Кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики
Дорогі друзі! Я радий вітати вас на сторінці кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова!
Кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики здійснює безпосереднє викладання навчальних дисциплін кримінально-правового циклу на економіко-правовому факультеті.
Витоки виникнення кафедри йдуть в далекий 1865 рік, коли на базі Рішельєвського ліцею м. Одеси (1817-1865 pp.) був створений Новоросійський Імператорський університет (1865 р). Провідне місце в структурі новоствореного університету займала кафедра кримінального права та практичного судочинства, вихованцями якої були такі відомі вітчизняні вчені того періоду як А.М. Богдановський і А.А. Піонтковський.
З моменту утворення економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, зусиллями професора Є.Л. Стрельцова була створена «кафедра галузевих дисциплін публічного та приватного права», яка вже в травні 2001 року отримала теперішню назву.
В даний час кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики - це передовий і досконалий «механізм» в ефективному функціонуванні як економіко-правового факультету, так і Одеського національного університету в цілому. Запорукою цього є висока якість підготовки професорсько-викладацького складу кафедри та їх активна діяльність у навчальній, виховній, науково-дослідної та експертно-консультативної сферах життєдіяльності кафедри. Навчання здобувачів з профільних і фундаментальних дисциплін здійснюється, як правило, за підручниками і навчальними посібниками, підготовленим викладачами нашої кафедри.
Кафедра завжди знаходиться у фарватері світового розвитку кримінально-правової науки, пропонуючи здобувачам реальну можливість «занурення» в розв'язанні найактуальніших і гострих проблем сучасної кримінальної юриспруденції. Колектив кафедри проводить колосальну роботу зі студентами, аспірантами і здобувачами, передаючи їм свій досвід, знання і навички. І не дивно, що багато вихованців кафедри стають переможцями і призерами олімпіад і конкурсів міського та всеукраїнського рівня. Кафедра береже свої традиції, зберігає спадкоємність поколінь і завжди відкрита для талановитих молодих людей.
На сайті університету ви знайдете більш детальну інформацію про нашу кафедру, про стратегічні і концептуальні напрямки її розвитку, отримаєте можливість ознайомитися з кожним членом кафедри та їх досягненнями.
Дуже сподіваємося, що на цьому ресурсі ви отримаєте вичерпні відповіді на всі питання про діяльність кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики. Двері нашої кафедри завжди відкриті для вас!
Завідувач кафедри кримінального права,
кримінального процесу та криміналістики
доктор юридичних наук, професор
Чуваков Олег Анатолійович
Адреса:
65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 46
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кафедра цивільно-правових дисциплін
Завідувач кафедри
Кандидат юридичних наук, доцент
Масін Віктор Миколайович
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Загальна інформація
Кафедра цивільно-правових дисциплін була створена згідно з рішенням Вченої ради Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, наказом ректора університету № 18-02 від 17.05.1999 р. З моменту заснування та до 2015 р. завідувачем кафедри був кандидат юридичних наук, доцент Вячеслав Іванович Труба (на даний момент – доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, ректор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова). З 2015 р. кафедру очолює доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Ілона Станіславівна Канзафарова. З 2022 р. завідувачем кафедри стає кандидат юридичних наук, доцент, Масін Віктор Миколайович.
На кафедрі працюють 18 викладачів, з яких: 14 осіб мають наукові ступені; дві особи – вчене звання професора – І.С. Канзафарова та В.І. Труба; трьом викладачам присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України" – І.С. Канзафаровій (2009), В.І. Трубі (2015) та Л.М. Токарчук (2016).
Кафедра є випусковою для спеціальності 081 «Право». Кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри Барський Вадим Рудольфович є гарантом Освітньо-професійної програми «Право» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Викладачі кафедри беруть активну участь у науковій, науково-організаційній та навчально-методичній роботі.
З моменту заснування кафедри і до цього часу викладачі кафедри плідно працюють на науковій ниві, результатом чого став захист трьох докторських та багатьох кандидатських дисертацій.
Викладачі кафедри продовжують славні традиції цивілістичної школи науковців-юристів, які працювали в університеті впродовж всього періоду його існування. Наукові дослідження на кафедрі здійснюються в рамках планових науково-дослідних тем. Крім того, викладачі беруть участь у цікавих наукових та освітянських проєктах – як в ОНУ імені І.І. Мечникова, так і поза його межами.
Так, І.С. Канзафарова взяла участь у проєкті "Острів Зміїний" (під керівництвом проф. В.А. Сминтини), в рамках якого досліджувала джерела права, в яких визначався правовий статус зазначеного острова в різні історичні періоди (2008); В.І. Труба та І.С. Канзафарова – члени авторського колективу першої в історії нашої держави “Енциклопедії цивільного права” (2009), унікального за формою та змістом Коментаря Цивільного кодексу України, за редакцією проф. І.В. Спасибо-Фатєєвої (2012); Л. М. Токарчук – учасник проєкту «Інноваційний університет та лідерство» (з 2014 – до цього часу).
Окрема увага приділяється міжнародному співробітництву. Так, до прикладу, в рамках інноваційного проєкту «Крос-культурні комунікації в професійній сфері» проводяться зустрічі здобувачів та викладачів економіко-правового факультету ОНУ імені І. І. Мечникова з професорами університетів окремих країн світу та відомими закордонними правниками-практиками. Керівник проєкту – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін В.Р. Барський).
В.Р. Барський також був координатором і експертом Ⅱ-ї Міжнародної програми стажування «Правові системи сучасності: традиції та транзиції» – для докторантів і викладачів Вищої школи права «Әділет» Каспійського університету (Республіка Казахстан) (2021). Як експерти у даній програмі також виступили викладачі кафедри: проф. Л.М. Токарчук, доц. О.М. Потопахіна, ст. викл. М.С. Федорко.
Починаючи з травня 2023 р., проф. І.С. Канзафарова (науковий керівник), доц. В.Р. Барський (технічний секретар, консультант), доц. С.М. Клейменова (консультант) та доц. Н.М. Булат (консультант) забезпечують діяльність регіонального Центру підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center), що діє в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова в рамках Міжнародного проєкту підтримки винахідництва, інновацій та стартапів, започаткованого Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (Лист № 06.07-01-300 від 19.05.2023 р.).
Починаючи з 2011 року, кафедра щорічно проводить Міжнародну науково-практичну конференцію "Юридичні диспути з актуальних проблем приватного права", присвячену пам'яті видатного цивіліста, випускника і останнього декана юридичного факультету Новоросійського університету Є.В. Васьковського (з виданням матеріалів конференції), в якій беруть участь вчені та юристи-практики з різних країн світу. Крім того, на кафедрі щомісяця проводяться науково-методологічні та науково-практичні семінари з актуальних питань правового регулювання суспільних відносин у галузі приватного права.
З метою залучення здобувачів вищої освіти до наукової роботи на кафедрі функціонують чотири студентські наукові гуртки: з цивільного права (керівник: ст. викладач кафедри Є.М. Корнеєва); з трудового права та права соціального забезпечення (керівник: кандидат юридичних наук, доцент кафедри О.М. Потопахіна); з актуальних проблем цивільного судочинства (керівник: доктор юридичних наук, професор кафедри Л.М. Токарчук); «Аграрний експерт-дорадник» (керівник: кандидат юридичних наук, доцент кафедри В.М. Масін).
Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних програмах академічної мобільності (Ataturk University – Erzurum, Turkey; Sivas Cumhuriyet University – Sivas, Turkey; Granada University – Granada, Spain та ін.)
Більшість викладачів кафедри є членами професійних об’єднань юристів, науковців, освітян. Так, до прикладу: проф. І.С. Канзафарова – член Асоціації цивілістів України, Союзу юристів Одеської області; доц. В.М. Масін – третейський суддя постійно діючого третейського суду при ВГО «Третейська ініціатива»; проф. Л.М. Токарчук – член Союзу юристів Одеської області, ГО «Інноваційний університет», Координаційного бюро із сімейного права НАПрН України; проф. В.І. Труба – член Асоціації цивілістів України.
Кафедра активно співпрацює з випускниками університету, роботодавцями, державними установами, науковцями України, які долучаються до обговорення освітніх програм, проведення відкритих лекцій і майстер-класів.
Контакти
65058
м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 67,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Наукова діяльність
Спеціалізовані вченi ради
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВЧЕНА РАДА Д.41.051.12 - за спеціальностями 12.00.03 «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО ТА ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС; СІМЕЙНЕ ПРАВО; МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО», 12.00.07 «АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО І ПРОЦЕС; ФІНАНСОВЕ ПРАВО; ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО»
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВЧЕНА РАДА Д41.051.11 - за спеціальностями 08.00.03 «ЕКОНОМІКА ТА УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ ГОСПОДАРСТВОМ», 08.00.04 «ЕКОНОМІКА ТА УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ (ЗА ВИДАМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)», 08.00.08 "ГРОШІ, ФІНАНСИ І КРЕДИТ"
Наукова діяльність
НДДКР № 196 «Дослідження розвитку соціально-економічних процесів в Україні»
Тема НДДКР № 196 «Дослідження розвитку соціально-економічних процесів в Україні» (номер державної реєстрації № 0119U102221). Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 679-18 від 01.04.2019 р.
Науковий керівник: д.е.н., доц. Побережець О.В., професор кафедри обліку і фінансів
Відповідальний виконавець: к.е.н., доц. Масіна Л.О., доцент кафедри обліку і фінансів
НДДКР № 305 «Інноваційно-інвестиційні орієнтири модернізації національної економіки в умовах глобалізації»
НДДКР № 305 «Інноваційно-інвестиційні орієнтири модернізації національної економіки в умовах глобалізації»; (номер державної реєстрації № 0121U109469, наказ №216-18 від 17.02.2021 р.)
Науковий керівник: д.е.н. проф. Масленніков Є.І., професор кафедри менеджменту та інновацій.
Відповідальний виконавець: к.е.н., доц. Мазур О. Є., доцент кафедри менеджменту та інновацій.
НДДКР № 309 «Національна правова система України: сучасний стан, тенденції та напрямки розвитку»
НДДКР № 309 «Національна правова система України: сучасний стан, тенденції та напрямки розвитку»; (номер державної реєстрації № 0121U112814, наказ № 1304-18 від 16.07.2021р.)
Науковий керівник: д.ю.н., проф. Стрельцова Є.Д., завідувачка кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права.
Відповідальний виконавець: к.ю.н., доц. Нігреєва О.О., доцент кафедри загально-правових дисциплін та міжнародного права.
НДДКР № 313 «Дослідження фінансових інституцій та інструментів розвитку держави, територій та суб’єктів господарювання: теоретичні, методологічні та практичні аспекти»
НДДКР № 313 «Дослідження фінансових інституцій та інструментів розвитку держави, територій та суб’єктів господарювання: теоретичні, методологічні та практичні аспекти»; (номер державної реєстрації № 0121U111580, наказ № № 922-18 від 07.06.21р.)
Науковий керівник: д.е.н., проф. Савастєєва О. М., завідувачка кафедри обліку і фінансів.
Відповідальний виконавець: к.е.н., доц. Борисова Л.Є., доцент кафедри обліку і фінансів.
