Кафедра алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь

Завідувач кафедри
Євтухов В’ячеслав Михайлович
доктор фізико-математичних наук, професор

Evtuho

Згідно Наказу № 61-02 від 30.06. 2023 року на факультеті МФІТ шляхом об’єднання кафедр «Комп’ютерної алгебри та дискретної математики» та «Диференціальних рівнянь, геометрії та топології» з 1 жовтня 2023 року створено нову кафедру – «Алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь».

  • Iсторія кафедри диференціальних рівнянь

    Кафедра диференціальних рівнянь створена у 1960 році, коли фізико-математичний факультет був поділений на механіко-математичний і фізичний факультети. Вона забезпечує викладання основних курсів з теорії звичайних диференціальних рівнянь, теорії функцій комплексної змінної, додаткових розділів теорії диференціальних рівнянь, асимптотичному інтегруванню нелінійних диференціальних рівнянь першого порядку, з математичних методів мікро і макроекономіки, та вищої математики для фармацевтів хімічного факультету. Кафедра є випусковою. Готує спеціалістів і магістрів зі спеціальності 01.01.02 - диференціальні рівняння. Викладачами кафедри читаються спецкурси з якісної теорії диференціальних рівнянь, аналітичної теорії диференціальних рівнянь, з теорії функціонально-диференціальних рівнянь, з асимптотичних методів в теорії диференціальних рівнянь, з мікро і макроекономіки. Через аспірантуру готуються кадри вищої кваліфікації. На кафедрі виконано 40 кандидатських і 2 докторських дисертації.

    З 1960 по 1989 рік кафедру очолював професор Гаврилов Миколай Іванович. Після закінчення аспірантури Московського університету імені М.В. Ломоносова, де його науковим керівником був академік Петровський І.Г., він ще один рік працював на кафедрі академіка Тихонова А.Н. У 1950 приймає запрошення переїхати до Одеси і починає працювати викладачем фізико-математичного факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. У 1952 році захищає кандидатську дисертацію “Об устойчивости по Ляпунову систем линейных дифференциальных уравнений”, а у 1954 році - докторську дисертацію “Новый метод исследования нелинейных дифференциальных уравнений, основанный на теории моментов”. Після створення у 1960 році механіко-математичного факультету стає його першим деканом і завідувачем кафедри диференціальних рівнянь. Наукова діяльність професора Гаврилова М.І. найвищою мірою сприяла становленню механіко – математичного факультету і Одеської математичної школи. Він підготував 12 кандидатів фізико- математичних наук. Основні наукові інтереси професора Гаврилова М.І. були пов’язані з дослідженням важливіших наукових проблем- теорії дзета-функції Рімана, проблемою Бібербаха в теорії однолістних аналітичних функцій, стійкістю сонячної системи, стійкістю Гамільтонових систем, тощо. Незважаючи на різну оцінку його результатів, він залишався справжнім науковцем. Отримана їм детермінантна ознака стійкості лінійних систем диференціальних рівнянь є одним з відоміших результатів у теорії стійкості. Одержані Гавриловим М.І. результати опубліковано в чотирьох монографіях і більше ніж 40 наукових працях. З 1989 по 2004 рік працював на посаді професора кафедри. Помер 13 марта 2004 року на 87 році життя.

    У 1989 році завідуючим кафедрою диференціальних рівнянь був обраний Євтухов В’ячеслав Михайлович. Він у 1972 році з відзнакою закінчив механіко-математичний факультет Одеського університету імені І.І. Мечникова . В аспірантурі навчався на кафедрі математичного аналізу за спеціальністю диференціальні рівняння. Його науковим керівником був доц. Костін О.В. Після закінчення аспірантури працював асистентом, старшим викладачем і доцентом на кафедрах математичного аналізу і вищої математики. Кандидатську дисертацію «Асимптотическое поведение pешений одного нелинейного диффеpенциального ypавнения втоpого поpядка типа Эмдена-Фаyлеpа» захистив у 1980 році, а докторську «Асимптотические представления решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений» - у 1998 році в Інституті математики НАН України. Наукові дослідження професора Євтухова В.М. пов’язані з розробкою методів асимптотичного інтегрування лінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь. В цьому напрямку Євтуховим В.М. опубліковано понад 150 наукових праць. Найбільш вагомими з них є роботи, що стосуються дослідження асимптотичного поводження розв’язків нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь другого і вищих порядків, а також побудова перетворень для систем лінійних диференціальних рівнянь, що значно спрощують дослідження асимптотичної поведінки розв’язків таких систем. Для нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь В.М. Євтуховим вперше були визначе’ні класи - розв’язків, що суттєво доповнюють відомі класи І.Т. Кігурадзе, і розроблена методика дослідження асимптотичного поводження таких розв’язків. Методика виявилась особливо ефективною при встановленні асимптотики - розв’язків неавтономних диференціальних рівнянь зі степеневими, правильно і швидко змінними нелінійностями. На одному з етапів її застосування, а саме при доведенні існування розв’язків з отриманими асимптотичними зображеннями, виникає проблема про існування зникаючих в особливій точці розв’язків у деяких типів систем квазілінійних диференціальних рівнянь. Для вирішення цієї проблеми в роботах В.М.Євтухова, а також В.М.Євтухова і А.М.Самойленко для широкого класу систем квазілінійних неавтономних диференціальних рівнянь були одержані нові результати про умови існування обмежених і зникаючих в особливій точці () розв’язків. Вони поширюють на більш широкі класи систем рівнянь відомі результати О.В. Костіна. Створений метод дослідження асимптотичного поводження - розв’язків дозволяє в рамках єдиного підходу отримувати асимптотичні зображення не тільки для правильних неколивних розв’язків але і для різних типів сингулярних розв’язків.

    Під науковим керівництвом проф. Євтухова В.М. підготовлено 14 кандидатських дисертацій. Одержані В.М. Євтуховим і його учнями результати були використані фізиками при вивченні розподілу електростатичного потенціалу в сферично і циліндрично - симетричних об’ємах плазми продуктів горіння.

    Активну наукову роботу на кафедрі проводили учні М.І. Гаврилова і перші співробітники кафедри доценти Грабовська Рада Георгієвна і Костін Володимир Васильйович. Після захисту у 1967 році кандидатської дисертації Костін В.В. вперше став займатися поширенням відомих результатів Брюно А.Д. на класи неавтономних систем диференціальних рівнянь. На жаль трагічна смерть обірвала життя доцента Костіна В.В. в самий творчий період його життя. Ідеї В.В. Костіна частково були реалізовані в кандидатській дисертації його учня Чернишова В.Г., науковою роботою якого після смерті Костіна В.В. керував професор Костін О.В.

    Доцент Грабовська Р.Г. працювала на кафедрі з 1960 по 2011 роки. Кандидатську дисертацію захистила у 1961 році в Інституті математики НАН України. Наукові дослідження Грабовської Р.Г. стосуються асимптотичного поводження розв’язків сингулярних систем нелінійних диференціальних рівнянь нерозв’язних відносно похідних, а також систем диференціально операторних рівнянь. Під її науковим керівництвом підготовлено 10 кандидатів наук, з них доцент Самкова В.Є. працює на кафедрі, доцент Чепурной Л.В. працював на кафедрі (трагічно загинув у 1993р.), доцент Тінгаєв О.А. працював на кафедрі по 2009 р.

    Самкова Галина Євгенівна продовжує наукові дослідження в цьому напрямку, поширюючи їх на нові класи систем диференціальних рівнянь, зокрема, на напів’явні системи диференціальних рівнянь в комплексній області. Під її науковим керівництвом підготовлена одна кандидатська дисертація. Професійним захопленням доцента Самкової Г.Є. є розробка програм математичної підготовки дітей і молоді, починаючи з дошкільного віку і закінчуючи аспірантурою. Одним з напрямків цієї роботи є її авторська програма «Логічна математика», що затверджена Інститутом удосконалення вчителів Управління освіти Одеської державної адміністрації України. Активно займається реалізацією розроблених програм в ЗОШ «НИКА-М» (в 0 – 11 класах) і деяких інших школах м. Одеси. Вона є членом журі Всеукраїнської математичної олімпіади школярів, членом журі і складачем задач Всеукраїнської математичної Internet-олімпіади.

    З 2007 по 2012 роки на кафедрі працював доктор технічних наук, професор Дмитришин Дмитро Володимирович. Він випускник Ленінградського державного університету. Кандидатську дисертацію «Качественные методы исследования специальных систем с последействием» виконав під науковим керівництвом член-кореспондента АН СРСР, професора Зубова В.І. Докторську дисертацію «Методы робастного анализа линейных систем управления с последействием» захистив у 2003 році в Інституті космічних досліджень НАНУ і НКАУ. Основний напрямок його наукових досліджень - математичні методи робастного аналізу та синтезу систем управління з післядією і їх застосування. Співавтор трьох монографій і автор понад 40 наукових праць.

    З 2007 по 2013 роки на кафедрі працював за сумісництвом доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу теорії ймовірностей Інституту математики НАН України професор Дороговцев Андрій Анатолійович. Він забезпечував викладання спецкурсів з теорії стохастичних диференціальних рівнянь і різних процесів для студентів, що готувалися за спеціалізацією «Математична економіка».

    В період з 1963р. по 1999р. на кафедрі працювала і проводила значну методичну роботу асистент Орловська А.М.

    Підготовлені кафедрою кадри вищої кваліфікації (42 кандидата наук) працюють у вищих навчальних закладах і наукових установах Одеси, України і країнах далекого зарубіжжя.

    Кафедра підтримує тісні наукові контакти з відомими школами і спеціалістами з теорії диференціальних рівнянь, зокрема з Інститутом математики НАН України, Інститутом імені А. Размадзе Тбіліського університету, Інститутом математики АН Чехії (Брно), Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Московським державним університетом імені М.Ломоносова, Чернівецьким національним університетом імені Ю.Федьковича, Львівським національним університетом імені І. Франко тощо.

    У 2013 році проект кафедри диференціальних рівнянь"Проблеми асимптотичного і якісного дослідження та керування для еволюційних динамічних систем" став переможцем конкурсу проектів наукових досліджень і розробок, які виконуватимуться підвідомчими вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації та науковими установами за рахунок коштів державного бюджету.

    З 2016 року в рамках сумісного проекту з кафедрами математичного аналізу, оптимального керування та екoномічної кібірнетики, і вищої математики проводяться наукові дослідження за держбюджетною темою № 553 «Функціональні класи в еволюційних системах».Номер держреєстрації 0116U001492.

    Крім того, на кафедрі в теперішній час проводяться наукові дослідження в рамках держбюджетної теми № 162 (без цільового фінансування) «Асимптотичні властивості розв’язків диференціальних рівнянь та систем диференціальних рівнянь у дійсній та комплексній областях». Номер держреєстрації 0117U003184

  • Iсторія кафедри геометрії і топології

    Після повернення співробітників ОДУ із евакуації, геометричні курси для студентів механіко-математичного та фізичного факультетів ( нарисна та аналітична геометрії, диференціальна геометрія, основи геометрії, тензорний аналіз) читали члени кафедри алгебри і геометрії: професор Костін В.І., доценти Філянська Є.П та Алексеєва В.А., викладач Долібандо П.Ф.

    З метою покращення учбово-методичної, науково-дослідницької та виховної роботи на підставі наказу №280 від 24 травня 1963 року Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти Української РСР, наказом №1106 від 10 червня 1963 року в ОДУ кафедру алгебри і геометрії було розділено на кафедру алгебри і теорії чисел та кафедру геометрії, в подальшому - кафедру геометрії і топології.

    У склад кафедри геометрії були зараховані доценти М.С.Синюков та В.А.Алексеєва, старші викладачі М.Л.Гаврильченко та П.Ф.Долібандо, викладачі К.А.Норкін та Л.Л.Безкоровайна, лаборанти В.І.Дементьєва та Т.О.Мазур.

    Кафедру геометрії з 1963 по 1988 рік очолював Микола Степанович Синюков, який після закінчення аспірантури та захисту дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата фізико-математичних наук в Московському державному університеті у 1955 році, був направлений на роботу в Одеський державний університет . Саме з того часу правомірно говорити про початок на кафедрі систематичної наукової роботи, яку очолював М.С.Синюков, появу свого кола наукових інтересів та тематики, в подальшому - і про формування власної наукової школи.

    Одним із напрямків наукових досліджень кафедри є геодезичні, F -планарні та P -геодезичні відображення афіннозв’язних, ріманових та келерових просторів. Таким відображенням присвячені багаточисельні дослідження М.С.Синюкова, його учнів та випускників кафедри – С.І.Федищенко, С.Г.Лейка, Й.Й.Мікеша, І.М.Курбатової, О.М.Синюкової, Н.В.Яблонської, В.Є.Березовського, І.Г Шандри, К.М.Зубриліна. Досліджувались закономірності геодезичних відображень ріманових просторів на симетричні, еквіафінні простори, було введено поняття полусиметричного ріманового простору, вивчались так звані нормальні простори. М.С.Синюков отримав нову форму основних рівнянь теорії геодезичних відображень ріманових просторів. Це дозволило перейти к дослідженню загальних закономірностей названих відображень. Таким чином були отримані результати, що дозволяють для кожного ріманова простору у принципі встановити, чи допускає воно нетривіальне геодезичне відображення, а якщо допускає , то знайти всі простори, які складають його геодезичний клас. М.С.Синюковим введено поняття про ступінь рухливості ріманового простору відносно геодезичних відображень. Були описані ріманові простори максимальної рухливості та виявлена лакунарність в розподілі ступенів рухливості ріманових просторів відносно геодезичних відображень, подібно лакунарності в розподілі порядків повних груп рухів. Істотним узагальненням понять геодезичної лінії в просторі афінної зв’язності і геодезичного відображення просторів афінної зв’язності є поняття майже геодезичної лінії і майже геодезичного відображення, які були введені М.С.Синюковим. Ним виділені три типи майже геодезичних відображень просторів афінної зв’язності і отримані їх характеризуючі рівняння. Зазначені результати знайшли відображення у монографії М.С.Синюкова «Геодезические отображения римановых пространств», (М.,«Наука»,1979, 255с), і навчальному посібнику М.С.Синюкова, І.М.Курбатової, Й.Мікеша «Голоморфно-проективные отображения келеровых пространств» (Одеса, Одеський державний університет, 1985, 70с).

    Вивчаючи пробему моделювання фізичних полів, академік А.З Петров ввів поняття квазі-геодезичних відображень 4-вимірних ріманових просторів сігнатури Мінковського. І.М.Курбатова розглядала квазі-геодезичні відображення (КГО) ріманових просторів довільного виміру та сігнатури. Досліджено КГО ріманових просторів в припущенні, що елементарні дільники їх характеристичної матриці прості, а корні дійсні.

    Для спеціального класу КГО, названих нормальними, отримано класифікацію ріманових просторів, що допускають такі відображення.

    У подальшому досліджувались КГО та їх узагальнення (F-планарні та 2F-планарні) для многовидів з різноманітними афінорними структурами другого і третього порядку, такими, як К-, Н-, f-, симплектичні, квазі-кватерніонні структури та ін. Вивчено закономірності теорії розглядуваних відображень. Побудовано та досліджено інваріантні щодо цих відображень геометричні об’єкти. Виділені спеціальні класи просторів, що допускають розглянуті дифеоморфізми, отримані їхні метрики в спеціальній системі координат. Також знайдені широкі класи просторів, що не допускають F-планарні ( або 2F-планарні) відображення.

    Завідування кафедрою геометрії і топології ОНУ у 1988-2010 рр здійснював доктор фізико-математичних наук професор Святослав Григорович Лейко – учень професора М.С.Синюкова. Він розробив принципово новий напрям в диференціальній геометрії узагальнено-геодезичних відображень многовидів. Ним розглянуті поворотно-геодезичні та спін-геодезичні відображення , які ґрунтуються на варіаційному узагальненні геодезичних кривих та геодезичних відображень на базі функціоналів повороту кривих у (псевдо)ріманових просторах.

    Основні результати досліджень С.Г.Лейка:

    • розроблена теорія сплощуючих відображень;
    • розроблена теорія поворотно-геодезичних відображень, яка є варіаційним аналогом теорії геодезичних відображень;
    • досліджені спеціальні типи інфінітезимальних деформацій поверхонь;
    • знайдені застосування теорії поворотно-геодезичних відображень в динаміці частинок, що рухаються зі спином в гравітаційному полі;
    • знайдені застосування теорії поворотно-конформних деформацій в механіці пружних оболонок, що знаходяться в рівновазі при певних навантаженнях.

    Наприкінці 50-х років минулого століття М.С.Синюков разом з декількома членами кафедри, аспірантами та студентами приступив до систематичного дослідження нескінченно малих деформацій поверхонь з застосуванням сучасних методів тензорного аналізу, теорії узагальнених аналітичних функцій І.Н.Векуа та граничних задач. Дослідження М.Л.Гаврильченка присвячені деформаціям, що зберігають елемент довжини на поверхні та нескінченно малим геодезичним деформаціям. Спеціальні нескінченно малі деформації поверхонь досліджувались Е.Д.Обозною та Л.А.Гармашовою. Л.Л.Безкоровайна вивчає питання нескінченно малих деформацій, які зберігають елемент площі поверхні (ареальні деформації).

    Вона довела, що нескінченно мала ареальна деформація моделює безмоментний напружений стан рівноваги оболонки при деяких умовах поверхневого навантаження . Це свідчить про те, що всяку нескінченно малу ареальну деформацію поверхні (однозв’язної чи багатозвязної), можна інтерпретувати як деякий безмоментний напружений стан рівноваги навантаженої оболонки з серединною поверхнею S. В цьому випадку взагалі ненульове поверхневе навантаження має два степені свободи з трьох можливих, а саме: його нормальна складова виражається через довільно взяті тангенціальні складові. Цей висновок дозволяє різні геометричні властивості ареальних деформацій тлумачити як цілком певні механічні властивості. Ця еквівалентність справджується для однозв’язної оболонки і «в цілому». Зазначені результати знайшли відображення у навчальному посібнику Л.Л.Безкоровайної «Ареальні нескінченно малі деформації і врівноважені стани пружної оболонки» ( Одеса, Астропринт, 1999, 168 с.) Оскільки ареальні нескінченно малі деформації поверхні існують з широкою довільністю, то вивчалися ці деформації за тих чи інших обмежень. Наприклад, розглядався клас ареальних деформацій, що обмежені гіпотезою Кірхгофа-Лява. Хоча такі обмеження носять механічний характер, але Л.Л.Безкоровайною встановлено і геометричний зміст співвідношень, які виникли з гіпотези.

    Доведено:

    • ареальні нескінченно малі деформації при обмеженнях Кірхгофа-Лява допускають всі ізотермічні поверхні ( поверхні обертання, поверхні сталої середньої кривини та інші);
    • регулярний овалоїд «в цілому» допускає нетривіальні ареальні деформації, які однозначно визначаються через дві задані функції, встановлено геометричний зміст цих функцій;
    • на основі теорії граничних задач для узагальнених аналітичних функцій доведені теореми про існування або не існування розв’язків для багатозв’язної поверхні «у цілому» (зв’язності m+1) при деяких граничних умовах;
    • розв’язана задача про існування ареальних нескінченно малих деформацій поверхні ( у або ) зі стаціонарною довжиною асимптотичних ліній або стаціонарною довжиною ліній кривини.

    Дослідження нескінченно малих ареальних деформацій поверхонь продовжується учнями Л.Л.Безкоровайної – Н.В.Вашпановою та Т.Ю.Подоусовою, які успішно захистили кандидатські дисертації.

    Багаточисельні результати локального і глобального характеру, отримані у теорії геодезичних відображень ріманових просторів, посилили можливість їх застосування у фізиці та механіці. Актуальним стало вивчення наближених геодезичних відображень. В кінці 1980 років М.С.Синюков поставив проблему їх систематичних досліджень і розробки інваріантної теорії наближених методів у рімановій геометрії. Дослідженнями у цьому напрямку займається доцент Сергій Михайлович Покась, який з 2010 року по 2017рік очолював кафедру геометрії і топології.

    Основні результати його досліджень:

    • для ріманового простору , віднесеного до довільної системи координат, інваріантним чином побудовано простір , який реалізує для наближення другого порядку;
    • виділені і досліджені спеціальні класи ріманових просторів и для яких наближені простори і допускають ефективне вивчення;
    • досліджені групи Лі ізометричних і конформних перетворень;
    • введені поняття наближених нескінченно малих ізометричних (конформних) перетворень другого порядку у просторі і нескінченно малих перетворень другого степеню у наближеному , встановлено взаємозв’язок наближених перетворень у з відповідними перетвореннями другого степеню у ;
    • вивчено питання про розподіл максимальних порядків груп Лі ізометричних (конформних) перетворень другого степеню в ;
    • доведено наявність лакун у розподілі порядків цих груп.

    У період 1967-2017 рр. в аспірантурі кафедри навчались та захистили кандидатські дисертації 24 громадян як України, так і зарубіжжя.

    Серед них – Надь Петер і Бачо Шандор – Угорщина;

    • Самі Аль Хуссін, Мохсен Шиха, Мішель Хаддад – Сірія;
    • Раад Джамел Кадем – Ірак;
    • Мікеш Йозеф – Чехія;
    • Есенов К.Р. – Киргизстан.

    В 2017 році в Інституті Математики НАН України захищено докторську дисертацію Кіосака В.О.

    Захищено дві докторські дисертації:

    1. Н.С.Синюков «Теорія геодезического отображения римановых пространств и ее обобщение» (1971)
    2. С.Г.Лейко «Диференціальна геометрія узагальнено-геодезичних відображень многовидів та їх дотичних розшарувань» (1998)
  • Історія кафедри комп'ютерної алгебри та дискретної математики

    Після визволення Одеси у 1944 р. розпочав свою роботу фізико-математичний факультет університету. Брак кадрів призвів до того, що спочатку в університеті було організовано лише дві математичні кафедри, одну з яких – кафедру алгебри і геометрії, очолив проф. В.І. Костін. Василь Іванович був автором семи наукових праць з геометрії. Одеський період його життя пов’язано, в основному, з науково-педагогічною роботою. Його лекції відмічались колоритністю образів і строгістю доведень складних результатів. Після його смерті у 1952 р. завідувачем кафедри став Марко Микитович Швець, який був учнем відомого фахівця з алгебри і теорії чисел проф. А.К. Сушкевича. Наукові інтереси Марка Микитовича належали лінійній алгебрі. Його лекції були лаконічні по формі та емоційні за виконанням, і цілком записувались на дошці. Студенти його побоювались, але дуже поважали. М.М. Швецю належить розробка «схеми Штиффеля», завдяки якій студенти мали можливість слухати курс лінійної алгебри в нестандартному викладені. Він уперше в Одеському університеті почав викладати курс математичної логіки. Йому належить невеличка книжка «Азбука математичної логіки» (видавництво університету).

    У 1963 р. кафедра алгебри і геометрії була розділена на дві кафедри: «алгебри і теорії чисел» та «геометрії і топології». На той час на кафедрі алгебри і теорії чисел починались дослідження з теорії кілець, теорії квазі-груп і аналітичної теорії чисел. З цього часу налагоджуються постійні наукові зв’язки з Московським державним університетом ім. М.В. Ломоносова, Математичним інститутом ім. В.А. Стєклова АН СРСР, Ленінградським відділенням математичного інституту ім. В.А. Стєклова, Київським державним університетом ім. Тараса Шевченка, Молдавською академією наук. Ряд студентів ОДУ направляються для продовження навчання в ці наукові центри. І це дало свої плоди. Викладачі кафедри П.Д. Варбанець, В.І. Дементьєва, Ю.М. Шмандін захищають кандидатські дисертації.

    У 1974 р. на чолі кафедри став доц. Юрій Михайлович Шмандін, який після участі у Великій Вітчизняній Війні закінчив Одеський університет, а потім став викладачем кафедри. І хоча його наукові дослідження торкаються швидкості підсумовування (майже усюди) ортогональних рядів, він стає справжнім фахівцем з лінійної алгебри. Його лекції відзначались математичною строгістю, вдалими прикладами. Він вмів слухати студентів на іспитах, вишукуючи і відповідях позитивну інформацію по суті питання.

    З 1978 р. кафедрою керує Павло Дмитрович Варбанець. Він закінчив Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, а потім продовжив навчання в аспірантурі Математичного інституту ім. В.А. Стєклова АН СРСР, де під керівництвом відомого вченого проф. О.Г. Постнікова оволодів знаннями з аналітичної теорії чисел і в 1968 р. захистив кандидатську дисертацію за темою «Аналітична теорія конгруенцій за модулем простого числа». Згодом в університеті сформувалась наукова школа з теорії чисел, яка є єдиною школою з теорії чисел в Україні і по теперішній час. Першою аспіранткою, яка захистила кандидатську дисертацію з аналітичної теорії чисел під керівництвом Павла Дмитровича, була Ф.Б. Ковальчик.

    З середини 70х років до розпаду СРСР викладачі кафедри стали використовувати свої знання в прикладних задачах математики. В цей період викладачі кафедри успішно співпрацювали з науковцями лабораторії експериментальної фонетики Одеського державного університету (керівник лабораторії проф. Т.О. Бровченко). Результатом співпраці стала фонографія «Методи математичної статистики в експериментальній фонетиці» (автори Т.О. Бровченко, П.Д. Варбанець, В.Г. Таранець). Наприкінці 70х років співробітництво відомого вченого д-ра медичних наук Б.Я. Резника і П.Д. Варбанця призвело до побудови діагностичних таблиць розпізнавання характеру захворювання (спадковий або придбаний). Пізніше метод діагностичних таблиць застосовувався і в інших задачах розпізнавання образів (наприклад, в лабораторії токсикології інституту гігієни водного транспорту (керівник, д-р медичних наук Л.М. Шафран). За допомогою методу діагностичних таблиць були побудовані ефективні методики по використанню полімерних матеріалів у замкненому середовищі. В цих розробках приймали участь члени кафедри П.Д. Варбанець, Г.С. Бєлозьоров, С.В. Федоровський, В.К. Булітко.

    Ф.Б. Ковальчик була першою аспіранткою П.Д. Варбанця, яка в 1976 р. захистила кандидатську дисертацію. Одержаний результат про розподіл нулів дзета-функції Гекке з характерами величини і досі є не покращений. Велику допомогу Ф.Б. Ковальчик і іншим випускникам кафедри один із відомих спеціалістів з аналітичної теорії чисел Аскольд Іванович Виноградов, роль якого в розвитку теорії чисел в ОДУ дуже значна.

    Кандидатські дисертації Геннадія Сергійовича Бєлозьорова та Сергія Васильовича Федоровського присвячені дослідженню розподілу значень арифметичних функцій на відрізках натурального ряду. В дисертації Г.С. Бєлозьорова суттєво покращено результат Chalk з теорії діофантових рівнянь, а в роботі С.В. Федоровського досліджується розподіл точок тривимірного простору з умовою спеціальної конгруенції. Такі задачі важливі для моделювання псевдовипадкових точок дво- та тривимірних просторів.

    В 1982 р. розпочав роботу на кафедрі кандидат фізико-математичних наук Валерій Костянтинович Булітко. Він був учнем відомих радянських фахівців з математичної логіки проф. С.І. Аден (Метаматичний інститут ім. В.А. Стєклова АН СРСР) і А.А. Маркова (Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова). З появою на кафедрі В.К. Булітко з’явився новий напрямок наукових досліджень – дискретна математика і математична логіка. В 1993 р. Валерій Костянтинович захистив докторську дисертацію. Його погляд на викладання математичної логіки і дискретної математики суттєво мав вплив на вибір студентів напрямку наукових інтересів, почали працювати наукові студентські семінари з математичної логіки і дискретної математики, з’явились аспіранти. Але згодом В.К. Булітко виїхав до Канади на постійне місце проживання.

    Алгебраїчні дослідження на кафедрі пов’язані з роботою Валентини Іллінічни Дементьєвої, яка під керівництвом академіка АН Молдавії В.Д. Білоусова виконала важливу дослідницьку роботу з теорії квазі-груп і луп (1972 р.), результати якої й досі використовуються в проективній геометрії і комбінаториці.

    Випускники кафедри Марина Миколаївна Васякіна і Юрій Григорович Леонов з відзнакою закінчили Одеський університет, а потім під керівництвом проф. В.І. Сущанського (Київський університет ім. Тараса Шевченка) захистили кандидатські дисертації. Вони стали справжніми спеціалістами з теорії груп. Нажаль , тяжкі 90-ті роки вимусили М.М. Васякіну змінити спеціальність, Ю.Г. Леонов продовжив дослідження в теорії самоподібних груп. За допомогою введеної їм матричної мови досліджень груп ізометрій регулярних кореневих дерев та самоподібних груп він побудував аналітичну теорію самоподібних груп, що дозволило йому розв’язати проблему Р.І. Григорчука стосовно зросту для першої групи Григорчука. В 2012 р. Юрій Григорович захистив докторську дисертацію за темою «Зріст та зображення самоподібних груп». Зараз він працює завідувачем кафедрою в Одеській академії зв’язку ім. О.А. Попова.

    Аспіранти кафедри А.С. Антоненко та Е.Л. Беркович (науковий керівник проф. П.Д. Варбанець) провели дослідження напівгруп та груп скінчено автоматних перетворень. Вони успішно захистили кандидатські дисертації в 2012 р. Отримані результати автоматних перетворень автоматів Мілі мають перспективні застосування в математичній лінгвістиці.

