Кар'єра

Випускники факультету отримують знання та вміння, які дозволяють:

 • Бути високоосвіченою та самодостатньою людиною, легко адаптуватися в педагогічних та наукових колективах, добиватися успіху в будь-якій галузі діяльності;
 • Працювати в соціальних службах, психологічних та реабілітаційних центрах;
 • Працювати у закладах сфери освіти і охорони здоров’я державної і недержавної форми власності;
 • Займатися фундаментальними дослідженнями в науково-дослідних установах;
 • Працювати в консультаційних центрах з проблем сім'ї та розвитку особистості, гармонізації дитячо-батьківських відносин;
 • Працювати в кадрових агентствах, крюїнгових фірмах; в кадрових та рекрутингових агентствах та центрах;
 • Працювати у сфері державної служби – в закладах управління соціальною сферою, соціальних організаціях і службах;
 • Брати участь у роботі громадських і благодійних організаціях різного спрямування та громадсько-політичних об’єднаннях.
 • Спеціальність Психологія

  Кононенко Оксана Іванівна

  kononenko

  2000 рік випуску

  доктор психологічних наук, професор кафедри диференціальної і спеціальної психології, заступник декана факультету психології та соціальної роботи, вчений секретар спеціалізованої вченої ради К 41.051.07, головний редактор фахового журналу «Психологія та соціальна робота»

  Університет ­­- це мій Всесвіт!

  Я пройшла всі щаблі навчання та становлення як науковця в нашому університеті – навчалася в аспірантурі, захистила дисертацію, навчалася в докторантурі. Дякую своїм науковим керівникам, які сформували мій науковий світогляд, які допомогли стати досвідченим фахівцем в психології в нашій Alma Mater. Люблю тебе, мій Університет!

  Карпінська (Букач) Оксана Миколаївна

  bukach

  Закінчила факультет психології в ОНУ в 2012 р

  Навчання в ОНУ мені дало дуже багато. Хочеться сказати окреме спасибі всім викладачам, а їх дуже багато. Тому як практично всі предмети були цікаві. Що особливо важливо, завжди вимагали реальних знань і оцінювали їх по достоїнству. Старання завжди винагороджувалися. Нам навіть організовували поїздку в столицю за гарне навчання. Але крім навчання назавжди запам'ятаються різні заходи, які для нас влаштовували. Мені пощастило навчатися в період, коли святкували день народження факультету і організували велике свято з цього приводу. Влаштовувалися конкурси краси та інше. Все це ще більше скріплювали і без того дуже дружний курс, мій курс. Тому я завжди з великим теплом буду згадувати про студентські роки.

  Наталія Герасименко

   gerasimenko

  Закінчила аспірантуру з психології в ОНУ в 2016 р.

  Місце роботи: енергосервісна компанія «СтройКапіталГрупп», виконавчий директор.

  «Психолог – це багатогранна професія, яка дозволяє проявити себе у багатьох напрямках. Психолог – це не тільки «Доктор душі», як багато хто вважає, це також професія, яка допомагає в бізнесі, та й не тільки. Ефективність рішень багатьох виробничих питань підвищується завдяки психологам. Саме завдяки кафедрі диференціальної і спеціальної психології я зробила вибір подальшого розвитку своєї кар'єри психолога. Я вдячна кожному викладачеві кафедри. Вони не тільки давали знання про психологію, а також залишали частинку себе в кожному студенті.»

  Кир'янова Алла Валеріївна

   kiryanova 

  Закінчила факультет психології в ОНУ в 2012 р

  Сфера роботи: корекційна психологія

  Мене дуже цікавило напрямок кафедри, я прагнула працювати в цій галузі. Доброзичливе ставлення викладачів тільки збільшувало прагнення відвідувати лекції. Грамотно поданий матеріал, вдалі приклади і проходження практики стали хорошим фундаментом для мого професійного розвитку. В даний момент я продовжую навчання - є аспірантом, і займаюся приватною практикою: проводжу заняття з корекції поведінки дітей з особливостями у розвитку. Висловлюю подяку викладачам за їх чуйність, професіоналізм і відповідальність!

  Ковальова Марія Володимирівна

  kovaleva

  Місце роботи: Одеський державний університет внутрішніх справ, провідний психолог, кандидат психологічних наук.

  У 2006 році вступила до ОНУ імені І.І. Мечникова, на факультет психології, на кафедру диференціальної і спеціальної психології. Закінчила ОНУ імені І.І. Мечникова в 2011 році. Закінчила аспірантуру ОНУ імені І.І. Мечникова в 2015 році.

  «Навчаючись в університеті за своєю спеціальністю я придбала не тільки безцінні знання, певні навички, а й уміння розуміти, перш за все, себе. Адже коли ти можеш допомогти розібратися в чомусь собі – ти можеш допомогти і іншим, оскільки професія психолог спрямована на допомогу у зовнішнє. І що не менш важливо, ти не виходиш з університету «беззбройним», у тебе в запасі вже є певні навички, які допомагають тобі в роботі, в набутій професії. На кафедрі диференціальної і спеціальної психології, а також на факультеті працюють чудові викладачі, багато з них практикуючі психологи, які багато чому навчать, підкують і завжди підкажуть. Одним словом, професіонали!»

  Ковбасюк Анна

  kovbasuk 

  Закінчила факультет психології у 2013 р.