НДДКР № 333 «Розвиток інституціонального потенціалу повоєнної економіки України»
НДДКР № 333 «Розвиток інституціонального потенціалу повоєнної економіки України»; (номер державної реєстрації № 0123U101894, наказ №325-18 від 03.03.2023 р.) Науковий керівник: д.е.н. проф. Горняк О.В., професор кафедри економіки та підприємництва Відповідальний виконавець: к.е.н., доц. Крючкова Н.М., доцент кафедри економіки та підприємництва
НДДКР № 335 «Конституційноправовий механізм забезпечення, реалізації та захисту прав людини в умовах воєнного стану та повоєнний час»
НДДКР № 335 «Конституційноправовий механізм забезпечення, реалізації та захисту прав людини в умовах воєнного стану та повоєнний час» (наказ № №500-18 від 27.03.2023 р.)
Науковий керівник: д.ю.н., проф. Степанова Т.В., завідувачка кафедри конституційного права та правосуддя
Відповідальний виконавець: к.ю.н. Левенець А.В., доцент кафедри конституційного права та правосуддя.
НДДКР № 336 «Дослідження євроінтеграційних шляхів розвитку публічного та приватного права України»
НДДКР № 336 «Дослідження євроінтеграційних шляхів розвитку публічного та приватного права України»; (номер державної реєстрації № 0123U102371, наказ № 533-18 від 31.03.2023 р.)
Науковий керівник: д.ю.н., проф. Гаран О.В., професор кафедри адміністративного та господарського права.
Відповідальний виконавець: к.ю.н., доц. Баламуш М.А., доцент кафедри адміністративного та господарського права.
НДДКР № 343 «Актуальні питання вдосконалення механізму кримінально-правового захисту особи, суспільства та держави в умовах сьогодення»
НДДКР № 343 «Актуальні питання вдосконалення механізму кримінально-правового захисту особи, суспільства та держави в умовах сьогодення»; (номер державної реєстрації № 0123U102506, наказ № 743-18 від 04.05.2023 р.)
Науковий керівник: д.ю.н., проф. Чуваков О.А., завідувач кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики.
Відповідальний виконавець: Нарожна О.В., старший викладач кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики.
НДДКР № 345 «Приватно-правове регулювання суспільних відносин в Україні: проблеми теорії та практики»
НДДКР № 345 «Приватно-правове регулювання суспільних відносин в Україні: проблеми теорії та практики»; (номер державної реєстрації № 0123U102606, наказ № 721-18 від 28.04.2023 р.)
Науковий керівник: д.ю.н., проф. Канзафарова І.С., завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін.
Відповідальний виконавець: к.ю.н., доц. Потопахіна О.М., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.
НДДКР «Маркетингові системи і управлінські технології в умовах багаторівневої конвергенції»
НДДКР «Маркетингові системи і управлінські технології в умовах багаторівневої конвергенції» (номер державної реєстрації 0120U102481, № 3176-18 від 18.12.2019 р.
Науковий керівник: д.е.н., проф. Садченко О. В. , завідувачка кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування
НАУКОВІ ФАХОВІ ВИДАННЯ
- Вісник Одеського національного університету. Правознавство
- Вісник Одеського національного університету. Економіка
- Правова держава
- Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління
НАУКОВІ ЗАХОДИ НА ПОСТІЙНІЙ ОСНОВІ
- Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» (парні роки, вересень) – кафедра економіки та підприємництва
- Міжнародна науково-практична конференція «Юридичні диспути з актуальних проблем приватного права», присвячена пам'яті Є.В. Васьковського» (щороку, травень) – кафедра цивільно-правових дисциплін
- Міжнародна науково-практична конференція «Стратегія підготовки управлінських кадрів в Україні» (щороку, осінь) – кафедра менеджменту та інновацій
- Міжнародна науково-практична конференція «Формування обліково-аналітичного забезпечення організаційно-управлінської підтримки суб’єктів національної економіки» (щороку, травень) – кафедра обліку і фінансів.
- Всеукраїнська наукова конференція «Правовий вимір конституційної та кримінальної юрисдикції в Україні» (щороку, квітень) – кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики та кафедра конституційного права та правосуддя
- Круглий стіл з актуальних проблем міжнародного права (щороку, грудень) – кафедра загальноправових дисциплін та міжнародного права
- Щорічна звітна наукова конференція викладачів ОНУ імені І.І. Мечникова
- Програма 77-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників. ЕПФ. 2022 р.
- Програма 78-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників ЕПФ. 2023 р.
- Програма 79-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників. ЕПФ. 2024 р.
- Науковий семінар економіко-правового факультету
- Навчально - методичний семінар економіко-правового факультету
НАУКОВІ ЗАХОДИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ
- Програма 80-ї звітної студентської наукової конференції Одеськогонаціонального університету імені І. І. Мечникова, секція економіко-правових наук.
- Щорічна звітна наукова студентська конференція ОНУ імені І.І. Мечникова
- План проведення науково-методологічних семінарів для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальність 081 Право на 2023-2024 н.р.
Студентські наукові гуртки
- Студентський науковий гурток з адвокатури – кафедра конституційного права та правосуддя (керівник – к.ю.н., доцент Пілюк С.В.)
- Студентський науковий гурток з актуальних питань конституційного права - кафедра конституційного права та правосуддя (керівник - к.ю.н., доцент Ольховик Л.А.)
- Студентський науковий гурток з судового права – кафедра конституційного права та правосуддя (керівник – к.ю.н., доцент Борщенко В.В.)
- Студентський науковий гурток з актуальних питань європейського права – кафедра конституційного права та правосуддя (керівник – к.ю.н., доцент Саракуца М.О.)
- Студентський гурток з проблем міжнародного публічного та міжнародного приватного права – кафедра загальноправових дисциплін та міжнародного права (керівник – к.ю.н., доцент Нігреєва О.О.)
- Студентський науковий гурток з нотаріату – кафедра адміністративного та господарського права (керівник – к.ю.н., доцент Ільєва Н.В.)
- Студентський науковий гурток з цивільного права – кафедра цивільно-правових дисциплін (керівник – ст. викладач Корнеєва Є.М.)
- Студентський науковий гурток з трудового права та права соціального забезпечення – кафедра цивільно-правових дисциплін (керівник – к.ю.н., доцент Потопахіна О.М.)
- Студентський науковий гурток з адміністративного, господарського та фінансового права – кафедра адміністративного та господарського права (керівник – к.е.н., доцент Добровольська Н. І.)
- Студентський науковий гурток «Економіка та бізнес-аналітика» (кафедра економіки та підприємництва (керівники: д.е.н., професор Ломачинська І.А., викладач Войцеховська А.О.)
- Студентський науковий гурток "Менеджмент майбутнього" – кафедра менеджменту та інновацій (керівник – д.е.н., доцент Радченко О. П.)
- Студентський науковий гурток з кримінально-правових дисциплін – кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики (керівник – к.ю.н., доц. Дришлюк І.А.
- Студентський науковий гурток з актуальних проблем цивільного судочинства – кафедра цивільно-правових дисциплін (керівник – д.ю.н., доцент Токарчук Л. М.)
- Студентський науковий гурток "Фінансист" – кафедра обліку і фінансів (керівник – к.е.н., доцент Бутенко В. В.)
- Студентський науковий гурток "Архітектори балансу" кафедра обліку і фінансів (керівник д.е.н., проф. Побережець О.В.)
- Студентський науковий гурток «Проблеми публічного права» - кафедра адміністративного та господарського права (керівник - старший викладач Лазарева М. І.)
- Студентський науковий гурток «Altum mare» з проблем розслідування кримінальних правопорушень – кафедра кримінального права, кримінального процесу та криміналістики (керівник - старший викладач Нарожна О.В.)
- Студентський науковий гурток «Міжнародний банкінг» - кафедра обліку і фінансів (керівник - к.е.н., доцент Продан Т.Я.)
- Студентський науковий гурток «Цифрові технології в обліку» - кафедра обліку і фінансів (керівник – старший викладач Куруч О.В.)
- Студентський науковий гурток «Академія маркетингу» - кафедра маркетингу та бізнес-адміністрування (керівник – старший викладач Кіріліна М.А.)
- Студентський науковий гурток «Аграрний експерт-дорадник» - кафедра цивільно-правових дисциплін (керівник - к.ю.н., доцент Масін В.М.)
НАШІ CТУДЕНТИ – ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ НАУКОВИХ КОНКУРСІВ І ОЛІМПІАД:
- Єргієва Оксана (спеціальність 051 «Економіка») - перемога у ІХ конкурсі «Scholarship в Україні» для студентів ЗВО (2023 р.)
- Беріна Орина (спеціальність 071 «Облік і оподаткування») – Диплом ІІІ ступеню у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» уу 2022-2023 н.р. (2023 р.)
- Артем Гусєв (спеціальність «Облік і оподаткування») – Диплом ІІІ ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Управління персоналом і економіка праці» (2020 р.), Диплом І ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Управління у сфері економічної конкуренції» (2021 р.)
- Сергей Черкез (спеціальність «Економіка») – Диплом ІІІ ступеню у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (2021 р.)
- Марія Шевченко (спеціальність «Право») – Диплом ІІ ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» (2021 р.)
- Марина Мамуненко (спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування») – Диплом І ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Фінанси та кредит» (2020 р.)
- Діана Стемблер (спеціальність «Економіка») – Диплом І ступеню у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (2021 р.)
- Євген Каташинський (спеціальність «Право») – Диплом І ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Корпоративне право» (2019 р.)
- Катерина Сербул (спеціальність «Менеджмент») – Диплом ІІ ступеня на Всеукраїнській олімпіаді «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» (2018 р.)
- Анастасія Дроздина (спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування») – Диплом І ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі «Страхування» (2021 р.)
- Олена Криворучко (спеціальність «Право») – Диплом ІІ ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» (2021 р.)
- Владислав Веремчук (спеціальність «Право») – Диплом ІІІ ступенюВсеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Право» (2021 р.)
- Яна Кесарь (спеціальність «Економіка») – Диплом ІІІ ступеню на Всеукраїнській олімпіаді з дисципліни «Економічна теорія» (2017 р., 2018 р.), Диплом ІІ ступеню на Всеукраїнській олімпіаді з дисципліни «Економічна теорія» (2019 р.), Диплом ІІІ ступеню у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та економічна політика» (2018 р.), Диплом І ступеню у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та економічна політика» (2019 р.), Диплом І ступеню у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (2020 р.)
- Дар’я Халєєва (спеціальність 051 «Економіка») - диплом І ступеню у Міжнародному конкурсі студентських робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика» (2021 р.)
- Дар’я Березовська (Корж) (спеціальність 081 «Право») - І місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з корпоративного права Ліги студентів Асоціації правників України (2021 р.)
ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2021 РІК:
- Захищено 14 дисертацій, з яких: 5 – докторських, 6 – кандидатських, 3 – доктор філософії (PhD) (7 – викладачів факультету, 11 – за керівництвом науково-педагогічних працівників факультету).
- У спеціалізованій вченій раді Д 41.051.11 відбулося 12 захистів, з них 6 – дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора економічних наук та 6 – кандидата економічних наук.