    Але основні дослідження кафедри алгебри і теорії чисел пов’язані з аналітичною і статистичною теорією чисел. Головними напрямками цих досліджень стали оцінки тригонометричних сум з дійсно-значними функціями в показнику, оцінки тригонометричних сум на кривих і многовидах над скінченим полем, застосування оцінок тригонометричних сум в задачах розподілу значень мультиплікативних функцій, проблема кола в арифметичній прогресії, розподіл арифметичних функцій в коротких інтервалах та вузьких векторах, суми Клостермана та їх узагальнення, генерування псевдовипадкових чисел та їх застосування в теорії кодування і криптографії. Науковим керівником теоретико-числового напрямку досліджень є д-р фізико-математичних наук Павло Дмитрович Варбанець, який захистив докторську дисертацію «Асимптотичні задачі теорії чисел» у 1995 році. Під керівництвом П.Д. Варбанця захищено 15 кандидатських дисертацій. Він є автором понад 150 статей. Серед результатів, отриманих аспірантами і викладачами кафедри слід виділити суттєво покращені доц. О.А. Гунявим оцінки суми значень функції дільників, зваженої експонентною функцією, а також побудована ним нова формула підсумовування арифметичних функцій. Цікаві результати отримані в дисертаційних роботах доцентів О.В. Савастру (другий момент дзета-функції Епштейна) та С.П. Варбанця (нормені суми Клостермана над кільцем цілих гаусових чисел). Важливі наукові знахідки отримані доц. І.Г. Сімоновою (інтуіціоністська логіка) та доц. Н.А. Якимовою (штучний інтелект). Дослідження в цих областях продовжуються і тепер.

    За останнє десятиліття (починаючи з 2011 року) на кафедрі активно досліджуються спеціальні питання криптографії і теорії кодування в каналах з шумами. Зокрема, вивчаються методи генерування «конгруентних» псевдовипадкових чисел. Були побудовані інверсні генератори конгруентних псевдовипадкових чисел із зсувом за модулем степені простого числа. із зсувом за модулем степені простого числа. А кафедрі досліджуються псевдовипадкові числа, породжені точками еліптичної кривої над кільцем класів лишків за модулем . Співробітники кафедри досліджують розподілення значень деяких арифметичних функцій «коротких» інтервалах. Цими задачами аналітичної теорії чисел займаються доц. О.В. Савастру, доц С.П. Варбанець та аспіранти кафедри.

    Становленню наукового потенціалу кафедри сприяли постійні наукові зв’язки кафедри із науковими центрами багатьох країн Європи і, насамперед, з Математичним інститутом ім. В.А. Стєклова (Москва), цого філією в Ленінграді, Інститутом математики АН України, Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Будапештським університетом ім. Етвеша Лоранда, Інститутом математики Угорщини, Вільнюським та Шауляйським університетами. Особливий вплив на розвиток математичних досліджень на кафедрі належить таким видатним вченим, як проф. О.Г. Постніков, проф. А.Б. Шидловський, проф. А.І. Виноградов, чл.-кор. М.В. Кузнєцов, чл.-кор. В.А. Биковський, акад. В.Г. Спринджук, чл.-кор. В.І. Берник (Білорусь), акад Імре Катаі, акад. П. Туран, акад. П. Ердьош (Угорщина), акад. В.Д. Білоусов (Молдова), акад. А. Шинцель (Польща), акад. Й.П. Кубілюс, проф. А. Лауринчикас (Литва) та багато інших.

    Кафедра комп’ютерної алгебри та дискретної математики завжди крокує в ногу з часом разом із сучасними трендами освітніх стандартів. Зокрема, впроваджуються як класичні засоби проведення аудиторних занять, так і викладання матеріалу за допомогою сучасного мультимедійного обладнання, що полегшує сприйняття студентами теоретичної частини, а також допомагає оцінити певний спектр доцільності практичного застосування.

    Кафедра неодноразово демонструвала спроможність підлаштовуватися під сучасні виклики, які з’являються перед суспільством кожен день, заради того, щоб студенти могли безперервно отримувати якісну математичну, а також прикладну освіту. Зокрема, співробітники кафедри з легкістю переключаються з очної на дистанційну освіту і навпаки.

    Як відомо самий ефективний здобуття наукової інформації – це участь в наукових конференціях. Члени кафедри постійно приймали участь в багатьох математичних конгресах, симпозіумах і конференціях, які проходили в таких країнах, як Литва, Угорщина, Греція, Польща, Чехія, Німеччина, Португалія, Туреччина і безумовно на теренах України.

    Науковий потенціал кафедри зростає. Три члени кафедри (О.А. Гунявий, О.В. Савастру, С.П. Варбанець) закінчують дослідження за темами докторських дисертацій. Успішно працюють аспіранти кафедри.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ:

  • 01.01.02 «Диференціальні рівняння» (інформація для абітурієнтів)

    Кафедру названо як і загальний курс, який читається студентам математичних спеціальностей факультету математики, фізики та інформаційних технологій.

    Диференціальні рівняння вперше були застосовані І. Ньютоном (1642 – 1727) в «Математических началах натуральной философии» («Principia», 1686г). У ті далекі часи зусилля більшості дослідників були спрямовані на відкриття основних законів природи. Добре відомі всім закони, які відкрив сам І.Ньютон. Створюючи диференціальні рівняння, він доходить висновку, який зашифрований їм у вигляді анаграми, зміст якої вільно можна передати так: "Закони природи виражаються диференціальними рівняннями".

    Це рівняння покладене І. Ньютоном в основу механіки і носить його ім'я. Вид функції в рівнянні Ньютона для кожної конкретної механічної системи визначається експериментально. У результаті отримуємо рівняння, яке описує закон руху даної механічної системи.

    Зараз диференціальні рівняння перетворилися в наймогутніший апарат вивчення дійсності . Усе, що рухається, коливається, вибухає, змінюється згодом, росте, вмирає, народжується і таке інше, описується диференціальними рівняннями. Їх різноманіття величезне і у своїй більшості вони не вирішуються в явному вигляді. Більш того, залучення до їхнього розв'язку комп'ютерної техніки не завжди є ефективним, а в багатьох випадках, що стосуються нелінійних диференціальних рівнянь, є небезпечним з погляду отриманих результатів. Тому на перший план тут виступають теоретичні дослідження диференціальних рівнянь, особливо нелінійних і суттєво нелінійних. На даному етапі розвитку теорія диференціальних рівнянь ще дуже й дуже далека від своєї остаточної побудови, якщо таке й виявиться будь коли можливим. Потрібні нові оригінальні ідеї і підходи, що сприяють її подальшому розвитку.

    Слід також зазначити, що в цей час диференціальні рівняння все частіше проникають і в такі не природньо - наукові напрямки, як економіка, фінансова математика, менеджмент, у бізнес і т.і. Зокрема, рух грошових потоків описується диференціальними рівняннями.

    Студенти факультету математики, фізики та інформаційних технологій які спеціалізуються по кафедрі диференціальних рівнянь, геометрії і топології , знайомляться з різними класами диференціальних рівнянь, різноманіттям типів їх розв'язків, методами встановлення існування розв'язків кожного з можливих типів, якісними й аналітичними методами дослідження поведінки таких розв'язків. Крім того, вчаться побудовам математичних моделей різних реальних процесів у фізиці, хімії, біології, екології, економіці, менеджменті, фінансовій математиці й ін. сферах діяльності, які описуються диференціальними рівняннями, їх аналізу на основі набутих знань і вмінню робити висновки для даного реального процесу.

    Деякі з випускників кафедри вступають до аспірантури для продовження своєї наукової роботи, яка була розпочата при підготовці бакалаврської й магістерської робіт.

    Інші випускники є зажаданими фахівцями в різних фірмах і офісах компаній, найчастіше в аналітичних відділах.

  • 01.01.04 «Геометрія і топологія» (інформація для абітурієнтів)

    Геометрія є однією з давніших наук, початок якої, загалом, датується початком трудової діяльності людини. В розвитком цієї діяльності ускладнився як предмет геометричного дослідження, так і його методологія. Якщо на ранньому етапі розвитку суспільства геометрія вивчала, головним чином, плоскі лінійні конфігурації, то, згодом, в сфері геометричного дослідження були застосовані вже криволінійні конфігурації, які мали довільну розмірність, а в подальшому - і геометричні об’єкти більш складної структури.

    Сучасна геометрія містить у собі такі розділи, як багатовимірна євклидова геометрія, неєвклидові геометрії (сферична геометрія, геометрія Лобачевського), ріманова геометрія, геометрія многовидів , топологія

    В залежності від застосованих методів, виділяють аналітичну, алгебраїчну, диференціальну, інтегральну геометрії.

    Геометричні ідеї в багатьох випадках є приводом до створення нових математичних теорій. Наприклад, у теорії диференціальних рівнянь вони привели до появи якісної теорії й теорії динамічних систем, теорії солітонів і полів Янга-Миллса; у варіаційному обчисленні – до геометричних варіаційних завдань, теорії геодезичних потоків.

    Сучасна фізика ( класична механіка, оптика, квантова теорія поля) використовують методи й результати ріманової геометрії. У свою чергу, аналіз фізичних теорій привів до розвитку нових геометричних конструкцій (наприклад, симплектична та контактна геометрії).

    Сферична геометрія використовується при розробці маршрутів кораблів і літаків.

    У хімії й молекулярної біології геометрія застосовується при дослідженні енергетичних і квантових властивостей молекул.

    Комп'ютерна геометрія застосовується при проектуванні багатьох технічних об'єктів, зокрема, автомобілів і літаків.

    У медицині в основі комп'ютерної томографії лежать методи інтегральної геометрії, а при розробці серйозних операцій на серці часто використовується його геометрична комп'ютерна модель.

    Геометрія застосовується також в гуманітарних науках: економіці (геометричні моделі виробництва, застосування властивостей безперервних відображень до знаходження економічної рівноваги); лінгвістиці (геометрія просторів слів), архітектурі, тощо.

  • 01.01.06 «Алгебра і теорія чисел», 01.01.08 «Математична логіка, дискретна математика і теорія алгоритмів»

     

Окрім дисциплін, які відображені в назві кафедри викладаються також курси

  1. основи нелінійного аналізу;
  2. основи геометрії;
  3. основи векторного і тензорного аналізу;
  4. аналітична геометрія;
  5. диференціальна геометрія;
  6. комплексний аналіз,
  7. Лінійна алгебра
  8. Алгебра і теорія чисел
  9. Дискретна математика і математична логіка
  10. Комп’ютерна логіка
  11. Введення в теорію кодування
  12. Вступ до теорії кодування
  13. Криптологія
  14. Криптографія
  15. Комп’ютерна алгебра

що є основними при підготовці бакалаврів та магістрів за всіма спеціальностями факультету математики, фізики та інформаційних технологій.

Читаються спецкурси, які є основою підготовки фахівців зазначених спеціальностей , значна увага яких приділяється моделюванню різноманітних реальних процесів, зокрема, в фізиці, економіці, фінансовій математиці, екології, медицині, тощо.

З курсів, що мають прикладне значення, читаються -

  • основи макро- і мікроекономіки,
  • хаос та біфуркації в економіці
  • нечіткі множини в економіці,
  • елементи теорії стохастичних диференціальних рівнянь
  • Криптологія
  • Криптографія
  • Комп’ютерна алгебра

Крім того , випускники магістратури мають можливість продовжити навчання в аспірантурі за трьома вищезазначеними спеціальностями.

Підготовлені кафедрою кадри вищої кваліфікації (48 кандидата наук по спеціальності «Диференціальні рівняння» 26 по спеціальності «Алгебра і теорія чисел», 19 по спеціальності «Геометрія і топологія» ) працюють у вищих навчальних закладах і наукових установах Одеси, України і країнах далекого зарубіжжя.

Викладацький склад

Старші лаборанти

Основні напрямки наукової діяльності кафедри

Наукові дослідження кафедри проводяться в рамках виконання двох наукових тем –

№347 «Дослідження властивостей розв’язків неавтономних диференціальних рівнянь» (Наказ №1068-18 від 19.06.2023) Науковий керівник д.ф.м.н., професор Євтухов В.М.

№346 «Тригонометричні суми в теорії чисел та криптографії» (Наказ №926-18 від 02.06.2023) Науковий керівник, д.ф.м.н., професор Варбанець С.П.

Зокрема, по спеціальності «Диференціальні рівняння» проводиться розробка нових та удосконалення існуючих методів дослідження асимптотичної поведінки розв’язків лінійних, квазілінійних, нелінійних та істотно нелінійних диференціальних і різницевих рівнянь, зокрема рівнянь з правильно та швидко змінними нелінійностями, а також систем таких рівнянь. Здійснюється пошук можливих застосувань отриманих результатів на практиці.

По спеціальності «Геометрія і топологія» вивчаються інфінітезимальні перетворення в ріманових просторах другого наближення, ареальні і квазіареальні деформації поверхонь та спеціальні квазігеодезичні відображення параболічно-рекурентних просторів.

За останні п’ять років опубліковано понад 30 наукових праць(див.перелік); захищено 7 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата фізико - математичних наук за спеціальністю 01.01.02 –диференціальні рівняння; та ще одна ( під керівництвом проф. Євтухова В.М. ) на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 111 – математика.

У 2021 році Варбанець С.П. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фіз.-мат. наук по спеціальності 01.01.08 -Математична логіка, дискретна математика і теорія алгоритмів - на тему «Метод тригонометричних сум в теорії конгруентних генераторів псевдовипадкових чисел та асимптотичних задачах теорії чисел». Диплом: ДД № 011721 Дата затвердження: 29 червня 2021 року

  • Наукова робота аспірантів (PhD)

    В рамках виконання науково-дослідних робіт кафедри здійснюється керівництво роботою здобувачів 1-3 років навчання третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 111 - Математика.

    Голубєв Сергій Володимирович (Наказ про зарахування № 1557- 18 від 14.09.2022р)

    Тема дисертації: «Асимптотична поведінка розв’язків неавтономних, звичайних диференціальних рівнянь четвертого порядку зі швидко змінними нелінійностями».

    Науковий керівник – проф. Євтухов В.М

    Основні публікації

    1. В. М. Євтухов, С. В. Голубєв Асимптотична поведінка розв'язків одного класу нелінійних диференціальних рівнянь четвертого порядку. Дослiдження в математицi i механiцi. — 2022. — Т. 27, вип. 1–2 (39–40). — С. 25–39 DOI: https://doi.org/10.18524/2519-206X.2022.1-2(39-40).293952
    2. В. М. Євтухов, С. В. Голубєв Асимптотична поведінка розв'язків двочленних диференціальних рівнянь з експоненційною нелінійністю. Дослiдження в математицi i механiцi. – 2023. – Т. 28, вип. 1–2 (41–42). – С. 15–26 DOI: https://doi.org/10.18524/2519-206X.2023.1-2(41-42).305248
    3. В. М. Євтухов, С. В. Голубєв Про асимптотику розв'язків одного класу істотно нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь.Нелінійні коливання т. 27 (2024), № 3, сс. 322-345 DOI: 10.3842/nosc.v27i3.1485
    4. С. В. Голубєв Асимптотична поведінка швидкозмінних розв'язків диференціального рівняння в нелінійністю, що швидко змінюється. Український математичний журнал (прийнято до друку)

    Воробйова Алла Володимирівна (Наказ про зарахування № 1557- 18 від 14.09.2022р)

    Тема дисертації: «Асимптотична поведінка розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку, близьких до рівнянь типу Емдена-Фаулера»

    Науковий керівник – доц.Білозерова М.O

    Основні публікації

    1. G. S. Belozerov, A. V. Vorobiova On numbers of the type in arithmetic progression Дослідження в математиці і механіці. – 2022 – Т.27, вип. 1-2(39-40). – с. 132-144. DOI: https://doi.org/10.18524/2519-206X.2022.1-2(39-40).294316
    2. G. S. Belozerov, A. V. Vorobiova . On the numbers of type n=f(u,v)w in the arithmetic progression // 14th Ukraine Algebra Conference, July 3-7, 2023 Sumy, Ukraine. Book of Abstracts: Sumy State Pedagogical University named after A.S. Makarenko, Sumy, Ukraine. – 150 p. – P. 31. https://drive.google.com/file/d/1ywtFptKwLTgNs8tKGydXXujZ9KlqgN7u/view?usp=sharing
    3. A. V. Vorobiova. Regularly Varying Solutions of Differential Equations of the Second Order with Nonlinearities of Exponential Types, REPORTS OF QUALITDE, ISSN 15123391, 2024. pp. 293–296. rmi.tsu.ge/eng/QUALITDE-2024/Reports_QUALITDE_2024.pdf
    4. М.О. Білозерова, А.В. Воробйова Асимптотичні зображення правильно змінних розв’язків істотно нелінійних диференціальних рівнянь другого порядку, близьких до рівнянь типу Емдена-Фаулера. Нелінійні коливання (підготовано до друку)

    Соловйов Андрій Анатолійович. (Наказ про зарахування № 2037-18 від 13.09.2024)

    Тема дисертації: «Відображення узагальнених просторів».

    Науковий керівник – проф.. Кіосак В.А.

    Основні публікації

    1. О. Лесечко, А. Соловйов Конформно-пласкі келерові простори. Дослiдження в математицi i механiцi. – 2023. – Т. 28, вип. 1–2 (41–42). – С. 47–63 DOI: https://doi.org/10.18524/2519-206X.2023.1-2(41-42).305257
  • Дисертації, що захищені по спеціальності 01.01.02 «Диференціальні рівняння»

    1. Гаврилов М.І. Про стійкість по Ляпунову при наявності характеристичних чисел, які дорівнюють нулю. Дис…. канд. физ-мат. наук. - Киев.- 1951. – 63с.
    2. Гаврилов М.І.Новий метод дослідження нелінійних диференціальних рівнянь, який заснований на теорії моментів. Дис…. докт. физ-мат. наук. - Киев. – 1957.
    3. Євтyхов В. М.Асимптотична поведінка розв’язків одного нелінійного диференціального рівняння другого порядку типу Емдена-Фаулера. Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса.- 1980. – 148с. (научн. рук. проф. Костин А.В.)
    4. Євтyхов В. М.Асимптотичніі зображення розв’язків неавтономних звичайних диференціальних рівнянь. Дис.... докт. физ.-мат. наyк.- Киев.- 1998. – 295с.
    5. Дмитришин Д.В.Якісні методи дослідження спеціальних систем зпіслядією. Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Ленинград.-
    6. Дмитришин Д.В.Методи робастного аналізу лінійних системкерування з післядією. Дис… докт. техн. наук. Київ.- 2003.-
    7. Грабовська Р. Г.Асимптотичний розклад аналітичних розв’язків одного нелінійного диференціального рівняння першого порядку поблизуособливої точки. Дис....канд. физ.- мат. наук.- Киев. - 1961.- 88 с. (научн. рук. Гаврилов Н.И.)
    8. Кривцова М. Н.Обгрунтування методу неперервних дробів в теоріїдиференціальних рівнянь Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса. - 1961. (научн. рук. Гаврилов Н.И.)
    9. Кривцова М.Н.Інтегральне представлення розв’язку диференціального рівняннята наближена побудова цього розв’язку. Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса. - 1963. (научн. рук. Гаврилов Н.И.).
    10. Костін В.В. Асимптотична поведінка та стійкість розв’язків деякихсистем звичайних диференціальних рівнянь Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса.- 1967. (научн. рук. Гаврилов Н.И.)
    11. Чепурний Л. В.Про поведінку розв’язків системи нелінійних диференціальних рівнянь в комплексній області поблизу нерухомоїособливої точки.. Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса.- 1970. - 126 с. (научн. рук. Грабовская Р.Г.)
    12. Самкова Г.Є.Експоненціальні асимптотичні представлення розв’язків деяких систем диференціальних рівнянь, які нерозв’язанівідносно похідної. Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса. - 1982. - 146 с. (научн. рук. Грабовская Р.Г)
    13. Тінгаєв О. А.Асимптотичні оцінки розв’язків деяких сингулярно-операторних систем та їх застосування. Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса. - 1986. (научн. рук. Грабовская Р.Г)
    14. Шарай Н.В.Асимптотична поведінка розв’язків напівявних диференціальних систем. Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.- 2005.- (наук. кер. Самкова Г.Е.)
    15. Скрипник Н.В.Імпульсні диференціальні рівняння з многозначноюта розривною правою частиною Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Киев. – Киевский национальный университет имени Тараса Шевченко. – 2006.- с.
    16. Харьков В.М.Асимптотичні зображення розв’язків суттєво нелінійнихдиференціальних та різницевих рівнянь другого порядку. Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.- 2009.- (наук. кер. Євтухов В.М.)
    17. Білозерова М.О.Асимптотичні зображення розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями, що є у деякому сенсіблизькими до степеневих. Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.- 2009.- (наук. кер. Євтухов В.М.)
  • Дисертації, що захищені по спеціальності 01.01.04 «Геометрія і топологія»

    1. Синюков М.С. Теорія геодезичного відображення ріманових просторів та її узагальнення. Дис…докт. фіз.-мат. наук, Інститут математики НАН України, 1971.
    2. Лейко С.Г. Три-геодезичні відображення просторів афінної зв’язності. Дис.канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.-.
    3. Лейко С.Г. Диференціальна геометрія узагальнено-геометричних відображень многовидів та їх дотичних розшарувань. Дис. докт. фіз.-мат. наук, Казанський університет, 1998.
    4. Гаврильченко М.Л. Спеціальні нескінченно малі згинання поверхонь Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.-1967.)
    5. Обозна Э.Д. Спеціальні нескінченно малі деформації поверхонь афінного простору. Дис… канд. фіз.-мат. наук. – Одеса.-1978.)
    6. Безкоровайна Л.Л Нескінченно малі ареальні деформації поверхонь та їх зв'язок з теорією оболонок. Дис.... канд. фіз.-мат. наyк.- Одесса.- 1971
    7. Курбатова И.Н. Квазігеодезичні відображення ріманових просторів.Дис.... канд. фіз.-мат. наyк.- Одесса.-1980
    8. Мікеш Й. Голоморфно-проективні відображення келерових просторів Дис.... канд. фіз.-мат. наyк.- Одесса.- 1979
    9. Покась С.М. Ізометричні та конформні перетворення в асоційованих ріманових просторах.Дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса.- 1984
  • Основні наукові публікації за спеціальністю 01.01.02 «Диференціальні рівняння»

    МОНОГРАФІЇ

    1. Гаврилов Н.И. Методы теории обыкновенных дифференциальных уравнений. Москва.1962.313 С.
    2. Гаврилов Н.И. Асимптотический закон распределения простых чисел. Одесса. 1962. 77 С.
    3. Гаврилов Н.И. Проблема Римана о распределении корней дзета- функции Римана. Львов. 1970.170 С.
    4. Гаврилов М.І., С к о р о б а г а т ь к о В.Я., С я в а в к Н.С. Стiйкiсть математичної моделi сонячної системи i швидкозбiжний метод малого параметра. Львiв. 1996. 180 С.
    5. Гаврилов Н.И. Исследования по трем классическим проблемам математики. Одесса. 1998. 135 С.
    6. Дмитришин Д. В., Усов А.В., Вайсман В.А.,Плотникова Л.И., О б о р с к и й Г.А. Математическое моделирование технических систем. – Киев. Техника. – 1995. – 328с.
    7. Дмитришин Д.В., Вартанян В.М., Лысенко А.И. и др. Экономико-математическое обеспечение управленческих решений в менеджменте. Харьков, ХГЭУ, 2001.- 288 с.
    8. Дмитришин Д.В. Дубров А.Н., Усов А.В. Моделирование систем с распределенными параметрами. Одесса: Астропринт, 2002, 664 с.
    9. Перестюк Н. А., Плотников В. А., Самойленко А. М., Скрипник Н.В. Импульсные дифференциальные уравнения с многозначной и разрывной правой частью. – Киев, 2007. – 428 с.

