Випускники кафедри

Сліпенюк Василь Володимирович, випускник третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (захист відбувся в січні 2022 р.)

Slipenuk V V

доцент кафедри державознавства, права та європейської інтеграції Національного університету "Одеська політехніка"

Храпицька Марія Олександрівна,випускниця магістратури 2021 р.

Hrapitska

Молодший юрист Юридичної фірми "Legrant"

Вступне слово

Дорогі друзі!

Я рада вітати Вас на веб-сайті кафедри конституційного права та правосуддя.

Кафедра конституційного права та правосуддя в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова була створена в 2002 році на базі кафедри адміністративного права і управління та кафедри кримінально-правових дисциплін і судово-правоохоронних органів згідно з рішенням Вченої Ради університету та на підставі наказу Ректора університету.

Кафедра конституційного права та правосуддя стала логічним продовженням державницько-правових традицій в ОНУ імені І.І.Мечникова, оскільки з самого початку заснування Рішельєвського ліцею, а потім Імператорського Новоросійського університету кафедра державного права та державно-правових дисциплін була обов’язковою складовою його структури.

Професорсько-викладацький склад кафедри залучається до найбільш важливих питань державного життя країни, законотворчої роботи, конституційного процесу, що надає змогу теоретичні здобутки кожного викладача перекласти в практичну площину та безпосередньо впливати на державотворчі процесі в країні.

Особливо слід відмітити комунікативність викладацького складу кафедри, завдяки чому окремі викладачі та вся кафедра є учасниками багатьох міжнародних заходів та проектів, які проводяться як в межах, так і поза межами університету.

На цьому веб-сайті Ви знайдете інформацію про кафедру конституційного права та правосуддя, ознайомитесь з професорсько-викладацьким складом кафедри, науковою діяльністю викладачів та аспірантів, основними досягненнями в навчально-методичній та науково-організаційній роботі.

Бажаю всім наснаги, прагнення до отримання нових знань та навичок, задоволення від обраної професійної діяльності!

З повагою, завідувач кафедри конституційного права та правосуддя доктор юридичних наук, професор Степанова Тетяна Валеріївна. 

Кафедра конституційного права та правосуддя

epf const leader

Завідуюча кафедрою - доктор юридичних наук, професор
Степанова Тетяна Валеріївна

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра конституційного права та правосуддя була заснована у 2002 році згідно з рішенням вченої ради ОНУ імені І.І. Мечникова наказом ректора № 14-02 від 10.07.2002 р. Першою завідувачкою кафедри стала д.ю.н., професор Любов Олександрівна Корчевна, яка була її незмінним керівником до 2020 р.

З вересня 2020 р. обов’язки завідувача кафедри виконує д.ю.н., професор Степанова Тетяна Валеріївна.

Кафедра забезпечує навчання студентів-бакалаврів, магістрів та докторів філософії з права.

СКЛАД КАФЕДРИ

На кафедрі конституційного права та правосуддя працюють:

2 доктора юридичних наук, професора:

  • д.ю.н., проф. Степанова Т. В.
  • д.ю.н., проф. Прієшкіна О.В.

6 кандидатів юридичних наук:

  • к.ю.н. Борщенко В.В.
  • к.ю.н., доц. Кузнєцова З.В.
  • к.ю.н., доц. Левенець А.В.
  • к.ю.н., доц. Ольховик Л.А.
  • к.ю.н., доц. Пілюк С.В.
  • к.ю.н., доц. Саракуца М.О.

1 старший лаборант:

  • М’якішева А.Д.

1 лаборант:

  • М’якішева К.Д.

Кафедра забезпечує викладання наступних навчальних дисциплін

Перший (бакалаврський) рівень, спеціальність 081 «Право»

  1. Конституційне право України, ч. Загальна (укр. мова)
  2. Конституційне право України, ч. Особлива (укр. мова)
  3. Організація судових та правоохоронних органів (вибіркова, укр. мова)
  4. Вчення про права людини (вибіркова, укр. мова)
  5. Основи юридичної клінічної практики (вибіркова, укр. мова)
  6. Основи медіації (вибіркова, укр. мова)
  7. Новітні права людини (вибіркова, укр. мова)
  8. Правові форми захисту прав людини (вибіркова, укр. мова)
  9. Загальні основи процесуального права (вибіркова, (укр. мова)
  10. Муніципальне право України (вибіркова, укр. мова)
  11. Конституційне право зарубіжних країн (укр. мова)
  12. Адвокатура України (вибіркова, укр. мова)
  13. Міграційне право ЄС (вибіркова, англ. мова)
  14. Правові основи європейської інтеграції України (вибіркова, укр. мова)
  15. Основи права ЄС (укр. мова)
  16. Міжнародний захист прав людини (укр. мова)

Другий (магістерський) рівень, спеціальність 081 «Право»

  1. Проблеми конституційного права та прав людини (укр. мова)
  2. Право Європейського Союзу (укр. мова)
  3. Порівняльне процесуальне право (укр. мова)
  4. Страхове право (вибіркова, укр. мова)
  5. Альтернативні способи вирішення спорів (вибіркова, укр. мова)
  6. Захист прав в ЄСПЛ (вибіркова, укр. мова)
  7. Електронне правосуддя (вибіркова, укр. мова)

