Позачергове засідання Науково-методичної ради ОНУ імені І.І. Мечникова

9 квітня відбулося позачергове засідання Науково-методичної ради університету, що проводилось дистанційно у режимі он-лайн за допомогою платформи Zoom. У вступному слові голова НМР професор В.М. Хмарський зазначив, що дистанційна форма продовження освітнього процесу поставила багато запитань організаційного і методичного характеру, що і слугувало чинником скликання позачергового засідання.

По першому питанню – досвід дистанційної форми організації освітнього процесу на факультетах в умовах карантину – виступила заступник Голови НМР доцент Н.В. Кузнєцова. Вона відмітила, що на всіх факультетах викладачі активно долучились до продовження освітнього процесу у вимушеній дистанційній формі. Карантин став чинником опанування багатьма викладачами сучасними освітніми технологіями. Разом з тим виникло чимало проблем, пов’язаних з проведенням певних форм навчальних занять (лабораторні роботи на природничих факультетах), практик, здійсненням і фіксуванням результатів контрольних заходів тощо. Нагальним стало питання про створення електронної навчальної платформи університету.

У цій ситуації факультети, на яких використовувалась програма Moodle (факультет математики, фізики та інформаційних технологій), система Sphynx, розроблена свого часу викладачами ІМЕМ і біологічного факультету, виявились більш підготовленими до викликів часу.

У засіданні також узяв участь начальник Центру інформаційних технологій С.В. Ковальчук, який ознайомив з результатами опитування, проведеного серед викладачів, які мають корпоративну пошту університету, щодо ресурсів дистанційного навчання, що вже використовуються, і тих, що є бажаними для подальшого використання. Найбільш популярними на сьогодні серед викладачів є ресурси Zoom, Google Classroom, месенджери (Viber, Telegram, Facebook), електронна пошта та інші. За результатами обговорення було прийняте рішення передати адміністрації університету питання, що потребують розгляду, і пропозиції щодо створення університетської електронної навчальної платформи.

По другому питанню – стан розміщення інформації про вибіркові дисципліни на офіційному сайті ОНУ (підготовка до акредитації освітніх програм) – виступила керівник Центру забезпечення якості освіти доцент І.П. Аннєнкова. Вона проаналізувала стан виконання факультетами наказу ректора стосовно розміщення інформації про вибіркові дисципліни на сайті університету. Був зазначений великий обсяг роботи, виконаний факультетами, вказано на певні недоліки щодо доступності інформації про вибіркові дисципліни для здобувачів вищої освіти. Представники факультету висловили подяку Центру інформаційних технологій за оперативне виконання замовлень, зазначили певні проблеми щодо організації процедури вибору студентами навчальних дисциплін на наступний навчальний рік. Було висловлено пропозицію про створення каталогу вибіркових дисциплін на загальноуніверситетському рівні для здобувачів усіх спеціальностей. За результатами обговорення було прийняте рішення передати навчальному відділу питання, що потребують вирішення для належної організації процедури вибору здобувачами навчальних дисциплін на наступний навчальний рік.

Голови НМК зібрали значну кількість запитань, що стосуються організаційних аспектів продовження освітнього процесу від усіх кафедр, які були систематизовані з метою передачі адміністрації для подальшого розгляду і прийняття рішень. Про це доповіла секретар НМР О.В. Савастру. Запитання стосуються оформлення звітної документації, можливих змін у графіках освітнього процесу в умовах карантину, планування навчального навантаження на 2020-2021 н.р. та багато інших. Усі вони є нагальними і потребують своєчасного розв’язання.

Наступне засідання Науково-методичної ради відбудеться наступного четверга (16 квітня).

9max