  Сфера роботи: коррекційна психологія

  «Мене звуть Ковбасюк Анна, в 2013 році я отримала диплом психолога в ОНУ ім. І.І. Мечникова, закінчивши кафедру диференціальної і спеціальної психології. Тоді ж і почалося моє професійне життя. Працювати я стала відразу з дітьми, спочатку психологом в дитячому саду. А через рік я пішла в колекційну психологію. І досі працюю в цій сфері, переважно, з дітьми, що мають різні особливості в розвитку. Також, працюю з дітьми в контексті раннього розвитку. Мені подобається те, чим я займаюся. І сьогодні я точно впевнена, що вступивши на кафедру психології я зробила правильний вибір. Викладачі не тільки під час навчання дають знання, навички та надають підтримку, але і з деякими я підтримую відносини, навіть через багато років після випуску.»

  Мартинюк Юлія Олександрівна

  martynuk

  Кандидат психологічних наук, асистент кафедри загальної психології і психології розвитку особистості, практикуючий психолог.

  «Я закінчила ОНУ імені І. І. Мечникова у 2011 році. З п'яти років навчання в ОНУ імені І. І. Мечникова, 3 роки мого життя та навчання були пов'язані з кафедрою диференціальної і спеціальної психології. Чому саме ця кафедра? Тому що мені були цікаві особливості роботи психолога у сфері спеціальної психології – в одному з напрямків, яким багато років займалися викладачі цієї кафедри. Завдяки високому професіоналізму викладачів кафедри, як у сфері практичної психології, так і в професії викладача, я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Скажу навіть більше, кафедра дала мені можливість накопичувати досвід, як майбутній практичний психолог: я отримала чітку мету і напрямок у професії психолога. Так само слід згадати, величезну підтримку, яку надавали викладачі кафедри студентам. Я ніколи не забуду дружню атмосферу на кафедрі диференціальної і спеціальної психології. Це причини, які спонукали мене після випуску працювати в університеті на кафедрі диференціальної і спеціальної психології. Працюючи в університеті, я завжди задавала собі питання: яким психологом я хочу бути, яким викладачем? І відповідь була завжди перед очима. Дякую кафедрі, дякую викладачам!!!!!!!!!»

  Сокиржинська Олеся Олегівна

  sokirzinska

  Закінчила факультет психології в ОНУ в 2008 р

  Сфера роботи: кандидат психологічних наук, викладання, тренер

  Не секрет, що університет ім. І.І.Мечникова завжди вважався одним з найбільш знаменитих університетів не тільки в Україні, а й за її межами. Найцінніше, на мій погляд, що може тут отримати кожен студент - це можливість перейняти неоціненний теоретичний і практичний досвід висококваліфікованих викладачів. Кожен новий предмет і кожен лектор присвячує в світ професії, формує мети і підживлює мотивацію до набуття знань, вчить аналізувати великий обсяг інформації, робити висновки і приймати рішення. За час навчання кожен студент проходить свій шлях: від ще вчорашнього школяра до людини, яка мислить і дивиться на навколишній світ з точки зору науково-психологічних понять і категорій. Важливо на цьому шляху знайти свою область застосування отриманих знань!

  Ксенія Черних

  chernyh

  Закінчила факультет психології в ОНУ у 2013 р.

  Місце роботи: психолог в центрі розвитку особливоъ дитини «Наш світ».

  «Навчання в ОНУ ім. Мечникова було для мене повним відкриттів, знань, десь складнощів, але і впевненості, що подолання їх допоможе стати мені дійсно грамотним фахівцем. Цікаві предмети, перша практика, перший досвід викладання – те, чим було наповнено моє навчання. Викладачі кафедри диференціальної та спеціальної психології, на якій я вчилася, грамотно підносили теоретичну частину психології, цікаво розповідаючи про свій досвід практичного застосування теоретичних знань, що, безсумнівно, захоплювало. Саме тоді виникло уявлення як саме можна оперувати цими знаннями, і бажання знати більше і глибше, стало чудовою мотивацією продовжувати навчання. Практичних навичок і знань хотілося більше, і завдяки базі теоретичних і практичних знань, отриманих під час навчання, вже на 5 курсі я змогла почати професійну діяльність в науково-дослідному інституті.

  Говорячи про професію, можу з упевненістю сказати, що в неї потрібно закохатися. Саме тоді робота буде приносити найбільше задоволення. Навчання в університеті, цікаві предмети, корисні знання та досвід, отриманий від викладачів і під час практики – дозволили мені закохатися в мою спеціальність. Вірю, що робота, як і шлюб, повинна бути по любові, а не з розрахунку :) »

  Дмитро Шевчук та Олексій Нерян

  shevchuk neryan

  Закінчили ОНУ імені Мечникова в 2016 році.

  Сфера роботи: шоу-бізнес

  Одеський національний університет імені Мечникова - не просто кращий навчальний заклад на півдні України, це перлина країни, яка світить далеко за її межі. В ОНУ працюють кращі фахівці і знавці своєї справи, і вчиться безсумнівно найталановитіша молодь. За роки навчання стає зрозуміло, що ОНУ - це не просто сукупність співробітників, викладачів і студентів, це справжня сім'я. Крім відмінного рівня освіти і міжнародного диплома, ВНЗ дає відмінну можливість підростаючому поколінню максимально реалізовувати себе не тільки в області науки. Спорт, творчість, дозвілля - все це невід'ємна частина життя студентів ОНУ.

  Окремо слід сказати про інститут математики економіки і механіки. Навчаючись тут, ви отримуєте не тільки повну теоретичну базу знань, але і необхідні практичні навички, які так необхідні при працевлаштуванні. Саме тому фахівці, які випускаються цим інститутом, так затребувані не тільки в Одесі і Україні, а й за кордоном.