Третій (освітньо-науковий) рівень, спеціальність 081 «Право»

  1. Актуальні проблеми конституційного та муніципального права (вибіркова, укр. мова)
  2. Актуальні проблеми процесуального права (вибіркова, укр. мова)
  3. Міжнародні стандарти прав людини (вибіркова, укр. мова)

Інші спеціальності

  1. Конституційне право (051 «економіка», 071 «облік і оподаткування» та 073 «менеджмент», укр. мова)
  2. Основи конституційного права (спеціальність «Прикладна математика», спеціализація «Механика», укр. мова)
  3. Банківське та страхове право (072 «фінанси, банківська справа та страхування», укр. мова)

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Викладачі кафедри приймають активну участь в наукових заходах факультету та університету, здійснюють дослідження в межах затвердженої науково-дослідної теми кафедри «Конституційно-правовий механізм забезпечення, реалізації та захисту прав людини в умовах воєнного стану та повоєнний час» (2023-2027 р.р.), результати яких відображені в публікаціях у наукових журналах та збірниках.

Кафедра виступала основним організатором та співорганізатором щорічних міжнародних та університетських конференції, а з 2017 року спільно з кафедрою кримінального права, кримінального процесу та криміналістики проводить дистанційну всеукраїнську, а з 2021 року – міжнародну конференцію на тему «Правовий вимір конституційної та кримінальної юрисдикції в Україні та в світі», за результатами якої публікується збірник тез та матеріалів конференції.

В 2017 році за результатами виконання теми кафедри було опубліковано колективну монографію: Імплементація міжнародних стандартів у сфері дотримання і захисту прав людини в правову систему України : кол.моногр. / за ред. д.ю.н., проф. Л.О. Корчевної, к.ю.н., доц. З. В. Кузнєцової. Одеса : Фенікс, 2017. 218 с.

У 2022 році за результатами виконання теми кафедри було опубліковано колективну монографію: Трансформація принципів українського конституціоналізму на сучасному етапі : монографія / За заг. ред. д.ю.н., проф. Корчевної Л.О. та д.ю.н., проф. Степанової Т.В. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2022. 176 с.

Окремо слід виділити індивідуальні монографічні дослідження викладачів кафедри:

  • Степанова Т. В. Процесуальний статус учасників позовного провадження у господарському судочинстві: теоретико-правові та праксеологічні аспекти : монографія. Одеса : Фенікс, 2017. 494с.;
  • Степанова Т.В. Окрема думка судді як складова суддівського угляду в господарському судочинстві : монографія / Т.В. Степанова, В.Д. Найфлейш. Одеса : Фенікс, 2015. 196 с.;
  • Прієшкіна О.В. Конституційний лад України: актуальні питання становлення, інституціоналізації та розвитку : монографія. Одеса, 2008. 280 с.;
  • Прієшкіна О.В. Місцева демократія в Україні: інститути та організаційно-правові форми реалізації : монографія. Одеса : Фенікс, 2005. 248 с.;
  • Кузнєцова З.В. Управління рекламною діяльністю в Україні: організаційно-правовий аспект : монографія. Одеса : Наука і техніка, 2005. 172 с.;
  • Корчевна Л.О. Проблема різноджерельного права: дослід порівняльного правознавства : монографія. Київ : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2004. 360 с.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Викладачами кафедри були видані індивідуальні підручники і навчальні посібники (Прієшкіна О.В. Місцеве самоврядування в Україні: правове регулювання безпосередньої демократії : Навч. посібник. Київ: Кондор, 2004. (Гриф МОН) 336 c.; Степанова Т. В. Загальні основи процесуального права у схемах : Навч. посібник. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2022. 186 с.).

Проф. Степанова Т.В. є членом авторського колективу підручника з господарського права України, підручника з господарського процесуального права, Великої української юридичної енциклопедії.

Досить плідною є робота викладачів щодо підготовки та друку навчальних та навчально-методичних видань, яких загалом налічується більше 30. Серед останніх можна назвати методичні посібники з дисциплін «Адвокатура в Україні» (2020 р.), «Міжнародний захист прав людини» (2020 р.), «Актуальні проблеми конституційного та муніципального права» (2020 р.), методичні рекомендації з курсів «Організація судових та правоохоронних органів» (2021 р.), «Основи права Європейського Союзу» (2021 р.), методичні вказівки з дисципліни «Конституційне (державне) право зарубіжних країн» (2021 р.), електронні методичні рекомендації та посібники 2022-2023 рр.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ, СТАЖУВАННЯ

Викладачі кафедри систематично підвищують свій професійний рівень та кваліфікацію, в тому числі і за кордоном, про що отримують відповідні свідоцтва та посвідчення.

Зокрема, проф. Степанова Т.В. в липні-серпні 2018 р. Пройшла стажування у Європейському освітньому та правовому проекті «Європейська інтеграція економіки, освіти та права» в Інституті Європейської Інтеграції(м.Варшава).

