивні змагання, збір коштів на допомогу хворим дітям тощо.

На думку дівчат вести пропаганду здорового способу життя необхідно. «Ця проблема гостріше, ніж здається. Куди ж ми в підсумку прийдемо, якщо зараз наші молоді хлопці і дівчата в гуртожитку не можуть обійтися без алкоголю. Мені страшно від цього стає», – поділилася своєю думкою Аліса. Разом з Балікою Світланою була підготовлена яскрава презентація, червоною стрічкою якої проходила тема, що бути здоровим – це круто і модно, лейтмотивом якої було: «Здоров'я необхідно берегти змолоду».

06.06.2017 р. перед студентами 1-го курсу біологічного факультету Петков Роман (студент 4 курсу ІІСТ) провів лекцію, мета якої була: виявлення і вивчення психологічних особливостей студентів залежних від тютюну. Роман переконливо розповів, чому необхідно турбуватися про здоров’я: завдяки відмови від куріння можна запобігти онкологічних та серцево-судинних захворювань. У юному віці дуже добре, коли дівчата та хлопці мають здоровий колір шкіри, гарний стан зубів та нігтів, що псується «завдяки» шкідливим звичкам. До речи, Петков Роман подібний захід провів 31.05.2017 р., у всесвітній день відмови від куріння, перед студентами ІІСТ.

Якщо навчання проходить інтерактивно, студенти власноруч виступають як рівноцінні та рівноправні учасники навчального процесу, формування культури здоров'я та безпеки життєдіяльності проходить більш результативно, так як з'являється внутрішня мотивація та переконання необхідності наявності таких рис у себе. При застосуванні суб’єкт-суб’єктної взаємодії молодь усвідомлено приходить до розуміння суті проблеми без тиску і надмірної вимогливості. Такий підхід для молоді є більш переконливим та зрозумілим!

Сподіваємось на підтримку іншими факультетами пропаганди здорового способу життя за допомогою «студентів-лекторів». Бажаємо всім здоров’я та безпеки у повсякденні та у професійній діяльності!

3.06.2016 р. Студенти 1-го курсу біологічного факультету.
Студенти 4 курсу ГГФ Тищенко Роман, Тодорова Альбіна. Студентка 4 курсу біологічного факультету Подгурська Юлія.
Доценти кафедри ботаніки: Немерцалов В. В., Васильєва Т. В.,Герасимюк В. П. Доцент кафедри медичних знань та БЖД Устянська О. В.

07.04.2017 р. – Всесвітній день здоров'я. Студенти 2-го курсу біологічного факультету. Магістри 1-го курсу фізичного факультету Горбачова Аліса і Балика Світлана.
Декан біологічного факультету, доцент Заморов В. В.
Доцент кафедри медичних знань та БЖД Устянська О. В.

06.06.2017 р. Студенти 1-го курсу біологічного факультету.
Доценти кафедри ботаніки: Васильєва Т. В., Герасимюк В. П.
Доцент кафедри медичних знань та БЖД Устянська О. В.
Доповідач – Петков Роман, студент 4 курсу ІІСТ.