  Одеський Національний університет імені Мечникова дає не просто корочку про вищу освіту, цей ВНЗ готує до суворих реалій сучасного життя. Поступаючи в ОНУ, ти робиш правильно.

  Чебан Анастасія Сергіївна

  cheban

  Посада: Менеджер з адаптації та розвитку талантів

  Компанія: Цитрус (ТОВ ЦЕТЕХНО)

  Ярцун Олександра Олександрівна

  yarcun

  Закінчила факультет психології у 2014 році

  Місце роботи: Дитячому центрі «Азбука»

  «Навчання в унівеситеті дало міцний фундамент для початку роботи практичним психологом у дитячому садку. Завдяки виробничій практиці на 4 курсі зрозуміла, що хочу працювати з дітьми. Знання дитячої психології допомогають в роботі і зараз. Дякую викладачам кафедри диференційної психології за те, що ділилися з нами знаннями, які неможливо прочитати в книгах, за те, що ділилися досвідом. На Ваші лекції хочеться повернутися знову.»

  Коваль Ганна Шаміліївна

  koval

  Рік випуску - 1999.

  Кандидат психологічних наук за спеціальністю «юридична психологія», доцент кафедри соціальної і прикладної психології.

  ОНУ імені І.І. Мечникова - мій дім протягом 25 років. Нічого іншого я б у своєму житті не хотіла. Психологія - це моє життя й моя любов. Спасибі всім викладачам, які стали для мене прикладом професіоналізму в цілому і життєвої психології зокрема! Я пишаюся своєю освітою. )

  Гіцевіч Вікторія Валеріївна

  gicevich

  Рік випуску - 1999.

  В Університет я потрапила відразу ж після закінчення школи. Мої роки навчання в Одеському Національному Університеті імені І.І. Мечникова - 1994-1999 р. І ще будучи студенткою 5 курсу почала свою професійну діяльність. Я вирішила розвиватися в області HR. З великою теплотою згадую роки, проведені в стінах нашого прекрасного навчального закладу. Саме мій Університет дав мені поштовх в життя, заклав стійку базу, яка дозволила мені будувати подальшу професійну кар'єру в області HR. Я вважаю, що успішний HR фахівець повинен володіти системними психологічними знаннями.

  Крім того, освіта в нашому університеті містила вивчення різних областей біології, глибоке вивчення філософії, етики, педагогіки та, звичайно ж, математики. Надалі до цього додалося постійний розвиток знань в області бізнес-процесів, менеджменту, психології праці і ін. Головним підсумком отримання хорошого психологічної освіти, яка допомагає при виконанні щоденних професійних завдань, є саме працездатність, широкий кругозір, відсутність боязні перед завданнями, у чому б вони не полягали, самостійність у вивченні чого б то не було, в якому б то ні було обсязі. Я вдячна своїм викладачам, наставникам, колегам-однокурсникам, з якими мені пощастило зустрітися під час навчання, з деякими з яких нас зв'язала міцна дружба вже в подальшому житті. Бажаю якнайшвидшого самовизначення і удачі в подальшій професійній діяльності всім студентам!

  • 1999 – 2003 рр. Консультант, психолог Консалтингового Агентства
  • 12.2013-02.2007 рр. Спеціаліст по персоналу в Телекомунікаційної компанії «Фарлеп».
  • 02.2007- 01.2013 рр. Начальник відділу персоналу Телекомунікаційної компанії Комстар-Україна, ДП «КОМСТАР_Регіони», з числом персоналу понад 5000 чол.
  • 12.2013-12.2014 рр. Начальник відділу підбору навчання та адаптації персоналу КИЇВГАЗ, чисельність персоналу понад 2000 чол.
  • 10.2016 по теперішній час Регіональний HR по Одеському регіону Найбільшого тютюнового дистриб'ютора «TEDIS-UKRAINE», з чисельністю персоналу понад 2500 чол.

  Митрофанова-Керсанова Лариса Анатоліївна

  mitrofanova

  Рік випуску - 2008.

  Кандидат психологічних наук. Місце роботи - Національний університет «Одеська юридична академія» Навчання в Університеті мені дало хорошу теоретичну і практичну базу, можливість працювати в цікавій і актуальній сфері.

  Керсанов Олександр Володимирович

  kersanov

  Рік випуску - 2008.

  Місце роботи - Державна установа «Одеське установа виконання покарань (№21)» Навчання в Університеті мені дало можливість змінити себе в, напевно)))), кращу сторону. В Університеті мене навчили вчитися і отримувати потрібну мені інформацію, а так само дали впевненість в тому, що психологічна освіта Університету НАЙКРАЩА, в порівнянні з іншими ВНЗ! В університеті я познайомився з Ларисою Мітрофановою. Ми одружені і у нас росте чудова донька).

  Ганна Прокоф'єва (Дзізенко)

  dzizenko

  Рік випуску - 2010.

  Місце роботи - Регіональний Рекрутер - Voyageur Transportation Services, Онтаріо, Канада. Диплом і навчання в ОНУ ім. І.І. Мечникова дозволив продовжити освіту в Канаді, отримати роботу в сфері підбору персоналу і допомагає щодня в наймі кваліфікованих співробітників всіх рівнів для нашої компанії.

  Ліна Сулима

  sulima

  Рік випуску - 2014.

  Місце роботи – Кіновиробництво Що дало мені навчання і диплом ОНУ: буду чесна - про сам диплом нічого сказати не можу, поки він мені не знадобився, але хочу сказати щодо окремих викладачів, вони дійсно навчили мене багато чому.