Доц. Кузнєцова З.В. і доц. Левенець А.В. у 2019 р. пройшли підвищення кваліфікації в Міністерстві освіти та науки України за спільною програмою з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа (UE Universal Examination Network)» за темою «Основи тестології та розробки тестових завдань».

Проф. Степанова Т.В. 13-18 січня 2020 р. пройшла підвищення кваліфікації у Національній академії правових наук України під егідою USAID за програмою «Новітні методики викладання галузевих юридичних дисциплін» (м.Харків).

Доц. Кузнєцова З.В. з 25.09.2020 р. по 17.10.2020 р. пройшла підвищення кваліфікації«Концепція індустрії 4.0 в освіті менеджерів та економістів: теорія та практика».

Доц. Кузнєцова З.В. і доц. Левенець А.В. в ІІ семестрі 2021 р. пройшли підвищення кваліфікації у Національному університеті «Одеська морська академія».

Доц. Саракуца М.О. 17-24 квітня 2021 р. пройшла навчання у межах проекту Центра досконалості Жана Моне програми Еразмус+ Європейського Союзу «Зовнішня політика і комунікації в ЄС».

Доц. Левенець А.В.у липні 2021 р. пройшла підвищення кваліфікації у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за програмою "Методика викладання галузевих юридичних дисциплін публічно-правового циклу (Конституційне право, Адміністративне право).

Проф. Степанова Т.В. у грудні 2022 р. пройшла курс підвищення кваліфікації «Бренд науковця у цифровому світі» в ВГО «Інноваційний університет» та Офісі підтримки вченого.

01-14 липня 2023 р. проф. Степанова Т.В. проходила наукове стажування в Університеті імені Крістіана Альбрехта (Німеччина, м. Кіль).

РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ

На кафедрі систематично проводяться засідання студентського наукового гуртка з актуальних питань європейського права (під керівництвом доц. Саракуци М.О.), з актуальних питань конституційного права (під керівництвом доц. Ольховик Л.А.) та студентського наукового гуртка із судового права (під керівництвом доц. Борщенко В.В.).

Окрема робота проводиться викладачами з організації та керівництва студентськими роботами, які виконуються ними для участі в міжнародних та всеукраїнських конференціях та які публікуються у відповідних наукових збірниках, в тому числі – організовується окрема секція під час проведення щорічної студентської конференції на ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова.

У вересні-грудні 2020 р. проф. Степанова Т.В. та доц. Кармазіна К.Ю. виступили кураторками команди від ОНУ імені І.І. Мечникова, яка взяла участь в Програмі з аналізу міжнародного конфлікту «Розширення прав та можливостей молоді за допомогою навичок аналізу конфліктів – розширення прав та можливостей спільноти», організованій GPPAC та Одеською обласною групою медіації. За результатами участі у програмі команда Університету посіла друге місце.

Під керівництвом доц. Кармазіної К.Ю. в квітні 2021 р. студентки магістратури Криворучко О.Ю. і Шевченко М.С. перемогли у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (диплом ІІ ступеня).

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Викладачі кафедри є активними учасниками міжнародних проєктів.

Так, доц. Кузнєцова З.В. була учасником міжнародного проєкту «Формування інноваційної культури в українських університетах» (2010-2013 р.р.), організованого в рамках TEMPUS.

Доц. Садовська О.М. була учасником міжнародного проєкту EUNEG «Право Європейської політики сусідства та «якісного» державного управління», організованого TEMPUS в 2012-2015 р.р. Результати дослідження відображені в навчальному посібнику «Special Features of Migration Policy: Problems, Searches, Solutions – Особенности миграционной политики: Проблемы, поиски, решения», надрукованому Комратським державним університетом в 2015 році під колективним авторством, до складу якого також входить доц. Садовська О.М.

Доц. Саракуца М.О. протягом 2010-2013 р.р. приймала участь в міжнародній англомовній програмі (Open Society Institute) для викладачів різних країн ReSET (Regional seminar for excellence in teaching «The EU as an emerging European security actor: Exploring theoretical paradigms»).

Доц. Левенець А.В. у 2014-2015 р.р. взяла участь у двох етапах міжнародного дослідження «Процесуальні гарантії затриманих осіб» (яке проводилось в Грузії, Молдові та Україні).

В 2016 р. доц. Саракуца М.О. взяла участь в проєкті Британської Ради в Україні «Англійська для університетів», результатом якого є отримання сертифікатів, що підтверджують можливість викладати дисципліни англійською мовою.

У вересні 2016 р. проф. Степанова Т.В. взяла участь у тренінгу з «Академічної доброчесності» (проєкт Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP, який організовується Американськими радами з міжнародної освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки).

У 2018 р. проф. Степанова Т.В. виступила національним експертом проєкту ЄС «Право-Justice» та дотепер є членом Одеської регіональної ради з питань реформи правосуддя, що сформована під егідою проєкту ЄС «Право-Justice».

В січні 2022 р. проф. Степанова Т.В. взяла участь в засіданні міжрегіональної робочої групи РРРП на тему «Шляхи оптимізації цивільного процесу» під егідою проєкту ЄС «Право-Justice».