- Видано 4 монографії за одноосібним авторством. Викладачі взяли участь у 8 колективних монографіях, з них 6 – міжнародні, 2 – українські. Видано 11 збірників наукових статей, 5 збірників матеріалів наукових конференцій, 138 наукових статей, у т.ч. 34 – у виданнях, що індексуються у базах Scopus та Web of Science, 183 тези доповідей на конференціях.
- Видано 3 збірники наукових статей категорії Б, а саме: Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Серія: Економіка (5 випусків), Правова держава: Науковий журнал (4 випуски), Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління (3 випуски), а також 5 збірників матеріалів конференцій.
- Проведено 5 наукових конференцій: 4 конференції науковців, з яких 3 – міжнародні, 1 конференція студентів, аспірантів та молодих вчених.
- 9 студентів стали переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, 1 студентка – міжнародного конкурсу студентських наукових робіт.
ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2022 РІК:
- Викладачі взяли участь у 4 колективних монографіях, з них 1 – міжнародна, 4 – українські. Видано 10 збірників наукових статей, 5 збірників матеріалів наукових конференцій, 80 наукових статей, у т.ч. 27 – у виданнях, що індексуються у базах Scopus та Web of Science, 120 тез доповідей на конференціях.
- Видано 3 збірники наукових статей категорії Б, а саме: Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Серія: Економіка (3 випуски), Правова держава: Науковий журнал (4 випуски), Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління (3 випуски), а також 5 збірників матеріалів конференцій.
- Проведено 6 наукових конференцій: 5 конференцій науковців, з яких 4 – міжнародні, 1 конференція студентів, аспірантів та молодих вчених.
ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2023 РІК:
- Захищено 2 дисертації на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності 081 Право під керівництвом науково-педагогічних працівників факультету.
- У 2023 році було затверджено спеціалізовану вчену раду з присудження наукового ступеня доктора наук Д.41.051.12 за спеціальностями 12.00.03 «Цивільне право та цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право», 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право», ОНУ імені І. І. Мечникова (наказ МОН № 1309 від 25.10.2023 р.).
- Викладачі взяли участь у 5 колективних монографіях, з них 2 – міжнародні, 3 – українські. Видано 12 збірників наукових статей, 6 збірників матеріалів наукових конференцій, 144 наукові статті, у т.ч. 24 – у виданнях, що індексуються у базах Scopus та Web of Science, 198 тези доповідей на конференціях.
- Видано 4 збірники наукових статей категорії Б, а саме: Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Серія: Економіка (4 випуски), Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Правознавство (2 випуски), Правова держава: Науковий журнал (4 випуски), Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління (2 випуски), а також 5 збірників матеріалів конференцій.
- Проведено 7 наукових конференцій: 6 конференцій науковців, з яких 5 – міжнародних, 1 конференція студентів, аспірантів та молодих вчених.
- Show all
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
- Show all
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
- Show all
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Наукова діяльність
Сторінка абітурієнта
Французький бульвар, 24/26, Одеса, 65058, Україна
тел. +38 (048) 776-13-25
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ
сучасний динамічний факультет, один із провідних навчальних підрозділів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, який сьогодні є лідером вищої освіти та науки півдня України
ЯКІСНА ПІДГОТОВКА ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНИХ ВИПУСКНИКІВ ЕПФ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ:
- Оптимальним поєднанням теорії та практики, практичною направленістю навчального процесу, зручними та ефективними формами навчання;
- Інноваційними підходами до організації навчального процесу, використанням сучасних технологій навчання (проектування, кейси, тренінги, презентації, аналітичні та дослідницькі методи), ІТ-технологій;
- Висококваліфікованими викладачами-фахівцями в галузі права, економіки, бізнесу, управління, фінансів, банківської справи, обліку і оподаткування й ін.;
- Лекціями провідних вчених, у т.ч. західних університетів, тренінгів практиків–фахівців із права, економіки, управління, фінансів, обліку, зокрема успішних випускників;
- Академічною мобільністю студентів – університети Німеччини, Італії, Іспанії, Греції, Польщі й ін. країни ЄС;
- Практикою у державних установах, на підприємствах. організаціях різної форми власності із можливістю подальшого працевлаштування;
- Стажуваннями, школами, участю у конкурсах, турнірах, конференціях, олімпіадах;
- Можливістю продовжити навчання в магістратурі, аспірантурі;
- Позанавчальними студентськими заходами (студентське самоврядування, культурно-масові заходи, спортивні змагання, благодійні акції, ін.);
- 100% забезпечення іногородніх студентів гуртожитком.
НАШІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ
перший (бакалаврський) рівень освіти
051 Економіка ОП «Економіка та правове регулювання бізнесу» – сучасні інтегровані знання в галузі економіки, бізнесу, права; знання і компетенції за світовими стандартами; тісний зв'язок теорії та практики; «навчання через усе життя». Це критичне мислення, креативний підхід, ефективні навички і компетентності успішного розвитку бізнесу в міжнародному і національному правовому середовищі, бізнес-аналізу та бізнес-статистики, бізнес-діагностики та бізнес-планування, консалтингу та економічної політики, моделювання і прогнозування економічних процесів, зокрема на основі сучасних ІТ-технологій, забезпечення конкурентоспроможності суб'єктів господарювання на внутрішніх і зовнішніх ринках.
071 Облік і оподаткування, ОП «Облік, митна справа і оподаткування» – це підготовка сучасних кваліфікованих фахівців в сфері економіки; професіоналів для фінансових, митних, фіскальних, казначейських, аудиторських державних служб (податковий інспектор, інспектори митної служби, агент з митного оформлення вантажів та товарів, державний аудитор, економічний радник, податковий консультант); спеціалістів в галузі підприємництва, обліку, митної справи, аудиту, аналізу та оподаткування. Випускник спеціальності швидко адаптується до маркетингової, зовнішньоекономічної, банківської, управлінської діяльності.
072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, ОП «Фінанси, банківська справа та страхування» – це підготовка фахівців, здатних використовувати професійно-профільовані знання і практичні навички в галузі фінансів, грошового обігу та кредиту для здійснення фінансово-кредитної діяльності. Випускник спеціальності – це фінансовий менеджер, здатний аналітично мислити, аналізувати фінансову інформацію, приймати управлінські рішення.
073 Менеджмент – це оволодіння необхідними для управлінської діяльності фундаментальними знаннями з теорії і практики управління, практичне закріплення та реалізація отриманого професійного потенціалу на підприємствах, установах, організаціях. Аналітичні здібності, системне мислення, блискавична реакція, лідерські здібності, організаторські навички – компетенції сучасного менеджеру!
075 Маркетинг, ОП Маркетинг — це сучасні, комплексні знання у сфері маркетингових стратегій, управління брендом, аналізу ринку, планування, реалізації та контролю маркетингових кампаній, опанування сучасних інформаційних технологій; знання та компетенції відповідно до міжнародних стандартів; тісний зв'язок теорії з практикою.
Випускники спеціальності — це маркетинг-менеджери; діджитал-маркетологи; бренд-менеджери; аналітики ринку; менеджери з продажу; підприємці, які започатковують власну справу.
081 Право – це вибір тих, хто хоче знайти себе у адвокатській, нотаріальній діяльності, діяльності у сферах юстиції, правосуддя, охорони громадського порядку та безпеки, або у будь-якій іншій правовій діяльності. Диплом бакалавра дозволяє працювати секретарем судового засідання, судовим розпорядником, помічником юриста, судді, адвоката, нотаріуса, приватного детектива, державним виконавцем, лейтенантом поліції, або продовжити навчання у магістратурі.
281 Публічне управління та адміністрування, ОП «Публічне управління та адміністрування» – це сучасні знання з основ публічного управління та адміністрування, з організації та вирішення стратегічних завдань діяльності органів публічного управління та організацій різних форм власності з урахуванням тенденцій розвитку держави, в тому числі, в умовах діджиталізації різних сфер публічного управління та адміністрування. Диплом бакалавра дозволяє працювати в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних і громадських організаціях, або продовжити навчання у магістратурі. Випускник спеціальності – фахівець з аналітичними здібностями, системним і критичним мисленням, організаторськими та лідерськими здібностями, швидкою реакцією на виклики і новації, здатний приймати управлінські рішення і вирішувати стандартні та проблемні професійні задачі.
другий (магістерський) рівень освіти
051 Економіка – це можливість сформувати сучасний економічний світогляд, мислити та діяти стратегічно, генерувати креативні ідеї та рішення; розробляти та впроваджувати успішну економічну політику фірм і країни; володіти навичками моделювання в економіці, технологіями цифрового економіки; проводити науково-дослідну діяльність; набути навички планування, моделювання, прогнозування економічних процесів; організовувати власний бізнес та керувати підприємствами й підрозділами, забезпечуючи тим самим своє успішне майбутнє!
071 Облік і оподаткування – це підготовка професіоналів в галузі обліку, аудиту, аналізу та оподаткування. Випускник спеціальності – не лише висококваліфікований консультант, експерт та радник, це – сучасний керівник аудиторської фірми, малого підприємства, фінансовий директор, начальник фінансового, бухгалтерського, економічного, контрольно-ревізійного підрозділів на підприємстві будь-якої організаційно-правої форми різних галузей економіки.
072 – Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, ОП «Фінанси, банківська справа та страхування» – це здобуття компетентностей в галузі фінансів, банківської справи та страхування; навичок використання теоретичного та практичного інструментарію фінансової науки; навичок володіння методичним інструментарієм для обґрунтування та прийняття управлінських рішень у національному та міжнародному фінансовому середовищі.
073 Менеджмент – це шлях до світу великого бізнесу, ділового успіху, власників і генеральних директорів, лідерів, талановитих працівників і великих грошей, стратегії, які ведуть до успіху і роблять світ кращим та цікавішим, до спільноти успішних керівників та лідерів завтрашнього дня! Магістр з менеджмент – це опанування технологій та інструментів ефективного прийняття та реалізації рішень, стратегічного управління, управління персоналом, комунікацій, аналітичного та ризик-менеджменту у контексті міжнародної економічної діяльності.
081 Право – це можливість отримати інтегровані знання, засвоїти підходи та навички у сфері матеріального і процесуального права, необхідні для того, щоб бездоганно орієнтуватися у мінливому законодавстві і здійснити кар’єру адвоката, прокурора, нотаріуса, судді, слідчого, державного реєстратора, криміналіста, кримінолога, юрисконсульта або продовжити навчання в аспірантурі – для тих, хто хоче спробувати себе у якості викладача чи науковця-правознавця.
281 Публічне управління та адміністрування – це здобуття компетентностей в галузі публічного управління та адміністрування, вибір тих, хто хоче побудувати свою кар’єру та реалізувати себе на керівних посадах в органах державної виконавчої влади (Міністерства, відомства, управління), в органах місцевого самоврядування (обласні, міські, районні, сільські ради), в неурядових/громадських організаціях (благодійні фонди, професійні спілки), у соціальній сфері, міжнародних організаціях, а також у приватних компаніях (керівник апарату, начальник управління, керівник департаменту, керівник/начальник відділу, завідувач сектора, менеджер з адміністративної діяльності, менеджер з оптимізації управління, державний службовець, спеціаліст державної служби, експерт з ефективного урядування, експерт з дослідження політики, менеджер з розвитку території, менеджер з моніторингу, координатор програми/проєкта, аналітик програми/проєкта, фахівець відділу публічних закупівель тощо).