  Викладачам факультету психології хочу сказати - величезне спасибі! Тому що це люди, які не тільки навчають тебе професії, це люди які діляться своїм життєвим досвідом. Вони вчать тебе дорослішати, завдяки їм ти дивишся на багато речей зовсім інакше, вони допомагають і підтримують! І не дивлячись на те, що після закінчення інституту проходять роки, з цими викладачами хочеться бачитися і спілкуватися.

  Яковенко Вікторія

  yakovenko

  Рік випуску - 2016.

  Місце роботи - Військовослужбовець контрактної служби ВМС ЗС України.

  Отримавши диплом бакалавра, я серйозно замислилася в якій галузі психології працювати. Поступово на 5 курс, я вже чітко знала, що хочу стати військовим психологом. У зв'язку з ситуацією на Україні, вже будучи студенткою 5 курсу, я підписала контракт і почала свою діяльність, але ще не як психолог. Специфіка діяльності військового психолога має на увазі наявність не тільки теоретичних знань, але і практичного досвіду у військовій області. Тому військовими психологами стають вже діючі військовослужбовці, які не з чуток знають про особливості і труднощі військової служби.

  Прослуживши 1.5 року, я не залишила в тіні своє бажання стати військовим психологом. Для того щоб здійснити свої задуми, вирішила вступити до військової академії сухопутних військ, щоб стати офіцером Української армії і в подальшому реалізувати себе і працювати в сфері військової психології.

  Попадюк Віолетта Анатоліївна

  popaduk

  Рік випуску - 2015.

  У 2015 році я закінчила ОНУ ім. І.І Мечникова з червоним дипломом за спеціальністю «Психологія». На даний момент працюю дошкільним психологом в школі раннього інтелектуального розвитку «Мрія». Теоретична база, отримана в університеті, дозволила мені застосувати знання безпосередньо на практиці, вже працюючи з дітьми. За час навчання в університеті, я ще раз переконалася, що вибрала правильний шлях і професію. Зараз я займаюся улюбленою справою і щаслива від цього.

  Ковальчук Андрій

  kovalchuk

  Рік випуску - 2013.

  Диплом бакалавра 2012, диплом фахівця отримав в 2013 році.

  Є військовослужбовцем у військовій частині А2756, на посаді офіцер-психолог. Завдяки навчанню в ОНУ на кафедрі соціальної і прикладної психології, я зміг отримати базу знань, яка мені допомогла в подальшому розвинутися в хорошого фахівця в області психології.

  Також, навчання на кафедрі мені допомогло впоратися з різними особистісними й професійними труднощами і проблемами. І, звичайно, допомогло мені знайти себе в новому напрямку професійної діяльності.

  Лебедєва Олена

  lebedeva

  Рік випуску - 2014.

  Місце роботи - Перформія Україна - менеджер з підбору персоналу. Продюсерський Центр Star time, дитячий сад Happy Time - менеджер з підбору персоналу. Центр жіночого розвитку Woman Insight - керівник відділу персоналу. Університет та взагалі кафедра соціальної психології подарували мені мету. Мені шалено, починаючи з 3 курсу, хотілося вивчати структуру компаній, працювати з людьми, була також цікава тема профорієнтації, психологія праці. На сьогоднішній день багато хто не знає куди саме йти, куди вступати і чим зайнятися. Само собою, вибирати професію потрібно обдумано, раціонально, але також і прислухаючись до своїх бажань, саме тоді ти і знайдеш свою Ціль, своє покликання і свою пристрасть. Зараз, через час після закінчення університету, багато хто виїхав на навчання за кордон: Франція, Німеччина, і, правда, відгуки про Мечникова у них, ґрунтуючись на навчанні вже там, найтепліші і хороші. Знання, які дають у нас дуже цінні і корисні, глибокі і охоплюють область психології з усіх боків! Викладачі - професіонали, "гарячі" своєю справою, передають знання і їх цінність. Звичайно, отримує їх тільки той, хто хоче. ). Хто хоче почути - чує, хто не хоче - не змусиш). Дуже рада, що навчалася саме в Мечникова і вдячна досвіду, знанням, які придбала там.

  Анастасія Негрі

  negry a

  Закінчила факультет психології в ОНУ в 2012 р.

  Місце роботи: Найбільший центр в області молодіжної, соціальної та освітньої роботи в Німеччині Internationaler Bund і приватна практика. Член німецької асоціації психологів BDP (Bundesverband Deutscher Psychologen)

  Для мене завжди було пріоритетом не тільки отримання диплома психолога, а й безпосередня робота з людьми, консультування. Я хотіла допомагати їм. Тому, коли після отримання ступеня бакалавра переді мною постав вибір подальшого розвитку в цій сфері, я вирішила йти на кафедру психології та розвитку особистості.

  Цілковита правильність цього вибору неодноразово підтвердилася. Завдяки тим знанням, які надали мені викладачі ОНУ ім. Мечникова, я отримала надійну основу для подальшого розвитку.

  Моє життя змінилося кардинальним чином: я переїхала жити до Німеччини. Для мене було вкрай важливим залишитися в професії. Незабаром я отримала підтвердження мого диплому і дозвіл на психологічну діяльність, що свідчить про європейський рівень знань, які дає ОНУ ім. Мечникова.

  На сьогоднішній день я працюю в найбільшому центрі в області соціальної та освітньої роботи, де я надаю психологічний супровід для молодих людей віком від 16 до 25 років, які приходять до нас на навчання. Також я веду свою приватну практику російською, українською та німецькою мовами.