25 червня – 1 липня 2023 р. проф. Степанова Т.В. взяла участь в презентації ОНУ імені І.І.Мечникова в проекті SEA UE GOVERNING WEEK в Гданському університеті (Польща).

Наукова діяльність кафедри конституційного права та правосуддя

Робота наукових гуртків кафедри

Кафедра конституційного права та правосуддя бере активну участь в науковому житті університету та заходах за межами alma mater.

В 2017 році за результатами виконання наукової теми кафедри було опубліковано колективну монографію «Імплементація міжнародних стандартів у сфері дотримання і захисту прав людини в правову систему України».

Протягом 2018-2022 рр. кафедра працювала в межах науково-дослідної теми «Сучасний конституціоналізм в процесі становлення та розвитку української державності» (номер державної реєстрації № 0118U001585). Науковий керівник даної теми: д.ю.н., проф. Корчевна Л.О.; відповідальний виконавець: к.ю.н., доц. Левенець А.В.

За підсумками роботи над науковою темою було надруковано колективну монографію викладачів кафедри на тему «Трансформація принципів українського конституціоналізму на сучасному етапі» (за заг. ред. д.ю.н., проф. Корчевної Л.О. та д.ю.н., проф. Степанової Т.В. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2022. 176 с.)

На даний час кафедра працює в межах науково-дослідної теми «Конституційно-правовий механізм забезпечення, реалізації та захисту прав людини в умовах воєнного стану та повоєнний час» (номер державної реєстрації № 0123U102299). Науковий керівник даної теми: д.ю.н., проф. Степанова Т.В.; відповідальний виконавець: к.ю.н., доц. Левенець А.В.

Д.ю.н. Степанова Т.В. є членом спеціалізованої вченої ради Д11.737.02 із захисту дисертацій в Донецькому державному університеті внутрішніх справ МВС України, а також виступила членом декількох разових спеціалізованих рад із захисту докторів філософії.

Вона також є членом редакційної колегії наукового фахового видання України категорії Б «Правова держава».

Під керівництвом завідуючої кафедрою д.ю.н. Степанової Т.В. протягом останніх років було захищено 2 кандидатські дисертації:

  • Петренко Н. О. Підсудність справ господарським судам України: Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук заспеціальністю 12.00.04 – господарське право, господарсько-процесуальне право. – Донецький національний університет імені Василя Стуса МОН України, Вінниця, 2017.
  • Курандо К. В. Захист прав та законних інтересів іноземних осіб у господарському процесі України: Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 08 «Право» заспеціальністю 081 «Право». – Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, Одеса, 2021.

Під керівництвом д.ю.н. Корчевної Л.О. протягом останніх років було захищено 1 кандидатську дисертацію:

  • Левенець А. В. Муніципально-правовий статус іноземців в Україні: Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02. – конституційне право; муніципальне право. – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харків, 2017.

У 2021 р. в разовій спеціалізованій вченій раді в ОНУ імені І.І.Мечникова захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право» аспірант кафедри Сліпенюк В.В. на тему: «Конституційне право особи на використання в судочинстві рідної мови або мови, якою вона володіє» (науковий керівник: к.ю.н., доц. Кармазіна К.Ю.).

Викладачі кафедри друкують свої наукові праці у міжнародних науковометричних виданнях, що індексуються в базах даних Scopus та Web of Science:

  1. Stepanova T., O. Poberezhets, Shchur R. Ways to overcome the crisis condition of the Ukrainian insurance market: the economic and legal aspect. Baltic Journal of economic studies. 2018. Vol. 4. № 3. P. 216-221. www.baltijapublishing.lv
  2. Melnyk Y., Voloshchuk L., Stepanova T. Formation of innovation-investment integration strategy for industry development under globalization conditions. Baltic Journal of economic studies. 2018. Vol.4 №5. P. 217-227. www.baltijapublishing.lv
  3. Bashynska I., Sokhatska O., Stepanova T., Malanchuk M., Rybianets S., Sobol O., Stepanova T. Modelling the Risks of International Trade Contracts. International Journal of Innovative Technology and Exploring Engineering. 2019. Vol. 8. Issue 11. Р. 2815-2820. www.ijitee.org
  4. Shcherbanyuk О., Inshyshyn N., Stepanova T., Posashkov A. International and Foreign Experience of Control over the Activity of Courts (Judges). DIXI. 2020. Vol. 22. Núm. 2. Р.1-11. revistas.ucc.edu.co
  5. Bondaruk M., Melenko S. H., Omelchuk L., Radchenko L., Levenets A. Justicia juvenil y protección de los derechos del niño en Europa: la práctica del tribunal europeo de derechos humanos. Cuestiones Políticas. 2021. Vol. 39(68). Р. 167-185. produccioncientificaluz.org
  6. Ryazanov M., Chuvakova H., Piliuk S. Legal anomalies within human rights implementation in court: Ukrainian heritage and perspectives. Access to Justice in Eastern Europe. 2021. 4(12). Р. 90–103. ajee-journal.com/upload/attaches/att_1635760925.pdf
  7. Harahonych O., Homonay V., Kuznietsova Z., Khrapenko O., Nazarko A. Realization and restriction of constitutional rights in vaccination against Covid-19. Amazonia Investiga. 2021. №10(44). Р. 178-187. amazoniainvestiga.info/check/44/17-178-187.pdf
  8. Tsal-Tsalko, Y., Bazhanova, V., Verba, O., Korchevna, L. Protection of the rights and interests of the child during inheritance: constitutional principles.Amazonia Investiga. 2022. 11(52). Р.212-220.
  9. Baranenko D., Stepanova T., Pillai A. V., Kostruba A., Akimenko Y. Delimitation of Jurisdiction of Commercial, Civil and Administrative Courts: IT Challenges. International Journal of Computer Science and Network Security. 2022. VOL.22 No.7, July 2022. Р.85-90.http://paper.ijcsns.org/07_book/202207/20220711.pdf
  10. Borovytskyi O., Rogach O., Pifko O., Stepanova T., Panchyshyn R. Constitutionalism of European states: ensuring globalism in modern conditions. Amazonia Investiga. 2022. Vol. 11. № 49. Р. 47-54. https://amazoniainvestiga.info/index.php/amazonia/article/view/1873