    Статті в наукових журналах і збірниках наукових праць

    1. Гаврилов Н. И. Об устойчивости по Ляпунову систем линейных уравнений // Докл. АН СССР - 1952. - 84. - С. 425 - 428.
    2. Гаврилов Н. И. Об одном методе в теории устойчивости по Ляпунову // Докл. АН СССР - 1952. - 84. - С. 657 - 660.
    3. Гаврилов Н. И. О восстановлении аналитической функции по ее асимптотическому разложению //Сб. мат. отд. физ. мат. ф-та ОГУ. Одесса. - 1953. N 5. - С. 13 -17.
    4. Гаврилов Н. И. О методе моментов в теории нелинейных дифференциальных уравнений // Научный ежегодник ОГУ. Одесса. - 1956.
    5. Гаврилов Н. И. Об устойчивости по Ляпунову нелинейных систем дифференциальных уравнений // Труды ОГУ, сер. мат. -1956. - N 6. - С. 7 - 11.
    6. Гаврилов Н. И. Об устойчивости по Ляпунову при наличии характеристических чисел, равных нулю // Матем. сб. - 1957. - Т. 41 (83). - С. 7 - 22.
    7. Гаврилов Н. И. О работах А.М. Ляпунова по теории фигур равновесия вращающейся однородной жидкости// Истор.- матем. сб. I. Киев. - 1959. - С. 119 - 132.
    8. Гаврилов Н. И. Новый метод исследования нелинейных дифференциальных уравнений// Доп. АН УССР. - 1961. - Т. 4. - С. 429 - 433.
    9. Гаврилов Н. И. О методе моментов в теории нелинейных дифференциальных уравнений// Доп. АН УССР. - 1961. - Т. 6. - С. 708 - 712.
    10. Гаврилов Н. И. Обоснование гипотезы Римана о нулях дзета - функции// Научный ежегодник ОГУ. Одесса. - 1961. - Т. 2. - С. 7 - 10.
    11. Гаврилов Н. И. Об одном подходе к исследованию систем Гамильтона// Теоретические и прикладные вопросы дифференциальных уравнений. Киев. - 1976. - С. 8 - 11.
    12. Гаврилов Н. И. О динамических системах с инвариантной мерой Лебега на связных, замкнутых ориентируемых поверхностях// Дифференц. уравнения. - 1976. - Т. 12, N 2. - С. 206 - 212.
    13. Гаврилов Н. И. О динамических системах с инвариантной мерой Лебега на поверхности тора// Дифференц. уравнения. - 1976. - Т. 12, N 3. - С. 438 - 445.
    14. Гаврилов Н. И. Об одной проблеме Пуанкаре из небесной механики// Астроном. журнал АН СССР - 1977. - Т. 54, N 2.
    15. Гаврилов Н. И. Достаточные условия отсутствия соударений в задаче трех тел // Астроном. журнал АН СССР - 1977. - Т.54, N 2.- C. 425 - 428.
    16. Гаврилов Н. И. О методе ускоренной сходимости // Изд. Западного научного центра АН УССР. - 1979.
    17. Гаврилов Н. И. Об устойчивости решений одного класса систем Гамильтона при малых изменениях функции H // Дифференц. уравнения. - 1982. - Т. 18, N 2.
    18. Гаврилов Н. И. О проблеме распределения корней дзета-функции // Укр. матем. журнал. - 1989. - Т. 24, N 2. - С. 243 - 251.
    19. Голотюк И. И. Механика в Одесском университете в советское время // В кн. История и методология естественных наук. Вып. 4. Астрономия, механика, физика. МГУ. - 1966. - С. 151 – 156.
    20. Голотюк И. И. Механика // В кн. Iсторiя Одеського унiверситету за 100 рокiв. Изд. Киевского унив. Киев. - 1968. - С. 289 - 299.
    21. Голотюк И. И. Развитие исследований по механике в Одесском университете // Вопросы истории естествознания и техники. - 1973. - Вып. 4., N 45. - С. 58 - 61.
    22. Голотюк И. И. Роль И.М. Значевского в развитии теории векторов в России // Из истории математического естествознания. Киев., 1984. - С. 44 - 48.
    23. Голотюк И. И. Творчество В.Н. Лигина // История механики в России. Киев., 1987. - С. 217 - 222.
    24. Грабовская Р.Г., Диблик И. Об асимптотических свойствах решений систем уравнений первого порядка, не разрешенных относительно производной. Тезисы докладов. Функ. анализ и нек. вопросы качественной теории дифференциальных уравнений. г.Саранск, 1976 г., с. 73-75.
    25. Грабовская Р. Г., Просенюк Л. Г. О решениях одной системы дифференциальных уравнений // Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1977. - С. 83 - 86.
    26. Грабовская Р.Г., Чепурной Л.В. Условия существования и единственности решений с особыми начальными условиями для нелинейных дифференциальных уравнений в комплексной области// Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1977. Пермь, 1977. - С. 86-89.
    27. Грабовская Р. Г., Самкова Г. Е. Асимптотика аналитических решений одного класса нелинейных уравнений, неразрешенных относительно производной // Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1981. - С. 136 - 140.
    28. Грабовская Р. Г., Самкова Г. Е. Асимптотика решений одного класса сингулярных систем дифференциальных уравнений , неразрешенных относительно производных // Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1982. - С. 34 - 39.
    29. Грабовская Р. Г., Тингаев А. А. Асимптотическое поведение решений некоторых сингулярных функционально - дифференциальных уравнений, неразрешенных относительно производных // Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1986. - С. 69 - 73.
    30. Грабовская Р.Г., П р о к о п Ю.В. Сингулярные дифференциально-операторные уравнения возмущенного движения первого порядка // Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Сборник научных трудов. - Киев, 1996, - с.86-87.
    31. Грабовська Р.Г., Буряк Д.В., Крапива Н.В. Існування періодичного розв’язку системи диференціальних рівнянь першого порядку//Вісник національного університету "Львівська політехніка", 2000.-с.92-98.
    32. Грабовська Р.Г., Буряк Д.В., Крапива Н.В. Асимптотична поведінка розв'язків систем диференціальних рівнянь 1-го порядку з майже постійними коефіцієнтами // Труды Одесского политехнического университета. Вып.1, 2007.- с. 196-202.
    33. Грабовська Р.Г., Тінгаєв О.А. Асимптотичні властивості розв'язків систем рівнянь з запізненням // Збірник робіт третьої міжнародної науково-практичної конференції "Розвиток наукових досліджень 2007", т.4, 26-28 листопада 2007 р., Полтава. -с. 67-71.
    34. Дмитришин Д.В., Усов А.В. О монотонности убывания нормы равномерной аппроксимации и задачеL-проблемы моментов // Труды Одесского политехнического университета, Вып.2(8),-Одесса: ОГПУ, 1999, с.213-219.
    35. Дмитришин Д.В. О свойствах области достижимости линейной управляемой системы, оптимальной по полному импульсу //Холодильная техника и технология, №64.-Одесса: ОГАХ, 1999, с.117-122.
    36. Дмитришин Д.В., Усов А.В. Моделирование эволюционных процессов развития видов// Перспективы, Научн.журнал,- Вып.2-3(7-8).-Одесса,1999, с.124-126.
    37. Дмитришин Д.В., Усов А.В. Частные интегралы движения нелинейной механической системы с запаздыванием Труды Одесского политехнического университета, Вып.1(10),-Одесса: ОГПУ, 2000, с.115-118.
    38. Дмитришин Д.В., Усов А.В. О моделировании динамики системы тел с учетом конечности скорости распространения взаимодействий// Вестник Херсонского государственного технического университета, Вып.2 (8).-Херсон: ХТГУ,2000, с.104-109.
    39. Дмитришин Д.В. Исследование устойчивости стационарных состояний компрессора //Холодильная техника и технология, №65.-Одесса: ОГАХ, 2000, с.110-115.
    40. Дмитришин Д.В. Математическое моделирование технологической системы формообразования секций матричного теплообменника //Холодильная техника и технология, №66.-Одесса: ОГАХ, 2000, с.71-76.
    41. Дмитришин Д.В., Усов А.В., Вартанян Г. М. Абсолютная устойчивость регулируемых систем с последействием//Труды Одесского политехнического университета, Вып.2(11),-Одесса: ОГПУ, 2000, с.119-124.
    42. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М. Устойчивость линейного дифференциального уравнения// Труды Одесского политехнического университета, Вып.3(12),-Одесса: ОГПУ, 2000, с.166-170.
    43. Дмитришин Д.В. Исследование устойчивости положения равновесия наследственно-упругой системы// «Молодежь третьего тысячелетия»: Сб.научн. статей, Т.3, Одесса, 2000, с.230-235.
    44. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М. Критерий устойчивости механических систем с учетом запаздывания Системы обработки информации: Сб. научн. трудов. Вып. 4(10). – Харьков: НАНУ, ПАНМ, ХВУ, 2000, с.136-142.
    45. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М. Анализ устойчивости систем управления при эволюции макропараметров Системы обработки информации: Сб. научн. трудов. Вып. 3(9). – Харьков: НАНУ, ПАНМ, ХВУ, 2000, с.74-82 .
    46. Dmitrishsin D.V. Robust stability of some systems with time delay // In Proc. of 11th IFAC Workshop CAO-2000, St. Petersburg, Russia, 3-6 July 2000, PERGAMON, V.2, p.443-446.
    47. Дмитришин Д.В. Моделирование технологической системы шлифования деталей холодильных компрессоров/ Холодильная техника и технология, №67.-Одесса: ОГАХ, 2000, с.89-94.
    48. Дмитришин Д.В. Условия робастной устойчивости линейных управляемых систем// Холодильная техника и технология, №68.-Одесса: ОГАХ, 2000, с.56-64.
    49. Дмитришин Д.В. Условия робастной устойчивости систем управления с запаздывающей обратной связью// Наук. праці УДАЗ: Період. наук. збірник з радіотехніки, електроніки та економіки в галузі зв”язку. -№3, Одеса, 2000, с.71-78.
    50. Дмитришин Д.В., Гнатюк А.П. Робастная устойчивость замкнутой технологической системы шлифования// Вісник Інженерної Академії України, №3, Київ, 2001, с.214-217.
    51. Дмитришин Д.В. Построение множеств, расположенных в области устойчивости пространства коэффициентов заданного полинома// Холодильная техника и технология, №1(70).-Одесса: ОГАХ, 2001, с.52-55.
    52. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М. Коэффициентные условия устойчивости скалярного дифференциального уравнения со многими запаздываниями// Системы обработки информации: Сб. научн. трудов. Вып. 3(13). – Харьков: НАНУ, ПАНМ, ХВУ, 2001, с.138-144.
    53. Дмитришин Д.В., Усов А.В., Вартанян Г. М. Устойчивость семейств линейных систем автоматического регулирования // Труды Одесского политехнического университета, Вып.1(13),-Одесса: ОГПУ, 2001, с.103-129.
    54. Дмитришин Д.В. Устойчивость систем управления с не полностью идентифицированным звеном обратной связи// Наук. праці УДАЗ: Період. наук. збірник з радіотехніки, електроніки та економіки в галузі зв”язку. -№1, Одеса, 2001, с.60-66 .
    55. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М., Вартанян В.М. Определение меры робастной устойчивости семейства систем управления с запаздывающей обратной связью// Открытые информационные и компьютерные интегрированные технологии: Сб. научн. трудов. Вып.9.-Харьков: Гос. аэрокосмический ун-т «ХАИ», 2001, с. 132-139.
    56. Дмитришин Д.В. Независимость условий устойчивости от запаздываний для систем с комбинированной неопределенностью// Труды Одесского политехнического университета, Вып.2(14),-Одесса: ОГПУ, 2001, с.112-117.
    57. Дмитришин Д.В. Достаточные условия устойчивости дифференциально-разностных уравнений, моделирующих технические системы// Холодильная техника и технология, №4(73).-Одесса: ОГАХ, 2001, с.61-64.
    58. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М., Вартанян В.М. Устойчивость семейств квазиполиномов запаздывающего типа / Информационно-управляющие системы на железнодорожном транспорте : Сб. научн. трудов. №2(29).-Харьков: ХДАЗТ, 2001, с. 70-76.
    59. Дмитришин Д.В., Вартанян Г. М., Вартанян В.М. Построение области значений квазиполинома с непараметрической неопределенностью и ее использование в задачах робастного управления// Открытые информационные и компьютерные интегрированные технологии: Сб. научн. трудов. Вып.10.-Харьков: Гос. аэрокосмический ун-т «ХАИ», 2001, с. 81-88
    60. Дмитришин Д.В. Методи робастного моделювання стійких систем управління зі зворотним зв’язком запізнювання// Вісник ЖІТІ, №19 – Житомир: Вид. ЖІТІ, 2001, с. 119-129.
    61. Дмитришин Д.В. Робастная устойчивость некоторых классов систем автоматического управления с запаздывающей обратной связью// Труды Одесского политехнического университета, Вып.3(15),-Одесса: ОГПУ, 2001, с.185-189.
    62. Дмитришин Д.В. Определение условий устойчивости семейств полиномов// Труды Одесского политехнического университета, Вып.4(16),-Одесса: ОГНПУ, 2001, с.190-195.
    63. Дмитришин Д.В. Моделирование робастных технологических систем со звеньями запаздывания // Труды Одесского политехнического университета, Вып.2(18),-Одесса: ОГНПУ, 2002, с.172-196.
    64. Дмитришин Д.В. Робастная устойчивость САУ с запаздывающей обратной связью в случае комплексных параметров // Труды Одесского политехнического университета, Вып.1(19),-Одесса: ОГНПУ, 2003, с.193-196.
    65. Дмитришин Д.В. Робастная устойчивость систем с неопределенными запаздываниями// Труды Одесского политехнического университета, Вып. 2(22), - Одесса: ОНПУ, 2004, с. 217 - 222.
    66. Дмитришин Д.В. Метод робастного анализа систем с параметрическими неопределенными запаздываниями// Наук. праці ОНАЗ ім. О.С. Попова: Період. наук. збірник. - №1, Одеса, 2004, с. 63-67.
    67. Дмитришин Д.В. Алгоритм решения проблемы устойчивости квазиполиномов и семейств квазиполиномов// Труды Международной конференции «Устойчивость и процессы управления». – СПб., изд. СПбГУ, 2005.-Т.1, с. 359-368.
    68. Дмитришин Д.В., Жабко А.П., Чашников М.В. Синтез стабилизирующего управления в автоколебательной системе в случае неполной обратной связи с запаздыванием// Наук. праці ОНАЗ ім. О.С. Попова: Період. наук. збірник. - №2, Одеса, 2005, с. 9-18.
    69. Дмитришин Д.В. Расширение класса линейных систем управления с неполной обратной связью, стабилизируемых прямыми регуляторами// Труды Одесского политехнического университета, Вып. 1( 25 ), - Одесса: ОНПУ, 2006, с. 210 - 220.
    70. Дмитришин Д.В. Методы решения проблемы устойчивости квазиполиномов и семейств квазиполиномов /"Вестник СПбГУ", серия 10 (Прикладная математика, информатика и процессы управления), выпуск 1 , 2006, с. 148-156.
    71. Евтyхов В. М. Об одном нелинейном диффеpенциальном ypавнении втоpого поpядка // Докл. АH СССР.- 1977.- Т. 233, N 4.- С. 427-431.
    72. Евтyхов В. М., Костин А. В. Асимптотика pешений одного нелинейного диффеpенциального ypавнения // Докл. АH СССР.- 1976.- Т. 231, N 5.- С. 1059-1062.
    73. Евтyхов В. М. Асимптотические пpедставления pешений одного класса нелинейных диффеpенциальных ypавнений втоpого поpядка // Сообщ. АН ГССР.- 1982.- Т. 106, N 3.- С. 473-476.
    74. Evtukhov V. M. Schneider K. R. Uber die Existenz und Stabilitat von Autowelen der van - der - Pol Gleichung mit Diffusion // Preprint. P - Math - 08/83 Akademie der Wissenschaften der DDR. Institut fur Mathematik. , 1983, pp. 1 - 29.
    75. Евтyхов В. М. Асимптотические свойства pешений одного класса диффеpенциальных ypавнений втоpого поpядка // Math. Nachr.- 1984.- V. 115.- S. 215-236.
    76. Евтyхов В. М. Ш н а й д е р К. Р. О существовании автоволн у уравнения Ван - дер - Поля с диффузией // Дифференц. уравнения. - 1988. - Т. 24, N 6. - С. 1027 - 1037.
    77. Евтyхов В. М. Асимптотические свойства монотонных решений одного класса нелинейных диффеpенциальных ypавнений n-го поpядка // Докл. pасшиp. заседаний семинара Ин-та пpикл. мат. им. И.H. Векyа ТГУ.- 1988.- Т. 3, N 3.- С. 62-65.
    78. Евтyхов В. М. Асимптотическое интегpиpование линейных систем диффеpенциальных ypавнений с почти постоянными коэффициентами // Cообщ. АH ГССР.- 1989.- Т. 136, N 3.- С. 541-544.
    79. Евтухов В. М. Дрик Н. Г. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка //Сообщ. АН ГССР.- 1989.- Т. 133, N 1.- С. 29-32.
    80. Евтyхов В. М. Асимптотика pешений одного полyлинейного диффеpенциального ypавнения втоpого поpядка // Диф. ypавнения.- 1990.- Т. 26, N 5.- С. 776-787.
    81. Евтyхов В. М. Об асимптотическом пpедставлении pешений линейных диффеpенциальных ypавнений n-го поpядка // Сообщ. АH ГССР.- 1990.- Т. 137, N 1.- С. 45-48.
    82. Евтyхов В. М. К вопpосy об асимптотическом интегpиpовании линейных диффеpенциальных ypавнений // Докл. pасшиp. заседаний семинаpа Ин-та пpикл. мат. им. И.H. Векyа ТГУ.- 1990.- Т. 5, N 3.- С. 72-74.
    83. Евтyхов В. М. Асимптотическое интегpиpование линейных систем диффеpенциальных в слyчае квазижоpдановой ноpмальной фоpмы главной матpицы коэффициентов // Докл. АH СССР.- 1990.- Т. 314, N 2.- С. 279-283.
    84. Евтyхов В. М. Об асимптотике пpавильных pешений нелинейных диффеpенциальных ypавнений типа Емдена-Фаyлеpа // Диф. ypавнения.- 1991.- Т. 27, N 11.- С. 2007-2008.
    85. Евтухов В. М. К вопросу об асимптотике монотонных решений одного дифференциального уравнения типа Эмдена-Фаулера // Reports of enlarged session of the seminar of I.N. Vekua inst. of appl. math.- 1992.- V. 7, N 3.- P. 36-38.
    86. Евтухов В. М. Об одном классе монотонных решений нелинейного дифференциального уравнения n-го порядка типа Эмдена-Фаулера // Сообщ. АН Грузии.- 1992.- Т. 145, N 2.- С. 269-273.
    87. Евтухов В. М. Об асимптотике монотонных решений дифференциальных ypавнений типа Эмдена-Фаулера // Диф. уравнения. - 1992.- Т. 28, N 6.- С. 1076-1078.
    88. Евтухов В. М. Асимптотические представления монотонных решений нелинейного дифференциального уравнения типа Эмдена-Фаулера n-го порядка // Докл. АН России.- 1992.- Т. 324, N 2.- С. 258-260.
    89. Евтухов В. М. Дрик Н. Г. Асимптотические представления решений одного нелинейного дифференциального уравнения второго порядка // Reports of enlarged session of the seminar of I.N. Vekua inst. оf appl. math.- 1992.- V. 7, N 3.- P. 39-42.
    90. Евтухов В. М. Об условиях колеблемости и неколеблемости решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Укр. мат. журнал.- 1994.- Т. 46, N 7.- С. 833-841.
    91. Евтухов В. М. К вопросу об асимптотике решений линейных дифференциальных уравнений n- го порядка // Дифференц. уравнения. - 1995. - Т. 31, N 9. - С. 1595 - 1596.
    92. Евтухов В. М., В а с и л ь е в а Н. С. Асимптотические представления правильных решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Дифференц. уравнения. - 1995. - Т. 31, N 9. - С. 1591 - 1592.
    93. Eвтухов В. М., В а с и л ь е в а Н. C. Асимптотические представления правильных решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Cообщ. АН Грузии.- 1995.- Т. 152, N 2.- С. 228 - 234.
    94. Evtukhov V. M., Drik N. G. Asymptotic behavior of solutions of a second order nonlinear differential equation// Georgian Math. J. - 1996. - V. 3, N 2. - P. 101 - 120.
    95. Евтухов В. М. Об асимптотике правильных неколеблющихся решений нелинейных дифференциальных уравнений n - го порядка // сб. науч. тр. НАН Украины. Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Киев. - 1996.- С. 108 - 110.
    96. Evtukhov W. M., Shebanina E. W. Asymptotic behaviour of solutions of n-th order differential equations// Mem. Differential Equations Math. Phys. – 1998.- 13.- C.150-153.
    97. Евтухов В. М. Об условиях неколеблемости решений одного нелинейного дифференциального уравнения второго порядка// Мат. Заметки.- 2000.- 67, вып. 2.- С. 150-153.
    98. Евтухов В. М. Асимптотическое интегрирование некоторых классов систем линейных дифференциальных уравнений// Нелинейные колебания. – 2000.- 3, N 3. – С. 334-357.
    99. Evtukhov W. M., Vasiljeva N. S. Asimptotic representations of proper nonoscillation solutions of a class semilinear differential equations of the second order// Nonlinear Oscilations. - 2001. - 4, N 2.- 190 - 215.
    100. Evtukhov W. M. Asymptotic representations of solutions of ordinary differential equations of n-th order //Mem. Differential Equations Math. Phys. Tbilisi. - 2001. - 24, N 1-4. - P. 140-145.
    101. Евтухов В. М. Некоторые вопросы асимптотической теории линейных дифференциальных уравнений n-го порядка// Укр. мат. ж. - 2002. - 54, N 1. - C. 20 - 42.
    102. Евтухов В. М. Асимптотические представления правильных решений одной двумерной системы дифференци­аль­ных уравнений// Доповiдi НАН України. - 2002. - N 4. - C. 11 - 17.
    103. Евтухов В. М. Асимптотические представления правильных решений одной полулинейной двумерной системы дифференци-альных уравнений// Доповiдi НАН України.-2002. - N 5. - C. 11 - 17.
    104. Евтухов В. М. , Ш и н к а р е н к о В. Н. О решениях со степенной асимптотикой дифференциальных уравнений с экспоненциальной нелинейностью// Нелiнiйнi коливання. - 2002. - 5, N 3. - С. 324-341.
    105. Евтухов В. М. Асимптотические свойства решений дифференциальных уравнений n-го порядка // Украинский математический конгресс. Сб. избранных трудов. Киев, 2003. – с. 15-33.
    106. Евтухов В. М. Об исчезающих на бесконечности решениях неавтономных систем квазилинейных дифферен­ци­аль­ных уравнений //Дифференц. уравнения. 2003, т.39, №4. – с. 441-452.
    107. Evtukhov V. M., Kusik L. Asymptotic behavior of solutions of some systems of quazi-linear differential equations // Mathematical Notices, Miskolz. 2003, v.4, № 1, 3-24.
    108. Евтухов В. М., Кусик Л. И. Асимптотические представления решений одного класса систем квазилинейных диффе­рен­ци­альных уравнений // Укр. Мат. Ж.- 2003. – 55, № 12. – С. 1658-166
    109. Evtukhov V. M., Kirillova L. A. (in collaboration with Kirillova L.) Asymptotic representations of solutions of non-linear second order differential equations // Memoirs on Differential Equations and Mathematical Phisics. - 2003.- v.30.- 153-158.
    110. Евтухов В. М., Стехун А. А. Асимптотические представления неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений третьего порядка// Математичні методи та фізико-механічні поля. – 2004. - 47, № 4. - С. 82-87.
    111. Евтухов В. М., Касьянова В. А. Асимптотическое поведение неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка.I// Укр. Мат. журнал. – 2005. – 57, №3. – С.338-355.
    112. Евтухов В. М., Кириллова Л. А. Об асимптотике решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Дифференц. уравнения. – 2005. – 41, № 8. – С. 1053-1061.
    113. Евтухов В. М., Стехун А. А. Асимптотичні зображення розв’язків нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь третього порядку// Вісник Львівського ун-ту. Серія мех.-мат. 2005.-Вип. 64.- С.107-120.
    114. Евтухов В. М., К а с ь я н о в а В. А. Асимптотическое поведение неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка.IІ// Укр. Мат. журнал. – 2006. – 58, №7. – С.901-921.
    115. Evtukhov V. , Vishnyakov V. I., Dragan G.S. Nonlinear Poisson-Boltzmann equation in spherical symmetry// Physical Review.- 2007.- E76, № 3. – P. 1-5.
    116. Евтухов В. М., Васильева Н. С. Условия колеблемости и неколеблемости решений одного класса полулинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Укр. Мат. Журнал. – 2007.- 59, №4.- С. 458-466
    117. Евтухов В. М., Стехун А. А. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных неавтономных дифференциальных уравнений третьего порядка// Укр. Мат. Журнал.- 2007.-59, №10.- С. 1363-1375.
    118. Евтухов В. М., Белозерова М. А. Асимптотические представления решений существенно нелинейных неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка // Укр. Мат. журнал. - 2008. - 60, №3. - С.310-331.IF=0,167
    119. Евтухов В. М., Кусик Л. А. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Вісник ОНУ . Математика і механіка. – 2009. – 14, № 20. – С. 57-74.
    120. Евтухов В. М., Самойленко А. М. Условия существования исчезающих в особой точке решений у вещественных неавтономных систем квазилинейных дифференциальных уравнений//Укр. Мат. Ж. - 2010. - Т.62, №1. - С. 52 - 80. 3. IF=0,167
    121. Евтухов В. М., Самойленко А. М. Асимптотические представления решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений с правильно меняющимися нелинейностями // Дифференц. уравнения, 2011, т. 47, вып. 5, С. 627-650. IF=0,37
    122. Евтухов В. М., Козьма А. Признаки существования и асимптотика некоторых классов решений существенно нелинейных дифференцмальных уравнений второго порядка// Укр. Мат. журнал, 2011, т 63, 7, С. 924-938
    123. Евтухов В. М., Масу Джабер Абу Эль Шаур Асимптотические представления решений одного класса обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка// Нелин. Колеб., 2011, т 4, № 2, С. 1-11
    124. Евтухов В. М., Муса Джабер Абу Эльшаур Асимптотические представления решений одного класса обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка/Нелинейные колебания. – 2011. – 14, № 2. – С. 1-11.
    125. Evtukhov V. M., Vladova O. S. On the asymptotics of solutions of nonlinear cyclic systems of ordinary differential equations/ Mem. Diff. Eq. & Math. Phys.- 2011.- V. 54. – P. 1- 25.
    126. Евтухов В. М., Владова Е. С. Асимптотические представления решений существенно нелинейных циклических систем обыкновенных дифференциальных уравнений// Дифференц. уравнения. – 2012. – 48, № 5. – С. 622-639. IF=0,37
    127. Евтухов В. М., Шлепако в О. Р.Асимптотические представления решений существенно нелинейных систем обыкновенных дифференциальных уравнений с правильно и быстро меняющимися нелинейностями// Укр. Мат. Журнал.- 2012. – 64, №9. – С.1165-1185.
    128. Евтухов В. М. Асимптотика решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка, асимптотически близких к линейным//Укр. Мат. Журнал. – 2012. – 64, №10. – С. 1346-1364.
    129. Bilozerova M. A., Evtukhov V.M. Asymptotic representations of solutions of the differential equation // Miskolc Mathematical Notes. – 2012. – 13, № 2. – P. 249-270.
    130. Евтухов В.М., К у с и к Л.А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка// Дифференц. уравнения. – 2013. – 49, №4. – С. 424—438.
    131. Евтухов В.М., Клопот А.М. Асимптотика некоторых классов решений обыкновенных дифференциальных уравнений n- го порядка с правильно меняющимися нелинейностями// Укр. Мат. Ж.—2013 – 56, № 3. – С. 354—380.
    132. Евтухов В.М., Клопот А.М. Асимптотическое поведение решений обыкновенных дифференциальных уравнений n-го порядка с правильно меняющимися нелинейностями\\Дифференц. уравнения. – 2014.- 50, № 5. – С. 584-600.
    133. Костiн В. В. Про асимптотичну стiкiсть за Ляпуновим в деяких критичних випадках// Доповiдi АН УРСР. - 1967.- N 1.
    134. Костiн В. В. Деякi питання повного подiлу асимптотичної поведiнки розв'язкiв систем звичайних диференцiальних рівнянь// Доповiдi АН УРСР. - 1967.- N 7.
    135. Костин В. В. Нормальные формы неавтономных систем// Докл. АН УССР. - 1973.- N 8.- С. 693-696.
    136. Костин В. В., Ле Динь Тхьи. Некоторые признаки сходимости нормализующего преобразования//Докл. АН УССР. - 1975.- N 11.- С. 982-985.
    137. Костин В. В. Нормализующие преобразования неавтономных систем.// Учебное пособие. - 1975. - Одесса. - 32с.
    138. Самкова Г. Е., Существование формального экспоненциального ряда комплексной системы вблизи неподвижной особой точки // Краевые задачи. Межвузовский сб. научных трудов. Пермь. - 1987. - С. 86 - 91.
    139. Самкова Г. Е., К о п ы л о в а Г. В. Асимптотика решений линейной дифференциальной системы второго порядка со специальной правой частью // Сибирский мат. журнал. - 1990. - Т. 31, N 2. - С. 89 - 93.
    140. Самкова Г. Е. О существовании ограниченных аналитических решений дифференциальных систем // Доклады расширенных заседаний семинара института прикладной математики им. И.Н. Векуа Тбилисского университета. - 1990. - Т. 5, N 3. - С. 171 - 174.
    141. Самкова Г. Е. Существование и асимптотическое поведение решений некоторых сингулярных дифференциальных систем, неразрешенных относительно производных // Дифференц. уравнения. -1991. - Т. 27, N 11.
    142. Самкова Г. Е. О разрешимости и асимптотическом поведении решений некоторых полуявных дифференциальных систем // Reports of enlarged session of the seminar of I.N. Vekua Institute of applied mathematics. Tbilisi. - 1992. V. 7, N 3. - P. 85
    143. Самкова Г. Е., Шарай Н. В. Об исследовании сингулярных задач Коши, не разрешенных относительно производных. Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Сборник научных трудов. Киев, 1994, с. 170-171.
    144. Самкова Г. Е., Шарай Н. В. Об исследовании сингулярных задач Коши, не разрешенных относительно производных.// ”Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения”. Сборник научных трудов. Киев,1994, с.170-171.
    145. Самкова Г. Е. О существовании аналитических решений некоторых сингулярных полуявных дифференциальных систем. Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Сборник научных трудов. Киев, 1996, с. 230-231.
    146. Самкова Г .Е., Шарай Н. В. О существовании аналитических решений некоторых сингулярных полуявных дифференциальных систем.//”Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения”. Сборник научных трудов. Киев,1996,с.230-231.
    147. Самкова Г. Е., Шарай Н. В. Об аналитических решениях полуявных систем дифференциальных уравнений в случае переменного пучка матриц.//”Прикладная математика и математическое моделирование”. Сборник научных трудов. Феодосия,1997,с.175-177.
    148. Самкова Г. Е., Шарай Н. В. Об исследовании некоторой полуявной системы дифференциальных уравнений в случае переменного пучка матриц. Нелінійні коливання. 2002, том 5, № 2, с.224-236.
    149. Самкова Г. Є., Шарай Н. В. Деякі властивості розв’язків напів’явних диференціальних систем. «Вісник Одеського університету», серія «Математика», Одеса. 2009.
    150. П л о т н и к о в а Н.В. Аппроксимация пучка решений линейных импульсных дифференциальных включений // Вісник Харківського національного університету. №645, Серія "Математика, прикладна математика і механіка". – 2004. – Вип.54. – С.67–78.
    151. Плотникова Н.В. Периодические решения линейных импульсных дифференциальных включений // Нелінійні коливання.– 2004. – Т.7,№4. – С.495–515.
    152. Плотникова Н.В. Устойчивость решений линейных импульсных дифференциальных включений // Нелінійні коливання.–2004.– Т.7,№1. – С.121–131.
    153. Плотникова Н.В. Линейные дифференциальные уравнения с многозначными траекториями // Устойчивость и процессы управления: Труды междун. конференции (26 – 29 июня 2005 г.) / Под ред. Д.А.Овсянникова, Л.А.Петросяна. – СПб.: СПБГУ, 2005. – Т.2. – С.1137 – 1147.
    154. Плотникова Н.В. Системы линейных дифференциальных уравнений с производной и линейные дифференциальные включения // Математический сборник. – 2005. – Т.196, №11. – С. 127 – 140.
    155. Плотникова Н.В. Теорема Красносельского - Крейна для дифференциальных включений // Дифференц. уравнения.– 2005. – Т.41, №7.– С.997 – 1000.
    156. Плотникова Н.В. Усреднение импульсных дифференциальных включений // Математичні студії. – 2005. –Т.23, №1.– С.52–56.
    157. Плотникова Н.В. Аппроксимация пучка решений линейных дифференциальных включений // Нелінійні коливання. – 2006. – Т.9, № 3. – С. 386 – 400.
    158. Плотникова Н.В. Дифференциальные уравнения с разрывной правой частью // Труды Одесского политехнического университета. – 2006. – Вып.1 (25). – С. 172 – 178.
    159. Плотникова Н.В. Линейные дифференциальные уравнения с многозначными траекториями // Вестник С.–Петербург. ун-та. Сер. 10. Прикладная математика, информатика, процессы управления. – 2006 . – Вып.1. – С. 57 – 63.
    160. Скрипник Н.В. Периодические задачи управления // Труды Одесского политехнического университета. – 2006. – Вып.2. – С. 151 – 155.
    161. Скрипник Н.В. Линейные дифференциальные уравнения с импульсами в неопределенные моменты времени // Вісник Одеськ. нац. ун-ту. – 2007. – Т. 12, вип. 7. Матем. і мех. – С. 140 – 13.
    162. Скрипник Н.В. Нечеткие дифференциальные уравнения с импульсами в фиксированные моменты времени // Математичнi студії. – 2007. – Т.28, №1. – С.51 – 56.
    163. Скрипник Н.В. Усреднение импульсных дифференциальных включений с производной Хукухары // Нелінійні коливання. – 2007. – Т.10, № 3. – С. 416 – 432.
    164. Скрипник Н.В., Комлева Т.А., Плотникова Н.В. пространство и его связь с теорией нечетких множеств // Труды Одесского политехнического университета. – 2007. – Вып.2 (28). – С.182 – 191.
    165. Харьков В. М Асимптотические представления одного класса решений разностного уравнения второго порядка со степенной нелинейностью / В. М. Харьков// Укр. Мат. журн. -2009. Т. 61, № 6. -С. 839-854. IF=0,167
    166. Kharkov V., Positive solutions of the Emden–Fowler difference equation, Journal of Difference Equations and Applications, Taylor&Francis, DOI:10.1080/10236198. 2011.634805, 2011,pp 1-27. IF=0,95
    167. Шарай Н. В. Асимптотика розв’зків деяких напів’явних систем дифференціальних рівнянь.//”Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения.”Сборник научных трудов.Киев,1995,с.278-280.
    168. Шарай Н. В. Об асимптотике решений некоторых полуявных систем дифференциальных уравнений.//Нелінійні коливання.-2005-8,№1.-с.132-144.
    169. Шарай Н. В., Самкова Г. Є.Асимптотика розв’язків деяких напів’явних систем диференціальних рівнянь //Науковий вісник Чернівецького університету. 2006. Вип.314 – 315. Математика. – с.181-188.
    170. Шарай Н. В. Існування аналітичних розв’язків напів’явної системи диференціальних рівнянь з сингулярним жмутком матриць //Наукові праці ОНАЗ ім.О.С.Попова.-2007.-т.220,№2-с.
    171. Шарай Н. В. Існування аналітичних розв’язків напівявної системи диференціальних рівнянь з сингулярним жмутком матриць // Наукові праці ОНАН імені О.С. Попова, 2008, с. 112‑116.
    172. Шарай Н. В. Асимптотическое поведение решений обыкновенных дифференциальных уравнений третьего порядка, близких к линейным// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.- 2010.-т.13.-вип.18.-с.88-101.
    173. Шарай Н. В., Ш и н к а р е н к о В. Н. // Асимптотические поведение решений обыкновенного нелинейного дифференциального уравнения n-го порядка // Нелінійні коливання. – 2010. – Т. 13, № 1, с. 133 – 145.
    174. Белозерова М .А. Асимптотические свойства одного класса решений существенно нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка, Математичні студії, 2008, т 29, No 1, с.52-62.
    175. Білозерова М. О. Асимптотичні зображення розв'язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями у деякому сенсі близькими до степеневих, Науковий вісник Чернівецького університету: Збірник наукових праць. Вип. 374. Математика.- Чернівці: Рута, 2008, с. 34-43.
    176. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями близкими к степенным // Нелінійні коливання. – 2009. – Т.12, №1. – С. 3–15.
    177. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с правильно меняющимися в окрестностях особых точек нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2010.- Т.15. Вип. 18., С. 7- 21
    178. Белозерова М. А., М е щ е р я к о в а О. В. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка общего вида, в некотором смысле близких к уравнениям со степенными нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2012.- Т.17. Вип. 4(16)., С. 15- 24
    179. Bilozerova M. A., Evtukhov V. M. Asymptotic representations of solutions of the differential equation y(n)0p(t)∏i=0n-1 φi(y(i))// Miskolc Mathematical Notes. – 2012. – 13, № 2. – P. 249-270.