  Я безмежно вдячна своїм викладачам, які були своєрідними провідниками у світ психології. З особливим теплом згадую роки навчання, які я провела в рідному університеті.

 • Спеціальність Соціальна робота

  Грішило Григорій Олегович

  Місце роботи: Івент-холдинг «Dream Way»

  Я закінчив спеціальність «Соціальна робота» у 2016 році. Що я добре пам'ятаю зі студентських років, так це дуже різноманітне та яскраве студентське життя. Після лекцій та семінарів ми збиралися великою компанією для того, щоб прописати жарти для гри КВК, або розучувати танець для битви факультетів. І як можна забути «Студентські ігри» в яких змагалися всі факультети університету у спортивних, творчих, та активних змаганнях. За час мого навчання на цій спеціальності, ми виборювали 4 рази підряд перше місце серед всіх факультетів та інститутів, чим ми безмежно пишалися. Окрім того на цій спеціальності, я отримав необхідні знання, для подальшого свого розвитку, що допомогло мені запустити свій власний соціальний проект для допомоги дітям з особливостями в психологічному розвитку. Я вважаю що ці роки, що я навчався на спеціальності «Соціальна робота» дала мені добрий трамплін для подальшого розвитку моєї особистості.

  Стайкова Тетяна Юріївна

  Посада: Головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи Іванівської селищної ради

  У 2014 році вступила до ОНУ імені І.І. Мечникова на факультет психології та соціальної роботи. У 2019 році отримала диплом магістра з відзнакою. Про свій вибір жодного разу не пошкодувала. Соціальна робота - одна із найнеобхідніших професій сьогодення, адже, допомагаючи іншим, ми вкладаємо частинку себе в покращення життя суспільства. Під час навчання я проходила практику у різних соціальних службах, що стало фундаментом для майбутньої роботи в цій сфері. Професія соціального працівника вимагає великого терпіння, емпатії та зусиль. Незважаючи на всі труднощі, які трапляються у цій сфері я хочу займатися саме цим протягом всього життя.

  Під час навчання в університеті я отримала безцінні знання та розуміння специфіки роботи з різними категоріями клієнтів. Викладачі кафедри грамотно підносили матеріал, адже вони є знавцями своєї справи і кращими фахівцями, які стали для мене прикладом.

  Я хочу висловити вдячність педагогічному колективу кафедри за високий професіоналізм, а також за безцінний досвід , який я отримувала протягом 5,5 років навчання. Дякую, за те, що надавали можливість проявляти себе і завжди підтримували. Навчання в цьому університеті завжди буду згадувати з посмішкою на обличчі та теплотою на душі.

  Канцер Вадим Олександрович

  Місце роботи: Малиновський територіальний центр

  Посада: Провідний фахівець із соціальної роботи

  Після закінчення університету за спеціальністю «Соціальна робота» я продовжив свою трудову діяльність в державній установі «Малиновський територіальний центр », в якому працюю по теперішній час.

  З великою теплотою згадую викладачів - флагманів кафедр соціальних теорій та соціальної роботи, справжніх професіоналів своєї справи. Університет дає не тільки необхідні знання з обраної професії, а й прищеплює самостійність, виконавську дисципліну та відповідальність за прийняття рішень.

  Албул Ганна Ігорівна

  Місце роботи: Одеський обласний центр соціальних служб

  Посада: Соціальний менеджер

  Спогади про Одеський національний університет імені І.І Мечникова

  90% людей говорять, що найкращі роки їх життя припадали на час навчання в середніх або вищих навчальних закладах. Не виключенням буду і я.

  Під час навчання на факультеті психології та соціальної роботи я здобула багато навичок та вмінь, які використовую в своїй професійній діяльності. Навчання на факультеті проводилось не тільки сухим викладанням теорії викладачами, а з елементами їх життєвим та професійним досвідом.

  Всі ми прекрасно знаємо, що законодавство щодо захисту соціально незахищених верст населення в Україні постійно коригується, доповнюючи його новими наказами та постановами. Викладачі факультету знайомлять студентів з актуальною нормативно – правової базою соціальної роботи. Наприклад, коли я вступила на 1 курс, ми вчили ЗУ «Про соціальні послуги» 2003 р., а коли перейшла на 5 курс ( 1 курс магістратури), то наше навчання вже базувалось на ЗУ «Про соціальні послуги» 2019 р.

  Всі викладачі факультету є професіоналами своєї справи. Вони вміють викласти навчальний матеріал дуже цікаво та зрозуміло для всієї аудиторії. На будь - яке запитання, яким зацікавився студент після лекції, відповідають невідкладно. Також допомагають в підборі літератури для додаткового опанування студентом ,цікавої для нього, теми. Окрім цього викладачі щороку видають десятки наукових праць, які можна взяти для підготовки до семінарів та контрольних робіт, у науковій бібліотеці.

  Хочу висловити подяку всім викладачам, особливо таким як: Дунаєва Л.М., Хлівнюк Т.П., Брагар М.І., Варнава У.В., Кулава К.О, Аблов А.Ф., Коваленко О.П., Дубініна Я.П., Богданова О.М., Кравець Г.В, Нікогосян О.О., Булгак Е.Д., Гладченко С.В.

  Михайлова Катерина Олександрівна

  Місце роботи: Одеський обласний центр соціальних служб

  Посада: Завідуючий сектору інформаційно-аналітичної роботи

  За час навчання в університеті на факультеті психології та соціальної роботи можливо було зробити один висновок: тут відбувається підготовка спеціалістів, які є конкуренто спроможними на ринку праці.