Результати виконання теми друкуються у фахових виданнях, віднесених МОН України до категорії Б:

  1. Левенець А. В. Нормативно-правові гарантії муніципальних прав людини в Україні. Правова держава. 2018. №29. С.30-35.
  2. Прієшкіна О.В. Імплементація міжнародних стандартів захисту прав людини у компетенцію органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту прав дитини: проблеми та перспективи розвитку. Правова держава. 2018. №29. С. 36-42.
  3. Prieshkina O.V. Municipality: constitutional and legal Aspects. Visnik Odessa I.I.Mechnikov National University. 2018. t. 23. Vipusk 1(32). S. 22-26.
  4. Корчевна Л. О., Левенець А. В. Інститут спеціалізованого омбудсмена в механізмі захисту прав людини та перспективи його запровадження в Україні. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Серія «Правознавство». 2018. Том 23. Вип. 1(32). С.7-14.
  5. Саракуца М.О. Роль національних парламентів держав-членів Європейського Союзу у дотриманні принципу субсидіарності в діяльності інститутів ЄС. Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Серія «Правознавство». 2018. Том 23. Вип. 1(32). С.199-207. (в співавторстві).
  6. Степанова Т.В. Щодо відповідності Кодексу України з процедур банкрутства вимогам до кодифікації та стану економіки України. Правова держава. 2018. № 32.
  7. Степанова Т.В. Право на інформацію – багатоелементний складник судового процесу. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Юриспруденція. 2018. Вип. 36. Том 2. С. 24-27.
  8. Степанова Т.В. Щодо розмежування понять «медіація», «досудове врегулювання спору» та «урегулювання спору за участю судді». Південноукраїнський правничий часопис. 2018. № 4. Ч.1. С. 24-27.
  9. Корчевна Л. О., Короленко І. М. Створення Вищої ради правосуддя України в контексті посилення незалежності судової влади. Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. 2019. Том 24. Випуск 2 (35). С.49-57.
  10. Левенець А. В., Хріщева О.Г. Гуманітарна інтервенція як виняток з принципу невтручання у справи держав. Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. 2019. Том 24. Випуск 1 (34). С.32-40.
  11. Левенець А. В., Лотиш О.В. Міжнародні стандарти права на безпечну медичну допомогу. Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. 2019. Том 24. Випуск 2 (35). С. 15-22.
  12. Прієшкіна О. В. Конституційно-правовий статус міського голови в Україні. Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. 2019. Том 24. Випуск 1 (34). С. 7-15.
  13. . Прієшкіна О. В. Деякі проблемні питання муніципальної відповідальності в Україні. Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство. 2019. Том 24. Випуск 2 (35). С. 67-75.
  14. Левенець А.В., Садовська О.М. Конституціний суд Республіки Болгарія: повноваження, функції та місце у системі розподілу влади. Наукові записки. Серія: Право. Спецвипуск 2020. С. 12-20.
  15. Кузнєцов Е. А., Кузнєцова З. В. Сингулярність як фактор інтегрального розвитку управлінського капіталу. Ринкова економіка : сучасна теорія і практика управління. 2020. Т. 19. Вип. 1 (44). С. 9-33.
  16. Кузнєцова З. В. Професійний менеджмент всистемі базових принципів лібертаріанства. Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. 2020. Т.19. Вип. 2 (45). С.11-31 (в співавторстві).
  17. Саракуца М.О., Пілюк С.В. Правове регулювання боротьби з нелегальною міграцією в ЄС у сучасних умовах. Альманах міжнародного права. 2020. №23. С.37-45.http://inlawalmanac.mgu.od.ua/v23/7.pdf
  18. Саракуца М.О., Ячменська М.М. Створення системи моніторингу та контролю за державною допомогою в Україні у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Правова держава. 2020. №37. С. 159-168.
  19. Степанова Т. В. Місце похідного позову всистемі захисту у господарському судочинстві. Право України. 2020. №7. С.44-56.
  20. Левенець А. В., Садовська О. М. Практика ЄСПЛ щодо дотримання принципу неупередженості в судовому процесі. Правова держава. 2021. №41. С.24-30.
  21. Левенець А.В. Суб’єкти визначення доброчесності судді: українська модель та зарубіжний досвід. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. №10. С.556-560.
  22. . Пілюк С.В., Саракуца М.О. Міжнародно-правове регулювання прав і свобод в інтернеті. Suliko V. Piliuk, Maria O. Sarakutsa International legal regulation of rights and freedoms on the Internet / Електронне наукове видання: Аналітично-порівняльне правознавство. 2021. Випуск 3. С. 275-280. http://app-journal.in.ua/wp-content/uploads/2022/01/53.pdf