Аспірантура
- 051 – Економіка;
- 073 – Менеджмент;
- 081 – Право
Форми навчання: денна, заочна, вечірня (аспірантура)
НАШІ СТУДЕНТИ – переможці Всеукраїнських студентських олімпіад (Економічна теорія, Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, Економічна кібернетика й ін.) і Всеукраїнських студентських конкурсів наукових робіт (Міжнародне право, Економіка та економічна політика, Економіка та управління національним господарством, Фінанси і кредит й ін.).
НАШІ СТУДЕНТИ – переможці Всеукраїнських турнірів (Правовий бліц-турнір Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Всеукраїнський турнір з цивільного права і процесу, Всеукраїнський турнір з класичних судових дебатів Ultima Ratio, бліц-турнір «Юстиція: минуле, сучасне, майбутнє» Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Всеукраїнський студентський економічний турнір, Національний кейс-чемпіонат від Національного банку України «НБУ: Врятуй 2118 рік» й ін.).
НАШІ СТУДЕНТИ – стипендіати програми Еразмус+ Тюбінгенський Університет (Німеччина), Сілезький технологічний університет (Польша), Католицький університет Валенсії імені Святого Вісента (Іспанія), Вільний університет Берліну (Німеччина), Болонський університет (Італія), Гранадський університет (Іспанія), Університет Фоджі (Італія), Західний університет Темішоара (Румунія) й ін.
НАШІ ВИПУСНИКИ УСПІШНІ І ВІДОМІ!
Для школярів старших класів викладачі економіко-правового факультету на постійній основі проводять безкоштовні освітні профорієнтаційні заходи:
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І.І. МЕЧНИКОВА
НАЙКРАЩІ ТРАДИЦІЇ КЛАСИЧНОЇ ОСВІТИ ЗА СВІТОВИМИ СТАНДАРТАМИ –
ГАРАНТІЯ ВАШОГО УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО!
ЕПФ ОНУ у соціальних мережах:
ІНФОРМАЦІЯ І ПИТАННЯ ПРО ВСТУП НА ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ: Telegram (epfonu_vstup)
Абітурієнту
«ЕКОНОМІКА» в ОНУ імені І. І. Мечникова –
ЦE ЗНАННЯ ТА КОМПЕТЕНТНОСТІ, ЯКІ СТАНУТЬ ЗАПОРУКОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВАШОГО МАЙБУТНЬОГО!
Спеціальність 051 «Економіка»
Це комплексний економічний світогляд сучасного фахівця, здатного самостійно аналізувати, планувати, моделювати, прогнозувати соціально-економічні та бізнес-процеси в країні та світовій економіці, виявляти й оцінювати сучасні трансформації в економічному просторі, формувати економічну політику, організовувати власну бізнес-діяльність.
Кар’єра економіста – це неймовірно різноманітна й цікава діяльність:
- Дослідження економічних проблем та знаходження ефективних шляхів їх вирішення на основні інноваційності, розвитку людського капіталу, віртуалізації, клієнтоорієнтованості, відповідальності;
- Розробка та реалізація економічної політики, інноваційних стратегій конкурентоспроможного розвитку держави та суб’єктів господарювання у національному і міжнародному правовому середовищі;
- Аналіз і моделювання настроїв і поведінки споживачів, виробників, конкурентів, обґрунтування ефективних господарських рішень в умовах невизначеності;
- Планування та прогнозування економічної діяльності, ринкових тенденцій на основі аналізу великого масиву даних за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
- Організація власної креативної бізнес-діяльності, професійне консультування суб’єктів господарювання щодо ефективності та раціоналізації їх економічних рішень.
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Освітня програма «Економіка та правове регулювання бізнесу»
кваліфікація: бакалавр економіки
Сучасні інтегровані знання в галузі економіки, бізнесу, права, що формують цілісну систему ефективних навичок і компетентностей щодо успішної економічної політики та підприємницької діяльності в міжнародному і національному правовому середовищі. Освітня програма оптимально поєднує фундаментальну теоретичну і прикладну підготовку, інноваційні навички і компетентності випускника, який розуміє закони економіки, здатний успішно та креативно здійснювати професійну діяльність!
У результаті навчання Ви здобудете професійні компетентності:
- Неординарне, критичне мислення, творчий підхід до пізнання економічних процесів і явищ; розвиток здібностей аналітичної діяльності;
- Фундаментальна підготовка з економіки та економічної політики, теоретичні знання та практичні навички в галузі підприємницької діяльності та правового регулювання бізнесу;
- Навички організації та розвитку власної бізнес-діяльності, бізнес-планування і бізнес-діагностики, бізнес-консультування, ефективності та забезпечення конкурентоздатності суб’єктів господарювання на вітчизняних і міжнародних ринках;
- Володіння сучасними методами пошуку, обробки, аналізу і використання великих масивів інформації, бізнес-аналізу, економічної статистики, бізнес-моделювання, автоматизації та управління бізнес-процесами;
- Володіння принципами і методами прийняття і реалізації управлінських рішень, організації комунікацій підприємства, управління людськими ресурсами, інвестиціями, інноваціями, розробки та реалізації стратегій розвитку суб’єктів господарювання різних видів економічної діяльності та організаційно-правових форм.
Випускники спеціальності – висококонкурентні фахівці на ринку праці у різних галузях та видах діяльності, зокрема:
- Організація і розвиток власної бізнес- діяльності, як малих, так і великих підприємств;
- Економічна, фінансова, інвестиційна, інноваційна, зовнішньоекономічна діяльність приватних ділових структур і органів державного управління;
- Обґрунтування господарських рішень, зокрема в контексті правового регулювання бізнес-діяльності;
- Економічна аналітика, огляд і бізнес-експертиза, кон'юнктурний і галузевий аналіз, аналіз міжнародних ринків;
- Економічна політика на мікро-, макро-, мегарівнях;
- Бізнес-планування, бізнес-проєктування, бізнес-діагностика;
- Консультування з економічних питань, ефективності та розвитку підприємницької діяльності;
- Розробка та реалізація стратегій підприємств на вітчизняному і міжнародних ринках;
- Організація діяльності економічних систем із використанням економіко-математичних методів та інформаційних.
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
Освітня програма «Економіка»
кваліфікація: магістр економіки
Підготовка до науково-дослідницької та управлінської діяльності, аналітичної роботи, наукового консультування в сфері економічної діяльності та державного управління на основі оволодіння сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками, здатності вирішувати дослідницькі й управлінські завдання та проблеми функціонування економічних систем різного рівня в умовах невизначеності.
У результаті навчання на спеціальності «Економіка» Ви здобудете професійні компетентності:
- Визначати та розв’язувати складні економічні задачі та проблеми, приймати відповідні аналітичні та управлінські рішення у сфері економіки або у процесі навчання, проводити дослідження за невизначених умов та вимог;
- Здатність генерувати нові ідеї, розробляти проєкти та управляти ними;
- Володіння сучасними інформаційними технологіями, методами та прийомами дослідження економічних та соціальних процесів, адекватні встановленим потребам дослідження, визначати ключові тренди соціально-економічного та людського розвитку;
- Навички формулювати професійні задачі в сфері економіки та розв’язувати їх, обираючи належні напрями і відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси, обґрунтовувати управлінські рішення щодо ефективного розвитку суб’єктів господарювання, оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень.
- Вміння планувати і розробляти проєкти у сфері економіки, здійснювати її інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення.
- Здатність визначати та критично оцінювати ключові тренди соціально-економічного розвитку та застосовувати їх для формування нових моделей економічних систем та процесів.
Здобувачі освітньої програми «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти мають можливість здобуття подвійного диплому в рамках програми подвійних дипломів між Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова та Університетом Кассіно й Південного Лаціо (Італія).
Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
Освітня програма «Економіка»
науковий ступінь: доктор філософії (PhD) з економіки
Розвиток загальних та фахових компетентностей задля забезпечення підготовки кадрів вищої кваліфікації для здійснення науково-дослідницької діяльності, аналітичної роботи, наукового консультування в сфері економічної діяльності та державного управління, а також викладацької роботи. Основний фокус – набуття дослідницьких навичок для наукової, аналітичної, викладацької кар’єри в галузі економіки, а також комерціалізації результатів дослідницької діяльності та трансферу знань. Наукова складова базується на дослідженнях процесів інституціоналізації соціально-економічної діяльності суб’єктів господарювання на різних рівнях економіки, які відображають особливості сучасного етапу формування економічних інститутів в умовах економічних перетворень, децентралізації, зовнішніх викликів.
СТУДЕНТИ спеціальності 051 «ЕКОНОМІКИ» в ОНУ імені І. І. Мечникова:
Беруть активну участь у різноманітних наукових семінарах, конференціях, тренінгах, олімпіадах і конкурсах, проектах із бізнес-освіти, соціальних проєктах
Ініціюють громадські заходи, благодійні акції, суботники, екскурсії, беруть активну участь у благодійних акціях, таких як допомога тваринам у приюті «Ковчег» та втілюють мрії дітей сиріт та дітей з малозабезпеченних сімей напередодні Нового року разом із Фондом «Шлях до дому»
Відвідують різноманітні екскурсії, беруть участь у різноманітних університетських заходах таких як дні відкритих дверей, весняна та осіння економічні школи для старшокласників, фестивалі-презентаціїї «Мечников День» у ботанічному саду ОНУ імені І.І. Мечникова
Організовують і проводять розважальні студентські заходи
НАШІ ВИПУСКНИКИ ПРАЦЮЮТЬ:
У провідних компаніях і установах України: Maersk Ukraine Ltd, ТОВ «Телекарт-Прилад», Inter Service Plus Student Exchanges Agency, АТ «ДТЕК Одеські Електромережі», Luxoft, Netpeak, Група терміналів Трансінвестсервіс (ТІС), Банк «Восток», МТБ Банк, УкрСиббанк, Міністерство енергетики України, Одеська міська рада, Одеська обласна державна адміністрація, Державна фінансова інспекція, Головне управління статистики в Одеській області, СМТ-Ltd, Pucelik Consulting Group, RISOIL SA, Business Regency Group «Ощадбанк», сигарний дім «Фортуна», Південна теплова компанія, ТОВ «Таврія-В» та ін.
У провідних компаніях і установах світу: Федеральний Резервний Банк (Бостон, США), Центральний Університет фінансів та економіки (Пекін, Китай), HSBC Holdings plc (Велика Британія), ZIM Integrated Shipping Services (Ізраїль), Ernst & Young, Університет Париж-Північ XIII (Париж, Франція), BNP Paribas (Женева, Швейцарія) SA, Університет Софія-Антиполіс (Ніцца, Франція), Keyloop (Канада), Raval (Ізраїль) та ін.
Держбюджетна кафедральна тематика
Викладачі кафедри постійно проводять дослідження в рамках держбюджетних кафедральних тем.
«Дослідження формування інституціональних структур в умовах ринкової трансформації». – науковий керівник – д. е. н., професор Горняк О. В.
Термін виконання. 01.01.2012. – 31.12.2016 рр. Без цільового фінансування.
Реалізовано 4 етап – Вивчення розвитку соціальних інституцій в умовах трансформаційних перетворень. Досліджено сутність та механізм формування процесу соціалізації економіки. Визначено вплив соціалізації економіки на еволюцію суспільного розвитку.