  Професійна кваліфікація викладачів на високому рівні. Індивідуальний підхід до кожного студента - це не просто слова. На факультеті психології та соціальної роботи - це правило, яке не порушується, незалежно від обставин. Викладачі надають інформацію у доступній формі, лекційний матеріал відповідає освітній програмі, навчальним планам та чинному законодавству України.

  Неможливо не відмітити таких викладачів як: Хлівнюк Т.П., Варнава У.В. та Кулава К.О. Завдяки емпатії та високоморальним якостям зазначених викладачів, студенти не залишаються на одинці з життєвими складнощами, з якими іноді стикається кожен. Виконуючи роль наставників, надавалася допомога і порадою, і підтримкою.

  Вступаючи до ОНУ, робиш вірний вибір.

  Kozak A O

  Козак Анна Олександрівна

  Місце роботи: КУ «Великомихайлівський інклюзивно-ресурсний центр»

  Посада: Соціальний педагог

  Вибрати університет, в якому ти будеш проводити свої студентські роки, безумовно, не проста справа. Багато хто говорить, що це найкращі роки в їхньому житті, і я з ними погоджусь. Саме ці найкращі роки були у мене з моїм університетом імені І.І. Мечникова, закінчила я його в 2020 році. А спеціальність я обрала, соціальну роботу і ніяк про це не жалію!!! Про педагогічний склад нашого факультету взагалі потрібно писати окрему книгу, наскільки вони професіонали своєї справи. Велике дякую за цей вклад!

  Mihailova A R

  Михайлова Анастасія Романівна

  Місце роботи: дитячий гурток з психологічного розвитку

  Зовсім недавно, у 2017 я прийшла до прийомної комісії ОНУ ім.І.І.Мечникова з упевненістю вступи на РГФ, але так склалося, що соціальна робота остаточно зайняла місце у моєю серці. Звичайно не з першої пари я зрозуміла, що представляє собою "соціальна робота", певний період не хотіла працювати за спеціальністю, але  пізнаючи увесь спектр знань, які до сих пір отримую в магістратурі, вкрай захопилася цією справою та розумію це не кінець.

  Кожен викладач, настільки обожнює свою роботу, що це не можливо не відчути. Ти наповнюєшся відчуттям важливості та спроможності донести до кожного щось важливе та мотиваційне.

  Завдяки кожному у цьому університеті я знайшла своїх друзів, своє призначення та можливість бути потрібною.

  Харченко Анастасія Сергіївна

  Місце роботи: Центр соціальних служб Одеської міської ради.

  Посада: Фахівець із соціальної роботи відділу з питань надання соціальних послуг та правового забезпечення.

  Я була студенткою вузу ОНУ імені І.І. Мечникова, факультету психології та соціальної роботи (ФПСР). Всі викладачі дуже досвідчені майстри своєї справи, із свого досвіду можу сказати, що вони допоможуть і підкажуть правильний шлях. Викладачі завжди намагаються піти на зустріч студентам, якщо звісно, це необхідно, і це не завадить вивченню матеріалу. Загалом може сміливо сказати, що якщо ви хочете зв’язати своє життя з соціальною сферою, то вступайте до цього університету.

  Трипільська Анна Севаківна

  Місце роботи: Вальдорфська школа «Борисфен» м.Київ

  У старших класах я почала цікавитися психологією. На той момент я не розуміла, що таке соціальна робота, але якщо говорити про предмети на цьому факультеті, то визначила для себе, що це поєднання психології та права. Відповідно вибір професії після закінчення цього факультету ширше, ніж просто після психології або права. Вступила і жодного разу про це не шкодувала.

  Мені подобалося вчитися, так як в нас говорять про дійсно важливі речі, про те, з чого складається наше життя і проблеми суспільства. І звичайно, це мотивує тебе робити наше суспільство і країну краще.

  Спершу я думала, що хочу працювати з нарко та алко залежними, потім стала роздумувати про виправній колонії. Але через деякий час прийшла до висновку, що ув'язнені або люди з залежностями - це вже як наслідок. Результат якихось неправильних рішень, вибору. І якщо я дійсно хочу щось змінити в цій системі, то потрібно працювати зі звичайними дітьми, на етапі, коли все тільки закладається і формується. Робити все від себе залежне, щоб в нашій країні було якомога менше людей з поламаною психікою і травмами, які в подальшому визначають їх дії. Тобто працювати в школі і бути частиною їхнього дитинства, щасливого і здорового.

  titievska

  Тітієвська Вікторія Василівна

  Місце роботи: Управління соціального захисту населення департаменту праці та соціальної політики ОМР.

  Посада: Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення департаменту праці та соціальної політики ОМР Закінчила спеціальність «Соціальна робота» у 2014 році. Закінчуючи навчання почала працювати в Одеській загальноосвітній школі #20 соціальним педагогом. Зараз вже третій рік працюю в Управлінні соціального захисту населення департаменту праці та соціальної політики ОМР.

  Дуже вдячна за ті знання та досвід, які отримала під час навчання в ОНУ ім. Мечникова. Професійна, насичена організація навчального процесу і постійна підтримка викладачів дозволили отримати ті знання та навички, які допомагають мені сьогодні вирішувати проблеми та приймати правильні рішення.