  23. Левенець А.В. Суб’єкти визначення доброчесності судді: українська модель та зарубіжний досвід. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. №10. С.556-560. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/32347
  24. Левенець А.В., Садовська О.М. Практика ЄСПЛ щодо дотримання принципу неупередженості в судовому процесі. Правова держава. 2021. № 41. С. 24-30. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/30567
  25. Саракуца М.О. Компетенція Європейського Союзу та контроль національних парламентів за її реалізацією. Наукові інновації та передові технології (Серія «Державне управління», Серія «Право», Серія «Економіка», Серія «Психологія», Серія «Педагогіка»). 2022. № 2(4). С.111-122. http://perspectives.pp.ua
  26. Прієшкіна О. В. Політико-правова теорія державного суверенітету в умовах глобалізації та євроінтеграції. Правова держава. 2022. №45. С.7-15. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/32868
  27. Ніколенко Л. М., Степанова Т. В. Особливості банкрутства фізичних осіб: порівняльно-правова характеристика. Ампаро. 2022. № 1 .С. 37-43.http://law.journalsofznu.zp.ua/archive/visnik-1-2022/4.pdf
  28. Дацюк Т. К., Кузнєцова З. В., Ніколенко К. В. Трансформація механізму захисту прав людини на сучасному етапі. Академічні візії. Секція Право. 2022. Випуск 14. URL: https://academy-vision.org/index.php/av/article/view/87
  29. Пілюк С.В., Борщенко В.В. Права людини в міжнародно-правовому регулюванні електронного документообігу в інформаційному суспільстві. Прикарпатський юридичний вісник. 2022. № 5.
  30. Прієшкіна О. В. Політико-правова теорія державного суверенітету в умовах глобалізації та євроінтеграції. Правова держава. 2022. №45. С.7-15. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/32868
  31. Степанова Т.В., Ніколенко Л.М. Сучасний стан та перспективи застосування інформаційних технологій в процедурі банкрутства. Юридичний науковий Гаран О.В., Степанова Т.В. Окремі питання діяльності адміністративних судів у контексті реалізації їх дискреції . Наука і техніка сьогодні: Серія «Право». 2023. № 4(18). С. 11-23. URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/nts/article/view/4422/4446, https://doi.org/10.52058/2786-6025-2023-4(18)-11-23
  32. Гаран О.В., Степанова Т.В. Актуальні питання інституту соціального житла: адміністративно-правовий аспект. Наукові перспективи. Серія «Право». 2023. № 4(34). С. 272-283. URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/np/article/view/4401/4425
  33. Левенець А. В., Степанова Т. В. Захист права на житло: конституційно-правові засади та судова практика. Правова держава. 2023. №49. С. 29-38.
  34. Кузнєцова З.В Сучасний український конституціоналізм: загальні засади та виклики сьогодення. Наукові інновації та передові технології» (Серія «Державне управління», Серія «Право», Серія «Економіка», Серія «Психологія», Серія «Педагогіка». 2023. №3(17). С 154-164. URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/nauka/article/view/3980 DOI: hhttps://doi.org/10.52058/2786-5274-2023-3(17)-154-164
  35. Борщенко В.В., Пілюк С.В. Правова природа новітніх прав людини. Актуальні питання у сучасній науці. 2023. Випуск 1 (7). С. 245-252.

Окремо слід виділити індивідуальні монографічні дослідження викладачів кафедри:

  • Степанова Т. В. Процесуальний статус учасників позовного провадження у господарському судочинстві: теоретико-правові та праксеологічні аспекти : монографія. – Одеса : Фенікс, 2017. – 494с.;
  • Степанова Т.В. Окрема думка судді як складова суддівського угляду в господарському судочинстві : монографія / Т.В. Степанова, В.Д. Найфлейш. – Одеса : Фенікс, 2015. – 196 с.;
  • Прієшкіна О.В. Конституційний лад України: актуальні питання становлення, інституціоналізації та розвитку : монографія. – Одеса, 2008. – 280 с.;
  • Прієшкіна О.В. Місцева демократія в Україні: інститути та організаційно-правові форми реалізації : монографія. – Одеса : Фенікс, 2005. – 248 с.;
  • Кузнєцова З.В. Управління рекламною діяльністю в Україні: організаційно-правовий аспект : монографія. – Одеса : Наука і техніка, 2005. – 172 с.;
  • Корчевна Л.О. Проблема різноджерельного права: дослід порівняльного правознавства : монографія. – Київ : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2004. – 360 с.