Результати наукової діяльності впроваджено в учбовий процес, зокрема викладання наступних дисциплін: Економічна теорія, Економічна історія, Економіка підприємства, Фінанси, Фінанси підприємства, Мікроекономіка, Мікроекономіка-2, Макроекономіка, Макроекономіка-2, Економічні системи, Практикум з ринку цінних паперів, Інфраструктура фондового ринку, Фінансова економіка, Фінансовий менеджмент, Економічне оцінювання, Теорія фірми, Моделювання економічної динаміки, Інституціональна економіка.
За 2016 рік викладачами кафедри було опубліковано 12 наукових праць у вітчизняних фахових виданнях; 30 наукових праць у вітчизняних нефахових виданнях; кількість тез конференцій за участю викладачів кафедри – 36.
Результати досліджень заслуховуються на засіданнях кафедри (індивідуальні звіти викладачів), на науковому семінарі кафедри та на щорічних звітних конференціях професорсько-викладацького складу в листопаді поточного року.
Програма звітної конференції професорсько-викладацького складу
Починаючи з 2017 р. викладачі кафедри проводять дослідження в рамках кафедральної теми «Інституціоналізація соціально-економічної діяльності в умовах трансформації економіки» на 2017-2021 рр.
Кафедра економіки та підприємництва
Завідуюча кафедри– доктор економічних наук Ломачинська І. А.
Адреса кафедри:
м. Одеса, Французький б-р 24/26, каб. 4н (2 поверх)
E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
InstagramМи щиро вітаємо Вас на сайті кафедри Економіки та підприємництва Економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова!
Починаючи з 2020-2021 н.р. на кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів за освітньо-професійною програмою «Економіка та правове регулювання бізнесу», в якій оптимально поєднується глибока теоретична і практична підготовка майбутнього фахівця, який знає закони розвитку економіки і закони ведення бізнесу та його правове регулювання. Таке поєднання надає можливість сформувати високі конкурентні переваги і забезпечує кар’єрне зростання фахівця.
З повагою, І. А. Ломачинська
ЗНАННЯ СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІКИ, БІЗНЕСУ, ПРАВА – БАЗОВА УМОВА УСПІШНОЇ КАР'ЄРИ ТА ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В БУДЬ-ЯКІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
Особливістю сучасного етапу розвитку економіки є поява нових областей і напрямів економічної діяльності, які, як правило, пов'язані з підвищенням рівня цифровізації, інтелектуалізації, глобалізації, що обумовлює необхідність емпіричних досліджень реальних процесів, явищ за допомогою прикладних моделей, економетрики, розвитку міждисциплінарних зв'язків економіки з іншими науками, насамперед, психологією, політологією, правом, використанням економічних законів у неекономічній діяльності.
У результаті формується нова «модель економіста», особливостями якої є інтегровані знання в області економіки, права та бізнесу, фінансів та управління; володіння інформаційними технологіями, іноземними мовами; знання, вміння, компетенції за світовими стандартами; тісний зв'язок теорії і практики; безперервна освіта або «навчання через все життя».
Усім цим вимогам найкращим чином відповідає спеціальність «ЕКОНОМІКА», яка формує комплексний економічний світогляд сучасного фахівця, здатного самостійно аналізувати і прогнозувати соціально-економічні та бізнес процеси в країні та світовій економіці, виявляти й оцінювати сучасні трансформації в економічному просторі, формувати економічну політику на мікро- і макрорівні, організовувати власну бізнес-діяльність у відповідності до нормативно-правового регулювання.
Кафедра економіки та підприємництва є випусковою:
- Перший (бакалаврський) освітній рівень – освітньо-професійна програма «ЕКОНОМІКА ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БІЗНЕСУ» – гарант – д.е.н., доцент Ломачинська Ірина Анатоліївна. Сертифікат про акредитацію
- Другий (магістерський) освітній рівень – освітньо-професійна програма «ЕКОНОМІКА» – гарант – к.е.н., доцент Крючкова Наталія Михайлівна. Сертифікат про акредитацію
- Третій (доктор філософії) освітній рівень – освітньо-наукова програма «ЕКОНОМІКА» – гарант – д.е.н., професор Горняк Ольга Василівна. Сертифікат про акредитацію
Особливістю навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова на спеціальності «Економіка» є оптимальне поєднання фундаментального теоретичного навчання, досліджень, практики. Окрім того, університетська освіта стимулює творчість, активне спілкування студентів і викладачів, індивідуалізацію навчального процесу студентів, соціалізацію, інтернаціоналізацію, формує здатність адаптуватися до зовнішніх умов. Усе це забезпечується високим рівнем кваліфікації викладацького складу; використанням інноваційних технологій навчання; поєднанням передового зарубіжного досвіду, отриманого викладачами на стажуваннях у провідних університетах Європи та США, дослідницького досвіду та практичної діяльності в галузі фінансів, банківської справи, обліку та аудиту, економічної аналітики та консалтингу, державного управління; систематичними лекціями іноземних професорів, зустрічами з відомими економістами, фінансистами, управлінцями; стажуваннями і подальшим навчанням студентів у європейських і північноамериканських вузах.
Наші випускники успішно працюють у провідних компаніях і установах України: «Одеська Обласна Енергозберігаюча Компанія», Maersk Ukraine Ltd, ТОВ «Телекарт-Прилад», Inter Service Plus Student Exchanges Agency, ПАТ «Одесаобленерго», Люксофт, Група терміналів Трансінвестсервіс (ТІС), КБ «Схід», Одеська міська рада, Одеська обласна державна адміністрація, сигарний дім «Фортуна», Державна фінансова інспекція, СМТ-Ltd, Pucelik Consulting Group, RISOIL SA, «Ощадбанк», «УкрСиббанк», ТОВ «Таврія-В» та ін.
Наші випускники успішно працюють у провідних компаніях і установах світу: Федеральний Резервний Банк (Бостон, США), Центральний Університет фінансів та економіки (Пекін, Китай), Ernst & Young, Університет Париж-Північ XIII (Париж, Франція), BNP Paribas (Женева, Швейцарія) SA, Університет Софія-Антиполіс (Ніцца, Франція) та ін.
Історія кафедри
З часу заснування Новоросійського університету на юридичному факультеті працювала кафедра політекономії і статистики. Наукова робота викладачів кафедри була тісно пов'язана з проблемами, які виникали перед господарством Півдня України та Одеси. Талановитих економістів особливо турбувала доля селянства після реформи 1861 року, цікавили перспективи виходу України через чорноморські порти на європейський ринок, конкуренція у виробництві зерна та інших сільськогосподарських продуктів.
Першим завідувачем кафедри був випускник Рішельєвського ліцею М.М. Вольський, який отримав вищу освіту в Московському університеті. Його магістерська дисертація «Обробка земель селянами-власниками» і докторська – «Рабська обробка землі» висвітлювали прогресивність капіталістичних аграрних відносин. Великий науковою цінністю і досі є робота М. М. Вольського «Нарис історії хлібної торгівлі Новоросійського краю з давніх часів до 1852 г.»
В роботі «Завдання політичної економії і відношення її до інших наук» (1872) М. М. Вольський виступив як затятий пропагандист політекономічних знань, справедливо вважаючи, що «... знання науки сприяє пом'якшенню грубого егоїзму, оновленню політики серед громадських і міжнародних відносин , знищення тисяч причин, що призводять до зіткнень, переворотів і революцій». Він був одним з небагатьох, хто розглядав політекономію невіддільно від моралі і права.
З 1876 р. завідування кафедрою політекономії і статистики перейшло до професора А. С. Посникова. Його основні праці стосувалися проблем общинного землеволодіння. Суть пореформених аграрних перетворень в країні, на його погляд, має полягати в тому, щоб, зберігаючи общинне землеволодіння, дбати про збільшення державної земельної власності. Держава, мовляв, буде скуповувати землі у дворян і передавати їх сільським громадам для розширення селянського землеволодіння. Лекторська майстерність А. С. Посникова була такою, що туди, де викладав він, сходилися студенти з інших факультетів. Нерідко в ці аудиторії навідувалися і вчені, особливо І.І. Мечников.
Після А.С. Посникова кафедру очолив Л. В. Федорович. Коло наукових інтересів був дуже широкий – від проблем цінності до кредитного обігу. Безпосереднім джерелом утворення і збільшення капіталу, на думку Л. В. Федоровича, є ощадливість, збереження цінностей для вкладення їх у виробництво, а прибуток і вигоду - це наслідок утримання від сьогохвилинних споживання цінностей для кращого, хоча і помірного, задоволення потреб у майбутньому. У 1882 він видав фундаментальну працю «Історія політичної економії давніх часів». Крім того, він був автором таких робіт, як «Політичний економія», «Теорія політичної економії» в 2-х частинах (1901р.), «Курс політичної економії (1905 р.).
Серед економістів-практиків, що працюють в Новоросійському університеті, був видатний агроном І.В. Палімпсестов, який свого часу викладав у Рішельєвському ліцеї, а згодом став професором університету. Багато років поспіль він виконував обов'язки секретаря Товариства сільського господарства Південної Росії і редагував «Записки суспільства». І.В. Палімпсестов мав тверде переконання, що наш край здатний стати житницею західноєвропейських країн, але для цього слід докорінно змінити методи господарювання. В основу їх повинні знаходитися зв'язок з наукою, раціоналізація та інтенсифікація. А осередком реорганізації господарств має стати перерозподіл земельної власності і перехід її в руки селян. Чітким застереженням звучали слова вченого: «Якщо наші селяни будуть тільки користуватися землею, це не тільки не поліпшить їх побуту, а навпаки, поставить їх у ще більш скрутне становище, а вічне володіння землею з усіма правами власності на неї може довести сільське господарство до квітучого стану – незаперечним доказом цього є майже весь захід Європи».
Знавцем аграрних відносин був професор В.O. Косинський, який очолював кафедру політекономії протягом 1905-1909 рр. Він був прихильником подальшого капіталістичного розвитку країни, швидкої ліквідації пережитків кріпацтва, переділу поміщицьких земель. Його праці «Селянське і поміщицьке господарство» (1906 р.), «До питання про сучасний сільськогосподарського кризі» (1906 р.), «До аграрного питання» (1906 р.), «Чи можлива в Росії аграрна реформа без часткової експропріації?» (1909 р.) та інші такого ж спрямування викликали гострі дискусії. В.О. Косинський розробляв також теорію статистики, про що свідчать такі його роботи як «Про прийоми наукової розробки статистичних даних» (1890 р.), «До питання про заходи та розвитку продуктивних сил Росії. Статистико-економічний ескіз» (1904 р.).
Працюючи потім в Київському політехнічному інституті, В.А. Косинський став одним з 12 перших членів української Академії наук, створеної в 1918 році. Він займався також політичною діяльністю: входив до складу Центральної Ради, був міністром праці в часи гетьманату.