    Публікації за останні 5 років по спеціальності «Диференціальні рівняння»

    1. Евтухов В.М., Дрожжина А.В. Асимптотические представления решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений, Укр.Мат.Журнал, 2019. Т. 71, № 12. Transl. In J. Math. Sci. (USA). Vol. № 201. P. \(Scopus).
    2. Евтухов В.М., Черникова А.Г. Асимптотика решений обыкновенных дифференциальных уравнений с быстро меняющимися нелинейностями, Укр.Мат. Журнал. 2019. Т. 71, № 1. С. 73-91. (Scopus).
    3. Євтухов В.М., Дрожжина А.В. Асимптотика быстро меняющихся решений дифференциальных уравнений, асимптотически близких к уравнениям с правильно меняющимися нелинейностями// Нелинейные колебания. – 2019.- Т.22, № 3.- С. 350-368. (Scopus)
    4. Evtukhov V.M, Sharay N.V. Asymptotic behaviour of solutions of third-order differential equations with rapid varying nonlinearities // Mem Diff. Eq. and Math Phys. 2019. V. 77. P. 1—15.
    5. Євтухов В. М, Шарай Н.В, Асимптотика швидко змінних розв'язків диференціальних рівнянь третього порядку з швидко змінною нелінійніостю // Укр. мат. Журнал. 2022-T.74,№ 6-- C.812- 828 (Scopus)
    6. Євтухов В.М., Голубєв С.В. Асимтотична поведінка розв’язків диференціальних рівнянь з експоненціальною нелінінійністю.// Дослідження в математиці і механіціі, 2022, Т 27,…. Вип 1-2 (38-39), С. 25-39..
    7. Євтухов В. М., Голубєв С.В.Асимптотична поведiнка розв’язкiв двочленних диференцiальних рiвнянь з експоненцiйною нелiнiйнiсть .// Дослідження в математиці і механіціі, 2023, Т 28, Вип 1-2 (41-42), С. 15-27. http://rmm-journal.onu.edu.ua/issue/view/17980/10864
    8. Євтухов В.М., Голубев С.В. Про асимптотику розв’язків одного класу істотно нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь//Нелінійні коливання.2024, т. 27, № 3, С. 322-345. DOI 103842/nosc V. 27, I3, 1485. УДК 517.925. (Scopus)
    9. Євтухов В.М., Шарай Н.В. Асимптотика швидкозмінних розв’язків диференціальних рівнянь третього порядку з швидко змінною нелінійностью. Укр.мат.журнал, 2022.Т.74,№6. с.812-828. (Scopus) https://umj.imath.kiev.ua/index.php/umj/issue/view/415
    10. Sharai N., V.Shinkarenko V. Asymptotic behavior of same classes of solutions of the nonautonomous ordinary differential third order equations. Mem. Differential Equations Math. Phys. 2024.V. 91. pp. 151–160. (Scopus) http://rmi.tsu.ge/memoirs/vol91/contents.htm
    11. Kachur D., Golikov V., Sharay N., Smolets V. Effeiciency of usage the wig crafts on short voyages in Black Sea/ Scienfic Buiietin of Naval Academy,Vol.XXIII 2020,pp .123-133.(Scopus)https://doi.org/10.21279/1454-864x-20-i1-016
    12. Шарай Н.В., Шинкаренко В.М.Асимптотичне зображення деяких класів розв’язків диференціального рівняння третього порядку. Дослідження в математиці і механиці. 2022. Т.27, вип.1-2(38-39).с.105-120.(фах.) http://rmm-journal.onu.edu.ua/article/view/294310/287102 http://liber.onu.edu.ua/pdf/rmm1_2_2022.pdf
    13. Шарай Н.В., Шинкаренко В.М.Асимптотичне зображення розв’язків близьких до лінійних диференціального рівняння третього порядку. Дослідження в математиці і механиці. 2023. Т.28, вип.1-2(41-42).с.172-184.(фах.)http://liber.onu.edu.ua/pdf/RMM_2023_28_1-2.pdf
    14. Шинкаренко В.М.,Шарай Н.В., Шинкаренко Л.В. Оцінка інвестиційної привабливості сфери туризму статистичними та математичними методами. Інфрактрустуртура ринку.2023.№72,с.170-174.(фах.)http://www/market-infr.od.ua/uk/72-2023
    15. Evtukhov V. M., Sharay N. V. Asymptotic Behaviour of Solutions of Third-Order Differential Equations with Rapidly Varying Nonlinearities. Mem. Differential Equations Math. Phys. 2019.V.77. pp. 43-57. (Scopus)https://www.emis.de/journals/MDEMP/vol77/contents.htm
    16. Bilozerova M., Sharai N. Asymptotic Representations of Solutions to Differential Equations of the Fourth Order with Nonlinearities, Close to Regularly Varying.International Workshop QUALITE-2024, (Georgia, December17-19 2024 ), Georgia,2024.pp. 28–31.https://rmi.tsu.ge/eng/QUALITDE-2024/workshop-2024.htm
    17. M. A. Belozerova Asymptotic behavior of solutions to stochastic differential equations with interaction, Theory of Stochastic Processes, Vol.25 (41), no.2, 2020, pp.1-8, Q4 https://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=21100312404&tip=sid&clean=0
    18. М. О. Бiлозерова, Г. А. Гержановська Асимптотична поведiнка розв’язкiв, що є близькими до лiнiйних функцiй, iстотно нелiнiйних неавтономних диференцiальних рiвнянь другого порядку, ISSN 1562-3076. Нелiнiйнi коливання, 2022, т. 25, С. 3-13 https://imath.kiev.ua/~nosc/web/?lang=ua
    19. M. O. Bilozerova, G. A. Gerzhanovskaya Slowly Varying Solutions of Essentially Nonlinear Differential Equations of Second Order//International Workshop QUALITDE – 2022, 2022, Tbilisi, Georgia, p. 40-43
    20. Bilozerova M.O. Asymptotic behavior of solutions to second order with nonlinearities, that are compositions of exponential and regularly varying functions, Bukovinian Math. Journal. 2023, 11, 2, pp. 33-40
    21. Bilozerova M., Sharai N. Asymptotic Representations of Solutions to Differential Equations of the Fourth Order with Nonlinearities, Close to Regularly Varying. International Workshop QUALITE-2024, (Georgia, December17-19 2024 ), Georgia,2024.pp. 28–31. https://rmi.tsu.ge/eng/QUALITDE2024/workshop-2024.htm
    22. D.E. Limanska, G.E. Samkova. On the Existence of Analytic Solutions of Certain Types of Systems, Partially Resolved Relatively to the Derivatives in the Cases of Pole/ Memoirs on Differential Equations and Mathematical Physics. Volume 74, 2018, p. 113 – 124. (Scopus).
    23. Diana Limanska and Galina Samkova. The Asymptotic Behaviour of Solutions of Certain Types of The Differential Equations Partially Solved Relatively to the Derivatives with a Singularity in the zero-point. /Journal of Mathematical Sciences: Advances and Applications. Volume 53, 2018, Pages 21 – 40. (фах.)
    24. D. E. Limanska, G. E. Samkova. The Asymptotic Behavior of Solutions of Systems of Differential Equations Partially Solved Relatively to the Derivatives with Non-Square Matrices/ International Workshop QUALITDE – 2018, December 1 – 3, 2018, Tbilisi, Georgia, p. 110 – 112. (фах.)
    25. D. E. Limanska, G. E. Samkova. On the Existence of Some Solutions of Systems of Ordinary Differential Equations that are Partially Resolved Relatively to the Derivatives with Square Matrix / International Workshop QUALITDE – 2020, December 19 – 21, 2020, Tbilisi, Georgia, p. 139 – 142. (фах.)
    26. Samkova Galyna. Study of the solutions of the ordinary differential equations systems which are partially solved with respect to the derivatives / The XIV International Scientific and Practical Conference “International Scientific innovations in human life” : Sci-conf.com.ua. Cognum Publishing House. Manchester, United Kingdom. August 4-6, 2022, р. 159 – 165.
  • Основні наукові публікації за спеціальністю 01.01.04 «Геометрія і топологія

    Посібники і науково-методичні монографії

    1. Синюков Н.С. Геодезические отображення римановых пространств. М., Наука, 1979.- 256 с.
    2. Синюков Н.С., Матвеенко Т.И. Топология. Киев, Вища школа, 1984.- 264 с.
    3. Синюков Н.С., Курбатова И.Н., Микеш Й. Голоморфно-проективные отображення кэлеровых пространств. Учебное пособие. Одесса. ОГУ. 1985.- 69 с.
    4. Hirică, S. Leiko, L. Nicolescu, G. Рrіроае . Geometrie diferenţiala. Probleme. Aplicaţii. Bucureşti.- 1999.-456 p.
    5. Лейко С.Г. Диференціальна геометрія . Конспект лекцій для студентів факультету математики . Навчальне видання. Одеський державний університет ім.І.І.Мечникова. Інститут математики, економіки та механіки. Одеса: ”Астропринт”, 1999.-116 с.
    6. Лейко С.Г. Ріманова геометрія . Навчальний посібник. Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова. Інститут математики, економіки та механіки. Одеса: ”Астропринт”, 2000.-211 с.
    7. Лейко С.Г. Основи теорії нечітких множин. Навчальний посібник. Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова. Інститут математики, економіки та механіки. Одеса: ”Астропринт”, 2003.-192 с.
    8. Безкоровайна Л.Л. Ареальні нескінченно малі дефермації і врівноважені стани пружної оболонки. Навчальний посібник. Одеський державний університет ім.І.І.Мечникова. Інститут математики, економіки та механіки. Одеса, Астропринт, 1999.- 165 с.
    9. Гаврильченко М.Л., Микеш Й, Радулович Ж. Геодезические отображения и деформации римановых пространств. Изд.CID Подгорица, 1997.- 127 с.
    10. Обозная Э.Д. Специальные бесконечно малые деформации поверхностей аффинного пространства. Учебное пособие. Одесса: ОГУ, 1985.- 73 с.
    11. Leiko Sviatoslav, Balan Vladimir. Fuzzy sets and logic. Introduction to the Theory and Applications. Bucuresti: Printech, 2006.-150 р.
    12. Курбатова І.М.,.Гармашова Л.А. Методичний посібник з вищої математики для студентів напрямів підготовки 6.030601 «Менеджмент» і 6.030509 «Облік та аудит». Одеса, ОНУ, 2014, 84 сторінки
    13. Покась С.М.., Дышлис А.А. Геометрия Лобачевского и ее приложения в математике и кристаллографии. Lambert Academic Publishing, 2017, 692 p.

    Статті в наукових журналах і збірниках наукових праць

    1. Безкоровайна Л.Л. Про нескінчено малі деформації поверхонь, які відповідають одному типові безмоментної напруженої рівноваги навантаженої оболонки. //Друга наукова конференція молодих математиків України. Київ.-1966 .-С. 39-42.
    2. Безкоровайна Л.Л. Канонические А-деформации, сохраняющие длины линий кривизны поверхности// Математический сборник .-1975.-Т. 97(39), №6.- С. 163-176.
    3. Безкоровайна Л.Л. А-деформация поверхности трехмерного риманова пространства со стационарными длинами асимптотических линий//Украинский геометрический сборник. – 1978.- Вып.21.- С.6-10.
    4. Безкоровайна Л.Л. О бесконечно малых ареальных деформаци­ях овальных поверхностей // Известия вузов. Математика.- 1983.- № 5 (252).-С.69-71.
    5. Безкоровайна Л.Л. , Вашпанова Т.Ю. А-деформації поверхні зі стаціонарною довжиною LGT-ліній. Укр.мат.журн.,2010, т.62, №7, с.878-884.
    6. Безкоровайна Л.Л., Вашпанова Т.Ю «LGT-сітка поверхні та її властивості.» Вісник Київського національного університету імені Т.Шевченка, серія фізико-математичних наук, вип..2, 2010, с.7-12.
    7. Безкоровайна Л.Л., Хомич Ю.С. Аналітичне моделювання однієї задачі квазіареальної нескінченно малої деформації поверхні. Proceedings of the International Geometry Center. Vol. 8, №2, 2015, ст. 34-42.
    8. Bezkorovaina L., Khomych Y. Quasiareal deformation in class of constant mean curvature International Conference «Modern Advances in Geometry and Topology» in honor of professor А. А. Borisenko for his 70th September 12-16, Book of Abstracts, Kharkiv 2016,
    9. Безкоровайна Л.Л., Хомич Ю.С. Про квазіареальну нескінченно малу деформацію катеноїда . Дослідження в математиці і механіці. – 2016. – Т. 21, вип.. 2(28). – С. 12 – 18.
    10. Курбатова И.Н. НР-отображения Н-пространств// Украинский геометрический сборник.-1984.-С.75-83.
    11. Курбатова И.Н. О 4-квазипланарных отображениях почти кватернионных многообразий // Известия вузов. Математика.1986.№1.- С.75-78.
    12. Курбатова И.Н., Яблонская Н.В. К вопросу о вариационной теории F-планарных кривых // Acta Academial Paedagogical Szegediensis, 1987-1988. Series Physica, Chemica, Mathematica.
    13. Курбатова И.Н. Аффинные связности на группах Ли// Вісник Одеського державного університету.Фізико-математичні науки.- 1999.- Т.4, вип.4.-С.83-85.
    14. Курбатова И.Н., Хаддад М. Метрики 2F-плоских 3-параболически келеровых пространств. – Известия пензенского гос.пед.ун-та. Физ.-мат.науки. №26. Пенза, ПГПУ, 2011. С.121-128.
    15. Kurbatova I.N. 2F-planar Mappings of the Manifolds with Special Affine Structures. – Abstr. of the International Conference dedicated to 120-th annivessary of Stefan Banach. September 17-21, 2012. Ivan Franko National University of Lviv. Lviv, Ukraine, 2012.
    16. Курбатова И.Н. О 4-квазипланарных отображениях специальных почти кватернионных многообразий.– Известия пензенского гос.пед.ун-та. Физ.-мат.науки. №30. Пенза, ПГПУ, 2012. С.98-106.
    17. Курбатова И.Н. О некоторых типах диффеоморфизмов почти кватернионных многообразий. – Math.stud., Lviv. Т.40,№1.2013, С.95-103.
    18. Курбатова И.Н. Канонические квази-геодезические отображения параболически келеровых пространств. – Proc. Inter. Geom. Center, 7(1):15-26, 2014.
    19. Курбатова И.Н. О закономерностях канонических квази-геодезических отображений параболически келеровых пространств. – Proc. Inter.Geom. Center, 7(2):24-34,2014.
    20. Курбатова И.Н. 4-квазипланарные отображения почти кватернионных и полукватернионных многообразий // Proc. Inter. Geom. Center, 8(1): 46-56, 2015.
    21. Курбатова И.Н., Сисюк О.Т. Квазигеодезические отображения рекуррентно-параболических пространств // Proc. Inter. Geom. Center, 8(1): 46-56, 2015.
    22. Курбатова И.Н. О 4-квазипланарных отображениях полукватернионных многообразий //Proc. Inter. Geom. Center, 9(2): 49-62, 2016.
    23. Курбатова И.Н, Лозиенко Д.В. О канонических квази-геодезических отображениях рекуррентно-параболических пространств // Proc. Inter. Geom. Center, 10(3-4): 44-57, 2017.
    24. Коновенко Н.Г., Курбатова И.Н., Цвентух Е.. 2F-планарные отображения псевдоримановых пространств с f-структурой. Intern. Geom. Center, 11(1):39-51, 2018.
    25. Покась С.М. Об одном классе римановых пространств// Рукопись депонирована в ВИНИТИ. Одесский университет. Одесса. 1977.- №1833-77.- 21 с.
    26. Покась С.М. Движения в ассоциированных римановых пространствах// Рукопись депонирована в ВИНИТИ. Одесский университет. Одесса. 1980.- №1847-80.- 18 с.
    27. Покась С.М. Бесконечно малые конформные преобразования в ассоциированных римановых пространствах// Рукопись депонирована в ВИНИТИ.Одесский университет. Одесса. 1981.- №8176-81.- 33 с.
    28. Покась С.М. Группы Ли движений в ассоциированном римановом пространстве// Рукопись депонирована в УкрНИИНТИ.Одесский университет. Одесса. 1984.- №1159К-Д84.-23с.
    29. Покась С.М, Яблонская Н.В. О специальных почти геодезических отображениях аффинносвязных и римановых пространств// Абстр. Поллоч. по Дифференц. Геом. Эгер (Венгрия).- 1987-1988.- С.45-50.
    30. Покась С.М. «Группы движений второй степени в ассоциированном римановом пространстве». Движения в обобщенных пространствах – Межвузовский сборник научных трудов; Рязань, 2008 г., стр. 30-36.
    31. Покась С.М. Бесконечно малые конформные преобразования в римановом пространстве второго приближения» . Proceedings of the International Geometry Center. Vol.7, №2, 2014, pp .36-50.
    32. Покась С.М., Крутоголова А.В. Геометрия риманового пространства второго приближения. Proceedings of the International Geometry Center. Vol.8, №3-4, 2015, pp. 53-59.
    33. Покась С.М., Дышлис А.А. Геометрия Лобачевского и ее приложения в математике и кристаллографии. Lambert Academic Publishing, 2017, 692 p.
    34. Krutogolova A., Penkova M., Pokas S. About concircular infinitesimal transformations in the second approximation Riemannian space. International Conference “Modern Advances in Geometry and Topology in honor of professor A.A.Borisenko for his 70-th birthday”. September 12-16, 2016, Book of Abstracts, V.N.Karazin Kharkiv National University, Kharkiv, 2016.
    35. Потапенко І.В. Нові рівняння інфінітезимальних деформацій поверхонь . Український математичний журнал, 2010, №2.
    36. Потапенко І.В. Характеристичне рівняння в теорії інфінітезимальних деформацій поверхонь обертання без омбілічних точок.//Proceedings International Geometry Center – 2013. - 6(4) – C.66 – 72.
    37. Потапенко І.В. Сітка Лейко в евклідовому просторі Е3. // Український математичний журнал. – 2015 р. - Т.67. - №6. С.820 – 828.
    38. Потапенко І.В. Зв'язок між нормованими тензорами двох регулярних сіток на поверхні в евклідовому просторі Е3. // Український математичний журнал. – 2016 р. - Т.68. - №2. С.271 – 277.

    Публікації за останні 5 років по спеціальності «Геометрія і топологія»

    1. Kiosak V. Geodesic mappings of quasi-Einstein spaces with a constant scalar curvature / V. A. Kiosak, G. V. Kovalova // Matematychni Studii. V.53, No.2. – 2020. – pp. 212−217. https://doi.org/10.30970/ms.53.2.212-217 (Scopus), (фахове).
    2. Kiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces, I / V. Kiosak, A. Savchenko, G. Kovalova // Proceedings of the International Geometry Center. Vol. 13, No1. −2020. − pp. 35–48. https://doi.org/10.15673/tmgc.v13i1.1711 (Scopus), (фахове).
    3. Кіосак В. А. Укорочені відображення просторів аффінної зв’язності / В. А. Кіосак, А. В. Каменева // Механіка та математичні методи.-2020. – Том 2, Вип. 2.– С. 18-31. https://doi.org/10.31650/2618-0650-2020-2-2-18-31 (фахове).
    4. Doikov D. On the Schwarzschild model for gravitating objects of the Universe / D. Doikov, and V. Kiosak // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040001.https://doi.org/10.1063/5.0033657. (Scopus).
    5. Кiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces with constant scalar curvat // V. Kiosak, A. Savchenko, and A. Kamienieva // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040002. https://doi.org/10.1063/5.0033661. (Scopus).
    6. Kiosak V. On the typology of quasi-Einstein spaces / V. Kiosak, A. Savchenko, and S. Khniunin // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040003. https://doi.org/10.1063/5.0033700. (Scopus).
    7. Kiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces, II / V. Kiosak, A. Savchenko, O. Latysh // Proceedings of the International Geometry Center. Vol. 14, No1. − 2021. − pp. 80–91. https://doi.org/10.15673/tmgc.v14i1.1936 (Scopus), (фахове).
    8. Kiosak V. On the geodesic mappings of pseudo-Riemannian spaces with special supplementary tensor / V. Kiosak, O. Prishlyak, O. Lesechko // Proceedings of the International Geometry Center. – 2021. – Vol. 14, No 4. − pp. 243-256. https://doi.org/10.15673/tmgc.v14i4.2140 (Scopus), (фахове).
    9. Kiosak V. Invariant transformations that preserve mappings / V. Kiosak, A. Savchenko and L. Makarenko // AIP Conference Proceedings, (2022).− vol. 2522, 120003. https://doi.org/10.1063/5.0100787 (Scopus).
    10. Kiosak V. On the properties of Ricci solitons / V. Kiosak, A. Savchenko and L. Kusik // AIP Conference Proceedings, (2022).− vol. 2522, 120006. https://doi.org/10.1063/5.0100792 (Scopus).
    11. Kiosak V. Geodesic Ricci-symmetric pseudo-Riemannian spaces / V.Kiosak, L.Kusik, V.Isaiev // Proceedings of the International Geometry Center. – 2022. − Vol. 15, No 2. − pp. 109-119. https://doi.org/10.15673/tmgc.v15i2.2224 (Scopus), (фахове).
    12. Кіосак В.А. Прогнозування терміну експлуатації трубопроводу після аварійного ремонту / В.А. Кіосак В.А., В.Ф. Ісаєв, С.С. Пальчик //Прикладні питання математичного моделювання, ХНТУ. – 2023. – т.6, № 1. – с.73-81. https://doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-1-8 (фахове)
    13. Kiosak V. On geodesic mappings of symmetric pairs / V. Kiosak, O. Lesechko, O. Latysh // Proceedings of the International Geometry Center. – 2023. − Vol. 15, No 3-4. − pp. 230-238. https://doi.org/10.15673/tmgc.v15i3-4.2430 (Scopus), (фахове).
    14. Kiosak V. Modeling the entry of air contaminants into a room/V. Kiosak, V. Isaiev, V. Fedorenko, A. Gridasov// Mechanics and mathematical methods. – 2024. – VI(2). – рр. 58-76. https://doi.org/10.31650/2618-0650-2024-6-2-58-76 (фахове).
    15. Kiosak V. On geodesic mappings of threesymmetric spaces / V. Kiosak, O. Prishlyak, O. Gudyreva//Proceedings of the International Geometry Center. – 2024. – Vol. 17, No 1. − pp. 56-64. https://doi.org/10.15673/pigc.v17i1.2647 (Scopus), (фахове).
    16. Kiosak, V. Split curvature/ V. Kiosak, O. Latysh, V. Kuzmich// Proceedings of the International Geometry Center.- 2024. - 17(3).- pp.232-243. https://doi.org/10.15673/pigc.v17i3.2817 (Scopus), (фахове).
    17. Курбатова І.М., Піструіл М.І. Квазі-геодезичні відображення спеціальних псевдоріманових просторів. Proceedings of the International Geometry Center. 2020. V.13, No 3. P.18-32. (Scopus)DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v13i3.1770
    18. Курбатова І.М., Коновенко Н.Г. Основні теореми теорії 2F-планарних відображень псевдоріманових просторів з f-структурою. Proceedings of the International Geometry Center. 2020. V.13, No 1. P.9-22. (Scopus) DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v13i1.1707
    19. Pistruil M.I., Kurbatova I.N. On quasi-geodesic mappings of special pseudo-Riemannian spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2022. V.15, No 2. P.120-137. (Scopus) DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v15i2.2226
    20. Pistruil M.I., Kurbatova I.N. Canonical quasi-geodesic mappings of special pseudo-Riemannian spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2022. V.15, No 3-4. P.163-176.(Scopus) DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v15i3-4.2329
    21. Margaret Pistruil, Irina Kurbatova, Nadiia Konovenko Fundamental theorems of quasi-geodesic mappings of generalized-recurrent-parabolic spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2023. V.16, No 3 (Scopus) DOI https://doi.org/10.15673/pigc.v16i3.2576
    22. Irina Kurbatova, Nadiia Konovenko, Margaret Pistruil Regularities of the theory of quasi-geodesic mappings of special parabolic spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2024. V.17, No 3 (Scopus) DOI https://doi.org/10.15673/pigc.v17i3.2781
    23. А. Г. Ковальчук И. В. Потапенко Оценка вариации эффективности локальной вакуум-компрессии глазного яблока с помощью новой присоски для импедансной офтальмопневмо-плетизмографии в зависимости от анатомических параметров глаза//ISSN 0030-0675. Офтальмологический журнал. 2020. № 1 (492) с.57-67//(Scopus) (фах.) http://doi.org/10.31288/oftalmolzh202015767
    24. I. Potapenko, S. Bykova, I. Ogorodnichuk Application of Leiko Network for Construction of Scans // Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences AIP Conf. Proc. 2302, 040008-1–040008-5; (Scopus)https://doi.org/10.1063/5.0033953 (2021 фах.)
  • Основні наукові публікації за спеціальностями комп’ютерної алгебри та дискретної математики

    П.Д. Варбанець

    1. Варбанец П.Д., Проблема круга в арифметической прогрессии, Матем. заметки, 8(6), 1970, 787-798.
    2. Варбанец П.Д., Распределение норм целых дивизоров в арифметической прогрессии, Annales Univ. Sci., Budapest, sect. Math., 15, 1972, 45-51.
    3. Varbanec P., Multiplicative functions of special type in short intervals, Coll. Math. Soc. J. Rolyai, 34, 1981, 1577-1584.
    4. Fugelo N., Varbanec P., On a trigonometric sum and its application, Acta Math. Hung., 49(3-4), 1987, 339-348.
    5. Varbanets P., Zarzycki P., Divisors of the Gaussian Integers in an Arithmetic Progression, Journ. Number Theory, 33(1989), 152-169.
    6. Varbanets P., Zarzycki P., Divisors of integers in arithmetic progression, Canad. Math. Bull, 33(2), 1990, 129-134.
    7. Varbanets P., On the distribution of natural numbers with divisors from an arithmetic progression, Acta Arithm., 57(1991), 245-256.
    8. Varbanets P., Multiplicative functions of special type in short intervals, New Trends in Probability and Statistics Vol. 2, Analytic and Probabilistic Methods in Number Theory, TEV, Vilnius, 1992, 181–188.
    9. Varbanets P., Trigonometric sums and their applications, Ann. Univ. Sci. Budapest, E. Lorend, Sectio Compututorica, 14, 1994, 219-240.
    10. Savastru O.V., Varbanets P.D., An additive divisor problem in Z[i]// Algebra and Discrete Math. – 2003. – № 1. – P.103 – 110.
    11. Belozorov G., Varbanets P., Diophantine equations with quadratic forms// Annales Univ., Sci. Budapest., Sect. Comp. – 2004, T. 23 – P. 107–121.
    12. Savastru O.V., Varbanets P.D., On the mean square of the Epstein zeta-function // Algebra and discrete Math. –2005. – No.1- P.99 –115.
    13. Savastru O.V., Varbanets P.D., On the mean square of the L-function of a quadratic form//Analytic and Probabilistic Methods in Number Theory, Proceedings of the Fourth International Conference in Honour of J. Kubilius, Palanga, Lithuania, 25-29 September 2006. – P. 156–162.
    14. P.D. Varbanets, On the number of primitive integer points on elliptic cones in arithmetic progression, Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp. 26 (2006) 25-42.
    15. Varbanets P., Varbanets S. On divisor function over Z[i] // Annales Univ. Sci. Budapest, Sect. Comp..- 2007.- 27.- P.75-90.
    16. Gunyavy O., Varbanets P., Exponential sum on algebraic variety , Ann. Univ. Sci. Budap. Rolando Eötvös, Sect. Comput. 28 (2008), 283-301
    17. Varbanets P., Varbanets S., Exponential sums on the sequences of inversive congruential pseudorandom numbers with prime-power modulus // VoronoЇ’s Impact on modern science, Proceedings of the 4th International Conference on Analytic Number Theory and Spatial Tessellations, Book 4, Volume 1, Kyiv, Ukraine.- September 22-28, 2008.- P.112-130.
    18. Olga Savastru, Pavel Varbanets, On the representation of integers as the sum of kth powers in the arithmetic progression // Siauliai Math. Semin.- 2008.- 3(11).- P.207-220.
    19. Varbanets, P.; Varbanets, S., On inversive congruential generator with a variable shift for pseudorandom numbers with prime power modulus, Ann. Univ. Sci. Budap. Rolando Eőtvős, Sect. Comput. 32, 151-176 (2010).
    20. Pavel Varbanets and Sergey Varbanets, Linear-inversive congruential generator of PRN’s, Proceedings, 4th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 31 May – 3 June 2011, Agios Nikolaos, Crete Greece, 2011, 609-616.
    21. P.D. Varbanets and S. A. Kirbat, On the mean value of the function , Ukrainian Mathematical Journal, Vol. 63, No. 4 (2011), 516-529.
    22. P.D. Varbanets and S.P. Varbanets, Inversive congruential generator with a variable shift, Proceedings, 5th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 12 – 15 June 2012, Athens Greece, 2012, 623-630.
    23. П.Д. Варбанец, З.Ю. Дадаян, О среднем значении функции Пиллаи на арифметической прогрессии // Вісник Одес. нац. ун-ту, Матем. і мех. .- 2012 .- Т.17, вип. 1-2(13-14) .- С. 33-42.
    24. P. Varbanets, S. Varbanets, Generalizations of Inversive Congruential Generator // Analytic and Probabilistic Methods in Number Theory, Proceedings of the Fifth International Conference in Honour of J. Kubilius, Palanga, Lithuania, 4-10 Septembre 2011 .- 2012 .- pp. 265-282.
    25. П.Д. Варбанец, С.П. Варбанец, Инверсный конгруэнтный генератор с переменным сдвигом, Ученые записки Орловского Ун-та, Научный журнал, № 6, Часть 2, 2012, с. 266-272.
    26. П.Д. Варбанец, З.Ю. Дадаян, О среднем значении обобщённой функции Пиллаи над в арифметической прогрессии // Український математичний журнал .- 2013 .- Т.65, вип. 6 .- С. 755-764.
    27. P. D. Varbanets and S. P. Varbanets, Inversive congruential generator with a variable shift, Chaotic Modeling and Simulation (CMSIM), 1, pp. 231-238, 2013.
    28. Varbanets, Pavel and Sergey Varbanets, Twisted exponential sums and the distribution of solutions of the congruence f(x,y)≡0(mod pm) over Z[i], Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp., v.41(2013), 95-103.
    29. L. Balyas and P. Varbanets, Twisted exponential sums over the ring of Gaussian integers, Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp., 40 (2013), 95-103.
    30. Tran The Vinh, Pavel Varbanets, Лінійно-інверсний генератор ПВЧ зі змінним множником, Математичний Вісник наукового товариства імені Шевченка, Т. 10, 2013, 75-84.
    31. Rudetski, Tran The Vinh, P. Varbanets, S. Varbanets, Sequence of complex pseudo-random numbers, Proceedings, 6th Chaotic Modeling and Simulation International Conference 11-14 June 2013, Yeditepe University, Istanbul, Turkey, 2013, 617-624.
    32. Rudetski, Tran The Vinh, P. Varbanets, S. Varbanets, Analogue of Turan-Erdös-Koksma inequality for a discrepancy of complex PRN's, Proceedings, 6th Chaotic Modeling and Simulation International Conference 11-14 June 2013, Yeditepe University, Istanbul, Turkey, 2013, 567-573.
    33. Rudetski, Tran The Vinh, P. Varbanets, S. Varbanets, Linear-inversive congruential generator of PRN’s, Proceedings, 6th Chaotic Modeling and Simulation International Conference 11-14 June 2013, Yeditepe University, Istanbul, Turkey, 2013, 625-632.
    34. Z. Dadayan, S. Sergeev, P. Varbanets, Divisor function weighted by Kloosterman sum, International Journal of Pure and Applied Mathematics, 89(5), 2013, 731-741.
    35. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Generalized twisted exponential sum // Siauliai Math. Semin., 6(16), 2013, pp. 267-279.
    36. Sergeev S., Varnabets P., Exponential sums over norm group // Siauliaii Math., Seminar. – T. 9 (17). – 2014. – P. 83–92.
    37. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Exponential sums over norm groups // Siauliai Math. Semin., 9(17), 2014, pp. 83-92.
    38. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Circular generator of PRN’s, 7th CHAOS Conference Proceedings, 7-10 June 2014, Lisbon Portugal, 2014, pp. 523-532.
    39. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Twisted exponential sums over the ring of Gaussian integers // Siauliai Math. Semin.. – 10(18). – 2015. – P. 213–223.
    40. Lyubov Balyas and Pavel Varbanets, Quadratic residues of the norm group in sectorial domains // Algebra Discrete Math., 2016, V. 22(2), pp. 153-170.
    41. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Inversive generator of the second order with a variable shift for the sequence of PRN's, Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp., 46, 2017, pp. 293-305.
    42. Pavel Varbanets and Sergey Varbanets, Problem of ellipse in arithmetic progressions // VoronoЇ’s Impact on Modern Science, Book 6, Volume 1, Proceedings of The Sixth International Conference on Analytic Number Theory and Spatial Tessellations, Kyiv, Ukraine September 24-28, 2018, pp. 124-137.
    43. Varbanets P., Distribution of elements of the norm group of the imaginary quadratic field Q(√-d) // Proceedings of 3rd International Conference on Computer Algebra and Information Technologies, August 20-25, 2018, Odessa, Ukraine, 2018, pp. 149-151.