Кафедра конституційного права та правосуддя щорічно вже декілька років поспіль спільно з кафедрою кримінального права, кримінального процесу та криміналістики організує та проводить дистанційну наукову конференцію «Правовий вимір конституційної та кримінальної юрисдикції в Україні та світі».

Викладачі кафедри періодично готують експертні наукові висновки, зокрема, на звернення Вищої ради правосуддя, Конституційного Суду України, Верховного Суду, Офісу Генерального прокурора.

Щодо організації наукової роботи студентів під керівництвом викладачів кафедри, то студенти постійно беруть участь в різноманітних конференціях, пишуть спільно з викладачами кафедри наукові статті у вітчизняних фахових та нефахових виданнях. На кафедрі діють студентські наукові гуртки з декількох напрямів: актуальних питань конституційного права (під керівництвом доц. Ольховик Л.А.), з актуальних проблем європейського права (кер. доц. Саракуца М.О.), з судового права (кер. доц. Борщенко В.В.)

Борщенко Владлена Валеріївна

Borshenko

Доцент кафедри конституційного права та правосуддя

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта:

  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Правознавство» (2007)
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Психологія», професійна кваліфікація – психолог, викладач психології (2017)

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук, Інститут економіко-правових досліджень НАН України (м.Київ), 2015 р. Тема дисертації: «Групові позови в господарському процесі».

 Сфера наукових інтересів: 

  • реформа судової системи
  • процесуальне право
  • судочинство
  • правоохоронні органи

 Дисципліни, що викладаються

  • Складання процесуальних документів
  • Банківське та страхове право
  • Вчення про права людини
  • Новітні права людини
  • Організація судових та правоохоронних органів України
  • Страхове право

Кузнєцова Зоя Вікторівна

Доцент кафедри конституційного права та правосуддя

Ел. адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: ОНУ ім. І.І. Мечникова, 1992 рік спеціальність - 02.02.00 «теорія соціально-політичних відносин», присвоєно кваліфікацію: політолог-викладач соціально - політичних дисциплін вищих та середніх навчальних закладах.

Науковий ступінь: Кандидат юридичних наук, Харківський національний університет внутрішніх справ (2003 р.). Тема кандидатської дисертації: «Управління рекламною діяльністю в Україні: організаційно-правовий аспект»

Вчене звання: Доцент кафедри конституційного права та правосуддя (2013 р.)

Сфера наукових інтересів: Права людини, виборчі системи та виборче право, проблеми реалізації, дотримання та охорони Конституції України

Дисципліни, що викладаються

Конституційне право України (ч. загальна та ч. особлива для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Право»), Конституційне право України (для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Менеджмент»), Актуальні проблеми конституційного та муніципального права (для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

Наукові праці

Google Scholar

ORCID: 0000-0002-1654-5254

Підвищення кваліфікації, стажування: 

  • Національний університет «Одеська морська академія», кафедра загально правових дисциплін. Мета: Ознайомитися з новітніми методиками викладання навчальних дисциплін, підвищити рівень знань, розширити науково-категоріальний апарат у галузі конституційного права України. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 199-18 від 16.02.2021 р., програма і звіт. Довідка  НУ «ОМА» № 281  від 27 квітня 2021 р.
  • ТОВ  «Р. Н. С. Груп». Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №214-18 від 03.02.2020, програма і звіт. Довідка ТОВ «Р. Н. С. Груп» №6/7 від 16.03.2020 р.
  • Очно-дистанційний семінар з підвищення кваліфікації «КОНЦЕПЦІЯ ІНДУСТРІЇ 4.0 В ОСВІТІ МЕНЕДЖЕРІВ ТА ЕКОНОМІСТІВ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА» в обсязі 30 академічних годин з 25.09.2020 р. по 17.10.2020 р.   Сертифікат 20-LP121/C-0116
  • Підвищення кваліфікації в Міністерстві освіти та науки України за спільною програмою з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа (UE Universal Examination Network)» за темою «Основи тестології та розробки тестових завдань», загальний обсяг програми 15 годин. Свідоцтво МОН України ПК№3.2/14/5/25-19 від 13.04.3019. 

Нагороди та відзнаки

  • Подяка Одеської обласної військової адміністрації (2022)
  • Подяка Одеської обласної ради (2023)

Левенець Анжела Вікторівна

Левенець Анжела Вікторівна - Доцент кафедри конституційного права та правосуддя

Доцент кафедри конституційного права та правосуддя

Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Освіта: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, економіко-правовий факультет, спеціальність «Правознавство» (2007 р.)

Науковий ступінь: Кандидат юридичних наук, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2017 р. Тема дисертації: «Муніципально-правовий статус іноземців в Україні»

Вчене звання: доцент кафедри конституційного права та правосуддя (2022)

Сфера наукових інтересів

  • Проблеми конституційного та муніципального права, муніципальний статус іноземців як членів територіальної громади
  • Міжнародні стандарти в галузі муніципально-правового статусу людини та їх імплементація в національне законодавство
  • Права людини, міжнародний механізм захисту прав людини.