З 1909 р кафедру очолює доц. В.Д. Катков. В цей же час на кафедрі працює професор політичної економії С. І. Солнцев, який згодом став академіком Всеукраїнської Академії наук, а з 1929 року – АН СРСР. Серед його наукових праць: «Рух населення у зв'язку з формами землеволодіння» (1903 р.), «Робітники бюджети у зв'язку з теорією зубожіння» (1907 р.), «Громадські класи» (1919 р.). Особливу ж увагу дослідник приділяв питанням розподілу національного доходу в умовах капіталізму, вважаючи, що зменшення частки робітничого класу в національному продукті є причиною антагонізму між пролетаріатом і буржуазією. Ці ідеї покладені в основу його відомої наукової роботи «Заробітна плата як проблема розподілу» (1925 р.). Багато уваги академік С.І. Солнцев приділяв викладанню політекономії. Він опублікував підручники, серед яких «Введення в політичну економію. Предмет і метод» (1922 р.) та інші.
У 1933 році, коли було відновлено роботу університету, кафедру політекономії очолив професор М.С. Вайнштейн, який особливу увагу приділяв дослідженню ідей класичної політекономії у сфері аграрних відносин і особливостей їх застосування в соціалістичному сільському господарстві. Цьому присвячена його відома наукова робота «Проблема ренти у Рікардо, у Маркса і в радянському господарстві» (1927 р.). Це свідчить про те, що викладачі кафедри працювали над важливими теоретичними і практичними проблемами розвитку економіки.
Надалі кафедру очолив доцент М.А. Адлер (в роки Другої світової війни загинув під Севастополем). Його наукові інтереси були зосереджені навколо філософських проблем політичної економії і насамперед вчення К. Маркса. Найбільш відомі роботи «Марксизм як пролетарське світогляд» (1923 р.), «Маркс як мислитель» (1924 р.), «Енгельс як мислитель» (1924 р.), «Комунізм у Маркса» (1925 р.).
У перші повоєнні роки кафедру очолив професор Г.І. Тіктін, який займався дослідженням фінансів і грошового обігу ще з дореволюційних часів. З 1946 р. по 1958 р. кафедрою керував доцент Н.А. Моїсеєв. Його наукові інтереси концентрувалися навколо проблем безробіття в умовах капіталізму. Найбільш відомі праці Н.А. Моїсеєва: «Накопичення капіталу і зубожіння пролетаріату» (1957 р.) та «Розвиток державно - монополістичний капіталізму» (1969).
З 1958 р. до 1989 р завідувачем кафедри був д.е.н. професор А.Г. Лобунець, який досліджував проблеми планомірності і пропорційності економічного розвитку. У цей період кафедра активно займається виконанням господарсько-договірних тем – розробляє довгострокові плани соціально-економічного розвитку підприємств м Одеси та області. Очолювали даний напрямок роботи проф. А.Г. Лобунець і доц. Л.І. Жебрак. Викладачі кафедри (доц. Драгомарецького Д.А., доц. Левченко Л.А.) очолювали роботу факультету підвищення кваліфікації викладачів середніх спеціальних навчальних закладів, де проходили стажування викладачі з України, Болгарії. Доценти кафедри Доленко Л.Х., Маринич Д.М., Плосконос Г.А. успішно працювали за кордоном (Алжир, Гвінея-Біссау, Малі). Наукові інтереси викладачів кафедри стосувалися актуальних проблем розвитку радянської економіки. Проводилися дослідження процесів на мікрорівні економіки, а також макроекономічні проблеми. Проф. А.Г. Лобунець очолював спеціалізовану вчену раду, яка працювала при кафедрі. За час роботи ради в ній захистилося більше 50 претендентів з різних міст СРСР та інших країн. На кафедрі була створена творча атмосфера для наукових досліджень. Викладачі кафедри брали активну участь у пропаганді економічних знань серед населення, проводили заняття в школах економічних знань на підприємствах м. Одеси на постійній основі.
Незважаючи на відсутність економічного факультету, кафедра політекономії займала провідне місце в університеті. Викладачі кафедри брали активну участь у наукових конференціях, публікували результати досліджень у наукових журналах, видавали методичні розробки, готували фахівців високої кваліфікації, брали участь у наукових дискусіях, що відбувалися як на сторінках наукових журналів, так і на конференціях.
Новітня історія кафедри почалася в 1992 році, коли викладачі кафедри почали підготовку студентів за двома спеціальностями – «Економічна теорія» і «Міжнародні економічні відносини». У цей період з 1989 р. по 1996 р кафедру очолювала д.е.н., професор Н.А. Пільгуй. Коло її наукових інтересів - проблеми історії економічної думки. Найбільш відомі праці Н.А. Пільгуй «Критика макроекономічних моделей регулювання» (1977 р.), «Гуманізація соціалістичної економіки» (1987 р.) та «Історія світових економічних ідей» (1992 р.).
Беручи до уваги те, що майбутнім економістам потрібні сучасні знання з фінансів, торгівлі, маркетингу, міжнародного бізнесу, а також кон'юнктури, стратегії і тактики підприємництва, колектив кафедри теоретичної економіки (так з 1996 р. почала називатися кафедра політекономії) почав розробку принципово нових курсів і спецкурсів. З 1996 року кафедру очолює доцент Л. X. Доленко, і її робота активізується в напрямку організації та розвитку міжнародних зв'язків – з університетами США, Німеччини, Франції, Італії, Португалії, Нідерландів та інших країн. Для викладання навчальних курсів з мікро- та макроекономіки, а також з маркетингу запрошували професорів з США. Значна кількість викладачів пройшла стажування в західноєвропейських університетах в рамках програми Tempus-Tacis. Студенти нових спеціальностей протягом декількох років проходять стажування в університетах Регенсбурга (Німеччина) і Ніцци (Франція). Коло наукових інтересів викладачів кафедри дуже широкий. Зав. кафедрою к.е.н., доц. Доленко Л.Х. працює над проблемами теорії стратегії підприємства і теорії галузевих ринків. У 1998 виходить монографія доц. Доленко Л.Х. «Теорія стратегії підприємства», яка стала першою в Україні роботою, присвяченій даній проблемі розвитку підприємств в умовах ринкової економіки.
У 2000 р. за спеціальністю «Економічна теорія» була відкрита магістратура. Кафедра здійснює також підготовку фахівців за двома спеціальностями «Економічна теорія» і «Міжнародні економічні відносини». На кафедрі проводиться науково-дослідницька робота. Її результатом є публікація значної кількості монографій, підручників з грифом Міністерства та підготовка докторів і кандидатів економічних наук.
У 2007 році кафедра теоретичної економіки була перейменована в кафедру економічної теорії і міжнародних економічних відносин.
У 2008 році кафедра розділилася на дві кафедри: економічної теорії та історії економічної думки (зав. кафедри – д.е.н., професор Горняк О.В.) та світового господарства і міжнародних економічних відносин (зав. каф. – д.е.н., професор Якубовський С.О.) у відповідності зі спеціальностями, за якими готуються і випускаються студенти.
Викладачі кафедри проводять дослідження з теорії фірми (проф. Горняк О.В.), теорії галузевих ринків (доц. Долнеко Л.Х.), інституціональної теорії (проф. Горняк О.В., доц. Скороход І.П., доц . Пічугіна Ю.В.), теорії індустріальної економіки (доц. Доленко Л.Х., доц. Макєєва О.А., доц. Сідлецька А.С.) та теорії фінансів (доц. Ломачинська І.А., ст. викл. Копилова О.В., доц. Крючкова Н.М., ст. преп. Бичкова Н.В.). Кафедра регулярно організовує, починаючи з 2004 р., міжнародні науково-практичні конференції, виконує держбюджетні науково-дослідні теми, плідно працює зі студентами та аспірантами.
Викладачі кафедри здійснюють підготовку іноземних студентів з КНР, Туреччини, Туркменії, В'єтнаму.
За останні роки було опубліковано 9 монографій, 6 підручників, 7 навчально- методичних розробок курсів, близько 130 наукових статей у фахових виданнях.
Крім того, захищено докторські дисертації (2004 – Горняк О. В., Якубовський С. О., 2021 – Ломачинська І. А.), кандидатських (Скороход І. П. (2004), Копилова О. В. (2010), Оборина А. В. (2010), Зінченко О. І. (2009), Пічугіна Ю. В. (2009), Ломачинська І. А. (2009), Крючкова Н. М. (2009), Бичкова Н. В. (2012), Ду Чуньбу (2012), Бутенко В. В. (2013), Матюк Т. В. (2014), Бабанська О. В. (2017), Січняк О.О. (2018), Салюк-Кравченко О.О. (2018), Мумладзе А. О. (2021)).
Наукові інтереси викладачів кафедри свідчать про те, що кафедра працює в руслі новітніх напрямків розвитку економічної теорії. Результати наукових досліджень викладачів кафедри публікуються в наукових фахових журналах України, виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus і Web of Science. Кафедра з 2006 року організувала випуск наукового журналу «Вісник Одеського національного університету. Економіка» (категорія Б), який регулярно публікує статті українських і закордонних економістів-науковців (науковий редактор проф. Горняк О.В., технічний редактор – доц. Ломачинська І.А.). Проф. Горняк О.В., доценти Ломачинська І.А. і Крючкова Н.М. регулярно залучаються до рецензування кандидатських і докторських дисертацій в різних містах України як опоненти. Проф. Горняк О.В. і доц. Ломачинська І.А. є членом спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Викладачі кафедри є членами редакційних колегій фахових видань з економіки (д.е.н., проф. Горняк О.В., д.е.н., доц. Ломачинська І.А.). На кафедрі успішно працює аспірантура.
Викладачі кафедри організовують наукову студентську роботу. Щорічно проводяться наукові студентські конференції, студенти успішно беруть участь у всеукраїнських олімпіадах і конкурсах – 2017 р., 2018 р. – Диплом ІІІ ступеня на олімпіаді з Економічної теорії (Кесарь Я.П.), 2018 р. – Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та економічна політика» (Кесарь Я.П., науковий керівник – к.е.н., доц. Ломачинська І.А.), олімпіаді з Економічної теорії (Кесарь Я.П.), 2019 р. – Диплом ІІ ступеня на олімпіаді з Економічної теорії (Кесарь Я.П.), 2019 р. – Диплом І ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та економічна політика» (Кесарь Я.П., науковий керівник – к.е.н., доц. Ломачинська І.А.), 2019 р. – Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Фінанси та кредит» (Кащенко О.Ю., науковий керівник – к.е.н., доц. Крючкова. М.Н.), 2020 р. – Диплом І ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (Кесарь Я.П., науковий керівник – к.е.н., доц. Ломачинська І.А.), 2020 р. – Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Фінанси та кредит» (Мамуненко М., науковий керівник – к.е.н., доц. Крючкова. М.Н.), 2021 р. – Диплом І ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (Стеблер Д.В., науковий керівник – д.е.н., проф. Горняк О.В.), 2021 р. – Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт «Економіка та управління національним господарством» (Черкез С. І., науковий керівник – к.е.н., доц. Ломачинська І.А.), 2021 р. – Диплом І ступеня на Міжнародному конкурсі наукових студентських робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика» (Халєєва Д., науковий керівник – д.е.н., доц. Ломачинська І.А.),
Кафедра організовує роботу з абітурієнтами, проводить дні відкритих дверей, ініційовано Школу молодого економіста (безкоштовний освітній захід для учнів старших класів), проводить II тур конкурсу науково-дослідних робіт з економіки школярів старших класів м. Одеси та Одеської області в рамках МАН (секція «Економіка» – протягом більше десяти років очолює проф. Горняк О.В.), всеукраїнську інтернет-олімпіаду з економіки для школярів (доц. Ломачинська І. А. (2015-2019 рр.)). Викладачі кафедри беруть участь у роботі журі Всеукраїнських учнівських олімпіад з економіки та економічних турнірів (д.е.н., доц.. Ломачинська І. А.).