    С.П. Варбанець

    1. Sergey Varbanets, On the average order of τ(α)∙ω(α) over the Gaussian integers, Fizikos ir matematikos fakulteto Seminaro darbai, Siauliu universitetas, 8, 2005, 104-125 (co-auther: Nataliya Prosyanjuk).
    2. P. Varbanets, The Norm Kloosterman Sums Over Z[i] // Anal. Probab. Methods Number Theory, 2007, pp. 225-239.
    3. P. Varbanets, On divisor function over Z[i] // Annales Univ. Sci. Budapest, Sect. Comp. 27(2007), pp. 75-90 (co-auther: P.D. Varbanets).
    4. P. Varbanets, General Kloosterman sums over ring of Gaussian integers // Український математичній журнал – Київ, т.59, 2007, - С. 1179-1200.
    5. Varbanets, On inversive congruential generator for pseudorandom numbers with prime power modulus // Annales Univ. Sci. Budapest, Sect. Comp. 29(2008), pp. 277-296.
    6. Sergey Varbanets, Exponential sums on the sequences of inversive congruential pseudorandom numbers // Siauliai Math. Semin., 3(11), 2008, pp. 247-261.
    7. Sergey Varbanets, Exponential sums on the sequences of inversive congruential pseudorandom numbers with prime-power modulus // VoronoЇ’s Impact on modern science, Proceedings of the 4th International Conference on Analytic Number Theory and Spatial Tessellations, Book 4, Volume 1, Kyiv, Ukraine, September 22-28, 2008, pp. 112-130 (co-auther: Pavel Varbanets).
    8. P. Varbanets, Inversive congruential generator with prime power modulus, Вiсник Одеськ. нац. ун-ту, Матем. і мех., 2008, т.13, вип. 17, с.86-102.
    9. Varbanets, On inversive congruential generator with a variable shift for pseudorandom numbers with prime power modulus, Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp. 32 (2010) 151-176 (co-auther: P. Varbanets).
    10. Varbanets, Linear-inversive congruential generator of PRN’s, Proceedings, 4th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 31 May – 3 June 2011, Agios Nikolaos, Crete Greece, 2011, 609-616 (co-auther: P. Varbanets).
    11. Varbanets, Norm Kloosterman sums, Algebra and Discrete Mathematics, Algebra and Discrete Mathematics, Volume 11 (2011), pp. 93 – 103 (co-auther: O. Savastru).
    12. P. Varbanets, Inversive congruential generator with a variable shift, Proceedings, 5th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 12 – 15 June 2012, Athens Greece, 2012, 623-630 (co-auther: P.D. Varbanets).
    13. Varbanets, Generalizations of Inversive Congruential Generator // Analytic and Probabilistic Methods in Number Theory, Proceedings of the Fifth International Conference in Honour of J. Kubilius, Palanga, Lithuania, 4-10 Septembre 2011 .- 2012 .- pp. 265-282 (co-auther: P. Varbanets).
    14. С.П. Варбанец, Представление натуральных чисел квадратичными формами, Вiсник Одеськ. нац. ун-ту, Матем. і мех., 2012, т.17, вип. 1-2(13-14), с.43-53.
    15. С.П. Варбанец, Инверсный конгруэнтный генератор с переменным сдвигом, Ученые записки Орловского Ун-та, Научный журнал, № 6, Часть 2, 2012, с. 266-272 (соавтор: П.Д. Варбанец).
    16. P. Varbanets, Inversive congruential generator with a variable shift, Chaotic Modeling and Simulation (CMSIM), 1, pp. 231-238, 2013 (co-author: P. D. Varbanets).
    17. Varbanets, Twisted exponential sums and the distribution of solutions of the congruence f(x,y)≡0(modp m ) over Z[i], Numbers, Functions, Equations 2013 (NFE'13), Visegrad (Hungary), June 28-30, 2013 (co-author: P. Varbanets).
    18. Varbanets S., Linear-inversive PRN’s generator with power of two modulus, Вiсник Одеськ. нац. ун-ту, Матем. і мех., 2013, т.18, вип. 1(17), с.94-103.
    19. Varbanets S., Sequences of PRN’s produced by circular generator, Visnyk Odes’k. Nats. Universytetu, Mathem. i Mekh., 2014, V. 19, Is. 1(21), pp.71-80.
    20. Varbanets, Generalized twisted Kloosterman sum over , Ukr. Math. Journal, V. 66(5), 2014, pp. 609-618.
    21. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Exponential sums over norm groups // Siauliai Math. Semin., 9(17), 2014, pp. 83-92.
    22. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Circular generator of PRN’s, 7th CHAOS Conference Proceedings, 7-10 June 2014, Lisbon Portugal, 2014, pp. 523-532.
    23. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, The Laplace transform for a pair of the Hecke Z-functions // Siauliai Math. Semin.. – 10(18). – 2015. – P. 103–112.
    24. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Twisted exponential sums over the ring of Gaussian integers // Siauliai Math. Semin.. – 10(18). – 2015. – P. 213–223.
    25. Sergey Varbanets, Inversive generator of the second order for the sequence of PRN's // 8th Chaotic Modeling and Simulation, International Conference Henri Poincaré Institute, Paris, France, 26-29 May 2015. – 2015. – P. 126–138.
    26. Sergey Varbanets , Inversive generator of the second order for the sequence of PRN's // 8th CHAOS Conference Proceedings, 26-29 May 2015, Henri Poicare Institute, Paris, France, 2016, pp. 877-889.
    27. Varabnets S., Circular generator of PRN’s, Researches in Mathematics and Mechanics, 2016, V. 21, is. 1(27), pp. 100-108.
    28. Sergey Varbanets, Inversive generator of the second order for the sequence of PRN's, Chaotic Modeling and Simulation (CMSIM), v 3, pp. 267-279, 2016.
    29. Antonina Radova, Sergey Varbanets, On exponential sums involving the divisor function over Z[i], Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp., 46, 2017, pp. 273-292.
    30. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Inversive generator of the second order with a variable shift for the sequence of PRN's, Annales Univ. Sci. Budapest., Sect. Comp., 46, 2017, pp. 293-305.
    31. Pavel Varbanets and Sergey Varbanets, Problem of ellipse in arithmetic progressions // VoronoЇ’s Impact on Modern Science, Book 6, Volume 1, Proceedings of The Sixth International Conference on Analytic Number Theory and Spatial Tessellations, Kyiv, Ukraine September 24-28, 2018, pp. 124-137.
    32. Sergey Varbanets, Exponential sums over the sequences of PRN' s produced by inversive generators // Annales Univ. Sci. , Sect. Comp. – 2018. – 48. – P. 225-232.
    33. Tran Kim Thanh, Tran The Vinh, and Varbanets Sergey, Generalization of inversive congruential generator with a variable shift // 11thCHAOS Conference Proceedings, 5 - 8 June 2018, Rome, Italy.
    34. Varbanets S., The sequences of PRN's produced by inversive generators of qth order // Proceedings of 3rd International Conference on Computer Algebra and Information Technologies, August 20-25, 2018, Odessa, Ukraine, 2018, pp. 175-177.
    35. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov, Norm of Gaussian integers in arithmetical progressions and narrow sectors // Algebra and Discrete Mathematics, Volume29(2), 2020, pp. 259-270.
    36. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov, Inversive generators of second order // Proceedings of The 13th CHAOS 2020 International Conference, 9 - 12 June, 2020, Florence, Italy (to appear).

    Н.А. Якимова

    1. Якимова Н.А., Гвоздинский А.Н. Математическое моделирование семантических связей слов с помощью аппарата логических операторов.// Автоматизированные системы управления и приборы автоматики. – 2003. – Вып. 123. – С. 81‑86.
    2. Якимова Н.А., Гвоздинский А.Н. Логико-алгебраические модели систем представления знаний.// Автоматизированные системы управления и приборы автоматики. – 2003. – Вып. 124. – С. 43‑47.
    3. Якимова Н.А., Гвоздинский А.Н., Губин В.А. Выбор решений в системах искусственного интеллекта методами эволюционной оптимизации.// Тези доповідей 9-ї міжнародної наукової конференції «Теория и техника передачи, приема и обработки информации». – Харків ‑ Туапсе. – ХТУРЕ. – 2003. – С. 315‑316.
    4. Гвоздинский А.Н., Губин В.А., Якимова Н.А. О проблеме поиска информации в слабоструктурированных источниках.// Тези доповідей 9-ї міжнародної наукової конференції «Теория и техника передачи, приема и обработки информации». – Харків ‑ Туапсе. – ХТУРЕ. – 2003. – С. 317‑318.
    5. Гвоздинский А.Н., Губин В.А., Якимова Н.А. Предикатные модели представления знаний в системах искусственного интеллекта.// Тези доповідей 10-ї ювілейної міжнародної наукової конференції «Теория и техника передачи, приема и обработки информации». – Харків ‑ Туапсе. – ХТУРЕ. – 2004. – С. 38‑39.
    6. Гвоздинский А.Н., Губин В.А., Якимова Н.А. О природе слабоструктурированных источников информации.// Тези доповідей 10-ї ювілейної міжнародної наукової конференції «Теория и техника передачи, приема и обработки информации». – Харків ‑ Туапсе. – ХТУРЕ. – 2004. – С. 94‑95.
    7. Yakimova N.A. Linear logic operators, theirs kinds and matrixes on example Boolean and predicate logic spaces// Abstracts of 5th International Algebraic Conference in Ukraine. – Odessa. – 2005. – P.233‑234.
    8. Якимова Н.А., Симонова И.Г. Бинарные предикаты как способ задания булевых логических объектов/ Вісник Одеського національного університету. – 2007. – Т.12, вип.7. «Математика і механіка». – С.174 – 184.
    9. Якимова Н.А., Гвоздинский А.Н. Представление булевых логических матриц в виде бинарных предикатов/ Радиоэлектроника и информатика. – 2007. – Вып. 2.
    10. Якимова Н.А. Варианты формализации предложений естественного языка и их графическое представление/ Записки з загальної лінгвістики. – 2008. – Вип. 8 – 9. – С.302 – 308.
    11. Якимова Н.А. Графическое представление текстов естественного языка/ Записки з загальної лінгвістики. – 2010. – С.209–215.

    О.В. Савастру

    1. Savastru O.V., Varbanets P.D. An additive divisor problem in // Algebra and discrete Math. – 2003. – No.1. – P. 103–110.
    2. Savastru O.V., Varbanets P.D. On the mean square of the Epstein zeta-function // Algebra and discrete Math. –2005. – No.1- P.99 –115.
    3. Savastru O.V., Varbanets P.D. On the mean square of the L-function of a quadratic form//Analytic and Probabilistic Methods in Number Theory. Proceedings of the IV International Conference in Honour of J. Kubilius, Palanga, Lithuania, 25-29 September 2006 – 156-162.
    4. Savastru O.V., Varbanets P.D. On the representation of integers as the sum of k-th powers in the arithmetic progression // Šiauliai Mathematical Seminar, Šiauliai, Lithuania, 3 (11), 2008, p. 207-219.
    5. Варбанец С.П., Савастру О.В. Многомерные суммы Клостермана над Z[i] // Вiсник ОНУ, Сер. "Математика і механіка" . --Т. 15, вип. 18.- с.38-45.
    6. Savastru O.V., Varbanets S.P. Norm Kloosterman sums over Z[i] // Algebra and discrete Math. –2011. – No.2 (23) – P.82 –91.
    7. Савастру О. Целые гауссовые числа с делителями в узких секторах// Вісник Одеського нац. університету. Математика і механіка. –2011. –Т.16. вип.16. – C. 112–118.
    8. Savastru O.V., Non-symmetric divisor problem over the ring of Gaussian integers// Proceeding book "1st International Eurasian Conference on Mathematics Sciences and Applications (IECMSA)", Prishtine, KOSOVO, 03 –07 September, 2012. – P. 356.
    9. Варбанец С.П., Савастру О.В. Представление натуральных чисел квадратичными формами// Вісник Одеського нац. університету. Математика і механіка. –2012. – Т.17. вип. 1–2 (13–14). – C. 43–53.
    10. Савастру О.В. Несимметрическая функция делителей гауссовых чисел в узких секторах // Динамические системы. – Том 2(30), № 1–2 (2012). – C.137–142.
    11. Савастру О.В. О распределении целых точек на поверхности в арифметической прогрессии// Вісник Одеського нац. університету. Математика і механіка. –2013. – Т.18. вип. 1 (17). – C. 67–74.
    12. Savastru O., About Riezs means for the coefficients of hybrid symmetric square L-functions // Proceedings of 3rd International Conference on Computer Algebra and Information Technologies, August 20-25, 2018, Odessa, Ukraine, 2018, pp. 161-163.
    13. Марковський О. М., Савастру О. В. Розробка cистеми моніторингу та внутрішньої оцінки якості освітнього процесу у ВНЗ// Тезисы доклада XVII всеукраинской конференции студентов и молодых учёных "Информатика, информационные системы и технологии". - Одесса: - 2020г., c.155
    14. Савастру О. В., Ясинский Н. Ю. Проектирование и разработка информационной системы для оптимизации бизнес-логики в сфере ресторанного бизнеса // Тезисы доклада XVII всеукраинской конференции студентов и молодых учёных "Информатика, информационные системы и технологии". - Одесса: - 2020г., c.113 -114
    15. Будякова О.В., Савастру О.В. Можливості застосування технології blockchain у освітньому процесі // «Інформаційні управляючі системи та технології(ІУCТ–2020)» Матеріали IХ Міжнародной науково-практичної конференції, 24-26 вересня 2020 р.- Одесса: - 2020г., c.199-200.

    Публікації за останні 5 років по спеціальностям комп’ютерної алгебри та дискретної математики

    1. Varbanets S., Vorobyov Ya., Norm of Gaussian integers in arithmetical progressions and narrow sectors, Algebra and Discrete Mathematics, 29(2020), Is. 2, P.259-270. DOI: http://dx.doi.org/10.12958/adm1529
    2. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov Inversive generators of second order // 13th CHAOS Conference Proceedings, 9-12 June 2020, Florence, Italy. – pp. 1073-1086. DOI https://doi.org/10.1007/978-3-030-70795-8_70
    3. Varbanets S., Vorobyov Ya., Inversive generators of second order, Springer Proceedings in Complexity book series (SPCOM): 13th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 2021, P.1007-1024. DOI: https://doi.org/10.1007/978-3-030-70795-8_70
    4. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of PRN's from algebraic curves over the ring Z_(p^m ) , Proceedings of 14th CHAOS, Tuesday 8 - Friday 11 June 2021, Athens, Greece, 2021, pp. 631-642. http://www.cmsim.org/images/!Proceedings-CHAOS2021-P-Z-387-680.pdf
    5. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of PRN's from algebraic curves over the ring Z_(p^m ), Springer Proceedings in Complexity book series (SPCOM): 14th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 2022, P.507-520. https://doi.org/10.1007/978-3-030-96964-6_35
    6. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov, The Kloosterman sums on the ellipse // Algebra and Discrete Mathematics, Vol. 35 (2), 2023, P. 251-270. DOI: http://dx.doi.org/10.12958/adm2048
    7. Якімова Н.А., Клішин М. Матричне подання операцій над графами.// Вісник Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Дослідження в математиці і механіці. – 2022. – Том 27. – Випуск 1 – 2 (38 – 39). – С.121 141.
    8. Якімова Н.А. Операції над блочними предикатними матрицями.// Вісник Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Дослідження в математиці і механіці. – 2023. – Том 28. – Випуск 1 – 2 (41 – 42).
    9. Yakimova N.A. Operation of reversing of logical matrices// SWorldJournal. – September, 2024. – Issue № 27. Part 1. – P. 165 – 172.

Міжнародні зв’язки

Кафедра підтримує тісні наукові контакти з відомими школами і спеціалістами з теорії диференціальних рівнянь, зокрема з Інститутом математики НАН України, Інститутом імені А. Размадзе Тбіліського університету, Інститутом математики АН Чехії (Брно), Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Московським державним університетом імені М.Ломоносова, Чернівецьким національним університетом імені Ю.Федьковича, Львівським національним університетом імені І. Франко, Пензенським педагогічним інститутом, Казанським державним університетом, тощо.

Наші випускники

Спеціальності 01.01.04 «Геометрія і топологія» 

  • Мікеш Йозеф – професор кафедри алгебри і геометрії університету м.Оломоуц (Чехія);
  • Дерманець(Вашпанова) Н.В. – доцент кафедри вищої математики Одеської державної академії харчових технологій;
  • Шандра І.Г. – доцент кафедри вищої математики Фінансової академії, м.Москва
  • Синюкова О.М. – доцент кафедри вищої математики і статистики Південноукраїнського національного педагогічного університету ім..К.Д.Ушинського;
  • Мохсен Шиха, Самі Хусейн - Рhd, університет Аль-Баас м.Хомс, Сирія;
  • Раад Кадем -  – Рhd,  Прикладний  університет Балка, Іорданія
  • Мішель Хаддад – Рhd, університет м.Дамаск  Сирія.
  • Федченко Ю.С, Коновенко Н.Г.- кандидати фізико-математичних наук,доценти кафедри вищої математики Одеської національної академії харчових технологій;
  • Григор’єва Т.І. – кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики Одеської національної академії зв’язку ім. О.С.Попова;
  • Кармазіна А.В. – викладач Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського;
  • Подоусова Т.Ю.. –доцент кафедри вищої математики Одеської національної академії будівництва та архітектури
  • Зубрілін К.М. – викладач кафедри вищої математики              Феодосійського політехнічного  інституту  Миколаївського університету суднобудування імені адмірала Макарова, АР Крим;
  • Кірдогло Д. – фінансовий аналітик Міжнародного банку GP Morgan (Лондон)

           Спеціальності 01.01.02 «Диференціальні рівняння»

  • Діблик Йожеф (проф. Політехнічного інституту, Брно, Чехія)
  • Муса Абу Эль Шаур  (проф. Ал ал-байт університету,  Мафрак,  Иорданія
  • Башар Абдул Гані (Институт космічних досліджень, Дамаск, Сирія)
  • Погорелова Ірина (Менеджер, Англия)      
  • Крякіна Ірина (індивідуальний гід  компаніїVisitNewYorkCity. Inc.США) 2007
  • Харьков В.М. (кандидат фіз.-мат. наук,математик-аналітик по дослідженню операцій, ООО  «Таврия В»)
  • Владова Е.С. (кандидат  фіз.-мат. наук, фінансовий директор ООО  «Гавриловка»)
  • Шлепаков О.Р. (заст. директора по виробництву  ООО  «Гавриловка»)
  • Чернікова А.Г. (Adtelligent Head of Account Management, Odessa)
  • Ліманскька Д. (Adtelligent Head of Traffic Analist, Odessa)
  • Шебаніна О.В. (кандидат фіз.-мат. наук,  доктор економічних наук, професор, декан факультету менеджменту Миколаївського національного університету)
  • Тінгаєв О.А. (кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри соціальних та природознавчих наук Одеського торговельно економічного інституту Київського національного торговельно економічного університету)
  • Васильєва Н.С. (кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри вищої математики Одеської державної академії будівництва та архітектури)1984
  • Стехун А.О. (старший викладач кафедри вищої математики Одеської державної академії будівництва та архітектури)1992
  • Шинкаренко В.М. (кандидат фіз.-мат. наук,  доцент кафедри математичних методів аналізу економіки Одеського національного економічного університету)
  • Кирилова Л.А. (кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри математичних методів аналізу економіки Одеського національного економічного університету)
  • Шинкаренко Л.В. (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри бізнесу та адміністрування Міжнародного гуманітарного університету)
  • Соколовська Г.В. (старший викладач кафедри математики, фізики та астрономії Одеського національного морського університету)
  • Касьянова В.А. (кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри інформаційних систем Одеського державного аграрного університету)
  • Кусік Л.И. (кандидат фіз.-мат. наук,старший викладач кафедри математики, фізики та астрономії Одеського національного морського університету)
  • Буряк Д. В. (кандидат  фіз.-мат. наук, доцент кафедри вищої математики та моделювання систем Одеського національного Політехнічного університету)
  • Крапива Н. В. (кандидат фіз.-мат. наук, професор кафедри вищої математики та моделювання систем Одеського національного Політехнічного університету)

Білозерова Марія Олександрівна

bilozerova

кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри диференціальних рівнянь, геометрії та топології,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 2005р. Закінчила з відзнакою математичний факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова і отримала кваліфікацію – магістр математики.
  • 2009р. Захистила дисертацію «Асимптотичні зображення розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями, що є у деякому сенсі близькими до степеневих» на  здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.01.02 – диференціальні рівняння в спеціалізованій раді К41.051.05 при Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (науковий керівник доктор фіз.-мат. наук,  професор В.М. Євтухов).
  • 2016р. Отримала атестат доцента по кафедрі диференціальних рівнянь.
  • 2005-2008рр. Навчалася в аспірантурі по кафедрі диференціальних рівнянь Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
  • 2008-2012рр. Працював на посадах асистента і старшого викладача кафедри диференціальних рівнянь ОНУ імені І.І. Мечникова.
  • 2012-2017рр. Працювала на посаді доцента кафедри диференціальних рівнянь ОНУ імені І.І. Мечникова.
  • З 2017р. по теперішній час працює на посаді доцента кафедри диференціальних рівнянь, геометрії і топології.
  • З 2016р. по теперішній час Вчений секретар спеціалізованої ради К 41.051.05 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.
  • З 2012р. по 2018р. Секретар Вченої ради ІМЕМ Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
  • З 2018р. по теперішній час Секретар Вченої ради ФМФІТ Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. 

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Основна область наукових інтересів – дослідження асимптотичних властивостей розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних  диференціальних рівнянь стохастичних диференціальних рівнянь зі взаємодією та систем таких рівнянь.

Зокрема цікавлять

  • Методи встановлення асимптотичних зображень для правильних та сингулярних неколивних розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь
  • Асимптотична теорія систем лінійних диференціальних рівнянь
  • Застосування теорії правильно та швидко змінних функцій при дослідженні асимптотичних властивостей розв’язків звичайних та стохастичних диференціальних рівнянь
  • Методи знаходження оцінок асимптотичної поведінки нелінійних стохастичних диференціальних рівнянь та систем таких рівнянь
  • Застосування асимптотичної теорії диференціальних рівнянь при дослідженні реальних процесів в фізиці, біології, екології, медицині, економіці, фінансовій математиці, тощо.

За результатами досліджень опубліковано понад 40 робіт. Основні наукові публікації.  

СПИСОК КУРСІВ, ЩО ЧИТАЮТЬСЯ ВИКЛАДАЧЕМ: 

  1. Вища математика.
  2. Елементи теорії стохастичних диференціальних рівнянь.
  3. Застосування теорії правильно змінних функцій до дослідження асимптотичної поведінки розв’язків істотно нелінійних диференціальних рівнянь.
  4. Застосування теорії швидко змінних функцій до дослідження асимптотичної поведінки розв’язків істотно нелінійних диференціальних рівнянь.
  5. Асимптотичне інтегрування істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь другого та вищих порядків. 

ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ІНШІ ВИДИ РОБІТ 

2010-2012рр. була керівником математичного олімпіадного гуртку студентів ІМЕМ. У 2012, 2013 та 2014 роках члени цього гуртку займали призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді з математики для класичних університетів. У 2010, 2011, 2012, 2013 роках члени цього гуртку займали призові місця на міжнародній олімпіаді “International mathematics competition for university students”. З 2011 року по теперішній час  є членом журі Всеукраїнської Інтернет олімпіади школярів з математики. 

Під керівництвом Білозерової М.О. .виконана та успішно захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фiзико-математичних наук: ( спец.01.01.02 )

Гержановської Грети Анатоліївни «Асимптотичні зображення розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями, в деякому сенсі близькими до правильно змінних» /2020 /диплом ДК 059969

Основні наукові публікації

  1. Белозерова М. А. Асимптотические свойства одного класса решений существенно нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Математичні студії. – 2008. – Т. 29, № 1. – С. 52–62.
  2. Білозерова М. О. Асимптотичні зображення розв'язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями у деякому сенсі близькими до степеневих// Науковий вісник Чернівецького університету. – Чернівці : "Рута". – 2008. – Вип. 374. – С. 34–43.
  3. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями близкими к степенным // Нелінійні коливання. – 2009. – Т. 12, № 1. – С. 3–15.
  4. Евтухов В. М.,  Белозерова М. А.  Асимптотические представления решений существенно нелинейных неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка // Укр. Мат. журнал. – 2008. – Т. 60, № 3. – С. 310–331.
  5. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с правильно меняющимися в окрестностях особых точек нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2010.- Т.15. Вип. 18., С. 7- 21
  6. Мария Белозерова Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями в некотором смысле близкими к степенным, LAP – 2011, 140 c.
  7. Bilozerova M.A., Evtukhov V.M. Asymptotic representations of solutions of the differential equation y(n)0p(t)∏i=0n-1 φi(y(i) )// Miskolc Mathematical Notes. – 2012. – 13, № 2. – P. 249-270.
  8. Белозерова М. А., Мещерякова О. В. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка общего вида, в некотором смысле близких к уравнениям со степенными нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2012.- Т.17. Вип. 4(16)., С. 15- 24
  9. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений с медленно меняющимися производными существенно нелинейных диффренциальных уравнений второго порядка// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2015.- Т.20. Вип. 1(25)., С. 7- 19
  10. Білозерова М.О. Асимптотичні зображення особливих розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з правильно змінними нелінійностями // Буковинський математичний журнал – 2015. – Т. 3. № 2, С. 7-12
  11. Белозерова М. А., Гержановская Г. А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями, в некотором смысле близкими к правильно меняющимся // Мат. Студiї. – 2015. – Т.44, №2. – C. 204–214.
  12. Bilozerova M., Sharai N. Asymptotic Representations of Solutions to Differential Equations of the Fourth Order with Nonlinearities, Close to Regularly Varying.International Workshop QUALITE-2024, (Georgia, December17-19 2024 ), Georgia,2024.pp. 28–31.https://rmi.tsu.ge/eng/QUALITDE-2024/workshop-2024.htm
  13. M. A. Belozerova Asymptotic behavior of solutions to stochastic differential equations with interaction, Theory of Stochastic Processes, Vol.25 (41), no.2, 2020, pp.1-8, Q4 https://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=21100312404&tip=sid&clean=0
  14. М. О. Бiлозерова, Г. А. Гержановська Асимптотична поведiнка розв’язкiв, що є близькими до лiнiйних функцiй, iстотно нелiнiйних неавтономних диференцiальних рiвнянь другого порядку, ISSN 1562-3076. Нелiнiйнi коливання, 2022, т. 25, С. 3-13 https://imath.kiev.ua/~nosc/web/?lang=ua
  15. M. O. Bilozerova, G. A. Gerzhanovskaya Slowly Varying Solutions of Essentially Nonlinear Differential Equations of Second Order//International Workshop QUALITDE – 2022, 2022, Tbilisi, Georgia, p. 40-43
  16. Bilozerova M.O. Asymptotic behavior of solutions to second order with nonlinearities, that are compositions of exponential and regularly varying functions, Bukovinian Math. Journal. 2023, 11, 2, pp. 33-40
  17. Bilozerova M., Sharai N. Asymptotic Representations of Solutions to Differential Equations of the Fourth Order with Nonlinearities, Close to Regularly Varying. International Workshop QUALITE-2024, (Georgia, December17-19 2024 ), Georgia,2024.pp. 28–31. https://rmi.tsu.ge/eng/QUALITDE2024/workshop-2024.htm

Борисовський Микита Іванович

kurbatova

(Клішин М.Є. Наказ про зміну прізвища та ПБ № 98-18 від 16.01.2025) 

Спеціальність та кваліфікація за дипломом:

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова,2023, спеціальність – математика, кваліфікація за дипломом – магістр математики

Диплом М23 №118445 виданий 31 грудня 2023р.