  Під час лекцій, семінарів і практичних занять я не тільки отримувала знання з різних предметів, але і насолоджувалася можливістю спілкування з прекрасними людьми з багатим професійним та життєвим досвідом. Викладачі вклали в нас часточку душі, своїми настановами та теплими словами надихали нас на нові починання, вселяли віру в свої сили. Поряд з нами були надійні наставники, готові у будь-який час підтримати, дати пораду, направити на вірний шлях. Спасибі Вам за відповідальність та увагу до кожного студента, за створення комфортної атмосфери для нашого навчання і зростання!

   gribkova

  Грибкова Юлія Валеріївна

  Місце роботи: м.Каховка, ЗДО №4 «Горобинка»

  Посада: вихователь

  Закінчила у 2014 році спеціальність «Соціальна робота», ніколи не шкодувала про свій вибір! Згадавши, всі студентські роки, що пройшли тут, залишились дуже гарні та приємні спогади! Завжди привітні викладачі, які завжди допоможуть у навчанні, направлять у потрібне русло. Навчатись було дуже цікаво, завжди пізнавальні лекції. Хоч я працюю і вихователем у дитячому садочку, але хочу сказати, що знання отримані в університеті я використовую кожен день! Навіть після закінчення університету, я продовжую спілкуватися зі своїми викладачами. Якщо я захочу отримати другу освіту, то це обов’язково буде наш університет.

   

  Кулава Катерина Олександрівна

  Місце роботи: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Факультет психології та соціальної роботи, Кафедра соціальних теорій

  Посада: Старший викладач

  «Майбутнє не висічене на камені» - саме ця крилата фраза як ніколи точно описує весь мій професійний шлях. Будучи випускницею школи і маючи незаперечний козир у вигляді атестату з відзнакою, я встала перед нелегким вибором шляху свого подальшого навчання. І ось після шалено-цікавого, але не менш важкого шляху, я можу з упевненістю сказати, що не помилилася. Спеціальність «Соціальна робота» дає ні з чим не порівнянний набір знань і компетенцій, реалізація на практиці яких залежить тільки від вас. Вигострене логічне мислення, ораторська майстерність, вміння критично оцінювати ситуацію, здатність грамотно і послідовно викладати свої думки - далеко не повний список сильних сторін, які я набула навчаючись саме на цій спеціальності.

  Мультидисциплінарність - головний плюс даної спеціальності, адже після випуску ви можете з однаковим успіхом влаштуватися на роботу в соціальну установу або запустити свій соціальний проект. Завдяки тим знанням і вмінням, які я змогла придбати під час навчання та любові до спеціальності «Соціальна робота» та університету я зараз займаю посаду старшого викладача кафедри соціальних теорій.

  В цілому, один тільки перелік місць, де продовжили свій шлях студенти тільки мого року випуску, свідчить про широке «вікно можливостей», яке дає освіта на спеціальності «Соціальна робота».

  rekechinska

  Рекечинська Анастасія Сергіївна

  Місце роботи: Овідіопольський навчально виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» імені Т. Шевченка

  Посада: Соціальний педагог

  У 2019 році закінчила ОНУ імені І.І. Мечникова, де здобула спеціальність соціального працівника. У 2015 році після закінчення коледжу того ж самого університету, мені запропонували місце роботи в школі на посаді соціального педагога, де працюю надалі і зараз. Хочу виразити велику подяку усім викладачам, які з нами працювали, Ви вклали в нас не тільки як у професіонального спеціаліста, а дали набагато більше. Спасибі за всі теоретичні та практичні знання, набуті за період навчання.

  bochevar

  Бочевар Ірина Миколаївна

  Місце роботи: Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області.

  Посада: Головний державний інспектор відділу з питань зайнятості населення та працевлаштування інвалідів.

  У 2020р. закінчила факультет психології та соціальної роботи спеціальність «Соціальна робота» в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова. Я дуже вдячна університету за надані можливості за всі роки навчання. Окремо хочу висловити слова подяки викладачам за величезний багаж знань, навички та досвід, якими Ви щедро ділилися. Навчання в університеті залишиться однією із найяскравіших сторінок в моєму житті.

  bragar

  Брагар Марина Іванівна

  Місце роботи: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Факультет психології та соціальної роботи, Кафедра соціальних теорій

  Посада: Викладач

  В далекому 2006 році в період роботи приймальної комісії мені люб’язно відкрив двері улюблений викладач багатьох студентів Вернодубов Михайло Петрович! Я дуже добре пам’ятаю як подавала документи на спеціальність «Соціальна робота» (хоча й не зовсім розуміла що це таке). Але з перших лекцій все стало на свої місця! Привітність, допомога, люб’язність, доброта, розуміння – це ті якості які я зустріла в кожному викладачеві інституту інноваційної та післядипломної освіти (тодішня назва). Згодом, я стала працювати на рідній кафедрі, де зустріла розуміння вже своїх викладачів-колег! І на цьому моя кар’єра тільки починалась… ! з часом отримала вищу освіту за двома спеціальностями: соціальна робота та психологія. З часом, мені надали доленосну можливість і я її використала! Безцінний досвід практичного навчання (до якого нас блискуче підготовили викладачі кафедри) я мала (і маю) змогу передавати наступним поколінням студентів нашої важливої в житті кожної людини спеціальності «Соціальна робота»!

  gerbenska

  Гербенська Наталя Василівна

  Місце роботи: Служба у справах дітей Одеської міської ради.

