Культура та спорт

Студентське самоврядування

Студентське самоврядування – спілка ініціативної молоді, що займається формуванням студентської позиції, задля підвищення якості освіти, відстоювання прав студентів, формування професійної компетентності осіб, які навчаються.

Це важливий фактор, що спрямований на забезпечення виконання студентами власних обов’язків та відповідальності за доручену справу, зростання соціальної активності молоді і формування громадської позиції, виховання духовності та культури, забезпечення гармонійного розвитку особистості.

Студентська Рада ОНУ займається вдосконаленням навчального й творчого процесу, а саме:

 • залучення студентів до потужної активної команди;
 • налагодження зв'язків із представниками адміністрації;
 • розробка внутрішніх і міжнародних проєктів;
 • організація тренінгів, семінарів та конференцій;
 • організація творчої діяльності на рівні університету;
 • розробка просторового коворкінгу для студентів;
 • допомога студентам у вирішенні навчальних процесів;
 • формування спортивних і розважальних заходів;
 • проведення національних обмінів між університетами України;
 • сприяння працевлаштуванню випускників та залученню студентів до трудової діяльності у вільний від навчання час;
 • сприяння поліпшенню умов проживання і змістовного відпочинку студентів.

Студрада філологічного факультету за сприяння деканату та адміністрації ОНУ імені І. І. Мечникова щороку випускає збірник студентських наукових статей «Філологічні студії». Шеф-редактором цього видання є декан факультету проф. Черноіваненко Є. М.

Проведений кафедрою теорії літератури та компаративістики захід «Код фізичної культури в літературі» (зустріч-полілог із випускником філологічного факультету Леонідом Францескевичем) був важливим і в аспекті тісної взаємодії із Студрадою та профбюро студентів. Ганченко Анастасія та Пономарьова Яна підготували відеоролик про важливість здорового способу життя та фізичної активності, який було розміщено на офіційному Telegram-каналі кафедри.

Упродовж навчального року Студентська рада, профбюро факультету є співорганізаторами культурно-масових заходів, а саме: Дня факультету, конкурсу художньої самодіяльності, відзначення державних свят, флешмобів тощо.

Студентський профком університету організувує для членів профспілки різні навчально-виховні та культурно-масові заходи: поїздки до різних міст України; походи в Театр опери та балету, Український академічний театр імені Василька; тренінги.

29 жовтня відбулося переобрання голови студентської ради філологічного факультету: обрано Левченко Анастасію – студентку 3 курсу спец. «Прикладна лінгвістика». Головою профбюро є Пономарьова Яна – студентка 3 курсу спец. «Українська мова та література».

Студентські активісти долучилися до міських заходів як волонтери, куратори та організатори. Такими заходами були: Вишиванковий фестиваль, День української мови та писемності, День пам’яті жертв голодомору.

Долучайтесь!

Культурні заходи

Студенти факультету відвідують театри та музеї міста. Частими гостями факультету є відомі письменники і поети. Так, студенти та викладачі  філологічного факультету мали можливість зустрітися з Тарасом Федюком, Григорієм Гусейновим, Оксаною Забужко, Володимиром Рудківським, Сергієм Жаданом, Андрієм Любкою та іншими відомими майстрами пера. На факультеті працює літературна студія. Щороку у грудні студенти готують концертну програму «Слов’янське Різдво», в якій представлено різдвяні традиції та звичаї різних слов’янських народів. У цьому заході зазвичай беруть участь представники національно-культурних товариств Одеси, працівники Генеральних консульств Болгарії та Польщі.

25, 26, 27 вересня 2019 року у співпраці Міжнародного літературного фестивалю з філологічним факультетом в Культурному центрі ОНУ імені І. І. Мечникова було проведено три творчі зустрічі з відомими українськими письменниками.

25.09.2019 - ДМИТРО ЛАЗУТКІН (УКРАЇНА), «АРТЕРІЯ»

З 2014 року журналіст і поет Дмитро Лазуткін їздив на фронт на Сході

26.09.2019 -  АНДРІЙ ЛЮБКА (УКРАЇНА)

«У пошуках варварів: подорож до регіонів, де починаються і закінчуються Балкани»

27.09.2019 -  АНДРІЙ КУРКОВ (УКРАЇНА), «Сірі бджоли», Модераторка: Іраїда Томбулатова

Студент другого курсу філологічного факультету Гліб Кучма взяв участь у фестивалі неофіційно (Ніч Поезії-І, 25.09.2019, Будинок Вчених. Офіційні учасники зустрічі: Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Юрій Іздрик).

Спортивні заходи

Наші студенти активно займаються спортом. Вони є переможцями змагань у командних видах спорту з волейболу, чирлідингу, спортивної аеробіки, гри у шахи. 
Студенти-філологи є членами університетського танцювального гуртка «Liberty»; студенти-болгаристи відвідують гурток народного танцю у Болгарському центрі, тож впродовж року беруть участь у всіх заходах, пов’язаних із знаменними датами болгарського народу та рідного факультету.

Гуртожитки

Усі студенти факультету, які мешкають за межами Одеси, за бажанням отримують місця в гуртожитках університету. Гуртожитки розташовані поблизу корпусу на Французькому бульварі.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top