Основні публікації:

  1. Якімова Наталія Анатоліївна, Клішин Микита Євгенович, Бєлозьоров Генадій Сергійович. МАТРИЧНЕ ВИКОНАННЯ ОСНОВНИХ УНАРНИХ ОПЕРАЦІЙ НАД ГРАФАМИ. Abstracts of XXIX International Scientific and Practical Conference. Zagreb, Croatia. Pp. 152-156. URL: https://eu-conf.com/en/events/youth-of-the-21st-century-self-realization-value-orientations-identification/
  2. Якімова Наталія Анатоліївна, Клішин Микита Євгенович.Бінарні операції над графами в матричному поданні. Proceedings of the XXX International Scientific and Practical Conference. Porto, Portugal. 2024. Pp. 120-125 URL: https://isg-konf.com/youth-education-and-science-through-today-s-challenges/
  3. Якімова Наталія Анатоліївна, Клішин Микита Євгенович, Бєлозьоров Генадій Сергійович, Матриці інцедентності, як спосіб виконання деяких операції над графами. Proceedings of the XXXI International Scientific and Practical Conference. Rotterdam, Netherlands. 2024. Pp. 192-197 URL: https://isg-konf.com/methodological-aspects-of-education-achievements-and-prospects/
  4. Klishyn M., Varbanets P. The distribution of points of the elliptic curve over the finite ring // XIV Ukraine Algebra Conference. – 2023. – 75 c. URL: https://sites.google.com/view/iacu2023/abstracts
  5. Belozerov G., Klishyn M., Varbanets S., Vorobiova A. Analogue of the ternary divisor problem in an arithmetic progression // XXIX Міжнародна науково-практична конференція «Business culture in the conditions of socio-cultural transformation of society», 23-26 липня 2024 р., Ліон, Франція., стр 175-176. URL: https://isg-konf.com/wp-content/uploads/2024/07/BUSINESS-CULTURE-IN-THE-CONDITIONS-OF-SOCIO-CULTURAL-TRANSFORMATION-OF-SOCIETY.pdf
  6. Belozerov G., Klishyn M., Varbanets S., Vorobiova A. On numbers of the type n=(u2+dv2)⋅wn=u2+dv2⋅w in arithmetic progression // VI Міжнародна науково-практична конференція PERSPECTIVES OF CONTEMPORARY SCIENCE: THEORY AND PRACTICE, 22-24.07.2024 року у м. Львів, Україна. URL: https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/PERSPECTIVES-OF-CONTEMPORARY-SCIENCE-THEORY-AND-PRACTICE-22-24.7.24.pdf

Варбанець Сергій Павлович

kurbatova

Доктор фізико-математичних наук, доцент

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Scopus

Google Scholar

Сергій Павлович Варбанець – дослідник у галузях алгебри і теорії чисел та їх застосування в криптографії, захисті інформації та теорії кодування, викладач із 17-річним педагогічним досвідом, автор посібників та понад 47 статей. Є продовжувачем наукової школи доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри комп’ютерної алгебри та дискретної математики (1978 - 2023) Варбанця Павла Дмитровича (1936-2024), який очолював наукову школу з теорії чисел і був єдиним спеціалістом в Україні в цій галузі.

Дипломований IT-спеціаліст із 20-річним досвідом роботи в IT-сфері (зокрема, Luxoft Ukraine, 2007-2011).

Спеціальність і кваліфікація за дипломом:

  • Диплом бакалавра з відзнакою СК№25786154: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2000-2004 рр., спеціальність «Комп’ютерна інженерія», кваліфікація – бакалавр з комп’ютерної інженерії.
  • Диплом магістра з відзнакою СК№30366059: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2005-2006 рр., спеціальність «Прикладна математика», кваліфікація – магістр з прикладної математики.

З 2006 по 2009 рр. був аспірантом кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем (наукові керівники Тихоненко Микола Якович та Петрушина Тетяна Іванівна)

В 2010 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію на тему «Генерування послідовностей інверсних конгруентних псевдовипадкових чисел» за спеціальністю 01.01.08 – математична логіка, дискретна математика і теорія алгоритмів (науковий керівник: Петрушина Тетяна Іванівна), диплом ДК №061173.

В 2010 р. приймав участь в роботі літньої школи молодих вчених Marktoberdorf Summer School, організованої під патронажем Інституту інформатики Мюнхінського технологічного університету (Марктобердорф, Німеччина).

В 2015 р. отримав вчене звання доцента кафедри комп’ютерної алгебри та дискретної математики, атестат 12ДЦ № 041642.

В 2021 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив докторську дисертацію на тему «Метод тригонометричних сум в теорії конгруентних генераторів псевдовипадкових чисел та асимптотичних задачах теорії чисел» за спеціальністю 01.01.08 – математична логіка, теорія алгоритмів і дискретна математика (науковий консультант: Кореновський Анатолій Олександрович), диплом ДД №011721.

З 2006 по 2007 рр. працював асистентом кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

З 2007 по 2011 рр. працював на посаді інженер-програміста компанії Luxoft Ukraine.

В 2012 р. працював на посаді керівника командної групи в компанії Comcast.

З 2009 по 1 жовтня 2023 рр. працював на кафедрі комп’ютерної алгебри та дискретної математики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова на посаді асистента (2009-2010), старшого викладача (2010-2015), доцента (2015-2021) та професора (2021-2023).

З 1 жовтня 2023 р. і по теперішній час працює на посаді професора кафедри алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

З 2018 р. є постійним членом редакційної колегії угорського математичного журналу Annales Universitate Scientiarum Budapest, Sectio Computatorica (http://ac.inf.elte.hu/edboard.html).

В 2022р. був офіційним опонентом на дисертаційну роботу Пономарчука Богдана Сергійовича «Метрична розмірність метричних та ультраметричних просторів з умовами скінченності», подану на здобуття ступеня доктора філософії в галузі знань 11 «Математика та статистика» за спеціальністю 113 «Прикладна математика», Київського національного університету Київо-Могилянська академія, спеціалізована вчена рада ДФ 26.008.002 Національного університету «Києво-Могилянська академія», дата захисту: 23 червня 2022 року.

З 2023 р. є членом Вченої ради факультету математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (Наказ № 2726-18 від 11.12.2023р.).

З 2023 р. відповідальний виконавець (Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №926-18 від 02.06.2023), а з 2024 р. науковий керівник (Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова №3161-18 від 19.12ч.2024) наукової теми №346 «Тригонометричні суми в теорії чисел і криптографії».

У 2023 р. був рецензентом журналу Український математичний журнал, а з 2024 р. є рецензентом журналу Open Mathematics.

С. П. Варбанець регулярно приймає участь в міжнародних та українських наукових та науково-практичних конференціях. Зокрема приймав участь (або приймає участь на постійній основі) в роботі таких міжнародних конференцій:

  • International Scientific Conference named after academician M. Kravchuk (Україна),
  • International Conference in Honor of professor J. Kubilius (Литва),
  • International Conference dedicated to professor A. Laurincikas (Литва),
  • International Conference on Analytic Number Theory and Spatial Tessellations (Україна),
  • International Algebraic Conference in Ukraine (Україна),
  • International Algebraic Conference "At the End of the Year" (Україна),
  • Numbers, Functions, Equations (Угорщина),
  • International Conference "Chaotic Modeling and Simulation" (Греція, Туреччина, Португалія, Великобританія, Франція тощо),
  • International Conference dedicated to the anniversaries of Stefan Banach (Україна),
  • Vilnius International Conference on Probababilistic Theory (Литва),
  • International Algebraic Conference dedicated to the anniversaries of L. A. Kaluzhnin (Україна),
  • International Conference on Computer Algebra and Information Technologies (Україна),
  • International Conference Groups and Actions: Geometry and Dynamics (Україна).

з відповідними апробаціями результатів у вигляді наукових статей та тез доповідей, опублікованих в трудах конференцій або в міжнародних фахових наукових виданням та виданнях, що індексуються в базі даних Scopus та Web of Science.

Викладає наступні курси:

  • 123Б, ОК13 Комп’ютерна логіка
  • 111Б, ОК13 Алгебра та теорія чисел
  • 126Б, ВБ9.1 Введення в теорію кодування
  • 113Б, ВК8 Вступ до теорії кодування
  • 126Б, ВБ8.1 Криптографія/Стеганографія
  • 113Б, ВК6 Комп’ютерна алгебра
  • 111М, ВК1 Ряди Діріхле
  • 111М, ВК2 Перетворення Лапласа
  • 111М, ВК3 Спеціальні тригонометричні суми
  • 111М, ВК1 Аналітична теорія конгруенцій над Zn
  • 111М, ВК1 Тригонометричні суми в криптографії
  • 111М, ВК5 Послідовності псевдовипадкових чисел
  • 113Б, ВБ9 Д/с Криптологія
  • 126Б, ВБ8 Дисц. з розвитку ІТ-компетенцій
  • 123Б Д/с Програмування в Java
  • 123М, ВК1 Д/с Багатониткове програмування в Java
  • 123М Д/с Програмування в ОС Android
  • 123М, ВК5 Програмування Web-сервісів в Go
  • 111М, ВК3 Мова R статистичної обробки даних

З 2017 по 2018 рр. працював за сумісництвом в Одеському національному політехнічному університеті на посаді доцента кафедри економічної кібернетики. Читав курси:

  • «Сучасні засоби та мови програмування»,
  • «Бази даних».

З 2018 по теперішній час працює за сумісництвом в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті на посаді професора кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності. Читає курси:

  • «Захист інформації в інформаційних системах»,
  • «Системний аналіз та теорія оптимальних рішень»,
  • «Алгоритмізація та мови програмування»,
  • «Основи алгоритмізації та мови програмування»,
  • «Мова програмування Python»,
  • «Практикум з програмування»,
  • «Практикум з програмування та підтримки WEB-застосунків»,
  • «Програмування на Java»,
  • «Тестування програмних систем»,
  • «Програмування»,
  • «Комп’ютерна алгебра і геометрія»,
  • «Використання WEB-технологій і мова PHP»

З 2009 по 2023 рр. здійснював наукове керівництво студентами першого та другого рівнів навчання зі спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія (загалом випустив близько 50 студентів). З 2023 року здійснює наукове керівництво студентами першого та другого рівнів навчання зі спеціальності 111 Математика.

Наукові публікації за останні п’ять років

Статті

  1. Varbanets S., Vorobyov Ya., Norm of Gaussian integers in arithmetical progressions and narrow sectors, Algebra and Discrete Mathematics, 29(2020), Is. 2, P.259-270. DOI: http://dx.doi.org/10.12958/adm1529
  2. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov Inversive generators of second order // 13th CHAOS Conference Proceedings, 9-12 June 2020, Florence, Italy. – pp. 1073-1086. DOI https://doi.org/10.1007/978-3-030-70795-8_70
  3. Varbanets S., Vorobyov Ya., Inversive generators of second order, Springer Proceedings in Complexity book series (SPCOM): 13th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 2021, P.1007-1024. DOI: https://doi.org/10.1007/978-3-030-70795-8_70
  4. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of PRN's from algebraic curves over the ring Z_(p^m ) , Proceedings of 14th CHAOS, Tuesday 8 - Friday 11 June 2021, Athens, Greece, 2021, pp. 631-642. http://www.cmsim.org/images/!Proceedings-CHAOS2021-P-Z-387-680.pdf
  5. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of PRN's from algebraic curves over the ring Z_(p^m ), Springer Proceedings in Complexity book series (SPCOM): 14th Chaotic Modeling and Simulation International Conference, 2022, P.507-520. https://doi.org/10.1007/978-3-030-96964-6_35
  6. Sergey Varbanets and Yakov Vorobyov, The Kloosterman sums on the ellipse // Algebra and Discrete Mathematics, Vol. 35 (2), 2023, P. 251-270. DOI: http://dx.doi.org/10.12958/adm2048

Тези доповідей:

  1. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Exponential sums on the sequences of inversive congruential pseudorandom numbers with the variable shifts // The XII International Algebraic Conference in Ukraine dedicated to the 215th anniversary of V. Bunyakovsky, July 02-06, 2019, Vinnytsia, Ukraine, p. 122. https://jiac.donnu.edu.ua/article/download/7017/7047
  2. Sergey Varbanets, Inversive congruential generator of the second order with a variable shift // The XII International Algebraic Conference in Ukraine dedicated to the 215th anniversary of V. Bunyakovsky, July 02-06, 2019, Vinnytsia, Ukraine, p. 123. https://jiac.donnu.edu.ua/article/download/7017/7047
  3. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of PRN's from elliptic curves over Z_(p^m ), Chaotic Modeling and Simulation Web Conference 22-24 October 2020, pp. 38. http://www.cmsim.org/images/BOOK_OF_ABSTRACTS_CHAOS2020_compressed.pdf
  4. Сергій Варбанець, Генератори псевдо-випадкових чисел на алгебраїчних кривих, Розширене засідання «Під кінець року» Алгебраїчного семінару Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ 29 грудня 2020.
  5. Olga Savastru, Sergey Varbanets, Representation of positive integers by the sum of k-powers of positive defined quadratic form, 13th International Algebraic Conference in Ukraine, July 6-9, 2021, p. 70. https://bit.ly/3hcTbKe
  6. Sergey Varbanets, Sequences of pseudorandom numbers produced by elliptic curves over Z_(p^m), 13th International Algebraic Conference in Ukraine, July 6-9, 2021, p. 85. https://bit.ly/3hcTbKe
  7. Sergey Varbanets, Pseudorandom numbers generating in the unit circle |z|<1, 14th CHAOS2021, Tuesday 8 - Friday 11 June 2021, Athens, Greece, pp. 125. http://www.cmsim.org/images/BOOK_C_2021_compressed.pdf
  8. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Sequence of pseudorandom number from elliptic curves on Z_(p^m ), 14th CHAOS2021, Tuesday 8 - Friday 11 June 2021, Athens, Greece, pp. 125-126. http://www.cmsim.org/images/BOOK_C_2021_compressed.pdf
  9. Varbanets Sergey, Vorobyov Yakov, The Kloosterman sums on the ellipse // II Международная научно-практическая конференция «MODERN RESEARCH IN WORLD SCIENCE», 15-17 мая 2022 года, Львов, Украина, c. 574-581 // ISBN 978-966-8219-86-3 https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/MODERN-RESEARCH-IN-WORLD-SCIENCE-15-17.05.22.pdf
  10. S. P. Varbanets, Ya. A. Vorobyov, The Kloosterman sums on the ellipse // International Algebraic Conference "At the End of the Year" in online form, Kyiv, December 27-28, 2022, p. 88.
  11. Sergey Varbanets, Exponential sums over the sequences of PRN’s // The XIV International Algebraic Conference in Ukraine, July 03-07, 2023, Sumy, Ukraine, p. 132. CERTIFICATE #40-2022
  12. Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Norm Kloosterman sums and its applications // The XIV International Algebraic Conference in Ukraine, July 03-07, 2023, Sumy, Ukraine, p. 133. https://drive.google.com/file/d/1ywtFptKwLTgNs8tKGydXXujZ9KlqgN7u/view?usp=sharing
  13. Klishin M., Varbanets S., Kloosterman sum on the ellipse // Ukraine Algebra Conference “At the End of the Year 2023, 26-27 December, 2023, Kyiv, Ukraine, 2023, p. 29. https://drive.google.com/file/d/1F2OyRq50ktbiRHgna_n509RnfFPp_VZ4/view
  14. Варбанець С., Нормені суми Клостермана // VІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Освітні інновації у закладах освіти: проблеми та перспективи", 12 грудня 2023 року, Ізмаїл, Україна. https://drive.google.com/file/d/1RTRUn4NdFCMHnaNZ2mh4dUhV-kT8jNjn/view?usp=sharing
  15. Варбанець С. П., Функція τ_3 (α) в арифметичній прогресії // 78 Наукова конференція професорсько-викладацького складу і наукових працівників. Підсекція алгебри «Аналітична теорія чисел». https://drive.google.com/file/d/1FBdobhrineoj4vApfT7n1TMjtCg7SZI1/view?usp=sharing
  16. Belozerov G., Klishin M., Varbanets S., Vorobiova A., Analogue of the ternary divisor problem in an arithmetic progression // XXIX International Scientific and Practical Conference "Business culture in the conditions of socio-cultural transformation of society", Lyon, France July 23 – 26, 2024, Sect. Physical and mathematical sciences, 2024, pp. 175-176. https://isg-konf.com/wp-content/uploads/2024/07/BUSINESS-CULTURE-IN-THE-CONDITIONS-OF-SOCIO-CULTURAL-TRANSFORMATION-OF-SOCIETY.pdf
  17. Belozerov G., Klishin M., Varbanets S., Vorobiova A., On numbers of the type 𝑛=(𝑢2+𝑑𝑣2)⋅𝑤 in arithmetic progression // VI International Scientific and Practical Conference "Perspectives of contemporary science: theory and practice", Lviv, Ukraine 22-24 July 2024, Sect. Physical and mathematical sciences, 2024, pp. 167-170. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/PERSPECTIVES-OF-CONTEMPORARY-SCIENCE-THEORY-AND-PRACTICE-22-24.7.24.pdf
  18. Pavel Varbanets, Sergey Varbanets, Yakov Vorobyov, Multiplicative functions weighted with Kloosterman sums over Z[i] // Ukraine Mathematics Conference At the End of the Year 2024, December 16-18, 2024, Kyiv, Ukraine, p. 51. https://drive.google.com/file/d/14jjhLFSBidEdpIteUdKxPRTW8NSC56SD/view
  19. Сергій Варбанець, Послідовності псевдовипадкових чисел на еліптичних кривих // VII Всеукраїнська науково-практична-конференція з міжнародною участю «Освітні інновації у закладах освіти: проблеми та перспективи», 18 грудня 2024р., Ізмаїл, 2024. https://drive.google.com/file/d/18wnTt9n9IrESp9i1J86LwwYeXA7Yat3-/view?usp=drive_link

Євтухов В’ячеслав Михайлович

evtuhov

Доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь

  • 1972р. Закінчив з відзнакою механіко-математичний факультет Одеського державного університету імені І.І. Мечникова і отримав кваліфікацію – математик, викладач математики.
  • 1980р. Захистив дисертацію «Асимптотична поведінка розв’язків одного нелінійного диференціального рівняння другого порядку типу Емдена-Фаулера» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико- математичних наук зі спеціальності 01.01.02 – диференціальні рівняння в спеціалізованій радіК041.051.05 при Одеському державному університеті імені І.І. Мечникова (науковий керівник кандидат фіз.-мат. наук, доцент О.В. Костін).
  • 1989р. Захистив дисертацію«Асимптотичні зображення розв’язків неавтономних звичайних диференціальних рівнянь» на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук зі спеціальності 01.01.02 – диференціальні рівняння в спеціалізованій раді Д 01.66.02 при Інституті математики НАН України (Київ).
  • 1985р. Отримав атестат доцента по кафедрі вищої математики.
  • 1993р.ГрантСоросівського доцента.
  • 2002р. Отримав атестат професора по кафедрі диференціальних рівнянь.

1972-1974рр. Навчався в аспірантурі по кафедрі математичного аналізу Одеського державного університету імені І.І. Мечникова.

1974-1976рр. Працював на посадах асистента і старшого викладача кафедри математичного аналізу ОДУ імені І.І. Мечникова.

1976-1988рр. Працював на посадах старшого викладача і доцента кафедри вищої математики ОДУ імені І.І. Мечникова. (1976-1981рр. читав лекції з курсу «Вища математика» для студентів хімічного факультету. 1982-1988рр. читав лекції з курсу «Математичний аналіз» для студентів фізичного факультету).

1989-2017рр. Завідувач кафедри диференціальних рівнянь Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

2018 р.Обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри диференціальних рівнянь, геометрії та топології. ОНУ імені І.І. Мечникова.

2023 р. Обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь, геометрії та топології. ОНУ імені І.І. Мечникова.

1981-1982 рр.Стажувався в Німецькій Демократичній Республіці в м. Росток (Ростокський університет) і в м. Берлін (академія наук НДР).

1988-1989 рр., 1992р.Стажувався під керівництвом академіка НАН Грузії І.Т.Кігурадзев Інституті математики імені А. РазмадзеАкадемії Наук Грузії (м. Тбілісі).

2009р, 2015р., 2021 р.Стажувався під керівництвом академіка НАН України А.М.Самойленков Інституті математики НАН України.

З 2017р. Член Вченої ради Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.

Заступник головного редактора журналу Дослідження в математиці і механіці

http://rmm-journal.onu.edu.ua/about/editorialTeam

Член редколегії журналу Memoirs Differntial Equation end Mathematical Physics (Грузія).

https://www.emis.de/journals/MDEMP/editbrd.htm

Член редколегії журналу «Journal of Optimization, Differential Equations and Their Applications».

https://model-dnu.dp.ua/index.php/SM/pages/view/editorial-board

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Основна область наукових інтересів – дослідження асимптотичних властивостей розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь та систем таких рівнянь.

 Зокрема цікавлять

  • Методи встановлення асимптотичних зображень для правильних та сингулярних неколивних розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь та систем таких рівнянь
  • Дослідження асимптотичної поведінки коливних розв’язків лінійних, нелінійних і істотно нелінійних диференціальних рівнянь
  • Асимптотична теорія систем лінійних диференціальних рівнянь
  • Теорія стійкості за Ляпуновим
  • Методи встановлення існування зникаючих розв’язків у систем квазілінійних неавтономних диференціальних рівнянь
  • Застосування теорії правильно та швидко змінних функцій при дослідженні асимптотичних властивостей розв’язків диференціальних рівнянь
  • Застосування асимптотичної теорії диференціальних рівнянь при дослідженні реальних процесів в фізиці, біології, екології, медицині, економіці, фінансовій математиці, тощо.

За результатами досліджень опубліковано понад 150 робіт. Основні наукові публікації.

Під керівництвом проф. Євтухова В.М. підготовлено 19 кандидатських дисертацій.

У 2009році нагороджений Дипломом та Пам’ятною медаллю імені Н.Н.Боголюбова оргкомітетом Українського математичного Конгресу, та Почесною грамотою Південного наукового центру НАН і МОН України та ради ректорів вищих навчальних закладів Одеського регіону.

СПИСОК КУРСІВ, ЩО ЧИТАЮТЬСЯ ВИКЛАДАЧЕМ:

  1. Диференціальні рівняння.
  2. Основи нелінійного аналізу.
  3. Асимптотичне інтегрування нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь першого порядку.
  4. Теорія L- діагональних систем лінійних диференціальних рівнянь.
  5. Асимптотичне інтегрування лінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь другого та вищих порядків .
  6. Умови існування обмежених та зникаючих в особливій точці розв’язків у систем квазілінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь.
  7. Асимптотичне інтегрування істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь другого та вищих порядків.
  8. Математичні моделі мікро та макроекономіки.

ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ІНШІ ВИДИ РОБІТ

У 2004 р. був співзасновником і першим завідувачем кафедри Математики та математичного моделювання в Міжнародному гуманітарному університеті та до 2007р. читав на цій кафедрі лекції з курсів «Математичний аналіз»і«Диференціальні рівняння».

2009-2012рр. Член методичної комісії з математики Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2008-2010рр.Заступник голови експертної комісії з математики та природничих наук ДАК України.Неодноразово залучався до роботи в експертних комісіях для проведення ліцензування та акредитації вузів та спеціальностей математика і прикладна математика, зокрема в Львівському національному університету імені Івана Франка, Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича, Уманьському державному педагогічному університеті імені П.Тичини, Миколаївському державному університеті, тощо.

2001-2007рр.Член спеціалізованих рад по захисту кандидатських дисертацій в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича і Одеському націонаьному університету імені І.І.Мечникова.

2011 – 2014 рр. Член секції Наукової Ради Міністерства освіти і науки України за фаховим напрямом математика.

2016р.Керівник проектної групи підготовки освітньо-наукової програми зі спеціальності 111-математика третього рівня вищої освіти (доктор філософії в галузі математики та статистики за спеціальністю «математика») в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.