  Посада: Головний спеціаліст відділу сімейних форм виховання

  У 2011 році вступила до ОНУ імені І.І. Мечникова, на факультет соціальної роботи. Закінчила ОНУ імені І.І. Мечникова в 2017 році. Роки навчання в ОНУ закарбовані як в пам'яті, так і в серці, адже за період навчання ми мали змогу опанувати безліч нових знань в новій сфері, яка в наш час одна з найважливіших. Навчаючись в університеті ми не тільки теоретично ознайомлювалися з різноманітними державними структурами, але й в період ознайомчих та виробничих практик могли прийняти безпосередню участь в роботі цих організацій. Безумовно практика, яку нам забезпечував університет, відіграла одну з най важливіших ролей в подальшій професійній діяльності. Цінним скарбом нашого університету є кваліфіковані викладачі, які дійсно надали нам не тільки знання, але й впевненість в собі, навчили нас бути корисними для суспільства. ОНУ - це мій вірний вибір, про який я не шкодую!

  gnatenko

  Гнатенко Олеся Миколаївна

  Місце роботи: Управління соціального захисту населення в Київському районі м. Одеси.

  Я закінчила Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова у 2014 році, отримавши диплом за напрямом «Cоціальна робота» та «Психологія».

  Роки навчання пролетіли непомітно. За цей час було багато цікавого, нового, заняття змінювались сесіями, канікулами, святами. Зокрема запам’яталась простота у відносинах з викладачами, відкрите та щире ставлення до нас. Саме це сприяло формуванню дружньої атмосфери в групі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань. Великим плюсом у навчанні на кафедрі є широкий спектр знань, які я отримала у ході навчання ( як теоретичні, так і практичні). У мене ніколи не виникало сумнівів у правильності вибору навчального закладу. Зараз працюю за спеціальністю в управлінні соціального захисту населення в Київському районі м. Одеси. Задоволена, що обрала саме цю спеціальність і з теплом буду згадувати студентські роки.

  domchinska

  Домчинська Оксана

  Місце роботи: Одеській загальноосвітній школі № 20.

  Посада: Завідувачкою шкільної бібліотеки

  Наш факультет – це дружна сім’я, яка дала мені не лише знання, а й багато незабутніх вражень. За роки навчання (2008-2014), університет виховав у мені дорослу, відповідальну та самостійну людину, подарував багато нових знайомств.

  Я безмежно вдячна викладачам за знання, за щирість, за розуміння! Тут працює сильна команда висококваліфікованих професіоналів своєї справи, до яких завжди можна звернутися за порадою та допомогою. Особливо мене вразила щирість та доброзичливість викладацького колективу, бажання ділитись інноваційними ідеями та власним досвідом.

  Ще на останньому курсі, я почала працювати психологом в Одеській загальноосвітній школі № 20. Де використовувала набуті в університеті знання на практиці 2 роки. Після декретної відпустки, з 2018 року почала працювати завідувачкою шкільної бібліотеки, де працюю по теперішній час. Працюючи в школі я розумію, наскільки цінними є отримані мною знання, набуті за роки навчання в коледжі та університеті, за що неймовірно вдячна своїм викладачам.

  kovalska

  Ковальська Христина Леонідівна

  Місце роботи: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського. Академія розвитку інтелекту SMARTUM.

  Посада : Аспірат кафедри « Загальної та диференціальної психології»

  Тренер розвитку інтелекту

  В 2017 році закінчила спеціальність «Соціальна робота», цей вибір став фундаментальним для мого подальшого професійного росту. Навчання на цій спеціальності цікаве та результате, з першого курсу переді мною відкрився великий спектр знань, котрі допомогли мені стати на шлях самовдосконалення та реалізації свого потенціалу. Безумовно сильний викладацький склад відіграв велику роль в цьому, також різноманітне наукове життя та активна позанавчальна робота. Під час навчання я здобула навички котрі допомагають мені досі в плануванні свого часу та в роботі над собою, а саме:

  • Уміння не відкладати в довгий ящик, робити відразу і багато, по свіжих слідах. Виходить набагато швидше і краще( це я зараз так говорю). А в студентські роки готувалася до здачі іспиту , виключно в останню ніч.
  • Уміння розставляти пріоритети;
  • Усвідомлений підхід до того, що ти робиш;
  • Більше сумлінності та рішучості.

  Навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова - це один із найважливіших періодів мого життя, який залишив відбиток у вигляді знань, умінь, та навичок. Я формую своє майбутнє опираючись на отриманий досвід в цьому університеті!

  Петляков Роман Юрійович

  Місце роботи: Дитячий спортивний табір

  Коли я вступив до університету, я не був до кінця впевнений, що зробив правильний вибір.

  Перший час мені здавалося, що не зможу знайти собі місця в цій галузі, тому виникала спокуса перевестися на інший факультет. Але з кожним днем   навчання мені все більше і більше подобалося, що вирішив залишитися. І не дарма.

  Назва факультету виглядає дуже вузькоспрямованою. Але під час навчання з'ясувалося, що це досить сучасна професія, просто не дуже «розкручена». А отримані знання можна застосовувати в абсолютно різних сферах.

  Зараз я працюю в дитячому спортивному таборі і дуже вдячний викладацькому складу за той час і знання, які вони в нас вклали.

  Корчинський Артем Аркадiйович

  Сфера роботи: Відеооператор

  Відверто кажучи, вступаючи до університету було багато страхів і невизначеностей про те, що на мене там чекає. Але вже з перших днів я зрозумів, що перебуваю там де потрібно. Справжня сімейна атмосфера. Щирi, доброзичливі, і турботливі викладачі, яким я безмежно вдячний. За 5 з половиною років навчання жодного разу не зіткнувся з будь яким проявом корупції. Так, я не працюю за фахом, але при цьому отриманий мною багаж знань соціальної роботи, правознавства, психології, конфліктології, та інших цікавих наук успішно застосовую в своєму повсякденному і професійному житті. Дякую за те, що згадую роки свого навчання в університеті з посмішкою:)

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

 

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top