З 1 вересня 2018 р. кафедра перейменована у кафедру економіки та підприємництва. Кафедра забезпечує викладання економічних дисциплін, як для спеціальностей та освітніх програм економіко-правового факультету, так й інших спеціальностей університету. На кафедрі працює 13 викладачів, з яких 3 доктори наук (О. Горняк, Ю. Журавльова, І. Ломачинська), 7 кандидатів наук (Т. Доброва, В. Касьянова, Н. Крючкова, А. Мумладзе, Н. Орлова, О. Рудик, І. Скороход), 1 старший викладач (Ю. Максимова), 2 викладача (О. Вакалюк, А. Войцеховська).
До березня 2023 р. кафедру очолює доктор економічних наук, професор Ольга Василівна Горняк, на зміну якої призначено доктора економічних наук, доцента Ірину Анатолівну Ломачинську.
Освітнє та наукове стажування, підвищення кваліфікації викладачів кафедри
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». Київ, 16-17.05.2019 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- ТОВ ТГ «Макра». 14.05-14.06.2019 – старший викладач Мумладзе А. О.
- Освітній лекторій НБУ «Економічний експрес». Одеса, 19-20.09.2019 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М., к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». Київ, 14-15.11.2019 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Науково-педагогічне стажування «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження у підготовку фахівців з економіки та управління», Вища школа бізнесу та підприємництва (м. Островець, Польща), за спеціальністю 051 «Економіка». 21-01.2019 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- Granada University (м. Гранада, Іспанія) – стажування в рамках програми Erasmus+ «Internationalization of academic activities». 01-05.07.2019 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- «Information and communication technology (ICT) and internationalization of higher education» в рамках проекту «New Horizons of Internationalization» між ОНУ імені І.І. Мечникова та Malmo University (Швеція), 23.05.2019 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Сертифікат № 0149/2020 від 25.05.2020 р. «Офіс 365: тестування програмних результатів навчання здобувачів вищої освіти». 18.05.2020-25.05.2020 – к.е.н., доцент Доброва Т. Г.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». 03-04.06.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Навчальний семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти оцінки банківських ризиків». 18-19.06.2020. – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Підвищення кваліфікації «Цифрова грамотність освітян»: «4People», ГО «Міцна громада» за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується ЄС та Британською Радою в Україні. Жовтень 2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар проєкту Erasmus+ 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4) Концепція Індустрії 4.0 в освіті менеджерів та економістів: теорія та практика. 25.09–17.10.2020 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М., к.е.н., доцент Ломачинська І. А., викл. Максимова Ю. О.
- Навчальний семінар НБУ для викладачів «Тенденції та новації регулювання фінансового сектору в Україні». 22-23.10.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Майстер-клас «Академічний коучинг в умовах невизначеності». Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти. 8.11.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». 12-13.11.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти розвиток освітніх програм та їх акредитація». Проєкт ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національна команда експертів з реформування вищої освіти», НАЗЯВО. 18.11.2020 – д.е.н., професор Горняк О. В., к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Проєкт SENSE (Society and the Economy need Social Entrepreneurship). Інститут міста Львів, U.S. Embassy Kyiv та Department of State. 7-18.12.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Використання в сучасній онлайн освіті можливостей хмарних сервісів на прикладі платформ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 14-21.12.2020 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А., к.е.н., доцент Скороход І. П.
- Міжнародний фонд соціальної адаптації (Київ). Довідка № 500/08 від 12.03.2021 р. «Менеджмент підприємницької діяльності». 23.09.2020 – 23.12.2020 – к.е.н., доцент Доброва Т. Г.
- Підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність і наукова комунікація викладача у цифрову епоху», за кваліфікаційною категорією «науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти». Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського. 31.08-21.09.2020 – к.е.н., доцент Матюк Т. В.
- Міжнародне науково-педагогічне стажування «Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institutions in Poland». Collegium Civitas, Варшава. 23.06-15.07.2020 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. Ушинського, тема «Академічна доброчесність і наукова комунікація викладача в цифрову епоху», св-во СПК 27.1-05/0161/2020 (2020 рік) - к.ф.-м.н., доцент Касьянова В. А.
- Одеський національний університет імені І.І.Мечникова. Довідка № 02-01-537 від 18.03.2021. «Політологія». 10.09.2020 – 10.03.2021 – к.е.н., доцент Доброва Т. Г.
- Третій український форум міжнародної освіти «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України, Education USA та Національний Erasmus+ офіс в Україні. м. Київ, 22-23.04.2021 – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- Весняна Академічна Школа Буковель – 2021 BASS-2021 «Інтернаціоналізація вищої освіти у контексті розвитку культурної та публічної інформації». Західноукраїнський національний університет, Американська асоціація працівників вищої школи, Асоціації працівників вищої школи (UAACE), (м. Буковель). 6-16.05.2021 – к.е.н., доцент Скороход І. П.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». 27-28 травня 2021 – к.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне наукове та освітнє стажування «Organization of educational programs, innovative educational technologies and of scientific activity: European experience and its implementation in training specialists in economics, finance and management». Teadmus OÜ. Tallinn, Estonia. 23.04-22.07.2021 – д.е.н., професор Горняк О. В., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ Zoom та Moodle». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 19.07-2.08.2021 – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне науково-педагогічне стажування «Adaptive teaching methods, global trends and innovative practice in higher education: the european experience». Varna University of Management. 2.08-11.09.2021 – ст. викл. Залецька І. О., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації. Програма Erasmus Mobility, Хорватія. М. Чаковец. Політехнічний університет. 18 вересня– 02 жовтня 2021 к.ф.-м.н., доцент Касьянова В. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 18-25.10.2021 – к.е.н. Мумладзе А. О.
- Семінар НБУ для викладачів «Оцінка ризиків діяльності банків та небанківських установ». 21-22.10.2021 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ». 24-26.12.2021 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Академічна доброчесність в університеті – онлайн-курс Відкритого університету (ВУМ). Січень 2022 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації On Being a Scientist Course authorized by European Academy of Sciences and Research (Hamburg, Germany). Грудень 2021 р. – к.е.н., доцент Матюк Т. В., к.е.н., доцент Пічугіна Ю. В., ст. викл. Максимова Ю. О.; лютий 2022 р. – д.е.н., професор Горняк О. В., д.е.н., доцент Ломачинська І. А., к.е.н. Мумладзе А. О., викл. Войцеховська А. О.
- Міжнародне підвищення кваліфікації Research Design: Inquiry and Discovery Course authorized by European Academy of Sciences and Research (Hamburg, Germany). Лютий 2022 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А., к.ф.-м.н., доцент Рудик О. Г., ст. викл. Максимова Ю. О., викл. Войцеховська А. О.
- Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів від Prometheus. Січень 2022 р. – ст. викл. Максимова Ю. О.; лютий 2022 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 14-21.02.2022 р. – д.е.н., професор Горняк О. В., д.е.н., доцент Ломачинська І. А., к.е.н, доцент Орлова Н. В. 05.12-12.12.2022 р. – викл. Войцеховська А. О.
- Одеський національний університет імені І.І.Мечникова. Довідка № 02-01-65 від 13.01.2023 р. «Економічна теорія». 10.10.2022 – 10.12.2022 – к.е.н., доцент Доброва Т. Г.
- Підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти «Цифрові інструменти Google для освіти»: 5.09- 18.09.2022 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.; 03.10.-16.10.2022 р. – к.ф.-м.н., доцент Рудик О. Г.; 12.12-18.12.2022 р. – викл. Войцеховська А. О.; 03.01- 05.01.2023 р. – к.е.н., доцент Крючкова Н. М., 30.01-12.02.2023 р. – ст.викл. Залецька І. О.
- Підвищення кваліфікації «Психологічна підтримка вчителів. Техніки формувального оцінювання як складова емоційного інтелекту в закладах освіти». ТОВ «Академія інноваційного розвитку освіти». 17.01.2023 р. – викл. Войцеховська А. О., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів і магістрів в країнах Європейського Союзу та Україні». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 30.01-06.02.2023 р. Lublin (Republic of Poland) – к.е.н., доцент Крючкова Н. М., ст.викл. Залецька І. О.
- Медіаграмотність для освітян – онлайн-курс для викладачів від Prometheus. Лютий 2023 р. – ст. викл. Максимова Ю. О.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 20.02.-27.02.2023 р. – к.е.н., доцент Орлова Н. В.
- Подолати кризу. Економічні виклики сучасності – онлайн-курс для викладачів від освітньої онлайн платформи Зрозуміло. Лютий 2023 р. – ст. викл. Максимова Ю. О.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Staff Training Week» within the framework of the Erasmus+ programme. 06.03-10.03 2023, Universidad de Granada, Spain. – к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- University and enterprise collaboration – challenges and best practice (вебінар). StarterNetwork стартап-інкубатора УЕР та Тартуського університету за підтримки Естонського центру розвитку, МОН України. 6.03.2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Science popularization and research communications (вебінар). StarterNetwork стартап-інкубатора УЕР та Тартуського університету за підтримки Естонського центру розвитку, МОН України. 27.03.2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Тенденції фінансового сектору та регуляторні кроки для зменшення впливу кризи на сектор в умовах війни». 19.05.2023 р. – викл. Войцеховська А. О., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО «Трансфер освітніх технологій в країнах європейського союзу та Україні». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 22-29 травня 2023 р. – викл. Войцеховська А. О.
- Навчання за Програмою Всеукраїнського форуму “Дні освітнього лідерства”. 1-3 червня 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики». 1-2 червня 2023 р. – викл. Войцеховська А. О., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- INNOVATING EDUCATION: взаємодія держави та ІТ-бізнесу. Genesis (Partnership with Universities Lead). 3 червня 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Одеський національний морський університет, кафедра менеджменту і маркетингу. Загальний обсяг стажування становить 180 академічних годин, 6 кредитів - к.ф.-м.н., доцент Рудик О. Г.
- «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats». Сумський державний університет. Проєкт програми ЄС Еразмус+ (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH). червень 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Школа фінансової грамотності “Талан” для педагогів. Національний банк України. 27 березня – 28 червня 2023 р. – викл. Войцеховська А. О., д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Міжнародне підвищення кваліфікації «Змішані технології навчання при підготовці бакалаврів та магістрів в країнах Європейського Союзу та Україні». Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 10-17 липня 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- «Інтеграція технологій дистанційного навчання та освітніх ресурсів при викладанні фармакоекономіки у підготовці магістрів фармації» Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, кафедра управління і економіка фармації та фармацевтичної технології з 11.09.2023 по 22.09.2023 р. - ст. викл. Максимова Ю. О.
- Сертифікат Ukraine Global Faculty «Directing Inclusive and Sustainable Growth: A Mission-Oriented Approach (A Discussion on Opportunities for Ukraine)» - MARIANA MAZZUCATO. Ukraine Global Faculty (UGF). 17 жовтня 2023 р. - викл. Войцеховська А. О.