2016-2017рр. Член підкомісії з математики Науково-методичної комісії з біології, природничих наук та математики сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

2009, 2015рр. Нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України,

Основні наукові публікації

  1. Костин А.В, Евтухов В.М. Асимптотика решений одного нелинейного дифференциального уравнения // Докл. АН СССР. - 1976. - Т. 231, N 5. - С. 1059-1062.
  2. Евтухов В.М. Об одном нелинейном дифференциальном уравнении второго порядка // Докл. АН СССР. - 1977. - Т. 233, N 4. - С. 427-431.
  3. Евтухов В.М. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка // Сообщ. АНГССР. -1982. - Т. 106, N 3. - С. 473-476.
  4. JevtuchovV.M. SchneiderK.R. Uber die Existenz und Stabilitat von Autowelen der van - der - Pol Gleichungmit Diffusion // Preprint. P - Math - 08/83 Akademie der Wissenschaften der DDR. Institut fur Mathematik. Berlin., 1983, pp. 1 - 29.
  5. ЕвтуховВ.М. Асимптотические свойства решений одного класса дифференциальных уравнений второго порядка // Math. Nachr. - 1984. - V. 115. - S. 215-236.
  6. Вишняков В.И, Драган Г.С, Евтухов В.М,МаргащукС.В.Распределение электростатического потенциала в сферически симметричной плазме // Теплофизика высоких температур. - 1987. - Т. 25, N 3. - С. 620.
  7.  Евтухов В.М. Асимптотические свойства монотонных решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений n-го порядка // Докл. расшир. заседаний семинара Ин-та прикл. мат. им. И.Н. Векуа ТТУ,- 1988.- Т. 3, N 3.- С. 62-65.
  8. Евтухов В.М, ШнайдерК.Р. О существовании автоволн у уравнения Ван-дер-Поля с диффузией // Дифференц. уравнения. - 1988. - Т. 24, N 6. - С. 1027 - 1037.
  9. ЕвтуховВ.М.Асимптотическое интегрирование линейных систем дифференциальных уравнений с почти постоянными коэффициентами // Сообщ. АН ГССР.-1989.- Т. 136, N 3.- С. 541-544.
  10. Евтухов В.М.,Дрик Н.Г. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка // Сообщ. АН ГССР. - 1989. - Т. 133, N 1. - С. 29-32.
  11. Евтухов В.М. К вопросу об асимптотическом интегрировании линейных дифференциальных уравнений // Докл. расшир. заседаний семинара Ин-та прикл. мат. им. И.Н. Векуа ТРУ.- 1990.- Т. 5, N 3.- С. 72-74.
  12. Евтухов В.М. Асимптотика решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Диф. уравнения.-1990. - Т. 26, N 5. - С. 776-787.
  13. Евтухов В.М. Об асимптотическом представлении решений линейных дифференциальных уравнений п-го порядка // Сообщ. АН ГССР. - 1990. - Т. 137, N 1. - С. 45-48.
  14. Евтухов В.М. Асимптотическое интегрирование линейных систем дифференциальных уравнений в случае квазижордановой нормальной формы главной матрицы коэффициентов // Докл. АН СССР.- 1990. - Т. 314, N 2. - С. 279-283.
  15. Евтухов В.М. К вопросу об асимптотике монотонных решений одного дифференциального уравнения типа Эмдена-Фаулера // ReportsofenlargedsessionoftheseminarofI.N.Vekuainst. ofappl. math.-1992.- V. 7, N 3.- P. 36-38.
  16. ЕвтуховВ.М., ДрикН.Г. Асимптотическиепредставлениярешенийодногонелинейногодифференциальногоуравнениявторогопорядка // ReportsofenlargedsessionoftheseminarofI.N. Vekuainst. ofappl. math. - 1992. - V. 7, N 3. - P. 39-42.
  17. Евтухов В.М. Об одном классе монотонных решений нелинейного дифференциального уравнения п-го порядка типа Эмдена-Фаулера // Сообщ. АН Грузии. -1992. - Т. 145, N 2. - С. 269-273.
  18. Евтухов В.М. Об асимптотике монотонных решений дифференциальных уравнений типа Эмдена-Фаулера // Диф. уравнения. - 1992. Т. 28, N 6. - С. 1076-1078.
  19. Евтухов В.М. Асимптотические представления монотонных решений нелинейного дифференциального уравнения типа Эмдена-Фаулерап-го порядка // Докл. АН России. - 1992. - Т. 324, N 2. - С. 258-260.
  20. Евтухов В.М. Об условиях колеблемости и неколеблемости решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Укр. мат. журнал. - 1994. - Т. 46, N 7. - С. 833-841.
  21. Евтухов В.М., Васильева Н.С. Асимптотические представления правильных решений одного полулинейного дифференциального уравнения второго порядка // Сообщ. АНГрузии.-1995.- Т. 152, N 2.- С. 228 -234.
  22. Evtukhov V.M., Drik N.G. Asymptotic behavior of solutions of a second order nonlinear differential equation// Georgian Math. J. - 1996. - V. 3, N 2. - P. 101 - 120.
  23. Evtukhov V.M., Shebanina E.V. Asymptotic behaviour of solutions of n-th order differential equations// Mem. DifferentialEquationsMath. Phys. Tbilisi. - 1997. - 13. - P. 150-153.
  24. Евтухов В.М. Об условиях неколеблемости решений одного нелинейного дифференциального уравнения второго порядка// Мат. заметки. - 2000. - 67, вып. 2. С. 201-210.
  25. Евтухов В.М. Асимптотическое интегрирование некоторых классов систем линейных дифференциальных уравнений// Нелинейные колебания. - 2000. - 3, N 3. - С. 334 - 357.
  26. Evtukhov V.M., VasiljevaN.S. Asymptotic representations of proper nonoscillation solutions of a class semilinear differential equations of the second order// Nonlinear Oscillations. - 2001. - 4, N 2. - P. 190 - 215.
  27. ЕвтуховВ.М.Асимптотическиепредставлениярешенийобыкновенныхдифференциальныхуравненийn- гопорядка.// Дифференц. уравнения. – 2001. – 37, № 11. – С. 1576.
  28. Evtukhov V.M. Asymptotic representations of solutions of ordinary differential equations of n-th order //Mem. Differential Equations Math. Phys. Tbilisi. - 2001. - 24, N 1-4. - P. 140-145.
  29. ЕвтуховВ.М. Некоторыевопросыасимптотическойтеориилинейныхдифференциальныхуравненийn-гопорядка// Укр. мат. ж. - 2002. - 54, N 1. - C. 20 - 42.
  30. Евтухов В.М. Асимптотические представления правильных решений одной двумерной системы дифференциальных уравнений// Доповiдi НАН України. - 2002. - N 4. - C. 11 - 17.
  31. Евтухов В.М. Асимптотические представления правильных решений одной полулинейнойдвумерной системы дифференциальныхуравнений// Доповiдi НАН України. - 2002. - N 5. - C. 11 - 17.
  32. Evtukhov V.M., Schinkarenko V.N. On the solutions with degree asymptotics of the differential equations with exponentialnonlinearity// Nonlinear Oscillations. - 2002. - 5, N 3. - С. 324-341.
  33. Евтухов В.М. Асимптотические свойства решений дифференциальных уравнений n-го порядка // Украинский математический конгресс. Сб. избранных трудов. Киев, 2003. – с. 15-33.
  34. Евтухов В.М. Об исчезающих на бесконечности решениях неавтономных систем квазилинейных дифференциальных уравнений //Дифференц. уравнения. 2003, т.39, №4. – с. 441-452.
  35. Evtuhov V., Kusik L. Asymptotic behavior of solutions of some systems of quazi-linear differential equations // Mathematical Notices, Miskolz. 2003, v.4, № 1, 3-24.
  36. Евтухов В.М., Кусик Л.И. Асимптотические представления решений одного класса систем квазилинейных дифференциальных уравнений // Украинский Математический Журнал.- 2003. –55, № 12. – С. 1658-1668.
  37. Evtukhov V.M. Kirilova L.A. Asymptotic representations of solutions of non-linear second order differential equations // Memoirs on Differential Equations and Mathematical Phisics. - 2003.- v.30.- PP. 153-158.
  38. Евтухов В.М.,Стехун А.А. Асимптотические представления неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений третьего порядка// Математичніметоди та фізико-механічні поля. – 2004. - 47, № 4. - С. 82-87.
  39. ЕвтуховВ.М.Касьянова В.А. Асимптотическое поведение неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка.I// Укр. Мат. журнал. – 2005. – 57, №3. – С.338-355.
  40. Евтухов В.М., Кирилова Л.А. Об асимптотике решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Дифференц. уравнения. – 2005. – 41, № 8. – С. 1053-1061.
  41. Евтухов В.М., Стехун А.А. Асимптотичні зображення розв’язків нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь третього порядку// Вісник Львівського ун-ту. Серія мех.-мат. 2005.-Вип. 64.- С.107-120.
  42. Евтухов В.М., Касьянова В.А. Асимптотическое поведение неограниченных решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка.IІ// Укр. Мат. журнал. – 2006. – 58, №7. – С.901-921.
  43. VishnyakovV.I.,EvtukhovV.M.,DraganG.S.Nonlinear Poisson-Boltzmanne quationins pherical symmetry// PhysicalReview.-2007.- E76, № 3. – P. 1-5.
  44. Евтухов В.М., Стехун А.А. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных неавтономных дифференциальных уравнений третьего порядка// Укр. Мат. Журнал.- 2007.- 59, №10.- С. 1363-1375.
  45. Евтухов В.М., Харьков В.М. Асимптотическиепредставлениярешенийсущественнонелинейныхдифференциальныхуравненийвторогопорядка// Дифференц. уравнения. – 2007. – 43, № 10. – С. 1311-1323.
  46. Евтухов В.М., Васильева Н.С. Условия колеблемости и неколеблемости решений одного класса полулинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Укр. Мат. Ж. – 2007. -59, № 4. – С. 458 – 466.
  47. Евтухов В.М., Шинкаренко В.Н. Асимптотические представления решений двучленных неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений n-го порядка с экспоненциальной нелинейностью// Дифференц. уравнения. – 2008. - 44, № 3 . – С. 308-322.
  48. Евтухов В.М., Белозерова М.А.Асимптотическиепредставлениярешенийсущественнонелинейныхнеавтономних дифференциальныхуравненийвторогопорядка // Укр. Мат. журнал. -- 2008. -- Т.60, №3. -- С. 310 - 331.
  49. EvtukhovV.M., Musa Jaber Abu Elshour. Asymptotic behaviour of solutions of second order nonlinear differential equations clouse to linear equations// Mem. Diff. Eq. Math. Phys.-2008.-43.- P. 97-106.
  50. Евтухов В.М., Владова Е.С. Асимптотические представления решений существенно нелинейных двумерных систем обыкновенных дифференциальных уравнений// Укр. Мат. Ж. – 2009. – 61, № 12. – С. 1597-1611.
  51. MousaJaberAbuElshour, VjacheslavEvtukhovAsymptoticrepresentationsforsolutionsof class of second order nonlinear differential equations// Miscolc Mathematical Notes. – 2009. -10, N 3. – P. 119-127.
  52. Евтухов В.М., Владова Е.С. Асимптотические представления решений существенно нелинейных двумерных систем обыкновенных дифференциальных уравнений//Укр. Мат. Журнал.- 2009. – 61, № 12. – С. 1597-1611.
  53. Евтухов В.М., Кусик Л.И. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Вісник ОНУ . Математика і механіка. – 2009. – 14, № 20. – С. 57-74.
  54. Евтухов В.М., Самойленко А.М. Условия существования исчезающих в особой точке решений у вещественных неавтономных систем квазилинейных дифференциальных уравнений//Укр. Мат. Ж. - 2010. - Т.62, №1. - С. 52- 80.
  55. Евтухов В.М., Самойленко А.М. Асимптотические представления решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений с правильно меняющимися нелинейностями// Дифференц. уравнения. – 2011. – 47, № 5. – С. 628-650.
  56. Евтухов В.М., Козьма А.А. Признаки существования и асимптотика некоторых классов решений существенно нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Укр. Мат. Журнал. – 2011. – 63, № 7. – С. 924-938.
  57. Евтухов В.М, МусаДжаберАбуЭльшаур.Асимптотические представления решений одного класса обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка/Нелинейные колебания. – 2011. – 14, № 2. – С. 1-11.
  58. Evtukhov V.M., Vladova O.S. On the asymptotics of solutions of nonlinear cyclic systems of ordinary differential equations/ Mem. Diff. Eq. &Math. Phys.- 2011.- V. 54. – P. 1- 25.
  59. ЕвтуховВ.М.,ВладоваЕ.С.Асимптотические представления решений существенно нелинейных циклических систем обыкновенных дифференциальных уравнений// Дифференц. уравнения. – 2012. – 48, № 5. – С. 622-639.
  60. Евтухов В.М., Шлепаков О.Р. Асимптотическиепредставлениярешенийсущественнонелинейных систем обыкновенныхдифференциальныхуравнений с правильно и бістро меняющимисянелинейностями// Укр. Мат. Журнал.- 2012. – 64, №9. – С.1165-1185.
  61. Евтухов В.М. Асимптотика решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка, асимптотически близких к линейным//Укр. Мат. Журнал. – 2012. – 64, №10. – С. 1346-1364.
  62. Bilozerova M.A., Evtukhov V.M. Asymptotic representations of solutions of the differential equation // Miskolc Mathematical Notes. – 2012. – 13, № 2. – P. 249-270.
  63. Евтухов В.М., Кусик Л.А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка// Дифференц. уравнения. – 2013. – 49, №4. – С. 424—438.
  64. Евтухов В.М., Клопот А.М. Асимптотика некоторых классов решений обыкновенных дифференциальных уравнений n- го порядка с правильно меняющимися нелинейностями// Укр. Мат. Ж.—2013 – 56, № 3. – С. 354—380.
  65. Евтухов В.М., Клопот А.М. Асимптотическое поведение решений обыкновенных дифференциальных уравнений n-го порядка с правильно меняющимися нелинейностями\\Дифференц. уравнения. – 2014.- 50, № 5. – С. 584-600.
  66. Евтухов В.М., Талимчак М.А.  Асимптотическоеповедение решений нелинейных систем обыкновенных дифференциальных уравнений// Нелинейные колебания. – 2014. - т. 17, № 2.- С. 213-227.
  67.  ЕвтуховВ.М., Мusa АбуЭль-Шаур. Асимптотическое поведение решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений n-го порядка// Нелинейные колебания.- 2016. – 19, № 1. – С. 22-31.
  68. Евтухов В.М., Черникова А.Г. Асимптотика медленно меняющихся решений обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка с быстро меняющейся нелинейностью// Нелінійні коливання. – 2016. – Т.19, № 4. – С. 466—483.
  69. Евтухов В.М., Клопот А.М. Асимптотическиепредставлениясингулярных решенийдифференциальныхуравнений с правильно меняюимисянелинейностями.// Дослідження в математиці і механіці. – 2016. – Т. 21. Випуск 1(27). – С. 7—15.
  70. EvtukhovV.M., MousaJaberAbuElshour. Asymptotic representations of solutions of the nonautonomous ordinary dfferential n-th order equations// ArchivumMathematicum (Brno). – 2016.—V. 52. – P. 219—230.
  71. Евтухов В.М., Черникова А.Г. Асимптотическое поведение медленно меняющихся решений обыкновенных двучленных дифференциальных уравнений второго порядка с быстро меняющейся нелинейностью// Нелинейные колебания. – 2017. – т.20, № 3. –С. 346-360.
  72. Евтухов В.М., Черникова А.Г. Асимптотическое поведение решений обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка с быстро меняющимися нелинейностями//Укр. Мат. Ж. – 2017. – т.69, № 10. – С. 1345-1363.
  73. Евтухов В.М., Корепанова Е.С. Асимптотическиепредставлениярешенийдифференциальныхуравнений с правильно меняющимисянелинейностями//Укр. Мат. Ж. – 2017. - т. 69, № 9. – С. 1198-1216.
  74. Євтухов В.М., Дрожжина А.В. Асимптотика быстро меняющихся решений дифференциальных уравнений, асимптотически близких к уравнениям с правильно меняющимися нелинейностями// Нелинейные колебания. – 2019.- Т.22, № 3.- С. 350-368. (Scopus)
  75. Євтухов В.М., Дрожжина А.В. Асимптотические представления решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений// Укр. Мат. Журнал, 2019. Т. 71, № 12. C. 1572- 1586. Transl. In J. Math. Sci. (USA). Vol. № 201. P. (Scopus)
  76. Евтухов В.М., Черникова А.Г. Асимптотика решений обыкновенных дифференциальных уравнений с быстро меняющимися нелинейностями //Укр.Мат. Журнал. 2019. Т. 71, № 1. С. 73-91. (Scopus)
  77. Evtukhov V.M, Sharay N.V. Asymptotic behaviour of solutions of third-order differential equations with rapid varying nonlinearities // Mem Diff. Eq. and Math Phys. 2019. V. 77. P. 1—15.
  78. Євтухов В. М, Шарай Н.В, Асимптотика швидко змінних розв'язків диференціальних рівнянь третього порядку з швидко змінною нелінійніостю // Укр. мат. Журнал. 2022-T.74,№ 6-- C.812- 828 (Scopus) 6 Євтухов В.М., Голубєв С.В. Асимтотична поведінка розв’язків диференціальних рівнянь з експоненціальною нелінінійністю.// Дослідження в математиці і механіціі, 2022, Т 27,…. Вип 1-2 (38-39), С. 25-39..
  79. Євтухов В. М., Голубєв С.В.Асимптотична поведiнка розв’язкiв двочленних диференцiальних рiвнянь з експоненцiйною нелiнiйнiсть .// Дослідження в математиці і механіціі, 2023, Т 28, Вип 1-2 (41-42), С. 15-27. http://rmm-journal.onu.edu.ua/issue/view/17980/10864
  80. Євтухов В.М., Голубев С.В. Про асимптотику розв’язків одного класу істотно нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь//Нелінійні коливання.2024, т. 27, № 3, С. 322-345. DOI 103842/nosc V. 27, I3, 1485. УДК 517.925. (Scopus)

Дисертації, що виконані під керівництвом проф. В.М. Євтухова

  1. А б д у л Гани Башар. Асимптотические представления решений одного класса нелинейных дифференциальных уравнений третьего порядка:дис.... канд. физ.- мат. наук.- Одесса.- 1988. - 149с
  2. Д p и к H. Г. Асимптотическое поведение pешений одного класса нелинейныхдифференциальных уравненийвтоpогопоpядка:дис.... канд. физ.-мат. наyк.- Одесса.- 1992.– 137с.
  3. В а с и л ь е в а Н.С. Асимптотические свойства правильных решений одного класса полулинейных дифференциальных уравнений второго порядка:дис…. канд. физ-мат. наук. – Одесса. – 1998. – 109с.
  4. Ш е б а н и н а Е.В. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений n-го порядка с нелинейностями типа Эмдена-Фаулера:дис…. канд. физ-мат. наук.- Одесса. – 1999. – 149с.
  5. Шинкаренко В.Н.Асимптотическиепредставлениярешенийдифференциальныхуравнений n-порядка с экспоненциальнойнелинейностью: дис....канд. физ.-мат. наук: 01.01.02-диф\-фе\-рен\-циальныеуравнения. - Одесса, 2005. -150с.
  6. Кирилова Л.А. Асимптотические представлениярешенийнелинейных неавтономних дифференциальныхуравненийвторогопорядка,асимптотическиблизких к уравнениямтипаЭмдена-Фаулера: дис. ... канд.физ.-мат. наук: 01.01.02 – Одесса, 2009. –165с.
  7. Харьков В.М. Асимптотические представления решений сушественно нелинейных дифференциальных и разностных уравнений второго порядка: дис. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – лифференциальныеуравнения . -- Одесса, 2009.-139с.
  8. Белозерова М.А Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями в некотором смысле близкими к степенным: дис. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – лифференциальныеуравнения . -- Одесса, 2009. -- 121 c.
  9. Касьянова В.А. Асимптотические представленич решений неавтономных обыкновенных дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями, асимптотически близкими к степенным: дис. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – лифференциальныеуравнения . -- Одесса, 2011. – 154с.
  10. Козьма А.А.Асимптотическиепредставлениярешенийдифференциальныхуравненийвторогопорядка с правильно меняющимисяотносительнонеизвестнойфунции и еепроизводнойпервогопорядканелинейностями:дис. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – лифференциальныеуравнения . -- Одесса, 2012. - 132с
  11. Владова Е.С. Асимптотические представления решений циклических существенно нелинейных систем дифференциальных уравнений: дисс. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – дифференциальные уравнения . – Одесса , 2012.- 139с.
  12. Клопот А.М. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений n-го порядка с правильно меняющимися нелинейностями: дисс. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – дифференциальные уравнения . – Одесса ,2014. – 148с.
  13. Кусик Л.И. Асимптотические представления решений нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка: дисс. канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 – дифференциальные уравнения . – Одесса ,2016. - 159с.

За останні п’ять років

  1. Дрожжина А. Асимптотична поведінка розв'язків нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь n- го порядку” на здобуття наукового ступення доктора філософії за спеціальністю 111 – математика, диплом ДР N 002115 Наказ МОН N735 від 29.06. 2021р. і насупні п’ять -на здобуття наукового ступеня кандидата фізико - математичних за спеціальністю 01.01.02 –диференціальні рівняння:
  2. Корепанова К. “Асимптотичні зображення розв'язків диференціальних рівнянь з правильно змінними нелінійностями”, диплом ДК № 051339 від 05.03.2019р;
  3. Чернікова А.Г. “Асимптотична поведінка розв’язків звичайних диференціальних рівнянь зі швидко змінними нелінійностями” диплом ДК № 057206 від 02.07.2020р;.
  4. Колун Н.П, “Асимптотична поведінка розв’язків диференціальних рівнянь з різного типу нелінійностями” диплом ДК № 057606 від 24.09. 2020р;
  5. Стехун А.О. “Асимптотичні зображення розв’язків нелінійних диференціальних рівнянь третього порядку” диплом ДК № 61869 від 29.06. 2021р;
  6. Чепок О.О. “Асимптотична поведінка розв’язків двочлених диференціальних рівнянь з нелінійностями суттєво різних типів” диплом ДК № 058.833 від 26.11 2021р

Кіосак Володимир Анатолійович

kurbatova

Доктор фізико- математичних наук, професор

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ORCID: 0000-0002-7433-6709

Scopus

Google Scholar

Володимир Кіосак – дослідник у галузі диференціальної геометрії, викладач з великим педагогічним досвідом, автор монографій, посібників та понад 150 статей.

Спеціальність і кваліфікація за дипломом: Одеський державний університет імені І.І.Мечникова, 1981, спеціальність «Математика», кваліфікація – Математик. Викладач математики.

Диплом ИВ -1 №68061 виданий 30 червня 1981р.

В Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Веркіна НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему «Геодезичні відображення спеціальних ріманових просторів» , (спеціальність 01.01.04 «Геометрія і топологія» Диплом к.ф.-м.н. ДК №043234 від 08.11.2007 р. )

В Інституті математики НАН України захистив докторську дисертацію на тему «Відображення спеціальних псевдоріманових просторів» (спеціальність 01.01.04 «Геометрія і топологія» Диплом д.ф.-м.н. ДД №007350 від 01.02.2018 р.)

Кіосак В. є відповідальним секретарем редакційної колегії фахового наукового журналу «Математичні методи механіки» http://mmm-journal.com.ua/index.html та входить до складу міжнародного наукового комітету щорічної конференції «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу» (м. Одеса).

В. Кіосак регулярно приймає участь в обговоренні своїх результатів на конференціях, що проводяться як в Україні, так і на міжнародних конференціях. Протягом чотирьох років (з 2019 по 2022) він керував секцією "Geometry and Its Applications" на Міжнародній конференції International Conference on Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences (Albena, Bulgaria). У 2008 році був науковим співробітником Університету ім. Шиллера місто Йена (Німеччина). Після цього на протязі п’яти років з перервами працював по програмам DFG Priority Program 1154 - “Global Differential Geometry”; DFG MA 2565/2 “H-projectivety equivalent metrics”; Research Training Group 1523 “Quantum and Gravitation Fielfd” в місті Йена в Університеті ім. Шиллера. Має досвід спільної роботи з чеськими колегами з Університету ім. Палацького (місто Оломоуц, Чеська республіка), де він закінчив докторантуру та захистив дисертацію і отримав науковий ступінь доктора філософії в галузі математики за спеціальністю «Алгебра і геометрія».

Викладає наступні курси: аналітична геометрія, диференціальна геометрія, топологія, основи геометрії, вища математика, теорія ймовірностей.

Здійснює наукове керівництво п’яти аспірантами:

  1. Патрашку Є. (ОДАБА) – з 1.102021
  2. Баньковський М., Пальчик С. (ОДАБА) – з 1.10.2022
  3. Колесник С. (ОДАБА) – з 1.10.2023
  4. Соловйов А. (ОНУ ім. І.І.Мечникова) - з 1.10.2024

Наукові публікації за останні пять років

  1. Kiosak V. Geodesic mappings of quasi-Einstein spaces with a constant scalar curvature / V. A. Kiosak, G. V. Kovalova // Matematychni Studii. V.53, No.2. – 2020. – pp. 212−217. https://doi.org/10.30970/ms.53.2.212-217 (Scopus), (фахове).
  2. Kiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces, I / V. Kiosak, A. Savchenko, G. Kovalova // Proceedings of the International Geometry Center. Vol. 13, No1. −2020. − pp. 35–48. https://doi.org/10.15673/tmgc.v13i1.1711 (Scopus), (фахове).
  3. Кіосак В. А. Укорочені відображення просторів аффінної зв’язності / В. А. Кіосак, А. В. Каменева // Механіка та математичні методи.-2020. – Том 2, Вип. 2.– С. 18-31. https://doi.org/10.31650/2618-0650-2020-2-2-18-31 (фахове).
  4. Doikov D. On the Schwarzschild model for gravitating objects of the Universe / D. Doikov, and V. Kiosak // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040001.https://doi.org/10.1063/5.0033657. (Scopus).
  5. Кiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces with constant scalar curvat // V. Kiosak, A. Savchenko, and A. Kamienieva // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040002. https://doi.org/10.1063/5.0033661. (Scopus).
  6. Kiosak V. On the typology of quasi-Einstein spaces / V. Kiosak, A. Savchenko, and S. Khniunin // AIP Conference Proceedings, 2020. − vol. 2302. – 040003. https://doi.org/10.1063/5.0033700. (Scopus).
  7. Kiosak V. Geodesic mappings of compact quasi-Einstein spaces, II / V. Kiosak, A. Savchenko, O. Latysh // Proceedings of the International Geometry Center. Vol. 14, No1. − 2021. − pp. 80–91. https://doi.org/10.15673/tmgc.v14i1.1936 (Scopus), (фахове).
  8. Kiosak V. On the geodesic mappings of pseudo-Riemannian spaces with special supplementary tensor / V. Kiosak, O. Prishlyak, O. Lesechko // Proceedings of the International Geometry Center. – 2021. – Vol. 14, No 4. − pp. 243-256. https://doi.org/10.15673/tmgc.v14i4.2140 (Scopus), (фахове).
  9. Kiosak V. Invariant transformations that preserve mappings / V. Kiosak, A. Savchenko and L. Makarenko // AIP Conference Proceedings, (2022).− vol. 2522, 120003. https://doi.org/10.1063/5.0100787 (Scopus).
  10. Kiosak V. On the properties of Ricci solitons / V. Kiosak, A. Savchenko and L. Kusik // AIP Conference Proceedings, (2022).− vol. 2522, 120006. https://doi.org/10.1063/5.0100792 (Scopus).
  11. Kiosak V. Geodesic Ricci-symmetric pseudo-Riemannian spaces / V.Kiosak, L.Kusik, V.Isaiev // Proceedings of the International Geometry Center. – 2022. − Vol. 15, No 2. − pp. 109-119. https://doi.org/10.15673/tmgc.v15i2.2224 (Scopus), (фахове).
  12. Кіосак В.А. Прогнозування терміну експлуатації трубопроводу після аварійного ремонту / В.А. Кіосак В.А., В.Ф. Ісаєв, С.С. Пальчик //Прикладні питання математичного моделювання, ХНТУ. – 2023. – т.6, № 1. – с.73-81. https://doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-1-8 (фахове)
  13. Kiosak V. On geodesic mappings of symmetric pairs / V. Kiosak, O. Lesechko, O. Latysh // Proceedings of the International Geometry Center. – 2023. − Vol. 15, No 3-4. − pp. 230-238. https://doi.org/10.15673/tmgc.v15i3-4.2430 (Scopus), (фахове).
  14. Kiosak V. Modeling the entry of air contaminants into a room/V. Kiosak, V. Isaiev, V. Fedorenko, A. Gridasov// Mechanics and mathematical methods. – 2024. – VI(2). – рр. 58-76. https://doi.org/10.31650/2618-0650-2024-6-2-58-76 (фахове).
  15. Kiosak V. On geodesic mappings of threesymmetric spaces / V. Kiosak, O. Prishlyak, O. Gudyreva//Proceedings of the International Geometry Center. – 2024. – Vol. 17, No 1. − pp. 56-64. https://doi.org/10.15673/pigc.v17i1.2647 (Scopus), (фахове).
  16. Kiosak, V. Split curvature/ V. Kiosak, O. Latysh, V. Kuzmich// Proceedings of the International Geometry Center.- 2024. - 17(3).- pp.232-243. https://doi.org/10.15673/pigc.v17i3.2817 (Scopus), (фахове).

Курбатова Ірина Миколаївна

kurbatova

кандидат фізико-математичних наук, доцент.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В 1976 році закінчила Одеський державний університет ім.І.І.Мечникова  за спеціальністю математика.

В 1976-1979 роках навчалась в  аспірантурі на кафедрі геометрії і топології  ОДУ, а в 1980 році захистила  кандидатську дисертацію на тему “Квазі-геодезичні відображення ріманових просторів”. В 1985 році отримала вчене звання доцента.

Під керівництвом Курбатової І.М. виконано і успішно захищено в 1991 році в  Московському державному університеті ім..Ломоносова  кандидатську дисертацію Раада Кадема (громадянина Іраку) на тему «2F-планарные отображения аффинносвязных и римановых пространств».

 З 1979 до 2017 року працює  на кафедрі геометрії і топології, а з 2017 – на кафедрі диференціальних рівнянь, геометрії та топології.

Викладала наукові дисципліни

  • аналітична геометрія
  • диференціальна геометрія
  • топологія
  • ріманова геометрія
  • теорія ймовірностей і математична статистика (для економістів)
  • математичне програмування (для економістів)
  • дослідження операцій (для економістів)
  • вища математика (для економістів)
  • теорія нечітких множин.

Сфера наукових інтересів – теорія дифеоморфізмів  многовидів з різноманітними афінорними структурами. 

За останні 10 років опубліковала більше ніж 50 наукових робіт (самостійно і в співавторстві), основні з яких

  1. Курбатова И.Н., Хаддад М. Метрики 2F-плоских 3-параболически келеровых пространств. – Известия пензенского гос.пед.ун-та. Физ.-мат.науки. №26. Пенза, ПГПУ, 2011. С.121-128.
  2. Kurbatova I.N. 2F-planar Mappings of the Manifolds with Special Affine Structures. – Abstr. of the International Conference dedicated to 120-th annivessary of Stefan Banach. September 17-21, 2012. Ivan Franko National University of Lviv. Lviv, Ukraine, 2012.
  3. Курбатова И.Н. О 4-квазипланарных отображениях специальных почти кватернионных многообразий.– Известия пензенского гос.пед.ун-та. Физ.-мат.науки. №30. Пенза, ПГПУ, 2012. С.98-106.
  4. Курбатова И.Н. О некоторых типах диффеоморфизмов почти кватернионных многообразий. – Math.stud., Lviv.  Т.40,№1.2013, С.95-103.
  5. Курбатова И.Н. Канонические квази-геодезические отображения параболически келеровых пространств. – Proc. Inter. Geom. Center, 7(1):15-26, 2014.
  6. Курбатова И.Н. О закономерностях канонических квази-геодезических отображений параболически келеровых пространств. – Proc. Inter.Geom. Center, 7(2):24-34,2014.
  7. Курбатова И.Н. 4-квазипланарные отображения почти кватернионных и полукватернионных многообразий // Proc. Inter. Geom. Center, 8(1): 46-56, 2015.
  8. Курбатова И.Н., Сисюк О.Т. Квазигеодезические отображения рекуррентно-параболических пространств // Proc. Inter. Geom. Center, 8(1): 46-56, 2015.
  9. Курбатова И.Н. О 4-квазипланарных отображениях полукватернионных многообразий // Proc. Inter. Geom. Center, 9(2): 49-62, 2016.
  10. Курбатова И.Н., Лозиенко Д.В. О канонических квази-геодезических отображениях рекуррентно-параболических пространств// Proc. Inter. Geom. Center, 10(3-4): 44-57, 2017.
  11. Коновенко Н.Г., Курбатова И.Н., Цвентух Е..  2F-планарные отображения псевдоримановых пространств с f-структурой. Proc. Intern. Geom. Center, 11(1):39-51, 2018.

     Навчальні посібники

  1. І.М.Курбатова, Л.А.Гармашова. Методичний посібник з вищої математики для студентів напрямів підготовки 6.030601 «Менеджмент» і 6.030509 «Облік та аудит». Одеса, ОНУ, 2014, 84 сторінки

    Методичні вказівки 

  1. І.М.Курбатова, Л.А.Гармашова Тестові завдання  з курсу «Вища математика» для студентів 1 курсу ЕПФ спеціальностей Менеджмент ЗЕД та Облік та аудит. Одеса, ОНУ, 2011, 32 сторінки
  1. І.М.Курбатова Методичні вказівки з курсу «Теорій ймовірностей та математична статистика» для студентів напрямів підготовки 6.030601 «Менеджмент» і 6.030509 «Облік та аудит». Одеса, ОНУ, 2016

 Стислі анотації дисциплін, що викладає Курбатова І.М. 