Дисципліни, що викладаються

  • Міжнародний захист прав людини (для здобувачів першого (бакалаврського) рівня)
  • Проблеми конституційного права та прав людини (для здобувачів другого (магістерського) рівня)
  • Захист прав в ЄСПЛ (для здобувачів другого (магістерського) рівня)
  • Міжнародні стандарти прав людини (для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти)

Інша професійна діяльність:

  • Уповноважена особа з питань запобігання корупції
  • Член науково-методичної комісії економіко-правового факультету
  • Відповідальний виконавець науково-дослідної теми кафедри «Конституційно-правовий механізм забезпечення, реалізації та захисту прав людини в умовах воєнного стану та повоєнний час», (2023-2027 рр.).

Підвищення кваліфікації, стажування: 

  • Національний університет «Одеська морська академія», кафедра загально правових дисциплін. Мета: Ознайомитися з новітніми методиками викладання навчальних дисциплін, підвищити рівень знань, розширити науково-категоріальний апарат у галузі конституційного права та прав людини. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 199-18 від 16.02.2021 р., програма і звіт. Довідка  НУ «ОМА» № 280  від 27 квітня 2021 р.
  • ТОВ  «Р. Н. С. Груп». Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №214-18 від 03.02.2020, програма і звіт. Довідка ТОВ «Р. Н. С. Груп» №6/1 від 16.03.2020 р
  • Підвищення кваліфікації в Міністерстві освіти та науки України за спільною програмою з Міжнародною громадською організацією «Універсальна екзаменаційна мережа (UE Universal Examination Network)» за темою «Основи тестології та розробки тестових завдань», загальний обсяг програми 15 годин. Свідоцтво МОН України ПК№3.2/14/5/22-19 від 13.04.3019.
  • Підвищення кваліфікації у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за програмою "Методика викладання галузевих юридичних дисциплін публічно-правового циклу (Конституційне право, Адміністративне право), обсягом 30 годин, 6-9 липня 2021 р. (сертифікат 01 02071139/008-21) "

ORCID

Наукові праці

Ольховик Людмила Анатоліївна

Доцент кафедри конституційного права та правосуддя

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта:

  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Правознавство» (2000)

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук, Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України, 2007 р. Тема дисертації: «Особисті немайнові права дітей».

Вчене звання: доцент кафедри цивільного та трудового права(2012)

Сфера наукових інтересів:

Конституційне право, права людини, реформа судової системи, процесуальне право.

Дисципліни, що викладаються

  • Конституційне право України

Пілюк Суліко Валеріївна

Доцент кафедри конституційного права та правосуддя 

Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «правознавство» (2001)

Науковий ступінь: Кандидат юридичних наук, Харківський національний університет внутрішніх справ (2013 р.)

Тема кандидатської дисертації: «Юрисдикція органів конституційної юстиції», спеціальність: 12.00.02 – конституційне право; муніципальне право

Сфера наукових інтересів:

  • Євроінтеграційні процеси
  • Компаративістика
  • Правові системи сучасності
  • Адвокатура
  • Особливості адвокатської діяльності
  • Правовий статус адвоката

Дисципліни, що викладаються:

  • Конституційне право зарубіжних країн
  • Основи конституційного права
  • Адвокатура України
  • Основи юридичної клінічної практики
  • Правові форми захисту прав людини

Інша професійна діяльність: діяльність: Адвокат, член Ради адвокатів Одеської області, керівниця юридичної клініки ОНУ імені І.І.Мечникова

Підвищення кваліфікації, стажування: 

ТОВ  «Р. Н. С. Груп». Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №214-18 від 03.02.2020, програма і звіт. Довідка «Р. Н. С. Груп» №6/4 від 16.03.2020.    

Наукові праці

Прієшкіна Ольга Василівна



Професор кафедри конституційного права та правосуддя

Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «правознавство» (1973 р.).

Науковий ступінь:

Доктор юридичних наук, Інститут законодавства Верховної Ради України (2009 р.).

Тема докторської дисертації: «Конституційний лад України та його роль в становленні та розвитку місцевого самоврядування».

Кандидат юридичних наук, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (2003 р.).

Тема кандидатьскої дисертації: «Правове регулювання безпосередньої демократії в місцевому самоврядуванні України»

Вчене звання:

  • Звання професора кафедри конституційного права та правосуддя (2012 р.).

  • Звання доцента кафедри конституційного права та правосуддя (2004 р.).

Сфера наукових інтересів:

  • Місцеве самоврядування в Україні

  • Форми безпосередньої демократії в місцевому самоврядуванні

  • Децентралізація державної влади

Дисципліни, що викладаються:

  • Муніципальне право України (для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Право»

Почесне звання:

Заслужений юрист України

Підвищення кваліфікації, стажування: 

ТОВ  «Р. Н. С. Груп». Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №214-18 від 03.02.2020, програма і звіт. Довідка «Р. Н. С. Груп» №6/6 від 16.03.2020.    

Наукові праці

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top