- «Boosting the role of HEIs in the industrial transformation towards the Industry 4.0 paradigm in Georgia and Ukraine». Royal Technical University (Stockholm, Sweden). 16.10.2023-20.10.2023 - к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- «Організація та удосконалення формулярної системи в аптеках» ТДВ «Інтерхім». 02.10.2023 – 01.11.2023 р.– д.е.н., доцент Ломачинська І. А., ст.викл. Максимова Ю. О.
- Міжнародне стажування «Digital Future: Blended Learning». Німецько-український центр цифрових інновацій за підтримки університету прикладних наук Анхальта (Німеччина). 02.10.-30.11.2023 р. Сертифікат. 6 ECTS credits (180 hours).- доц.Орлова Н.В.
- «Scientific exchanges» - the implementation of the cooperation between Odesa I.I. Mechnikov National University and the European University of the Seas (SEA UE) University of Gdansk (Gdansk, Poland). 13.11.2023 – 22.11.2023 - к.е.н., доцент Крючкова Н. М.
- Підвищення кваліфікації педагогічного персоналу «Three sensitive areas of professional academic teaching: designing courses, their evaluation and social relationships (tutoring as example)» (2 кредити ЄКТС, 60 годин). Університет Гданську (Польща), 5-11 листопада 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- Семінар НБУ для викладачів «Стан фінансового сектору України та його готовність до впровадження нових регуляторних вимог». 16 листопада 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- «Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes».University of Pablo da Olavide (Seville, Spain). 23.11.2023 – 01.12.2023 - к.е.н., доцент Крючкова Н. М
- Семінар НБУ для викладачів «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики». 22 грудня 2023 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
- «Фінансова грамотність для освітян» – програма з підвищення кваліфікації НБУ за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) та Фондом ефективного врядування Великої Британії (GGF) - грудень 2023 р. - січень 2024 р. – д.е.н., доцент Ломачинська І. А.
Міжнародна діяльність та співробітництво
Інтернаціоналізація освітньої та наукової діяльності є одним із стратегічних напрямків розвитку, задекларованих «Стратегічними пріоритетами розвитку ОНУ імені І.І. Мечникова на 2020-2025 роки». ОНУ має понад 200 двосторонніх угод із закладами вищої освіти, міжнародними організаціями та науковими установами, є учасником програм «Erasmus+», «Horizont-2027», Jean Monnet, DAAD, UNESCO, INTAS, HERMES, CRDF, Транскордонного співробітництва ЄС та ін. Партнерами, в рамках програми «Erasmus+», є майже 30 університетів.
Викладачі кафедри економіки та підприємництва долучаються до міжнародної академічної спільноти шляхом залучення до міжнародних проєктів кафедри, факультету, в рамках діючих угод ОНУ імені І.І. Мечникова, відповідно до яких вони мають можливість здійснювати освітньо-наукову та дослідницьку діяльність в провідних світових університетах-партнерах.
Кафедра економіки та підприємництва є відповідальним виконавцем угоди про співробітництво між ОНУ імені І. І. Мечникова і University of Finance – Marketing (В’єтнам), Вірменським державним економічним університетом (Вірменія).
У 2022 році підписано Договір про програму подвійних дипломів зі спеціальності «Економіка» для другого магістерського рівня вищої освіти між Університетом Кассіно та Південного Лаціо (Італія) та ОНУ імені І.І. Мечникова. Кафедра економіки та підприємництва є відповідальним виконавцем даної програми. Доц. Ірина Ломачинська і доц. Наталія Крючкова входять до Двостороннього Комітету по нагляду за реалізацією програми подвійних дипломів.
На даний час кафедра економіки та підприємництва бере участь в реалізації наукових та освітянських міжнародних проєктів, зокрема: Education USA Project, American Council of International Education ACTR/ACCELS, State University of New York «Academy Leadership of Internationalization» (доц. Н. Крючкова) у співробітництві з Alamo University (USA); Erasmus+ в ОНУ (KeyAction 2: Capacity Building in the field of higher education HEIn4.0 «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (доц. Н. Крючкова) у співробітництві з Політехнічний інститут Порто (Порто, Португалія), Королівський технологічний інститут (Стокгольм, Швеція), Ввольво Карс Гент (Гент, Бельгія), Державний університет Акакія Церетелі (Кутаісі, Грузія), Батумський державний університет Шота Руставелі (Батумі, Грузія), ЛТД Університет бізнесу та технологій (Тбілісі, Грузія), Лепл агенція Грузії з інновацій та технологій (Тбілісі, Грузія), Донецький національний технічний університет (Покровськ, Україна), Луцький національний технічний університет (Луцьк, Україна), Національна металургійна академія України (Дніпро, Україна); Проєкт Європейського Інституту Інновацій та Технологій «Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes (Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти (ЗВО))» у співробітництві з Aristotle University of Thessaloniki (coordinator) (GR), KU Leuven (BE), Maria Curie-Skłodowska University (PL), Thomas More (BE), Pablo de Olavide University (ES),Fontys University of Applied Sciences (NL), University of Macerata (IT), Lutsk National Technical University (UA).
Викладачі кафедри на постійні основі проходять закордонні стажування та підвищення кваліфікації : Organization of educational programs, innovative educational technologies and of scientific activity: European experience and its implementation in training specialists in economics, finance and management (Teadmus OÜ, Tallinn, Estonia, 23.04-11.07.2021) – проф. О. Горняк, доц. І. Ломачинська; Adaptive teaching methods, global trends and innovative practice in higher education : the european experience» (Varna University of Management, Varna, Bulgaria, 2-11.09.2021) – доц. І. Ломачинська, ст. викл. І. Залецька; Three sensitive areas of professional academic teaching: designing courses, their evaluation and social relationships (University of Gdansk, Gdansk, Poland, 5-11.11.2023) – доц. І. Ломачинська; Digital future: blended learning (в рамках проєкту «Digin.Net2» та DUDIZ (німецько-український центр цифрових інновацій) за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Університету прикладних наук Анхальт ((Hochshule Anhalt. HSA), 2.10–30.11.2023) – доц. Н. Орлова; Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes (University of Pablo da Olavide, Seville, Spain, 23.11–01.12.2023) й ін.
Підвищують кваліфікацію викладачі кафедри економіки та підприємництва і за програмами мобільності та програмами Erasmus+ : Концепція Індустрії 4.0 в освіті менеджерів та економістів: теорія та практика (Erasmus+ 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 25.09-17.10.2020) – доц. Н. Крючкова, І. Ломачинська, Ю. Максимова; Erasmus+Staff Training Programe Реалізація співпраці між Одеським технологічним університетом «Шаг» та Політехнічний університет в Чаковец (Polytechnic of Medimurje in Cakovec) (Erasmus+ project № 2020-HR01-KA107-077300, 18.09-02.10.2021) – доц. В. Касьянова; Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats (Еразмус+ (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH «Впровадження механізмів Європейського Союзу для протидії сучасним викликам і загрозам», 8-30.06.2023) – доц. І. Ломачинська; реалізації співпраці між Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова та Університетом Гданська (University of Gdansk (Gdansk, Poland) у рамках альянсу європейських університетів «Університет морів» (European University of the Seas (SEA UE)) – І. Ломачинська (5-11.11.2023), Н. Крючкова (13-22.11.2023) й ін.
Долучаються викладачі і до лекції професорів провідних світових університетів, закордонних топ-експертів та підприємців у рамках міжнародної освітньої ініціативи Ukraine Global Faculty (UGF).
Графік консультацій викладачів
«Економічно освічену людину ошукати важко»
МАН для школярів
2024-2025 навчальний рік
Керівник секції «ЕКОНОМІКА» Одеського територіального відділення МАН – д.е.н., доцент Ломачинська Ірина Анатоліївна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Питання і консультації для наукових керівників та конкурсантів: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ НАУКОВИХ КЕРІВНИКІВ ТА КОНКУРСАНТІВ
Доступ за зверненням Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
УДАЧІ! НАТХНЕННЯ! УСПІХІВ! ВЕЛИКИХ ЗДОБУТКІВ!
Навчально-методичні матеріали кафедри економіки та підприємництва
Перший (бакалаврський) рівень
Другий (магістерський) рівень
Третій (освітньо-науковий) рівень
Наукова діяльність кафедри економіки та підприємництва
ДЕРЖБЮДЖЕТНІ КАФЕДРАЛЬНІ ТЕМИ:
- «Дослідження формування інституціональних структур в умовах ринкової трансформації» – науковий керівник – д.е.н., професор Горняк О.В. Термін виконання: 01.01.2012-31.12.2016 рр. Без цільового фінансування.
- «Інституціоналізація соціально-економічної діяльності в умовах трансформації економіки» – науковий керівник – д.е.н., професор Горняк О.В. Термін виконання: 01.05.2018-31.12.2022 рр. Без цільового фінансування.
- «Розвиток інституціонального потенціалу повоєнної економіки України» – науковий керівник – д.е.н., професор Горняк О.В. Термін виконання: 01.03.2023 - 31.12.2027 р.р. Без цільового фінансування.
З 1996 року кожні два роки на кафедрі проводиться міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» у співорганізаторстві з вітчизняними (Київський національний університет імені Тараса Шевченко, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Європейський університет, Херсонський державний університет, НТУ «Дніпровська політехніка», НУ "Чернігівська політехніка", Миколаївський національний аграрний університет й ін.) та закордонними (Центральний університет фінансів і економіки (Пекін, Китай), Університет Париж – ХІІІ (Франція), Університет Болоньї (Італія), Економічний університет в Котовіце (Польща)), Університет маркетингу і фінансів (Хошимін, В’єтнам), Університет «Dunarea de Jos» (Галац, Румунія), Хуаїнський технологічний університет (Хуаїнь, Китай), Університет Кассіно та Південного Лаціо (Кассіно, Італія) й ін.) закладами вищої освіти. Щоразу в конференції беруть участь від 60 до 100 учасників із ЗВО України та інших країн. Тематика конференції пов’язана з напрямами наукових досліджень кафедри.
- Інформаційний лист ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (14 листопада 2024 року)
- VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» – 22-24 вересня 2016 р.
- VIII Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» – 28-29 вересня 2018 р.
- ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» – 25 вересня 2020 р.
- Х Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети соціально-економічного розвитку в умовах інституційних перетворень глобального середовища» - 11 листопада 2022 р
Щорічно на кафедрі проводиться: Звітня конференція професорсько-викладацького складу
З 2006 р. кафедра видає науковий журнал «Вісник Одеського національного університету. Економіка», який з 2014 р. включений до переліку наукових фахових видань України з економіки, а 17 березня 2020 р. журнал отримав Категорію Б за спеціальностями: 051 Економіка; 071 Облік і оподаткування; 072 Фінанси, банківська справа та страхування; 073 Менеджмент; 075 Маркетинг; 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; 292 Міжнародні економічні відносини. З 2015 р. журнал включено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus.
З 2021 р. на кафедрі для здобувачів всіх рівнів освіти функціонує науковий гурток «Економіка та бізнес-аналітика» (керівник – д.е.н., доцент Ломачинська І. А., викладач Войцеховська А. О.).