Загальні курси

  1. Диференціальна геометрія (2 курс, спеціальність «Математика»)

Під час вивчення курсу студентам надаються методи дослідження ліній і поверхонь, використовуючи основи диференціального і інтегрального числення, основні геометричні поняття, які пов’язані з кривими і поверхнями у просторі, а також різні види спеціальних відображень поверхонь.

Література: 1) Рашевский П.К. Курс дифференциальной геометрии.

                      2) Погорелов А.В. Дифференциальная геометрия.

                      3) Лейко С.Г. Курс диференціальної геометрії.

  1. Топологія (4 курс, спеціальність «Математика»)

Під час вивчення курсу студенти ознайомлюються з основними топологічними поняттями, спеціальними класами топологічних просторів, відображеннями на цих просторах. Окрім основ загальної топології вони ознайомлюються з основами алгебраїчної топології (фундаментальні групи, топологічні групи), диференціальної топології (гладкі структури і многовиди).

Література:

1) Синюков Н.С., Матвеенко Т.И. Топология. Киев. “Вища школа”,1984. – 264 с.

2) Александров П.С. Введение в теорию множеств и общую топологию . Москва.        “Наука”, 1977. – 368 с.

  1. Нечіткі множини в економіці(3курс, спеціальність «Математика»

Теорія нечітких множин – молодий напрям в математиці, який вивчає нечіткі аналоги фундаментальних об’єктів. В курсі, що пропонується студентам, вводяться поняття нечіткої множини в сенсі Заде, в сенсі Гогена, інтервальної нечіткої множини, нечітких бінарних відношень, нечіткого числа, відображення, групи, нечіткої логіки, таке інше. Курс передбачає ознайомлення студентів із застосуванням теорії нечітких множин в економіці. Зокрема, розглядаютья  задачі про планування прибутку фірми , застосування нечіткої логіки при прийнятті рішень та ін..

Література:

1) Лейко С.Г. Основи теорії нечітких множин. Одеса.“Астропринт”,2005.–192 с.

2) Кофман А. Введение в теорию нечетких множеств. Москва.“Радио и связь”,1982.–432 с

    

 

  1. Вища математика для економістів

Курс розрахований на формування базових математичних знань для розв’язання задач у професійній діяльності, вмінь аналітичного мислення та  математичного формулювання економічних задач. Курс дає можливість надати студентам можливості придбати ґрунтовних знань з математики, які широко використовуються в сучасній економіці, бізнесі та управлінні

Зміст курсу вищої математики, що викладається для економістів, є основою для курсів теорії ймовірностей та математичної статистики, дослідження операції, економетрики, статистики, економіки підприємств, мікро- та макроекономіки

Література:

  1. І.П Васильченко. Вища математика для економістів. - Київ: Знання, 2004.
  2. П.П.Овчинников, Ф.П Яремчук, В.М.Михайленко. Вища математика.Ч. 1. - Київ: Техніка, 2000.
  3. А.С.Солодовников, В.А.Бабайцев, А.В.Браилов. Математика в зкономике.ч.1. - М: Финансьі и статистика, 1999.
  4. А.С.Солодовников, В.А.Бабайцев, А.В.Браилов, И.Г.Шандра. Математика в зкономике.ч.2. - М.: Финансьі и статистика, 1999.
  5. А.Н.Колесников. Краткий курс математики для зкономистов. - М.: ИНФРА-М, 1997.
  6. М.Бугір. Математика для економістів. - Київ: Академія, 1998.
  7. О.О.Замков, А.В.Толстопятенко, Ю.Н.Черемньїх. Математические методы в зкономике. - М.: Финансы и статистика, 1999.
  8. В.С Шипачев. Высшая математика. - М.: Высшая школа, 2002
  9. Н.Ш.Кремер. Высшая математика для зкономистов. - М.: Высшая школа, 1999.

Публікації за останні 5 років Курбатова І.М.

  1. Курбатова І.М., Піструіл М.І. Квазі-геодезичні відображення спеціальних псевдоріманових просторів. Proceedings of the International Geometry Center. 2020. V.13, No 3. P.18-32. (Scopus)DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v13i3.1770
  2. Курбатова І.М., Коновенко Н.Г. Основні теореми теорії 2F-планарних відображень псевдоріманових просторів з f-структурою. Proceedings of the International Geometry Center. 2020. V.13, No 1. P.9-22. (Scopus) a. DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v13i1.1707
  3. Pistruil M.I., Kurbatova I.N. On quasi-geodesic mappings of special pseudo-Riemannian spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2022. V.15, No 2. P.120-137. (Scopus) a. DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v15i2.2226
  4. Pistruil M.I., Kurbatova I.N. Canonical quasi-geodesic mappings of special pseudo-Riemannian spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2022. V.15, No 3-4. P.163-176.(Scopus) a. DOI http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v15i3-4.2329
  5. Margaret Pistruil, Irina Kurbatova, Nadiia Konovenko Fundamental theorems of quasi-geodesic mappings of generalized-recurrent-parabolic spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2023. V.16, No 3 (Scopus) a. DOI https://doi.org/10.15673/pigc.v16i3.2576
  6. Irina Kurbatova, Nadiia Konovenko, Margaret Pistruil Regularities of the theory of quasi-geodesic mappings of special parabolic spaces. Proceedings of the International Geometry Center. 2024. V.17, No 3 (Scopus) DOI https://doi.org/10.15673/pigc.v17i3.2781

Максимов Олександр Олександрович

maksimov

Спеціальність та кваліфікація за дипломом:

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2006, спеціальність - математика, кваліфікація за дипломом – магістр математики

Диплом СКІ № 30366058, виданий 30 червня 2006р.

Викладає курси:

  • Диференціальні рівняння
  • Теорія функцій комплексного змінного
  • Дискретна математика
  • Вища математика

Підвищення кваліфікації:

Науково-педагогічне стажування пройшов з 18 листопада по 17 грудня 2024 року в обсязі 180 годин ( 6 кредитів ECTS) за програмою «РОЗВИТОК ЛІДЕРСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ

СУЧАСНОГО ВИКЛАДАЧА ТА НАУКОВЦЯ»

Видано сертифікат № 19-27-2024 від 17 грудня 2024 р.

https://drive.google.com/file/d/1FzJuYQ79Ocg6Ot4wI8ozn4XPOYXQ4p8a/view?usp=drive_link

Науково-педагогічне стажування пройшов з 21 жовтня по 30 жовтня 2024 року в обсязі 60 годин ( 2 кредитів ECTS) за програмою «Нові можливості для викладача: майстер-клас від Острівців Прогресильності ОНУ ім. І.І. Мечникова, ЗУНУ та ХНУ»

Видано сертифікат ОП ОЗХ № 215/24 від 01 листопада 2024 р.

https://drive.google.com/file/d/1wnOXeb7WwYFJZSStJ1yAS1bfsrtc5qdZ/view?usp=drive_link

Потапенко Ігор Володимирович

potapenko

старший викладач

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Закінчив Одеський державний університет імені І.І.Мечникова в 1993 році.

З 1993 по 1996 рік   навчався в аспірантурі по       спеціальності 01.01.04 «Геометрія і топологія»..

З 2012 року працює на посаді старшого викладача кафедри  геометрії  і топології

 Протягом останніх п’яти років викладав дисципліни

  • Аналітична геометрія
  • Диференціальна геометрія
  • Геометрія поверхонь і груп перетворень
  • Основи геометрії
  • Основи векторного і тензорного аналізу
  • Вища математика для економістів

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Основна область наукових інтересів – дослідження інфінітезимальних деформацій поверхонь з алгебраїчними та диференціальними обмеженнями на коефіцієнти ріманової зв’язності..

Паралельне перенесення, екстремальні криві  та принцип найменшої дії в неріманових геометріях  з двома  та трьома  «схоутенами».

Зокрема цікавлять

  • Застосування теорії інфінітезимальних деформацій в медицині та техніці.
  • Роль не ріманових геометрій в фізиці.
  • Аксіоматична побудова геометрії

Видано навчальний посібник для студентів фізичного факультету:

Олейник В.П. Потапенко И.В. Тензорный анализ в трехмерном евклидовом  пространстве. Одесса 2016.

Основні публікації

  1. Потапенко І.В. Умова існування нескінченно малої першого порядку деформації поверхонь в евклідовому просторі Е3 з заданою варіацією символів Христофеля другого роду / Прикладні проблеми механіки і математики. – 2009. – Вип.7. – С.83 – 85.
  2. Потапенко І.В. Нові рівняння інфінітезимальних деформацій поверхонь в Е3 / Український математичний журнал. – 2010. – Т.62, №2. – C.199 – 202.
  3. Потапенко І.В. Про відновлення варіації метричного тензора поверхні за заданою варіацією символів Крістоффеля другого роду при інфінітезимальних деформаціях поверхонь в евклідовому просторі Е3 /Український математичний журнал. – 2011. – Т.63, №4. – C.523 – 530.
  4. Потапенко І.В. Поворотно ареальні деформації. / Геометрія в Одесі-2007: Міжнародна конференція,Одеса, 21 – 26 травня 2007 - Одеса, 2007 – С.30 – 32.
  5. Потапенко И.В. Условия существования безконечно малой деформации 1 порядка с фиксированной вариацией символов Христоффеля 2 рода./ Геометрія в Одесі-2008: Міжнародна конференція, Одеса  19 – 24 травня 2008 – Одеса,2008 – С.119.
  6. Потапенко И.В. Условия существования безконечно малой поворотной деформации первого порядка. / Геометрія в Одесі-2009: Міжнародна конференція,25 – 30 травня 2009 – Одеса, 2009 – С.66.
  7. Потапенко И.В. О метрике на поверхностях допускающих инфинитезимальные специальные поворотные деформации. Геометрія в Одесі-2010: Міжнародна конференція, Одеса, 24 – 30 травня 2010 – Одеса, 2010 – С.49.
  8. Потапенко І.В. Сітка Лейко на поверхнях в евклідовому просторі Е3  / Геометрія в Одесі-2011: Міжнародна конференція, Одеса, 23 – 28 травня 2011 – Одеса, 2011 – С.24.
  9. Потапенко І.В. Інфінітезимальні еквіареальні деформації двовимірних метрик. / Proceedings International Geometry Center – 2011. - 4(3) – C.30 – 33.
  10. Потапенко І.В. Інфінітезимальні деформації поверхонь в Е3 з фіксованою варіацією ріманової зв’язності /Геометрія в Одесі-2012: Міжнародна конференція, Одеса,  28 травня – 2 червня 2012 – Одеса, 2012 – С.30.
  11. Потапенко І.В. Характеристика деформуючого поля при інфінітезимальних деформаціях з фіксованою варіацією символів Крістоффеля другого роду / Геометрія в Одесі-2013: Міжнародна конференція, Одеса,  27 травня – 1 червня 2013 – Одеса, 2013 – С.24.
  12. Потапенко І.В. Характеристичне рівняння в теорії інфінітезимальних деформацій поверхонь обертання / Геометрія в Одесі-2014: Міжнародна конференція, Одеса,  26 – 31 травня 2014 – Одеса, 2014 – С.16.
  13. Потапенко І.В. Характеристичне рівняння в теорії інфінітезимальних деформацій поверхонь обертання без омбілічних точок.   /Proceedings International Geometry Center – 2013. - 6(4) – C.66 – 72.
  14. Потапенко І.В. Сітка Лейко в евклідовому просторі Е3 . /Український математичний журнал.  – 2015 р. -  Т.67. - №6. С.820 – 828.   
  15.   Потапенко І.В. Зв'язок між нормованими тензорами двох регулярних сіток на поверхні в евклідовому просторі Е3 . /Український математичний журнал.  – 2016 р. -  Т.68. - №2. С.271 – 277. 
  16. Вашпанова Н.В,  Потапенко І.В. Інфінітезимальні деформації кругового циліндра  зі стаціонарною рімановою зв’язністю./  Геометрія в Одесі-2017: Міжнародна конференція, Одеса,  31 травня – 5 червня 2017р. 
  17. А. Г. Ковальчук И. В. Потапенко Оценка вариации эффективности локальной вакуум-компрессии глазного яблока с помощью новой присоски для импедансной офтальмопневмо-плетизмографии в зависимости от анатомических параметров глаза//ISSN 0030-0675. Офтальмологический журнал. 2020. № 1 (492) с.57-67//(Scopus) (фах.) http://doi.org/10.31288/oftalmolzh202015767
  18. Potapenko, S. Bykova, I. Ogorodnichuk Application of Leiko Network for Construction of Scans // Application of Mathematics in Technical and Natural Sciences AIP Conf. Proc. 2302, 040008-1–040008-5; Scopus)https://doi.org/10.1063/5.0033953 (2021 фах.)

 

Стислі анотації дисциплін, що викладає Потапенко І.В.

Загальні курси

Основи векторного та тензорного аналізу (фізичний факультет)

Вивчаються основні поняття векторного та тензорного аналізу. Зокрема поняття потенціальних та соленоїдальних векторних полів іх застосування в фізиці. Поняття тензора . Алгебраїчні та диференціальні властивості тензорів.Коваріантне та повторне диференціювання, його застосування в теорії поля та фізиці в цілому.

Самкова Галина Евгенівна

samkova

e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

- з 1974 року по 1979 рік була студенткою механіко-математичного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. В 1979 році з відзнакою закінчила механіко-математичний факультеті отримала кваліфікацію – математик, викладач математики.Три роки навчання була Ленінським стипендіатом. Під час навчання в університеті брала участь у республіканських студентських олімпіадах з математики. Обиралася секретарем комсомольського бюро механіко-математичного факультету. Була членом збірної університету по шахах, настільному тенісу та кульової стрільби;

- у вересні-жовтні 1979 року працювала диспетчером механіко-математичного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;

- з листопада 1979 року по грудень 1982 року навчалася в аспірантурі Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова по кафедрі диференціальних рівнянь за фахом 01.01.02– диференціальні рівняння;

- з листопада 1979 року по грудень 1982 року навчалася в аспірантурі Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова по кафедрі диференціальних рівнянь за фахом 01.01.02– диференціальні рівняння;

- у березні 1983 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за фахом 01.01.02 – диференціальні рівнянняна тему «Експоненціальні асимптотичні зображення розв’язків деяких систем диференціальних рівнянь, які нерозв’язані відносно похідних»(науковий керівник – доцент Грабовcька Р.Г.);

- із грудня 1982 року по квітень 1986 року працювала асистентом по кафедрі диференціальних рівнянь Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;

- із квітня 1986 року по теперішній час працює на посаді доцента по кафедрі диференціальних рівнянь (з жовтня 2017 року – по кафедрі диференціальних рівнянь, геометрії та топології) Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;

- у липні 1988 року присвоєне вчене звання доцента по кафедрі диференціальних рівнянь;

- в 1988-1989 та 1991-1993 роках виконувала обов'язки завідувача кафедри диференціальних рівнянь Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Навчальна робота

Список курсів, які читалися та читаються викладачем.

  1. Диференціальні рівняння.
  2. Комплексний аналіз.
  3. Додаткові розділи теорії диференціальних рівнянь.
  4. Математичні аспекти мікроекономічного аналізу.
  5. Математичні аспекти макроекономічного аналізу.
  6. Елементи якісної теорії диференціальних рівнянь.
  7. Теорія звичайних диференціальних рівнянь із безперервною правою частиною.
  8. Основи теорії звичайних диференціальних рівнянь із розривною правою частиною.
  9. Аналітична теорія звичайних диференціальних рівнянь.
  10. Асимптотичне поводження розв'язків систем звичайних диференціальних рівнянь.
  11. Елементи якісної теорії звичайних диференціальних рівнянь і основи теорії стійкості систем лінійних звичайних диференціальних рівнянь заО.М. Ляпуновим.
  12. Теорія стійкості розв'язків нелінійних систем звичайних диференціальних рівнянь заО.М. Ляпуновим.
  13. Критичні випадки задачі стійкості руху за О.М. Ляпуновим.
  14. Математичне моделювання процесів з різних галузей знань на основі теорії диференціальних рівнянь.
  15. Спецсемінар «Асимптотичне поводження розв'язків систем звичайних диференціальних рівнянь».

Інші види навчальної діяльності.

  1. Керівництво виконанням курсових, бакалаврських, дипломних та магістерських робіт студентів денної та заочної форм навчання.
  2. Керівництво педагогічною, асистентською та виробничою практиками студентів
  3. Участь у роботі приймальної комісії.

Учбово-методична робота.

  1. Є автором (самостійно або в співавторствііз Орловською А.М., Тингаєвим О.А., Шарай Н.В.) 13 методичних вказівок по курсах «Диференціальні рівняння», «Комплексний аналіз», «Елементи якісної теорії диференціальних рівнянь».
  2. Є автором (в співавторстві із Шарай Н.В.) методичного посібника “Звичайні диференціальні рівняння першого порядку”.
  3. Розроблені, підготовлені таапробовані завдання модульних робіт із загальних курсів «Диференціальні рівняння», «Комплексний аналіз», «Додаткові глави теорії диференціальних рівнянь», «Математичні аспекти мікроекономічного аналізу», по спецкурсах.
  4. Систематично приймала участь у роботі методичної ради Інституту математики, економіки та механіки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
  5. Приймає участь у роботі методичної ради факультету математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Наукова робота.

Основна область наукових інтересів – дослідження існування, властивостей, зокрема, асимптотичного поводження, розв’язків напів’явних систем диференціальних рівнянь у дійсній та комплексні областях.Дослідження проводяться асимптотичними та якісними методами.

Ці дослідження проводяться по таким напрямкам:

  • - асимптотичне поводження розв'язків напів’явної системи звичайних диференціальних рівнянь типу Бріо та Буке у дійсній області;
  • - асимптотичне поводження розв'язків напів’явної системи звичайних диференціальних рівнянь у комплексній області;
  • - існування та поведінка аналітичних розв'язків напів’явної системи диференціальних рівнянь у випадках постійного та змінного жмутків матриць;
  • - поведінка розв'язків багатовимірних диференціальних рівнянь та систем рівнянь.

Опубліковано понад 85 наукових праць (див. Основні публікації) . Прийнята участь у роботі більш ніж 55 наукових конференцій, шкіл, семінарів.

Проводиться керівництво підготовкою аспірантів по кафедрі диференціальних рівнянь, геометрії та топології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за фахом 01.01.02 – диференціальні рівняння (аспірантами опубліковано більш ніж 40 робіт).

Проводиться керівництво науковою роботою студентів (студентами опубліковано більш ніж 15 робіт).

Інші види робіт.

  • Є членом журі Всеукраїнської олімпіади з математики серед школярів (з 2003 року).
  • Більш ніж 10 років була членом журі й укладачем задач Всеукраїнської Internet-Олімпіади серед школярів.
  • Є членом журі і укладачем задач Одеської обласної олімпіади з математики серед школярів (з 1996 року).
  • Є членом групи з підготовки збірної Одеської області з математики для участі у Всеукраїнській олімпіаді з математики серед школярів.
  • Періодично була членом групи з підготовки збірної механіко-математичного факультету, Інституту математики, економіки та механіки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова на Всеукраїнську та Міжнародну студентські олімпіади.

Одним з напрямків професійної діяльності є розробка і реалізація програм безперервної математичної підготовки дітей і молоді, починаючи з дошкільного віку та закінчуючи аспірантурою. Програми розроблені на основі програм з математики для загальноосвітніх шкіл та для класів з поглибленим вивченням математики, програм по спеціальностях 111 (математика) і 113 (прикладна математика) вишів IV рівня акредитації.

Одним з напрямків цієї роботи є авторська програма «Логічна математика», яка обговорена на засіданні науково-методичної Ради Інституту математики, економіки та механіки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова 8.09.1995 р. та рекомендована для викладання. Програма затверджена Інститутом удосконалення вчителів Управління освіти Одеської обласної державної адміністрації України (1995 рік).

Під керівництвом Самкової Г.Є.виконана та успішно захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фiзико-математичних наук: ( спец.01.01.02 )

Ліманської Діани Євгеніївни на тему «Дослідження поведінки розв’язків деяких напів’явних систем звичайних диференціальних рівнянь навколо нерухомої особливої точки»:

Диплом ДК № 061867.

На підставі рішення Атестаційної комісії від 29 червня 2021 р.

Реалізація зазначених програм проводилася та проводиться у наступних напрямках

  • працювала в школі розвитку творчих здібностей дітей «НИКА» (у 0 – 4 класах) по авторській програмі «Логічна математика» (з 1991 року по 2000 рік);
  • працювала в гімназії № 1 (у 5 – 7 класах), викладала спецкурс «Логічні завдання» на базі авторської програми «Логічна математика» (з 1991 року по 1994 рік);
  • працювала в Маріїнський гімназії у класах з поглибленим вивченням математики. Учні класів були багаторазовими призерами районних, міських, обласних і Всеукраїнських олімпіад з математики, призерами районних, обласних і Всеукраїнських конкурсів робіт МАН з напрямків «Математика» та «Математика та економіка» (з 1994 року по 2002 рік);
  • з1998 року по теперішній час працює в ПООШ « НИКА-М» (у1 – 11 класах) по програмі загальноосвітньої школи та авторській програмі для роботи гуртків з математики.Учні класів були багаторазовими призерами районних, міських, обласних олімпіад, учасниками Всеукраїнської олімпіади з математики;
  • с 1998 року по теперішній час (у всіх школах, у яких працювала й працює) займається підготовкою учнів до Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». Учні щороку показують як відмінні , так і добрі результати;
  • періодично працювала у різних дитячих садках м. Одеси по авторській програмі «Логічна математика»;
  • 21 випускник з класів Самкової Г.Є. у різні роки становились студентами ІМЕМ (механіко-математичного факультету) Одеського національного університету імені І.І. Мечникова;
  • періодично проводилась агітаційна робота серед абітурієнтів у передачах «Тема дня» Одеської телестудії GRAD.

За високі досягнення в навчальній, науковій та виховній роботі, за високий рівень педагогічної майстерності, вагомий внесок у підготовку школярів та студентів нагороджувалася Почесними грамотами директорів різних шкіл м. Одеси, ректора Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, «Інтелектуального форуму», управління освітита наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти й науки України. Неодноразово оголошувалася подяка.

Основні публікації.

  1. Грабовская Р.Г., Самкова Г.Е. Асимптотика решений одного класса сингулярных систем дифференциальных уравнений, не разрешенных относительно производных. Краевые задачи. Межвузовский сборник научных трудов. Пермь. 1982, с. 34-39.
  2. Самкова Г.Е. Существование формального экспоненциального ряда комплексной системы вблизи неподвижной особой точки. Краевые задачи. Межвузовский сборник научных трудов. Пермь. 1987, с. 86-91.
  3. Самкова Г.Е. Качественное исследование поведения аналитических решений обыкновенных дифференциальных систем. VII Всесоюзная конференция «Качественная теория дифференциальных уравнений». Рига, 1989,с. 198.
  4. Копылова Г.В., Самкова Г.Е. Асимптотика решений линейной дифференциальной системы второго порядка со специальной правой частью. Сибирский математический журнал. 1990. т. 31, № 2, с. 89-93.
  5. Самкова Г.Е. О существовании ограниченных аналитических решений дифференциальных систем. Доклады расширенных заседаний семинара института прикладной математики им. И.Н. Векуа. Тбилиси. 1990, т. 5, № 3, с. 171-174.
  6. Самкова Г.Е. Существование и асимптотическое поведение аналитических решений некоторых сингулярных дифференциальных систем, не разрешенных относительно производных. Дифференциальные уравнения. 1991, т. 27, № 11, с. 2012-2013.
  7. Самкова Г.Е. О разрешимости и асимптотическом поведении решений некоторых полуявных дифференциальных систем. Reports of enlarged session of the seminar of L.N. Vekua Institute of applied mathematics. Tbilisi, 1992, v.7, N.3, p.85-88.
  8. Самкова Г.Е. Об асимптотическом поведении решений полуявных дифференциальных систем типа Брио и Буке. VIII конференция СНГ "Качественная теория дифференциальных уравнений". Самарканд, 1992.С.101.
  9. Самкова Г.Є. Димитріев О.М. Асимптотика деяких неголоморфних розв'язків пів ‘явних систем диференційних рівнянь типу Бріо та Буке. Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Сборник научных трудов. Киев, 1995, 3 с.
  10. Самкова Г.Е. О существовании аналитических решений некоторых сингулярных полуявных дифференциальных систем. Нелинейные краевые задачи математической физики и их приложения. Сборник научных трудов. Киев, 1996, с. 230-231.
  11. Самкова Г.Е., Шарай Н.В. Об исследовании некоторой полуявной системы дифференциальных уравнений в случае переменного пучка матриц. “Диференціальні рівняння і нелінійні коливання”. Український математичний конгрес. Тези доповідей. Київ. 2001, с. 143-144.
  12. Самкова Г.Е., Шарай Н.В. Об исследовании некоторой полуявной системы дифференциальных уравнений в случае переменного пучка матриц. Нелінійні коливання. 2002, том 5, № 2, с.224-236.
  13. Шарай Н.В., Самкова Г.Є. Асимптотика розв’язків деяких напів’яних систем диференціальних рівнянь. Науковий вісник Чернівецького університету. Випуск 314-315. Математика. 2006, с.181-188.
  14. О.Е. Валльє, Г.М. Вартаньян, І.М. Мітельман, Г.Є. Самкова. Одеська обласна олімпіада юних математиків 2005/2006 навчального року// Наша школа. – 5 (2006), с. 59 – 64.
  15. О.Е. Валльє, Г.М. Вартаньян, І.М. Мітельман, Г.Є. Самкова. Одеська обласна олімпіада юних математиків 2006/2007 навчального року// У світі математики. – 5 (2007), с. 73 – 77.
  16. Катерина Михайленко, Галина Самкова. Про існування аналітичних розв’язків одного сингулярного диференціального рівняння першого порядку. Збірник другої Міжнародної наукової конференції «Сучасні проблеми механіки та математики», том 3. Львів, 2008, с.140-141.
  17. О.Е. Валльє, Г.М. Вартаньян, І.М. Мітельман, Г.Є. Самкова. Одеська обласна олімпіада юних математиків 2007/2008 навчального року// У світі математики. – 1 (2008), с. 52 – 57.
  18. О.Е. Валльє, Г.М. Вартаньян, І.М. Мітельман, Г.Є. Самкова. Одеська обласна олімпіада юних математиків 2007/2008 навчального року// Наша школа. – 3 (2008), с. 58 – 61.
  19. Mikhailenko, G. Samkova. The analytical solutions existence of the differential equations system in the domain with the special point on the boundary.The Fourth International Workshop-2009 Constructive methods for non-linear boundary value problems. Eger, Hungary, 2009.
  20. К.О. Михайленко, Г.Є. Самкова. Про аналітичні розв’язки деяких систем звичайних диференціальних рівнянь на комплексній площині. Український математичний конгрес – 2009. http://www.imath.kiev.ua/~congress2009/Abstracts/Myhajlenko.pdf
  21. Самкова Г. Є. Деякі властивості розв'язків напів'явних диференціальних рівнянь [текст] / Г. Є. Самкова, Н. В. Шарай // Вісник Одеського нац. ун-ту. -- 2008. -- Т. 13. -- Вип. 17. Матем. і механ. -- С. 63-72.
  22. Д.Е. Лиманская, Г.Е. Самкова. О поведении решений некоторых систем дифференциальных уравнений, частично разрешенных относительно производных. / Лиманская Д.Е., Самкова Г.Е // Вісник Одеського національного університету. -- 2014. -- Т. 19. -- Вип. 1(21). Математика і механіка. -- С. 16-28.
  23. Limanska D.E., Samkova G.E. About the existence of some solutions of the systems of differential equations, which is partially resolved to the derivatives in the case of pole. / International conference Диференціальні рівняння та їх застосування». May 19 – 21 2017, Кам’янець-Подільський, Ukraine. «Аксіома» – 2017, - p. 77 – 79.
  24. E. Limanska, G. E. Samkova. On the Existence of Some Solutions of Systems of Ordinary Differential Equations which is Partially Resolved Relatively to the Derivatives in the Case of Fixed Singularity /International Workshop on the Qualitative Theory of Differential Equations"QUALITDE – 2017". Dedicated to the 110th birthday anniversary of Professor I. Vekua. December 24 - 26, 2017, Tbilisi, Georgia, - p. 110 – 112.
  25. E. Limanska, G.E.Samkova. About the Existence of Analytic Solutions of The Certain Types of The Systems, which is Partially Resolved Relatively to the Derivatives in the Cases of Pole. Memoirs on Differential Equations and Mathematical Physics. Volume 74, 2018, p. 1 – 12.
  26. D.E. Limanska, G.E. Samkova. On the Existence of Analytic Solutions of Certain Types of Systems, Partially Resolved Relatively to the Derivatives in the Cases of Pole/ Memoirs on Differential Equations and Mathematical Physics. Volume 74, 2018, p. 113 – 124. (Scopus).
  27. Diana Limanska and Galina Samkova. The Asymptotic Behaviour of Solutions of Certain Types of The Differential Equations Partially Solved Relatively to the Derivatives with a Singularity in the zero-point. /Journal of Mathematical Sciences: Advances and Applications. Volume 53, 2018, Pages 21 – 40. a. (фах.)
  28. D. E. Limanska, G. E. Samkova. The Asymptotic Behavior of Solutions of Systems of Differential Equations Partially Solved Relatively to the Derivatives with Non-Square Matrices/ International Workshop QUALITDE – 2018, December 1 – 3, 2018, Tbilisi, Georgia, p. 110 – 112. (фах.)
  29. D. E. Limanska, G. E. Samkova. On the Existence of Some Solutions of Systems of Ordinary Differential Equations that are Partially Resolved Relatively to the Derivatives with Square Matrix / International Workshop QUALITDE – 2020, December 19 – 21, 2020, Tbilisi, Georgia, p. 139 – 142. (фах.)
  30. Samkova Galyna. Study of the solutions of the ordinary differential equations systems which are partially solved with respect to the derivatives / The XIV International Scientific and Practical Conference “International Scientific innovations in human life” : Sci-conf.com.ua. Cognum Publishing House. Manchester, United Kingdom. August 4-6, 2022, р. 159 – 165.
 

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top